Opera VPN wycofana, oto najlepsze alternatywy dla Opera VPN (darmowa i płatna)

opera VPN przerwane alternatywy


Opera zamyka swoją niezależną usługę VPN, Opera VPN, firma ogłosiła w zeszłym miesiącu. Shuttering Opera VPN będzie miał wpływ tylko na użytkowników aplikacji na iOS i Android. Nie wpłynie to na wbudowaną VPN zawartą w przeglądarce Opera.

Opera VPN jest przejmowana przez SurfEasy, firmę VPN, którą Opera nabyła w 2017 r., A następnie sprzedała firmie Symantec zajmującej się cyberbezpieczeństwem. SurfEasy nadal obsługuje wbudowaną sieć VPN Opera Browers jako usługę oznaczoną białą etykietą.

Opera VPN na stałe zaprzestała świadczenia usługi 30 kwietnia 2018 r. Zaleca użytkownikom przejście na SurfEasy, która również prowadzi własną niezależną usługę VPN. SurfEasy oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne poziomy, ale jeśli szukasz nowego VPN, dostępne są lepsze opcje.

Inni dostawcy VPN oferują wyższe prędkości, lepsze bezpieczeństwo i większy dostęp do cenzurowanej i blokowanej geograficznie treści niż SurfEasy. W tym artykule wymienimy najlepsze alternatywy dla Opera VPN oparte na następujących kryteriach:

 • Aplikacje na wiele urządzeń i platform
 • Szybkie prędkości
 • Silne bezpieczeństwo
 • Brak dzienników ruchu
 • Szybka i kompetentna obsługa klienta

Darmowe alternatywy Opera VPN

1. Windscribe

WindscribeStyczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android

Stronie internetowej: www.windscribe.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 3 DNI

Windscribe oferuje bezpłatną warstwę VPN bez wygaśnięcia, ograniczoną do 10 GB transferu danych miesięcznie. To najwięcej pobrań, które otrzymasz od dowolnego renomowanego bezpłatnego dostawcy VPN. Możesz wybrać jedną z ośmiu lokalizacji serwera, a na niektórych z nich można udostępniać pliki P2P. Możesz wybrać bezpieczniejszą natywną aplikację VPN lub mniej bezpieczne, ale wygodniejsze rozszerzenie przeglądarki lub połączyć oba elementy, aby uzyskać maksymalną prywatność.

Pomimo tego, że Windscribe jest bezpłatny, nie prowadzi żadnych dzienników. Szyfrowanie klasy wojskowej i idealna tajemnica przekazywania są włączone dla wszystkich połączeń. Wersja płatna zapewnia dostęp do większej liczby serwerów, większej liczby jednoczesnych połączeń oraz możliwość odblokowania treści blokowanych geograficznie, takich jak US Netflix.

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Windscribe.

2. Tunnelbear

TunnelBear VPN

Dostępne aplikacje:

 • Prochowiec
 • IOS
 • Android

Stronie internetowej: www.Tunnelbear.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 7 DNI

Tunnelbear jest prywatnym dostawcą VPN z dostępnymi płatnymi i bezpłatnymi poziomami. Darmowa wersja nigdy nie wygasa, ale daje tylko 500 MB miesięcznie do pracy, co naprawdę wystarcza tylko do sporadycznego przeglądania stron internetowych. Plusem jest to, że darmowi użytkownicy mają dostęp do 19 lokalizacji.

Wszystkie połączenia są chronione silnym szyfrowaniem i idealną tajemnicą przekazywania. Tunnelbear nie prowadzi dzienników i nie używa żadnych modułów śledzących ani wstrzykiwania reklam. Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

3. Speedify

Speedify

Dostępne aplikacje:

  Speedify nie korzysta z tradycyjnego protokołu VPN, a zamiast tego korzysta z domowej wersji szyfrowania TLS o nazwie ChaCha. Speedify twierdzi, że jest to szybsze i lepiej dostosowane do urządzeń mobilnych. W wersji bezpłatnej dane są ograniczone do 1 GB miesięcznie i dostępnych jest 35 lokalizacji serwerów. To więcej niż wiele ofert usług płatnych.

  Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android, ale firma koncentruje się na platformach mobilnych.

  4. Hide.me

  Hide.me VPN

  Dostępne aplikacje:

   Hide.me oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne poziomy. Warstwa bez wygaśnięcia jest solidną opcją, ale nakłada limit danych 2 GB na miesiąc. Płatni użytkownicy mają pierwszeństwo prędkości, ale Hide.me gwarantuje darmowym użytkownikom co najmniej 3 Mb / s prędkości pobierania, co w większości przypadków wystarcza do strumieniowego przesyłania wideo w standardowej rozdzielczości. Hide.me nie przechowuje żadnych dzienników identyfikujących i używa 256-bitowego szyfrowania AES.

   Bezpłatni użytkownicy są ograniczeni do trzech lokalizacji serwerów, a torrentowanie jest dozwolone. Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

   Przeczytaj naszą pełną recenzję Hide.me.

   Płatne alternatywy Opera VPN

   1. ExpressVPN

   ExpressVPN

   Dostępne aplikacje:

   • PC
   • Prochowiec
   • IOS
   • Android
   • Linux

   Stronie internetowej: www.ExpressVPN.com

   Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

   ExpressVPN to usługa VPN klasy premium, która kosztuje nieco więcej niż większość, ale zapewnia na wszystkich frontach. Prędkości są stale powyżej średniej. Najnowocześniejsze standardy bezpieczeństwa obejmują szyfrowanie na poziomie wojskowym, idealną tajemnicę bezpieczeństwa i szczelną ochronę przed wyciekiem. Firma nie rejestruje Twojej aktywności online ani adresu IP.

   Netflix, Hulu, BBC iPlayer i Amazon Prime Video są dostępne dzięki ExpressVPN. Wystarczy skontaktować się z obsługą czatu na żywo przez całą dobę, aby zapytać, które serwery współpracują z danym kanałem transmisji strumieniowej.

   Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS, Android, Linux, Amazon Fire TV i niektórych routerów Wi-Fi.

   BEST OPERA ALTERNATIVE VPN: ExpressVPN to nasz najlepszy wybór. Wyróżnia się dzięki łatwym w użyciu, łatwym w obsłudze aplikacjom. Ma rozległą sieć serwerów zoptymalizowaną pod kątem szybkich połączeń. Trudno pokonać prywatność i bezpieczeństwo. Współpracuje ze wszystkimi głównymi usługami przesyłania strumieniowego, w tym Netflix. Istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy bez żadnych wątpliwości, dzięki czemu możesz wypróbować ją bez ryzyka.

   Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

   Kupon ExpressVPN Oferta specjalna - otrzymaj 3-miesięczną dodatkową DEFINICJĘ FREEGET Aplikację automatycznie zastosujesz

   2. NordVPN

   NordVPN

   Dostępne aplikacje:

   • PC
   • Prochowiec
   • IOS
   • Android
   • Linux

   Stronie internetowej: www.NordVPN.com

   Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

   NordVPN umożliwia do sześciu jednoczesnych połączeń w ramach jednej subskrypcji. Otrzymujesz dostęp do ogromnej sieci serwerów na całym świecie. Firma absolutnie nie prowadzi dzienników aktywności użytkownika ani metadanych połączeń. Twoje dane są chronione za pomocą wysokiej klasy szyfrowania, ochrony przed wyciekiem i przełącznika zabijania specyficznego dla aplikacji.

   NordVPN odblokowuje serwisy Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime Video i inne treści blokowane geograficznie. Możesz poprosić obsługę klienta lub po prostu przeszukać internetową bazę wiedzy firmy, aby dowiedzieć się, z którymi serwerami się połączyć.

   Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

   NAJLEPSZY BUDŻET VPN: NordVPN ma wielką wartość. Prawdziwy pretendent we wszystkich kategoriach, ma silne zabezpieczenia i pozwala na jednoczesne korzystanie z maksymalnie 6 urządzeń z jednego konta. Obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

   Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

   Kupon NordVPN Oszczędź 70% na 3-letnim planie POBIERZ DEALDiscount automatycznie

   3. IPVanish

   IPVanish

   Dostępne aplikacje:

   • PC
   • Prochowiec
   • IOS
   • Android
   • Linux

   Stronie internetowej: www.IPVanish.com

   Gwarancja zwrotu pieniędzy: 7 DNI

   IPVanish oferuje niezwykłe prędkości w światowej sieci serwerów. Firma przestrzega surowych zasad dotyczących braku dzienników i stosuje tylko najnowsze i najwyższe standardy bezpieczeństwa. Obejmuje to idealną tajemnicę przesyłania i 256-bitowe szyfrowanie AES. Przełącznik zabijania i zaciemnianie ruchu można aktywować w aplikacjach.

   IPVanish nie jest świetny do odblokowywania witryn do przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, ale jest ulubiony wśród użytkowników Kodi. Jeśli jesteś szczególnie użytkownikiem Firestick, IPVanish udostępnia swoją aplikację w sklepie z aplikacjami Fire TV. Aplikacje są przyjazne dla pilota i współpracują ze wszystkimi dodatkami Kodi.

   Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS, Android i Fire TV.

   DUŻA SIEĆ: IPVanish jest świetny dla rodzin. Dobry w odblokowywaniu większości treści z ograniczeniami geograficznymi. Polecam ze względu na ich wysoki standard prywatności. Można zrobić z opcją wsparcia na żywo. 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

   Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

   IPVanish CouponSAVE 60% na abonament roczny POBIERZ DEALDiscount stosowane automatycznie

   4. CyberGhost

   Cyberghost

   Dostępne aplikacje:

   • PC
   • Prochowiec
   • IOS
   • Android
   • Linux

   Stronie internetowej: www.Cyberghost.com

   Gwarancja zwrotu pieniędzy: 45 DNI

   CyberGhost jest rumuńskim dostawcą, który w ubiegłym roku gwałtownie rozszerzył swoje usługi. Możesz wybierać z globalnej sieci serwerów w oparciu o to, jak planujesz korzystać z VPN, a nie tylko wybierając lokalizację. Te przypadki użycia obejmują odblokowywanie witryn, takich jak Netflix, BBC iPlayer i Amazon Prime Video.

   CyberGhost jest uzbrojony w nieosiągalne szyfrowanie i najwyższe standardy bezpieczeństwa, w tym przełącznik „zabicia” i ochronę przed wyciekiem DNS. Usługa rutynowo osiąga najwyższe wyniki naszych testów prędkości, więc na pewno znajdziesz szybkie połączenie.

   Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

   WYBÓR POCZĄTKUJĄCYCH: CyberGhost jest łatwy w użyciu. Wybór budżetu. Dobra prywatność. Niezawodne przesyłanie strumieniowe filmów HD. Trafiaj i przegapiaj połączenia z niektórymi popularnymi stronami streamingowymi. 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

   Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

   CyberGhost Kupon NOWY ROK SPECJALNY: ZAOSZCZĘDŹ 80% na 3-letnich planach + 2 miesiące za darmo

   5. PrivateVPN

   PrivateVPN

   Dostępne aplikacje:

   • PC
   • Prochowiec
   • IOS
   • Android
   • Linux

   Stronie internetowej: www.PrivateVPN.com

   Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

   PrivateVPN jest względnym nowicjuszem w przestrzeni VPN, ale nie powstrzymało go to od konkurowania z weteranami. Zyskujesz zarówno bezpieczeństwo, jak i szybkość na równi z większymi i starszymi dostawcami VPN, w tym doskonałą poufność przekazywania, przełącznik „zabicia” i ochronę przed wyciekiem DNS. Prędkości należą do najszybszych, jakie odnotowaliśmy. Firma nie prowadzi dzienników Twojej aktywności ani połączeń.

   PrivateVPN doskonale nadaje się do odblokowywania treści blokowanych geograficznie. Netflix, Hulu, BBC iPlayer i Amazon Prime Video są dostępne między innymi. Możesz podłączyć do sześciu urządzeń jednocześnie na jednym koncie.

   Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

   DOBRE PRĘDKOŚCI: PrivateVPN to dobry wybór dla rodziny. Dobre dla strumieniowania HD. Umożliwia do 6 urządzeń na tym samym koncie. Przydałoby się posiadanie większej liczby serwerów i brak wsparcia 24/7. 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

   Przeczytaj naszą pełną recenzję PrivateVPN.

   Oferta prywatna VPN Oferta specjalna - zaoszczędź 83% na 2-letnim planie

   Dlaczego nie skorzystać z SurfEasy i przeglądarki Opera?

   Jeśli jesteś subskrybentem Opera Gold, SurfEasy oferuje bezpłatną aktualizację do SurfEasy Ultra, podobnej oferty premium. Dla wszystkich innych przejście na SurfEasy prawdopodobnie nie jest warte twojego czasu.

   Darmowa wersja danych SurfEasy z limitem 500 MB miesięcznie, co nie zajmie daleko. Opcja premium nie jest wcale taka zła, ale zyskasz większe bezpieczeństwo, szybkość i funkcje z zalecanymi alternatywami powyżej i często po niższej cenie. Z wyjątkiem IPVanish wszystkie sieci VPN na naszej liście lepiej odblokowują treści blokowane geograficznie, takie jak Netflix, niż SurfEasy.

   Użytkownicy komputerów stacjonarnych korzystający z sieci VPN wbudowanej w przeglądarkę Opera nie mają tak naprawdę wpływu na ostatnie zmiany, ale mimo to powinni rozważyć inne opcje. Opera jest właścicielem i operatorem sieci reklamowej, a ta sieć reklamowa zależy od gromadzenia danych o użytkowaniu w celu osiągnięcia zysku. Kiedy korzystasz z wbudowanej przeglądarki Opera VPN, firma nadal śledzi to, co robisz online, i wykorzystuje te dane do sprzedaży reklam, w szczególności za pomocą unikalnego identyfikatora urządzenia w przeglądarce.

   Ponadto VPN przeglądarki Opera nie jest nawet prawdziwym VPN. Jest to zaszyfrowany serwer proxy, który tuneluje tylko ruch do i z przeglądarki. Oznacza to, że inne aplikacje i procesy nie są chronione, a żądania DNS mogą być również wysyłane poza zaszyfrowany tunel, dzięki czemu Twój dostawca usług internetowych i hakerzy mogą śledzić odwiedzane witryny.

   Wyjaśnienie Opera, SurfEasy i Symantec

   Jeśli nie będziesz śledzić dostawców VPN i innych dostawców oprogramowania tak dokładnie, jak my, konsekwencje wyłączenia Opera VPN mogą być nieco mylące. Aby to wyjaśnić, skontaktowaliśmy się z Operą, aby zapytać o relacje między tymi trzema firmami.

   • Oprogramowanie Opera ASA przejęło SurfEasy w 2015 roku. Dostarczyło Operze rozwiązania VPN wykorzystywane zarówno w aplikacji mobilnej Opera VPN, jak i jako rozwiązanie VPN przeglądarki w przeglądarce komputerowej.
   • W listopadzie 2016 r. Opera Software sprzedała swoje udziały w SurfEasy wiodącej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem.
   • SurfEasy nadal świadczył usługę Opera VPN dla przeglądarki do grudnia 2017 r.
   • SurfEasy będzie nadal dostarczać użytkownikom końcowym aplikację Opera VPN do 1 maja 2018 r., Kiedy to spróbuje migrować użytkowników do swojej usługi własnej marki.

   SurfEasy jest dziś własnością firmy Symantec i nie jest powiązana z Operą.

   Rzecznik prasowy Opery powiedział firmie Comparitech w e-mailu:

   Wyłączenie aplikacji Opera VPN na Androida i iOS nie ma wpływu na wbudowaną usługę VPN przeglądarki w przeglądarkach Opera. Ta bezpłatna wbudowana usługa VPN bez logowania będzie nadal częścią przeglądarki Opera.

   Brayan Jackson Administrator
   Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
   follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Leave a Reply

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

   7 + 3 =

   map