Najlepsze VPN do odblokowania Facebooka w 2020 roku

Najlepsza sieć VPN na Facebooku


Trudno wyobrazić sobie życie bez Facebooka. Większość z nas ma związek z nienawiścią do miłości z wszechobecną aplikacją społecznościową, ale przyznaje też, że odgrywa ona kluczową rolę w naszym życiu.

Niestety wiele szkół, szkół wyższych i miejsc pracy blokuje Facebooka, aby ograniczyć wykorzystanie przepustowości, a także upewnić się, że ludzie skoncentrują się na swoich podstawowych zadaniach i pozostaną niezauważeni. Niektóre kraje, takie jak Chiny i Korea Północna, całkowicie zakazały tej usługi. Inne, takie jak Arabia Saudyjska, Dubaj, Abu Zabi i Katar, ograniczają korzystanie z Facebook Messenger, aby uniemożliwić mieszkańcom dostęp do funkcji czatu głosowego i wideo. Jedynym sposobem na obejście tego jest zainstalowanie sieci VPN.

Skrót od Virtual Private Network, VPN maskuje twoją prawdziwą lokalizację, szyfrując cały ruch płynący do i z twojego urządzenia i tunelując go przez serwer pośredniczący. Administratorzy sieci nie będą w stanie określić Twojej aktywności związanej z przeglądaniem. Dlatego nawet jeśli jesteś zalogowany na uczelni lub pracujesz w sieci Wi-Fi, korzystanie z VPN pomoże Ci odblokować Facebooka.

W tym artykule szczegółowo omówiono każdego z dostawców, których prezentujemy poniżej, ale jeśli masz czas na krótkie podsumowanie, oto nasza lista najlepszych VPN do odblokowania Facebooka:

 1. ExpressVPN Pierwszy wybór do odblokowania Facebooka. Dzięki rozległej sieci szybkich serwerów w ponad 90 krajach ten dostawca przoduje w odblokowywaniu witryn z ograniczeniami geograficznymi i cenzurowanych usług. Silna prywatność i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
 2. CyberGhost Przyjazny dla budżetu dzięki łatwym w użyciu aplikacjom, które świetnie nadają się dla początkujących użytkowników VPN. Niektóre z najszybszych serwerów, które przetestowaliśmy.
 3. NordVPN Weteran, tani dostawca, który nie rezygnuje z szybkości ani prywatności. Tysiące serwerów na całym świecie doskonale odblokowują witryny i usługi.
 4. IPVanish Szybka i bezpieczna usługa, na której możesz polegać. Aplikacje mają dobre funkcje prywatności i są przyjazne dla zdalnego sterowania.
 5. VyprVPN Imponujące funkcje odblokowywania z dobrą prędkością serwera i łatwymi w użyciu aplikacjami, ale tańsi dostawcy są wyżej na liście.
 6. ZenMate Utworzono tę listę, ponieważ może odblokować większość ograniczonych usług, w tym Facebooka, ale prędkości mogą być niespójne.

Oto, co musisz zrobić, aby uzyskać dostęp do Facebooka:

 1. Wybierz VPN, który najlepiej Ci odpowiada
 2. Przejrzyj opcje i wybierz plan
 3. Pobierz aplikacje towarzyszące
 4. Otwórz aplikację VPN, zaloguj się i wybierz serwer najlepiej poza krajem zamieszkania
 5. Po nawiązaniu połączenia otwórz Facebook i używaj go tak, jak zwykle

Najlepsze sieci VPN na Facebooku

Aby Ci pomóc, opracowaliśmy listę najlepszych sieci VPN, które bezbłędnie współpracują z Facebookiem. Są one uszeregowane według następujących czynników:

 • Szybkość i stabilność usługi
 • Duża liczba lokalizacji serwerów na całym świecie
 • Silne parametry szyfrowania, dzięki czemu Twoja lokalizacja pozostaje ukryta
 • Aplikacje na Androida i iOS
 • Rezerwa na jednoczesne połączenia
 • Łatwość użycia

1. ExpressVPN

ExpressVPNStyczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.ExpressVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

ExpressVPN jest ulubieńcem miłośników prywatności, ponieważ bezproblemowo łączy wojskowe protokoły szyfrowania z szybkim, wydajnym produktem. Jego konstrukcja jest łatwa dla oczu, a usługa działa bez żadnych problemów.

Istnieje duży wybór serwerów do wyboru - z ponad 1500 serwerów w 94 krajach. Aplikacja zawiera również opcję „inteligentnej lokalizacji”, czyli serwera, który według ExpressVPN najlepiej nadaje się dla Ciebie na podstawie Twojej bieżącej lokalizacji.

Standardy szyfrowania są odporne - firma wykorzystuje domyślnie OpenVPN z 256-bitowym AES. 4 096-bitowe klucze DHE-RSA są identyfikowane przez algorytm mieszający SHA-512. Mówiąc ogólnie, są one rygorystyczne i zaprojektowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych.

Przechowywanie danych użytkownika jest minimalne. Jedyne wytarte rejestrowanie danych to serwery, z którymi ludzie się łączą i daty, w których się logują. Poszczególne adresy IP nie są rejestrowane. W produkcie wbudowana jest „blokada sieci”, która tymczasowo blokuje dostęp do Internetu w przypadku nieoczekiwanego zerwania połączenia, co zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Pojedyncza subskrypcja zapewnia dostęp do trzech urządzeń jednocześnie - dzięki czemu jest to przydatna opcja podzielenia ogólnego rachunku z przyjaciółmi. Dostępne są aplikacje zarówno na Androida, jak i iOS, a także na komputery stacjonarne dla systemów Windows i MacOS.

Plusy:

 • Fantastyczne prędkości pobierania i przesyłania strumieniowego
 • Kompleksowe funkcje bezpieczeństwa i prywatności
 • Odblokowuje wiele witryn i usług zablokowanych geograficznie
 • Obsługuje sieć ponad 3000 serwerów w 94 krajach
 • 24-godzinna obsługa czatu na żywo, 7 dni w tygodniu

Cons:

 • Umożliwia tylko 3 połączenia jednocześnie

NAJLEPSZA VPN DO ODBLOKOWANIA FACEBOOKA: ExpressVPN to nasz najlepszy wybór. Najlepsza wydajność, jeśli chodzi o odblokowywanie zastrzeżonych treści i witryn. Ma rozległą sieć serwerów zoptymalizowaną pod kątem szybkich połączeń. Przyjazne dla użytkownika aplikacje dla wszystkich systemów operacyjnych. Trudno pokonać prywatność i bezpieczeństwo. Istnieje 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy bez żadnych wątpliwości, dzięki czemu możesz wypróbować ją bez ryzyka.

Oto nasza opinia o ExpressVPN.

Kupon ExpressVPN Oferta specjalna - otrzymaj 3-miesięczną dodatkową DEFINICJĘ FREEGET Aplikację automatycznie aplikujesz

2. CyberGhost

Cyberghost

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.Cyberghost.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 45 DNI

CyberGhost to bezproblemowa usługa VPN, która jest jednym z tańszych dostawców na tej liście, więc może spodobać się użytkownikom, którzy chcą szybkiej naprawy. Produkt nie jest wyposażony w mnóstwo opcji, ale podstawowe standardy szybkości i szyfrowania są więcej niż wystarczające.

Firma jest zarejestrowana w Rumunii i posiada wewnętrzną politykę nie przechowywania żadnych danych użytkownika. Prawo rumuńskie również nie nakłada obowiązku obowiązkowego zatrzymywania danych, więc wygląda na to, że dostawca jest objęty ochroną prywatności. Ale ostatnio doszło do tasowania kierownictwa - CyberGhost został przejęty przez izraelską firmę kilka miesięcy temu - może to zmienić scenariusz. Zaktualizujemy ten artykuł, jeśli coś zauważymy.

W przypadku stosunkowo niedrogiego VPN CyberGhost ma solidne standardy szyfrowania. Wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES w protokole OpenVPN, który jest uważany za niezawodny. Istnieje ponad 5700 serwerów rozmieszczonych w 90 krajach. Odblokowanie Facebooka nie powinno stanowić wyzwania.

Jednoczesny dostęp do siedmiu urządzeń na jednym planie. Firma obsługuje zarówno Androida, jak i iOS, a także rodzime oprogramowanie dla systemów Windows, MacOS i Linux.

Plusy:

 • Obsługuje sieć ponad 5700 serwerów w 90 krajach
 • Przyzwoite, niezawodne prędkości
 • Nie prowadzi dzienników
 • Używaj do siedmiu urządzeń jednocześnie
 • Niedroga opcja z aplikacjami przyjaznymi dla początkujących

Cons:

 • Nie działa w Chinach

NAJLEPSZY WYBÓR BUDŻETU: CyberGhost ma prostą konfigurację i nie ma problemów z odblokowaniem Facebooka. Świetna prywatność, zero dzienników i ochrona przed wyciekiem DNS. 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

CyberGhost Kupon NOWY ROK SPECJALNY: ZAOSZCZĘDŹ 80% na 3-letnich planach + 2 miesiące za darmo

3. NordVPN

NordVPN

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.NordVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

NordVPN jest uważany za weterana branży VPN, ponieważ istnieje już od ponad dekady. Jest to zalecana opcja dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą wielu konfigurowalnych opcji i serwerów zaprojektowanych w celu ulepszenia każdego aspektu przeglądania. Ale nawet poza tymi dzwonkami i gwizdkami, NordVPN oferuje szybkość, stabilność i łatwość użytkowania w przystępnej cenie.

NordVPN można zaliczyć do usługi VPN bez logowania. Dane użytkownika po prostu nie są w ogóle przechowywane. Zasady dobrze służyły temu w przeszłości - władze wysłały mu wiele wniosków o dane, ale na wewnętrznych serwerach nie było nic, co mogłoby zidentyfikować użytkowników.

Cały ruch internetowy jest szyfrowany za pomocą 256-bitowych AES i 2048-bitowych kluczy DH. Ochrona przed wyciekiem DNS jest domyślnie włączona. Pojedyncza subskrypcja zapewnia dostęp do sześciu urządzeń, które należą do najwyższych, jakie widzieliśmy w płatnych pakietach VPN.

Istnieje szeroka lista serwerów do wyboru - w sumie 5 111 serwerów w 60 krajach. Możesz również wybrać jeden na podstawie tego, co chcesz robić w Internecie, takich jak torrentowanie, zapobieganie DDoS, przesyłanie strumieniowe wideo lub bardzo bezpieczna prywatność.

Dostępne są aplikacje zarówno na Androida, jak i iOS, a także na komputer stacjonarny dla systemu Windows i MacOS. W naszym przeglądzie użytkowników zauważyliśmy, że korzystanie z aplikacji może być nieco kłopotliwe, ale usługa nie ulega awarii ani nie powoduje błędu.

Plusy:

 • Szybkie i niezawodne prędkości pobierania i przesyłania strumieniowego
 • Z łatwością omija ograniczenia na głównych platformach blokowanych geograficznie
 • Dostępny całodobowy czat na żywo
 • Surowa polityka braku logów idealna dla użytkowników dbających o prywatność
 • Aplikacje dla wszystkich głównych platform mobilnych i stacjonarnych

Cons:

 • Aplikacja komputerowa może trochę przyzwyczaić się

MOCNY WSZECHSTRONNY: NordVPN oferuje wielką wartość. Dobry wszechstronny budżet, który działa dobrze z Facebookiem, gdziekolwiek jest zablokowany. Silne funkcje bezpieczeństwa i umożliwia jednoczesne korzystanie z maksymalnie 6 urządzeń z jednego konta. Obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Kupon NordVPN Oszczędź 70% na 3-letnim planie POBIERZ DEALDiscount automatycznie

4. IPVanish

IPVanish

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.IPVanish.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 7 DNI

IPVanish sprawdza wszystkie pola, jeśli chodzi o szybką sieć VPN, która nie kosztuje ręki i nogi i jest wyposażona w sztywne standardy szyfrowania. Będzie wykonywać swoją pracę cicho i wydajnie, bez żadnych przerw w przewijaniu wiadomości na Facebooku.

Firma jest przykładem całkowicie bezlogowej sieci VPN. Oznacza to, że śledzenie Twojej aktywności jest prawie niemożliwe, ponieważ IPVanish po prostu powstrzymuje się od przechowywania jakichkolwiek danych użytkownika. Jego pracownicy nie będą mogli zobaczyć, co robisz w Internecie.

Podobnie jak ExpressVPN, zawiera również przełącznik zabijania Internetu - co oznacza, że ​​ruch internetowy nigdy nie powróci do stanu odszyfrowanego, nawet jeśli połączenie zostanie przerwane.

Jeśli chodzi o standardy szyfrowania, IPVanish domyślnie używa 256-bitowego szyfrowania w protokole OpenVPN, uwierzytelnienia SHA512 i wymiany kluczy DHE-RSA 2,048-bitowych z idealną tajemnicą przekazywania. Ta ostatnia funkcja oznacza, że ​​nawet jeśli Twoje konto zostanie przejęte, wszystkie poprzednie sesje sieciowe pozostaną zaszyfrowane i bezpieczne.

Istnieje możliwość wyboru między 1300 serwerami w 75 lokalizacjach na całym świecie.

IPVanish pozwala na podłączenie pięciu urządzeń jednocześnie, co jest bardzo hojne i dzieli koszt na użytkownika do wyjątkowo łatwej do zarządzania sumy. Uczniowie bez pieniędzy, którzy chcą odblokować Facebooka przez VPN, powinni być zadowoleni.

Ponadto istnieją aplikacje zarówno na Androida, jak i iOS, a także wsparcie pulpitu dla Windows i MacOS.

Wielu użytkowników uważa, że ​​jest to doskonała opcja dla Kodi, ponieważ pozwala im pobrać pakiet Android APK bezpośrednio na swoje urządzenie. Interfejs jest również przyjazny dla zdalnego sterowania dla urządzeń Kodi, które nie mają klawiatury i myszy.

Plusy:

 • Obsługuje sieć ponad 1300 serwerów z 75 lokalizacji miast na całym świecie
 • Imponujące prędkości przesyłania strumieniowego 4K osiągnięte podczas testów
 • Silne szyfrowanie zapewnia bezpieczeństwo aplikacji
 • Działa dobrze z urządzeniami Kodi

Cons:

 • Nie oferuje metody płatności za pomocą kryptowaluty
 • Zgłasza wsparcie 24/7, ale bilety mogą trwać jeden lub dwa dni

SZYBKO I NIEZAWODNIE: IPVanish ma dużą sieć serwerów. Nieskrępowana sieć osiąga dobre prędkości. Silne funkcje bezpieczeństwa i prywatności. Mógłby to zrobić z obsługą klienta na żywo. 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

IPVanish CouponSAVE 60% na abonament roczny POBIERZ DEALDiscount stosowane automatycznie

5. VyprVPN

VyperVPN

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

VyprVPN ma legion wiernych fanów na całym świecie, ponieważ ma jedne z najbardziej imponujących standardów szyfrowania w branży. Usługa uzupełnia to podejście dzięki całodobowej pomocy technicznej dla klientów online, bezpłatnej 3-dniowej wersji próbnej i dużej sieci serwerów.

Istnieje jednak trochę zasad rejestrowania. W szczególności VyprVPN będzie przechowywać „źródłowy adres IP użytkownika, adres IP VyprVPN używany przez użytkownika, czas rozpoczęcia i zakończenia połączenia oraz całkowitą liczbę użytych bajtów”.

Ale nie napotkaliśmy żadnych przypadków wycieku danych z końca firmy. Jednocześnie VyprVPN twierdzi, że treść komunikacji, tj. Odwiedziny użytkowników witryny, nie będą rejestrowane.

Firma jest bardzo popularna wśród użytkowników w Chinach, gdzie łatwo odblokowuje Great Firewall. Fizycznie jest właścicielem i zarządza całymi centrami danych - w przeciwieństwie do innych dostawców, którzy wybierają połączenie serwerów wynajmujących i outsourcingowych - pomagając mu kontrolować i stabilizować ruch.

Cały ruch jest szyfrowany za pomocą protokołu OpenVPN, 256-bitowego szyfrowania AES, 2048-bitowych kluczy RSA bez idealnej tajemnicy przekazywania i uwierzytelniania SHA256. W zestawie znajduje się przełącznik zabijania Internetu.

Ponad 700 serwerów jest rozproszonych po całym świecie, a subskrypcja konta VyprVPN Pro pozwala na jednoczesne połączenie maksymalnie trzech urządzeń.

Aplikacje są dostępne zarówno na Androida, jak i iOS, a także jako klient stacjonarny na Windows i MacOS.

Plusy:

 • Prędkości są szybkie i stabilne
 • Zapewnia bezpieczne, szyfrowane połączenie
 • Nie prowadzi dzienników identyfikujących

Cons:

 • Trochę drogo
 • Inne sieci VPN mają więcej opcji zaawansowanej konfiguracji

ŁATWA W UŻYCIU APLIKACJA: VyprVPN jest przyjazny dla użytkownika. Prędkości były zaskakująco dobre na tym końcu rynku. Przydałoby się posiadanie większej liczby serwerów i brak wsparcia 24/7. 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

VyprVPN Kupon Oszczędź 81% na 2-letnim planie POBIERZ OFERTĘ Zdyskontowane automatycznie

6. ZenMate

Zenmate

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android

Stronie internetowej: www.zenmate.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 dni

ZenMate jest najbardziej znany z bezpłatnego rozszerzenia VPN dla Chrome, ale oferuje również płatny produkt, który ma większy wybór serwerów i lepsze standardy szyfrowania.

W naszej recenzji stwierdziliśmy, że usługa jest nieco mieszana. Prędkości przeglądania i przesyłanie strumieniowe wideo były przyzwoite, ale, alarmująco, było mnóstwo wycieków DNS. Niektórzy użytkownicy mogą uznać to za niepokojące. Wstępnie dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny, dzięki czemu możesz bezpiecznie przetestować usługę i zdecydować, czy chcesz się jej trzymać.

Jeśli zasubskrybujesz pakiet premium, zauważysz, że dostępnych jest ponad 1000 serwerów.

Standardy szyfrowania są przyzwoite. ZenMate wykorzystuje 128-bitowe szyfrowanie AES w połączeniu z 2048-bitowymi kluczami RSA i SHA 256 do uwierzytelnienia. W zestawie znajduje się przełącznik zabijania Internetu. Ma również zasadę, że nie przechowuje żadnych danych użytkownika.

Aplikacje są dostępne zarówno na Androida, jak i iOS, a także jako klient stacjonarny na Windows i MacOS.

Plusy:

 • Silne funkcje bezpieczeństwa, w tym automatyczny przełącznik zabicia
 • Wiele niezawodnych serwerów zoptymalizowanych pod kątem przesyłania strumieniowego w USA
 • Aplikacje zarówno na iOS, jak i Androida

Cons:

 • Nie najszybsze serwery na tej liście
 • Wsparcie tylko przez e-mail
 • Podczas testowania wystąpiły wycieki DNS

ŁATWA KONFIGURACJA: ZenMate jest łatwy w instalacji. Idealny dla Facebooka, a nawet odblokowuje Netflix w większości regionów. Nie najszybszy wybór na tej liście. 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Przeczytaj naszą pełną recenzję ZenMate.

Darmowe VPN, które mogą odblokować Facebooka

Ponad dwa miliardy użytkowników loguje się na Facebooku przynajmniej raz w miesiącu. Odkładając przerażające statystyki, niektórzy użytkownicy mogą nie chcieć wyłudzać informacji o płatnej sieci VPN, zwłaszcza że nie przepłacają za korzystanie z Facebooka.

Uważamy jednak, że powinieneś ponownie rozważyć tę myśl. Bezpłatne VPN są znacznie gorsze od płatnych opcji. Jeśli próbujesz odblokować Facebooka w miejscu pracy lub szkole, musisz użyć sieci VPN, która ma solidne szyfrowanie i nie narzuca ograniczenia przepustowości lub ograniczenia danych. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest aby administrator sieci dowiedział się, że uzyskujesz dostęp do zastrzeżonych witryn - ten scenariusz jest znacznie bardziej prawdopodobny, gdy zarejestrujesz się w losowej bezpłatnej sieci VPN znalezionej online.

Ważne jest również, aby pamiętać, że darmowe VPN nie są dokładnie darmowe. Zarabiają, robiąc ci produkt - zalewając Cię reklamami, a w niektórych przypadkach wstawiając śledzące pliki cookie w przeglądarce, aby wydobywać dane przeglądania i sprzedawać je stronom trzecim..

W Comparitech uważamy, że w twoim najlepszym interesie jest unikanie darmowych VPN podczas próby uzyskania dostępu do Facebooka.

Niektóre sieci VPN, których należy unikać

Jednym z domyślnych czynników korzystania z VPN jest zapewnienie, że Twoje prywatne dane będą przez cały czas chronione. W końcu jest to główny powód, dla którego dostawcy VPN istnieją przede wszystkim.

Niestety nie wszystkie firmy VPN narzucają te rygorystyczne standardy. Te, które zalecamy na naszej liście, przechodzą test, ale oto kilka, które mogą nie:

1. HolaVPN

Hola z Izraela, która zbudowała rozszerzenie VPN typu peer-to-peer dla Chrome, miała kiedyś lewiatanową bazę użytkowników wynoszącą 50 milionów. Ale zdecydował się cofnąć dobrą pracę, zamieniając użytkowników w indywidualnych żołnierzy piechoty w ogromnej armii botnetów. Oznaczało to, że część przepustowości została wykorzystana do ataków DDoS (Distributed Denial of Service), promujących treści chronione prawem autorskim i pornografię.

To niedopuszczalne.

2. Tarcza Hotspot

Hotspot Shield to dobrze znana nazwa w branży darmowych sieci VPN, ponieważ istniała już wcześniej, zanim VPN stały się trendem. Wydaje się jednak, że wpadł również w pułapkę angażowania się w nieetyczne działania w celu szybkiego zarobienia pieniędzy.

W lipcu grupa zajmująca się ochroną prywatności poinformowała, że ​​w przeszłości firma silnie wstawiała śledzące pliki cookie do danych użytkowników i sprzedawała je zewnętrznym reklamodawcom. Grupa dodała, że ​​Hotspot Shield przekierowywał ruch e-commerce do domen partnerskich. Oznaczało to, że za każdym razem, gdy użytkownik wpisuje żądanie do strony takiej jak macys.com, jest on przekierowywany do innej, podobnej domeny, w której Hotspot Shield może zarabiać, jeśli sprzedaż zostanie zrealizowana.

Należy zauważyć, że nadal są to zarzuty i nie podjęto stanowczej decyzji - Federalna Komisja Handlu bada obecnie ten problem. Uważamy jednak, że należy unikać Tarczy Hotspot, dopóki nie będzie w stanie udowodnić, że jest niewinna.

3. PureVPN

Jest to dość niedawny incydent, więc niektóre szczegóły mogą być jeszcze niedostępne, ale twierdzi się, że znacząca firma VPN PureVPN współpracowała z FBI w celu identyfikacji mieszkańca Massachusetts, Ryana Lin, który prawdopodobnie śledzi nieznaną 24-letnią kobietę.

Ryan zamieszkał z tą kobietą i dwoma innymi współlokatorami po znalezieniu reklamy na Craigslist. Był w stanie uzyskać dostęp do jej konta Apple iCloud i Dysku Google, z którego najwyraźniej pobierał dane osobowe i wykorzystywał je do różnych odrażających działań, takich jak ujawnianie strasznych szczegółów współpracownikom i fałszowanie jej tożsamości, aby grozić śmiercią. Użył VPN, aby zatrzeć ślady, sądząc, że władze nie będą w stanie się z nim rozprawić.

Mimo że PureVPN ma ustaloną politykę nie śledzenia danych użytkownika, firma nadal była w stanie zidentyfikować Ryana i przekazać FBI informacje obciążające.

Nie akceptujemy korzystania z VPN do łamania prawa lub nieetycznego zachowania. Uważamy jednak, że dostawcy VPN muszą być otwarci i transparentni wobec użytkowników. Firmy nie mogą żądać jednej rzeczy i robić innej, ponieważ oznacza to, że jest coś więcej, niż na pierwszy rzut oka.

Czy powinienem korzystać z Facebooka przez VPN??

Facebook można łatwo odrzucić jako kolejne narzędzie społecznościowe, w którym użytkownicy tracą czas na przewijanie zdjęć lub oglądanie filmów kotów. Zaprzecza to faktowi, że wielu użytkowników polega na Facebooku w codziennym korzystaniu z mediów i poszukiwaniu ważnych informacji o firmach, szpitalach, restauracjach i kinach.

Facebook Messenger to także potężne narzędzie do wykonywania bezpłatnych połączeń audio i wideo, a także do utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną. Niektórzy rodzice mogą uważać za konieczne komunikowanie się ze swoimi dziećmi - w końcu ponad dwa miliardy ludzi to zwykli użytkownicy.

Gdy instytucje blokują dostęp do Facebooka, jedynym możliwym działaniem jest korzystanie z VPN. Nie sądzimy, że powinieneś zwariować i spędzić cały dzień w serwisie społecznościowym, ale nie ma nic złego w dostępie do niego w określonym celu.

Co mam zrobić, jeśli Facebook jest zablokowany w moim kraju??

Kraje takie jak Chiny i Korea Północna całkowicie blokują Facebooka. Niektóre inne miejsca, takie jak Dubaj, Abu Zabi, Arabia Saudyjska i Katar, uniemożliwiają użytkownikom korzystanie z funkcji VoIP Facebooka (czat głosowy i wideo). Jeśli szukasz rozwiązania tego problemu, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w następnej sekcji, a Facebook powinien działać normalnie.

Jak korzystać z Facebooka w sieci VPN?

1. Rozlicz usługę

Przedstawiliśmy sześć najlepszych opcji odblokowania Facebooka za pomocą VPN, ale musisz zdecydować, który dostawca będzie dla Ciebie najlepszy. Ważnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę, są ceny, bezpieczeństwo i wybór serwerów. Możesz także przeczytać całą recenzję każdej usługi - linki znajdują się na dole każdej mini-recenzji.

Po podjęciu decyzji wystarczy kliknąć jeden z linków, zarejestrować konto i zarejestrować się przy użyciu danych karty kredytowej.

2. Pobierz natywne oprogramowanie

Po zakończeniu wstępnej rejestracji prawdopodobnie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem od firmy VPN z danymi do logowania. Kontynuuj, aby pobrać aplikacje na telefon lub odpowiedniego klienta stacjonarnego i zainstalować je.

Po zakończeniu pobierania wyczyść pliki cookie w przeglądarce internetowej i ponownie uruchom urządzenie.

3. Otwórz aplikację VPN

Kliknij aplikację swojego dostawcy VPN po odświeżeniu urządzenia. Wprowadź dane logowania przesłane do Ciebie przez firmę i wybierz serwer. Staraj się nie wybierać jednego z kraju / regionu, który blokował Facebooka w przeszłości - bezpiecznymi zakładami będzie wybranie jednego z Europy lub Ameryki Północnej.

4. Używaj Facebooka normalnie

Poczekaj kilka sekund na nawiązanie połączenia. Gdy to się powiedzie, na pasku zadań lub na górze ekranu smartfona powinna pojawić się zielona ikona powiadomienia. Teraz możesz otworzyć Facebooka i używać go bez żadnych ograniczeń.

Facebook cenzuruje posty w moim kraju. Co ja robię?

W niektórych przypadkach Facebook został oskarżony o cichą zgodę na żądania rządu dotyczące zablokowania dostępu do wrażliwych treści. Może to mieć charakter polityczny lub gospodarczy i nie ogranicza się tylko do kilku krajów.

Rozumiemy, jak frustrujące może być, gdy odmawiasz dostępu do informacji i nie możesz odkryć prawdy. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest sfałszowanie swojej lokalizacji za pośrednictwem sieci VPN.

Następnym razem, gdy poczujesz, że Twój rząd i Facebook współpracują nad ograniczeniem treści, uważamy, że nadszedł czas, aby zarejestrować się w VPN. Postępuj zgodnie z instrukcjami w poprzedniej sekcji, aby pokazać, że uzyskujesz dostęp do witryny mediów społecznościowych z kraju poza bieżącą lokalizacją. To powinno wystarczyć.

Zdjęcie: William Iven z Pixabay

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 49 = 52