Najlepsze VPN dla Viber i niektóre, których należy unikać

Ten przewodnik obejmie najlepsze VPN dla Viber, abyś mógł uzyskać do niego dostęp w ograniczonych krajach, takich jak Chiny, Katar, Arabia Saudyjska, Egipt i ZEA.


Najlepsze VPN dla Viber i niektóre, których należy unikać

Viber to popularna aplikacja do czatowania, która oferuje ponad 250 milionów użytkowników w 193 krajach. Ludzie używają go, aby pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną na całym świecie - aplikacja była także jednym z pierwszych komunikatorów, który wprowadził wszechobecną teraz funkcję bezpłatnego połączenia.

Niektóre rządy ograniczają jednak dostęp obywateli do Viber. Na przykład w Chinach usługa jest całkowicie zabroniona. Inne kraje, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, po prostu blokują funkcję VoIP. W tym artykule nauczymy Cię, jak ominąć te bariery i uzyskać pełne doświadczenie Viber.

Najbardziej skutecznym sposobem na pokonanie dostępu z ograniczeniami geograficznymi jest użycie wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Sieci VPN działają poprzez szyfrowanie całego ruchu internetowego przepływającego do i z urządzenia oraz tunelowanie go za pośrednictwem zdalnego serwera poza bieżącą lokalizacją. W ten sposób Twoja tożsamość jest ukryta, co utrudnia wścibskim agencjom monitorującym lub hakerom ustalenie, co robisz w Internecie.

Omówimy szczegółowo dostawców, których sugerujemy poniżej, ale jeśli masz czas na szybki przegląd, tutaj to nasza lista najlepszych VPN dla Viber:

 1. ExpressVPN  Nasz najlepszy wybór dla Viber. Obsługuje super niezawodne serwery w ponad 90 krajach na całym świecie, które są w stanie odblokować prawie wszystkie treści zastrzeżone i blokowane geograficznie. Aplikacje są łatwe w użyciu i bezpieczne. Obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.
 2. NordVPN Tani dostawca, który działa od ponad dekady. Tysiące bezpiecznych serwerów mogą odblokować najbardziej ograniczoną zawartość.
 3. CyberGhost Opcja budżetu, która ma łatwe w użyciu aplikacje, które są świetne dla początkujących. Serwery mają dobre prędkości przesyłania strumieniowego i pobierania.
 4. IPVanish Bardzo wysokie standardy prywatności z rygorystyczną polityką braku dzienników i opcjami anonimowej płatności i rejestracji.
 5. VyprVPN Szybka i bezpieczna sieć, która nie ma problemów z odblokowaniem Vibera, ale na górze tej listy znajdziesz tańsze opcje.

Jaki jest najlepszy VPN dla Viber?

W tej sekcji omówimy kilka usług VPN płynnie współpracujących z Viber. Są oceniane na podstawie następujących czynników:

 • Szybkość i niezawodność usług
 • Duża sieć serwerów na całym świecie
 • Solidne standardy szyfrowania zapobiegające wyciekom danych
 • Wartość pieniądza
 • Aplikacje na Androida i iOS

Te sieci VPN odblokują również Skype i wiele innych usług.

1. Express VPN

ExpressVPNStyczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.ExpressVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

ExpressVPN oferuje nienaganne standardy, niezachwiane zobowiązanie do prywatności i bezpieczeństwa oraz szybkie prędkości. Jest schludny i przyjazny dla użytkownika interfejs, który jest łatwy w konfiguracji, co czyni go doskonałym wyborem zarówno dla użytkowników profesjonalnych, jak i początkujących.

Abonenci będą rozpieszczani wyborem ponad 1500 serwerów rozmieszczonych w 94 krajach. Standardy szyfrowania są podobnie silne - wszystkie serwery używają protokołu OpenVPN, 256-bitowego szyfrowania AES, 4096 bitów kluczy RSA z doskonałą poufnością przekazywania i uwierzytelniania SHA512.

Jednocześnie firma ma ustaloną politykę nieprzechowywania dzienników ruchu. Jedyny mały fragment retencji metadanych dotyczy daty (a nie godziny) połączenia z usługą, wyboru lokalizacji i całkowitej użytej przepustowości. Twój indywidualny adres IP nie zostanie zarejestrowany.

Dodatkowym czynnikiem jest to, że usługa obejmuje zarówno serwery DNS, jak i ochronę przed wyciekiem DNS jako standardowe opcje. Dostępny jest także przełącznik „zabijania” w Internecie - spowoduje to tymczasowe zatrzymanie całego ruchu, jeśli połączenie zostanie przerwane.

Ma aplikacje zarówno na Androida, jak i iOS, a także wsparcie pulpitu dla systemów Windows, Mac OS i Linux (wiersz poleceń).

ExpressVPN jest także jedną z niewielu sieci VPN działających w Chinach i jest również jedną z naszych najlepszych rekomendacji VPN dla tych w Dubaju lub w innych krajach ZEA.

Plusy:

 • Niezawodnie odblokowuje Viber w krajach, w których jest ograniczony.
 • Niezwykle szybkie serwery świetnie nadają się do pobierania i przesyłania strumieniowego.
 • Trudno pokonać prywatność i bezpieczeństwo
 • Dostęp do treści z ograniczeniami geograficznymi z dowolnego miejsca
 • Obsługa klienta na żywo przez całą dobę

Cons:

 • Jednocześnie można podłączyć tylko 3 urządzenia

NAJLEPSZA VPN DLA WIBRERA: ExpressVPN to nasz najlepszy wybór. Niezawodnie działa w krajach, które ograniczają dostęp do Viber. Odblokowuje wszystkie główne witryny i aplikacje, w tym Skype. Oferuje niezwykle szybkie połączenia i serwery w wielu krajach. Wypróbuj bez ryzyka z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN tutaj.

Kupon ExpressVPN Oferta specjalna - otrzymaj 3-miesięczną dodatkową DEFINICJĘ FREEGET Aplikację automatycznie aplikujesz

2. NordVPN

NordVPN

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.NordVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

NordVPN może nie mieć najbardziej estetycznego interfejsu użytkownika, ale nie powinno to odwracać uwagi od faktu, że zapewnia dobre wyniki w swoim podstawowym produkcie. Istnieją duże prędkości i rygorystyczne szyfrowanie. Sama firma istnieje od ponad dekady - świadectwo jakości oferowanego produktu.

NordVPN jest podobny do IPVanish w tym sensie, że nadal zawiera politykę zerowego logowania. Oznacza to, że nie przechowuje żadnych informacji o sesjach użytkowników, ruchu ani znacznikach czasu.

Ta polityka służyła jej dobrze w przeszłości - agencje rządowe zwróciły się o przekazanie danych klientów, ale na jej serwerach po prostu nie było niczego, co mogłoby obciążać użytkowników. Użytkownicy na Bliskim Wschodzie mogą odetchnąć z ulgą.

Jeśli chodzi o opcje serwerów, jest ich aż 1094 w 61 krajach - to więcej niż wystarczy, aby znaleźć taki, który odblokuje Viber. NordVPN współpracuje również z wieloma usługami przesyłania strumieniowego online, w tym Netflix, Hulu i BBC iPlayer, dzięki czemu możesz korzystać z płatnej subskrypcji do wielu celów.

Standardy szyfrowania są najwyższe. Firma domyślnie wdraża 256-bitowy protokół AES i używa 2048-bitowych kluczy SSL. Ochrona przed wyciekiem DNS jest włączona.

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

Plusy:

 • Świetna opcja, która nie ma problemów z dostępem do Viber
 • Silny nacisk na bezpieczeństwo i prywatność
 • Również świetna opcja pobierania i torrentowania
 • Z łatwością odblokowuje większość usług przesyłania strumieniowego

Cons:

 • Początkujący mogą uznać, że interfejs użytkownika jest uciążliwy

NAJLEPSZY BUDŻET VPN: NordVPN jest dobrym wszechstronnym urządzeniem. Świetna opcja, która działa niezawodnie z Viber. Solidna prywatność i bezpieczeństwo. Łączy do 6 urządzeń jednocześnie. 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

Oto nasza szczegółowa recenzja NordVPN.

Kupon NordVPN Oszczędź 70% na 3-letnim planie POBIERZ DEALDiscount automatycznie

3. CyberGhost

Cyberghost

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.Cyberghost.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 45 DNI

CyberGhost to niezawodny VPN, który jest stosunkowo tani i powinien spodobać się początkującym użytkownikom, którzy nie szukają mnóstwa opcji. Podstawowy produkt jest dobrze skonfigurowany - istnieje znaczna liczba lokalizacji serwerów, testy prędkości są do zera, interfejs jest łatwy w nawigacji, a standardy prywatności są rygorystyczne.

Firma jest zarejestrowana w Rumunii i nie podlega żadnym obowiązkowym przepisom dotyczącym zatrzymywania danych. Ma również wewnętrzną politykę nie przechowywania dzienników użytkowników ani danych jakiegokolwiek rodzaju. Ale to może się zmienić - CyberGhost został niedawno przejęty przez firmę z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Zaktualizujemy ten artykuł, jeśli zauważymy jakiekolwiek zmiany.

Z ponad 1000 serwerów rozmieszczonych w 27 krajach istnieje duża sieć, która pomoże Ci odblokować Viber, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Aplikacje są dostępne zarówno na Androida, jak i iOS, a także wsparcie pulpitu dla Windows i MacOS.

CyberGhost domyślnie używa 256-bitowego szyfrowania AES w protokole OpenVPN wraz z 2048-bitowymi kluczami RSA i uwierzytelnianiem MD5 HMAC. W zestawie jest także przełącznik zabijania w Internecie.

Plusy:

 • Brak problemów z odblokowaniem Viber
 • Przyzwoite, niezawodne prędkości do większości zastosowań
 • Opcja ekonomiczna z łatwymi w użyciu aplikacjami

Cons:

 • Zaawansowani użytkownicy uznają aplikacje za zbyt proste bez zaawansowanych funkcji

WYBÓR BUDŻETU: CyberGhost ma prostą konfigurację. Świetna prywatność, zero dzienników i ochrona przed wyciekiem DNS. Może walczyć z niektórymi popularnymi witrynami do przesyłania strumieniowego. 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Oto nasza pełna recenzja CyberGhost.

CyberGhost Kupon NOWY ROK SPECJALNY: ZAOSZCZĘDŹ 80% na 3-letnich planach + 2 miesiące za darmo

4. IPVanish

IPVanish

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.IPVanish.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 7 DNI

IPVanish to kolejna płatna sieć VPN, która nie oszczędza na prędkości, prywatności ani standardach szyfrowania. Jest niezawodny, a także umożliwia anonimowe rejestracje, jeśli użytkownicy nie chcą przekazywać danych osobowych.

Zwolennicy prywatności będą zadowoleni z faktu, że w ogóle nie przechowują żadnych informacji o użytkownikach. Jedyny raz, kiedy zachowuje się pewne miejsce, to rejestracja konta po raz pierwszy. Następnie wszystkie dane są usuwane z chmury.

Standardy szyfrowania są niezawodne - IPVanish domyślnie wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie w protokole OpenVPN, uwierzytelnianie SHA512 i wymianę kluczy DHE-RSA 2,048 z idealną tajemnicą przekazywania. Włączony jest także przełącznik zabijania Internetu.

Dzięki ponad 850 serwerom rozproszonym w 60 krajach odpowiednie połączenie nigdy nie jest poza zasięgiem.

Istnieją aplikacje zarówno na iOS, jak i Androida, a także wsparcie pulpitu dla Windows i MacOS.

Wielu użytkowników uważa, że ​​jest to doskonała opcja dla Kodi, ponieważ pozwala im pobrać pakiet Android APK bezpośrednio na swoje urządzenie. Interfejs jest również przyjazny dla zdalnego sterowania dla urządzeń Kodi, które nie mają klawiatury i myszy.

Plusy:

 • Z łatwością odblokowuje Viber
 • Silnie pod względem prywatności i bezpieczeństwa
 • Działa w ponad 60 krajach, świetny do odblokowywania treści z ograniczeniami geograficznymi

Cons:

 • Obsługa klienta może być trochę powolna
 • Nie mogę uzyskać dostępu do niektórych popularnych usług przesyłania strumieniowego

SZYBKO I NIEZAWODNIE: IPVanish ma dużą sieć serwerów. Nieskrępowana sieć osiąga dobre prędkości. Silne funkcje bezpieczeństwa i prywatności. Działa dobrze z Viber, ale spójrz gdzie indziej, jeśli chcesz odblokować Netflix. 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą recenzję IPVanish.

IPVanish CouponSAVE 60% na abonament roczny POBIERZ DEALDiscount stosowane automatycznie

5. VyprVPN

VyperVPN

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

VyprVPN plasuje się dobrze wśród użytkowników, którzy lubią bezpieczne protokoły szyfrowania - jego zastrzeżona technologia jest światowej klasy. Firma jest również dość dojrzałym dostawcą, działającym od kilku lat, co nadaje jej pewien stopień legalności. Jest to jedna z niewielu usług, które mogą odblokować Wielką zaporę ogniową w Chinach.

Jeśli chodzi o standardy szyfrowania, VyprVPN wykorzystuje protokół OpenVPN, 256-bitowe szyfrowanie AES, 2048-bitowe klucze RSA bez idealnej tajemnicy przekazywania i uwierzytelnianie SHA256 w celu zabezpieczenia ruchu. Domyślnie dostępny jest przełącznik zabijania w Internecie.

Ponad 700 serwerów do wyboru jest rozmieszczonych na całym świecie. Aplikacje są dostępne zarówno na Androida, jak i iOS, a także wsparcie pulpitu dla Windows i MacOS.

Plusy:

 • Zapewnia bezpieczne, szyfrowane połączenie, które działa dobrze z Viber
 • Prędkości są szybkie i stabilne

Cons:

 • Nieco droższe niż inne VPN
 • Brakuje opcji bardziej zaawansowanej konfiguracji

Duża sieć serwerów: VyprVPN to silna, uniwersalna sieć VPN. Dobry wybór dla Vibera. Przechowuje żadnych dzienników, oferuje duże bezpieczeństwo i odblokowuje większość usług przesyłania strumieniowego. Droższy niż niektóre. 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

VyprVPN Kupon Oszczędź 81% na 2-letnim planie POBIERZ OFERTĘ Zdyskontowane automatycznie

Jak uzyskać dostęp do Viber za pomocą VPN?

Wykonaj następujące kroki, aby odblokować Viber, jeśli obowiązują ograniczenia rządowe:

 1. Zarejestruj się w jednym z dostawców VPN wymienionych na tej liście
 2. Po zarejestrowaniu się i dokonaniu płatności pobierz aplikacje na telefon lub komputer PC / Macbook
 3. Wyczyść pliki cookie i pamięć podręczną, aby usunąć stare identyfikatory lokalizacji i ponownie uruchomić urządzenie
 4. Zaloguj się do aplikacji VPN i wybierz serwer w Europie lub Ameryce Północnej
 5. Otwórz telefon lub przeglądarkę i używaj Viber tak jak zwykle

Czy powinienem używać darmowego VPN z Viber??

Niektórzy użytkownicy mogą ulec pokusie skorzystania z bezpłatnej sieci VPN, ale dają one tylko ułamek tych samych standardów, jakie oferują płatne opcje.

Wynika to z faktu, że usługi te są w większości freemium - chcą, abyś zapisał się na pełny abonament (który wymaga karty kredytowej lub innej formy płatności). Nawet jeśli VPN jest całkowicie bezpłatny, nie inwestuje w wysokiej jakości serwery i solidne standardy szyfrowania. Jednocześnie zarabia, zalewając Cię reklamami inwazyjnymi, a także może nieetycznie wstawiać śledzące pliki cookie, wydobywać dane i sprzedawać je.

Krótko mówiąc, bezpłatne usługi VPN rutynowo nakładają ograniczenia danych, ograniczanie przepustowości i tylko jedną lub dwie lokalizacje serwerów. Możesz być w stanie wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, ale zapomnij o szybkim przesyłaniu plików lub połączeniach audio.

Jeśli nie masz pewności, czy w ogóle potrzebujesz VPN, zalecamy zapoznanie się z naszą listą darmowych wersji próbnych.

Niektóre sieci VPN, których należy unikać

Jeśli próbujesz uzyskać dostęp do Viber z lokalizacji, która domyślnie go blokuje, chcesz mieć pewność, że Twoja prywatność i dane nie zostaną naruszone. Jest powód, dla którego twój dostawca usług internetowych ograniczył dostęp - niektóre rządy nie lubią usług VoIP i nie chcesz sprawiać kłopotów. Problem pojawia się, gdy firmy VPN nie gorliwie chronią prywatność użytkowników - kiedy chętnie przekazują dane.

Oto trzy przykłady dostawców VPN, od których naszym zdaniem powinieneś uciec:

1. HolaVPN

Mieszkająca w Izraelu Hola miała w pewnym momencie ogromną rzeszę fanów, co przyciągnęło ją do społeczności prawie 50 milionów użytkowników. Ale firma zdecydowała się wykorzystać tę masę krytyczną do nikczemnych celów, w szczególności przekształcając użytkowników w potężny botnet.

Jeśli w tym czasie byłeś użytkownikiem Hola, część twojego pasma została nielegalnie rozwidlona, ​​aby zaangażować się w ataki na inne strony, rozpowszechniać treści chronione prawem autorskim i pornografię.

2. Tarcza Hotspot

Hotspot Shield to dobrze znana nazwa w branży VPN, ponieważ istnieje już od dłuższego czasu i pozwala użytkownikom zarejestrować się bez żadnych opłat z góry. Ale ostatnio oskarżono go o niektóre nieetyczne praktyki.

W lipcu grupa zajmująca się ochroną prywatności złożyła wniosek, mówiąc, że firma świadomie wstawiła śledzące pliki cookie, aby wydobywać dane użytkowników i sprzedawać je zewnętrznym reklamodawcom. Twierdzono również, że przechwycił on uzasadnione żądania HTTP i przekierował je na witryny stowarzyszone, gdzie zarabiał prowizje.

Wynik tej sprawy jest nadal w toku, więc nie spieszymy się z żadnymi wnioskami, ale faktem jest, że takie zachowanie jest podobne do innych bezpłatnych usług VPN. Uważamy, że najlepiej będzie, jeśli na razie unikniesz Hotspot Shield, dopóki nie zostanie uniewinniony ze wszystkich opłat.

W żadnym wypadku nie akceptujemy korzystania z VPN w wyraźnym celu łamania prawa. Uważamy jednak, że firmy VPN muszą być otwarte i przejrzyste w zakresie swoich zasad rejestrowania danych i trzymać się tego. Prywatność i anonimowość użytkowników są drażliwymi kwestiami, a dostawcy muszą to uszanować.

Czy mogę używać Vibera w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lub na Bliskim Wschodzie bez VPN?

Wiele rządów na Bliskim Wschodzie, w tym Katar i ZEA, blokuje korzystanie z usług VoIP. Podczas gdy czat Viber może działać, na pewno nie otrzymasz pełnego doświadczenia. W tej chwili nie ma możliwości korzystania ze wszystkich usług Viber bez VPN. Jeśli chcesz to zrobić, uważamy, że powinieneś zapisać się na płatną usługę premium, aby uniknąć utraty danych lub potencjalnych naruszeń.

Gdzie jest zablokowany Viber?

Oto lista krajów, które ograniczyły dostęp do Viber, częściowo lub całkowicie. Pamiętaj, że przepisy mogą ulec zmianie, więc tej listy nie należy traktować jako ostatecznego zasobu.

 • Chiny
 • Arabia Saudyjska
 • ZEA
 • Katar
 • Egipt
 • Iran
 • Jordania
 • Kuwejt
 • Korea Północna
 • Jemen

„Viber” Sama Azgora na licencji CC BY 2.0

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + = 20