Najlepsze sieci VPN, aby powstrzymać Twojego dostawcę usług internetowych przed oglądaniem aktywności w Internecie

Najlepsze sieci VPN, aby powstrzymać Twojego dostawcę usług internetowych przed oglądaniem aktywności w Internecie


Dostawcy usług internetowych (ISP) w Stanach Zjednoczonych mogą teraz śledzić i sprzedawać zapisy dotyczące Twojej aktywności internetowej, w tym odwiedzanych witryn, wiadomości, wiadomości e-mail, wyszukiwań i innych. Wspólna rezolucja Senatu 34 (S.J. Res 34) uchyliła zasadę prywatności FCC z czasów Obamy, która zabraniała korporacjom takim jak Comcast i Time Warner Cable sprzedawania danych przeglądania klientów bez pozwolenia. W tym poście przyjrzymy się bliżej, jak wpływa to na użytkowników Internetu i jak możesz użyć VPN, aby powstrzymać swojego dostawcę usług internetowych przed obserwowaniem aktywności w Internecie.

Aktualizacja: S.J. Uchwała 34 została podpisana w marcu 2017 r. Artykuł został odpowiednio zaktualizowany. Nikt nie jest pewien, jak daleko dostawcy usług internetowych będą skłonni posunąć się przy sprzedaży twoich informacji, ale w tej chwili istnieje bardzo niewiele regulacji uniemożliwiających im sprzedaż danych osobowych (PII) wraz z prywatnymi danymi, od orientacji seksualnej do dokumentacji medycznej.

Teraz, gdy ustawa stała się prawem, istnieją tylko dwa pewne sposoby, aby uniemożliwić twojemu dostawcy usług internetowych monitorowanie aktywności w sieci: VPN lub Tor. Preferujemy sieci VPN, ponieważ są one szybsze i nie zwracają nadmiernej uwagi ze strony dostawców usług internetowych ani władz. Sieć VPN szyfruje cały ruch internetowy urządzenia i kieruje go przez serwer pośredniczący w wybranej przez użytkownika lokalizacji. Gdy sieć VPN jest połączona, Twój dostawca usług internetowych nie może zobaczyć, jakie witryny odwiedzasz, jakich aplikacji używasz, ani zawartości czegokolwiek, co wysyłasz lub odbierasz przez Internet. Usługodawca internetowy nie może również wstrzykiwać reklam ani innych treści do przeglądarki.

Poniżej szczegółowo omawiamy każdego z dostawców VPN, którzy tworzą tę listę, ale jeśli masz czas na szybką recenzję, oto nasze najlepsze opcje:

 1. ExpressVPN Prowadzi paczkę! Silne funkcje szyfrowania, bezpieczeństwa i prywatności. Nie prowadzi dzienników i oferuje wiele opcji i aplikacji do ochrony wszystkich urządzeń i ruchu. Gwarantujesz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.
 2. Cyberghost Najlepszy dostawca budżetu. Podłącz do 7 urządzeń jednocześnie. Chroni Twoją prywatność dzięki surowej polityce braku logów.
 3. NordVPN Dostawca weteranów, który zbudował swoją reputację na bezpieczeństwie i prywatności. Ścisła polityka zerowania dzienników i brak dzienników Twojej aktywności w Internecie.
 4. IPVanish Jest właścicielem i operatorem wszystkich serwerów w swojej sieci. Nie przechowuj żadnych dzienników ani metadanych na żadnym z ich użytkowników. Ochrona przed wyciekiem DNS.
 5. StrongVPN Silne funkcje bezpieczeństwa i prywatności wraz z polityką braku dzienników, ale nie najłatwiejszymi w użyciu aplikacjami.
 6. Prywatny dostęp do Internetu Solidne poświadczenia bezpieczeństwa. Surowe z utrzymywaniem braku dzienników aktywności użytkownika. Dobra cena, ale wyświetlane niespójne prędkości pobierania w testach.
 7. Surfshark Dostawca dbający o bezpieczeństwo zapewnia przyzwoite prędkości i nie prowadzi dzienników. Umożliwia nieograniczoną liczbę połączeń i przyjazne dla początkujących aplikacje dla wszystkich głównych platform.
 8. Hotspot Shield Dość niski dostawca, który kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo i szybkość. Nie przechowuje żadnych możliwych do zidentyfikowania danych po zakończeniu sesji.

Najlepsze sieci VPN, aby zapobiec śledzeniu ISP

W tym celu opracowaliśmy listę najlepszych sieci VPN, aby uniemożliwić Twojemu dostawcy usług internetowych śledzenie tego, co robisz online, na podstawie następujących kryteriów:

 • Brak dzienników ruchu lub adresów IP
 • Silne, aktualne szyfrowanie
 • Ochrona przed wyciekiem DNS
 • Dynamiczne, współdzielone adresy IP
 • Bonus: nie ma siedziby w USA

1. ExpressVPN

ExpressVPNSty 2020 Zapobiega śledzeniu ISP Przetestowano Sty 2020

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.ExpressVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

ExpressVPN jest włączony na Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Oferuje najlepszy w swojej klasie pakiet szyfrujący, łączący protokół OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem kanałów, uwierzytelnianiem SHA512 i 4096 kluczami RSA, które wykorzystują idealną tajemnicę przekazywania.

Firma korzysta z własnych serwerów DNS i kieruje wszystkie żądania DNS przez VPN, więc nic nie wycieka do twojego dostawcy usług internetowych. Setki użytkowników mogą współdzielić jeden adres IP, więc śledzenie jakiejkolwiek aktywności jest prawie niemożliwe.

Aplikacja ExpressVPN zawiera „blokadę sieci”, która zatrzymuje ruch internetowy w przypadku zerwania połączenia w dowolnym momencie do momentu ponownego nawiązania połączenia. Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, Mac, iOS, Android, Linux (wiersz poleceń) i niektórych routerów Wi-Fi.

ExpressVPN doskonale nadaje się również do odblokowywania treści geolockowanych, takich jak Netflix i Hulu, podczas podróży zagranicznych.

Plusy:

 • Z siedzibą w BVI i nie jest wymagane rejestrowanie żadnych danych użytkownika
 • Najlepsze w swojej klasie szyfrowanie zapewnia solidne bezpieczeństwo i prywatność
 • Ochrona przed wyciekiem DNS, współdzielone adresy IP i nie prowadzi dzienników ruchu
 • Superszybkie serwery świetnie nadają się do strumieniowego przesyłania treści HD
 • Oferuje czat na żywo przez całą dobę

Cons:

 • Nieco wyższy koszt niż inne

Nasz wynik:

4.5 poza 5

NAJLEPSZA VPN W ZAPOBIEGANIU ŚLEDZENIU ISP: ExpressVPN to nasz pierwszy wybór. Oferuje wojskowe protokoły szyfrowania w połączeniu z eleganckim wyglądem i dużymi prędkościami. Działa natychmiast i niezawodnie i jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Prowadzi do odblokowywania witryn i usług z ograniczeniami geograficznymi. Plany obejmują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez żadnych wątpliwości, dzięki czemu możesz wypróbować ją bez ryzyka.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Kupon ExpressVPN Oferta specjalna - otrzymaj 3-miesięczną dodatkową DEFINICJĘ FREEGET Aplikację automatycznie aplikujesz

2. CyberGhost

Cyberghost

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.Cyberghost.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 45 DNI

CyberGhost ułatwia bezpieczne przeglądanie Internetu. Ta przyjazna dla początkujących sieć VPN nie rejestruje żadnych danych osobowych i przez cały czas utrzymuje prywatność Twoich działań dzięki kombinacji 256-bitowego szyfrowania AES, ochrony przed wyciekiem WebRTC, DNS i IPv6 oraz 2048-bitowych kluczy DHE-RSA. Co więcej, w każdej wersji aplikacji znajduje się wyłącznik awaryjny.

To nie wszystko, co ta usługa ma do zaoferowania; dostępny jest także automatyczny bloker reklam i skaner złośliwego oprogramowania oraz możliwość łączenia się przez losowy port. Ta ostatnia funkcja umożliwia korzystanie z HTTPS nawet w sieciach, które zwykle blokują ten rodzaj ruchu. Każda z funkcji bezpieczeństwa CyberGhost jest wstępnie skonfigurowana i domyślnie włączone.

Aplikacje CyberGhost są dostępne dla systemów Windows, iOS, MacOS, Linux i Android. VPN można ręcznie skonfigurować do pracy z wybranymi routerami internetowymi.

Plusy:

 • Oferuje szeroki zakres funkcji bezpieczeństwa
 • Nie prowadzi żadnych dzienników ruchu
 • Dozwolone jest do siedmiu połączeń
 • Akceptuje bitcoiny

Cons:

 • Brak zaawansowanych funkcji może stanowić problem dla zaawansowanych użytkowników

Nasz wynik:

4 poza 5

NAJLEPSZA OPCJA BUDŻETU: CyberGhost to niedrogi, ale potężny VPN, który zapewnia silne zabezpieczenia i ochronę prywatności oraz bardzo duże prędkości. Obejmuje nawet 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Cyberghost

CyberGhost Kupon NOWY ROK SPECJALNY: ZAOSZCZĘDŹ 80% na 3-letnich planach + 2 miesiące za darmo

3. NordVPN

NordVPNZapobiega śledzeniu przez dostawcę usług internetowych Testowany styczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.NordVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

Z siedzibą w Panamie NordVPN oferuje doskonały huk dla maksymalnie sześciu jednoczesnych połączeń w ramach standardowej subskrypcji. Ale prawdziwa wartość leży w ścisłej polityce zerowych dzienników firmy i jej silnym pakiecie szyfrowania: 256-bitowe szyfrowanie w OpenVPN i 2048-bitowe klucze Diffie Hellman.

Aplikacja NordVPN zawiera przełącznik zabijania specyficzny dla procesu, dzięki czemu można określić, które programy mają blokować wysyłanie niezaszyfrowanego ruchu w sieci ISP w przypadku zerwania połączenia. Dostępna jest ogromna liczba serwerów, w tym niektóre zoptymalizowane pod kątem dodatkowej prywatności, w tym Tor przez VPN i podwójne VPN.

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android. NordVPN może również odblokowywać treści ograniczone geograficznie, takie jak Netflix i Hulu, jeśli podróżujesz za granicę.

Plusy:

 • Zero-logs policy
 • Przez cały czas oferuje bezpieczne, szyfrowane połączenia
 • Adresy IP nigdy nie wyciekły dzięki przełącznikowi zabicia na ochronie DNS
 • Większość aplikacji jest wyposażona w specyficzny dla procesu przełącznik zabijania
 • Może połączyć 6 urządzeń jednocześnie z pakietem podstawowym

Cons:

 • Połączenia za pośrednictwem aplikacji komputerowej mogą być kłopotliwe

Nasz wynik:

4.5 poza 5

DOBRY Wszechstronny: NordVPN oferuje świetny stosunek jakości do ceny, z dużą siecią serwerów, szybkimi prędkościami i świetnymi możliwościami odblokowywania. Ten dostawca oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Kupon NordVPN Oszczędź 70% na 3-letnim planie POBIERZ DEALDiscount automatycznie

4. IPVanish

IPVanishZapobiega śledzeniu przez dostawcę usług internetowych Testowany styczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.IPVanish.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 7 DNI

IPVanish jest jednym z niewielu dostawców VPN, którzy faktycznie posiadają, a nie wynajmują swoje serwery. Oznacza to, że ma większą kontrolę nad tym, kto może uzyskać dostęp do tych serwerów. Domyślnie użytkownicy łączą się przy użyciu OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem AES, uwierzytelnianiem SHA512 i efemerycznymi 2048-bitowymi kluczami RSA z doskonałą poufnością przekazywania.

Firma nie prowadzi rejestrów ruchu ani metadanych użytkowników, więc mimo że ma siedzibę w USA, nie mogłaby dostarczyć żadnych informacji o użytkownikach, nawet gdyby tego chciała. Ochrona przed wyciekiem DNS jest wbudowana, aw ustawieniach można włączyć przełącznik Kill.

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

Plusy:

 • Połączenia, komunikacja i ruch pozostają zaszyfrowane i prywatne przez cały czas
 • Ochrona przed wyciekiem DNS i przełącznik zabicia domyślnie włączone
 • Serwery są szybkie do przesyłania strumieniowego i pobierania
 • Polityka braku dzienników

Cons:

 • Nie odblokowuje niezawodnie Netflix, Hulu

Nasz wynik:

4 poza 5

SZYBKO I NIEZAWODNIE: IPVanish ma dużą sieć serwerów. Nieskrępowana sieć osiąga dobre prędkości. Silne funkcje bezpieczeństwa i prywatności. Mógłby to zrobić z obsługą klienta na żywo. 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

IPVanish CouponSAVE 60% na abonament roczny POBIERZ DEALDiscount stosowane automatycznie

5. StrongVPN

StrongVPNZapobiega śledzeniu przez dostawcę usług internetowych Testowany styczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.StrongVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

StrongVPN ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, ale prowadzi wszelkie dzienniki zerowe dotyczące aktywności użytkownika. Zalecamy użytkownikom korzystanie z bezpiecznych protokołów L2TP, SSTP lub OpenVPN i unikanie przestarzałej opcji korzystania z PPTP. Chociaż nie jesteśmy fanami aplikacji Windows, StrongVPN używa 256-bitowego szyfrowania i uwierzytelniania SHA512.

Jest właścicielem swoich fizycznych serwerów, a nie ich wynajmuje. W ustawieniach można włączyć ochronę przed wyciekiem DNS i przełącznik zabicia.

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS i Android.

Plusy:

 • Wysokiej jakości ustawienia szyfrowania i uwierzytelniania
 • Przełącznik zabicia i ochrona przed wyciekiem DNS na miejscu i nie prowadzi żadnych dzienników
 • Przyjazny dla torrentów i działa w Chinach
 • Posiadaj i obsługuj wszystkie serwery

Cons:

 • Niektórzy użytkownicy mogą uważać za minimalistyczne ograniczenie projektu
 • Prędkości były rozsądne podczas testów, ale ogólnie nie były świetne

Nasz wynik:

4 poza 5

NAJBARDZIEJ NIEZAWODNY: StrongVPN pewnie pokonuje blokowanie geograficzne. Niezawodna sieć serwerów. Dobra prywatność i nie przechowują dzienników przeglądania Internetu. Duże bezpieczeństwo. Ręczna konfiguracja może stanowić wyzwanie dla niektórych użytkowników. 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję StrongVPN.

Kupon StrongVPN Oszczędź dodatkowe 20% na dowolnym planie POBIERZ DEALDiscount automatycznie

6. Prywatny dostęp do Internetu

Prywatny dostęp do InternetuZapobiega śledzeniu przez dostawcę usług internetowych Testowany styczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android

Stronie internetowej: www.PrivateInternetAccess.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 7 DNI

Z siedzibą w USA Prywatny dostęp do Internetu, w skrócie PIA, nie prowadzi dzienników, a nawet opublikował dokumenty sądowe, aby to udowodnić. Użytkownicy mogą ustawić używany protokół VPN wraz z poziomem szyfrowania.

Najbezpieczniejszą konfiguracją jest OpenVPN w połączeniu z 256-bitowym szyfrowaniem AES, uwierzytelnianiem SHA256 i 4096 bitowymi kluczami RSA z idealną tajemnicą do przodu. PIA obsługuje własne serwery, a jej aplikacja obejmuje ochronę przed wyciekiem DNS i przełącznik „zabijanie”, aby zapobiec wyciekowi ruchu do niezaszyfrowanej sieci ISP.

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, iOS, Android i Linux.

Plusy:

 • Nie przechowuj dzienników, aktywowana jest ochrona przed wyciekiem DNS i przełącznik zabicia
 • Silne szyfrowanie dla bezpiecznych i prywatnych połączeń
 • Obsługuje ponad 3200 serwerów

Cons:

 • Prędkości przesyłania strumieniowego mogą być niespójne
 • Przygotuj się na rozwiązywanie problemów na forach społeczności
 • Inni dostawcy na tej liście są bardziej zdolni do odblokowywania popularnych witryn do przesyłania strumieniowego

Nasz wynik:

4.0 poza 5

Ścisła polityka braku dzienników: Prywatny dostęp do Internetu ma najwyższe bezpieczeństwo, niską cenę, bogate funkcje bezpieczeństwa i doskonałą obsługę klienta. Prędkości mogą być niespójne. 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PIA.

Kupon na prywatny dostęp do Internetu Zaoszczędź 70% na 2-letnim abonamencie POBIERZ OFERTĘ Automatycznie zastosuj zniżkę

7. Surfshark

SurfShark VPNZapobiega śledzeniu przez dostawcę usług internetowych Testowany styczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.Surfshark.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

Surfshark użytkownicy zazwyczaj łączą się przy użyciu protokołów OpenVPN lub IKEv2, ale istnieje również opcja użycia Shadowsocks, jeśli jesteś w kraju takim jak Chiny lub ZEA. Cały ruch jest zabezpieczony 256-bitowym szyfrowaniem AES, 2048-bitowymi kluczami DHE-RSA, przełącznikiem „zabicia” oraz ochroną przed wyciekiem IPv6, DNS i WebRTC.

Ta sieć VPN znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, co oznacza, że ​​nie jest prawnie wymagane do przechowywania żadnych szczegółów dotyczących aktywności użytkownika. Odpowiednio, Surfshark nie rejestruje żadnych informacji, które mogłyby Cię zidentyfikować. Pomoc 24/7 jest dostępna przez czat na żywo, jeśli jest to potrzebne.

Surfshark ma aplikacje dla systemów Linux, MacOS, Windows, iOS i Android. Może być nawet ręcznie skonfigurowany do użytku z obsługiwanymi routerami domowymi.

Plusy:

 • Wystarczająco szybki do prawie każdego zadania
 • Brak limitu połączeń
 • Silne poświadczenia bezpieczeństwa i prywatności

Cons:

 • Mniej serwerów niż niektóre inne na tej liście
 • Ma sporadycznie wolny serwer

Nasz wynik:

4 poza 5

OCHRONA KAŻDEGO URZĄDZENIA: Surfshark jest idealny dla tych, którzy chcą zabezpieczyć wiele urządzeń, ponieważ nie ma limitu połączeń. Oferuje również duże prędkości, szeroki zakres funkcji bezpieczeństwa, zasady braku logów i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Surfshark

Kupon Surfshark Specjalna oferta - zaoszczędź 83% + 3 miesiące DEFINICJA FREEGET Zniżka stosowana automatycznie

8. Tarcza Hotspot

Hotspot ShieldZapobiega śledzeniu przez dostawcę usług internetowych Testowany styczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android

Stronie internetowej: www.Hotspotshield.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 45 DNI

Hotspot Shield używa zastrzeżonego protokołu połączenia o nazwie Hydra. Wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES, 2048-bitowe klucze RSA, ochronę przed wyciekami IPv6 i DNS oraz przełącznik zabicia, aby zapewnić bezpieczeństwo ruchu przez cały czas. Użytkownicy mogą również ominąć VPN na określonych stronach internetowych, chociaż ta funkcja dzielonego tunelowania nie obejmuje innych aplikacji.

Ta sieć VPN ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, które są jednym z krajów Five Eyes. Jednak nie ma powodu do obaw Hotspot Shield usuwa wszystkie możliwe do zidentyfikowania informacje po zakończeniu sesji. Jego aplikacje są bardzo łatwe w użyciu, ale jeśli napotkasz problemy, możesz uzyskać wsparcie 24/7 przez czat na żywo.

Aplikacje Hotspot Shield są dostępne dla systemów iOS, Android, MacOS i Windows.

Plusy:

 • Niezmiennie wysokie prędkości
 • Bardzo łatwe w użyciu aplikacje
 • Silne funkcje bezpieczeństwa

Cons:

 • Brak aplikacji dla systemu Linux
 • Przechowuje niektóre dzienniki podczas sesji

Nasz wynik:

4.5 poza 5

PRĘDKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO: Hotspot Shield jest silnym, wszechstronnym urządzeniem, które oferuje zarówno zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, dobrą zdolność odblokowywania, jak i szybkie, niezawodne połączenia. Co więcej, ta sieć VPN obejmuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Hotspot Shield.

Kupon na tarczę Hotspot Specjalna oferta - zaoszczędź 75% na 3-letnim planie

Uważaj na bezpłatne VPN

Istnieją setki tak zwanych „bezpłatnych” usług VPN krążących po sklepach z aplikacjami i wynikach wyszukiwania Google. Ale jak zawsze mówimy, jeśli nie kupujesz produktu, prawdopodobnie jesteś produktem. Darmowe sieci VPN wciąż muszą zarabiać, a często robią to, wydobywając dane użytkowników, wstrzykując reklamy, a nawet instalując złośliwe oprogramowanie na urządzeniach użytkowników. To sprawia, że ​​są równie złe lub gorsze niż twój dostawca usług internetowych.

Nie wszystkie darmowe VPN są złe, ale nawet bardziej godne zaufania wprowadzą ograniczenia przepustowości lub ograniczenia danych. Mają bardzo ograniczony wybór przeciążonych serwerów i mogą zmusić Cię do oczekiwania w kolejce przed połączeniem.

Czy mój dostawca usług internetowych może zobaczyć moją sieć VPN??

Korzystając z VPN, twój dostawca usług internetowych nie może odszyfrować zawartości twojego ruchu internetowego, ani nie może dowiedzieć się, dokąd twój ruch podróżuje do lub z. Oznacza to, że Twój dostawca usług internetowych nie może zobaczyć, które witryny odwiedzasz ani niczego, co robisz podczas połączenia. Widzi tylko, że zaszyfrowane dane trafiają na serwer.

Możliwe, że Twój dostawca usług internetowych będzie wiedział, że wspomniany serwer należy do sieci VPN. Sieci VPN są jednak w 100% legalne w Stanach Zjednoczonych i nie znamy amerykańskich dostawców usług internetowych, którzy blokują lub ograniczają ruch do serwerów VPN.

Więc nie martw się o to. Twój dostawca usług internetowych nie będzie Cię karał za korzystanie z VPN. Jeśli to zrobią, złamią nakaz neutralności sieci FCC, a ty powinieneś zadzwonić do Electronic Frontier Foundation, aby ich odrzucić.

To powiedziawszy, nie jesteśmy pewni, jak długo porządek neutralności sieci będzie trwał pod administracją Trumpa. Po usunięciu zasad prywatności szerokopasmowego internetu, reguła z czasów Obamy, która mówi, że cały ruch internetowy powinien być traktowany jednakowo, może być następna w bloku krojenia.

Jeśli tak się stanie, wymienione tutaj sieci VPN mogą używać tak zwanych technik „zaciemniania” i innych metod, aby ukryć fakt, że korzystasz z sieci VPN. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Dlaczego zasady braku logowania są ważne?

Jeśli VPN rejestruje Twoją aktywność, nie jest to lepsze niż usługodawca internetowy, który robi to samo. Równie łatwo może wydobywać ruch internetowy w poszukiwaniu danych i sprzedawać go stronom trzecim bez ograniczeń.

Właśnie dlatego zdecydowanie wolimy VPN, które się nie logują. Zajmujemy się przede wszystkim dziennikami ruchu, które obejmują zawartość odwiedzanych stron internetowych oraz wszelkie niezaszyfrowane wiadomości e-mail lub wiadomości.

Rejestrowanie metadanych nie stanowi większego problemu i obejmuje takie rzeczy, jak połączenie z VPN, czas i ilość wykorzystanych danych. Mniej akceptowalne jest to, że te dzienniki metadanych zawierają prawdziwy adres IP użytkownika, co oznacza, że ​​jego aktywność można do nich prześledzić.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

45 + = 47