Jak ominąć bloki VPN dla Netflix, Amazon Prime, Hulu i innych

Jak ominąć bloki VPN dla Netflix, Amazon Prime i innych


Najpopularniejsze usługi przesyłania strumieniowego są prawie zawsze zablokowane regionalnie, co oznacza, że ​​są dostępne tylko w określonych regionach. Niektórzy, jak Netflix, idą o krok dalej, oferując różne treści w różnych krajach. Dobrą wiadomością jest to, że możesz sfałszować swoją lokalizację, łącząc się z siecią VPN, która umożliwia dostęp do usług zablokowanych w regionie z dowolnego miejsca. Aby temu zapobiec, główne platformy przesyłania strumieniowego wdrożyły funkcje wykrywania VPN, ale nie są one niezawodne. Poniżej pokażemy, jak ominąć bloki VPN w serwisach takich jak Netflix, Amazon Prime Video i BBC iPlayer.

Skąd więc usługa przesyłania strumieniowego wie, w jakim kraju jesteś? Większość platform z ograniczeniami geograficznymi sprawdza Twój adres IP, umożliwiając dostęp, jeśli znajdujesz się w obsługiwanej lokalizacji, i uniemożliwia Ci korzystanie z usługi, jeśli nie jesteś. Kiedy łączysz się z serwerem VPN, otrzymujesz nowy adres IP specyficzny dla regionu, który odpowiada lokalizacji tego serwera. Teraz na platformach zablokowanych w regionie okaże się, że faktycznie znajdujesz się w tym samym regionie co wybrany serwer VPN, dzięki czemu możesz korzystać z usługi.

Oto jak ominąć bloki VPN na Netflix i innych platformach

Jak na ironię, aby obejść bloki VPN, wystarczy użyć lepszej sieci VPN. Poniżej przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces.

Oto jak ominąć bloki VPN w serwisie Netflix i wszystkich swoich ulubionych usługach strumieniowych:

  1. Najpierw zarejestruj się w VPN, który może odblokować szeroki zakres usług przesyłania strumieniowego. Szczególnie polecamy ExpressVPN, ale zarówno NordVPN, jak i CyberGhost są silnymi, tanimi alternatywami.
  2. Pobierz odpowiednią wersję aplikacji na swoje urządzenie, a następnie zaloguj się.
  3. Połącz się z serwerem VPN w wymaganym kraju. Na przykład użyłbyś amerykańskiego serwera do odblokowania Netflix US lub brytyjskiego serwera dla BBC iPlayer.
  4. Na koniec odtworzyć wideo z wybranej usługi. Powinno rozpocząć się od razu, ale jeśli nie, wyczyść pliki cookie i pamięć podręczną przeglądarki, a następnie ponownie załaduj stronę. Jeśli problemy będą się utrzymywać, skontaktuj się z zespołem obsługi klienta VPN, aby dowiedzieć się, czy istnieje konkretny serwer, którego powinieneś używać.

W jaki sposób usługi wykrywają i blokują VPN?

Istnieje kilka sposobów stwierdzenia, czy użytkownik jest podłączony do sieci VPN lub proxy, a nowe metody są cały czas projektowane. Poniżej omówiliśmy kilka najczęstszych:

Korzystanie z danych GPS

światowa kula ziemska

Odblokowanie usług zablokowanych w regionie, takich jak Netflix, jest znacznie trudniejsze, jeśli używasz telefonu komórkowego lub tabletu. Jest tak, ponieważ urządzenia mobilne przechowują wiele informacji, których nie mają komputery stacjonarne, w tym bieżącą lokalizację GPS. Jeśli na przykład Twój GPS i adres IP mówią, że jesteś w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie tak jest. Z drugiej strony, jeśli masz amerykański adres IP, ale dane GPS wskazują, że jesteś we Francji, prawie na pewno używasz VPN.

Sprawdzanie znanej czarnej listy VPN

Większość platform streamingowych prowadzi listę adresów IP należących do znanych serwerów VPN. Ten rodzaj blokowania jest zwykle bardziej skuteczny w przypadku darmowych VPN lub tych z małymi sieciami, ponieważ jest to martwa gratka, gdy ten sam adres IP jest używany do logowania się do setek kont Netflix w ciągu 24 godzin.

jednak, Czarna lista adresów IP w bardzo niewielkim stopniu powstrzymuje głównych dostawców VPN. Przy tysiącach serwerów użytkownicy zwykle mogą bez problemu znaleźć działający serwer. Ponadto fakt, że dobrze znana sieć VPN może odblokować uporczywie upartą usługę, może nawet przyciągnąć więcej klientów.

Blokowanie ruchu z określonych portów

Jak ominąć bloki VPN dla Netflix, Amazon Prime, Hulu i innych

Gdy przeglądasz internet, wysyłasz dane na serwer dowolnej witryny, na której jesteś. Ten serwer ma różne porty skonfigurowane do przyjmowania różnych rodzajów ruchu, na przykład większość akceptuje ruch HTTP na porcie 80 lub ruch HTTPS przez port 443. Jednak niektóre protokoły VPN mają swoje własne porty. Oznacza to na przykład, że jeśli strona chce całkowicie zablokować połączenia PPTP, wystarczy zablokować port, z którego korzysta protokół PPTP: port 1723.

Oczywiście istnieją sposoby na blokowanie portów. Niektóre sieci VPN oferują funkcje szyfrujące dane i zamaskuj to jako zwykły ruch HTTP, starannie omijając cały ten problem. Ponadto usługi musiałyby blokować wiele portów, aby obsłużyć wszystkie dostępne protokoły VPN, co może uniemożliwić legalnym użytkownikom dostęp do usługi.

Głęboka kontrola pakietów

Ta metoda nie jest tak naprawdę używana przez usługi przesyłania strumieniowego. Zamiast tego jest najczęściej używany przez dostawców usług internetowych (ISP) w krajach, w których internet jest mocno ograniczony lub VPN jest zabroniony. W efekcie technologia ta sprawdza ruch internetowy użytkownika i filtruje go w oparciu o określone reguły. Na przykład, jeśli próbujesz wysłać ruch VPN przez standardowy port HTTP, można to wykryć i zatrzymać.

Najprostszym sposobem na pokonanie głębokiej inspekcji pakietów jest użycie sieci VPN, która wykorzystuje zaawansowaną technologię maskowania. Sieci VPN szyfrują Twoje dane, co oznacza, że ​​nikt (nawet rząd) nie widzi, co robisz online, a funkcje maskowania przekształcają ruch, ukrywając wzorce danych wskazujące, że korzystasz z sieci VPN i pozwalając ominąć głęboką kontrolę pakietów. Oczywiście, jeśli kraj stosuje głęboką kontrolę pakietów, prawdopodobnie blokuje również dostęp do witryn VPN. Dlatego ważne jest, aby zainstalować VPN przed przyjazdem.

Zobacz także: Przewodnik po głębokiej inspekcji pakietów

Skąd mam wiedzieć, że platforma wykryła użycie VPN?

Błąd serwera proxy Netflix

Czasami usługi powiedzą Ci wprost, jeśli uważają, że korzystasz z VPN. Na przykład Netflix ma niesławne „Wygląda na to, że używasz odblokowania lub proxy”I Amazon Prime Video mówi„Twoje urządzenie jest połączone z Internetem za pomocą VPN lub usługi proxy.„Częściej jednak pojawia się ogólny błąd informujący, że nie jesteś w wymaganym kraju, na przykład„BBC iPlayer działa tylko w Wielkiej Brytanii”Lub„Sling TV jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych.

Z drugiej strony może się okazać, że nie ma błędu, a usługa po prostu nie działa po podłączeniu do sieci VPN. Filmy wideo mogą buforować się w nieskończoność, mimo że korzystasz z szybkiego połączenia, lub witryna może po prostu przestać się ładować.

Czy mogę odblokować Netflix, BBC iPlayer i inne witryny za pomocą darmowej sieci VPN?

Bezpłatne VPN są bardzo mało prawdopodobne, aby odblokować główne usługi przesyłania strumieniowego takich jak Netflix, Amazon Prime Video i BBC iPlayer. Po pierwsze, często mają bardzo małe sieci, co oznacza, że ​​nawet jeśli jeden serwer jest na czarnej liście, może to mieć duży wpływ. Nawet jeśli znajdziesz usługę, która działa, przesyłanie strumieniowe prawdopodobnie będzie nadal trudne, ponieważ bezpłatne sieci VPN zwykle mają więcej użytkowników niż ich sieci mogą obsługiwać, co prowadzi do bardzo niskiej prędkości.

Warto również zauważyć, że bezpłatne sieci VPN nie mają najlepszych wyników w zakresie bezpieczeństwa lub prywatności. W rzeczywistości w jednym badaniu przetestowano ponad 280 bezpłatnych aplikacji VPN i stwierdzono, że prawie 40% zawierało złośliwe oprogramowanie. Nawet te, które niekoniecznie były bezpieczne, ponieważ ponad 80% było narażonych na wycieki IPv6, a prawie co piąty nie używał żadnego szyfrowania. Te zagrożenia nie ograniczają się również do mało znanych firm; w 2015 r. Hola została przyłapana na sprzedawaniu bezczynnej przepustowości swoich użytkowników, aby ułatwić botnet.

Dlaczego moja sieć VPN nie odblokowuje już usług przesyłania strumieniowego?

Jeśli Twoja sieć VPN zwykła odblokowywać określoną usługę przesyłania strumieniowego i już nie działa, prawdopodobnie platforma zaktualizowała swoje metody wykrywania VPN. Dobrą wiadomością jest to, że główni dostawcy VPN są dumni z możliwości odblokowania najbardziej upartych platform i prawie zawsze znajdują obejście wkrótce po zablokowaniu. W rzeczywistości czasami wystarczy połączyć się z innym serwerem. Jeśli naprawdę masz problemy, zespół obsługi klienta VPN powinien być w stanie udzielić dalszej pomocy.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =