Instrukcja instalacji QNAP VPN: Jak zainstalować klienta serwera OpenVPN NAS

Instrukcja instalacji QNAP VPN - Jak zainstalować klienta serwera OpenVPN NAS


Systemy NAS są wygodne, ponieważ umożliwiają dostęp do plików z dowolnego miejsca na świecie. Jednak każdy obserwujący twoją sieć (na przykład twój dostawca usług internetowych lub rząd) może zobaczyć każdy pojedynczy pakiet danych, który wysyłasz lub odbierasz. Wiadomo nawet, że niektórzy dostawcy usług internetowych ograniczają prędkość sieci użytkowników, którzy dużo pobierają, więc jeśli przechowujesz duże pliki, może to być prawdziwy problem.

Na szczęście istnieje prosty sposób na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu sieciowego: wystarczy zainstalować wirtualną sieć prywatną (VPN) na serwerze NAS. Spowoduje to zaszyfrowanie każdego bajtu wysyłanych lub otrzymywanych informacji, dzięki czemu będziesz jedyną osobą, która wie, które pliki zostały pobrane. Co najlepsze, możesz zainstalować klienta VPN na serwerze QNAP NAS w ciągu zaledwie kilku minut.

Zanim zaczniemy, oto krótkie podsumowanie najlepszych VPN dla twojego serwera QNAP NAS.

Najlepsza QNAP VPN:

 1. ExpressVPN: Nasz wybór nr 1 dla serwerów QNAP NAS. ExpressVPN oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, silne zabezpieczenia prywatności i niezmiennie wysokie prędkości.
 2. CyberGhost: Najlepszy budżetowy VPN dla QNAP. Wysokie prędkości, ponad 5000 serwerów w 90 krajach i szeroki zakres funkcji bezpieczeństwa.
 3. NordVPN:  Dobry wszechstronny. NordVPN to szybka, bezpieczna usługa, która nie prowadzi żadnych dzienników.
 4. IPVanish: Dzięki niezawodnym, szybkim połączeniom, zasadom braku dzienników i silnym funkcjom bezpieczeństwa, IPVanish ułatwia anonimowe korzystanie z systemów NAS.
 5. PrivateVPN: Bardzo szybka usługa, która poważnie podchodzi do bezpieczeństwa i nie przechowuje żadnych dzienników.
 6. Surfshark: Ta sieć VPN zapewnia przyzwoite prędkości i utrzymuje prywatny ruch dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa i zasadom zerowego logowania.

Jak zainstalować klienta OpenVPN na serwerze QNAP NAS

Chociaż instalacja klienta OpenVPN na serwerze NAS różni się nieco od instalacji klienta PPTP lub L2TP / IPsec, dobrą wiadomością jest to, że można to zrobić w zaledwie trzech krokach. Proces jest taki sam, niezależnie od tego, z którym dostawcą VPN jesteś. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami poniżej, aby zainstalować OpenVPN w systemach QNAP NAS:

Krok 1: Powiedz QNAP, że chcesz korzystać z VPN

Po pierwsze, upewnij się, że używasz QNAP 2, ponieważ niektóre sieci VPN mają problemy z utrzymaniem połączenia ze starszą wersją. Po aktualizacji zaloguj się do urządzenia QNAP.

Następnie sprawdź, czy masz już Usługa QVPN zainstalowany. Jeśli tak, świetnie - kliknij, aby przejść do strony zarządzania VPN. Jeśli nie, możesz pobrać tę usługę z Centrum aplikacji.

Kliknij Serwer VPN opcję na liście po lewej stronie, aby ją rozwinąć. Następnie wybierz OpenVPN i upewnij się, że jest zaznaczone pole wyboru Włącz serwer OpenVPN.

Krok 2: Zaimportuj pliki .OVPN i skonfiguruj połączenie

Instrukcja instalacji QNAP VPN: Jak zainstalować klienta serwera OpenVPN NAS

Teraz zostaniesz poproszony o zaimportowanie pliku OVPN. Przechowuje wszystkie informacje potrzebne serwerowi do utworzenia połączenia OpenVPN z jednym z serwerów twojego dostawcy VPN. Zalecamy korzystanie z ExpressVPN, ale poniżej znajdziesz lokalizacje plików OVPN dla wszystkich sześciu najlepszych sieci VPN dla serwerów NAS. Jeśli używasz innego dostawcy, często możesz znaleźć te pliki w linku w przewodniku instalacji dla systemu Linux.

 • ExpressVPN: https://www.expressvpn.com/setup#manual
 • CyberGhost: https://my.cyberghostvpn.com/en_US/devices/other/add-other
 • NordVPN: https://nordvpn.com/ovpn/
 • IPVanish: https://www.ipvanish.com/software/configs/configs.zip
 • PrivateVPN: https://privatevpn.com/support/getting-started/miscellaneous/openvpn/openvpn-configurations-files
 • Surfshark: https://account.surfshark.com/setup/manual

Pobierz pliki OVPN i zdecyduj, z którego serwera chcesz korzystać. Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest wybranie serwera, który jest dość blisko Twojej lokalizacji, ponieważ zmniejsza to opóźnienie połączenia do minimum. Po podjęciu decyzji zaimportuj odpowiedni plik OVPN.

Otworzy się nowe okno z prośbą o dodatkowe informacje. Nadaj swojemu połączeniu nazwę i wprowadź dane logowania VPN w Nazwa Użytkownika i Hasło pudła. Upewnij się, że maska ​​podsieci jest ustawiona na „255.255.255.0”.

Włącz Użyj domyślnej bramy w sieci zdalnej i Połącz ponownie, gdy połączenie VPN zostanie utracone opcje Kliknij Zastosować przycisk u dołu strony. Powinieneś teraz zobaczyć swoje nowo utworzone połączenie na liście na głównym ekranie QVPN. Na koniec kliknij Połączyć.

Krok 3: Przetestuj połączenie VPN

Teraz pozostaje tylko upewnić się, że wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem. Jest to nieco bardziej skomplikowane niż testowanie VPN na PC lub urządzeniu mobilnym, ale nadal jest dość proste:

 1. Najpierw odwiedź IPmagnet i skopiuj adres linku magnesu. Pamiętaj, aby zachować tę stronę otwartą!
 2. Wróć do QNAP i otwórz Download Station.
 3. U góry strony zobaczysz ikona plus. Kliknij i wybierz Wejściowy adres URL.
 4. Wklej adres magnesu z wcześniejszego. Kliknij Kolejny, następnie Zastosować.
 5. Wróć do strony IPmagnet. Zauważysz, że pojawił się drugi adres IP. Jeśli te dwa adresy są różne, pomyślnie zainstalowałeś VPN na swoim serwerze NAS.

Dlaczego mój serwer NAS VPN nie działa poprawnie??

Ze względu na ogólną złożoność oprogramowania sieciowego i wiele różnych modeli NAS oferowanych przez QNAP często trudno jest zidentyfikować przyczynę danego problemu. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać najczęstsze problemy.

 1. Najczęstszym błędem, jaki popełniają ludzie, jest nieprawidłowe wpisanie nazwy użytkownika lub hasła VPN. W rezultacie jest to pierwsza rzecz, którą powinieneś sprawdzić.
 2. Uaktualnij do najnowszego oprogramowania układowego na swoim urządzeniu, a gdy już tam jesteś, sprawdź, czy są aktualizacje QVPN, ponieważ niektóre sieci VPN nie działają z oryginalną wersją.
 3. Spróbuj zaimportować plik OVPN dla kilku różnych serwerów po kolei. To powinno dać ci pojęcie, czy problem dotyczy ciebie, czy twojego dostawcy VPN.
 4. Jeśli wszystko inne zawiedzie, skontaktuj się z zespołem obsługi klienta VPN. Radzą sobie z podobnymi problemami każdego dnia i powinni być w stanie udzielić bardziej szczegółowych porad.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =