ExpressVPN pracuje w Chinach, ale najpierw przeczytaj to

ExpressVPN pracuje w Chinach, ale najpierw przeczytaj to


Chiński rząd nakłada surową cenzurę na korzystanie z Internetu w tym kraju. Ograniczenia te są znane łącznie jako Wielka Zapora ogniowa w Chinach i stanowią prawdziwy problem dla podróżnych i emigrantów przebywających lub mieszkających w Chinach. Możesz jednak ominąć Great Firewall za pomocą wirtualnej sieci prywatnej (VPN), takiej jak ExpressVPN. Dzisiaj wyjaśnimy bardziej szczegółowo chińskie blokowanie Internetu i pokażemy, jak bezpiecznie korzystać z ExpressVPN w Chinach.

Cenzura internetowa nie jest niczym nowym; większość krajów blokuje na przykład dostęp do stron internetowych zawierających nielegalne materiały. To powiedziawszy, ograniczenia Chin są liczne i dalekosiężne. Witryny społecznościowe i aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak Facebook, Instagram, Twitter i WhatsApp, są zablokowane, więc trudno jest pozostać w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną w innych krajach. Co więcej, ponieważ zdania odrębne są łatwo unieważniane w Internecie, a główne zachodnie serwisy informacyjne są niedostępne, niezwykle trudno jest znaleźć obiektywne informacje o całym świecie.

Istnieje jednak obejście: rejestrując się w działającej sieci VPN przed podróżą, możesz pokonać Wielką zaporę ogniową w Chinach i uzyskać dostęp do zablokowanych witryn. Usługi te szyfrują ruch i kierują go przez międzynarodowe sieci serwerów. Korzyści są dwojakie: zyskujesz dostęp do stron, które są zazwyczaj blokowane w Chinach, a twoje działania stają się prawie niemożliwy do monitorowania przez Twojego dostawcę usług internetowych (ISP) lub rząd.

W jaki sposób ExpressVPN może pokonać chińskie ograniczenia internetowe?

Chociaż większość sieci VPN nie działa już w Chinach, ExpressVPN nadal działa. Ten dostawca nie ma żadnych serwerów w Chinach, więc nie musi monitorować działań swoich użytkowników ani przestrzegać innych aspektów chińskiego ustawodawstwa dotyczącego zatrzymywania danych. Co więcej, znacznie mniej prawdopodobne jest, że sprzęt zostanie uszkodzony przez agentów rządowych. Niestety, nie jest to marginalna teoria spiskowa, a ostatnio zdarzyła się na serwerach Apple i Amazon.

Dlaczego warto korzystać z ExpressVPN w Chinach?

ExpressVPN

ExpressVPN jest dobrym wyborem dla użytkowników w Chinach z wielu powodów. Po pierwsze, jest bardzo szybki i oferuje dostęp do ponad 2000 serwerów w 94 różnych krajach. Po drugie, ma doskonałą obsługę wielu platform, a nawet zawiera niestandardowe oprogramowanie układowe, aby instalacja na routerach sieciowych była jak najprostsza.

Ta usługa traktuje Twoje bezpieczeństwo poważnie. Wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES, idealną tajemnicę przekazywania oraz ochronę przed wyciekiem DNS, IPv6 i WebRTC, aby Twoje działania były zawsze prywatne. Dostępny jest także przełącznik „zabicia” (tylko na komputerze), który natychmiast zatrzymuje cały ruch w przypadku nagłego zerwania połączenia. Co najlepsze, ExpressVPN nie rejestruje żadnych danych osobowych. Pozwala nawet płacić bitcoinami w celu zwiększenia anonimowości.

OTRZYMAJ EXPRESSVPN ZA DARMO: Zwykle sieci VPN zapisują najniższe ceny dla użytkowników, którzy chcą zobowiązać się na rok lub więcej z góry. Jeśli jednak potrzebujesz krótkoterminowego ubezpieczenia, możesz z niego skorzystać ExpressVPN 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy zamiast. Wymaga to natychmiastowej płatności, ale możesz anulować w dowolnym momencie, aby odzyskać swoje pieniądze, skutecznie pozwalając wypróbować je za darmo.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Jak korzystać z ExpressVPN w Chinach

Jedną z najlepszych rzeczy w ExpressVPN jest to, że nie ma specjalnych kroków wymaganych do połączenia w Chinach. Po prostu wybierz preferowany serwer jak zwykle i powinieneś mieć możliwość swobodnego przeglądania sieci. Jednak witryna ExpressVPN jest obecnie zablokowana w Chinach. W związku z tym zdecydowanie zalecamy zarejestrowanie i zainstalowanie usługi przed podróżą do kraju.

Ponieważ Chiny bardzo dokładnie monitorują dostęp do Internetu swoich obywateli, zalecamy kilka kroków przed pierwszym połączeniem. Na początek upewnimy się, że ExpressVPN automatycznie połączy Twoje urządzenie z VPN, gdy tylko zostanie włączone. Na stronie głównej kliknij ikonę menu (trzy linie) w lewym górnym rogu, a następnie wybierz Opcje.

Pod Generał , włącz dwie pierwsze opcje. Dzięki temu nigdy nie będziesz przypadkowo przeglądać bez ochrony. Jeśli używasz aplikacji na komputer, zalecamy również włączenie Zatrzymaj cały ruch internetowy, jeśli VPN niespodziewanie się rozłączy.

Konfiguracja ExpressVPN-Chiny

Następnie przejdź do zaawansowane i upewnij się, że Ochrona przed wyciekiem IPv6 i DNS opcje są zaznaczone. Po zakończeniu kliknij dobrze.

Teraz możesz się łączyć jak zwykle. Aby to zrobić, wróć do ekranu głównego i kliknij duży przycisk pośrodku. Spowoduje to automatyczne połączenie z najlepszym serwerem dla bieżącej lokalizacji. Możesz także wybrać konkretny kraj, z którym chcesz się połączyć, klikając Wybierz lokacje i wybranie jednego z listy po prawej stronie.

ExpressVPN-wybierz-lokalizację

Dlaczego Chiny tak mocno ograniczają internet?

Teoretycznie chińskie ograniczenia internetowe mają chronić obywateli przed materiałami, które mogłyby zepsuć, podzielić, wprowadzić w błąd lub podżegać do nienawiści. Problem polega na tym, że pomysły są otwarte na interpretację, ale tylko rząd chiński decyduje która treść należy do jakiej kategorii. Jako taka, Wielka Zapora jest regularnie wykorzystywana jako narzędzie do uciszenia przeciwników politycznych i tych, którzy mają odmienne zdanie.

Nie pomaga to, że odpowiednie przepisy (Computer Information Network and Internet Security, Protection and Management Regulations, 1997) są niejednoznacznie sformułowane i wydają się mieć na celu dać rządowi jak najwięcej sposobów cenzurowania treści. Na przykład każdy, kto zamieszcza treści krytyczne wobec rządu (nawet jeśli jest to wyważony artykuł prasowy), może być winny „podżegania do podziału”, „jawnego obrażania innych ludzi”, „szkodzenia reputacji organów państwowych” lub „działań przeciwko konstytucja. ”Ponadto, przy całkowitym zakazaniu plotek, nawet działania na niższych stawkach, takie jak omawianie wiadomości o gwiazdach online, można uznać za przestępstwo.

Jakie usługi są blokowane w Chinach?

Nie tylko treści polityczne, do których Chiny zabraniają dostępu. Chociaż nie ma wyczerpującej listy każdej zablokowanej witryny, ostatnie szacunki sugerują, że obecnie około 10 000 domen jest niedostępnych z kontynentu. Spójrz poniżej, aby zobaczyć listę niektórych bloków w Chinach:

  1. Usługi przesyłania wiadomości (WhatsApp, GMail, Slack, Telegram)
  2. Platformy mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter)
  3. Platformy strumieniowe (YouTube, Twitch, Netflix, Spotify)
  4. Strony z wiadomościami (The Guardian, BBC, NYTimes)
  5. Wyszukiwarki (Google, Yahoo, DuckDuckGo)
  6. VPN i strony związane z proxy (samouczki, przewodniki konfiguracji)
  7. Przechowywanie w chmurze (Dysk Google, Dokumenty Google, Mega, Dropbox)
  8. Repozytoria informacji (Wikipedia, Quora, archiwum)

Czy jakiekolwiek inne sieci VPN działają w Chinach?

Chiński rząd włożył wiele wysiłku w powstrzymanie VPN przed obejściem ograniczeń internetowych. Ponadto z niektórych usług dowiedzieliśmy się, że lokalni dostawcy usług internetowych blokują je z własnej woli. W związku z tym nie ma wielu sieci VPN, które nadal działają w Chinach, a jeszcze mniej jest niezawodnych.

Obecnie jedynymi znanymi nam usługami, które działają niezawodnie w Chinach, są ExpressVPN, NordVPN, Ivacy, StrongVPN i VyprVPN. Ponieważ główna witryna dla każdej z tych usług jest obecnie zablokowana, musisz znaleźć działającą witrynę lustrzaną, aby zarejestrować się w Chinach. Ponieważ te lustra mogą stać się niedostępne, zdecydowanie zalecamy rejestrację przed wizytą w kraju.  

Sieci VPN w Chinach: często zadawane pytania

Czy mogę sprawdzić, czy konkretna witryna jest zablokowana?

W rzeczywistości mamy narzędzie Great Firewall, które umożliwia sprawdzenie, czy dana witryna jest obecnie blokowana w Chinach, czy nie. Warto jednak zauważyć, że ograniczenia Chin są często aktualizowane. Oznacza to, że nawet jeśli witryna jest obecnie dostępna, może nie być w momencie przybycia.

Co powinienem zrobić, jeśli witryna mojej sieci VPN zostanie nieoczekiwanie zablokowana?

Jeśli jesteś w Chinach i nagle nie możesz połączyć się z siecią VPN lub uzyskać dostępu do strony internetowej swojego dostawcy, jedynym realnym sposobem działania jest poczekanie i sprawdzenie, czy usługa ponownie pojawi się w Internecie. To powiedziawszy, jest kilka kroków, które możesz zrobić przed podróżą, aby zmniejszyć ryzyko pozostawienia go bez celu.

Chociaż ExpressVPN i inne wyżej wymienione usługi działają niezawodnie w Chinach, zalecamy zanotowanie kopii lustrzanych witryn VPN, pomocniczych adresów e-mail i instrukcje konfiguracji ręcznej dla twojego urządzenia, w razie czego. Nie będziesz mieć dostępu do niczego przechowywanego w chmurze, więc najlepiej przechowywać kopię tych informacji na urządzeniu chronionym hasłem.

Czy korzystanie z VPN w Chinach jest bezpieczne??

Dostęp do VPN jest mocno ograniczony w Chinach, ale sama technologia nie jest nielegalna. Na przykład kraj pozwala firmom wybierać z listy wstępnie zatwierdzonych lokalnych dostawców VPN, aby mogli współpracować z pracownikami międzynarodowymi.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 6 =