5 najlepszych sieci VPN dla Bliskiego Wschodu w 2020 r

5 najlepszych VPN na Bliski Wschód


Niestety w wielu krajach Bliskiego Wschodu powszechna jest cenzura internetowa. Oczywiście, rząd nie jest jedynym podmiotem, który może monitorować twoje działania online; istnieje szansa, że ​​twój pracodawca, dostawca usług internetowych (ISP) lub hakerzy również cię obserwują. Sieci VPN szyfrują ruch i kierują go przez serwer w innej lokalizacji, zapewniając, że nie może go odczytać żaden zewnętrzny obserwator i zachowują prywatność Twoich działań.

Ważny: Kraje, w tym Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i Arabia Saudyjska, blokują ruch ze wszystkich VPN z wyjątkiem kilku zatwierdzonych przez rząd sieci VPN. Oznacza to, że większość sieci VPN nie będzie działać w tych lokalizacjach. Jednak niektórzy nadal tak robią i poniżej, wymieniliśmy najlepsze sieci VPN, które działają w dowolnym miejscu na Bliskim Wschodzie.

Oprócz prywatności proces ten ma jeszcze jedną ważną zaletę: pozwala wyglądać, jakbyś rzeczywiście przebywał w innym kraju. Często witryny i usługi są dostępne tylko dla użytkowników w określonych lokalizacjach i sprawdzają adres IP użytkownika przed udzieleniem dostępu. Za każdym razem, gdy łączysz się z VPN, otrzymujesz tymczasowy adres IP dla danego kraju. Większość platform nie jest w stanie odróżnić, więc VPN powinien umożliwiać dostęp do wszystkiego, co chcesz, bez względu na to, gdzie jesteś na świecie.

Później zajmiemy się bardziej szczegółowo każdym z naszych najlepszych typów, ale jeśli chcesz zobaczyć nasze rekomendacje, możesz je znaleźć poniżej:

 1. ExpressVPN: Szybka sieć VPN z serwerami w Egipcie i Izraelu, a także silne możliwości odblokowywania.
 2. NordVPN: Tania, wysokowydajna, wysoce bezpieczna usługa, która działa w krajach o surowej cenzurze online.
 3. PrivateVPN: Szybki, niezawodny sposób na bezpieczne przeglądanie Internetu na Bliskim Wschodzie.
 4. Surfshark: Usługa świadoma bezpieczeństwa o szerokim zasięgu, dużych prędkościach, która może pochwalić się serwerami w wielu krajach Bliskiego Wschodu.
 5. VyprVPN: Oferuje duże prędkości, liczne serwery Bliskiego Wschodu, zaawansowane zabezpieczenia i trzydniowy bezpłatny okres próbny.

Jak bezpiecznie przeglądać za pomocą VPN na Bliskim Wschodzie

Dobra wiadomość jest taka, że ​​dzięki VPN bardzo łatwo jest się zabezpieczyć podczas korzystania z Internetu na Bliskim Wschodzie:

 1. Najpierw musisz zarejestrować się, aby uzyskać niezawodną usługę VPN (zalecamy ExpressVPN).
 2. Pobierz i zainstaluj odpowiednią wersję dla swojego urządzenia.
 3. Połącz się z serwerem w kraju witryny lub usługi, którą chcesz odblokować.
 4. Spróbuj załadować stronę internetową. Jeśli nie ładuje się natychmiast, być może trzeba wyczyścić pliki cookie i pamięć podręczną przeglądarki. Po ponownym załadowaniu strona powinna działać poprawnie.

PŁATNY POKRYCIE VPN ZA DARMO: Zwykle VPN oferują najniższe ceny abonentom długoterminowym. Jeśli szukasz tylko krótkoterminowego ubezpieczenia, możesz po prostu użyć 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy ExpressVPN zamiast. Chociaż musisz zapłacić z góry, możesz anulować w dowolnym momencie tego okresu, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy, skutecznie zapewniając ochronę premium za darmo.

Które sieci VPN działają najlepiej na Bliskim Wschodzie?

Wybór VPN do użycia rzadko jest tak prosty, jak powinien. W końcu istnieją setki konkurujących dostawców, którzy oferują różne funkcje i twierdzą, że są najlepsi. Aby zidentyfikować najlepsze sieci VPN na Bliskim Wschodzie, rozważaliśmy tylko usługi spełniające wszystkie poniższe kryteria:

 • Ma szeroką sieć z serwerami w kilku krajach Bliskiego Wschodu
 • Oferuje niezawodne, szybkie połączenia
 • Wykorzystuje potężne szyfrowanie i obejmuje różne inne funkcje bezpieczeństwa
 • Zawiera aplikacje dla najpopularniejszych systemów operacyjnych
 • Nie rejestruje żadnych danych umożliwiających identyfikację, chociaż idealnie nie przechowuje żadnych dzienników

Najlepsze VPN dla Bliskiego Wschodu

Czytaj dalej, aby znaleźć nasze najbardziej polecane sieci VPN na Bliskim Wschodzie:

1. ExpressVPN

ExpressVPNStyczeń 2020 r

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.ExpressVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

ExpressVPN jest w stanie odblokować szeroki zakres usług, w tym Netflix, Hulu i Amazon Prime Video, a także ominąć ograniczenia nałożone przez rząd. Oferuje nieograniczoną przepustowość, dostęp do ponad 2000 serwerów w 94 krajach (w tym Egipt i Izrael) oraz prędkości wystarczająco wysokie, aby przesyłać strumieniowo wideo HD na żywo bez zauważalnego buforowania.

Ta sieć VPN zapewnia Twoją prywatność dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES (którego skutecznie nie da się złamać), doskonałej tajemnicy przekazywania oraz ochrony przed wyciekami DNS i IPv6. Jej aplikacje komputerowe zawierają przełącznik „zabijanie”, który automatycznie zatrzymuje cały ruch w przypadku nieoczekiwanego rozłączenia, co jest szczególnie przydatne w krajach, w których Internet jest monitorowany. ExpressVPN nie rejestruje żadnych danych osobowych, a ponadto możesz zapłacić Bitcoinem, aby zwiększyć spokój ducha. Obsługa klienta jest dostępna 24/7 przez czat na żywo.

ExpressVPN oferuje aplikacje na Androida, iOS, Mac, Windows i Linux. Istnieje również niestandardowe oprogramowanie układowe, które ułatwia instalację usługi na routerze.

Plusy:

 • Silne funkcje bezpieczeństwa
 • Bardzo szybki
 • Możliwa anonimowa rejestracja
 • Duża sieć serwerów
 • Odblokowuje popularne usługi przesyłania strumieniowego

Cons:

 • Umożliwia tylko trzy połączenia jednocześnie

NAJLEPSZA VPN NA BLISKIM WSCHODZIE: ExpressVPN to nasz wybór nr 1 Jest szybki, prywatny i bezpieczny i niezawodnie działa na Bliskim Wschodzie. Działa z usługami zablokowanymi na Bliskim Wschodzie, takimi jak Skype i innymi, i oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz wypróbować go bez ryzyka.

2. NordVPN

NordVPN

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.NordVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

NordVPN ma ogromną sieć ponad 5000 serwerów rozmieszczonych w 62 krajach, w tym w Turcji, Izraelu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Egipcie. Ta sieć VPN jest w stanie niezawodnie odblokować nawet najbardziej uparte usługi blokowane geograficznie, a nawet oferuje wyspecjalizowane zaciemnione serwery zaprojektowane w celu ominięcia blokowania przez rząd. Z dopuszczalnymi maksymalnie sześcioma równoczesnymi połączeniami możesz chronić większość, jeśli nie wszystkie, swoje urządzenia w tym samym czasie.

Ten dostawca wykazuje silne przywiązanie do Twojej prywatności. Jest 256-bitowe szyfrowanie, konfigurowalny przełącznik zabijania, bloker reklam i skaner złośliwego oprogramowania, a także DNS, IPv6, przekierowanie portów i ochrona przed wyciekiem WebRTC. Użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do Tora przez VPN lub korzystać z dwóch VPN jednocześnie. NordVPN ma politykę braku logów i pozwala zarejestrować się anonimowo. Czat na żywo jest dostępny 24/7 w przypadku jakichkolwiek problemów.

Aplikacje NordVPN są dostępne dla systemów MacOS, iOS, Windows, Android i Linux. Można go zainstalować ręcznie na routerach bezprzewodowych.

Plusy:

 • Wysoce konfigurowalne zabezpieczenia
 • Niezawodne połączenia
 • Oferuje serwery przeznaczone do przeglądania w krajach o silnej cenzurze

Cons:

 • Połączenie z serwerem może być wolne w aplikacji komputerowej

NAJLEPSZY WYBÓR BUDŻETU: NordVPN oferuje kompleksową ochronę, doskonałe odblokowanie i przyzwoite prędkości w bardzo przystępnej cenie. Istnieje nawet 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

3. PrivateVPN

PrivateVPN

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.PrivateVPN.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

PrivateVPN oferuje wyższe prędkości niż wielu rywali, ale ma mniejszą sieć z zaledwie 88 serwerami obejmującymi 59 krajów, w tym Izrael, Turcję i Cypr. Nadal jednak warto go rozważyć, ponieważ jest bardzo bezpieczny, może odblokowywać w krajach o ścisłej cenzurze, a dodatkowo może odblokować platformy takie jak Netflix za granicą. Dozwolone jest sześć połączeń, więc możesz przesyłać strumieniowo z dowolnego urządzenia, które wolisz.

Ta sieć VPN zapewnia prywatność Twoich działań dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu, przełącznikowi zabicia (tylko Windows) oraz ochronie przed wyciekiem WebRTC, DNS i IPv6. Podczas PrivateVPN ma ścisłe zasady braku logowania, pozwala na anonimową rejestrację za pomocą jednorazowego adresu e-mail i Bitcoin. Masz problemy z konfiguracją? Żaden problem - obsługa klienta może zdalnie skonfigurować i zainstalować oprogramowanie.

PrivateVPN oferuje aplikacje dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS. W przypadku systemów opartych na systemie Linux lub routerów sieciowych wymagana jest ręczna konfiguracja.

Plusy:

 • Bardzo duże prędkości
 • Brak dzienników
 • W stanie odblokować popularne usługi

Cons:

 • Brak obsługi czatu na żywo
 • Dość mała sieć

SZYBKA, BEZPIECZNA PRZEGLĄDANIE: PrivateVPN jest niezawodną, ​​szybką usługą. Zapewnia 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, świetne możliwości odblokowania oraz opcję anonimowej rejestracji..

4. Surfshark

SurfShark VPN

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android
 • Linux

Stronie internetowej: www.Surfshark.com

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

Surfshark ma około 500 serwerów obejmujących 50 krajów, w tym Izrael i Turcję. Ma przyzwoite prędkości i niezawodnie odblokowuje uparte platformy, takie jak Netflix za granicą, ale są dwie rzeczy, które naprawdę wyróżniają go na tle konkurencji. Po pierwsze, możesz podłącz tyle urządzeń, ile chcesz. Drugi to sama liczba funkcji bezpieczeństwa w ofercie.

Szyfrowanie 256-bitowe jest domyślnie włączone, podobnie jak ochrona przed wyciekiem DNS, WebRTC i IPv6. Możesz także użyć przełącznika zabijania Surfshark, wybrać użycie podwójnych sieci VPN, zaciemnić ruch lub pozwolić niektórym aplikacjom na połączenie VPN. Istnieje nawet automatyczne blokowanie reklam i złośliwego oprogramowania. Surfshark nie rejestruje żadnych danych osobowych. Wsparcie jest dostępne 24/7 za pośrednictwem czatu na żywo.

Surfshark ma aplikacje dla Windows, MacOS, iOS, Android i Amazon Fire Stick. W niektórych krajach może być konieczne ręczne skonfigurowanie usługi na urządzeniach MacOS i iOS. Można go zainstalować ręcznie w systemie Linux i wybrać routery.

Plusy:

 • Dobra obsługa wielu platform
 • Kilka funkcji bezpieczeństwa
 • Bez logowania
 • Nieograniczone połączenia

Cons:

 • Relatywnie mała sieć

PRYWATNOŚĆ ZORIENTOWANA: Surfshark to szybki, świadomy bezpieczeństwa plan VPN obejmujący 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

5. VyprVPN

VyperVPN

Dostępne aplikacje:

 • PC
 • Prochowiec
 • IOS
 • Android

Gwarancja zwrotu pieniędzy: 30 DNI

VyprVPN oferuje ponad 700 serwerów w 64 krajach, w tym w Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Izraelu, Katarze i Arabii Saudyjskiej. Jest to szybka usługa, która bez problemu odblokowuje platformy takie jak Netflix. Ponadto zapewnia dostęp do bezpłatnej pamięci w chmurze i zaszyfrowanej aplikacji do przesyłania wiadomości. Subskrypcja podstawowa umożliwia trzy jednoczesne połączenia, ale można podłączyć do pięciu urządzeń za pomocą subskrypcji premium.

Ta sieć VPN zawiera kilka przydatnych funkcji bezpieczeństwa. Na początek jest 256-bitowe szyfrowanie, ochrona przed wyciekiem DNS i przełącznik „zabicia” (tylko wersje na komputery stacjonarne). Pozwala jednak również na użycie protokołu Chameleon, który ukrywa fakt, że korzystasz z VPN na pierwszym miejscu. VyprVPN nie rejestruje już żadnych danych osobowych, w tym adresów IP. Wsparcie jest dostępne przez czat na żywo, 24/7.

Aplikacje VyprVPN są dostępne dla systemów Android, iOS, Windows, MacOS i Blackphone. Można go zainstalować ręcznie na urządzeniach z systemem Linux i wybrać routery bezprzewodowe.

Plusy:

 • Bez logowania
 • Zaciemnianie ruchu
 • Bardzo bezpieczne
 • Może łatwo ominąć większość regionalnych ograniczeń

Cons:

 • Nie ma możliwości anonimowego zarejestrowania się

WIELKIE FUNKCJE BEZPIECZEŃSTWA: VyprVPN ma kilka serwerów na Bliskim Wschodzie, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i świetne możliwości odblokowywania, a nawet obejmuje trzydniowy bezpłatny okres próbny.

Czy mogę korzystać z bezpłatnego VPN na Bliskim Wschodzie??

Chociaż darmowe VPN są często atrakcyjne na pierwszy rzut oka, odradzamy korzystanie z nich. Po pierwsze, pomimo ogromnej bazy użytkowników, zwykle mają dość małe sieci. W rezultacie możesz spodziewać się bardzo niskiej prędkości, co z kolei prowadzi do niestabilnego wideo i długich przerw podczas buforowania zawartości. Ponadto te sieci VPN zwykle nie mogą odblokować najpopularniejszych usług blokowanych geograficznie, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie będą w stanie ominąć ograniczeń nałożonych przez rząd.

Darmowe VPN nie są organizacjami charytatywnymi; są zaprojektowane tak, aby zarabiać pieniądze jak każda inna firma. Ponieważ jednak nie rozliczają bezpośrednio użytkownika, muszą znaleźć inne sposoby osiągnięcia zysku. Zazwyczaj oznacza to, że będą zawierać duże reklamy w odwiedzanych witrynach, ale niektóre usługi wykorzystują nawet śledzące pliki cookie do gromadzenia cennych danych użytkowników. Po zebraniu wystarczającej ilości można je sprzedać stronom trzecim bez Twojej wiedzy lub wyraźnej zgody.

Wreszcie, ale co najważniejsze, nie ma gwarancji, że wybierzesz nawet bezpieczną usługę. Ankieta z 2016 r. Wykazała, że ​​spośród 283 przetestowanych aplikacji ponad 38% zawierało złośliwe oprogramowanie. Zakładając, że znajdziesz taki, który tego nie robi, 18% pozwala użytkownikowi przeglądać bez szyfrowania, a 84% wyciekło dane osobowe przez IPv6. Nawet dobrze znane bezpłatne sieci VPN wiążą się z własnym ryzykiem, jak odkryliśmy, gdy Hola została przyłapana na sprzedawaniu przepustowości bezczynności użytkowników, aby pomóc w uruchamianiu botnetów.

Najlepszym sposobem na ochronę się w Internecie jest korzystanie z renomowanej sieci VPN z polityką prywatności użytkownika.

Czy mogę oglądać telewizję Bliskiego Wschodu za granicą za pomocą VPN?

Niezależnie od tego, po połączeniu się z serwerem w określonym kraju, możesz uzyskać dostęp do usług z tego regionu, tak jakbyś był tam fizycznie. To znaczy że tak, możesz korzystać z VPN, aby oglądać telewizję z Bliskiego Wschodu z zagranicy. Na przykład możesz przesyłać strumieniowo Cinemoz, Starzplay lub Shahid spoza Bliskiego Wschodu lub uzyskać dostęp do Hulu, Netflix lub BBC iPlayer z Bliskiego Wschodu, w zależności od używanego serwera.

Należy pamiętać, że niektóre platformy uniemożliwiają zagranicznym użytkownikom dostęp do ich usług w inny sposób. Na przykład możesz zostać poproszony o użycie metody płatności, która jest dostępna tylko w danym kraju, lub może być konieczne sprawdzenie, czy faktycznie masz adres lub numer telefonu na Bliskim Wschodzie. Niektóre usługi, w tym Netflix, pozwalają płacić kartami podarunkowymi. Są idealne, ponieważ są dość łatwe do zdobycia i nie wymagają podawania żadnych danych osobowych.

Cenzura internetowa na Bliskim Wschodzie

Kraje Bliskiego Wschodu, takie jak Arabia Saudyjska, Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie, mają jedne z najbardziej rozpowszechnionych cenzur internetowych na świecie. Istnieje wiele udokumentowanych przypadków ścigania obywateli za złe mówienie o rządzie lub wyrażanie opinii sprzecznych ze status quo. Kraje te ograniczają dostęp do ogromnej ilości treści, a te bloki często obejmują popularne platformy mediów społecznościowych, aplikacje do przesyłania wiadomości i witryny informacyjne, co znacznie ogranicza przepływ bezstronnych informacji.

Czy mogę mieć kłopoty z korzystaniem z VPN na Bliskim Wschodzie??

Naprawdę zależy to od kraju, w którym się znajdujesz i do czego używasz VPN. Bliski Wschód to ogromny region składający się z ponad 15 krajów, z których każdy ma własne zasady i przepisy. Poniżej wymieniliśmy każdy kraj na Bliskim Wschodzie, stan jego Internetu i wszelkie ograniczenia VPN, jakie może mieć.

Uwaga: chociaż staraliśmy się być tak dokładni, jak to możliwe, szukając tego artykułu, nie jesteśmy ekspertami prawnymi. Comparitech nie akceptuje korzystania z VPN do celów niezgodnych z prawem i zaleca naszym czytelnikom, aby przed podróżą zapoznali się z przepisami obowiązującymi w danym kraju.

KrajInternetWykorzystanie VPN
Bahrajn Wszechobecna cenzura i historia groźnych aktywistów. Nieuregulowany
Cypr Zagraniczne witryny hazardowe zablokowane, w przeciwnym razie nieograniczone. Nieuregulowany
Egipt Zablokowane wiadomości, anty-cenzura i szyfrowane platformy komunikacyjne. Ciężki nadzór w mediach społecznościowych. Nieuregulowane, ale większość witryn jest zablokowana
Iran Powszechne blokowanie, w tym wiadomości, media społecznościowe i szyfrowane aplikacje do przesyłania wiadomości. Tylko sieci VPN zatwierdzone przez rząd
Irak Powtarzające się blokowanie mediów społecznościowych, możliwy nadzór rządowy. Całkowicie zbanowany
Izrael Zablokowane są nieizraelskie witryny hazardowe. Nieuregulowany
Jordania Kwestie wrażliwe politycznie i cenzura treści LGBT. Historia nadzoru internetowego i aresztowania dziennikarzy. Nieuregulowany
Kuwejt Wszelkie treści seksualne (w tym wsparcie LGBT) oraz treści antymonarchiczne, anty-establishmentowe lub antyreligijne są zablokowane. Nieuregulowany
Liban Niespójne blokowanie witryn hazardowych i pornograficznych. Nieuregulowany
Oman Szeroki nadzór i cenzura materiałów związanych z sentymentem seksualnym, antyislamskim, antyrządowym lub anty cenzurującym. Nieuregulowane, ale wiele witryn VPN zablokowanych
Palestyna Selektywna cenzura wiadomości i pornografii. Nieuregulowany
Katar Państwowy dostawca usług internetowych może rzekomo przechwytywać ruch innego dostawcy. Randki, pornografia, antyrządowość, prywatność, zablokowane usługi VoIP. Nieuregulowany
Arabia Saudyjska Historia aresztowań lub zabójstw dziennikarzy. Materiały dotyczące szyfrowania, sieci VPN, tematów seksualnych lub konwersji religijnej są blokowane, podobnie jak wiadomości przedstawiające rząd niekorzystnie. Nieuregulowane, ale wiele witryn VPN jest zablokowanych
Syria Szerokie blokowanie i inwigilacja witryn antyrządowych i informacyjnych. Ma historię zabójstw dziennikarzy i prorządowych kampanii cyberwojnych. Nieuregulowany
indyk Powszechne blokowanie pornografii, udostępniania plików, wiadomości, mediów społecznościowych, hazardu, przechowywania w chmurze, bezpłatnych informacji i stron streamingowych. Nieuregulowane, ale popularne witryny VPN zablokowane
Zjednoczone Emiraty Arabskie Blokuje treści związane z randkami, pornografią, hazardem, mediami społecznościowymi, usługami VoIP, omijaniem cenzury i wszystkim, co uważa się za wrażliwe politycznie. Nieuregulowane, ale korzystanie z VPN do czegoś nielegalnego jest samo w sobie przestępstwem
Jemen Cenzorzy treści antyislamskich, hazardu, treści seksualnych, anty-establishmentowych lub „obraźliwych”. Znany jest z dławienia witryn, które nie są zbanowane, w tym Facebooka. Nieuregulowany

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

83 − = 78