PeerBlock vs VPN: Jaké je lepší řešení pro torrenting?

Anonymní žena pro článek Peerblock
PeerBlock je aplikace brány firewall, která používá černé listiny internetového protokolu (IP) k zabránění připojení určitých IP adres k vašemu počítači. Jedním z možných využití PeerBlock je torrentery, aby se zabránilo detekci od agentur pro monitorování torrentu. To se provádí tak, že odepřete přístup k vašemu počítači z IP adres agentury, což jim zabrání vědět, že jste součástí torrent roje.


Obecně je myšlenka blacklistů IP chybná. Konkrétně se myšlenka, že společnosti specializované na monitorování torrentů nejsou schopny snadno podvracet něco tak křehkého, jako je blacklist IP, jeví jako zoufalé přání.

Černá a whitelisting

I když se koncepce blacklistu a whitelistingu vztahující se k počítačové bezpečnosti mohou zdát podobné, jsou velmi odlišné. Seznam povolených umožňuje pouze výslovně uvedené adresy IP pro připojení k počítači. Blacklisting umožňuje každou adresu IP kromě těch, které jste explicitně uvedli připojit. Oba koncepty mají své místo, ale blacklist je mnohem méně spolehlivý.

Důvodem, proč je koncept blacklistů IP chybný, je dynamická povaha IP adres. Každé zařízení na internetu má IP adresu, ale nemůže spolehlivě identifikovat jednu osobu nebo počítač, protože IP adresy jsou neustále přidělovány jejich vlastníky. Představa, že jediná IP identifikuje společnost, kterou chcete zablokovat, tedy opravdu nenásleduje.

Dále, v případě monitorování torrentu, společnosti zapojené do tohoto mají vlastní zájem vyhnout se vaší černé listině, takže používají širokou škálu nástrojů, aby se zabránilo detekci.

Spolehlivost seznamů IP

Specifickou implementací černé listiny PeerBlock je použití seznamů z IBlocklist.com. Existuje několik seznamů IP rozdělených do kategorií, jako jsou agentury a země.

Jako rychlý test integrity některých seznamů jsem provedl audit seznamů IP Ruska a Nigérie. Našel jsem pět adres IP v souboru Nigérie, které byly identifikovány jako náležející do jiných zemí pomocí databáze GeoLite od společnosti MaxMind, a více než 100 v ruském souboru, které byly hlášeny jako náležející k jiným zemím..

Toto je docela typický příklad toho, jak mohou být přechodné adresy IP. Není snadné říci, které místo je pro kteroukoli z těchto IP adres správné, ale nekonzistence zdůrazňuje, jak by měla být IP adresa přiřazena malá víra, která přesně reprezentuje jakékoli smysluplné informace o stroji na druhém konci..

Vystavení skutečné IP adresy

Nyní, když jsme zjistili, že v blacklistech jsou adresy IP, které by tam neměly být, není příliš velký skok, aby bylo možné předpokládat, že opak je také pravdou: v těchto seznamech bloků jsou IP adresy, které nejsou. To znamená, že nebudou blokovány PeerBlockem, a proto vás majitelé těchto IP budou moci připojit k vašemu počítači. Poté se mohou účastnit stejných torrentových rojů, kterých se účastníte, a uvidí vaši IP adresu.

Výše uvedený snímek obrazovky klienta BitTorrent pro MacOS ukazuje, jak snadno jsou k dispozici IP adresy ostatních účastníků roje. Spodní rám hlavního okna obsahuje reverzní DNS každého, kdo vysílá torrent stahovaný.

Rychlé kliknutí pravým tlačítkem vyřeší tyto položky DNS a odhalí IP adresu. Je to jeden krátký krok od spuštění IP Whois k určení toho, kdo ISP vlastní tuto IP adresu, která vás zase může identifikovat osobně.

Seznam Bittorrent peer IP
Rovněž stojí za zmínku, že každá blokovaná IP zpomaluje vaši rychlost torrentu. Někteří tvrdí, že seznamy IBlocklist používané PeerBlock obsahují příliš mnoho IP adres, což se zdá být věrohodné vzhledem k výsledkům rychlého testu GeoIP. Také se zdá, že je nutné předplatné, aby se seznamy IBlocklistů aktualizovaly, ačkoli jsem byl schopen zpočátku přidávat seznamy do PeerBlock bez problémů. Chcete-li aktualizovat seznamy bez jejich zakoupení, musíte Peerblock úplně odinstalovat a znovu nainstalovat.

Přidávání seznamů do Peerblock

Lepší řešení je VPN

Bittorrent peer výpis

VPN je lepší řešení než PeerBlock, protože VPN skryje vaši skutečnou IP adresu. To vylučuje potřebu aplikace, jako je PeerBlock, protože nevystavujete svou skutečnou IP adresu. Pokud se monitorovací agentura úspěšně vyhne černé listině a uvidí vaši IP adresu, uvidí pouze IP adresu VPN. Některé VPN také přicházejí s „zabijáckým přepínačem“, který blokuje veškerý internetový provoz, pokud není VPN vytvořena. Pokud síť VPN neočekávaně poklesne, přepínač zabíjení zajistí, že vaše adresa IP nebude náhodně vystavena roji.

Všechny VPN nejsou vytvořeny rovnocenné. Důležité funkce pro VPN, které chcete použít pro torrenting, jsou rychlost, sdílené adresy IP a přepínač zabíjení. 

Potřeba rychlosti je samozřejmá. Každá vrstva přidaná do síťového připojení přidává určitou latenci. Jednoduše neexistuje žádný způsob, ale rychlý poskytovatel VPN může účinek minimalizovat.

Část anonymity VPN závisí na tom, jak zpracovává přidělování IP adres. VPN, které používají sdílené IP adresy, jsou lepší pro torrenting, protože mnoho lidí používá tuto IP současně. Je proto obtížnější sledovat IP adresu, kterou vidíte v roji, za tímto účelem.

Přepínač zabíjení je další velmi důležitá funkce. VPN mohou být nestydatá a neočekávaně přerušit připojení. Většina klientů VPN se znovu připojí, když k tomu dojde, ale během této krátké doby během opětovného připojení může být vaše skutečná adresa IP vystavena roji. Funkce přepínače kill zabraňuje tomu, aby k tomu došlo, protože blokuje aktivitu na internetu, dokud nebude znovu navázáno připojení VPN.

Další informace o tom, které VPN jsou nejvhodnější, najdete v našem článku o nejlepších VPN pro Torrenting.

Zkontrolujte, zda vaše VPN funguje

Po nastavení sítě VPN možná budete chtít zajistit, aby fungovala podle očekávání. Existují různé webové stránky pro kontrolu IP, které vám umožní ověřit vaši IP adresu. Návštěva webu, jako je Co je moje IP při spuštěné VPN, ověří, jakou IP adresu vidí ostatní.

Chcete-li zjistit, jak se vaše adresa IP zobrazuje konkrétně v klientovi BitTorrent, můžete použít server sledování BitTorrent, například IPMagnet. Poskytuje magnetické spojení, které můžete přidat do svého klienta BitTorrent. Jakmile to uděláte, web vám ukáže, jakou IP inzerujete roj.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

85 − = 79