Mininova alternativy: 8 legálních torrent stránek, které můžete vyzkoušet

Logo_MininovaPamatujete si Mininovu? V pozdních 2000s, torrent server byl jeden z nejpopulárnějších na internetu. V roce 2006 se zařadila mezi 10 nejoblíbenějších dotazů Google. V roce 2008 Mininova oznámila, že její uživatelé stáhli celkem 5 miliardkrát.


Poté, stejně jako u mnoha torrentových webů, došlo k soudnímu sporu. Nizozemský web byl nakonec nucen odstranit všechny torrenty směřující k obsahu chráněnému autorskými právy. Mininova udělala drastický pivot, odstranila z indexu přes milion torrentových souborů a umožnila nahrávání pouze schváleným uživatelům. Výsledkem bylo o 99,3 procent méně torrentů, počet denních stahování byl pouhá 4 procenta toho, co bylo dříve, a provoz webu okamžitě klesl o 34% a poté dále klesal..

Mininova alternativy: 8 legálních torrent stránek, které můžete vyzkoušet

V příštím desetiletí Mininova vyřešila soudní proces, ale nikdy neobnovila svou dřívější slávu. V lednu 2010 klesla ze 100 nejnavštěvovanějších míst Alexy na méně než 1 000. Až do dubna 2017, kdy se web oficiálně zastavil navždy, visel několik let. Společnost uvedla, že už několik let běží se ztrátou.

Mininova zánik rozhodně neskončil torrenting. Mnoho webů nadále pomáhá indexovat a distribuovat obsah chráněný autorskými právy a obsah bez autorských práv. V tomto článku uvádíme několik alternativ Mininovy, které nabízejí bezplatné a legální torrenty.

Comparitech neospravedlňuje ani nepodporuje porušení autorských práv. Torrenting je dokonale legální proces stahování a sdílení, pokud je správně používán a využíván prostřednictvím legálních a oficiálních stránek a služeb. Než stáhnete nebo streamujete materiál chráněný autorskými právy bez povolení, zvažte prosím zákon, oběti a rizika pirátství.

Než začneme, získejte VPN

Pokud plánujete torrentování souborů, ať už jsou legální nebo ne, důrazně doporučujeme nejprve se připojit k VPN. Síť VPN šifruje veškerý internetový provoz zařízení a směruje jej prostřednictvím zprostředkujícího serveru na vybrané místo.

Mnoho poskytovatelů internetových služeb automaticky předpokládá, že veškerý přenos BitTorrent je špatný. V reakci na to mohou zrychlit vaši šířku pásma nebo dokonce pozastavit vaše služby. VPN zakrývá obsah vašeho internetového provozu a odkud pochází, aby váš poskytovatel internetových služeb nemohl diskriminovat stahování a nahrávání BitTorrentu.

VPN vás také chrání před špatnými hráči v síti BitTorrent. Při vkládání a / nebo píchnutí souboru je vaše IP adresa vystavena ostatním uživatelům v roje, nebo vrstevníky nahraje nebo stáhnou stejný soubor. IP adresa je dostačující pro to, aby vás hacker mohl zacílit pomocí útoku DDoS (Distributed Denial-of-Service), zahájit útok SSH s hrubou silou, získat přístup k vašemu zařízení využíváním otevřených portů nebo spuštěných služeb a v některých případech spustit man- útoky uprostřed (MITM).

Když se připojíte k VPN, vaše skutečná IP adresa bude nahrazena skutečnou IP adresou, takže hackeři na vás nemohou cílit.

Naše nejlepší doporučená VPN pro torrenting je ExpressVPN. Nabízí všestrannou ochranu, včetně přísného šifrování, perfektního dopředného tajemství, ochrany proti úniku DNS a přepínače zabíjení nazývaného „síťový zámek“ v expresi ExpressVPN. Společnost neuchovává žádné identifikační protokoly o vaší činnosti ani o vaší IP adrese. Servery jsou optimalizovány pro rychlé rychlosti stahování a torrentování je tolerováno na všech serverech.

NEJLEPŠÍ VPN pro TORRENTING & P2P: ExpressVPN je naše nejlepší volba. Má rozsáhlou síť serverů, které jsou vyladěny pro vysokorychlostní připojení. Uživatelsky přívětivé aplikace pro všechny operační systémy. Těžko porazit soukromí a bezpečnost. K dispozici je 30denní záruka vrácení peněz bez omezení, takže ji můžete vyzkoušet bez rizika.

Nejlepší Mininova alternativy

Všechny níže uvedené torrentové stránky nabízejí výhradně legální torrent, takže se nemusíte příliš obávat náhodného pirátství.

Internetový archiv

archive.org pirátský záliv
Internetový archiv je nezisková knihovna bezplatných knih, filmů, softwaru a hudby, z nichž většina je k dispozici prostřednictvím služby BitTorrent. Nejen, že najdete spoustu bezplatného a legálního obsahu, ale také pomůžete nahrát tento obsah ostatním uživatelům a udržet obsah naživu. Existuje více než 2 miliony různých souborů, webů, filmů a více připravených k torrentování prostřednictvím tohoto webu. Každý torrent klient bude fungovat.

Veřejné domény torrentů

public domain torrents alternativy torrent pirátské zátoky
Pokud jste fanouškem starých filmů, Torrenty ve veřejné sféře vás pokryli. Tato stránka obsahuje téměř 1 000 filmů, které dosáhly konce svých autorských práv a jsou k dispozici prostřednictvím BitTorrentu.

Legit torrenty

legit torrents pirátské zálivu torrent alternativy
Legit Torrents vám pomůže najít širokou škálu softwaru, her a filmů, které jsou volně k dispozici.

Vuze

vuze pirátský záliv
Možná znáte Vuze klienta BitTorrent, ale nabízí také legální službu sdílení souborů. Zaměřuje se na videa a filmy kategorizované podle žánru.

Vodo

Vodo je web založený v roce 2009, který se věnuje nezávislým filmům a filmům ve veřejné sféře. Většina obsahu je zdarma ke stažení prostřednictvím torrentu.

bt.etree.org

Pokud máte rádi živé hudební nahrávky, bt.etree.org je místo pro vás. Má spoustu volně stahovatelných živých nahrávek od všech typů hudebníků, ale je obzvláště velká na jam kapelách jako Grateful Dead a Phish.

Akademické torrenty

Academic Torrents je úložiště velkých akademických datových souborů, které lze stáhnout pomocí BitTorrentu. Je sponzorován řadou nejlepších univerzit a vědeckých institucí.

Linux Tracker

Fanoušci svobodného a open source softwaru najdou na Linuxu Tracker hodně lásky. Najdete spoustu bezplatného softwaru, od celých operačních systémů až po sady pro úpravy fotografií.

Torrent weby se vyhnout

Webové stránky uvedené níže výrazně sklonily k pirátskému obsahu. Ačkoli je možné najít soubory, které neporušují autorská práva, doporučujeme těmto torrent trackerům zabránit, abyste zůstali na pravé straně zákona.

  • The Pirate Bay
  • Kickass Torrents
  • Torrentz
  • ExtraTorrent
  • RARBG
  • YTS.AG
  • Torrentz2

Tento seznam není úplný a určitě existuje několik dalších torrentových webů. Obecně platí, že pokud se zdá být příliš dobré, aby to byla pravda, pravděpodobně to tak je.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

59 − 55 =

map