Je Kodi bezpečný a legální? Jaká opatření byste měli podniknout?

Kodi je bezplatný a výkonný software pro domácí kino, který se každým dnem stává populárnějším. Lidé v současné době instalují Kodi téměř na všechno: Amazon Fire TV a TV Stick, Chromecast, Android TV boxy, Nvidia Shield, Windows, Mac, Apple TV, iPhone, iPad, Roku a Raspberry Pi. Nenechte se však oklamat úhlednou prezentací. Kodi má několik bezpečnostních a právních problémů, které uživatelé musí znát.


Jsou Kodi a doplňky jako Exodus legální?

Kodi je zcela otevřený zdrojový a legální software a můžete si jej stáhnout a nainstalovat na libovolné zařízení, které se vám líbí. Jakýkoli z oficiálně schválených doplňků by měl být v pořádku, aniž by porušoval jakékoli zákony.

Jak již bylo řečeno, uvědomujeme si, že mnoho uživatelů Kodi chce více než to, co je nabízeno ve skladové verzi Kodi. Doplňky třetích stran často přenášejí obsah ze zdrojů, které držitel autorských práv neschválil. V mnoha případech mohou být tyto toky nelegální v závislosti na zákonech a předpisech vaší země. Doplňky mohou čerpat svůj obsah z torrentů, pirátských streamů IPTV a webů hostujících obsah bez licence na obsah.

Spojené království

Ve Velké Británii byly prodejcům prodávajícím zařízení s předinstalovaným doplňkem od třetích stran uložena velká částka za prodej „pirátských krabic“, která se mylně prohlašovala za legální. Předseda britských národních obchodních standardů dále uvedl, že kdokoli, kdo prodává nebo provozuje krabi Kodi s pirátským obsahem, porušuje autorská práva. Policie sledovala uživatele Kodi, aby sledovali obsah na Exodusu nebo Sanctuary..

Váš poskytovatel internetových služeb vám může předat výhružné dopisy o urovnání z autorských práv nebo omezit vaši šířku pásma. Ti, kteří trvají na používání těchto doplňků, často využívají VPN ke skrytí své činnosti.

NÁS

Stejně jako většina zemí je stahování obsahu chráněného autorskými právy bez zaplacení nebo bez povolení nezákonné. Neexistuje však precedens, že by se někdo dostal do problémů s streamováním pirátského videa. Není jasné, zda dočasné soubory stažené během procesu streamování spadají pod stejný právní deštník, jako řekněme, torrentování celých videosouborů na pevný disk.

Poskytovatelé internetových služeb si vytvářejí svá vlastní pravidla, takže i když streamování pirátského videa z Kodi spadá do legální šedé oblasti v USA, váš poskytovatel internetových služeb se na něj může zamračit a následně omezit šířku pásma nebo pozastavit službu.

Kanada

Podle profesora práva Michaela Geista: „Zákon osvobozuje dočasná reprodukce děl chráněných autorskými právy, pokud byla dokončena z technických důvodů. Protože většina streamovaných videí ve skutečnosti nezahrnuje stahování kopie díla (pouze vytváří dočasnou kopii, kterou nelze natrvalo zkopírovat), mohou uživatelé legitimně tvrdit, že pouhé sledování nestahovaného proudu není v rozporu se zákonem. “

Geist poznamenává, že vymáhání proti uživatelům Kodi by bylo v každém případě „výjimečně obtížné“.

Austrálie

Přestože neexistuje žádný precedent, že by někdo v Austrálii byl úspěšně žalován nebo obviněn z trestného činu šíření pirátského videa, zůstává to legální šedá oblast. Případ Dallas Buyers Club LLC v. IiNet, který byl uzavřen na konci roku 2015, naznačil, že stahování částí obsahu chráněného autorskými právy je nezákonné, i když není jasné, zda by se to týkalo také dočasných souborů používaných toky.

Novela zákona o přestupku online přijatá v roce 2015 umožnila vládě a poskytovatelům internetových služeb blokovat přístup na webové stránky, které obsahují pirátský obsah.

Indie

Indie je obzvláště zajímavý případ, protože je to jedna z mála zemí s precedensem soudu, která výslovně umožňuje lidem streamovat pirátský obsah online. Torrentování a stahování je stále nezákonné (i když jen těžko vynucené), stejně jako nahrávání a hostování obsahu. Zdá se však, že streamy, včetně uživatelů Kodi, jsou jasné.

Comparitech neospravedlňuje ani nepodporuje porušení autorských práv, včetně nelegálního streamování prostřednictvím Kodi. Kodi lze použít k mnoha vynikajícím legálním účelům online streamingu. Než stáhnete nebo streamujete materiál chráněný autorskými právy bez povolení, zvažte prosím zákon, oběti a rizika pirátství.

TVAddons, Fusion a legální alternativy

Od června 2017 se pověsti víří o osudu webové stránky TVAddons a úložiště Fusion, pravděpodobně nejoblíbenějšího úložiště doplňků pro uživatele Kodi. Úložiště, web a instalační program Indiga několik týdnů klesly, ale v srpnu se vrátil online s novým zaměřením na boj proti pirátství.

Přibližně ve stejnou dobu se některé populární doplňky také odpojily, včetně SALTS a Phoenix.

V úložišti Fusion / Indigo bylo umístěno několik doplňků, které stírají odkazy na pirátské videostreamy. Spad po znepokojivém soudním boji opustil TVAddons bez jeho základní uživatelské základny, což nutilo web znovu vybudovat téměř ze zálohování dat.

Za tímto účelem vám doporučíme několik 100 procent legálních doplňků z oficiálního úložiště, které je předinstalované v Kodi.

 • Youtube - sledujte videa z Kodi na YouTube a synchronizujte svůj účet YouTube
 • Crackler - filmy a televizní pořady zdarma od Crackle
 • Crunchyroll - anime a karikatury
 • FunimationNOW - anime a karikatury
 • DailyMotion - obsah nahraný uživateli, včetně některých televizních pořadů a filmů
 • iPlayer WWW - BBC iPlayer pro Kodi, včetně všech vašich oblíbených originálů BBC
 • Twitch - největší jméno v živých hrách
 • Vimeo - něco jako Youtube, zahrnuje hrst filmů a televizních pořadů
 • HDHomeRun - streamuje kabel nebo bezdrátový signál na Kodi
 • LazyTV - zde nejsou žádná videa, ale užitečné pro sledování toho, co jste sledovali
 • Trakt - sledujte, spravujte a sdílejte to, co sledujete na Kodi

Příbuzný: Podívejte se na náš seznam nejlepších torrenting VPN služeb.

Je Kodi bezpečný a bezpečný?

Kodi je projekt vedený dobrovolníky. Odvádějí vynikající práci, ale bylo by pro ně příliš žádoucí, aby odpovídali za každý scénář, v němž by se hacker mohl pokusit využít své práce. Nyní by se uživatelé Kodi měli chránit před těmito hrozbami:

 • Man-in-the-middle útoky
 • Škodlivé doplňky
 • „Pirátské boxy“ s předinstalovaným Kodi
 • ISP snooping

Během přenosu dat, například při streamování videa na Kodi, může dojít k útokům typu man-in-the-middle a snooping ISP. Nejlepší obranou proti těmto problémům se zabezpečením je použití VPN. Zkratka pro virtuální privátní síť, VPN zašifruje veškerý internetový provoz zařízení a nasměruje jej přes vzdálený zprostředkující server, čímž skryje jak obsah vaší činnosti, tak její cíl. Díky seriózní VPN je téměř nemožné sledovat nebo sledovat uživatele Kodi. IPVanish je pravděpodobně nejoblíbenější VPN u uživatelů Kodi a pracuje se všemi doplňky.

Aktualizace, 3. března 2017: IPVanish se spojil a nabídl našim čtenářům 20% slevu na všechny plány zde.

Kromě sítě VPN použijte antivirový program, pokud jej váš operační systém podporuje, aby zabránil škodlivým doplňkům ukrást vaše soukromé informace a nainstalovat malware. Doporučujeme Bitdefender, který nemá velký vliv na výkon a dosahuje vysokého skóre v nezávislém testování. Pokud chcete vyzkoušet něco levnějšího, které je stále rychlé a efektivní, společnost Total AV provozuje propagaci, která snižuje roční přístup k 19,95 $ a zahrnuje 30denní záruku vrácení peněz.

Man-in-the-middle útoky

Vědci v antivirové společnosti Bitdefender publikovali v roce 2015 podrobný článek o chybě zabezpečení ve funkci aktualizace společnosti Kodi. Pokud víme, zranitelnost dosud nebyla opravena.

Po spuštění aplikace Kodi zkontroluje nové aktualizace všech nainstalovaných doplňků a v případě potřeby je stáhne. Celý proces probíhá přes nešifrovaný HTTP. To znamená, že útočník mohl zachytit provoz a poté odeslat uživateli upravený škodlivý doplněk. Bitdefender říká, že doplňky nejsou ověřeny.

Tomu se říká útok „uprostřed člověka“ a je docela snadné se stáhnout, ale není příliš běžné. Jakmile je škodlivý doplněk na svém místě, může spustit Pythonův kód. Vědci Bitdefenderu dokázali znovu vytvořit útoky na OpenELEC a Windows. Zachycená pověření uživatele YouTube pro první a spuštěný kód se zvýšenými oprávněními pro druhé.

Útoky MITM lze zmírnit pomocí VPN, ale ne úplně jim zabránit. VPN šifruje přenos mezi vaším zařízením a serverem VPN, což zabrání většině těchto hackerů. Stále však existuje malá šance, že by útočník mohl zachytit provoz mezi serverem VPN a úložiště doplňků, které není šifrováno.

Škodlivé doplňky

Snad největší hrozbou pro uživatele Kodi jsou škodlivé doplňky. Základní software Kodi neobsahuje žádný obsah sám o sobě a jeho oficiální úložiště je dosti omezené. Převážná většina uživatelů streamuje video prostřednictvím neoficiálních doplňků třetích stran. Protože tyto nejsou společností Kodi sankcionovány - pravděpodobně z právních důvodů - doplňky nepodléhají žádné formální kontrole.

Škodlivý doplněk může ve vašem počítači spouštět kód a eskalovat oprávnění, odcizovat data, jako jsou přihlašovací údaje, a instalovat do zařízení malware, viry nebo botnety..

Mnoho odborníků doporučuje „sandboxing“ Kodi z tohoto důvodu. Sandboxing znamená, že Kodi běží v prostředí, které je odříznuto od zbytku systému. Pokud používáte Kodi ve svém každodenním notebooku, smartphonu nebo tabletu, nezapomeňte mít antivirový program a VPN povoleno při každém spuštění.

Držte se oblíbených, dobře recenzovaných doplňků a repozitářů. Nezaručuje to, že všechny vaše doplňky jsou bezpečné, ale je pravděpodobnější, že důvtipní uživatelé zjistí zranitelnost a informují veřejnost na rozdíl od doplňku pouze s několika desítkami instalací.

Nepoužité doplňky a repozitáře navíc pravidelně čistěte. Doplňky Kodi se aktualizují automaticky, takže i když dnes není škodlivý, neznamená to, že to nebude zítra.

Zařízení s předinstalovaným kodi

Instalace Kodi je poměrně jednoduchý proces na jakémkoli podporovaném zařízení, ale někteří budoucí uživatelé možná budou chtít vzdát potíží a prostě si něco koupit s předinstalovaným Kodi. Ti, kteří to potřebují, musí být velmi opatrní, protože zařízení dodávaná s vestavěným kodi mohou obsahovat zadní vrátka a další využití pro hackery, aby mohli využít.

Pokud jste si zakoupili Amazon Fire TV stick s předinstalovaným Kodi nebo některým z boxů Kodi mimo značku, může být extrémně obtížné tyto exploity odstranit. Ve většině případů je nejlepší provést úplné vymazání systému a přeinstalovat Kodi z operačního systému nahoru.

Tyto „pirátské boxy“ prodávané stinnými Youtubers a Ebay prodejci se podle oficiálních vývojářů Team Kodi stali takovým problémem, že „zabíjejí Kodi“. Tyto produkty mohou nejen poškodit uživatele a jejich zařízení, ale často nefungují velmi dobře a dodávají se s nefunkčními doplňky.

Pokud chcete zařízení, které je dodáváno s předinstalovaným Kodi, doporučujeme jeden z mnoha produktů týmu WeTek, který také distro buje OpenELEC Linux.

ISP snooping

Není žádným tajemstvím, že mnoho z nejpopulárnějších doplňků Kodi streamuje z legálně pochybných zdrojů. Patří mezi ně neomezené streamingové weby, torrenty a živé IPTV streamy od toho, kdo ví.

Trollové autorské práva a další subjekty pracující za držitele práv by proto mohly monitorovat odkazy a torrenty na IP adresy uživatelů Kodi. Jakmile shromáždí několik stovek IP adres, mohou kontaktovat poskytovatele internetových služeb, kteří tyto IP adresy hostují.

V reakci na to mohou poskytovatelé internetových služeb dělat řadu věcí. Mohou uživatelům Kodi zaslat e-mailem dopis o narovnání s žádostí o odškodnění jménem držitele autorských práv / držitele autorských práv, požádat uživatele, aby jej vystřihnul, škrtil jeho šířku pásma nebo neudělal vůbec nic.

Pamatujte, že ve Spojených státech nepředstavuje IP adresa identitu. Pokud obdržíte dopis o narovnání, nejlepší je udělat to ignorovat. Pokud odpovíte, potvrdíte svou totožnost a pak máte potíže. Dopisy o urovnání nejsou právními dokumenty, takže není třeba odpovídat.

Chcete-li se této situaci úplně vyhnout, je nejlepší použít VPN. Pokud je váš provoz šifrován a směrován přes server VPN, potom autorští trollové nemohou identifikovat vaši skutečnou IP adresu a váš poskytovatel internetových služeb nemůže sledovat váš provoz..

Jak používat VPN s Kodi

Většina dobrých VPN, včetně naší preferované možnosti pro Kodi IPVanish, má aplikace pro Windows PC, Mac OSX, Android a iOS. Někteří poskytovatelé vytvářejí i Linux aplikace, ale pokud ne, zkuste open-source OpenVPN aplikaci, kterou lze ručně nakonfigurovat. Zde si můžete prohlédnout naše kompletní kolo nejlepších možností Kodi VPN.

Stačí spustit aplikaci VPN, připojit se k nejbližšímu serveru (pro nejlepší rychlost) a spustit Kodi. Je to tak jednoduché. Možná budete chtít povolit přepínač zabíjení, který zastaví veškerý provoz, pokud připojení VPN poklesne, pokud to vaše aplikace VPN podporuje.

A konečně, pokud máte zařízení, které nepodporuje VPN, možná budete muset nastavit VPN na wifi routeru. To lze provést buď pomocí notebooku k nastavení virtuálního směrovače, nebo nakonfigurováním VPN na fyzickém routeru. Pokud nepodporuje sítě VPN, bude možná třeba nový firmware flashovat na fyzický směrovač. Doporučujeme Tomato nebo DD-WRT. ExpressVPN prodává předkonfigurované směrovače s VPN již nastavenými.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 4