Jak obejít bloky VPN pro Netflix, Amazon Prime, Hulu a další

Jak obejít VPN bloky pro Netflix, Amazon Prime a další


Nejoblíbenější streamingové služby jsou téměř vždy uzamčeny podle regionů, což znamená, že jsou k dispozici pouze v určitých oblastech. Někteří, jako Netflix, učinili tento krok dále a nabízejí odlišný obsah z jedné země do druhé. Dobrou zprávou je, že svou polohu můžete spoofovat připojením k síti VPN, která vám umožňuje přístup ke službám uzamčeným v regionu odkudkoli. Ve snaze tomu zabránit, implementovaly hlavní streamingové platformy funkce detekce VPN, ale ty nejsou neomylné. Níže vám dáme vědět, jak obejít bloky VPN u služeb jako Netflix, Amazon Prime Video a BBC iPlayer..

Jak tedy streamingová služba ví, ve které zemi se nacházíte? Většina platforem s omezeným geografickým přístupem kontroluje vaši IP adresu, což vám umožňuje přístup, pokud se nacházíte v podporovaném umístění, a pokud tomu tak není, můžete zabránit používání služby. Když se připojíte k serveru VPN, dostanete novou adresu IP pro konkrétní oblast, která odpovídá umístění daného serveru. U platforem uzamčených pro region se nyní zdá, že se skutečně nacházíte ve stejné oblasti jako zvolený server VPN, takže můžete službu používat.

Zde je návod, jak obejít bloky VPN na Netflixu a dalších platformách

Je ironií, že vše, co musíte udělat, abyste obejít bloky VPN, je použít lepší VPN. Níže vás krok za krokem provedeme procesem.

Zde je návod, jak obejít bloky VPN na Netflixu a ve všech vašich oblíbených streamovacích službách:

  1. Nejprve se zaregistrujte k síti VPN, která může odblokovat širokou škálu streamovacích služeb. Obzvláště doporučujeme ExpressVPN, ale NordVPN a CyberGhost jsou silné a levné alternativy.
  2. Stáhněte si příslušnou verzi aplikace pro své zařízení a poté se přihlaste.
  3. Připojte se k serveru VPN v požadované zemi. Například byste pomocí amerického serveru odblokovali Netflix USA nebo britský server pro BBC iPlayer.
  4. Nakonec si prohrajte video na vámi vybranou službu. Měl by začít hned, ale pokud ne, vymažte z prohlížeče soubory cookie a mezipaměť a stránku znovu načtěte. Pokud problémy přetrvávají, obraťte se na tým zákaznické podpory VPN a zjistěte, zda existuje konkrétní server, který byste měli použít.

Jak služby detekují a blokují VPN?

Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda je uživatel připojen k VPN nebo proxy, a neustále se vyvíjejí nové metody. Níže uvádíme několik nejčastějších:

Používání GPS dat

zeměkoule

Pokud používáte mobilní telefon nebo tablet, je odblokování služeb uzamčených oblastí, jako je Netflix, mnohem obtížnější. Důvodem je, že mobilní zařízení ukládají velké množství informací, které stolní počítače nemají, včetně vaší aktuální polohy GPS. Pokud vaše GPS a IP adresa řeknou například, že jste v USA, je pravděpodobné, že jste. Na druhou stranu, pokud máte americkou IP adresu, ale vaše GPS data ukazují, že jste ve Francii, téměř jistě používáte VPN.

Kontrola známé černé listiny VPN

Většina streamovacích platforem vede seznam IP adres patřících známým serverům VPN. Tento druh blokování bývá účinnější proti bezplatným VPN nebo VPN s malými sítěmi, protože je to mrtvý prozradí, když se stejná IP adresa používá k přihlášení ke stovkám účtů Netflix v jednom 24hodinovém období.

nicméně, Blacklisting IP address zastaví hlavní poskytovatele VPN jen velmi málo. S tisíci serverů mohou uživatelé obvykle najít funkční server bez jakýchkoli problémů. Navíc skutečnost, že známá VPN může odblokovat notoricky tvrdohlavou službu, by mohla přilákat více zákazníků.

Blokování provozu z určitých portů

Jak obejít bloky VPN pro Netflix, Amazon Prime, Hulu a další

Při procházení Internetu odesíláte data na server jakéhokoli webu, na kterém se právě nacházíte. Tento server má různé porty nakonfigurované tak, aby přijímaly různé druhy provozu, například většina přijímá přenos HTTP na portu 80 nebo přenos HTTPS přes port 443. Některé protokoly VPN však mají své vlastní specifické porty. To například znamená, že pokud web chce úplně blokovat připojení PPTP, vše, co musí udělat, je zablokovat port, který používá protokol PPTP: port 1723.

Samozřejmě existují způsoby blokování portů. Některé sítě VPN nabízejí funkce, které zakódují vaše data a zamaskovat jej jako běžný provoz HTTP, úhledně postoupit tento celý problém. Kromě toho by služby musely blokovat četné porty, aby vyhovovaly všem dostupným protokolům VPN, a to by mohlo bránit legitimním uživatelům v přístupu ke službě..

Hluboká kontrola paketů

Streamovací služby tuto metodu opravdu nepoužívají. Místo toho je většinou používají poskytovatelé internetových služeb (ISP) v zemích, kde je internet silně omezen nebo jsou zakázány VPN. Tato technologie účinně zkoumá internetový provoz uživatele a filtruje jej na základě předem stanovených pravidel. Pokud se například pokoušíte poslat provoz VPN přes standardní port HTTP, lze to zjistit a zastavit.

Nejjednodušší způsob, jak porazit hlubokou inspekci paketů, je použití VPN, která využívá pokročilé maskovací technologie. Sítě VPN šifrují vaše data, což znamená, že nikdo (ani vláda) nemůže vidět, co si přejete online, a maskovací funkce mění váš provoz, skrývají datové vzorce, které naznačují, že používáte VPN, a umožňují obejít hloubkovou kontrolu paketů. Samozřejmě, pokud země používá hloubkovou kontrolu paketů, je pravděpodobné, že také blokuje přístup k webům VPN. Proto je důležité nainstalovat VPN před příjezdem.

Viz také: Příručka pro hloubkovou kontrolu paketů

Jak zjistím, že platforma zjistila použití VPN?

Chyba proxy serveru Netflix

Někdy vám služby řeknou přímo, pokud si myslí, že používáte VPN. Například Netflix má neslavnou „Zdá se, že používáte odblokovač nebo proxy“Chyba a Amazon Prime Video říká„Vaše zařízení je připojeno k internetu pomocí VPN nebo proxy služby.„Častěji se však zobrazí obecná chyba, která vás upozorní, že nejste v požadované zemi, například„BBC iPlayer funguje pouze ve Velké Británii“Nebo„Sling TV je k dispozici pouze v USA.

Na druhou stranu možná zjistíte, že nedochází k žádným chybám, a služba při připojení k VPN prostě nefunguje. Videa se mohou ukládat donekonečna, i když používáte vysokorychlostní připojení, nebo web může jednoduše zastavit načítání.

Mohu odblokovat Netflix, BBC iPlayer a další weby pomocí bezplatné VPN?

Bezplatné VPN je velmi nepravděpodobné, že by odblokovaly hlavní streamingové služby jako Netflix, Amazon Prime Video a BBC iPlayer. Nejprve mají často velmi malé sítě, což znamená, že i když je jeden server na černé listině, může to mít velký dopad. I když najdete službu, která funguje, streamování bude pravděpodobně stále obtížné, protože bezplatné VPN mají tendenci mít více uživatelů, než mohou jejich sítě podporovat, což vede k extrémně pomalým rychlostem.

Za zmínku stojí také to, že bezplatné sítě VPN nemají nejlepší výsledky v oblasti zabezpečení nebo soukromí. Jedna studie ve skutečnosti testovala přes 280 bezplatných aplikací VPN a zjistila, že téměř 40% obsahoval malware. Dokonce i ti, kteří nebyli nutně v bezpečí, protože přes 80% bylo zranitelných vůči únikům IPv6 a téměř každý pátý nepoužil šifrování vůbec. Tato rizika se neomezují pouze na málo známé společnosti; v roce 2015 byla Hola chycena a prodávala nevyužitou šířku pásma svých uživatelů, aby usnadnila botnet.

Proč již moje služby pro odblokování streamování VPN již nejsou?

Pokud vaše VPN používala k odblokování konkrétní streamingové služby a již nefunguje, je pravděpodobné, že platforma upgradovala opatření pro detekci VPN. Dobrou zprávou je, že hlavní poskytovatelé VPN se hrdí na to, že jsou schopni odblokovat ty nejodolnější platformy, a téměř vždy najdou řešení krátce po blokování. Ve skutečnosti někdy stačí jen připojit se k jinému serveru. Pokud opravdu bojujete, tým zákaznické podpory vaší sítě VPN by měl být schopen poskytnout další pomoc.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 + = 79