Jak nainstalovat NordVPN na Amazon Fire TV / Fire Stick (s videonávodem)

NordVPN je jednou z nejpopulárnějších sítí VPN na světě a nyní vytváří aplikaci speciálně pro uživatele Fire TV. V tomto článku vám ukážeme, jak nainstalovat NordVPN na Firestick během několika minut.


Po spuštění můžete pomocí aplikace odblokovat videa uzamčená v regionu a zabránit tomu, aby snoopers třetích stran špehovaly vaši online aktivitu..

Jak nainstalovat NordVPN na Firestick

Společnost NordVPN nedávno spustila verzi své aplikace kompatibilní s Fire TV, kterou můžete získat přímo od Amazonu. Jak nainstalovat NordVPN na Fire TV Stick nebo Fire TV Cube:

  1. Zaregistrujte se na NordVPN na svých webových stránkách. Každé předplatné je vybaveno 30denní zárukou vrácení peněz, takže si můžete vyzkoušet bez rizika.
  2. Zapněte si Fire TV a nahrajte domovskou obrazovku.
  3. Přejděte na stránku ikona lupy nahoře a vyberte jej. Zadejte „NordVPN“Do vyhledávacího pole.
  4. Vybrat NordVPN aplikace. Měl by to být první výsledek.
  5. Klikněte na ikonu Dostat a čekat na stažení a instalaci aplikace.
  6. Tlačítko Get by nyní mělo být otevřeno knoflík. Klikněte na něj. Můžete také otevřít NordVPN z vašeho Aplikace stránka.
  7. Spustí se aplikace NordVPN. Pokud se zobrazí výzva k aktualizaci, vyberte Stáhněte a nainstalujte, pak Nainstalujte aktualizace.
  8. Po zobrazení výzvy zadejte uživatelské jméno a heslo, které jste použili k registraci v kroku č. 1.
  9. Nyní si můžete vybrat server a připojit se k VPN.

Jak ručně nainstalovat NordVPN na Firestick (stará metoda)

Předtím, než společnost NordVPN uvolní verzi své aplikace Fire TV, vyžaduje instalace aplikace NordVPN na Firestick stažení verze aplikace pro Android pro Android spolu se speciální aplikací, která umožňuje navigaci pomocí dotykové obrazovky na Fire TV. Není příliš mnoho volání používat tuto metodu pro NordVPN, i když by to mělo být životaschopné pro další VPN bez aplikací specifických pro Firestick..

V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak nainstalovat a používat aplikaci VPN na Amazon Fire TV Stick. Přestože pokyny obsahují funkci NordVPN, můžete ji použít k instalaci téměř libovolné aplikace pro Android, která není k dispozici v obchodě Fire TV. Chcete-li začít, budete potřebovat Firestick druhé generace nebo novější. Budete také potřebovat přístup k souboru APK vaší aplikace VPN. Toto si můžete stáhnout přímo z webu společnosti NordVPN.

Vzhledem k tomu, jak je rozhraní aplikace NordVPN pro Android navrženo, není možné skutečně ovládat aplikaci pomocí výchozího dálkového ovladače dodávaného s Fire Stick. Chcete-li to obejít, můžete si koupit myš Bluetooth nebo vám ukážeme, jak můžete ovládat vstup pomocí smartphonu nebo tabletu v další části

Na domovské obrazovce přejděte na vrchol a zvolte možnost Nastavení, pak přístroj. Jít do Vývojářské možnosti, a přepněte obě tato nastavení—Ladění ADB a Aplikace z neznámých zdrojů-na.

firestick vpn neznámé zdroje

Vraťte se na domovskou obrazovku a vyberte ikonu Zvětšovací sklo ikona pro vyhledání aplikace s názvem Downloader. Vyberte „Dostat“A nechte aplikaci nainstalovat a poté ji otevřete.

stahovač vpn downloader

Zadejte adresu URL ke stažení do souboru APK. S dálkovým ovládáním to může chvíli trvat. Skutečný odkaz ke stažení pro NordVPN je super dlouhý a obsahuje spoustu symbolů, takže místo toho jdu na stránku, která obsahuje tento odkaz na webu NordVPN, takže mohu napsat mnohem jednodušší URL. Tím se otevře základní prohlížeč uvnitř aplikace Downloader. Pak najdu odkaz ke stažení pomocí směrových ovladačů na dálkovém ovladači a kliknutím na prostřední tlačítko zahájíte stahování.

firestick vpn apk

Po dokončení stahování budete vyzváni k instalaci aplikace. Vybrat Nainstalujte, pak otevřeno. Po jeho instalaci můžete aplikaci Downloader ukončit.

instalace předního firewallu

Protože je NordVPN považován za aplikaci třetí strany, nezobrazí se na naší domovské stránce ani na naší stránce Aplikace. Místo toho musíte jít Nastavení > Aplikace > Správa nainstalovaných aplikací a ze seznamu vyberte aplikaci VPN. Poté klikněte na Spustit aplikaci.

spuštění pušky vpn

Pro některé z vás, to je vše. V závislosti na designu aplikace a způsobu jejího rozložení se budete moci okamžitě přihlásit a připojit se.

nordvpn fire tv připojen 2

S NordVPN a mnoha dalšími aplikacemi VPN však tomu tak není. Pokoušet se přinutit omezená tlačítka na dálkovém ovladači k interakci s aplikací s dotykovou obrazovkou je do značné míry nemožné. Potřebujeme myš.

Jak ovládat NordVPN na Firesticku pomocí myši (stará metoda)

Můžete použít myš Bluetooth a připojit ji k vaší požární TV, pokud ji máte. Druhou možností je použití smartphonu nebo tabletu k dálkovému ovládání Fire TV. Ukážeme vám, jak to udělat.

Amazon má televizní vzdálenou aplikaci pro tyčinky Fire, ale nedává vám ovládání myší. Místo toho pouze replikuje základní funkce fyzického dálkového ovladače. Vyzkoušel jsem několik různých řešení a zjistil jsem, že nejlepší možností je aplikace nazvaná Dálkové pro požární TV. Tato aplikace stojí 2 $, ale stála za vynaložené peníze. Pokud chcete bezplatnou možnost, můžete to zkusit CetusPlay, což víceméně dělá totéž a je k dispozici také v obchodě Fire TV. Přestože jsem mohl ovládat pohyby myši pomocí CetusPlay, nemohl jsem získat proklik. Váš počet najetých kilometrů se může lišit, proto vám doporučujeme vyzkoušet si nejprve CetusPlay, pokud chcete bezplatnou možnost. V tomto tutoriálu však budu používat Remote for Fire TV. K dispozici jsou verze pro Android i iOS.

dálkový ovladač pro požární TV 1

Tuto aplikaci tedy budete potřebovat na Fire TV Stick i na telefonu nebo tabletu Android. Verze pro Android je k dispozici pouze v obchodě s aplikacemi Amazon a ne na Google Play. Upozorňujeme, že vývojář vytváří podobnou aplikaci pro zařízení Android TV a má na Google Play stejnou ikonu. Toto není správná aplikace. Budete muset nainstalovat aplikaci Amazon App Store do svého zařízení Android, abyste získali aplikaci specificky pro Fire TV. Pokud používáte pouze jeden účet Amazon, musíte si jej zakoupit pouze jednou.

dálkový ovladač pro požární televizi 2

Netestoval jsem verzi pro iOS a v době psaní byl zkontrolován 1 hvězdičkou, takže pokračujte na své vlastní riziko. Podle jeho recenzí některé recenze fungují. Bohužel to vypadá, že je budete muset zakoupit jak v Fire TV, tak v Apple App Store, což se zdá být příčinou frustrace mezi recenzenty.

Jakmile nainstalujete aplikaci do Fire TV, otevřete ji a ujistěte se, že je zapnuta první položka a druhá pro spuštění aplikace je volitelná. Ve spodní části by se měl zobrazit indikátor stavu s nápisem „Zahájeno“. Žádná další akce zde není potřeba, aplikace právě běží na pozadí.

Ujistěte se, že Fire TV Stick a druhé zařízení Android jsou oba připojeni ke stejné wifi síti. Poté můžete najít svůj Fire TV Stick v aplikaci pro telefon nebo tablet a připojit se k němu. Poté můžete kliknout na ikonu Myš a používat obrazovku telefonu jako touchpad na notebooku. Stačí klepnout na obrazovku a kliknout. Pro procházení použijte s-up a s-down tlačítka.

Nyní můžeme otevřít zálohu NordVPN a použít ji ze vzdálené aplikace. U společnosti Nord jednoduše klikneme na ikonu ikona osoby se dostanete na přihlašovací stránku a zadejte naše přihlašovací údaje. Poté můžeme vybrat místo a připojit se k němu. Když to poprvé uděláte, budete vyzváni, abyste aplikaci povolili připojení. Připojení by mělo zůstat aktivní, dokud zařízení nevypnete nebo dokud se neodpojíte ručně.

A to je vše! Váš Firestick nyní používá VPN.

Alternativní sítě VPN, které vytvářejí aplikace Fire TV

Chtěl bych poukázat na několik dalších vynikajících poskytovatelů, kteří mají aplikace optimalizované pro Fire TV v obchodě Amazon Fire Fire. Jedná se o ExpressVPN a IPVanish. Tato řešení nevyžadují žádná zástupná řešení ani speciální vylepšení a jsou plně funkční pouze s ovladačem Fire TV, takže vám ušetří spoustu problémů. Budou také dostávat aktualizace automaticky.

ExpressVPN, naše nejlepší doporučení pro uživatele Fire TV, nabízí Porovnejte čtenáře 3 měsíce zdarma zde když se zaregistrujete do ročního plánu, včetně 30denní záruky vrácení peněz. Nebo můžete ušetříte 60% na ročním plánu IPVanish se 7denní zárukou.

Nepoužívejte soubory APK třetích stran

Stáhněte si pouze soubor APK společnosti NordVPN z oficiálního webu. Stejně jako u většiny aplikací pro Android najdete soubory APK z obchodů s aplikacemi třetích stran a z webů APK. Nedoporučujeme stahovat soubory APK z těchto webů, protože tam ve většině případů nebyly oficiálním vývojářem umístěny. Aby se zajistilo, že soubory APK z webů třetích stran jsou v bezpečí, provádí se často jen málo prověrek.

Neoficiální soubory APK lze tedy po instalaci do zařízení upravit tak, aby přenášely malware nebo prováděly škodlivé úkoly. Chcete-li si ji zahrát bezpečně, stáhněte si pouze APK z webu vývojáře.

Aktualizace aplikace VPN

Aplikace NordVPN pro Firestick by se měla automaticky aktualizovat stejně jako ostatní aplikace.

Pokud jste aplikaci nainstalovali ručně, aktualizace je mnohem únavnější. Protože byl nainstalován z „neznámého“ zdroje, nebude dostávat automatické aktualizace. Budete-li chtít aktualizace aktualizovat, budete muset sami sledovat aktualizace a znovu spustit proces instalace s novým souborem APK. Jediným rozdílem je, že místo tlačítka „instalace“ se zobrazí tlačítko „aktualizace“. Zbytek je do značné míry totožný.

Firestick 1. generace? Vyzkoušejte router VPN

Pokud používáte Fire TV Stick první generace, aplikace VPN nebude fungovat. Pravděpodobně budete moci aplikaci nainstalovat, ale po jejím opuštění zůstane připojena na pozadí. Musíte buď upgradovat Firestick, nebo použít router kompatibilní s VPN. Pokud si nejste jisti, zkontrolujte číslo FCC ID umístěné na samotném Firesticku. Prvky první generace mají číslo 2ABDU-0509.

Konfigurací sítě VPN na směrovači WiFi budou mít všechna zařízení, která se k ní připojí, tunel jejich provozu prostřednictvím serveru VPN. Většina routerů však ve výchozím nastavení VPN nepodporuje.

Budete potřebovat firmware routeru kompatibilní s VPN a router kompatibilní s tímto firmwarem. Zkontrolujte, zda je model vašeho routeru kompatibilní s firmwarem Tomato nebo DD-WRT, které podporují VPN. Další možné alternativy zahrnují OpenWRT a AsusWRT.

Podívejte se na naše seznamy nejlepších VPN pro DD-WRT a nejlepších VPN pro routery Tomato, kde najdete doporučení a užitečné pokyny pro nastavení.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

70 − = 60