Dokonalý průvodce k ochraně soukromí na Instagramu

Přemýšlíte o registraci s Instagramem, ale máte obavy o své soukromí? Přemýšleli jste někdy o tom, kolik informací poskytujete Když vás zveřejnit příspěvek nebo se zeptat, zda existují lepší způsoby kontroly, kdo může vidět vaše informace? Všichni se chceme těšit z našich sociálních sítí pro spojení s rodinou, přáteli a následovníky, ale někdy máme příběhy, které nechceme vidět celý svět. Znalost možností ochrany osobních údajů před registrací vám mohou pomoci při používání aplikace pohodlněji a začít s důvěrou sdílet okamžiky.


Dokonalý průvodce k ochraně soukromí na Instagramu

S více než miliardou aktivních uživatelů měsíčně podle Omnicore, Instagram je populární sociální síť s rychlým a oddaným sledováním. Ať už jste nový uživatel, který se chce o soukromí dozvědět více než se připojíte, nebo jste Instagram pro, který se chce při používání aplikace dozvědět více možností ochrany osobních údajů, zde je třeba hledat.

1. Věnujte pozornost tomu, co zveřejníte

To je něco, co by měl každý uživatel na Instagramu dělat, ale hrozné příklady oplývají nevinnými fotografy, kteří o sobě odhalují více, než by měli prostřednictvím fotografie ... mnohem více. Instagram je nyní jednou ze sítí, která pravidelně prohledávají hackeři, kteří hledají nové oběti, které nevědomky poskytují klíče pro úspěšný podvod, nebo podrobné informace k dokončení jejich dalšího velkého podvodu v oblasti sociálního inženýrství. Zde jsou příklady položek, které by nikdy neměly být zveřejněny:

 • Kreditní karty, bankovní šeky, letenky, palubní lístky, dokumenty obsahující finanční čísla a informace o účtu.
 • Obrázky položek, na které jsou v dohledu čísla sociálního pojištění, například karty SIN.
 • Daňové doklady, vrácení peněz, finanční formuláře.
 • Identifikační karty a dokumenty, například řidičský průkaz, cestovní pas.
 • Podrobné zdravotní průkazy, například zdravotní průkaz, číslo pojištění nebo formulář.
 • Papírové nebo elektronické hlasovací lístky po hlasování (tyto anulují hlasování!).
 • Obrázky, které porušují místní, státní, provinční nebo federální zákony.
 • Obrázky, ve kterých se schováváte nebo způsobujete narušení práce - kromě toho, že riskujete výzvu HR k jednání, můžete také shromažďovat důvěrné informace, které nemají být sdíleny mimo kancelář.

2. Vypněte stav aktivity

Váš stav aktivity na Instagramu informuje ostatní uživatele, když aplikaci používáte nebo se v ní pohybujete, a umožňuje tak přátelům vědět, kdy může být vhodný čas na chat. To může být dobré, když se chcete připojit, ale nepříjemné, pokud provádíte rychlou kontrolu účtu a nechcete být rušeni.

Chcete-li vypnout stav aktivity, aby ostatní uživatelé nemohli zjistit, kdy jste online:

 1. Přejděte na tlačítko Lined v horní části nabídky a stiskněte Nastavení.
 2. Přejděte dolů na Soukromí a bezpečnost> Zobrazit stav aktivity.
 3. Přepněte možnost na vypnuto.
Dokonalý průvodce k ochraně soukromí na Instagramu
Dokonalý průvodce k ochraně soukromí na Instagramu Dokonalý průvodce k ochraně soukromí na Instagramu

3. Vylepšete zabezpečení svého účtu pomocí dvoufaktorové autentizace

Ačkoli to není nepřekonatelné, dvoufaktorové ověřování je v zabezpečení velmi populární a vysoce se doporučuje, protože to znamená, že externí hacker potřebuje k přístupu k vašemu účtu více než vaše uživatelské jméno a heslo. V Instagramu máte dvě možnosti: můžete nastavit svůj účet tak, aby při přihlášení odeslal textový kód do jednoho ze svých zařízení, podobně jako druhé heslo. Od nejnovějších aktualizací se můžete k Instagramu přihlásit prostřednictvím autentizačního systému třetí strany, jako je Google Authenticator.

Aktivace dvoufaktorové autentizace ve vašem účtu:

  1. Přejděte na tlačítko Lined v horní části nabídky a stiskněte Nastavení.
  2. Přejděte dolů na Soukromí a bezpečnost> Dvoufaktorové ověření.
  3. Přepnout Vyžadovat bezpečnostní kód.

Chcete-li tímto způsobem používat dvoufaktorové ověřování, možná budete muset do svého účtu přidat telefonní číslo, abyste mohli přijímat ověřovací textové kódy.. 

4. Zvažte uzamčení účtu

Pokud chcete zabránit cizím lidem v úplném prohlížení vašich fotografií, zvažte zamčení účtu, aby to, co zveřejníte, viděli pouze ti přátelé a sledující, se kterými souhlasíte..

Chcete-li nastavit svůj účet jako soukromý:

 1. Přejděte na tlačítko Lined v horní části nabídky a stiskněte Nastavení.
 2. Přejděte dolů na Soukromí a bezpečnost> Soukromý účet.
 3. Přepněte možnost na na.

Instagram poznamenává, že jakmile bude váš profil soukromý, noví sledující budou muset odeslat žádost o sledování, aby si mohli prohlédnout vaše obrázky; příspěvky, které sdílíte s jinými sociálními sítěmi, však mohou být viditelné v závislosti na preferencích sítě.

5. Blokovat jednotlivé účty

Cítíte se pod mikroskopem některými večírky? Zvažte zablokování konkrétního účtu, aby vás neviděl. Blokované účty nemohou vidět vaše obrázky nebo videa, vyhledat vaše jméno a jejich komentáře se ve vaší aktivitě nezobrazí. Přestože se nebudete zcela schovávat, protože uživatelé, kteří nejsou přihlášeni, si budou moci i nadále prohlížet váš účet, blokování konkrétních uživatelů může ušetřit nějaký smutek tím, že bude vědět, že se vaše obrázky nezobrazují na časové ose.

Blokování účtu:

 1. Navštivte účet, který chcete zablokovat.
 2. Přejděte na tři tečky vedle vašeho uživatelského jména.
 3. Klikněte na červenou 'Blok' možnost, nad zprávou.

Dokonalý průvodce k ochraně soukromí na Instagramu

6. Ovládejte komentáře k vašim věcem

Ovládací prvky komentářů nechrání soukromí tím, že skryjí vaše obrázky nebo data, ale mohou omezit to, co ostatní zveřejňují na vašich obrázcích, a vyhazovat urážlivé nebo nepříjemné zprávy..

Pro větší výkon při konverzacích:

 1. Přejděte na tlačítko Lined v horní části nabídky a stiskněte Nastavení,
 2. Přejděte dolů na Soukromí a bezpečnost> Ovládací prvky komentářů.

Zde budete mít možnost povolit komentáře na základě toho, kdo sledujete nebo kdo vás sleduje, blokovat komentáře konkrétních jednotlivců nebo obecně skrýt urážlivý text..

7. Omezte přístup aplikací třetích stran

Aplikace třetích stran - aplikace, které mají přístup k vašemu účtu Instagram - mohou uživateli umožnit zažít nebo použít Instagram jedinečným způsobem. Například můžete použít aplikaci třetí strany k použití jedinečných filtrů na váš obrázek před nahráním, k interakci se svými následovníky různými způsoby nebo k analýze toho, o co se vaši sledující nejvíce zajímají. Existují však obavy, že ne všechny aplikace třetích stran berou soukromí soukromí vážně a může nakonec sbírat nebo sdělovat více informací, než kolik vám vyhovuje.

Instagram sám implementoval nové ovládací prvky pro data, ke kterým má přístup od dubna 2018, které některé zprávy naznačují, částečně spustil skandál Cambridge Analytica mateřské společnosti Facebook. Před použitím aplikace třetí strany a udělením přístupu Instagram si přečtěte zásady ochrany osobních údajů a vyhledejte červené příznaky nebo možnosti, jak omezit data, ke kterým má aplikace přístup..

8. Vypněte „Fotografie a videa, na kterých jste vy“

Vaši přátelé mohou nejen prohlížet a komentovat vaše obrázky, ale také vás mohou označovat v obrázcích, které nahrávají, a identifikovat jednotlivce v obrázku. S Fotografie a videa z vás, tyto obrázky lze také automaticky přidat do vašeho vlastního profilu, kde je uvidí vaši následovníci a návštěvníci. Někdy však jako den špatných vlasů na fotoaparátu raději nechceme předvádět obrázek v našich vlastních sítích.

Pokud to zní jako vy, existuje možnost:

 1. Přejděte na tlačítko Lined v horní části nabídky a stiskněte Nastavení.
 2. Přejděte dolů na Soukromí a bezpečnost > Fotografie a videa tebe.
 3. Přepněte nabídku na vypnuto.

Abychom to vyjasnili, vypnutí této možnosti zastaví automatické přidávání obrázků do vašeho profilu. neodstraní původní obrázek nebo značku. Dává vám však možnost ručně přidávat nebo odmítat tyto obrázky z přechodu na svůj vlastní profil, což poskytuje určitou kontrolu nad vaším vlastním účtem.

9. Použijte „Příběhy“

Příběhy jsou krátké příspěvky na Instagramu, které zmizí po 24 hodinách. Nezobrazují se ve vašem běžném zdroji, ale místo toho se zobrazují jako seznam tlačítek v horní části zdroje, když uživatelé procházejí, a nezůstávají ve vašem profilu později, což je skvělý způsob, jak krátce sdílet paměť, aniž by si ji uchovali. navždy s vaší historií profilu. Můžete nastavit obrázky a videa jako příběhy stisknutím tlačítka fotoaparátu v horní části vašeho profilu. Kromě toho vám Instagram umožňuje přepínat ostatní s přetvářením vašich příběhů a poskytuje další preference pod Ovládání příběhu. Přestože neexistuje způsob, jak blokovat uživatele ve sdílení obrázků nahraných jako příběhy výhradně kvůli screenshotům, zvažte Ovládání příběhu jako možnost.

Nastavení ovládacích prvků příběhu:

 1. Přejděte na tlačítko Lined v horní části nabídky a stiskněte Nastavení.
 2. Přejděte dolů na Ochrana osobních údajů a nastavení> Ovládání příběhu.
 3. Z nabízené nabídky vyberte předvolby sdílení.

10. Vypněte svou polohu

Budete muset jít do svých individuálních preferencí pro toto, ale pokud je soukromí, není nikdy špatné odebrat přístup k poloze, buď jako obecný výchozí nebo prostřednictvím aplikace..

Vypnutí polohy ze zařízení Apple:

 1. Udeřil Nastavení a jít do Soukromí.
 2. Vybrat Poziční služby.
 3. Vypněte přístup k poloze konkrétními aplikacemi nebo zcela vypněte přístup k poloze pro všechny aplikace.  

11. Omezte metadata obsažená ve fotografiích, které nahrajete

Metadata se běžně označují jako „data o datech“, malé stavební bloky informací, jako jsou verze, časová razítka, autoři a zeměpisná poloha, které mohou být užitečné pro aplikace a nadšence, z původního souboru vytěžují více. Bohužel však, obrázky nahrané na Instagram označené geografickým umístěním, kde byla fotografie pořízena, mohou ostatním poskytnout více podrobností, než fotograf chtěl, zejména proto, že data miners pak mohou tyto informace škrábat pro vlastní potřebu.  

V zařízení Apple lze toto vypnout stejným způsobem, jakým omezíte přístup aplikace Instagram k vaší poloze: vypnutím přístupu k službám určování polohy pomocí kamery. Chcete-li metadata odstranit, ale nechat své lokalizační služby zapnuté, zvažte aplikaci, bezplatnou nebo placenou, která vám umožní zobrazit a odstranit metadata před nahráním.

12. Pomocí nových aktualizací aplikace zkontrolujte soukromí

Instagram, stejně jako všechny kanály sociálních médií, pravidelně mění své služby, a to buď za účelem zavedení nových funkcí nebo nastavení lepších bezpečnostních kontrol a odstranění nežádoucích chyb. Po aktualizaci proveďte rychlou kontrolu nastavení ochrany osobních údajů nebo online vyhledejte nejnovější verzi Instagramu s ochranou soukromí, abyste zjistili, zda existují nějaké obavy ohledně nových funkcí a jak je vypnout..

Od chvíle, kdy se Instagram dostal na scénu v roce 2010, vyvinul rychle následující: analýza nyní naznačuje, že 32% všech uživatelů internetu používá platformu sociálních médií pro sdílení obrázků, s většinou ve svých pozdních dospívajících / začátcích dvacátých let. Kurzy jsou i v případě, že ještě nejste na Instagramu, ale jste zvědaví na připojení. Aplikace je mimořádně populární u jejích fanoušků, od štěňat psů a bláznivých koček po finanční poradenství, nejlepší sportovní okamžiky, rodinnou zábavu a role „selfies“. Nastavením několika přidaných ovládacích prvků ochrany soukromí a zabezpečení se uživatelé mohou připojit k Instagramu a současně omezit přístup aplikace k osobním informacím na úrovni, která je pro ně pohodlná, zapojit komunitu a bavit se.

Viz také:

 • Nejlepší VPN pro Instagram
 • Ochrana soukromí dětí online
 • Zastavte sledování Facebooku
 • 15 tipů, jak zvýšit bezpečnost a soukromí na Facebooku

„Stříbrný iPhone 6 na hnědém nábytku“ od freestocks.org na Unsplash, licencováno pod CC BY 2.0

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3