50+ statistik phishingu a fakta pro roky 2017–2018: vzestup phishingu zabezpečeného pomocí SSL

Je rok 2018 a většina spotřebitelů se velmi dobře informovala o běžných typech podvodů typu phishing. I přesto, a Průzkum společnosti McAfee v roce 2015 zjistil, že 97 procent spotřebitelů nedokázalo správně identifikovat e-maily obsahující phishing, což znamená, že můžeme být moudří ohledně toho, co jsou phishingové e-maily, ale stále nám chybí, abychom jim v praxi zabránili. 


To znamená, že méně uživatelů internetu než kdykoli dříve kliká na podezřelé e-mailové odkazy nebo se snaží o falešné webové stránky. Online zločinci zůstávají kreativní i vytrvalí, což znamená, že podvody typu phishing stále převládají. Jeden z klíčových trendů má mnoho z nás obavy: phishingové weby využívající adresy zabezpečené https. Více zpráv od výzkumníků v oblasti bezpečnosti naznačuje, že podvodníci se obracejí na HTTPS, aby „legitimizovali“ své pokusy o phishing.

Fakta a statistiky o phishingu 2017–2018

Údaje z let 2017 a 2018 ukazují, že podvody typu phishing zůstávají účinnými nástroji pro zločince, aby ukradli data a peníze, zejména od podniků.

Tím nechci říci, že neexistují dobré zprávy. Podle společnosti pro internetovou bezpečnost Cofense (dříve Phishme) míra organizační citlivosti klesla 2 procenta mezi 2016 a 2017, do 10,8 procenta.

Fakta a statistiky o phishinguZměny v míře organizační citlivosti, 2015–2017. Zdroj: Cofense

I když počet podvodů typu phishing klesá v různých oblastech, jsou tyto podvody pro online zločince stále lukrativní. Mnoho podvodných umělců mění, na koho a jak se zaměřují, jako je stále obtížnější a nepříjemný trend k dalšímu podvodům s telefonem (známý také jako phishing nebo vishing).

Pojďme prozkoumat, jak tato čísla vypadala pro roky 2017-2018.

2017–2018 phishing: velký obrázek

Více z nás si je vědomo phishingu, ale není to problém, který prostě zmizí. Dokud bude dost lidí na phishing, bude to přetrvávat. Data z roku 2017 ukazují, že phishing je alespoň v některých ohledech na ústupu, ale čísla jsou stále vysoká a stále děsivá. Podvodní umělci nadále zdokonalují své dovednosti manipulace s chováním, přesvědčují nepotřebné spotřebitele a obchodní zaměstnance, aby klikali na phishingové e-maily, odkazy a webové stránky:

 • Od roku 2015 nemohlo 97 procent zákazníků správně identifikovat e-maily typu phishing. Průzkum společnosti McAfee měl 19 000 respondentů z celého světa a zdůraznil globální dopad e-mailů typu phishing. (Zdroj: McAfee)

 • Nečekaně, ti starší 55 let pravděpodobněji vědí, co je phishing nad jejich mladšími vrstevníky ve věku 18-29 let. 71 procent z těchto 55 let a více účinně identifikovalo, co je phishing, naproti tomu 61 procent pro ostatní věkové skupiny. (Zdroj: Wombat Security)
 • Němci a obyvatelé Velké Británie také častěji úspěšně definovali phishing ve srovnání se svými americkými protějšky. Více než 70 procent Němců a obyvatel Spojeného království bylo schopno definovat phishing správně, oproti pouhým 61 procentům amerických respondentů. (Zdroj: Wombat Security)

phishingová data 2017–2018Zdroj: Wombat Security

 • Podle Kasperského, strumělci podvodů stále častěji používají weby s šifrováním SSL. To představuje problém pro spotřebitele, protože šifrování SSL je tradičně jedním ze způsobů, jak určit, zda je web důvěryhodný nebo ne. (Zdroj: Kaspersky)
 • Kaspersky to také poznamenal USA zůstaly největším zdrojem nevyžádané pošty na celém světě, přičemž více než 13 procent veškerého spamu pochází z USA. Čína byla druhým nejvyšším distributorem spamu a produkovala přes 11 procent spamu. (Zdroj: Kaspersky)
 • Byl spuštěn systém Kaspersky Anti-Phishing 246 231 645krát v roce 2017. Bezpečnostní společnost uvádí, že v roce 2017 bylo v roce 2016 započato více než 91 milionů spouštěčů phishingového systému. (Zdroj: Kaspersky)
 • Podle Kasperského, V roce 2017 byli brazilci nejvíce podvodnými uživateli phishingových podvodů. Phishingové útoky spustily v Brazílii 29 procent uživatelů systému Kaspersky Anti-Phishing. USA, Velká Británie a Německo neudělaly seznam nejlepších deseti společností Kaspersky, zatímco Austrálie (22,5 procenta) a Čína (19 procent) se umístily na prvních 3 místech pod Brazílií. (Zdroj: Kaspersky)
 • Data PhishingLabs poněkud odporují datům společnosti Kaspersky. PhishingLabs uvádí, že více než 86 procent všech phishingových útoků proti institucím bylo proti institucím v USA. (Zdroj: PhishingLabs)
 • V některých zemích došlo v roce 2017 k poklesu objemu útoků typu phishing. Patří mezi ně mimo jiné Spojené království (pokles o 42 procent), Francie (pokles o 50 procent), Itálie (pokles o 77 procent) a Kanada (pokles o 17 procent)..
 • Celkově, Kaspersky zjistil, že celkový objem „škodlivých spamových zpráv v roce 2017 klesl oproti roku 2016 1,6krát“. (Zdroj: Kaspersky)
 • Společnost APWG však zjistila, že počet jedinečných phishingových webů vzrostl o 46 procent v 1Q 2018 ve srovnání s 1Q 2017. (Zdroj: APWG)
 • Ve své zprávě za 4. čtvrtletí 2017 zdůraznila pracovní skupina pro boj proti phishingu (APWG) „Platební“ odvětví jako nejvíce zacílené odvětví v té době. Na toto odvětví se zaměřilo 42 procent pokusů o phishing. (Zdroj: APWG)
 • V Q1 2018 společnost APWG zjistila, že sektor „plateb“ byl stále nejvíce cílený. (Zdroj: APWG)
 • Mnoho webů phishingu je „jednorázové“ URL, vytvořené automaticky phishingovými podvodníky, aby umožnilo obětem jednorázové použití. (Zdroj: APWG)
 •  Přes jeho rostoucí obavy, většina zákazníků stále neví, jaké textové zprávy phishing, nebo smishing, ve skutečnosti je. 67 procent neposkytlo hádání, co to je, zatímco jen 16 procent odpovědělo správně. (Zdroj: Wombat Security)

Údaje o phishingu 2017–2018Zdroj: APWG

 • Ve své zprávě z roku 2018, PhishingLabs zjistil, že „e-mailové a online služby“ byly primárním cílem pokusů o phishing finančních institucí. Data této společnosti ukazují, že „e-mailové a online služby“ představovaly 26 procent všech útoků typu phishing, zatímco 21 procent u finančních institucí. (Zdroj: PhishingLabs)
 • Shoduje se se zprávou společnosti Kaspersky, APWG zaznamenala v roce 2017 obrovský nárůst u počtu phishingových webů používajících HTTPS. Ve 4. čtvrtletí 2017 HTTPS používalo více než 30 procent phishingových webů. (Zdroj: APWG)
 • Počet webů využívajících phishing využívajících HTTPS se v 1Q 2018 opět zvýšil.
 • (Zdroj: APWG)
 • Počet webů využívajících phishing využívajících bezplatné hostingové služby se v posledních několika letech zvýšil. Nejpopulárnější z nich, 000Webhost, hostil v roce 2017 přes 30 procent všech phishingových webů (Zdroj: PhishingLabs)
 • Podle PhishingLabs, V USA je hosteno 56 procent phishingových webů. Také Indie a Jižní Afrika zaznamenaly prudký nárůst počtu webů hostovaných v těchto zemích, a to o 121 procent a 110 procent. (Zdroj: PhishingLabs)
 • Více webů pro phishing než kdy dříve používá k hostování svých webů domény nejvyšší úrovně (TLD). Nejčastější TLD používané phishingovými weby bylo „.com“, na 49 procentech všech phishingových webů. (Zdroj: PhishingLabs)
 • Jednou z nejnovějších hrozeb mobilního phishingu, které identifikuje společnost PhishingLabs, je „vyplnění adresy URL“, kdy podvody typu phishing vytvoří skutečnou adresu URL, ale využívají omezeného omezení adresy URL, ke kterému často dochází u mobilních webů.. Uživatelé nevidí celou adresu URL, takže je pro ně ehttpsasier jednodušší padat za falešné adresy URL. (Zdroj: PhishingLabs)
 • GoDaddy byl číslo 1 registrátorem phishingových domén v 1Q 2018. (Zdroj: APWG)

Fakta a statistiky o phishinguZdroj: PhishingLabs

2017-2018 phishingové dopady na podniky

Podniky a jejich zaměstnanci se primárně zaměřují na podvodníky phishingu. To je často způsobeno tím, že typy podvodů, které lze vložit do firemního e-mailového serveru, mohou vést k emoční manipulaci.

A skutečně, co se děje s phishingovými útoky proti spotřebitelům a podnikům, je tzv. Sociální inženýrství. Pokusy phishingu směřují ke 4 výzvám: strach, chamtivost, poslušnost a vstřícnost. Obzvláště, když se to týká obchodních zaměstnanců, je snadné si představit, jak by mohl být zaměstnanec manipulován kliknutím na phishingový útok pomocí některého z těchto odvolání.

Například upozornění na podvodný e-mail upozorňující zaměstnance na otevřený termín pro přihlášení ke zdravotní péči může nalákat dostatečný počet kliknutí, aby došlo k přiměřenému poškození. Zaměstnanci se mohou cítit jak ze strachu z chybějícího termínu, tak z nutnosti poslechnout příkaz k přihlášení před uplynutím lhůty, případně kliknutím na odkaz a zadáním osobních údajů nebo stažením malwaru před provedením chyby.

Přestože většina pokusů o phishing zaměřených na podnikání selže, ty dělat práce může být nákladná.

 • Podle Cofense, Entertainment, sociální média a odměny / uznání byly největší motivátory pro úspěšné pokusy phishingu proti obchodním zaměstnancům. (Zdroj: Cofense)
 • Z „zábavy“ -, „sociálních“ - a „odměn“ - phishingových e-mailů zaměřených na podniky, prázdninové ecards představují téměř 25 procent všech scénářů phishingu, které fungovaly. (Zdroj: Cofense)
 • Phishingové podvody související se strachem, naléhavostí a zvědavostí byly primárně osídleny phishingovými pokusy „State Bar Association: Grievance Filed“ s více než 44 procenty pro tyto kategorie emoční manipulace. (Zdroj: Cofense)
 • E-maily „Zaměstnanecké výhody“ byly také dobrými návnadami pro zaměstnance, protože tyto e-maily vykazovaly míru „přijetí“ 39,2 procent. (Zdroj: Cofense)
 • A to, co by se dalo považovat za vejce na tvářích obchodních zaměstnanců všude, „Plísně nalezené v kanceláři!“ Měly „brát“ sazbu 24,1 procenta. Zdá se, že ti, kteří takové odkazy dostanou, se obávají plesnivých kancelářských prostor. (Zdroj: Cofense)
 • V roce 2017, 76 procent organizací uvedlo, že se pokusilo o phishing. 81 procent prohlásilo, že takové pokusy obdržely v Q1 2017. (Zdroj: Wombat Security)
 • 45 procent organizací uvedlo, že došlo k pokusům o phishing telefonní hovory (vishing) nebo textové zprávy (smishing). (Zdroj: Wombat Security)

Phhsing 2017-2018Zdroj: Wombat Security

 • Zdá se, že pokus o phishing v oštěpu klesl od roku 2016 do roku 2017 o 16 procent, ale 53 procent odborníků z oboru infosec uvedlo, že je stále prožívají. (Zdroj: Wombat Security)
 • Trocha dobrých zpráv: Společnost Wombat Security zjistila, že průměrné míry kliknutí na phishingové e-maily klesly v roce 2017. (Zdroj: Wombat Security)
 • Některé šablony phishingu mají stále velmi vysokou míru interakce. Wombat Security nalezena „Aktualizace zabezpečení online nakupování“ a „Firemní hlasová schránka od neznámého volajícího“ vykazovaly 86% míru interakce, zatímco vylepšování firemních e-mailů mělo 89 procent míra interakce. Wombat Security poznamenává, že šablon Upozornění na obnovení hesla k databázi a šablony plánu evakuace budovy měly téměř 100 procent míra interakce. (Zdroj: Wombat Security)
 • Adobe Flash, Adobe PDF, Java a Microsoft Silverlight jsou i nadále obrovskými vektory útoků pro phishingové podvody. Podvody často cílí na jednotlivce s falešnými aktualizacemi, čímž se zvyšuje riziko zranitelnosti. (Zdroj: Wombat Security)
 • V roce 2017, infekce malwaru byly nejčastějším důsledkem úspěšných phishingových útoků proti podnikům, s infosec profesionály hlásí míru 49 procent úspěšných phishingových útoků majících za následek infekce malwaru. (Zdroj: Wombat Security)
 • 38 procent úspěšných phishingových útoků proti podnikům vedlo ke kompromitovaným účtům. (Zdroj: Wombat Security)
 • Mnoho odborníků na infosec uvedlo „Ztráta času“, „ztráta peněz“, „přerušení podnikání“ a „větší zátěž na IT / vyšší volání na helpdesk“ jako nejhorší dopady phishingu. (Zdroj: Wombat Security)
 • Většina podniků (64 procent) měří náklady na phishing prostřednictvím ztráty produktivity zaměstnanců. (Zdroj: Wombat Security)
 • 97 procent podniků používá e-mailové / spamové filtry k blokování pokusů o phishing. (Zdroj: Wombat Security)

Fakta o phishinguZdroj: Wombat Security

 • Více podniků než kdy jindy se snaží chránit před phishingem. 76 procent podniků uvedlo, že v roce 2017 změřily svou náchylnost k pokusům o phishing 61 procent kdo podal tento nárok v roce 2014. (Zdroj: Wombat Security)
 • Školení zaměstnanců proti phishingu také dosáhlo historicky nejvyšší úrovně 95 procent podniků, které hlásí, že nyní školí zaměstnance, aby identifikovali útoky phishingu a vyhýbali se jim. Wombat Security)
 • Existují důsledky od zaměstnavatelů za kliknutí na phishingové e-maily? 45 procent podniků uvedlo, že mají důsledky. 74 procent státních důsledků zahrnuje poradenství od manažera, zatímco 25 procent uvedlo odstranění přístupu k systémům. 11 procent hlásí ukončení zaměstnanců, kteří kliknou na phishingové útoky, zatímco pouhých 5 procent hlásí uvalení peněžitých trestů. (Zdroj: Wombat Security)
 • Americké podniky jsou nejvíce cílenými phishingovými útoky 57 procent amerických podniků hlásí pokusy v roce 2017. (Zdroj: Wombat Security)
 • Americké podniky mají větší pravděpodobnost než ty ve Velké Británii, aby vyhodnotily náchylnost. 86 procent amerických organizací takové hodnocení provádí, oproti 53 procentům britských organizací. (Zdroj: Wombat Security)
 • Trend Micro očekává, že útoky typu Business Email Compromise (BEC) (phishing) povedou v roce 2018 ke ztrátám podniků ve výši 9 miliard USD. (Zdroj: Trend Micro)
 • Podle údajů Centra pro stížnosti na internetovou kriminalitu byly nejčastějšími přílohami škodlivých souborů v e-mailech typu phishing: objednávky, platby, faktury a příjmy.

Trendy phishinguPočet pokusů o phishing podle předmětu / zaměření e-mailu. Zdroj: Trend Micro

 • Trend Micro potvrdil mnoho pokusů o phishing proti firmám, které zahrnují podobné domény často zaměňují snadno zaměněná písmena, například „u“ a „v“ nebo „t“ a „f“. Nahrazení malých nebo velkých písmen „i“ malými písmeny „l“ je také běžným trikem. (Zdroj: Trend Micro)
 • Spamové e-maily jsou obvykle velmi malé. Přibližně 40 procent nevyžádaných e-mailů mělo velikost pouze 2 kB. (Zdroj: Kaspersky)
 • Trojan-Downloader.JS.Sload byl nejčastěji nalezený malware umístěný v phishingových e-mailech. (Zdroj: Kaspersky)
 • Facebook, Microsoft a PayPal byly tři nejlepší organizace, jejichž jména byla v roce 2017 použita při pokusech o phishing, podle Kaspersky. Čísla jsou následující: Facebook: 7,97 procenta; Microsoft: 5,57 procent; PayPal: 4,50 procenta. (Zdroj: Kaspersky)
 • Podvody s phishingem vedoucí k stránkám souvisejícím s bankovnictvím byly největší v roce 2017, s 27 procenty phishingových podvodů směřujících oběti na stránky související s bankovnictvím jakéhokoli druhu. „Platební systémy“ (16 procent) a „Globální internetové portály“ (13,5 procenta) obsadily další nejlepší místa. (Zdroj: Kaspersky)

Phishing 2017-2018Zdroj: PhishingLabs

 • PhishingLabs našel útoky proti společnostem SaaS (Software as a Service) dramaticky rostl. Služba zaznamenala Zvýšení o 237 procent při phishingových útokech proti průmyslu SaaS. (Zdroj: PhishingLabs)
 • Sociální média také zaznamenala obrovský nárůst phishingových útoků, s nárůstem o 190 procent. (Zdroj: PhishingLabs)
 • Pozitivně, vládní služby zaznamenaly 70% pokles phishingových útoků. (Zdroj: PhishingLabs)

Jsou spotřebitelé v USA opravdu méně informováni o podvodech typu phishing?

Pokud jste postupovali dříve, mohla vám tato skutečnost získaná prostřednictvím Wombat Security vyniknout:

„Němci a obyvatelé Velké Británie také častěji úspěšně definovali phishing ve srovnání se svými americkými protějšky. Více než 70 procent Němců a obyvatel Spojeného království bylo schopno definovat phishing správně, oproti pouhým 61 procentům amerických respondentů. “

Data průzkumu nejsou vždy přesná a není jasné, jak Wombat Security ve skutečnosti položil svou otázku. I když mohou existovat určité pravdy o tvrzeních společnosti Wombat Security, jak mohou zákazníci hledat online, může přinejmenším poskytnout jasnější informace o tom, že Američané neznají phishingové podvody a / nebo o ně nemají zájem.

Trendy ve vyhledávání phishingu v USA

Zdá se, že data trendů Google zálohují údaje průzkumu Wombat Security alespoň do určité míry. Na základě objemů vyhledávání, které jsou k dispozici prostřednictvím služby Google Trends, existuje šance, že obyvatelé USA nemusí znát termín „phishing“, nebo se o problém dostatečně nestarat - alespoň ne dost, aby jej dále prozkoumali. Pokud spotřebitelé v USA jsou čím více si uvědomujeme phishing jako koncept, je k dispozici jen málo údajů o vyhledávání. I když může být pravda, že uživatelé internetu v USA se obecně lépe informují o tom, na co kliknou, data Google Trends odhalí velmi malou změnu v posledních 10 letech, kolik lidí v USA používá vyhledávání termín „phishing“.

phishing 2018Zdroj: Google Trends

Čtrnáct let dat Google Trends odhaluje, že objemy vyhledávání celkově klesly, protože na počátku dvacátých let existoval velký zájem. V nedávné době došlo k mírnému nárůstu zájmu, ale může být zapotřebí více času, aby se zjistilo, zda se tato hladina pohybuje směrem k průměru z posledního desetiletí.

V datech je však jedna výjimka:

Dne 3. května 2017 objem vyhledávání v USA společnosti Google pro „phishing“ doslova explodoval s nárůstem objemu po dobu, která nebyla nikdy zaznamenána za 14 let dat vyhledávání..

Příčina? Phishingový podvod, který zacílil na lidi, kteří používají široce používanou službu Gmail od Googlu. Tolik zpravodajských míst v zemi hlásilo podvod, že zájem o phishing nejen dosáhl nejvyššího bodu za 5 let v USA, ale dosáhl vysokého bodu v celé historii vyhledávání Google pro tento termín.

To odráží některé zajímavé možnosti pro americké spotřebitele a jejich zájem o phishing. Zaprvé, může to být tak, že mnoho spotřebitelů v USA již může vědět o phishingu, takže jej prostě nehledají. A samozřejmě existuje šance, že mnoho amerických zákazníků si vůbec neuvědomuje phishing, což by korelovalo s údaji z průzkumu Wombat Security.

Je však možné, že mnoho spotřebitelů nezná pojem „phishing“ a místo toho používá jinou terminologii než terminologie v IT a žurnalistice..

Vzít vishing, nebo například phishing. Tyto typy podvodů v USA dramaticky rostou, protože národní registr nezavolávejte i nadále žalostně neúčinný. Vláda USA možná letos rozešla hlavní podvod s IRS telefonem, ale sotva je to v 82 milionech robotických hovorů denně, což američtí spotřebitelé nyní dostávají.

Abychom byli spravedliví vůči zákazníkům, většina pokusů o phishing se zaměřuje na firmy, takže méně zákazníků bude vyhledávat výraz pomocí Googlu. Je také možné, že mnoho zákazníků není zcela ovlivněno phishingovými pokusy, zejména díky efektivním filtrům spamu v e-mailových službách a anti-phishingovému softwaru, který je součástí většiny antivirových softwarových programů.. (To znamená, že Slice Intelligence hlásí, že meziroční prodej AV softwaru v USA byl o 38,7 procenta méně.)

Jiné výrazy spojené s phishingem však ukazují, že v USA rostou objemy vyhledávání. Ty dva, které vám přijdou na mysl? „Telefonní podvody“ (někdy označované jako vishing) a „textové podvody“ (pro textové zprávy nebo podvody SMS, někdy označované jako smishing).

Fakta a statistiky o phishingu 2018Zdroj: Google Trends

Přestože se o podvody s textovými zprávami zajímá více lidí, než tomu bylo před 14 lety, podvody s telefonem výrazně vzrostly v zájmu objemu vyhledávání. Zdá se, že tomu tak bylo zejména v roce 2014. Tento nárůst, který vidíte v údajích o objemu vyhledávání Google pro „podvody s telefonem“, je z února 2014, kdy zpravodajské kanály v USA začaly hlásit hlavní podvod s cílem zasáhnout spotřebitele: „One- Vyzváněcí telefonní podvod “.

Tento podvod fungoval tak, že zavolal oběti tak dlouho, aby se v telefonu mohla zobrazit zpráva „zmeškaný hovor“. Pokud by uživatel zavolal zpět, byl by připojen k zábavní službě pro dospělé, která účtovala uživatelskému účtu poplatek za mezinárodní volání ve výši 19,95 $, nebo občas nižší poplatek, o kterém doufali podvodníci, by si na účtu oběti nevšiml..

Jsou Američané skutečně méně vědomi toho, co je phishing? Možná. Existuje však také velká šance, že američtí spotřebitelé jednoduše používají jinou terminologii, když mluví o typech podvodů spojených s phishingem. Může být také možné, že nástroje, jako jsou e-mailové filtry a AV software, pomohly snížit skutečný dopad na spotřebitele natolik, že dopad phishingových podvodů byl tlumen méně než na jiných místech..

Koneckonců, uživatelé internetu v USA jistě vědí, co jsou „e-mailové podvody“ a „podvody s telefonem“. Dokonce i když ve srovnání s „podvody s telefonem“, „podvody s textem“ a „podvody s e-mailem“ představuje výraz „phishing“ mnohem větší objem vyhledávání v USA, což naznačuje, že američtí spotřebitelé zcela nevědí o konceptu a jeho mnoho forem.

Statistiky a fakta o phsinguZdroj: Google Trends

Celosvětové „phishingové“ trendy vyhledávání

Google Trends nabízí srovnávací pohled na objemy vyhledávání ve všech zemích. Nevážením každé země na základě přesného číslo uživatelů, kteří hledají výraz, a místo toho používají více objemově srovnání, je možné vidět, jak země srovnávají objemy vyhledávání přesněji, aniž by upřednostňovaly země, které mají jednoduše větší počet uživatelů internetu.

Provoz vyhledávání je trochu výmluvný.

Pouze v případě „phishingu“ Spojené království získalo skóre 71 ve srovnání s 52 ve Spojených státech. Přestože se jedná o anglické slovo, země, ve kterých angličtina není primárním jazykem, ve skutečnosti překonaly údaje o objemu vyhledávání Google pro „phishing“.

Ve Velké Británii vzrostl v posledních 14 letech vyhledávací data Google zájem o vyhledávání výrazu „phishing“, což naznačuje, že v této zemi existuje přinejmenším rostoucí zájem o phishing, protože se týká konkrétního použití slova. To může znamenat mnoho věcí, včetně možnosti, že obyvatelé Spojeného království jsou s termínem lépe obeznámeni a pohodlně používají slovo „phishing“ nad jinými souvisejícími pojmy, jako je „podvod s e-mailem“ nebo „podvod s telefonem“.

Ve Velké Británii je mezi těmito třemi výrazy mnohem větší rozdíl v objemu vyhledávání než ve srovnání s USA.

SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ:

Phishing 2018Zdroj: Google Trends

NÁS:

Statistiky a fakta o phishinguZdroj: Google Trends

Vzhledem k tomu, že se jedná o celkový objem a trendy mezi oběma zeměmi, zdá se, že v posledních několika letech vzrůstá zájem o vyhledávání „e-mailových podvodů“. Objem vyhledávání „telefonních podvodů“ v USA i ve Velké Británii také roste. Zdá se však, že američtí spotřebitelé se více zajímají o podvody s telefonem, zatímco britští spotřebitelé se více zajímají o podvody s e-mailem.

Mezi oběma zeměmi se však zdá, že více obyvatel Spojeného království je dostatečně dobře obeznámeno a je dostatečně znepokojeno „phishingem“, aby vyhledali tento termín online..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 6 =