2/3 uživatelů Facebooku nepřidělilo nikoho ke správě svého účtu, když zemřou. Měl bys?

Co by se stalo s vaším účtem na Facebooku, kdybyste zemřeli? V roce 2015 začal Facebook umožňovat uživatelům přiřadit „starší kontakty“, kteří mohou po smrti spravovat váš profil na Facebooku.


Nedávný průzkum společnosti Comparitech však zjistil, že více než dvě třetiny uživatelů Facebooku nenavázali starší kontakt. Kromě toho 66 procent respondentů uvedlo, že neví, co je starší kontakt na Facebooku.

Když uživatel Facebook odejde, mohou jim přidělené starší kontakty napsat připnutý příspěvek, který sedí v horní části profilu zesnulého, reagovat na žádosti o přátelství, spravovat pocty, odstraňovat značky v příspěvcích jiných lidí, měnit profilovou fotku a požadovat, aby účet bude smazán. To se liší od toho, že někomu necháte uživatelské jméno a heslo, protože starší kontakty se nemohou přihlásit k účtu, číst zprávy zesnulé osoby, odstraňovat přátele ani žádat o nové přátele.

Pokud nikdo není přiřazen jako starší kontakt, lze účet stále pamatovat, ale nikdo se o něj nebude moci starat. Ověřené okamžité členy rodiny mohou požádat o vymazání, ale to vyžaduje čas. Pokud nikdo na Facebooku nehlásí uživatele jako zemřelého, může zůstat účet aktivní neomezeně dlouho.

Očekává se, že z více než 2 miliard uživatelů Facebooku na celém světě zemře před rokem 2100 zemřít 1,4 miliardy lidí. Podle studie Oxford University University zemřou mrtví na Facebooku do roku 2070. A to vůbec nebere v úvahu nové lidi, kteří se poprvé připojí k Facebooku. S nimi by Facebook mohl mít do roku 2100 4,9 miliardy zemřelých členů.

Podvodníci cílové nečinné účty Facebook: případová studie

Účty zesnulých na Facebooku mohou být terčem hackerů a podvodníků, protože jedna britská žena zjistila, že je to těžké. Matka Sarah Smithové (nikoli skutečné jméno) zemřela po bitvě s rakovinou na začátku roku 2018. Zatímco na svatbě koncem toho roku začala Sarah dostávat zprávy od své rodiny a říkala, že je na Facebooku kontaktovala její matka.

K Sarahině poplachu byl účet její matky na Facebooku naklonován.

facebook klonovat zesnulý profil

Klonované účty jsou falešné kopie legitimních účtů Facebook používaných k odcizení. Podvodníci často cílí na nepoužívané účty, jako jsou účty zesnulých, za hackování a klonování, protože původní vlastník není přítomen, aby je zastavil nebo nahlásil.

Osoba, která naklonovala účet Sarahiny matky, posílala podvodné zprávy z klonovaného účtu přátelům a rodině na Facebooku. Scammer mimo jiné tvrdil, že přátelé na Facebooku mohou dostávat peníze prostřednictvím federálního kompenzačního programu dělníka. Zprávy způsobily rozruch a zmatek mezi těmi, kteří věděli, že Sarahina matka zemřela, zatímco jiní mohli padnout kvůli podvodu za předpokladu, že přichází z důvěryhodného kontaktu.

facebook phishing hackovaného účtu

Nakonec si Sarah mohla nechat účet uložit a podvodné zprávy zastavit. Ale protože Sarahova matka nevytvořila starší kontakt, proces nebyl okamžitý a klonovaný účet měl povoleno pokračovat s podvodnými zprávami po určitou dobu.

Podpora na Facebooku nebyla užitečná. Společnost ji jednoduše přesměrovala na stránky podpory, jak nahlásit hackované účty a jak si pamatovat účty, ale nic o tom, jak se vypořádat s klonem pamětního účtu. Facebook má ve skutečnosti mechanismus falešného hlášení účtů, ale to nebylo nikdy sděleno Sarah a nezaručilo by, že bude účet zrušen..

podpora klonovaného účtu na facebooku

Rychlý posun vpřed, jeden rok, na začátek roku 2019, kdy přátelé upozorní Sarah, že opět dostávají žádosti o přátelství a zprávy od své matky. Jiný - nebo možná stejný - klonovaný účet.

Tentokrát scammer, který se vydával za Sarahinu matku, rozeslal zprávy a odkazy, které tvrdí, že příjemci mohli získat peníze z „Fondu pro demokracii Spojených států“. Přestože byl účet čerstvý a neměl žádné společné přátele, mnoho lidí jednoduše přijalo žádost o přátelství a zprávy založené na zprávách pouze na jméno a profilový obrázek. Comparitech nemohl potvrdit, zda někdo padl pro podvod.

facebook druhý klonovaný účet

Facebook byl opět pomalý, aby zrušil účet, ačkoli podvodné zprávy se nakonec zastavily.

Pokud si pamatujete nebo smažete svůj účet Facebook, když zemřete?

V nastavení Facebooku můžete požádat o smazání účtu v případě úmrtí. Pečlivě však přemýšlejte o možných důsledcích.

Smazání může být nejosobnější možností, ale vezměte v úvahu, že pouhým zmizením z webu mohou vaši přátelé znepokojit. Pokud je také váš profil odstraněn, usnadňuje hackerům a podvodníkům odcizení identity bez konkurence z původního účtu. Pamětní účty mají své využití, například informování přátel a rodiny o pamětních službách.

Následující obrázek ukazuje, proč by bylo dobré udržet posmrtnou přítomnost na Facebooku. Je to z rozhovoru mezi klonovaným účtem a příbuzným zesnulého. Existence dvou identických účtů tipuje relativní, že by to mohl být podvod.

facebook duplicitní účet

Dalo by se tvrdit, že memorialized accounts tímto způsobem podvodníky odrazují, ale memorialized status by mohl být tím, co scammera přitahovalo.

Nezapomeňte, že účet lze smazat jeho starým kontaktem, takže vždy můžete přiřadit starší kontakt a řekněte jim, aby si jej nejprve pamatovali, zveřejnili nekrolog a informace o pamětních službách, poskytli čas přátelům, aby opustili soustrast a poté účet smazali..

Ať už si vyberete cokoli, vyberte si něco, protože výchozí možnost Facebooku je nejhorší. Ve výchozím nastavení nebude váš účet smazán, když zemřete. Řekněme, že nemáte nastaven starší kontakt a vaši přátelé vás hlásí jako zesnulého. Jakmile Facebook ověří váš průchod, váš účet bude uložen do paměti, ale nikdo se o něj nebude moci starat. Okamžití členové rodiny mohou požádat o smazání, ale je to problém. Pokud to bude nakonec konečný výsledek, uložte potíže rodině a přátelům a zvolte smazání účtu. To bude od ostatních vyžadovat, aby vás na Facebooku nahlásili jako zemřelého, ale je to mnohem jednodušší a rychlejší proces.

2/3 lidí nemá na Facebooku starší kontakty: rozdělení podle průzkumu

Dvě třetiny uživatelů Facebooku dotazovaných v průzkumu uvedly, že nemají starší kontakt, a dvě třetiny také uvedly, že nevědí, co je starší kontakt. Průzkum provedený společností OnePoll zpochybnil dospělé osoby z USA a Velké Británie, kteří se za poslední tři měsíce přihlásili na Facebook.

Rozdělme čísla podle věku, pohlaví a země:

  • Britové (21%) měli méně než poloviční pravděpodobnost, že Američané (47%) věděli, co je to dědictví
  • Muži měli častěji starší kontakt (45%) než ženy (27%).
  • Britové měli méně pravděpodobný kontakt se staršími lidmi (10,4%) než Američané (35,8%).
  • Američtí muži měli nejpravděpodobnější kontakt se staršími muži (45%) ve srovnání s americkými ženami (27%), britskými muži (11%) a britskými ženami (9%).
  • Mladší lidé měli obecně větší pravděpodobnost, že budou přiděleni starší kontakty než starší lidé

Jak se lidé cítí na Facebooku memorialization?

Jaký je obecný sentiment, pokud jde o memorování na Facebooku??

Zeptali jsme se respondentů, co by se chtěli stát se svými účty Facebook, kdyby měli zemřít; 27% se rozhodlo pro memorování a 34% uvedlo, že si přeje, aby byly jejich účty vymazány.

Nejstarší respondenti ve věku nad 55 let byli nejpravděpodobnější (44%) na výběr.

Nakonec jsme se respondentů zeptali, jak by se cítili, kdyby na Facebooku viděli zemřelého člena rodiny nebo přítele:

Přibližně polovina respondentů by měla negativní pocity: nepříjemné, naštvané nebo smutné. 14,5% uvedlo, že budou šťastní, a 18,4% uvedlo, že se budou cítit lhostejní.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 3