Jak otestovat připojení Exchange

Jak otestovat připojení Exchange


Balíček e-mailového serveru Microsoft Exchange používá pět různých protokolů pro podporu komunikace s e-mailovými klienty. Tato rozmanitost je skvělá, protože nabízí flexibilitu, což znamená, že nejste uvězněni pouhým používáním softwaru Microsoft Outlook jako e-mailového klienta vašich uživatelů. Tento rozsah služeb však znamená vyšetřování problémů s připojením může být velmi komplikovaný proces.

Naštěstí můžete použít automatizovaný nástroj zkontrolovat připojení z vašeho e-mailového klienta a také zkontrolovat, zda všechny služby připojení fungují na vašem serveru Exchange správně. Použití služby kontroly připojení odstraní veškerou práci z řešení problémů s připojením a způsobí, že váš e-mailový server bude správně fungovat v žádném okamžiku.

Microsoft Remote Connectivity Analyzer

Společnost Microsoft vytvořila bezplatný online nástroj, který vám pomůže zkontrolovat všechny aspekty vašich připojení, které jsou potřebné pro řadu produktů společnosti Microsoft. Dostupné kontroly pro váš e-mailový systém jsou rozloženy na první, výchozí kartě nástroje. Tento nástroj se nazývá Analyzátor vzdáleného připojení. Můžete zkontrolovat všechny služby, které by měly klientům aplikace Outlook umožnit automatické vyhledávání serveru. Nástroj také obsahuje holé SMTP, POP, a IMAP služeb a zahrnuje dva testy pro servery Exchange.

Analyzátor připojení vám umožní potvrdit, že váš server Exchange správně komunikuje. Pokud se uživatelé stále nemohou připojit, musíte zkontrolovat nastavení svého klienta a nástroj tyto kontroly také zahrnuje.

Analyzátor vzdáleného připojení obsahuje čtyři testovací režimy na kartě Exchange:

 • Testy připojení Microsoft Exchange ActiveSync
 • Testy připojení k webovým službám Microsoft Exchange
 • Testy připojení aplikace Microsoft Office Outlook
 • Testy elektronické pošty na internetu

Testovací platforma je Cloudové a zpřístupněny prostřednictvím vašeho prohlížeče.

Testy připojení k webovým službám Microsoft Exchange

Pokud se nikdo nemůže připojit k vašemu serveru nebo pokud jste v závěrečných fázích nastavení serveru Exchange, musíte se nejprve ujistit, že není nic špatného s podkladovými službami připojení, které by měly vést servery ke komunikaci s vnějším světem..

Až se dostanete na web Remote Connectivity Analyzer, vyberte Synchronizace, oznámení, dostupnost, a Automatické odpovědi v Testy připojení k webovým službám Microsoft Exchange část obrazovky.

Spusťte test Exchange

Výměna webových služeb (EWS) testy spouští řadu pokusů o připojení poštovního klienta pomocí pověření zkušebního uživatelského účtu, takže pro spuštění kontroly musíte uvést přihlašovací údaje uživatelského účtu testera.

Do vstupního formuláře testeru zadejte podrobnosti o zkušebním účtu.

Vyměňte testovací formulář

Můžete zadat e-mailovou adresu testovacího účtu pro Domain \ Username. Tester může k připojení k serveru použít dvě různé metody. Metoda Autodiscover je integrována do klientského softwaru aplikace Outlook. Pokud mají uživatelé potíže s připojením k serveru Exchange, může to být způsobeno problémem s touto funkcí. Vyzkoušejte test poprvé při možnosti Autodiscovery. Pokud se test nezdaří, zkuste další běh, ale pomocí volby zadejte adresu URL serveru Exchange.

Po vyplnění formuláře musíte zadat ověřovací kód zkopírováním slova, které se objeví na obrazovce. Klikněte na Ověřte potvrďte ověřovací kód a poté klikněte na Proveďte test ve spodní části obrazovky.

Na obrazovce s výsledky se dozvíte, zda se test úspěšně připojil a pokud ne, kde došlo k problémům. Musíte kliknout na Rozšířit vše za účelem zobrazení úplného znění výsledků. Tyto informace budou obsahovat doporučení opatření, která by měla být přijata, pokud by došlo k chybám.

Můžete si vybrat, zda chcete test spustit znovu s přesně stejnými parametry, nebo klikněte na Začít znovu se vrátit zpět a změnit některá nastavení před zahájením dalšího běhu. Tuto možnost byste vybrali, kdybyste spustili test Autodiscover a poté se chtěli vrátit zpět a spustit test s danou adresou URL serveru.

Nástroj Microsoft Connectivity Analyzer Tool

Pokud se testy provádějí Analyzátor vzdáleného připojení všechny běží hladce, ale vaši uživatelé se stále nemohou připojit k serveru Exchange, je třeba otestovat přístup vašeho e-mailového klienta ze sítě. Microsoft Connectivity Analyzer je nástroj ke stažení, který můžete spustit z jednoho z počítačů vaší kanceláře a zkontrolovat síťové připojení z tohoto uzlu až k vašemu Exchange Serveru..

Nástroj můžete získat prostřednictvím webu Remote Connectivity Analyzer. Klikněte na Klient kartu v hlavní části webu. Toto je čtvrtá karta. Přejděte dolů na obrazovku Více nástrojů a klikněte na Nainstalovat nyní.

Stáhněte si test Exchange

V zobrazeném dialogovém okně povolte stahování souboru kliknutím na tlačítko Instalovat. Tento nástroj je ve formě průvodce a provede vás testem vaší sítě. Na úvodní obrazovce se zobrazí seznam problémů.

Jedná se o tyto možnosti:

 • Nemohu se přihlásit pomocí aplikace Office Outlook
 • Na svém mobilním zařízení nemůžu odesílat ani přijímat e-maily
 • Nemohu se přihlásit k Lync na svém mobilním zařízení nebo v aplikaci Lync Windows Store
 • Nemohu odesílat ani přijímat e-maily z aplikace Outlook (pouze Office 365)
 • Nevidím informace o volném čase jiného uživatele
 • Mám jiné problémy s aplikací Outlook (pouze v angličtině)
 • Nemohu nastavit federaci s Office 365, Azure nebo jinými službami, které používají Azure Active Directory

Průvodce přizpůsobí svou strategii testování podle možnosti, která nejlépe popisuje problém s připojením, ke kterému dochází.

V každé možnosti budete muset zadat uživatelské jméno a heslo pro zkušební poštovní schránku. Jako uživatelské jméno můžete zadat e-mailovou adresu zkušebního uživatele. Následující obrazovky budou záviset na problémech, pro které jste se rozhodli. Na obrazovce s výsledky by se mělo zvýraznit, kde je problém ve vaší síti. Může se jednat o problém mimo váš server Exchange, například o chybný záznam DNS.

Otestujte svůj e-mailový systém

Pokud máte problémy s připojením k serveru Exchange, existuje mnoho bodů selhání hledat. Počáteční test může odhalit, že je váš server Exchange správně nastaven budete tedy muset prozkoumat e-mailové klienty, kteří přistupují k serveru a sítím, přes které se připojují.

Stejně jako všechny kategorie komunikačního softwaru i váš server Exchange pracuje na standardních protokolech, které by měly být kompatibilní s jakoukoli jinou kompatibilní implementací. Jako správce systému však již pravděpodobně dobře víte, že se někdy načte jeden prvek v řetězci spolupracujících programů. Nebo někdy není spojena s automatizovanými procesy a přerušený článek v řetězci zastaví vše, co funguje.

Začněte tím, že potvrdíte nastavení serveru Exchange a poté se vypracujete na další prvky připojení. Automatizované nástroje popsané v této příručce by vám měly pomoci dostat se ke kořenům problému a dostat vaše uživatele zpět na e-mail.

Monitorujte Exchange Server

Panika, kterou cítíte, když Exchange prostě nebude fungovat nebo najednou zpomalí vám řekne, že tato aplikace je příliš důležitá na to, aby byla ponechána náhodě. Musíte neustále sledovat výkon Microsoft Exchange, a to znamená sledovat služby a hardware, které jej podporují.

SolarWinds Microsoft Management Tools (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)

Monitor serverů a aplikací SolarWinds

SolarWinds Nástroje pro správu společnosti Microsoft obsahují modul, který sleduje výkon Exchange Serveru. To je Monitorování serverů a aplikací, který se instaluje na Windows Server.

SAM bude sledovat úložnou kapacitu a upozorní vás, když dojde nedostatek místa. Bude také sledovat abnormální e-mailovou aktivitu a pomůže vám vypnout fronty, které jsou pod útokem, nebo přidělit více zdrojů, aby bylo možné dosáhnout skutečného nárůstu provozu způsobeného konzultacemi nebo prodejními jednotkami. Nástroje Microsoft Management Tools můžete vyzkoušet na 30denní zkušební verzi zdarma.

Sledujte objemy pošty vaší společnosti a zůstaňte před požadavky.

SolarWinds Nástroje pro správu MicrosoftStáhněte si 30denní zkušební verzi ZDARMA

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

61 − = 60