Definitivní příručka pro WiFi analýzu včetně 20 nejlepších nástrojů pro analýzu WiFi


Definitivní průvodce WiFi Analyzer - včetně 20 nejlepších nástrojů (zdarma a placené)


Co je to analyzátor Wifi?

Pokud jde o wifi, kolísání signálu je neuvěřitelně běžné. Důvod je ten, že váš wifi signál se neustále mění v důsledku vnějších podmínek. Někdy budete moci procházet bez odpojení a jiní budete v bitvě, abyste zůstali online. To je ještě obtížnější, pokud nemáte nástroje k diagnostice problému. Zde může být užitečný analyzátor wifi. Stručně řečeno, aplikace pro analýzu wifi rozdělí informace z přístupových bodů ve vaší síti a umístí je na jednu obrazovku.

WiFi analyzátor generuje vizuální zobrazení síťových dat vašich okolních kanálů. Aplikace změní váš počítač nebo mobilní zařízení na analytický program, který vám umožní identifikovat, co musíte udělat pro optimalizaci sítě. Například s aplikací pro analyzátor wifi, jako je Microsoft Wifi Analyzer, můžete se podívat na další kanály ve vaší síti a zjistit, zda jsou rychlejší než váš aktuální kanál. Někteří poskytovatelé vám dokonce umožní sestavit tepelné mapy distribuce signálu ve vašem domě nebo kanceláři, aby vám pomohli najít nejlepší umístění pro váš router.

V této příručce také podrobně popisujeme vybrané nástroje, ale pokud máte pouze čas na shrnutí, zde je náš seznam nejlepších WiFi analyzátorů pro Windows:

 1. SolarWinds WiFi analýza s NPM (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) - Součástí monitoru výkonu sítě, který běží na systému Windows Server, tento nástroj zobrazuje živý seznam stavů koncových bodů wifi a generuje úžasnou mapu teplot bezdrátového signálu. Systém PRTG pokrývá bezdrátové sítě a zahrnuje výstrahy a zprávy o kapacitě pro wifi.
 2. Paessler PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) - Systém PRTG zahrnuje bezdrátové sítě a zahrnuje výstrahy a zprávy o kapacitě pro wifi.
 3. NetSpot - Tento bezdrátový monitorovací systém, vytvořený pro Windows a Mac OS, zahrnuje autodiscovery a živé výkonové mapy.
 4. Akrylové Wi-Fi - WiFi analyzátor pro Windows, který je zdarma pro domácí použití, ale firemní zákazníci musí platit.
 5. InSSIDer - Snadno použitelný bezdrátový analyzátor provozu za konkurenceschopné ceny.
 6. WiFi Analyzer - Produkt společnosti Microsoft pro analýzu bezdrátových sítí, který je k dispozici ve bezplatné i placené verzi.
 7. Vistumber - Šikovný bezplatný analyzátor wifi, který dokáže překrýt stopy signálu na mapě Google.
 8. Wireshark - Velmi dobře známý sniffer bezdrátových paketů, který pomáhá hackerům i správcům systému.

Tady je náš seznam nejlepších WiFi analyzátorů pro Mac:

 1. Netspot - WiFi analyzátor pro Mac OS, který obsahuje zařízení pro tepelnou mapu a vyhodnocovač interference.
 2. Průzkumník WiFi - Analyzátor WiFi na střední úrovni pro počítače Mac, který zahrnuje indikátory síly signálu a měření hluku.
 3. WiFi skener - WiFi skener pro Mac OS, který je vhodný jak pro firemní, tak pro domácí uživatele.
 4. iSumbler pro Mac - WiFi analyzátor pro Mac OS, který také sleduje signály Bluetooth a Bonjour.
 5. KisMAC2 - WiFi analyzátor pro Mac OS, který obsahuje metriky pro Apple Airport Extreme.

Tady je náš seznam nejlepších WiFi analyzátorů pro Linux:

 1. Kismet - bezplatný analyzátor wifi pro systémy Linux, Unix a Mac OS, který lze rozšířit o pluginy.
 2. wavemon - Zdarma wifi analyzátor pro Linux, který je k dispozici od GitHub.
 3. Analyzátor Sparrow-WiFi - WiFi analyzátor pro Linux, který sleduje také Bluetooth a může také používat GPS.

Tady je náš seznam nejlepších WiFi analyzátorů pro Android:

 1. WiFi Analyzer - Široce používaná aplikace pro analýzu wifi pro Android.
 2. OpenSignal - Analyzátor wifi a telefonního signálu pro Android, který zahrnuje geografické mapy se uloženými signály.
 3. WiFi monitor - WiFi analyzátor pro Android vytvořený společností Microsoft.

Tady je náš seznam nejlepších WiFi analyzátorů pro iOS:

 1. Network Analyzer - WiFi monitor pro iOS ve bezplatné i placené verzi.
 2. Analyzátor MasterAPP Wifi - WiFi detektor pro iOS, který zahrnuje analýzu výkonu.

Proč potřebujete analyzátor Wifi

Hlavním důvodem, proč potřebujete wifi analyzátor, je udržovat kvalitu připojení. Signály Wifi jsou ve stálém stavu kolísání. Vaše wifi připojení může fungovat dobře, dokud se něco v síti nezmění a nezačne bránit jeho výkonu.

Řešení problému vyžaduje sběr a analýzu dat. Bez zdrojových informací o běžných provozech vaší sítě a současném chování problémového systému bude vaše řešení pouhým odhadem..

Když se vaše wifi začne zpomalovat nebo odpojovat, bude analyzátor wifi fungovat pomůže vám problém identifikovat. Diagnostikováním problému a jeho vyřešením zajistíte, že vaše připojení zůstane funkční a bude fungovat s minimálním rušením. Analyzátor wifi umožňuje provádět diagnostiku toho, co se děje s vaším připojením, a poskytuje vám informace potřebné k optimalizaci vaší sítě.

Například. Pokud je vaše distribuce signálu po domě špatná, budete k nalezení těchto informací schopni použít analyzátor. To bylo řečeno, Analyzátory wifi lze použít k mnohem více než k řešení problémů s distribucí signálu. K vyhledání a použití méně přetíženého kanálu můžete použít wifi analyzátor.

Sdílení stejného kanálu se zařízeními v okolí vede k nízkým rychlostem připojení, rušení a odpojení. Není neobvyklé, že kanály budou sdíleny mezi vašimi sousedy (zejména pokud žijete v bytě). To je jeden z nejčastějších důvodů špatné konektivity a lze jej napravit pomocí kvalitního wifi analyzátoru.

Použití analyzátoru wifi může pomoci zlepšit vaše uživatelské prostředí, zrychlit prohlížení a eliminovat problémy se snahou uhodnout, jaké faktory brání kvalitě vašeho připojení při odstraňování problémů. Koneckonců, je téměř nemožné optimalizovat vaši síť, pokud vám chybí nástroje, aby bylo možné vidět, co se děje.

Tepelná mapa WiFi

Mnoho pokročilých analyzátorů WiFi bude mít vestavěnou funkci teplotní mapy. Jak již bylo zmíněno výše, teplotní mapa wifi vytvoří vizuální zobrazení síly signálu ve vašem domě. Budete mít možnost zjistit, kde je váš signál nejsilnější, a vybrat pro router nejlepší umístění.

Jeden z nejlepších nástrojů tepelné mapy na trhu je SolarWinds Tepelná mapa Wi-Fi.

Solar Winds umožňuje uživateli vytvářet vlastní bezdrátové mapy tepla a zobrazuje „mrtvé zóny“, kde je připojení špatné. Nástroj pracuje tak, že odečte sílu signálu blízkých přístupových bodů a na základě umístění signálu určí kvalitu vašeho připojení.

Díky tomuto nástroji je tento nástroj tak účinný, že tepelná mapa wifi může vytvořit fyzický obraz celého síťového webu. To vám umožní snadno zjistit, kde váš web způsobuje problémy s připojením, a co je třeba udělat, aby bylo řešení vyřešeno. Stručně řečeno, tepelná mapa usnadňuje vylepšení pokrytí a síly signálu.

Nejlepší WiFi analyzátory pro Windows

1. SolarWinds WiFi analýza s NPM (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

SolarWinds WiFi Analyzer npm-wireless

 Analyzer Wifi společnosti SolarWind modul, který přichází s Monitor výkonu sítě (NPM) bude vaše bezdrátové sítě tikat přes bezchybně. Tento nástroj začíná svou životností pomocí autodiscovery fáze. Detekční systém AP pak pokračuje v činnosti, aby vám poskytl živé stavy v bezdrátových sítích.

Inventář vytvořený ve fázi zjišťování se automaticky převede do mapy vašich bezdrátových zařízení. Můžete dokonce vytvořit bezdrátovou tepelnou mapu nahráním půdorysu svých prostor. Tím se zobrazí signální stopa všech vašich bezdrátových APS a pomůže vám okamžitě vidět, kde překryvy a mezery způsobují problémy se službami.

NPM sleduje stavy všech síťových zařízení, nejen bezdrátové přístupové body, takže uvidíte, jak se váš WiFi systém hodí do vaší širší sítě, včetně vzdálených webů a cloudových služeb přes internet.

Podpora poskytovaná Analyzátor WiFi zdůrazňuje problémy s šířkou pásma Wi-Fi a snižování výkonu abyste mohli rychle vyřešit problémy a zlepšit služby. Obrazovky monitoru obsahují živé stavové zprávy a také obsahují vyšetřovací nástroj nazvaný PerfStack, který používá přístup drag and drop a umožňuje vám položit grafy výkonu na sebe. To vám dává jasný obraz o tom, jaké zařízení je příčinou jakýchkoli problémů s výkonem, které uvidíte zvlnění skrz hromadu grafů.

Alternativní pohled na sledování výkonu v nástroji je NetPath obrazovka. To ukazuje přechodové body mezi všemi spoji ve vaší síti, což vám umožní vidět trasu, kterou signály procházejí z a do bezdrátových sítí. To je další příležitost získat vizuální stopu o tom, kde jsou problémy s výkonem.

Můžete získat SolarWinds WiFi Analyzer modul jako součást NPM. Nainstaluje se na Windows Server a můžete k softwaru přistupovat po 30denní zkušební verzi zdarma.

VÝBĚR REDAKCE

Analýza WiFi SolarWinds s NPM: Tento nástroj zaujímá naše přední místo díky široké škále funkcí, které ocení začátečníci i pokročilí uživatelé.

Stažení: Stáhněte si 30denní zkušební verzi ZDARMA na webu SolarWinds.com

Oficiální stránka: www.solarwinds.com/topics/wifi-analyzer/

2. Paessler PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

Definitivní příručka pro WiFi analýzu včetně 20 nejlepších nástrojů pro analýzu WiFi

Paessler PRTG zjistí všechna síťová zařízení ve vaší síti, včetně WiFi routerů. Fáze objevování operací monitoru sítě vytvoří mapu sítě. Ukazuje, která další zařízení v síti jsou připojena k vašim směrovačům.

PRTG používá tři metody ke sledování WiFi routerů. SNMP, který je Jednoduchý protokol pro správu sítě, informuje centrálního sběratele o stavu monitorovaného routeru. Tyto informace zahrnují propustnost a zdraví routeru. Protokol zpráv NetFlow je druhé monitorovací médium používané PRTG. Tento standard vysílá metriky síťového provozu, které jsou zachyceny sběratelem PRTG. Třetí monitorovací systém pro WiFi směrovače je Čtečka paketů PRTG. Toto prozkoumá záhlaví paketů procházejících vaší sítí. Nástroj zachycuje pouze záhlaví těchto paketů, takže vaše data zůstanou zachována. Čtečka paketů podává zprávy o objemech provozu podle aplikace, čísla portu a protokolu.

Rozhraní PRTG interpretuje všechna data shromážděná na vašich wifi sítích, vytváří grafy dat v reálném čase a také grafy historických dat. Nějaké problémy v routeru, který by mohl způsobit přerušení služby dostat zprávu jakmile vzniknou. Tyto upozornění upozorňují na přetížení nebo selhání zařízení. Můžete nastavit výstražné body tak, aby vás systém informoval, pokud se provoz blíží kritickým podmínkám. Můžete dokonce vytvořit vlastní upozornění, která kombinují několik různých podmínek.

Paessler PRTG se instaluje na Windows nebo se můžete také rozhodnout získat systém jako cloudovou službu. Paessler účtuje poplatky za PRTG podle počtu senzorů, které aktivujete. PRTG je zdarma, pokud chcete monitorovat pouze 100 senzorů. PRTG přichází s 30denní bezplatná zkušební verze.

Paessler PRTGStáhněte si 30denní zkušební verzi ZDARMA

3. NetSpot

WiFi analyzátor

Jak je zmíněno výše, NetSpot je jedním z nejlepších programů pro Windows a Mac díky své podrobné tepelné mapě. Uživatel může nahrát mapu své polohy a spustit průzkum s malými komplikacemi. Po dokončení průzkumu budou oblasti, ve kterých je vaše připojení nejsilnější, označeny červeně.

V režimu objevu NetSpot budete moci kompilovat data z okolních sítí Wi-Fi a převést je do tabulky. V tabulce budete mít přístup k informacím o SSID, MAC adrese, informací o signálech a dodavateli.

Podobně můžete tato data převést do souboru CSV a vytvořit papírový záznam. Díky kombinaci jednoduchosti a technických detailů programu je tento program vhodný jak pro domácí uživatele, tak pro správce sítě.

4. Akrylové Wi-Fi

WiFi analyzátor

Akrylové Wi-Fi je bezplatný analyzátor wifi určený pro Windows. Uživatel může vyhledat místní bezdrátové přístupové body a sestavit tabulku příslušných podrobností. V tabulce jsou zahrnuty všechny základní metriky, jako je MAC adresa, SSID, RSSI, kanál a prodejce.

Režim sledování navíc umožňuje uživateli sledovat síťové pakety, které lze použít k nalezení skrytých sítí. Bohužel, Acrylic je zdarma pouze pro osobní použití a firemní uživatelé budou muset získat profesionální verzi.

Profesionální verzi lze získat za jednorázový poplatek ve výši 47,99 $ (34,52 GBP), který uživateli poskytuje přístup k podrobnějším informacím o síti a generování sestav.

5. InSSIDer

WiFi analyzátor

Za 19,99 $ (14,38 GBP), inSSIDer je jedním z nejvíce konkurenceschopných cenových analyzátorů wifi na trhu. Aplikace rozdělí všechna důležitá data o bezdrátových sítích v okolí a podrobně o různých informacích o vašich přístupových bodech uvede podrobnosti. Uživatelé si mohou prohlížet informace o všem od typu šifrování po sílu signálu a kanál.

InSSIDER vyniká snadností použití. Chcete-li najít více informací o síti, stačí na ni kliknout pravým tlačítkem a zobrazí se nabídka dat, která chcete vytisknout. Kliknutím na SSID, signál, kanál nebo typ sítě zobrazíte další informace o této kategorii.

Jednoduchost uživatelského rozhraní je ideální pro méně zkušené uživatele, ale síťoví profesionálové najdou funkce omezené. Například většina verzí zasvěcených nenabízí využití kanálu GHz nebo analýzu spektra 5 GHz.

6. WiFi Analyzer

WiFi analyzátor

WiFi Analyzer je odpověď společnosti Microsoft na špatné připojení. Uživatelé, kteří hledají snadno použitelný analyzátor wifi, by už neměli hledat. Aplikace byla navržena speciálně pro domácí uživatele a transformuje síť uživatele na vizuální displej, kde mohou jasně vidět sílu svého signálu.

Stejně jako mnoho jiných aplikací na tomto seznamu je Wifi Analyzer k dispozici ve verzi zdarma i pro verzi za 2,99 $ (2,15 GBP). Bezplatná verze vám poskytne vše, co potřebujete k vytváření grafických displejů a identifikaci problémů ve vaší síti.

Pro verze staví na tom tím, že poskytuje zvukové bzučák pro sílu signálu a schopnost měnit hranice síly signálu. Jako bonus se může uživatel prostřednictvím aplikace připojit rovnou k nové síti.

Díky jednoduchosti uživatelského rozhraní a vizuálního zobrazení je tato volba ideální volbou pro ty nové nástroje pro analyzátory wifi. WiFi Analyzer usnadňuje vyhledávání dostupných kanálů ve vaší síti a přechod na ten, který je optimální.

7. Vistumbler

WiFi analyzátor

Pokud chcete provozovat wifi analytics za rozpočet, Vistumbler by měl být váš první přístav. Tento bezplatný nástroj umožňuje uživateli vyhledat blízké přístupové body a shromažďovat data o jejich síle signálu. Při používání platformy můžete vytvořit jedinečný graf každé sítě ve vašem okolí.

Grafy Vistumber usnadňují identifikaci, které sítě fungují dobře, a co můžete udělat pro zlepšení vlastního výkonu sítě. Pokud hledáte více přístupu založeného na poloze, musíte do notebooku přidat GPS.

Pokud tak učiníte, budete moci vygenerovat mapu bezdrátové sítě přes obrázek Google Earth. To znamená, že pokud Vistumbler najde síť, určí ji na mapě pomocí doprovodných informací (název, typ šifrování, síla signálu). Jediným problémem s Vistumber je to, že není snadné jej používat.

Vistumbler byl původně navržen tak, aby umožňoval uživatelům vyhledávat sítě Wi-Fi v jedoucích vozidlech, takže není přizpůsoben uživatelům z domova nebo kanceláře. Jakmile se však dostanete přes počáteční křivku učení, nabízí více než dost pro optimalizaci vaší sítě.

8. Wireshark

WiFi analyzátor

Konečně jsme Wireshark. Zatímco technicky analyzátor paketů a robustní open source nástroj pro analýzu sítě, Wireshark lze také použít jako wifi analyzátor nástroj pro Windows, Mac, a Linux. Tento bezplatný program je přizpůsoben profesionálním i domácím uživatelům. Wireshark je výkonný síťový analyzátor a má sílu generovat data v celé kancelářské síti.

Systém nabízí živý sběr dat abyste mohli vidět síťové připojení v reálném čase a hledat problémy s připojením. Stejně tak můžete také spustit dešifrování a analýzu VOIP za účelem zlepšení viditelnosti okolních sítí

Jediný problém s Wiresharkem spočívá v tom, že vnější pomoci není mnoho. Existuje aktivní komunita, ale málo nebo žádná podpůrná dokumentace, která uživatelům pomáhá s případnými problémy.

Jak již bylo řečeno, rozmanitá funkčnost platformy nabízí více než dost, aby domácím a kancelářským uživatelům poskytovala standardní sadu analyzátorů wifi.

Nejlepší WiFi analyzátory pro Mac

1. NetSpot

WiFi analyzátor

Pokud jde o wifi analyzátor aplikace pro Mac, Netspot je jednou z nejlepších nabídek na trhu. Netspot nabízí podrobnou tepelnou mapu, která uživateli umožňuje identifikovat sílu signálu ve svém okolí. Aplikace shromažďuje data o všem, od šířky kanálu, po adresu MAC, kvalitu signálu a šifrování sítě, aby poskytla větší průhlednost v místní síti.

Na rozdíl od mnoha jiných analyzátorů, NetSpot vám umožní posoudit také rušení WLAN. To, co tuto aplikaci opravdu odlišuje od davu, je hloubka jejích zpráv, snadné použití a informace o síti. Barva programu kóduje oblasti síly signálu, slabé signály jsou zvýrazněny fialovou nebo modrou barvou.

Díky škálovatelnosti tepelné mapy je NetSpot ideální pro domácí i kancelářské uživatele. Domácí verze je k dispozici za 49 USD (35,26 GBP) a profesionální verze za 149 USD (107,21 GBP). Tato aplikace však nabízí další verzi, kde uživatelé mohou zdarma vyhledávat místní sítě a zobrazovat sílu signálu.

2. WiFi Explorer

WiFi analyzátor

Jako jeden z nejlepších nástrojů střední úrovně na tomto seznamu, Průzkumník WiFi je solidní alternativou pro začátečníky i zkušené uživatele. Když uživatel spustí aplikaci WiFi Explorer, může okamžitě vyhledat lokální bezdrátové sítě. Jakmile k tomu dojde, může uživatel procházet sítěmi identifikovanými pomocí karet na obrazovce.

Uživatelé si mohou prohlédnout všechno: podrobnosti sítě, síla signálu, 2,4 GHz a 5 GHz kanály. Karta síla signálu je verzí tepelných map WiFi Explorer, které se zobrazují v jiných aplikacích, jako jsou Solarwinds.

Aplikaci můžete jednoduše nastavit tak, aby měřila sílu signálu, a při chůzi po budově vytvoří graf. Jedinou nevýhodou je, že nebudete moci detekovat skryté sítě. Důvodem je, že Apple neposkytuje potřebná data pro detekci skrytých bezdrátových sítí.

Stojí za zmínku, že aplikace také poskytuje řadu informací, které pomáhají zkušenějším uživatelům hledat pokročilé funkce. Po identifikaci jiné sítě můžete identifikovat informace, jako je SSID, BSSID, poměr signál-šum a kvalita signálu. Ať už se chystáte přerušit výkon sítě nebo najít efektivnější kanál, prozkoumal jste aplikaci WiFi Explorer.

3. WiFi skener

WiFi analyzátor

WiFi skener AccessAgility je jedním z nejlépe udržovaných tajemství, pokud jde o WiFi analyzátory. Tento nástroj za konkurenceschopné ceny prodává za 14,99 $ (10,79 GBP), což uživatelům umožňuje analyzovat rychlosti stahování a odesílání jejich sítí s jednoduchostí. Díky tomu ideální pro domácí uživatele kteří nemají velký rozpočet.

Aplikace rozdělí přístupové body v okolí a poskytuje informace, jako jsou BSSID a MAC adresy. Na rozdíl od mnoha jiných nástrojů v tomto seznamu, WiFi Scanner také umožňuje uživateli detekovat neautorizovaná zařízení v síti pomocí IP scanneru. Díky tomu je skvělým nástrojem pro celkovou transparentnost sítě.

4. iStumbler pro Mac

WiFi analyzátor

Spíše než se rozhodnout pro vizuální zobrazení, iStumbler prohledá sítě Wi-Fi a zařadí je do seznamu. Tento seznam je aktualizován v reálném čase takže můžete kliknout na jakékoli viditelné sítě a zobrazit podrobnější informace, jako jsou hodnoty dBm.

Uvidíte, kolik signálu je k dispozici, a také jakýkoli šum na daném kanálu. Stojí za zmínku, že vy může také rozložit Bluetooth, Bonjour a připojení míst mimo váš wifi signál.

Bohužel, bezplatná verze bombarduje uživatele nekonečnými vyskakovacími okny, které je vybízejí k upgradu. Tomu se však můžete vyhnout, pokud se rozhodnete upgradovat na verzi 20 $ (14,39 GBP). Díky hloubce signálních dat a snadnému používání platformy je tato volba dobrou volbou pro uživatele, kteří jsou ve světě wifi analyzátorů noví..

5. KisMAC2

WiFi analyzátor

KisMAC 2 je impozantní a technický analyzátor wifi s otevřeným zdrojovým kódem, který podporuje širokou škálu analytických funkcí wifi. Stejně jako ostatní programy, vše, co musíte udělat pro zahájení skenování vaší sítě, je stisknout start. Pak budete moci rozdělit sílu vašeho síťového signálu, i když schopnosti KisMAC jdou daleko za to.

Můžete také analyzovat adaptéry USB Wifi, servery Kismets a drony. Pokud jde o pokročilejší funkce, KisMAC2 pomáhá uživateli rozebrat SSID, ať jsou otevřené, skryté nebo uzavřené. Stejně tak platforma podporuje Apple Airport Extreme, což pomáhá dále rozšiřovat transparentnost vaší sítě.

Jediným omezením je, že KisMAC je zaměřen na profesionální uživatele a pro nové uživatele může být velmi obtížné navigovat.

Nejlepší WiFi analyzátory pro Linux

1. Kismet

kismet

Kismet je WiFi analyzátor nebo síťový analyzátor navržený pro práci s IEEEE802.11 WiFi kartami. Kismet je často používán uživateli Linuxu, ale může být také použit na FreeBSD, NetBSD, OpenBSD a Operační Systém Mac také. Tento nástroj je široce používán, protože nabízí podporu pro celou řadu protokolů, včetně Bluetooth a RTL433.

Kismet Verze 2018 nabízí řadu funkcí, které zvyšují základní funkčnost platformy. Nyní, když pracujete s velkým týmem, můžete provádět živé vysílání snímků v reálném čase a sdílet informace s ostatními kolegy o síťové aktivitě. Pokud si přejete přizpůsobit své zkušenosti, můžete k přidání dalších funkcí využít rozhraní API externích nástrojů.

Kismet má k dispozici řadu doplňků pro rozšíření základního produktu, včetně Kestrel, IoD - Screwdriver a Elkentaro's Simplified Mobile Dashboard a ElKentaro's Simplified Mobile Dashboard. Kismet lze stáhnout zdarma.

2. wavemon

wavemon

wavemon je bezplatný open source nástroj pro analýzu WiFi který uživatelům umožňuje sledovat zařízení v systému Linux. Chcete-li používat wavemon, musíte povolit bezdrátová rozšíření. Pokud používáte jádro s CONFIG_CFG80211, musíte se ujistit, že je aktivován balíček CONFIG_CFG80211_WEXT. Také byste se měli ujistit, že máte balíček pkg-config.

Jakmile to uděláte, uživatelské prostředí je zcela jednoduché. wavemon použití autoconf abyste se mohli rychle dostat do procesu nastavení. Program je průběžně aktualizován v Githubu, takže můžete pravidelně přidávat aktualizace. wavemon je k dispozici jako zdrojový kód od GitHub prostřednictvím tohoto odkazu zde.

3. Sparrow-WiFi Analyzer

vrabec-wifi

Analyzátor Sparrow-WiFi je 2,4 GHz a 5 GHz WiFi a Bluetooth analyzátor pro Linux. vrabec-wifi platforma byla umístěna jako náhrada za jiné nástroje, jako je GUI, přátelská inSSIDer a linssid. Při použití tohoto analyzátoru wifi můžete provádět identifikaci wifi SSID a sledovat zdroje wifi.

Instalační proces pro vrabec-wifi je velmi jednoduché. Na Debianu budete potřebovat qtchart a na Ubuntu a Linuxu budete muset zadat několik příkazů, abyste mohli běžet:

sudo apt-get install python3-pip gpsd gpsd-clients python3-tk python3-setuptoolssudo pip3 install QScintilla PyQtChart gps3 dronekit výrobce python-dateutil numpy matplotlib

Existuje také možnost používat GPS ke sledování zařízení SSID a Bluetooth. vrabec-wifi umožňuje vytvářet mapy Google, které je zaznamenávají za vás. Pokud potřebujete dále analyzovat výsledky WiFi, můžete také importovat a exportovat data CSV a JSON. Pokud si přejete stáhnout vrabec-wifi můžete tak učinit z tohoto odkazu zde.

Nejlepší wifi analyzátory pro Android

1. Wifi Analyzer

WiFi analyzátor

Pokud jde o wifi analyzátory pro zařízení Android, Analyzátor Wifi je jméno, které se neustále vynořuje. S více než 10 000 000 instalacemi je tato aplikace jedním z nejznámějších analyzátorů wifi na platformě. Analyzátor Wifi je zběhlý při identifikaci blízkých sítí. Aplikace prohledá a vytvoří vizuální reprezentaci vašeho signálu WiFi.

Tento vizuální obrázek je skvělý pro poskytnutí přehledu o místních kanálech. Jakmile načtete analyzátor Wifi, zobrazí se vám obrázek signálů v okolí, které vám umožní identifikovat přesycené kanály. Díky tomu je mnohem snazší najít méně přetížený kanál a podle toho se pohybovat. Tato efektivní aplikace je k dispozici zdarma, i když budete muset tolerovat některé reklamy na obrazovce.

2. OpenSignal

WiFi analyzátor

OpenSignal je jednou z nejvšestrannějších aplikací na tomto seznamu. Můžete vidět pokrytí signálu WiFi na virtuálním displeji a provádět testy rychlosti a latence. To, co OpenSignal skutečně odlišuje, je podrobný systém map. Můžeš Prohlédněte si mapu WiFi hotspotů a telefonních věží, abyste viděli, kde je kvalita připojení nejlepší. Je třeba poznamenat, že zobrazené telefonní věže se vztahují pouze na vašeho poskytovatele telefonních služeb.

OpenSignal je nejlepší volbou pro uživatele, kteří chtějí sledovat pokrytí jejich WiFi i mobilních signálů. Samozřejmě můžete stále generovat rozsáhlé informace o bezdrátové síti, pokud se chcete držet základů. Tato aplikace je také konkurenceschopná z hlediska ceny a je k dispozici zdarma bez palubních reklam.

3. WiFi Monitor

WiFi analyzátor

Microsoft WiFi Monitor si pro Android udělal jméno z dobrého důvodu. Aplikace kombinuje podstatu s jednoduchým uživatelským rozhraním. 4 karty (připojení, sítě, kanály, síla) umožňují uživateli ponořit se hluboko do svých síťových parametrů. Karta Sítě rozděluje všechny blízké sítě Wi-Fi a karta Kanály ukazuje, jak jsou distribuovány vaše wifi kanály.

Poté můžete pomocí grafu síly posoudit sílu signálu a zjistit, kde máte slabý signál. Pod grafem rychlosti máte podrobný rozpis všech dat, která jste odeslali a přijali. Pokud hledáte bezplatnou aplikaci, která má základní funkce s hloubkou, měla by být vaše první volba WiFi monitor.

Nejlepší wifi analyzátory pro iOS

Operační systém iOS blokuje přístup aplikací k procesům wifi nebo hardwaru připojení. To představuje velký problém pro designéry bezdrátových paketů čichajících. Někteří stateční výrobci softwaru však zastřelili výrobu wifi analyzátorů pro telefony iPhone a iPad. Podívejte se na následující možnosti:

1. Analyzátor sítě

Tento analyzátor jste již byli představeni od společnosti Techet. Společnost vyrábí bezplatnou verzi podporovanou reklamou pro iOS, která se nazývá Network Analyzer Lite. Pokud se nechcete s reklamami zmiňovat, měli byste si vybrat placené Network Analyzer Pro. Network Analyzer pracuje v rámci omezení iOS a může vám poskytnout seznam zařízení WiFi v dosahu a výsledky řady testů výkonu sítě.

2. MasterAPP Wifi Analyzer

Název této aplikace pro IOS byste rozpoznali v části této příručky pro Windows. Nejedná se však o stejný produkt a vyrábí ho jiná společnost. MasterAPP Solutions Wifi Analyzer nedokáže zachytit pakety kvůli omezením operačního systému. Může však provést řadu síťových testů, aby zjistil podrobnosti o výkonu sítě.

Glosář

dBm - dBm znamená decibel-milliwatts. dBm je měření používané k měření síly signálu wifi.

IP adresa - Jedinečné číslo přerušované tečkami, které slouží k identifikaci počítače komunikujícího prostřednictvím sítě WiFi.

MAC adresa (Media Access Control Address) - Jedinečný identifikátor používaný k označení síťového adaptéru v síti.

RSSI (Indikátor přijaté síly signálu) - Měření použité k identifikaci síly rádiového signálu.

Signál k poměru šumu - Poměr síly elektrického signálu ve srovnání s vnějším rušením.

SSID (identifikátor sady služeb) - Technický název pro název sítě WiFi.

Prodejce - Poskytovatel bezdrátové sítě.

Kanály Wifi - WiFi kanál je místo, kde si WiFi sítě vyměňují data (kanály 6 a 11 jsou místo, kde si většina směrovačů vyměňuje data).

Bezdrátový přístupový bod (WAP) - Hardwarové zařízení nebo nakonfigurovaný uzel v místní síti, který umožňuje bezdrátovým zařízením připojení prostřednictvím připojení Wi-Fi a Bluetooth.

WLAN (Wireless Local Area Network) - Síť, která umožňuje zařízením bezdrátové připojení, interakci a komunikaci mezi sebou.

Získejte lepší spojení s analyzátorem Wi-Fi

Ať už jste domácí uživatel nebo správce bitevně testovaných sítí, je analyzátor wifi důležitým nástrojem pro správu vaší sítě. Pokud chcete zachovat rychlost a integritu vašeho připojení Wi-Fi, pak by aplikace s analyzátorem wifi měla být vysokou prioritou.

Na trhu existuje spousta různých možností. Pokud chcete mít plné pokrytí, je dobré hledat model s vestavěnou tepelnou mapou, protože je to nejúčinnější způsob, jak zobrazit zobrazení síly signálu v reálném čase..

Nakonec hledáte aplikaci, která se snadno používá a nabízí funkce potřebné k dosažení vašich potřeb. Domácí uživatel by mohl být schopen seškrabat pomocí bezplatného programu, ale celé oddělení bude potřebovat výkonnější řešení.

Trvá-li nějaký čas, než prozkoumáte ten správný nástroj pro vaše podnikání, umožní vám mnohem efektivněji optimalizovat vaše online prostředí. Ať už jste domácí nebo firemní uživatel, váš výzkum je klíčem k nalezení aplikace pro analýzu wifi, která je pro vás ta pravá.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

95 − 92 =

map