9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku


Docker se stal jedním z nejpoužívanějších kontejnerů na světě, není to však bez problémů. Nejlepší nástroje pro sledování kontejnerových kontejnerů pomáhají eliminovat tento nedostatek transparentnosti. Monitorovací služby umístěné někde mezi hostitelem a aplikační vrstvou jsou složité bez správného softwaru.

Každý nástroj hlouběji zakrýváme, ale v případě, že máte čas jen na první pohled, tady je náš seznam devíti nejlepších nástrojů pro sledování kontejnerů v doku:

  1. Server SolarWinds & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Odvětvový stacionář, běží na serveru Windows, který dokáže měřit údaje o výkonu Docker, jako je procesor, paměť, dostupnost a další.
  2. ManageEngine Applications Manager (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Poskytuje pohled na kontejnery na palubní desce, včetně metrik na CPU, využití disku, dostupnosti a stavu.
  3. Monitorování AppOptics Docker pomocí APM (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA) Systém monitorování aplikací a infrastruktury, který zahrnuje monitor výkonu Docker.
  4. SolarWinds Librato (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Platforma pro monitorování v reálném čase pro aplikace založené na Docker, předkonfigurovaná pro sledování metrik Docker.
  5. Dynatrace Snadná konfigurace služby online s automatickým vyhledáváním při instalaci kontejnerů a mikro-služeb.
  6. Datadog Pracuje dobře s Dockerem, dokáže detekovat a hlásit, kdy jsou kontejnery vytvořeny nebo zničeny.
  7. Sematext Lze spustit na hostiteli ukotvitelného panelu pomocí příkazu pro spuštění ukotvitelného doku nebo pomocí ukotvitelného doku pro sledování metrik Docker.
  8. Sumo Logic Docker kompatibilní software pro monitorování aplikací a protokolů s dobrým využitím metrik a grafů na palubní desce.
  9. SignalFx Komplexní infrastrukturní monitor, který se dobře integruje s Dockerem a dokáže sledovat celou řadu metrik.

Než se podíváme na samotné nástroje, podíváme se, proč je třeba Dockera sledovat.

Proč musím sledovat kontejnery Docker? 

Během pouhých několika let se očekávání uživatelské zkušenosti zvýšily na bezprecedentní úroveň. Uživatelé nejsou spokojeni s ničím menším než s aplikacemi, které fungují bez problémů. Naplnění očekávání a poskytování vysoce kvalitního uživatelského prostředí však vyžaduje průběžnou správu údržby a výkonu.

Pokud nemáte monitorovací nástroj Docker, nemáte referenční bod, abyste se ujistili, že výkon je zcela nulový. Jinými slovy, nebudete moci měřit jeho výkon. Bez potřebné viditelnosti nebudete mít nástroje, které potřebujete k odvrácení snížení výkonu a špatné uživatelské zkušenosti.

Navíc s nezbytnou viditelností budete také schopni detekovat problémy s výkonem na úrovni výroby a těžit z dlouhodobého plánování kapacit.

Nejlepší nástroje pro sledování kontejnerů Docker

1. Server SolarWinds & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

Server SolarWinds & Monitor aplikací je monitor aplikací, který poskytuje viditelnost do Dockeru. Program může měřit údaje o výkonu Docker, například procesor, Paměť, uptime, a více.

Informace o výkonu lze zobrazit na a přístrojová deska to se pokazí Detaily kontejneru a Výkon kontejneru. Pro usnadnění sledování věcí, Server SolarWinds & Aplikace Monitor poskytuje grafy výkonu, takže můžete vidět, jak procesor a Paměť Dockera časem se změnil.

Plánovaní kapacity je jednou z nejužitečnějších funkcí Server SolarWinds & Monitor aplikací. Software používá vaše aktuální údaje o použití k předpovědi, kdy kapacita kontejneru vyprší v budoucnu. Například existuje Graf prognózy kapacity CPU takže víte, zda máte prostředky na podporu budoucích požadavků na použití.

Jako řešení pro sledování doků i pro sledování aplikací, Server SolarWinds & Monitor aplikací poskytuje vše, co potřebujete k údržbě vaší kontejnerové infrastruktury. Produkt začíná za cenu 2 995 $ (2 406 GBP). Je tam také 30denní bezplatná zkušební verze.

Server SolarWinds & Monitor aplikací Stahujte 30denní zkušební verzi ZDARMA

2. ManageEngine Applications Manager (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

ManageEngine Applications Manager je aplikační monitor, který dokáže monitorovat Docker. Software poskytuje informace o kontejnerech v hostiteli Docker včetně metrik zapnutých procesor, využití disku, dostupnost, a zdraví. Tyto informace lze zobrazit ve formě grafů pro sledování Dostupnost nebo Historie výkonu nástroje Docker v předdefinovaném časovém období (jsou barevně odlišeny, aby je bylo možné snadno přečíst na první pohled).

Můžete také generovat podrobné zprávy v ManageEngine Applications Manager. Zprávy obsahují podrobnosti o aktivní soubory, stránkování paměti neaktivní soubory,a mezipaměti. Tato data jsou užitečná pro identifikaci toho, jak efektivně jsou vaše zdroje přidělovány.

Software také obsahuje systém varování který generuje oznámení na základě pravidel upozornění. Můžete nakonfigurovat upozornění tak, aby odeslala e-mailem a SMS. Automatizujete také určité akce, jako je spuštění, zastavení nebo restartování kontejneru. Automatizace je užitečná pro řešení problémů, které se neustále opakují.

ManageEngine Applications Manager je k dispozici zdarma pro monitorování až pěti aplikací nebo serverů. Můžete si zakoupit dvě placené verze; Profesionální a Enterprise. Verze Professional se pohybuje od 945 $ (759 GBP) pro 25 monitorů až po 7 195 $ (5 780 GBP) pro 250 monitorů. Verze Enterprise se pohybuje od 9 595 $ (7 708 GBP) pro 250 monitorů až po 83 995 $ (67 476 GBP) pro 5 000 monitorů. Můžete si stáhnout 30denní bezplatnou zkušební verzi, abyste mohli začít.

ManageEngine Application ManagerStáhněte 30denní zkušební verzi ZDARMA

3. AppOptics Docker Monitoring s APM (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

AppOptics je cloudová aplikace pro sledování aplikací provozováno společností SolarWinds. Systém byl vytvořen v roce 2017 kombinací Librato a TraceView. AppOptics se prodává na dvou úrovních služeb. Je vyvolána horní úroveň služby APM, což je monitor výkonu aplikace. Nazývá se plán nižší úrovně AppOptics Infrastruktura aplikace. Infrastrukturní systém je součástí plánu APM. Docker monitoring je součástí infrastruktury AppOptics.

Systém AppOptics vyžaduje, aby byl do monitorovaného systému nainstalován program agentů. Tento agent se nazývá Agent agenta SolarWinds. Tento agent je schopen sledovat využití zdrojů pomocí kontejnerů Docker prostřednictvím zahrnutí a zásuvný modul plug-in, který je k dispozici zdarma s AppOptics Infrastructure, ale musí být povolen a nakonfigurován.

Doplněk Docker hlásí stavy serveru, protože se vztahují k činnosti ukotvitelného serveru. Tyto faktory zahrnují využití procesoru a paměťová aktivita pro každý kontejner a celkově pro Docker. Plugin také podává zprávy I / O aktivita serveru a statistika sítě, například počet paketů odeslaných ze serveru pro kontejner a počet ztracených paketů.

Pokud chcete monitorovat pouze Docker, bude stačit plán infrastruktury AppOptics. Pokud však existují jiné aplikace, o kterých si myslíte, že by mohly být dodávány efektivněji, měli byste se podívat na AppOptics APM, který vám také poskytne balíček infrastruktury Docker-monitoring Infrastructure.

AppOptics je předplacená služba s poplatky účtovanými předem. Plán APM AppOptics je dražší než infrastruktura AppOptics. Můžete získat 14denní bezplatná zkušební verze plné služby AppOptics APM, abyste zjistili, zda potřebujete úplné služby tohoto balíčku nebo zda můžete splnit všechny vaše požadavky pouze pomocí modulu Infrastruktura.

AppOptics Docker Monitoring s APMStartem 14denní zkušební verze ZDARMA

4. SolarWinds Librato (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

SolarWinds Librato je platforma pro monitorování v reálném čase pro aplikace založené na doku. Nástroj je dodáván s předkonfigurovanými dashboardy a monitoruje metriky, jako je Procento využití CPU, Škrcení CPU, využití paměti, síťový provoz, a chyby v síti. Všechna tato data lze zobrazit v grafech, takže můžete sledovat výkyvy výkonu v čase.

Proces nastavení je neuvěřitelně snadný, vše, co musíte udělat, je nainstalovat Librato Agent. Jakmile je hotovo, otevřete Karta Integrace, vybrat Přístavní dělník a přepněte možnost na Povoleno. Nyní jste připraveni začít monitorovat své prostředí Docker. To dělá SolarWindsLibrato výhodná volba v podnikovém prostředí.

Cena SolarWinds Librato je o něco složitější než některé jiné nástroje v tomto seznamu. K dispozici je bezplatný vývojářský plán a placený výrobní plán. Plán vývojáře podporuje až 100 metrických toků s maximální rozlišení 60 sekund.

V plánu výroby vám budou účtovány poplatky za každý metrický tok, který odešlete společnosti, která je odměřována. za hodinu. Cena se pohybuje od 0,318 $ (0,26 GBP) za pět sekund metrické rozlišení do 0,053 $ (0,043 GBP) po dobu 300 sekund plus. Je tam také 14denní bezplatná zkušební verze.

SolarWinds LibratoStart 30denní zkušební verze ZDARMA

5. Dynatrace

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

Dynatrace je řešení pro monitorování aplikací a výkonu, které lze snadno konfigurovat. Vše, co musíte začít, je instalace Dynatrace na hostiteli Docker. Po dokončení je dalším krokem program automaticky objevovat kontejnery a mikro-služby. Poté, co platforma dokončí objevování vaší infrastruktury, můžete zobrazit procesy v kontejnerech přes palubní desku dovnitř reálný čas. Tento software může také sledovat výkon aplikací a mikroprocesů umístěných uvnitř kontejnerů.

Log analytics je další užitečná funkce poskytovaná Dynatrace. Můžete zobrazit všechny zprávy protokolu přidružené k aplikaci uvnitř jednoho souboru protokolu. Každá položka protokolu poskytuje další informace, které lze použít k filtrování vyhledávání. Například položky protokolu zobrazí obrázek kontejneru, ID, které zprávu protokolovalo, a použitý výstup.

Pokud hledáte škálovatelné řešení pro monitorování Dockerů Dynatrace je vynikající volba. Chcete-li zobrazit cenu Dynatrace budete muset společnost kontaktovat přímo.

6. Datadog

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

Datadog je platforma pro sledování aplikací a služeb, která nabízí integraci s Dockerem. agent klastru detekuje když jsou kontejnery vytvořeny a zničeny, takže vaše monitorovací prostředí udržuje krok s rychlostí vašeho virtuálního prostředí. Metriky, které můžete sledovat, zahrnují procesor, I / O, a Paměť. Všechny tyto informace lze zobrazit v jedné skleněné tabuli přes palubní desku pomocí kombinace číselných hodnot a grafů.

Řídicí panely jsou drag-and-drop takže je lze přizpůsobit podle toho, co chcete vidět. Pro snadnější diagnostiku problémů s výkonem, Datadog uděluje vám viditelnost výkonu kódu aplikace. Kromě toho můžete také zobrazit procesor a předpovědi paměti které vám pomohou implementovat plánování kapacit v dlouhodobém horizontu.

upozornění systém zahrnutý do programu je také vysoce kvalitní. Můžeš nastavit výstražné prahy diktovat, kdy jsou generována upozornění. Na snížit pravděpodobnost falešně pozitivních datadogů bere v úvahu pravidelné výkyvy, které by mohly vyvolat falešný poplach. Výhodou je to, že vidíte pouze legitimní upozornění.

Existují čtyři verze Datadog k dispozici ke koupi: infrastruktura, APM, správa protokolů a syntetika. Náklady na tyto rozsahy: Infrastruktura stojí 15 $ (12 liber) za hostitele za měsíc, APM $ 31 (24 liber) za hostitele za měsíc, správu protokolu 1,27 $ (1,02 liber) za milion log událostí za měsíc a Synthetics 5 $ (4 liber) za 10 000 testů za měsíc.

7. Sematext

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

Sematext je agentem Docker pro monitorování, který lze spustit na hostitele docker s příkazem run docker nebo pomocí docker-compose. Mezi sledované metriky patří Paměť, procesor, disk IO, čítače selhala paměť, chyby v síti, síťový provoz, a více. Ke všem těmto metrikám lze přistupovat pomocí řídicích panelů Docker, které jsou součástí balení.

Jedna oblast, kde Sematext vyniká je jeho viditelnost nad protokoly Docker. v Sematext, uživatel může prohledávat data protokolu s filtry. Data protokolu lze filtrovat pomocí hostitel, kontejner, obraz, nebo štítky. Možnost přístupu k těmto informacím vám poskytne mnohem podrobnější pohled na to, co se děje ve vašich kontejnerech.

Existuje pět verzí Sematext k dispozici: Basic, Standard, Pro, Pro Silver a Custom. Základní je zdarma až pro tři hostitele s 10 vlastními metrikami za měsíc. Standardní verze stojí 0,007 $ (0,0056 GBP) s pěti bezplatnými kontejnery a poté 0,002 $ (0,0016 £) za kontejner za hodinu. Úplný seznam možností cen pro Sematext lze zobrazit na webu společnosti. Můžete si stáhnout 30denní bezplatná zkušební verze.

8. Sumo Logic 

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

Sumo Logic je řešení pro monitorování aplikací a protokolů, které je kompatibilní s Dockerem. Sumo Logic umět monitorovat kontejnery v reálném čase. Pohled na řídicí panel je rozdělen do metrických polí a grafů. Na jednom panelu si můžete zobrazit graf na Top 10 kontejnerů podle spotřeby CPU nebo 10 hlavních kontejnerů podle provozu odeslaných a přijatých vedle počet vytvořených kontejnerů a počet hostitelů.

Pokročilá analytika je jednou z funkcí, která umožňuje Sumo Logic obzvláště silný produkt. Analytická schopnost může automaticky detekovat anomálie ve vaší virtuální infrastruktuře. Ve skutečnosti to znamená, že program může automatizovat proces identifikace problémů s výkonem.

Existují tři verze Sumo Logic: Sumo Free, Professional a Enterprise. Sumo Free nic nestojí, podporuje až 500 MB vstupů do protokolu a. 4 GB úložiště protokolu. Profesionální verze stojí 108 $ (86 GBP) za GB / měsíc s minimálním vstupem protokolu 3 GB a úložištěm protokolu 30 GB. Verze Enterprise stojí 180 USD (144 GBP) za GB za měsíc se stejnými limity protokolu jako verze Professional. Můžete se zaregistrovat do 30denní bezplatná zkušební verze.

9. SignalFX 

9 nejlepších nástrojů pro monitorování kontejnerů v doku

SignalFx je monitor infrastruktury, který dokáže monitorovat Docker. SignalFx vám umožní sledovat hostitelé, kontejnery, a aplikace z jedné skleněné tabule. Metriky, které můžete sledovat, zahrnují Využití CPU systému, Využití paměti, Limit paměti, Byty v síti byly přijaty, Blok I / O Volume, Celkový objem bloku I / O a více. Chcete-li diagnostikovat problémy s výkonem, můžete agregovat kontejnery mezi všemi hostiteli.

S upozornění systému, nemusíte vše chytit v reálném čase. SignalFx je upozornění jsou téměř okamžitá a upozorní vás, když se v prostředí Docker něco změní. Například, pokud využití procesoru dosáhne neobvykle vysokého limitu, který vám program pošle. Pro zvýšení spolehlivosti SignalFx také používá analytics k zasílání upozornění na trendy co potřebujete vědět.

Existují dvě verze SignalFx k dispozici ke koupi: SignalFx Sledování infrastruktury a SignalFx Microservices APM. SignalFx Sledování infrastruktury začíná za cenu 15 $ (12 liber) za hostitele měsíčně a 10 kontejnerů za hostitele. SignalFX Microservices APM začíná za cenu 45 $ (36 liber) za hostitele za měsíc. Můžete si stáhnout 14denní bezplatná zkušební verze.

Rozhodování o nástroji pro sledování kontejnerů v doku

Rozmanitost nástrojů pro sledování kontejnerů na trhu může ztěžovat to, co vybrat. Všechny nástroje v tomto seznamu mají své silné stránky. Některé mají lepší zkušenosti s ovládacími panely, jiné nabízejí větší hloubku metrik a jiné se snadněji konfigurují. Vyberte nástroj, který nejlépe odpovídá vašemu přístupu k monitorování sítě.

Nástroje jako Server SolarWinds & Monitor aplikací, Datadog, a Sematex jsou vynikající pro sledování Dockera. Server SolarWinds & Monitor aplikací nabízí jednoduchý monitorovací zážitek s vysoce kvalitními grafy, Datadog vyniká v tom, že vám poskytne jednu skleněnou perspektivu vašeho kontejnerového prostředí, a Sematex je skvělé pro stahování podrobných metrik z Dockeru.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1