8 nejlepších správců hesel pro podniky a sítě

8 nejlepších správců hesel pro podniky a sítě


Nástroje pro správu hesel výrazně zkrátí dobu, kterou musí váš personál podpory IT věnovat pomáhajícím uživatelům. Systémy správy hesel musí být schopny prosazovat firemní zásady týkající se síly a rotace hesla. Systém také musí být schopen informovat uživatele o vhodných formátech hesel, generovat navrhovaná hesla, pole pro automatické vyplňování hesel a pokud je to možné, poskytovat vícefaktorovou autentizaci.

Pokud nemáte dostatek času na přečtení celého příspěvku, zde je náš seznam nejlepších správců síťových hesel:

  1. Passportal SolarWinds (GET DEMO) Správce hesel a správce dokumentů zaměřený na poskytovatele spravovaných služeb.
  2. ITBoost Online správce hesel pro MSP s doprovodným systémem správy dokumentů.
  3. IT Lepidlo Cloudový systém správy hesel a správce dokumentů s dalšími zahrnutými nástroji pro správu systému.
  4. Hypervault Tento správce hesel vhodný pro oddělení IT nebo MSP. Osvobozeno z cloudu.
  5. Dashlane Business Správce hesel prošel cloudem s aplikacemi pro Windows, MacOS, iOS a Android.
  6. Passbolt Výběr místních verzí nebo cloudových verzí tohoto správce hesel, který je integrován s AD a LDAP.
  7. Týmy LastPass Online správce hesel, který obsahuje úschovnu hesel v cloudu.
  8. ManageEngine Password Manager Pro Komplexní místní správa hesel.

S rostoucím významem standardů ochrany údajů musí být podniky schopny prokázat shodu. Implementace těchto standardů je často nezbytná k získání klientů a dodržování přísného zabezpečení přístupu také ochrání společnost před soudními spory proti ztrátě dat.

Správci hesel automatizují mnoho úkolů, které musí váš tým podpory IT provádět, aby byla síť, zařízení, data a aplikace přístupné správným lidem. Komplexní správce hesel zahrnuje samoobslužný portál, snižuje stres, který může způsobit, že uživatelé omylem zadají svá hesla, a také jim umožní resetovat jejich hesla, pokud na ně zapomenou..

Správně spravované systémy hesel sníží riziko pro data vaší společnosti a sníží náklady na podporu uživatelů.

Nejlepší správci síťových hesel

Na trhu je mnoho systémů pro správu hesel a pokud je vaší úlohou kupovat nový software pro vaši společnost, strávíte spoustu času zkoumáním trhu a zkoumáním jednotlivých možností..

V této zprávě se dočtete o nejlepších správcích hesel pro společnosti a jejich sítě. Užší seznam, který představujeme, zkrátí čas, který musíte strávit ve výzkumu, zvýrazněním nejlepšího správce hesel, který je dnes k dispozici.

Další informace o každé z těchto možností naleznete v následujících částech.

1. SolarWinds Passportal (GET DEMO)

Obrazovka Passportal hesla

Passportal SolarWinds je cloudová služba to zahrnuje správce hesel a zabezpečeného správce dokumentů. Může to vypadat jako neobvyklá kombinace služeb. Obě řetězce tohoto balíčku však vyžadují bezpečné úložiště, takže mezi nimi existuje poměrně mnoho společných bodů.

Tento balíček služeb je nabízen poskytovatelé spravovaných služeb (MSP), ale pro IT oddělení může stejně snadno fungovat. Koncept nabídky služby MSPs spočívá v tom, že tyto podniky pak mohou prodávat služby spravovaného účtu klientským společnostem. Služby jsou zpoplatněny předplatným.

Správce hesel může fungovat jako frontend pro seznam systémů správy přístupových práv k podnikům, včetně Aktivní adresář, Kancelář 365, Blankyt servery a LDAP implementace.

Schopnost Passportalu propojit se systémy přístupových práv umožňuje správcům systému centralizovat všechny úkoly související s heslem v jednom rozhraní. Změny provedené v aplikaci Passportal se automaticky zavádějí do systémů přístupových práv, která chrání síť, zařízení, servery a aplikace používané společností. Volá se zvláštní obslužný program, který lze přidat do Passportalu Passportal Blink. Tato samoobslužná funkce, která umožňuje uživatelům měnit svá vlastní hesla. Tento obslužný program výrazně snižuje počet hovorů, které má helpdesk provádět.

Součástí Passportalu je také funkce autodiscovery, která identifikuje aplikace chráněné heslem které musí být zahrnuty do správce hesel. Nástroj může vynucení střídání hesla a zahrnuje to generátor hesel vytvářet složitá, nerozbitná hesla. Tato hesla jsou uložena v šifrovaný trezor hesel a aplikace, ke kterým se uživatelé pokoušejí přistupovat, lze nastavit tak, aby automaticky vyplňovala tato neopakovatelná hesla. Protokol auditu sleduje přístup ke správci hesel a zaznamenává se veškerý přístup k chráněným aplikacím. Můžeš požádat o ukázku vyplněním svých údajů na této webové stránce.

SolarWinds PassportalGet Demo

2. ITBoost

Řídicí panel ITBoost

ITBoost je také cloudová služba který je prodáván do MSP. Neexistuje žádný důvod, proč by interní IT oddělení neměla tento systém používat také ke správě vlastních firemních hesel. Toto podnikání je součástí ConnectWise, která je poskytovatelem systémů pro správu IT infrastruktury a také vyrábí řadu softwarových platforem pro MSP. Tento systém správy hesel je dodáván se správcem dokumentů a správcem konfigurace.

Správce hesel umožňuje správci vytvářet a rušit uživatelské účty v síti i v celé společnosti. Umožňuje také správci systému resetovat hesla. Služba zahrnuje úschovnu hesel a zaznamenává všechny pokusy o přístup pro účely auditu a zabezpečení.

Hlavním cílem systému správy dokumentů propojeného se správcem hesel je vytvoření a správa znalostní báze. Služba zahrnuje úložný prostor a je možné ukládat všechny typy souborů na cloudové jednotky.

ITBoost se integruje se službami správy systému ConnectWise: ConnectWise Control, ConnectWise Automate, a ConnectWise Správa. Integruje se také se softwarem MSP RMM a PSA vytvořeným jinými poskytovateli, včetně Pulseway, SolarWinds, Atera a Kaseya..

Služby ITBoost jsou k dispozici ve třech vydáních: Základní, Plus, a Pojistné. Funkce správy hesel a auditování přístupu jsou součástí všech vydání. ITBoost je k dispozici na 14denní zkušební verzi zdarma.

3. IT lepidlo

ITGlue

IT Lepidlo je velmi podobný ITBoost i Passportalu. Kombinuje také správu hesel a dokumentů a správu hesel do jednoho cloudového balíčku. IT Glue se prodává jako služba pro MSP ale mohou být také použity IT odděleními pro interní správu hesel. Tato online služba je divizí společnosti Kaseya, který vyrábí software pro monitorování systému, včetně softwaru RMM a PSA pro MSP.

Tento správce hesel je schopen rozhraní a synchronizace s Aktivní adresář, což z něj dělá skvělý nástroj pro ty administrátory, kteří považují strukturu AD matoucí a její nativní rozhraní za nepostradatelné. Nástroj zahrnuje sledování přístupu a existuje bezpečný trezor hesel uložené v cloudu. Další skvělou funkcí je schopnost nástroje identifikovat ohrožené účty a varovat správce, aby je uzavřel.

Doplněk k základnímu předplatnému IT Glue je systém, ke kterému mají přímý přístup klienti MSP, kteří by raději spravovali svá hesla interně. Tomu se říká MyGlue a mohou jej IT oddělení nasadit jako samostatný balíček místo IT Glue.

Poplatky za IT Glue jsou vybírány na základě předplatného na uživatele za měsíc. Existují tři vydání služby: Základní, Podnikání, a Podnik. Správa hesel je součástí všech z nich.

4. Hypervault

Hypervault

Hypervault je cloudová služba. Nástroj dohlíží na přístupová práva pro sítě, zařízení, koncové body, servery a aplikace. Je to dobrý nástroj pro IT oddělení i MSP.

Systém správy hesel je schopen spravovat přístupová práva pro týmy všech velikostí. Vztah mezi uživateli a zdroji lze mapovat v hierarchii, například ve službě Active Directory. Je také možné nastavit skupinový přístup ke zdrojům. Hypervault je schopen jednat jako jednotný front-end pro mnoho různých systémů přístupových práv, které pravděpodobně ve vaší síti pravděpodobně právě používáte.

Balíček Hypervault obsahuje knihovna šablon. Toto jsou skutečně mapování mezi systémem správy hesel Hypervault a jiným systémem přístupových práv. Zprostředkováním šablon lze mnoho nekompatibilních systémů správy hesel sloučit do konzoly pro správu Hypervault. Jakékoli vytvoření účtu nebo změny provedené v Hypervaultu se automaticky objeví v příslušném správci přístupových práv na místě. Všechny záznamy nastavené v Hypervault jsou uloženy v zabezpečené úložiště hesel hostované v cloudu. Veškerá komunikace mezi serverem Hypervault a webem klienta je šifrována, stejně tak přístup prohlížeče k systémové konzoli.

Správce hesel Hypervault je schopen uložit vícefaktorový přístupový systém o zdrojích, které chrání. Přístup k samotné konzoli lze také chránit dvoufaktorovým ověřením.

Užitečnou funkcí systému Hypervault je, že může být označen bíle, což znamená, že na palubní desku, všechna další rozhraní a všechny zprávy ze systému můžete umístit název a logo společnosti..

Poplatky za předplatné pro Hypervault jsou účtovány na uživatele a měsíc. U účtů s větším počtem uživatelů je na uživatele nižší sazba. Tam je také sleva 10 procent to snižuje cenu pro společnosti, které za službu platí ročně předem. Systém Hypervault lze testovat na 7denní zkušební verzi zdarma.

5. Dashlane Business

Dashlane Business

Dashlane Business je systém správy hesel hostovaný v cloudu. K uživatelskému rozhraní i ke konzole pro správu se přistupuje prostřednictvím aplikací z různých operačních systémů. Toto vydání služby ochrany hesel Dashlane je zaměřeno na správu hesel pro týmy.

Odběratelé služby Dashlane Business dostanou trezor hesel a zabezpečený úložný prostor, oba hostovali na serverech Dashlane. Prostor cloudové fáze, který je zahrnut v Dashlaneově plánu, je segmentován na uživatele a je zde také úložný prostor pro celou firmu.

Mezi další funkce služby patří generátor hesel vytvořit silná hesla s náhodnými znaky. Tato dlouhá hesla nejsou zapamatovatelná, takže uživatelská aplikace Dashlane bude automaticky vyplňte pole pro heslo pro koncové uživatele systému. Správci systému se mohou také rozhodnout uložit dvoufaktorové ověřování pro přístup k síti a dalším zdrojům firmy. Systém Dashlane provede všechna nezbytná opatření k úspěšnému provedení této politiky.

Dashlane Business monitoruje webové stránky a blokuje načítání infikovaných nebo nebezpečných stránek do prohlížečů zaměstnanců firmy. Kombinace aplikací a zabezpečeného sledování prohlížeče zajišťuje přístup k podnikovým zdrojům z mnoha různých zařízení. Aplikace Dashlane je k dispozici pro Okna, Operační Systém Mac, iOS, a Android.

Služba je zpoplatněna na uživatele a měsíc a je k dispozici na bezplatné zkušební verzi.

6. Passbolt

Passbolt

Passbolt je k dispozici jak v areálu, tak jako cloudová služba. Tam je také bezplatná verze místního softwaru. Systém hesel pokryje všechny zdroje společnosti včetně sítě, serverů, koncových bodů a aplikací, které na nich běží.

Administrátorská konzola Passboltu umožňuje vytváření uživatelských účtů pro jednotlivce a také přístupová hesla skupin.

Volá se bezplatná verze Passboltu Společenství. Existují dvě placené verze, tzv Podnikání a Podnik. Poplatky za vydání Passboltu mají výrazně více funkcí než bezplatná verze. Například Business a Enterprise Passbolt lze synchronizovat s Aktivní adresář a LDAP systémy. Dalšími užitečnými nástroji v těchto dvou plánech jsou vícefaktorová autentizace, protokolování přístupu a audit systému.

Místní software se instaluje na Debian a CentOS Linux. Systém lze také provozovat na Windows pomocí virtualizace Docker. Služba Passbolt Cloud je k dispozici na 14denní zkušební verzi zdarma.

7. LastPass týmy

Týmy LastPass

LastPass Teams je obchodní verze LastPass, jejíž základní verze je zaměřena na jednotlivce. Služba je vyneseno z cloudu a centra na administrátorské konzoli. Centrum správy systému hesel je místo, kde správce systému nastavuje uživatelské účty. Tyto účty lze také pozastavit nebo odebrat a jejich hesla lze resetovat.

Uživatelé jsou schopni sdílet hesla pro konkrétní soubory. Tyto soubory musí být rezidenty na internetu zabezpečený úložný prostor která je součástí systému LastPass Teams. Úložný prostor je zabezpečen šifrováním stejně jako všechny přenosy mezi serverem LastPass a sítěmi jeho klientů.

Firmy, které se přihlásily k odběru služby týmů LastPass, nemusí na místě instalovat žádný software. Ke konzole se dostanete prostřednictvím libovolného internetového prohlížeče. Týmy LastPass je k dispozici ve 14denní bezplatné zkušební verzi.

8. ManageEngine Password Manager Pro

ManageEngine Password Manager Pro

ManageEngine Password Manager Pro je místní software, který běží Okna a Linux servery. Systém se neomezuje pouze na sledování hesel v hostitelském počítači. Bude také spravovat hesla na zařízeních MacOS, Unix, Oracle, Sybase, MySQL, SQL Server, Juniper Networks a Cisco Systems. Systém zjistí podezřelou aktivitu účtu pro prevenci ztráty dat.

Pomocí tohoto správce hesel můžete nastavit a spravovat hesla ve všech podnikových prostředcích. Funkce zahrnují periodické resetování hesla a vynucení síly hesla. Je také schopen implementovat vícefaktorové ověřování. Mezi funkce pro podávání zpráv patří auditní funkce, které musí prokázat shodu s normami ochrany údajů, jako jsou PCI-DSS a HIPAA.

Systém obsahuje šifrovaný trezor hesel. Nezapomeňte však, že se jedná o místní systém. Společnost bude muset zorganizovat své vlastní vzdálené úložiště zálohujte databázi hesel bezpečně naplánovat zotavení po havárii. Naštěstí zahrnuje program Password Manager Pro implementaci těchto zásad replikaci a zálohování úschovny.

Existují čtyři verze nástroje Password Manager Pro: Volný, uvolnit, Standard, Pojistné, a Podnik. Bezplatná verze je omezena na ochranu deseti zdrojů. Cena placených vydání závisí na počtu administrátorů, kteří budou systém používat. Verze Enterprise Password Manager Pro je k dispozici pro dva správce na 30denní zkušební verzi zdarma.

Výběr správce podnikové sítě

Správa hesel je důležitý úkol, který by neměl být ponechán náhodným manuálním procesům. Mnoho správců systémů se při ukládání informací o uživatelských účtech spoléhá na tabulky. Ani pro malé firmy není tato strategie dostatečně dobrá. Zaprvé, každý hacker, který tento soubor objeví, zatímco zkoumá zdroje připojené k síti, bude okamžitě získat neomezený přístup ke všem datům společnosti. Každý, kdo se může dostat na účet finančního manažera, okamžitě získá přístup k funkcím autorizace plateb a může vymazat bankovní účet společnosti.

Větší společnosti rozhodně potřeba investovat do systému správy hesel. Dokonce i trezor na heslo by byl dobrý začátek. Nástroje v tomto seznamu doporučených správců podnikových a síťových hesel se liší funkčností. Při pohledu na popisy těchto nástrojů byste měli určit ten, který obsahuje všechny funkce, které vaše společnost potřebuje.

Využijte bezplatné zkušební verze, které nabízí mnoho nástrojů z našeho seznamu. Jakmile tyto nástroje uvidíte v akci, budete mít lepší představu o tom, které je pro vaši společnost nejlepší.

Obrázek: Heslo maska ​​od Pixabay. Veřejná doména.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 4 =