7 nejlepších nástrojů pro monitorování Apache Cassandra

Nejlepší monitorovací nástroje Apache Cassandra


Co je Apache Cassandra? 

Apache Cassandra je open-source systém správy databází. Apache Cassandra používají společnosti jako Apple, Spotify, Netflix a Uber. Systém je široce používán, protože se jedná o odolné, škálovatelné a decentralizované databázové řešení odolné vůči chybám. Cassandra si můžete zdarma stáhnout z webových stránek Apache zde.

Přestože Cassandra přichází s vestavěnými funkcemi, jako je odolnost proti chybám, stále je třeba ji efektivně spravovat. Použití nástroje pro monitorování sítě k měření výkonu a zdravotního stavu databází je nezbytné k zajištění nejlepšího výkonu a předcházení bezpečnostním událostem.

O nástrojích níže je spousta podrobností, ale pro rychlé shrnutí zde náš seznam 7 nejlepších nástrojů pro sledování Apache Casandry:

  1. Server SolarWinds & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Naše nejlepší volba pro monitorování Apache Cassandra. Skvělé pro sledování Linuxu nebo Unixu včetně statistik uzlů, sledování a stavu sítě.
  2. ManageEngine Applications Manager Kompatibilní také s MongoDB, má skvělou palubní desku, která dokáže monitorovat klastry a další.
  3. Dynatrace Automaticky detekuje databáze Apache Cassandra, může se dostat do hloubky dat, která shromažďuje.
  4. AppDynamics Také automaticky detekuje databáze Apache Cassandra a nabízí dobré možnosti monitorování a sledování.
  5. SignalFx Podobné výše uvedeným možnostem, ale je založeno na cloudu. Dobré pro nastavení upozornění.
  6. Instaclustr Síťový monitor s vlastním monitorovacím rozhraním Cassandra API. Poskytuje 20sekundové aktualizace a dobrý souhrnný náhled clusteru.
  7. Instana Tento monitor poskytuje dobré metriky až na úroveň uzlů.

Nejlepší nástroje pro sledování Apache Casandra

1. Server SolarWinds & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

7 nejlepších nástrojů pro monitorování Apache Cassandra

Monitor serverů a aplikací SolarWinds je nástroj pro monitorování sítě, který dokáže sledovat Apache Cassandra. Tento nástroj byl navržen tak, aby monitoroval výkon a dostupnost serverů Apache Cassandra na Linux nebo Unix. Podrobnosti o zdraví služeb, statistiky uzlů, a sledování sítě všechny lze zobrazit prostřednictvím jednoho sjednoceného řídicího panelu.

Můžete také nastavit přizpůsobená upozornění na Server SolarWinds & Monitor aplikací. Mezi sledované faktory patří zvýšená latence nebo pokračující aktivita nápovědy. Upozornění si můžete prohlédnout prostřednictvím Všechna aktivní upozornění stránka, která vám řekne seznam všech aktuálních upozornění včetně příčiny výstrahy a délky jejího trvání.

Jako monitorovací řešení Apache Cassandra, Server SolarWinds & Monitor aplikací je vynikající produkt díky svému výstražnému systému a všestrannému přístrojovému panelu. Server SolarWinds & Monitor aplikací začíná na 2 995 $ (2 397 GBP). Můžete si stáhnout 30denní bezplatná zkušební verze.

Server SolarWinds & Monitor aplikací Stahujte 30denní zkušební verzi ZDARMA

2. ManageEngine Applications Manager 

7 nejlepších nástrojů pro monitorování Apache Cassandra

ManageEngine Applications Manager je nástroj pro sledování aplikací, který je kompatibilní s Apache Cassandra a MongoDB. Metriky výkonu, se kterými můžete sledovat ManageEngine Applications Manager zahrnout využití procesoru, provozní výkon, latence, čekající úkoly, a využití paměti. Řídicí panel byl navržen speciálně, aby vám pomohl sledovat klastry a rozděluje zdravotní stav jednotlivých klastrů ve formátu seznamu.

Za palubní deskou je mnoho různých grafů výkonu, které ukazují, jak Cassandra hraje. Existují grafy pro využití paměti, využití procesoru, a statistika úložiště. Například graf využití paměti ukazuje, jak na to použitá paměť, volná paměť, a celková paměť se časem změnilo.

Existují tři verze ManageEngine Applications Manager: Volný, uvolnit, Profesionální a Podnik. Bezplatná verze podporuje až pět aplikací nebo serverů zdarma. Profesionální verze začíná na 25 monitorech za 945 $ (756 GBP) až 250 monitorů za 7 195 $ (5 759 GBP).

Verze Enterprise stojí 9 595 $ (7 680 GBP) pro 250 monitorů až 83 995 $ (67 238 GBP) pro 5 000 monitorů. Můžete přidat další monitory celkem až do 10 000 monitorů. Můžete si stáhnout 30denní bezplatnou zkušební verzi.

3. Dynatrace 

7 nejlepších nástrojů pro monitorování Apache Cassandra

Dynatrace je nástroj pro sledování výkonu aplikací, který dokáže sledovat Apache Cassandra. Dynatrace automaticky detekuje databáze Cassandra za méně než pět minut, takže můžete začít sledovat jejich výkon. Metriky výkonu, které můžete sledovat, zahrnují procesor, připojení, doba sběru odpadků, suspenze, a opakované přenosy. Na Další detaily kartu, můžete začít hledat hlubší statistiky, jako je využití disku, Mezipaměti, Rady, Zatížení, Nitě bazény, a Spravovaná paměť Java.

Analýza kořenových příčin je jednou z Dynatrace je nejsilnější funkce. Dynatrace budou moci zdůrazněte hlavní příčinu problémů s výkonem na jednotlivých uzlech. Automatizace analýzy kořenových příčin vám umožňuje reagovat na problémy serveru mnohem rychleji tím, že máte k dispozici všechny potřebné informace, abyste mohli informovaně reagovat.

Pokud potřebujete monitorovací nástroj Cassandra, který lze snadno konfigurovat a viditelnost se táhne až dolů na úroveň uzlů Dynatrace je nástroj, který byste měli určitě zvážit. Pokud chcete znát cenu Dynatrace budete muset společnost kontaktovat přímo. K dispozici je také 15denní bezplatná zkušební verze.

4. AppDynamics 

7 nejlepších nástrojů pro monitorování Apache Cassandra

AppDynamics je další přední nástroj pro správu aplikací, který dokáže sledovat databáze Cassandra. S AppDynamics, můžete vidět přímo dolů do podrobností o obchodních transakcích. Produkt automaticky objeví databáze Apache Cassandra a přidá je do monitorovacího prostředí.

Existuje mnoho různých metrik, pomocí kterých můžete sledovat AppDynamics. Například sledováním back-end komunikace Cassandry můžete zachytávat data průměrná doba odezvy, chyby za minutu, a volání za minutu. Tato informace poskytuje přehled o tom, jak služba funguje.

Existují tři verze AppDynamics k dispozici ke koupi; APM Pro, Pokročilé APM, a Vrchol APM. APM Pro zahrnuje monitorování obchodních transakcí jako základní balíček, ale potřebujete APM Advanced, abyste mohli využívat také viditelnost serveru a viditelnost sítě.

APM Peak je prémiový balíček, který zahrnuje sledování obchodní výkonnosti, analytiku transakcí a obchodní cesty. Chcete-li zobrazit cenu těchto balíčků, musíte kontaktovat prodejní tým. Můžete si stáhnout 15denní bezplatnou zkušební verzi.

5. SignalFx 

7 nejlepších nástrojů pro monitorování Apache Cassandra

SignalFx je produkt pro monitorování cloudu určený pro monitorování infrastruktury, jako je Cassandra. SignalFX použití sbírat a JMX shromažďovat údaje o výkonu od společnosti Cassandra. Metriky, které můžete pomocí tohoto nástroje sledovat, zahrnují latence, požadavky na propustnost, chyby, lisovací činnost, a nápověda. Všechna tato data lze zobrazit prostřednictvím monitorovacích panelů.

Můžete také konfigurovat pravidla výstrah určit, jaká aktivita spustí upozornění. Upozornění jsou kategorizována jako Kritický, Hlavní, důležitý, Méně důležitý, Varování, a Info. Výstražná pravidla lze spravovat v systému Windows Upozornění zobrazení, kde nakonfigurujete Název pravidla a zdroj, Zjistitnázev, a Doba trvání. Existuje také možnost použít analytiku v reálném čase ke zjištění důležitých trendů používání (což by mohlo naznačovat další problémy s výkonem).

SignalFx je k dispozici ve dvou verzích; Sledování infrastruktury SignalFx a SignalFx Microservices APM. Náklady na sledování infrastruktury SignalFx mezi 15 $ (12 liber) až 25 $ (20 liber) za hostitele za měsíc. SignalFx Microservices APM se pohybuje od 45 $ (36 liber) do 65 $ (52 liber) za hostitele za měsíc. K dispozici je bezplatná zkušební verze.

6. Instaclustr 

7 nejlepších nástrojů pro monitorování Apache Cassandra

Instaclustr je platforma pro monitorování sítě, která má Cassandra Monitoring API. Monitorovací rozhraní Cassandra monitoruje využití disku, Využití CPU, čte a píše, úkoly latence, čeká na zhutnění, statistika úkolů, živé buňky a náhrobky na čtení. Každá metrika je aktualizována každých 20 sekund, takže všechny zobrazené informace jsou aktuální. Pro perspektivu režie, Souhrn klastru zobrazení vám poskytuje dostatek informací pro zjištění zdraví klastru.

Vizualizace zahrnuta Instaclustr vám pomůže sledovat změny metrik v průběhu času. Například můžete zobrazte graf, který ukazuje kolísání v „Čtení latence“ v průběhu času. Tyto grafy usnadňují identifikaci trendů, které by vám mohly uniknout, pokud používáte řídicí panel.

Existují čtyři verze Instaclustr k dispozici ke koupi: Vývojář - Starter, Vývojář - profesionální, Výroba, a Podnik. Vývojář - Starter stojí 20 $ (16 liber) za uzel měsíčně s úložnou kapacitou 5 GB a 2000 MB paměti. Profesionální verze stojí 79 $ (63 liber) za uzel za měsíc za 30 GB úložiště a 3750–4000 MB paměti.

Produkční verze začíná na $ 250 (200 liber) pro 250-3200 GB úložiště a 8000-122000 MB paměti. Verze Enterprise začíná na 2 500 USD (2 000 GBP) a je zaměřena na společnosti, které chtějí sledovat více než 30 uzlů. Můžete si stáhnout zkušební verzi zdarma.

7. Instana 

7 nejlepších nástrojů pro monitorování Apache Cassandra

Instana je nástroj pro sledování výkonu aplikací s celou řadou podpory pro Cassandra. Jakmile bude Instana nasazena, bude automaticky detekuje Cassandru. Funkce autodiscovery umožňují rychlou instalaci, aniž byste museli spravovat mnoho ručních konfigurací. Z hlediska viditelnosti se software zobrazuje až po metriky na úrovni uzlů Žádosti, Latence pro čtení / zápis klienta a Nevyřízené žádosti. K dispozici jsou také metriky na úrovni klastru, které vás ukazují podrobnosti o mezerníku, faktory replikace, a velikosti disku.

Zdraví Cassandry můžete také sledovat prostřednictvím Dynamický graf. Dynamický graf zobrazuje události infrastruktury spolu s časovou osou, takže můžete vidět, jak se výkon v průběhu času mění. Pokud budete mít tyto informace před sebou, získáte jasnou představu o trendech výkonu ovlivňujících službu.

Existují dvě verze Instana k dispozici ke koupi: Sledování infrastruktury a Správa výkonu aplikací. Monitorování infrastruktury stojí 11 USD (8 GBP) za hostitele měsíčně s neomezeným počtem uživatelů a více než 100 senzorů. Balíček správy výkonu aplikací stojí 75 $ (60 GBP) za hostitele, za měsíc a zahrnuje monitorování infrastruktury, monitorování koncových uživatelů a analytiku. Můžete si stáhnout zkušební verzi zdarma.

Jaký nástroj bych měl použít ke sledování Apache Cassandra? 

Pokud v současné době používáte Apache Cassandra ke správě svých databází, je nezbytné monitorovací řešení. Dobrý nástroj pro sledování infrastruktury pomůže zajistit, aby vaše databáze fungovala. Nástroje jako Server SolarWinds & Monitor aplikací a Dynatrace jsou dobře známé tím, že zajišťují důkladnou viditelnost fyzické a virtuální infrastruktury.

Pokud jde o konfiguraci a hloubku, Dynatrace je jedním z nejlepších na tomto seznamu (zejména kvůli jeho schopnosti detekovat Cassandru automaticky!). Pokud však chcete více přístupu k monitorování založeného na řídicím panelu, Server SolarWinds & Monitor aplikací je nejlepší výběr.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − = 58