6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache

6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache


Pokud trávíte hodně času online, je pravděpodobné, že jste komunikovali s webem podporovaným Webový server Apache. Apache HTTP Server je jedním z nejstarších a nejpopulárnějších webových serverů na světě, který podporuje webové stránky jako eBay, LinkedIn a Facebook. Jeho podpora serverů Windows a Unix pomohla mnoha organizacím v prostředí napříč platformami. V tomto průvodci webovým serverem Apache se podíváme na to, co je webový server Apache a nejlepší monitorovací nástroje.

Nemáte čas si přečíst celý příspěvek? Zde je naše shrnutí seznam 6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache:

  1. SolarWinds Apache Monitor se serverem & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Komplexní nástroj pro monitorování serverů a aplikací, který může pomocí specializovaného modulu sledovat klíčové metriky výkonu Apache.
  2. Monitor sítě Paessler PRTG (ZDARMA ZKUŠEBNÍ) Autodetekuje vaši síťovou strukturu při instalaci a má více než tucet modulů monitorování serveru pro Apache.
  3. Dynatrace Sledujte a vizualizujte metriky Apache v kontextu vašich webových služeb, které používají Apache.
  4. ManageEngine Applications Manager Má vyhrazený nástroj pro sledování Apache, který nabízí sledování výkonu agentů bez agentů na různých metrikách.
  5. AppDynamics Monitorování v reálném čase pro identifikaci úzkých míst s automatickým vyhledáváním a výkonem obchodních transakcí typu end-to-end.
  6. Anturis Má vyhrazený modul Apache pro monitorování klíčových metrik výkonu.

Co je webový server Apache?

Webový server Apache je webový server s otevřeným zdrojovým kódem spravováno nadací Apache Software Foundation. Webový server je služba, která je umístěna mezi serverem a klientským zařízením. Webový server Apache běží jako kus softwaru na serveru a přijímá žádosti klientů z webového prohlížeče uživatele. Poté odešle odpověď na žádost ve formě webové stránky. Co dělá Webový server Apache Populární je řada modulů, které podnikům nabízejí další funkce.

Moduly umožňují přizpůsobení ve formě dalších funkcí. Například, IPv6, FTP, HTTP / 2, omezení šířky pásma, WebDAV, vyrovnávání zatížení, a Přepisování URL jsou jen některé z dalších funkcí, které Webový server Apache musí nabídnout. Tyto funkce vám poskytují větší kontrolu nad zkušenostmi, které poskytujete koncovému uživateli.

Abyste mohli Apache používat, stačí si stáhnout software z oficiálních webových stránek. Tento software je zcela zdarma, takže můžete začít zlepšovat služby svého webu bez porušení banky.

Nejlepší nástroje pro sledování webového serveru Apache

Pokud právě používáte Webový server Apache, použití nástroje pro monitorování serveru je zásadní pro zajištění vynikající zkušenosti. Součástí bitvy při sledování webových serverů jsou nezbytné nástroje a viditelnost, aby bylo možné řešit problémy s výkonem. Všechny nástroje uvedené v tomto článku jsou vynikající volbou pro dohled nad výkonem systému Webový server Apache.

1. SolarWinds Apache Monitor se serverem & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache

SolarWinds Apache Monitor pro výkon serveru s Server & Monitor aplikací je nástroj pro sledování aplikací, který může sledovat Webový server Apache. Nástroj monitoruje Uptime webového serveru Apache, přístupy, provoz, nečinní pracovníci, dostupnost, Zatížení CPU, celkový přístup, požadavek serveru za sekundu, Paměť, a další k identifikaci problémů s výkonem. K dispozici je také možnost sledovat další části infrastruktury, které podporují webový server, například Linux, MySQL a PHP.

Mimo Apache tento nástroj nabízí automatické vyhledávání aplikací a serverů. Autodiscovery je užitečné pro udržování aktualizovaného síťového prostředí, aby bylo zajištěno, že máte úplný přehled o tom, co se děje.

Systém varování také nabízí vysokou úroveň podpory Webový server Apache monitorování. systém varování pracuje na základě prahu a odesílá upozornění, pokud zařízení nebo aplikace odpovídá určitým problémům s výkonem. Pokud například server klesne nebo zatížení procesoru dosáhne problematické úrovně, program vás upozorní.

Server SolarWinds & Monitor aplikací začíná na ceně 2 995 $ (2 382 GBP). Můžete si stáhnout 30denní bezplatná zkušební verze.

SolarWinds Apache Monitor se serverem & Monitor aplikací Stahujte 30denní zkušební verzi ZDARMA

2. Monitor sítě Paessler PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache

Monitor sítě Paessler PRTG je nástroj pro sledování infrastruktury, který má svůj vlastní senzor Webový server Apache. Senzor HTTP Apache ModStatus PerfStats zobrazuje řadu metrik včetně Zatížení CPU, uptime serveru, požadavky za sekundu, bajtů na žádost, počet aktuálních zaneprázdněných pracovních vláken, a počet nečinných pracovních vláken. Senzor zobrazuje všechna tato data ve formě číselníků, které lze zobrazit jako živá a historická data.

Po nakonfigurování senzoru vás systém varování upozorní, pokud se vyskytne problém, který vyžaduje vaši okamžitou pozornost. Oznámení jsou k dispozici prostřednictvím e-mailu, SMS a oznámení push. Existuje také API, které můžete použít k vytvoření vlastních skriptů pro vlastní upozornění.

Monitor sítě PRTG je zdarma pro podniky monitorující méně než 100 senzorů. Pokud potřebujete více, budete si muset zakoupit jednu z placených verzí. Monitor sítě PRTG začíná za cenu 1 600 $ (1 272 GBP) za 500 senzorů a instalaci jednoho serveru až do 10 500 $ (8 352 GBP) za 5 000 senzorů a jednu instalaci serveru nebo 60 000 $ (47 727 GBP) pro 5 serverových instalací a neomezené senzory. Je tam také 30denní bezplatná zkušební verze.

Paessler PRTG Network MonitorStáhněte 30denní zkušební verzi ZDARMA

3. Dynatrace 

6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache

Dynatrace je platforma pro sledování výkonu aplikací s možností sledování Apache. Tento nástroj vám poskytne výkonpřístrojová deska které se zobrazí dostupnost, žádosti, velikosti odpovědí, zaneprázdnění pracovníci, verze aplikace, konfigurační cesta, změny infrastruktury, a restartuje se. Můžete například zobrazit Webový server Apache graf dostupnosti, který ukazuje, kdy služba naposledy prošla do režimu offline.

Funkce zvaná hloubkové monitorování procesů vám umožňuje vzít mikroskop na dobu odezvy služeb Apache běžících v různých procesech. Můžete například zobrazit graf, který uvádí, které služby zabírají nejvíce času na provedení. Služby zahrnují Apache moduly, Činnost databáze, Kompilace PHP, a Provedení PHP.

Jeden důvod proč Dynatrace je špičkový nástroj pro monitorování Webový server Apache je jeho motor pro detekci anomálií. Anomálie detekční engine automaticky detekuje anomálie výkonu identifikovat aktivitu. Pokud je zjištěna anomálie, budete upozorněni varováním. Výstraha nejen zvýrazní, že se jedná o problém, ale také určí hlavní příčinu, abyste ji mohli včas vyřešit.

Pro zviditelnění shora dolů Webový server Apache až na úroveň procesu, Dynatrace je výjimečná volba. Pokud však chcete znát dostupné možnosti cen Dynatrace budete muset společnost kontaktovat přímo. Můžete si stáhnout 15denní bezplatnou zkušební verzi.

4. ManageEngine Applications Manager 

6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache

ManageEngine Applications Manager je softwarová platforma pro monitorování aplikací, která nabízí Webový server Apache monitorování. S ManageEngine Applications Manager můžete sledovat dostupnost, Doba odezvy, Využití CPU, Byty převedeny / s, požadovat detaily Webový server Apache, a více. Rozsah metrik podporovaných programem zajišťuje, že víte, zda něco ovlivňuje vaše koncové uživatele.

systém varování součástí ManageEngine Applications Manager umožňuje uživateli nastavit prahové hodnoty pro sledování metrik výkonu. Upozornění jsou zasílána prostřednictvím e-mailem a SMS takže víte, kdy se koná představení. Výstrahy jsou vysoce konfigurovatelné, takže můžete určit, jaké činnosti vás nástroj upozorní. Můžete například nastavit práh doby odezvy, takže pokud server reaguje pomalu, obdržíte upozornění.

zprávy funkce v ManageEngine Applications Manager je další ze silných stránek programu. Zprávy ukazují historické údaje o výkonu na Webový server Apache ale můžete také použít strojové učení k předvídání budoucích trendů výkonu. Strojové učení vám pomůže plánovat budoucnost.

Existují tři verze K dispozici ManageEngine Applications Manager: Volný, uvolnit, Profesionální, a Podnik. Bezplatná verze podporuje až pět serverů nebo aplikací. Verze Professional začíná na 945 $ (751 GBP) pro 25 monitorů a verze Enterprise začíná na 9 595 $ (7 632 GBP) pro 250 monitorů. K dispozici je také 30denní bezplatná zkušební verze.

5. AppDynamics

6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache

AppDynamics je sledování výkonu aplikací, které může automaticky objevit topologii aplikace včetně Webový server Apache. Tento nástroj lze použít k zajištění viditelnosti obchodních transakcí. Data sledovaná agenturou AppDynamics pro Webový server Apache zahrnuje zatížení, průměrná doba odezvy, a chyby.

Upozornění v AppDynamicsnezávisle vypočítat základní hodnoty pro KPI rozlišit špatný výkon. Výpočty jsou dostatečně přesné, aby eliminovaly falešné poplachy, takže vám nebudou zasílány irelevantní nebo nesprávné alarmy. Z administrativního hlediska to zajišťuje, že budete reagovat pouze na důležitá upozornění.

Existují tři verze Správa výkonu aplikací AppDynamics dostupný: APM Pro, Pokročilé APM, a Vrchol APM. APM Pro je základní balíček, který zahrnuje schopnosti monitorování infrastruktury. APM Advanced také zahrnuje viditelnost do zásobníku aplikací. A konečně, APM Peak nabízí sledování obchodních výkonů v reálném čase, obchodní cesty a analýzy transakcí. Můžete zahájit 15denní bezplatnou zkušební verzi.

6. Anturis

6 nejlepších nástrojů pro sledování webového serveru Apache

Anturis je platforma pro sledování aplikací, která má svůj vlastní monitorovací nástroj Apache. Monitor Apache shromažďuje metriky jako počet zaneprázdněných pracovníků, počet nečinných pracovníků, požadavky za sekundu, Kbytes za sekundu, Kbyt na žádost, využití procesoru, a spotřeba paměti.

Nástroj také sleduje provozní data (což je užitečné pro detekci běžných typů kybernetických útoků, jako jsou útoky DDOS). Tyto metriky zahrnují počet požadavků za sekundu, počet bajtů za sekundu, a průměrný počet bajtů na žádost.

Pokud jde o konfiguraci, Anturis používá oba monitorování založené na agentech a monitorování bez agentů. K programu máte přístup prostřednictvím webového GUI. V případě, že vám zde chybějí jakékoli důležité informace, program obsahuje e-mailová upozornění, která vás informují o problémech s výkonem.

Anturis je k dispozici jako bezplatná a placená verze. Zdarma verze podporuje až 5 monitorů s e-mailovými upozorněními. Placené verze Anturis začněte od 10 $ (7,95 liber) za měsíc pro 10 monitorů až do 95 $ (75 GBP) za měsíc pro 100 monitorů. Můžete si stáhnout 30denní bezplatnou zkušební verzi nebo vyzkoušet ceny zde.

Monitorování webového serveru Apache

Pomocí nástroje jako Dynatrace nebo Server SolarWinds & Monitor aplikací budete mít jistotu, že doba odezvy zůstane nízká a vyhnete se nepředvídaným problémům s výkonem. Čím lepší je výkon serveru, tím více uspokojí uživatelský dojem, který si návštěvníci budou užívat.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

71 − = 62