5 nejlepších nástrojů ochrany Ransomware

5 nejlepších nástrojů ochrany Ransomware


Co je ransomware?

Jednoduše řečeno, ransomware je typ malwaru, který šifruje soubory nalezené v ohroženém systému a poté žádá oběti, aby zaplatily výkupné za opětovné získání přístupu k jejich vlastním datům..

„Výkupné“ peníze by mohly být kdekoli od několika do stovek tisíc dolarů.

Samozřejmě neexistuje žádná záruka, že oběti obnoví přístup ke svým souborům i poté, co zaplatí. Ale má smysl mít nejlepší řešení pro ochranu ransomwaru stejně.

Níže se podrobně podíváme na všechny věci ransomware, ale pokud chcete vědět, která řešení nabízejí nejlepší obranu, zde je seznam pěti nejlepších řešení ochrany ransomwaru:

 1. Acronis Ransomware Protection Zdarma řešení, které se může pohybovat mezi prsty s nejlepším z ransomwaru plovoucího dnes na internetu. Jedno z nejlepších řešení pro útoky s nulovým dnem.
 2. Malwarebytes Anti-ransomware Používá analýzu chování k odhalení škodlivého záměru; něco, co žádný antivirový program nemůže skutečně dosáhnout.
 3. Trend Micro RansomBuster Tento nástroj ochrany ransomwaru použijte k vyřešení problému jednoduše ukládáním dat a souborů do zabezpečené složky a blokováním veškerého neoprávněného přístupu k němu..
 4. Webroot SecureAnywhere Pro uživatele, kteří chtějí přesný nástroj, který je účinný jak v boji proti ransomwaru, tak jde snadno o spotřebu zdrojů. Tento nástroj je ideální volbou pro jednotlivce i malé firmy.
 5. Bitdefender Antivirus Plus Zdaleka jedno z nejlepších anti-ransomware řešení. Jedná se o kompletní obranu pro ty, kteří berou svou bezpečnost vážně - nejen proti ransomwaru.

Jak nultý den iTunes umožnil útočníkům nainstalovat ransomware na sly https://t.co/5iaAfbuGRE

- Dan Goodin (@ dangoodin001) 10. října 2019

Opravdu potřebujete ochranu před ransomware?

Pokud si myslíte, že vaše antivirové řešení poskytuje dostatečnou ochranu proti útokům malwaru, přichází další myšlenka.

Uvidíte, problém s antivirovým řešením je ten může chybět nově vydané ransomware co nejdříve to budou vědět po příští aktualizaci - když výrobce aktualizuje svou černou listinu nebo databázi malwaru.

Mezitím, anti-ransomware řešení může zastavit útok ransomware sledováním procesů nebo programů tím, že zkontroluje, zda provádí symptomatické změny a vykazuje podezřelá chování nebo aktivity.

A opět, i kdyby antivirový program detekoval útok malwaru, stále by nebyl schopen obnovit soubory, které byly zašifrovány pomocí ransomware. Dešifrování je předností nástrojů proti ransomwaru.

A tak to dává perfektní smysl mít kromě antivirového řešení spuštěn software na ochranu proti ransomwaru. To samozřejmě není, pokud se rozhodnete nainstalovat antivirové řešení, které mezi jeho funkce zahrnuje nástroj ochrany ransomwaru. Podíváme se na pár z nich.

Jak vážná je hrozba?

Pokud jde o útoky s ransomwarem, bude si 2017 vždy pamatovat, protože tento konkrétní typ malwaru dominoval globálním titulkům v oblasti kybernetického útoku. Například:

 • Tvůrci Ransomware mají dobrou motivaci, aby pokračovali ve svém obchodu: Odhaduje se, že v tomto roce vydělali 1 miliardu dolarů v placených výkupných
 • WannaCry ransomware udeřil v květnu téhož roku a v době, kdy se prach usadil, způsobil zmatek v digitálním světě: to přineslo nemocnicím rozsah ochromující National Health Service (NHS) ve Velké Británii, zasáhlo poskytovatele komunikací a také asi 10 000 dalších organizací, odhadem 200 000 osobních obětí a zasáhlo oběti ve více než 150 zemích

Petya Obrazovka ransomewareZdroj: Wikimedia Commons

Přestože hrozby do konce roku zmizely, nejednalo se přesně o konec náporu. V roce 2018 hrozba ransomwaru pokračovala a výkupné bylo drženo některým z největších společností na planetě a dokonce i sítím celých měst:

 • V březnu bylo město Atlanta zasaženo SamSam ransomware ale odmítl zaplatit výkupné ve výši 51 000 dolarů. Později by počáteční odhad vyúčtovací částky činil přibližně 3 miliony dolarů. Tato částka rychle vzrostla až na 11 milionů dolarů a mohla dokonce dosáhnout až 17 milionů dolarů.
 • V srpnu, TSMC, hlavní tchajwanský výrobce polovodičů, který dodává společnosti jako Apple, byl zasažen novou verzí ransomwaru WannaCry; útok zastavil výrobu společnosti

V roce 2019 to nebylo o mnoho lepší; ve skutečnosti se počet útoků ransomwaru zdvojnásobil a co je horší, samotný malware se stal ještě silnějším. Nějaké příklady:

 • Místní americké vlády byly i nadále zaměřeny, příkladem je správní úřad soudů v Gruzii, který nechal své systémy klepat offline.
 • Tvrdě zasáhly také velká průmyslová odvětví jako tomu bylo v případě norské hliníkové společnosti Norsk Hydro; hackeři požádali o počáteční výkupné poté, co se dostali do opory v síti společnosti; později se jim podařilo vyřadit více než 20 000 počítačů, které se rozšířily po celém světě. Konečné poškození: přes 50 milionů dolarů.

Je smutné, že pokud se v posledních letech chystáte něco udělat, budoucí prognóza nevypadá příliš povzbudivě. Předpokládá se, že útoky budou i nadále devastující, zatímco malware se stává záludnější, protože hackeři se stávají chytřejšími a zaměřují se na konkrétní odvětví nebo oběti..

Proč by se malé firmy měly starat o ransomware?

Jednoduše řečeno, existují tři hlavní důvody:

 • Rostoucí trend: Na malé a střední podniky se stále více zaměřují hackeři; takže je to jen otázka času, než vás zasáhnou - zvláště pokud rychle rostete.
 • Být dokonalým cílem: SMB představují cílenější cíle než jednotlivci, jsou také méně bezpečné než větší podniky - sedí na sladkém místě.
 • Žádné důsledky: SMB nemají pravomoc vystopovat nebo pronásledovat hackery; i když zjistí, kdo byl zodpovědný za útok ransomware, stále s tím nebudou schopni udělat mnoho - to povzbudí útočníky.

Jak může útok ransomware ovlivnit vaši firmu?

Jak jsme právě viděli, a kromě počáteční ztráty dat a ochromení produktivity může spad z ransomwarového útoku i nadále ovlivňovat podniky po dlouhou dobu po útoku.

Pojďme se podívat na to, jak:

 • Útok může zastavit procesy vaší firmy - s napadeným hardwarem neexistuje způsob, jak budete moci provozovat své procesy nebo obstarávat své zákazníky. To povede ke ztrátě důvěry zákazníků a nakonec ke snížení zisku.
 • Ztráta citlivých a kritických dat - infekce malwaru může mít za následek ztrátu dat vaší firmy, která by vám také mohla zabránit v pokračování v práci. Horší je, že mohou být ukradeny i informace o vašich klientech, což je ohrožuje.
 • Šíření dezinformací - nezjištěný útok malwaru může převzít kontrolu nad vašimi daty a aplikacemi a poté jej použít k vytvoření falešných dat a hlášení nesprávných výsledků. Pokud je nechtěně používáte i nadále, mohou být konečné výsledky pouze horší a mohou narušit strategii vaší firmy..
 • Útoky typu DoS (Denial-of-Services) - malware lze použít k tomu, aby vaše firma dosáhla kolen, a to jednoduše tím, že bude nepřístupná pro vnější svět. Na druhou stranu, skripty spouštěné z vaší sítě mohou být použity k izolaci od dat nebo klientů, které můžete potřebovat od vnějšího světa. Ať tak či onak, vaše firma bude mít nedostatek vstupů, které by mohly způsobit nevratnou škodu, pokud například váš prodej závisí na přístupu v reálném čase.

Toto je jen několik z mnoha způsobů, jak může být vaší firmě útokem malwaru poškozen. A tak se nyní stává otázka: z čeho jsou nejlepší řešení ochrany ransomware, z nichž si můžete vybrat?

Nejlepší nástroje ochrany ransomware

1. Acronis Ransomware Protection

5 nejlepších nástrojů ochrany Ransomware

Přestože je nabízen také jako součást komplexnějšího nástroje pro zálohování Acronis True Image, Acronis Ransomware Ochrana nástroj je bezplatný, samostatný anti-ransomware nástroj, který má také všechny funkce a možnosti. Plus, to přichází s 5 GB hostované online zálohy.

Je to v cloudu, kde jsou uložena všechna důležitá data, která se uživatel rozhodne chránit. A právě tato online záloha se používá jako bod obnovení v případě útoku ransomware.

Samozřejmě, to je navíc k místní mezipaměti záložních souborů - která Acronis Ransomware Protection chrání před útoky tím, že mu odepře přístup. Jakákoli aplikace nebo proces, který nemá příslušné oprávnění, je blokován.

Mezitím tento nástroj nedává pozor na známky útoků s ransomwarem a používá „whitelisting“ jiných kritických procesů, aby zajistil, že náhodně neoznačí legitimní procesy, které k němu mají přístup. Co je důležitější, tento nástroj zajišťuje svou vlastní integritu blokováním jakýchkoli pokusů o úpravu svých vlastních souborů.

Acronis Ransomware Protection je anti-ransomwarový nástroj, který jeho výrobce nabízí zdarma v naději, že se vám bude líbit natolik, že se nakonec rozhodnete pro prémiový balíček..

No, oni nejsou příliš daleko od značky - je to působivý anti-ransomware.

2. Malwarebytes Anti-Ransomware

5 nejlepších nástrojů ochrany Ransomware

Ačkoli to začalo v beta režimu, tento anti-ransomware nástroj se proměnil v jednu z nejlepších možností na současném trhu. Protože je nástrojem vytvořeným pro konkrétní účel, nejedí spotřebu energie a ve skutečnosti má malou digitální stopu. Kromě toho jej Malwarebytes používá jako součást své větší, úplnější Malwarebytes Endpoint Protection & Řešení odezvy. To znamená, že jsou si jisti, že je to skvělý nástroj a mají důvěru v jeho výkon.

Po instalaci běží na pozadí bez nutnosti počátečního skenování - jednoduše začíná chránit zařízení a reaguje v reálném čase. Krása Malwarebytes je jeho Ransomware Rollback [PDF] technologie. Jakékoli změny provedené v souborech - například šifrování malwarem - lze vrátit. To se provádí pomocí záloh, které toto řešení proti malwaru uchovává přesně pro tento účel.

Malwarebytes dohlíží na vše, co se kolem něj děje, a sleduje, který program nebo proces udělal to, co se změnilo. Když si uvědomí, že se stalo něco strašného může snadno vrátit čas zpět a zvrátit všechny změny, které byly provedeny bez ohledu na to, zda se jednalo o úpravu, odstranění nebo dokonce šifrování.

Takže pro ty, kteří by si mohli myslet, že se jedná o lehký nástroj, můžeme pouze říci: „Do ne podceňujte to. “

Věc, díky níž je Malwarebytes jedním z nejlepších nástrojů pro ochranu před malwarem, je právě to byl navržen tak, aby chránil před nejnovějšími online hrozbami. To proto, má schopnost cílit na nejnovější hrozby malwaru že ani některá jiná antimalwarová řešení „velké ligy“ se dosud nemohla nahlásit.

3. Trend Micro RansomBuster

5 nejlepších nástrojů ochrany Ransomware

RandomBuster je zdarma, a přestože je součástí komponenty Trend Micro Antivirus, je k dispozici také jako samostatný program.

Tento nástroj řeší problém ransomwaru poněkud odlišným způsobem - pomocí návnady na ransomware malware jsou falešné soubory umisťovány na předem vybraná strategická místa v systému a poté jsou sledovány, zda neobsahují škodlivé chování nebo útoky.

Pak je zde Ochrana složek - funkce, která vytváří dvě složky, kde jsou všechny dokumenty umístěné uvnitř chráněny před útoky. Žádný program nemůže upravovat nebo mazat soubory umístěné v těchto složkách, pokud k tomu nebylo uděleno zvláštní oprávnění. Samozřejmě lze vytvářet nové soubory, což zajišťuje jejich ochranu před jejich počátkem.

Tímto způsobem namísto kontroly všech procesů nebo sledování změn, které jsou prováděny na celém počítači, RansomBuster řeší pouze dvě složky (a všechny podsložky pod nimi), aby zastavil přístup k programům, procesům nebo službám, pokud jim není dovoleno . Uživatelé mohou jednoduše vytvořit složku a do ní vložit všechna svá citlivá data.

A konečně, jedna další skvělá věc na tomto anti-ransomwarovém řešení je to, že tvůrci - Trend Micro - mají vyhrazenou ransomwarovou horkou linku, kde si návštěvníci mohou najít celou řadu nástrojů k boji proti ransomwaru pro uzamčení obrazovky, odesílání infikovaných souborů k vyšetřování a dokonce i mít data dešifrována poté, co se stala obětí útoku malwaru.

4. Webroot SecureAnywhere

5 nejlepších nástrojů ochrany Ransomware

Webroot SecureAnywhere je antivirový program, který byl vytvořen pro obranu před všemi typy malwaru, nejen s ransomwarem. A přesto je funkce anti-ransomware tak účinná, že jsme ji museli zahrnout do tohoto seznamu.

Jedinečnou vlastností tohoto nástroje je to, že sleduje všechny procesy - legitimní nebo jiné - a ignoruje nebo je odstraňuje v závislosti na tom, do které sady patří. V případě nerozhodnosti nástroj pečlivě sleduje program nebo proces, dokud se nerozhodne v obou směrech.

Webroot SecureAnywhere, který je cloudovým antivirem, je snadno zdrojový do té míry, že zůstane bez povšimnutí při plnění jeho úkolu. Další výhodou je, že cloudové zpracování umožňuje rychlé skenování - dokonce i při úplných skenech.

Webroot SecureAnywhere zabraňuje neuznávaným procesům v připojení online nebo provádění nevratných změn a protokolová vše ostatní, co dělají. Webroot Central celou dobu důkladně analyzuje procesy proti databázi v cloudu. Pokud některý z nich zvýší příznak, nástroj použije jeho protokoly pro zvrácení všech změn, které možná provedly, včetně dešifrování souborů, které byly zašifrovány.

5. Bitdefender Antivirus Plus

5 nejlepších nástrojů ochrany Ransomware

To je patrně, jedno z nejlepších anti-ransomware softwarových řešení. Opět, i když Bitdefender Antivirus Plus je kompletní antivirová sada a jako plnohodnotný obranný systém dokáže udržet vaši síť v bezpečí před různými druhy útoků, je to docela pozoruhodná ochrana před ransomwarem.

Je to hlavně díky Bezpečným souborům, což je funkce, která zabraňuje přístupu neoprávněných uživatelů k citlivým dokumentům a datovým úložištím. Bitdefender má také svůj vlastní antivirový skenovací modul a vícevrstvou anti-ransomwarovou ochranu.

Bitdefender Antivirus Plus kromě boje proti ransomwaru slouží také jako nástroj na ochranu před phishingem a podvody a má rozšíření pro sledování a vyhledávání a blokování webových sledovačů. Bojíte se o někoho, kdo na vás špionuje v soukromí vaší kanceláře nebo obývacího pokoje? Ochrana této kamery v této sadě zabraňuje aplikacím převzít vaši kameru, zatímco Mikrofonní monitor vás upozorní, když se aplikace pokusí získat přístup k mikrofonu.

To vše je podporováno funkcemi, jako je správce hesel, bankovní ochrana, VPN, bezpečné online nakupování a mnoho dalšího. Překvapivě, i když se jedná o náročné antimalwarové řešení, Bitdefender zůstává nenápadný a nezavazuje zdroje stroje, který má chránit.

Celkově bychom řekli, že se jedná o úžasný všestranný balík pro obranu sítě.

Rozhodování o nástroji ochrany ransomware

Pokud se zeptáte, který z nich bychom nejvíce doporučili, stále bychom byli rozděleni mezi Bitdefender Antivirus Plus a Webroot SecureAnywhere. Doporučujeme první pro podniky a podniky, zatímco druhé by bylo ideální pro jednotlivce nebo malé firmy.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − 85 =