27 Nejlepší nástroje pro monitorování sítě a software roku 2020

27 Nejlepší nástroje pro monitorování sítě a software roku 2020


Výběr nástrojů pro monitorování sítě je trochu ohromující se stovkami různých dodavatelů softwaru.

Náš tým odborníků v oblasti IT se rozhodl shromáždit své dlouholeté zkušenosti a rozsáhlé znalosti v oboru a vytvořit obrovský seznam nástrojů pro monitorování sítě, které budou procházet jejich tempy.

Poté jsme se rozhodli důkladně otestovat, porovnat a zkontrolovat každý z nich, abychom vám poskytli konečný seznam nejlepších nástrojů pro monitorování sítě pro rok 2020. Zahrnuli jsme bezplatný, placený a open source software pro Windows, Mac a Linux.

Pokryjeme podrobně všech 27 nástrojů, ale pro ty z vás, kteří chtějí znát naše nejlepší tipy, jsou zde nejlepší nástroje pro monitorování sítě a kousek o každém z nich:

7 nejlepších bezplatných nástrojů pro monitorování sítě (rychlé shrnutí)

 1. Monitor výkonu sítě SolarWinds (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA) Tento produkt vlajkové lodi pro správu sítě od společnosti SolarWinds monitoruje sítě LAN, wifi, virtualizace, WAN a zdroje založené na cloudu.
 2. Monitor sítě Paessler PRTG (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA) Sjednocený monitorovací systém, který pokrývá sítě, servery a aplikace, virtualizace a zdroje mimo pracoviště.
 3. Monitorovací sada NetCrunch (Zkušební verze ZDARMA) Kompletní platforma pro monitorování sítě, která zahrnuje analýzu provozu, správu protokolu, monitorování serveru a monitorování aplikací.
 4. Monitorování sítě Site24x7 z cloudu (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Kombinovaná IT infrastruktura, aplikace a služby pro sledování chování uživatelů dostupné v cloudu.
 5. Atera (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Cloudový systém RMM zahrnuje širokou škálu monitorů - server, zařízení a aplikace - vhodné pro všechny velké podniky.
 6. ManageEngine OpManager (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Monitorovací systém založený na SNMP, který pokrývá sítě LAN, virtualizace, WAN a servery založené na cloudu.
 7. Balíček nástrojů FlowWare SolarWinds (BUNDLE ZDARMA NÁSTROJŮ) Sada tří bezplatných nástrojů, které vám pomohou vyzkoušet kapacitu sítě prostřednictvím směrovačů Cisco.

Naše 26 oblíbených nástrojů pro monitorování sítě

Během několika posledních let byly nástroje pro monitorování sítě v neustálém stavu vývoje. Poskytovatelé saturují trh pomocí vysoce kvalitních nástrojů pro monitorování sítě Windows a Linux. Pro administrátory je to dobrá zpráva, protože stále existuje poptávka po nástrojích síťové skenování, Integrace SNMP, a monitorování sítě kombinovaný. Právě teď existují desítky nástrojů na vysoké úrovni, které mohou poskytnout rozpis vaší živé sítě v reálném čase.

Nástroje pro monitorování sítě jsou důležité z mnoha důvodů. Monitorovací nástroj vám může poskytnout přehled stavu služeb a stavu infrastruktury v reálném čase. Většinu času se tyto systémy používají k identifikaci příznaků slabého výkonu v podnikové síti.

1. SolarWinds Network Performance Monitor (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

Monitor výkonu sítě SolarWinds

Nejprve na našem seznamu máme Monitor výkonu sítě SolarWinds. SolarWinds Network Performance Monitor je špičkový nástroj pro monitorování sítě, který umožňuje sledovat vaše síťové prvky pomocí SNMP a centralizovaného dashboardu. Ať už provozujete bezdrátovou nebo kabelovou síť, můžete pomocí nástroje Sledování výkonu sítě dávat pozor na známky slabého výkonu.

Stručný přehled funkcí

 • Autodiscovery zařízení v celé síti
 • Přizpůsobitelné výstrahy s aktivačními událostmi
 • Vizualizační funkce jako výsečové grafy, grafy a mapy
 • Inteligentní mapy síťové infrastruktury
 • Vizualizace kritické cesty NetPath
 • Vytvářejte tepelné mapy síťových prostředí

Tento produkt SolarWinds je od začátku extrémně snadno použitelný. Sledování výkonu sítě spustí funkci automatického vyhledávání které ručně vyhledá zařízení ve vaší síti a mapuje je do vašeho systému. To eliminuje potřebu trávit čas manuálním připojením síťových zařízení k centrální konzoli.

Jak můžete vidět na obrázku výše, SolarWinds vám nabízí rozmanitou škálu vizuální prvky jako výsečové grafy, mapy, a varování abyste si mohli přečíst výkon vaší sítě z letmého pohledu. Například Uzly s problémy okno upozorňuje na všechny síťové prvky, které mají problémy s výkonem. Stejně tak aplikace Sekce Přehled stavu umožňuje zobrazit celkový stav aplikací v celé síti.

Minimalistický a přesto komplexní design SolarWinds je jedním z největších prodejních bodů platformy. Toto však není všechno, co tento program nabízí. Můžete také vytvořit přizpůsobená upozornění vás upozorní, když dojde k chybě sítě. V případě potřeby můžete svá upozornění přiřadit konkrétním zaměstnancům. To je užitečné v situacích, kdy je třeba delegovat úkoly reakce mezi týmy.

Profesionálové:

 • Extrémně snadné použití s ​​intuitivním designem rozhraní
 • Bezbolestná konfigurace se spoustou automatizovaných možností
 • Vysoká úroveň přizpůsobení, včetně přizpůsobených upozornění
 • Inteligentní mapy a tepelné mapy poskytují celou řadu perspektiv sítě
 • Schopnost používat skripty pro automatické řešení problémů

Nevýhody:

 • Omezené možnosti pro sledování cloudových služeb

Monitor SolarWinds Network Performance Monitor je celkově na prvním místě našeho seznamu, protože nabízí perfektní kombinaci snadnosti použití a monitorování sítě typu vše v jednom. Funkce automatického vyhledávání a vizualizace na vysoké úrovni jsou dvě standardní funkce. Monitor výkonu sítě je k dispozici od 2 895 $ nahoru. Je tam také 30denní bezplatná zkušební verze, kterou si můžete stáhnout zde.

VÝBĚR REDAKCE

SolarWinds NPM je mnohem víc než jen jednoduchý skener, což je důležité, protože při změně konfigurace dochází k většině problémů se zabezpečením. Nabízí spolehlivé prověřování zranitelnosti a pokročilé možnosti vytváření a sledování konfiguračních zásad a případných problémů z nich vyplývajících. Schopnost automaticky řešit problémy pomocí skriptů znamená, že je vysoce efektivní jak při detekci problémů, tak při jejich řešení.

Stažení: 30denní bezplatná zkušební verze od SolarWinds.com

Oficiální stránka: https://www.solarwinds.com/network-performance-monitor/

OS: Windows Server

2. Monitor sítě Paessler PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

Paessler PRTGPRTG Network Monitor od Paessler je další produkt, který poskytuje vynikající sadu funkcí pro monitorování sítě. PRTG používá k monitorování síťových zařízení SNMP, sniffing paketů a WMI. Jednou z prvních věcí, které si o PRTG všimnete, je, že může být obtížné sledovat, co se ve vaší síti děje. I když to není tak jasné jako produkt, jako je OpManager, má dostatečnou hloubku, aby vám poskytl jasný obraz, pokud vydržíte mimo počáteční neohrabanost a seznámíte se s ním.

PRTG je možnost, kterou lze snadno nasadit. Stejně jako ostatní špičkové produkty pro sledování výkonu sítě má i PRTG své vlastní funkce automatického vyhledávání. Funguje to jako síťový mapovač a rozpoznává síťové prvky, aniž byste je museli ručně konfigurovat. Automatické zjišťování vám umožní zasáhnout na zem a omezit obrovské množství manuální práce. Síť můžete začít monitorovat brzy po nasazení ze stolního nebo mobilního zařízení pomocí aplikace PRTG.

Mapy PRTG je jedinečná nabídka vizualizace platforem. Nyní existuje mnoho způsobů, jak lze mapy používat. Nejjednodušší je vytvořit síťovou mapu, která označuje každé zařízení v síti. Můžete jej však upravit tak, aby zobrazoval pouze nejdůležitější senzory ve vaší místní infrastruktuře. Co je na této funkci opravdu skvělé, je, že můžete vytvořit automatické nastavení rotace mapy. To vám umožní automaticky změnit mapy, které si prohlížíte, z 10, 30, 60 sekund na 10 minut.

Přestože si uživatelské rozhraní zvykne, jedná se o produkt, který je ideální pro ty, kteří jsou ve světě monitorování sítě nová. Je dodáván s křivkou učení, ale auto-objev, upozornění, a vizuální displeje učinit tuto jednu z lepších platforem na trhu. Existuje řada možností stanovení cen pro PRTG od verze, která pracuje na až 100 monitorech až po XL5 za 1 400 $ (1 052 GBP). Nejlepší hodnotou za peníze je pravděpodobně balíček XL1, který vám nabízí neomezené senzory za 13 436 $ (10 101 GBP). K dispozici je také 30denní bezplatná zkušební verze, kterou můžete stáhnout zde. PRTG zůstává zdarma až pro 100 senzorů. Prostřednictvím webového rozhraní můžete také získat přístup k verzi PRTG v podobě softwaru jako služba.

PRTG Network Monitor od PaesslerDownload 30denní zkušební verze ZDARMA

3. NetCrunch (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

27 Nejlepší nástroje pro monitorování sítě a software roku 2020

Společnost Adrem Software vyrábí platformu NetCrunch a na jejím základě nabízí čtyři úrovně balíčků monitorování systému - sada NetCrunch Monitoring Suite je nejvyšší z těchto balíčků nástrojů. Standardní balíček NetCrunch se nazývá NetCrunch pro zařízení SNMP. To používá Jednoduchý protokol pro správu sítě sledovat činnosti na směrovačích, přepínačích a firewallech. Tento nástroj zahrnuje zpracování výstrah, mapování portů přepínačů a monitorování aplikací.

Můžete zaplatit za další moduly, které se přidají k základnímu balíčku, nebo se rozhodnout pro vyšší balíčky, které zahrnují další funkce. Jedním z kroků od NetCrunch pro SNMP zařízení je NetCrunch Performance Monitor. To má všechny možnosti základní služby NetCrunch SNMP plus monitorování serverů a aplikací a správa protokolu. Tato služba je schopna sledovat vzdálené zdroje, jako jsou cloudové servery, a je také dobrou volbou, pokud implementujete virtualizaci ve vaší síti.

Další úrovní je NetCrunch pro síťovou infrastrukturu. Tento balíček obsahuje monitorovací funkce SNMP základního balíčku plus mapování topologie sítě a analýza toku provozu. Nezahrnuje funkce monitorování serveru a aplikací ani správu protokolu nástroje NetCrunch Performance Monitor, ale tento modul můžete zakoupit jako doplněk na.

Můžete se také rozhodnout pro NetCrunch Monitoring Suite, který zahrnuje všechny moduly NetCrunch. Získáte monitor serveru a aplikace, mapovač topologie, správce protokolu a funkce analýzy provozu, které jsou k dispozici v jiných balíčcích NetCrunch. Tento balíček také obsahuje funkce inventáře hardwaru a softwaru pro Windows to zahrnuje funkce správy záplat a monitorovací nástroje pro služby Windows. Součástí monitorovací sady je také správa konfigurace a akce zaměřené na politiku které mohou pomoci automatizovat mnoho vašich úkolů správy systému.

S nejnovější verzí 10.6 je k dispozici nová a vylepšená vzdálená sonda. Je schopen monitorovat více než 70 síťových služeb, včetně SNMP a HTTP. Nová vzdálená sonda je také schopna monitorovat všechny senzory NetCrunch, jako je WMI, SQL a mnoho dalších.

Sonda podporuje automatické vyhledávání síťových služeb. Pokaždé, když je přidán nový uzel, sonda automaticky vyhledá služby a začne jej sledovat. Kromě toho můžete nyní nastavit upozornění na uzel vzdálené sondy a získat upozornění, pokud je připojení sondy přerušeno.

Tento soubor si velmi ceníme, protože je velmi rychlý a existuje 30denní bezplatná zkušební verze všech jeho modulů pro monitorování systému.

NetCrunchStáhněte 30denní zkušební verzi ZDARMA

4. Monitorování sítě Site24x7 z cloudu (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

Site24x7

Site24x7 cloudový síťový monitorovací nástroj která pokrývá IT infrastrukturu, aplikace a chování uživatelů. Sekce monitorování sítě nástroje je schopna automaticky objevit všechna zařízení připojená k síti. Site24x7 kompilace inventář vybavení z výsledků tohoto vyhledávání a poté se sestaví mapy topologie sítě automaticky. Soupis a všechny mapy se automaticky aktualizují vždy, když se zařízení přidá, přesune nebo odstraní.

Autodiscovery funkce Site24x7 je řízen Jednoduchý protokol pro správu sítě (SNMP). Tento systém je zabudován do všech síťových zařízení. Potřebuje pouze správce SNMP, aby si vyžádal informace o stavu od softwaru agenta, který jejich výrobci načtou do každého přepínače a routeru. Site24x7 splňuje tohoto SNMP manažera.

SNMP zahrnuje postup, který agentům zařízení umožňuje zaslat oznámení manažerovi, když zjistí kritickou podmínku na zařízení, které monitoruje. Tato zpráva se převede na Varování nebo upozornění na ovládacím panelu Site24x7, v závislosti na hodnocení závažnosti uvedené ve zprávě od agenta.

Site24x7 monitoruje přepínače, směrovače, zařízení brány firewall, zdroje napájení, vyrovnávače zatížení, bezdrátové sítě, cloudové služby a připojení WAN. Nejedná se o monitor provozu na šířku pásma. Monitor se zaměřuje na připojený hardware. Širší pohled na balíček Site24x7 ukazuje, že systém také monitoruje další hardware, například koncové body a servery. Sleduje také výkon aplikací. Modul chování uživatelů v balíčku je zvláště užitečný pro firmy, které provozují webové stránky. To zahrnuje skutečné monitorování uživatelů analyzovat typické cesty kupujících a také syntetické sledování webových transakcí, což simuluje přístup k webové stránce.

Site24x7 je k dispozici zdarma. Bezplatná verze služby je omezena na sledování pěti webových stránek nebo serverů. Existují čtyři placené edice služby. Každý z nich je přizpůsoben různým podnikovým potřebám. Každá z placených verzí Site24x7 je k dispozici na 30denní bezplatná zkušební verze.

Site24x7 Network MonitoringStart 30denní zkušební verze ZDARMA

5. Atera (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)

27 Nejlepší nástroje pro monitorování sítě a software roku 2020

Atera je síťový monitor navrženo pro použití poskytovateli spravovaných služeb (MSP). Ve skutečnosti má tento systém řadu monitorů, včetně serverových a aplikačních monitorů. Tato platforma poskytuje veškerý software, který tým techniků MSP potřebuje k úspěšnému fungování sítě. To zahrnuje úkoly údržby a pouze pasivní monitorování.

Monitor sítě je součástí sady nástrojů, které se nazývají a vzdálené monitorování a správa (RMM) Systém. Klíčovou součástí této služby je, že monitorovací tým techniků není na stejném místě jako monitorovaná síť. Schopnost vzdáleně monitorovat systém je velmi osvobozující, protože to také znamená, že server provozující monitorovací software nemusí být ve stejné budově jako technik, který jej používá..

Software Atera je služba poskytovaná z cloudu. Ke spuštění této platformy nemusíte udržovat své vlastní servery. Klientský web však bude potřebovat agenty nainstalované na něm. Technici MSP přistupují k systémové konzoli prostřednictvím standardní webový prohlížeč. Tam je také mobilní aplikace který umožňuje správcům systému kontrolovat stav monitorované sítě odkudkoli.

Schopnost přihlásit se do systému z jakéhokoli zařízení je velmi důležitá, protože Atera zahrnuje vysoký stupeň automatizace. Služba monitoruje síť klienta a vyžaduje lidskou pozornost pouze v případě problému. V těchto případech, Atera generuje výstrahu a může je poslat technikovi prostřednictvím mobilní aplikace.

Služba sledování sítě Atera je založena na internetu Protokol Simple Network Management Protocol (SNMP). Tato metodika zahrnuje zařízení upozornění generovaných agentem zařízení. Poskytuje také mechanismus pro zjišťování sítě a schopnost automaticky kompilovat inventář zařízení.

Služba Atera je k dispozici ve třech balíčcích: Pro, Růst, a Napájení. Systém je zpoplatněn předplatným na technika za měsíc. Můžete se rozhodnout platit ročně, což vyjde levněji. Atera je k dispozici na 30denní bezplatná zkušební verze.

AteraStart 30denní zkušební verze ZDARMA

6. ManageEngine OpManager (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

ManageEngine OpManager

ManageEngine OpManager je jedním z nejznámějších nástrojů pro monitorování sítě v tomto seznamu. Toto úhledně navržené řešení pro monitorování sítě bylo navrženo tak, aby pomohlo správcům sítě zaměřit se na slabý výkon ve velké síti. Řídicí panel je aktualizován v reálném čase a poskytuje uživateli grafy ukazující dostupnost, využití a připojení zařízení v síti.

Vizualizace OpManageru je jedním z jeho největších přínosů. Prostřednictvím řídicího panelu můžete zobrazit, vytáčet, grafy, grafy a barevně označit dostupnost. Existuje několik nástrojů, které poskytují perspektivu shora dolů ve stejné míře jako ManageEngine's OpManager. Pokud tyto funkce nestačí k vytvoření úplné perspektivy vaší sítě, můžete také vygenerovat vlastní přehledy. To je zvláště užitečné, pokud potřebujete předat svá zjištění jinému zaměstnanci.

Přizpůsobení byla umístěna do středu funkčnosti aplikace OpManager. Oznámení konfigurovatelná uživatelem jsou součástí tohoto zastřešujícího návrhu. Můžete například nastavit práh využití PROCESORU a vyzvat OpManager, aby vás upozornil, jakmile dosáhne určité úrovně. Máte také možnost přeposílat klíčové zprávy, jako jsou data Syslogu.

škálovatelnost programu ManageEngine's OpManager je takový, že tento nástroj je vhodné pro nasazení v jakékoli organizaci od malých a středních podniků po větší podniky. OpManager má 3 různé edice, a to Standard, Professional a Enterprise. Standardní vydání začíná na 245 USD u 10 zařízení, profesionální vydání začíná na 345 USD na 10 zařízeních a vydání Enterprise začíná na 11545 USD na 250 zařízeních. K dispozici je také bezplatná verze, která může monitorovat až 3 zařízení, s podporou serverů VMware, Hyper-V a Xen. Bezplatnou verzi si můžete stáhnout zde.

OpManager z ManageEngineStáhněte zkušební verzi ZDARMA

7. Balíček nástrojů SolarWinds Flow Tool (BUNDLE ZDARMA NÁSTROJŮ)

Balíček nástrojů SolarWinds NetFlow

Balíček Flow Tool je další produkt SolarWinds. Jedním z velkých atributů tohoto balíčku je, že je zcela zdarma k použití. To není zkušební nabídka, protože balíček je trvale zdarma. Funkce v balíčku neobsahují žádné grafické znázornění dat, které byste normálně očekávali od produktu SolarWinds. Místo toho získáte tři velmi přímá rozhraní, z nichž každé zahajuje speciální proces. V rámci balíčku získáte následující nástroje:

 • Konfigurátor NetFlow
 • Replikátor NetFlow
 • Generátor NetFlow

Balíček nástrojů je o využití systému NetFlow, který je součástí všech Směrovače Cisco. Nebudete dostávat zprávy NetFlow z přepínačů Cisco, protože systém pro analýzu dat shromažďuje a zkoumá hlavičky IP - které se vztahují k funkcím routeru.

NetFlow je systém pro analýzu datového provozu vytvořený společností Cisco Systems. Existuje mnoho verzí tohoto příkazového jazyka a nástrojů nástroje Flow Tool Bundle NetFlow v5.

Konfigurátor NetFlow je jednoduché rozhraní pro směrovače Cisco, které vám umožňuje nastavit zasílání zpráv NetFlow a získávat data směrovaná k vašemu sběrateli. Tento nástroj vám ušetří starosti s tím, že se musíte přihlásit ke každému ze svých směrovačů a procházet nabídkou rozhraní pro správu.

Replikátor NetFlow je modul pro testování sítě. Bude rozesílat pakety NetFlow po síti do konkrétního cíle. Díky tomu můžete zkontrolovat schopnosti vaší síťové infrastruktury zvládnout konkrétní objemy provozu.

Generátor NetFlow je další testovací nástroj, který vám umožní testovat zvýšený provoz na stávajícím. Nástroj generuje falešné pakety, aby prozkoumal možnosti služeb, jako jsou vyrovnávače zatížení, brány firewall a upozornění na sledování výkonu sítě..

Balíček Flow Tool je užitečný analytický nástroj, který využívá již existující možnosti NetFlow vašich směrovačů - a je k dispozici jako zdarma ke stažení.

Balíček nástrojů SolarWinds Flow ToolStáhněte 100% balík nástrojů ZDARMA

8. Zabbix

Zabbix

Open-source software je často zasažen a chybí s ohledem na monitorování sítě, ale Zabbix je produkt, který jej dostane přímo z nasazení. Od chvíle, kdy spustíte GUI, je úžasné, jak čistý je design programu. Hloubka analytických schopností GUI má také dost podstaty, aby odpovídala jeho stylu. Do webového prohlížeče máte přístup ve většině hlavních webových prohlížečů, jako je Microsoft Internet Explorer, Mozilla Firefox a Google Chrome. Tento nástroj se také integruje s aplikacemi třetích stran, jako jsou Slack, WordPress a OpenVPN.

Zabbix používá k monitorování vaší sítě kombinaci SNMP a IMPI. V praxi můžete použít Zabbix sledovat šířku pásma sítě, využití zařízení CPU / pamětí, zdraví sítě, a změny konfigurace. Přizpůsobení je oblast, kterou Zabbix vykonává zvlášť dobře. Existují uživatelsky konfigurovaná oznámení, která lze zaslat e-mailem nebo SMS. Skripty můžete také spouštět vzdáleně na zařízeních v celé síti. To je užitečné pro rychlé jednání v případech, kdy má služba problémy s výkonem.

V případě, že Zabbix rozpozná problém ve vaší síti, v okně zpráv se objeví zpráva. Tím budou podrobně popsány vše, co je třeba řešit. Zabbix má také rozsáhlá nabídka šablon které můžete použít ke sledování populárních zařízení. Šablony sahají od společností jako Intel, Netgear, Dell a Cisco po zařízení Huawei a Nokia Networks. Každá šablona je dodávána s výchozími aplikacemi, triggery, grafy a scénáři týkajícími se dotyčného zařízení dodavatele.

Celkově Zabbix je spolehlivý monitor výkonu sítě pro střední a velké organizace. Zabbix je k dispozici zdarma a lze k němu přistupovat jako webové rozhraní nebo si ho stáhnout pro CentOS, Debian, Oracle Linux, Ubuntu a Red Hat Enterprise Linux. Pokud máte zájem o stažení Zabbixu, můžete zde najít odkaz na stažení softwaru.

9. Observium

Observium

Observium je řešení pro monitorování sítě, které je zaměřeno na organizace všech velikostí pro sledování výkonu sítě. Web Observium se může pochlubit působivou řadou společností, které tento projekt přijaly, se jmény jako Yahoo, Twitch a Spotify jen některé z těch, které tento produkt používají. Jako poskytovatel softwaru pro monitorování sítě se Observium rozhodlo používat SNMP jako hlavní protokol pro shromažďování informací o síťovém připojení, ačkoli používá také LLDP, CDP, FDP a EDP..

Pomocí funkce automatického vyhledávání lze identifikovat jakoukoli platformu používající protokol SNMP. Tento automaticky vyhledá zařízení v celé síti a odtáhne z nich informace přímo do vaší konzole. Tyto informace mohou být poté vykresleny do grafu pro bližší kontrolu. Většina vašeho monitorování se provádí na stránce s přehledem. Zde můžete zobrazit všechna zařízení ve vaší síti vedle jejich stavu.

Observium se také setkává s jedním z našich klíčových diferenciatorů ve formě prahových upozornění. Hraniční výstrahy umožňují uživateli monitorovat zařízení a přijímat výstrahy, když jsou splněna určitá kritéria, například špatná doba odezvy. Pokud například vaše paměť klesne pod 70%, obdržíte upozornění. Můžete také dostávat upozornění, když konkrétní služba klesne. To minimalizuje manuální zatížení monitorováním velké sítě.

Observium podporuje operační systémy jako Windows, Linux, Dell, HP a Cisco. Observium je k dispozici ve dvou verzích; Komunita a profesionál. Verze Společenství si můžete stáhnout zdarma a zahrnuje automatické vyhledávání, síťové mapování, a automatické rozpoznávání zařízení. Pokud však požadujete funkce, jako jsou výstrahy prahů a RESTful API, musíte ročně zaplatit 266 $ (200 liber). Úplný seznam možností stanovení cen je k dispozici zde.

10. Icinga

Icinga

Icinga 2 je další relativně známý softwarový produkt pro monitorování sítě. Icinga používá SNMP a přímé monitorování ke shromažďování dat o využití z každého zařízení aktivního v síti. Většina procesů se provádí prostřednictvím internetu RESTful API. REST API dává uživateli možnost aktualizovat své konfigurace a prohlížet si informace o existujících problémech. Celé uživatelské rozhraní je zabezpečeno pomocí SSL. Tento produkt používá řada velkých organizací. Jména jako Audi, Adobe a Vodafone používají Icinga v minulosti.

Pro platformu s otevřeným zdrojovým kódem je uživatelské rozhraní Icinga relativně čisté. Avšak jedna z věcí, která odlišuje Icingu od ostatních produktů, je jeho použití pluginů. Icinga vám nabízí tisíce pluginů pro provádění různých monitorovacích úkolů. Existují jedinečné pluginy, které fungují pro Windows i Linux. Pokud nemůžete najít to, co hledáte, můžete si také vytvořit vlastní plugin od začátku. Pluginy jsou skvělým doplňkem, který pomáhá rozšiřovat základní funkce produktu.

Tento program má také svůj vlastní varovný systém, který upozorní uživatele pomocí testu nebo SMS, když nastane síťová událost. Výsledkem je, že jste v dosahu svého síťového prostředí, i když jej přímo nesledujete ze svého stolu. Existuje také možnost segmentovat výstrahy a odesílat je přímo konkrétním uživatelům. „Segmentovaná upozornění“ je funkce, která se ukáže být užitečná pro větší organizace.

Icinga ztělesňuje všechny klíčové diferenciátory, které byste očekávali od špičkového produktu. Především je největším prodejním místem Icingy to, že je zdarma. Nenechte se zmást cenou, protože tato platforma má pověření, aby mohla konkurovat všem ostatním platformám na tomto seznamu. Pokud najdete komplex REST API, existuje velká online uživatelská příručka, která vám pomůže při používání Icinga. Icinga 2 si můžete stáhnout zde.

11. Spiceworks Network Monitor

Sledování sítě Spiceworks

Sledování sítě Spiceworks vyvinula název pro sebe jako jeden z nejlepších dostupných nástrojů pro monitorování sítě zdarma. Tento software pro monitorování sítě generuje data v reálném čase pomocí SNMP. Instalace je pro nové uživatele neuvěřitelně jednoduchá. Existuje instalační program, který vás provede počátečním procesem nastavení vaší platformy. Po dokončení nastavení se zobrazí zkratka, která odkazuje na webové rozhraní GUI. V tomto okamžiku se uživatel musí přihlásit, aby mohl zahájit živé sledování.

Program Network Monitor udržuje velmi jasný design. K dispozici je hlavní panel, kde si můžete prohlížet data o využití. Přístrojová deska může být upravena podle vašich požadavků. Network Monitor podporuje a rozmanitost barevně označené grafy takže můžete zobrazit data ve formátu, který je snadno srozumitelný. K dispozici je dostatečná šířka pásma pro sledování všech vašich klíčových zařízení z domovské obrazovky.

Uživatelem nakonfigurovaná upozornění jsou další funkcí, kterou tým Spiceworks zabudoval do tohoto produktu. Uživatel může nastavit parametry výstrahy tak, aby byly informovány e-mailem nebo SMS, jakmile budou splněna určitá kritéria. Je také možné nastavit vlastní prahové hodnoty výstrahy pro jednotlivá zařízení. Jak již bylo řečeno, nemůžete vytvářet vlastní upozornění, která by upozorňovala na konkrétní chybové stavy, například na špatnou dobu odezvy.

Hlavním omezením programu Network Monitor je to má reklamy. Kromě toho je to solidní volba pro organizace všech velikostí. SpiceWorks Network Monitor je kompatibilní s jakoukoli verzí Windows. Chcete-li software začít používat, stačí jej stáhnout do zařízení. Pokud jste někdy uvízli v čemkoli, existuje po ruce aktivní komunita uživatelů, která vám pomůže. Pomocí tohoto odkazu si můžete zdarma stáhnout SpiceWorks Network Monitor.

12. Pokročilý skener IP

Pokročilý IP skener

S více než 30 miliony uživatelů po celém světě, Pokročilý IP skener je jedním z nejpoužívanějších nástrojů pro monitorování sítě v tomto seznamu, který se zaměřuje na používání IP adres. Rozšířený IP skener byl navrženo pro analýzu prostředí LAN a umožňuje vám monitorovat vaše síťová zařízení z jedné skleněné tabule. Existuje mnoho věcí, které dělají tento nástroj populárním, včetně detekce MAC adresy a schopnosti dálkově zapínat a vypínat počítače.

Hlavní výzvou pro pokročilý skener IP je, že je extrémně rychlý a lehký. Může skenovat všechny IP adresy ve vaší síti v rámci uživatelem definované rozsah. Síťová zařízení jsou identifikována automaticky a můžete zjistit, zda jsou aktuálně aktivní nebo ne. Můžete také uložit svá oblíbená zařízení, abyste je mohli skenovat izolovaně. IP Scanner je tedy vhodný pro organizace hledající síťový skener.

Celkově není pokročilý IP skener obtížné používat. Pokud to nechcete, nemusíte definovat rozsah adres IP. Vše, co musíte udělat pro zahájení skenování, je kliknout Skenovat. Program poté začne analyzovat vaše síťová zařízení a podává vám zprávy zpět. Pokud chcete zobrazit více informací o jednotlivém zařízení, můžete na něj kliknout pravým tlačítkem. Lean přístup platformy je jedním z důvodů, proč se stal správcem sítě nástrojem go-to.

Bezpochyby je uživatelské rozhraní jedním z hlavních omezení Advanced IP Scanners. Snadno se používá, ale nemá moderní GUI. Také vám neumožňuje vytvářet grafy nebo jiné vizuální komponenty. naštěstí, výsledky exportu můžete exportovat do formátu CSV pro další analýzu, ale to nenahrazuje nedostatek vizualizace.

Navzdory svému omezení má Advanced IP Scanner více než dost, aby oslovil administrátory pracující v podnikových prostředích na vysoké úrovni. Tento nástroj je ideálním řešením pro skenování v síti. Třešničkou na dortu je, že je zcela zdarma. Pokročilý skener IP si můžete stáhnout z tohoto odkazu zde.

13. Logický monitor

Logický monitor

Logický monitor je vynikající produkt SaaS od okamžiku, kdy jej začnete používat. Tento Nástroj SaaS automaticky vyhledá zařízení v síti a začne sbírat informace hned po vybalení z krabice. Snadné použití je něco, co tým za Logic Monitor zabudoval do celé platformy. Existuje více než 1 000 logických modulů, které pomáhají uživateli a automatizují monitorování a upozornění na připojení k síti. Tento produkt je kompatibilní s celou řadou technologií napříč cloudovou a hybridní infrastrukturou. Například můžete monitorovat Azure, AWS, servery, aplikace a weby z jednoho centralizovaného uživatelského rozhraní.

Pokud jde o vizualizaci, Logic Monitor má co nabídnout. Můžeš přeneste síťová data a zobrazte je v barevně kódovaných grafech. Můžete také zobrazit více zařízení prostřednictvím jednoho grafu zobrazením logiky v porovnávacím zobrazení. Hlavní panel také zobrazuje celkový stav a výkon infrastruktury.

Jednou obzvláště zajímavou vlastností Logic je její vestavěné předpovědi, které ukazují vaše budoucí potřeby využití. Například v levém dolním rohu obrázku nahoře je graf ukazující předpovědi využití disku, který ukazuje uživateli, kolik využití disku může v budoucnu očekávat. To je skvělé pro provádění dlouhodobého plánování kapacit.

Existuje řada možností stanovení cen pro Logic Monitor, Starter, Pro a Enterprise verzi. Verze Starter zahrnuje dashboardy, výstrahy a hlášení s 3měsíční uchováním dat, 3měsíčním ukládáním historie upozornění a kontrolami webových služeb pro 10 služeb. Verze Enterprise má všechny tyto funkce s dvouletým uchováváním dat, kontrolou webových služeb pro 300 služeb, 2 roky ukládáním historie upozornění a podporou 24 × 7. Chcete-li zobrazit ceny těchto licencí, musíte požádat o cenovou nabídku. K dispozici je také 14denní bezplatná zkušební verze.

14. EventSentry

EventSentry

EventSentry je produkt, který získává trakci v posledních letech az dobrého důvodu. Tento produkt nabízí kompletní sadu pro monitorování celého síťového prostředí od uzlů po zařízení a servery. uživatelské rozhraní je zcela přizpůsobitelné a můžete dokonce vytvořit více dashboardů diktovat vaše monitorovací prostředí.

Pokud jde o nasazení, je EventSentry omezena na zařízení Windows. Můžete však být v provozu zhruba za půl hodiny. I když potřebujete dokončit nějakou konfiguraci, nestačí, aby byl EventSentry nepohodlný. Nová verze EventSentry vám nyní také umožňuje zobrazit data NetFlow a změřte využití šířky pásma. To je užitečné pro identifikaci toho, jak dobře vaše připojení udržuje krok s požadavky vaší technické infrastruktury.

Všechna vaše síťová data lze převést na vizuální displeje, jako jsou grafy a grafy, a dokonce můžete mapovat síťový provoz na geografické místo. Stejně jako ostatní přední konkurenti na trhu vizuální displeje a grafy vám umožňují identifikovat vaši živou síťovou aktivitu spíše ze snímku než listováním v navigačním stromu.

Větší podniky jsou podporovány pomocí plánovaného výkaznictví. To vám umožní automaticky odesílat e-maily klíčovým uživatelům, jakmile je vygenerován přehled. To znamená, že jakmile bude nahlášena chyba, můžete okamžitě odeslat zprávu členovi vašeho týmu, aby mohli pomoci najít řešení..

EventSentry má řadu možností stanovení cen, od úplných licencí po licence na síťová zařízení a licence NetFlow. Plnou verzi licence však lze zakoupit od 85 $ za rok (63 GBP), za zařízení Windows do 4698 $ (3 525 GBP) za 100 licencí a 28998 $ (21 763 GBP) za 1 000 zařízení. K dispozici je také 30denní bezplatná zkušební verze.

15. Nagios XI

Nagios XI

Nagios XI je softwarový nástroj pro monitorování sítě, který je uváděn na trh směrem k široké demografické skupině, která hledá řešení pro monitorování sítě s nízkou údržbou. Nagios XI používá webové uživatelské rozhraní, díky němuž je jednou z více přístupných platforem v tomto seznamu. Průvodci konfigurací vás provedou procesem nastavení monitorovacího prostředí a rychlou správou služby.

Vizualizace Nagios XI je rozsáhlá, včetně koláčových grafů a grafů zobrazujících výkon sítě. Obzvláště zajímavý doplněk je grafy plánování kapacity. Tyto grafy vám umožní naplánovat, kdy budete v budoucnu potřebovat upgradovat infrastrukturu IT. Plánování kapacit je nezbytnou součástí zajištění dlouhodobé dostupnosti a vývoje podle vašich potřeb.

Nagios XI také nabízí jedinečnou vlastnost ve formě přístup pro více nájemců. Tato funkce umožňuje přístup pro více uživatelů, který segmentuje síťovou infrastrukturu, a umožňuje uživatelům vidět pouze ta zařízení, na která mají oprávnění k prohlížení. Tato funkce je zvláště užitečná ve větších organizacích, kde řada zaměstnanců má přístup a odpovědnost za řešení určitých systémů. Organizacím, které hledají snadno použitelný nástroj pro monitorování sítě, by bylo vhodné stáhnout Nagios XI. Nagios Core i Nagios XI lze rozšířit o doplňky, které jsou k dispozici od uživatelské komunity, a do nástroje lze integrovat dlouhý seznam aplikací třetích stran..

Nagios XI pracuje pouze na CentOS nebo Redhat Enterprise Linux. Pokud jde o stanovení ceny, lze standardní vydání zakoupit za 1 995 $ (1 497 GBP). Pokud však chcete použít plánování kapacit, nasazení oznámení a protokolování auditů, budete muset za podnikové vydání zaplatit za 3 495 $ (2 632 GBP). K dispozici je také bezplatná verze, kterou lze stáhnout a která je omezena na sledování 7 uzlů. Bezplatnou verzi si můžete stáhnout z tohoto odkazu zde.

16. Kaseya Traverse

Kaseya Traverse

Kaseya Traverse je řešení pro monitorování sítě založené na cloudu, které má schopnost sledovat hybridní mraky, soukromé mraky, virtualizovanou infrastrukturu a distribuovanou síťovou infrastrukturu. Traverse používá CDP, LLDP, GVRP, EDP, ARP a LAG k nalezení aktivních zařízení v síti. Traverse platforma také provádí analýzu síťového toku.

Uživatelské rozhraní bylo navrženo tak, aby umožnilo uživateli přepnout ze zobrazení systému do zobrazení na úrovni zařízení. Zobrazení na úrovni zařízení usnadňuje proces odstraňování problémů při reagování na slabý výkon. Kaseya Traverse podporuje protokoly monitorování síťového připojení Netflow, sFlow, J-Flow a cFlow.

Traverse má také svou vlastní prediktivní analytickou funkci. Prediktivní analytika využívá historická data fyzické a cloudové infrastruktury k zajištění budoucí údržby zdrojů. To pomáhá řešit problémy s výkonem v jejich menšině dříve, než se stanou problémem. Z dlouhodobého hlediska to má za následek snížené použití.

Traverse také nabízí reportování v reálném čase a historické zprávy. Můžete vytvářet přizpůsobené sestavy na základě výkonu a chyb. Tyto sestavy mohou být tak jednoduché nebo složité, jak potřebujete, od základních tabulek až po složité grafy zobrazující data více zařízení.

Kaseya Traverse stojí za zvážení, pokud pracujete s všestranným síťovým prostředím, které využívá cloudové služby a virtualizovanou infrastrukturu. Chcete-li vidět cenu Kaseya Traverse, musíte vyplnit formulář a požádat o cenovou nabídku od obchodního týmu. Je zde však k dispozici bezplatná zkušební verze.

17. Zenoss

Zenoss Core

Zenoss je jedním z méně známých řešení pro monitorování sítě v tomto seznamu. To, co Zenoss postrádá v notorii, se však vyrovnává se svým potenciálem pro monitorování sítě. Zenoss nabízí komplexní monitorování systému pomocí ICMP pingů a SNMP. Má schopnost sledovat vše od provozních toků až po HTTP a FTP. Jedná se o univerzální základní linii, přes kterou lze zobrazit větší síť.

K dispozici je bezplatná edice Zenoss s otevřeným zdrojovým kódem. Tomu se říká Zenoss Core. Proces instalace je bohužel zbytečně složitý - k jeho instalaci musíte použít příkazový řádek. Pokud máte zkušenosti s příkazovými řádky, nejedná se o problém, ale pro uživatele, kteří dávají přednost grafickým uživatelským rozhraním, se jedná o obchodníka.

Existují dvě placené verze Zenosů, které se mnohem snadněji používají. Tyto jsou Cloud Zenoss, což je online hostovaná služba a Zenosy v areálu, který je k dispozici ke stažení.

Všechny edice Zenoss Core obsahují vynikající zařízení, které vám umožní vytvářet upozornění uživatelů. Upozornění můžete obdržet, když ve vaší síti dojde k určitým událostem, ale to není vše. Můžete také nastavit Zenoss Core, aby poslal zprávu 2. uživateli, pokud první kontaktní místo neodpovídá. To je ideální pro velké organizace, kde je obtížné oslovit zaměstnance, protože zajišťuje včasné vyřešení problémů s výkonem.

Celkově se Zenoss snadno používá, ale nechává se složitějším postupem instalace. To je poněkud zmírněno rozsáhlou dokumentací o použití, ale je to stále složitější než konkurence.

Zenoss Core si můžete stáhnout zde. Abyste se dostali ke stažení odkazu, musíte se připojit ke komunitě Zenoss.

18. Datadog

Datadog

Pro menší podniky s méně náročnými požadavky, Datadog je program, který má co nabídnout. Datadog může provádět monitorování výkonu v reálném čase v celé síti a protokolovat data. Datadog má také schopnost sledovat cloudové služby, jako jsou Amazon Web Services, Google Cloud a Microsoft Azure.

Vizadicky je Datadog docela dobrý. I když je to o něco drsnější než naše nejlepší tipy v tomto seznamu, stále má silné uživatelské rozhraní. Chcete-li přizpůsobit zobrazení, můžete přetahovat prvky, jako jsou grafy a grafy, na panel. Můžete si také prohlédnout metriky, jako je latence a využití, abyste prozkoumali výkon sítě.

Jednou z našich oblíbených funkcí bylo společné připomínky. Více zaměstnanců může komentovat jednotlivé grafy, aby spouštělo řešení problémů a řešilo problémy v reálném čase. To vám umožní najít řešení problémů s výkonem, aniž byste museli opustit platformu. Datadog má také svůj vlastní systém varování. Můžete nastavit limity a oznámení o dostupnosti, abyste věděli, kdy vaše služba funguje nejlépe. Tato upozornění můžete také poslat jednotlivým členům týmu prostřednictvím Slack.

Celkově Datadog nabízí přesvědčivé uživatelské prostředí, i když nemá rodokmen nástroje, jako je SolarWinds Network Performance Monitor. K dispozici je bezplatná verze Datadogu, která vám umožní sledovat až pět hostitelů. Verze Pro je k dispozici za 15 $ (11 liber) za hostitele za měsíc pro libovolný počet hostitelů. Verze Enterprise je k dispozici za 23 USD (17 GBP) pro každého hostitele s celkem více než 100 hostiteli. K dispozici je také bezplatná zkušební verze.

19. Monitor OP5

Monitor OP5

Monitor OP5 je řešení pro monitorování síťového připojení s otevřeným zdrojovým kódem, které dokáže držet krok s většinou ostatních produktů na tomto seznamu. Síťové prostředí můžete spravovat pomocí perspektivních přizpůsobených řídicích panelů s jedinečnými grafy, mapami a oznámeními, které propracují výkon vaší sítě..

Jednou z oblastí, kde je OP5 Monitor obzvláště silný, je automatizace. Existuje automatizovaný obsluhovač událostí, který lze nakonfigurovat tak, aby se automaticky uzdravil, když je zasažen poruchou sítě. To znamená, že nemusíte být přilepeni ke stolu, abyste mohli reagovat na příslušnou hrozbu. Při samoléčení může OP5 Monitor restartovat nebo změnit konfiguraci zařízení podle toho, co je potřeba.

OP5 Monitor má také svou vlastní reportovací funkci. Každá sestava je plně přizpůsobitelná a lze k ní přistupovat prostřednictvím řídicího panelu. Přehledy sahají od přehledů dostupnosti po přehledy SLA. To je užitečné jak z hlediska pragmatického, tak z hlediska dodržování předpisů. V případě, že pro tuto funkci potřebujete podporu, je k dispozici podpora 24/7 telefonicky a e-mailem. Podpora je užitečná pro případy, kdy si nejste jisti, jaký je nejlepší postup.

Abychom dostali cenovou nabídku, musíte bohužel kontaktovat přímo OP5. Společnost však poznamenává, že cena vaší nabídky závisí na počtu zařízení, která musíte sledovat. Pokud máte zájem vzít OP5 Monitor na zkušební jízdu, můžete si stáhnout 30denní bezplatná zkušební verze. Po skončení zkušební doby budete moci monitorovat až 20 zařízení bez podpory.

20. Axence nVision

Axence nVision

Jen málo správců sítě se o nich dozvědělo nVision, ale tato platforma poskytuje monitorování infrastruktury takovým způsobem, že je těžké ignorovat. Sledování sítě je něco, co tento nástroj dělá velmi dobře. Můžete sledovat využití a stav síťových prvků až po vlhkost prostředí vašeho serveru. Hloubka sledování infrastruktury tohoto produktu znamená, že při údržbě platformy můžete vzít v úvahu většinu faktorů.

nVision používá SNMP ke sledování toho, co se děje pod povrchem vašeho připojení. Nabízí také podporu pro analýzu zpráv syslog. To poskytuje uživateli vše potřebné k efektivnímu monitorování jejich síťové infrastruktury. Můžete dokonce sledovat své informace prostřednictvím aplikace pro Android.

Nejviditelnějším omezením nVision je uživatelské rozhraní. Ve srovnání s většinou ostatních produktů v tomto seznamu se nVision zdá být zastaralý. To je zklamáním, protože hlavní produkt je silný. Jedním z aspektů, kde to nVision vynahradí, je jeho podoba rozsáhlé technické podpory. Svému týmu můžete vytvořit a přiřadit servisní lístky, ke kterým máte přístup prostřednictvím vyhledávání v databázi znalostí.

Jako síťový monitor je Nvision velmi dobrý. Nemá však vizuální komponenty potřebné k tomu, aby se dostal do horní řady produktů na tomto seznamu. Jak již bylo řečeno, bude se to stále dobře rozvíjet v jakémkoli podnikovém prostředí. Bohužel, musíte získat cenovou nabídku, abyste dostali cenovku pro nVision. Existuje však bezplatná verze, která zahrnuje až 10 agentů nVision zdarma. Můžete si ji stáhnout zde.

21. Pulseway

Pulseway

Pulseway je název, který se často uklouzne pod radar ve světě monitorování sítě, ale tato platforma nabízí téměř úplnou transparentnost ve vaší síti. S Pulseway můžete sledovat data o využití sítě v reálném čase. Nemusíte být přilepeni ke svému administrátorskému zařízení, protože si můžete stáhnout mobilní aplikaci, kde můžete sledovat využití vaší sítě na cestách.

Jednou z nejužitečnějších věcí na Pulseway je to, že má integrovanou antivirovou ochranu a ochranu koncových bodů. Je to obrovské, protože vám umožňuje udržovat vaši síť v bezpečí před vnějšími hrozbami a provádět také monitorování v reálném čase. Toto je vítaná funkce, protože většina nástrojů pro monitorování sítě může poukazovat na nadcházející útoky, ale nedokáže je řešit přímo.

To však Pulseway nemusí nabídnout z hlediska zabezpečení, má také integrované řešení obnovy po havárii. Můžete sledovat více řešení zálohování z centrální konzole. Řešení obnovy po havárii může lokálně obnovit kritické systémy za méně než hodinu. To znamená, že i když se něco pokazí, můžete se rychle zálohovat a běžet bez ztráty klíčových dat.

Pokud potřebujete platformu s dalšími bezpečnostními opatřeními, Pulseway by měla být. Pokud si chcete stáhnout Wireshark, vyberte si číslo jedna. Kombinace antivirové ochrany a obnovy po havárii je vítaným doplňkem tohoto nástroje pro monitorování sítě. Bezplatnou verzi Pulseway si můžete stáhnout z tohoto odkazu zde a můžete sledovat až 2 systémy. Pokud však chcete používat Pulseway v rámci podniku, musíte si zakoupit verzi týmu za 1,38 $ (1,04 GBP) za server měsíčně a 3,45 $ (2,59 GBP) za server za měsíc.

22. Systém RG

Systém RG

Pro ty, kteří hledají vynikající webové uživatelské rozhraní, Systém RG je určitě platforma, kterou byste měli zvážit. Ať už chcete monitorovat vaši síť automatizovaně nebo prostřednictvím mobilního zařízení, systém RG vás pokrývá. Počáteční nastavení trvá pouze 5 minut a poté jste připraveni začít monitorovat celou síť. Palubní deska a navigační strom usnadňují nalezení všeho, co potřebujete, když je potřebujete.

Systém RG se může pochlubit také úrovní automatizace, kterou většina konkurentů nepřekonává. Můžete nastavit platformu, aby reagovala automaticky, jakmile je detekována síťová událost. Zařízení poté provede automatickou odezvu a spustí kontrolu poškození. To znamená, že nemusíte být připraveni řešit problémy se sítí okamžitě, protože systém RG se o to postará za vás.

Zajímavé je, že systém RG má také svůj vlastní systém zálohování a obnovy. Zálohovací modul umožňuje zálohovat minulá data, abyste je neztratili v případě síťové katastrofy. Proces zálohování je rychlý a pomáhá snížit vaše celkové riziko prostojů. V prostředí, ve kterém jsou časem peníze, nabízí systém RG další vrstvu zabezpečení.

RG System je moderní produkt, který ve svém uživatelském rozhraní přijal jednoduchost. K dispozici je online demo, které vám přesně ukáže, jak tento software funguje a co můžete dosáhnout jeho rozmanitou funkčností. I když to není tak kompletní produkt pro monitorování sítě jako SolarWinds Network Performance Monitor, má více než dostatek jedinečných funkcí, které drží jeho vlastní. Z tohoto odkazu si můžete stáhnout 30denní bezplatnou zkušební verzi systému RG.

23. Tisíce očí

Tisíce očí

Další na našem seznamu, máme Tisíce očí. Jedná se o cloudovou platformu pro monitorování sítě, která vám umožní sledovat celkový výkon sítě. To zahrnuje obecný dohled až k identifikaci útoků DDoS a neautorizovaní uživatelé. Společnost ThousandEyes monitoruje vaši síť v reálném čase a zajišťuje, že budete neustále informováni o všem, co se děje.

Nejmodernější grafika je jednou z klíčových vlastností tohoto nástroje. Vše od designu řídicího panelu až po jednotlivé grafy a displeje vypadá velmi leštěně. To zajišťuje velmi uspokojivé monitorovací prostředí při dohledu nad živou sítí. K dispozici je také zobrazení mapy, které umožňuje zobrazit fyzické umístění síťových prvků.

V souladu s ostatními špičkovými produkty má ThousandEyes své vlastní výstražný systém. Tyto jsou plně přizpůsobitelné a uživatel si může vybrat parametry podle svých potřeb. Jakmile jsou splněna jejich předdefinovaná kritéria, mohou jim být zaslána zpráva s upozorněním, že došlo k síťové události. Kromě toho může uživatel také použít své živé síťové údaje ke generování sestav. Lze je vytvořit na vyžádání nebo naplánovat do budoucna.

Tato platforma stojí za zvážení, pokud hledáte produkt s webovým GUI, které je moderní a snadno použitelné. Společnost ThousandEyes vytvořila tento seznam na základě svého uživatelského rozhraní, stejně jako jeho schopností. Cena moudře, ThousandEyes je k dispozici na základě ročního předplatného, ​​ale pro další informace se musíte obrátit na prodejní tým. Pokud si chcete vyzkoušet ThousandEyes, existuje také 15denní bezplatná zkušební verze.

24. GFI LanGuard

GFI LanGuard

GFI LanGuard je úhledně zabalený nástroj pro monitorování sítě pro Windows, který obsahuje všechny základní komponenty potřebné pro monitorování vaší síťové infrastruktury. Ať už chcete monitorovat zařízení, servery nebo mobilní zařízení, tato platforma dokáže vše. GFI LanGuard je k dispozici pro Windows, Mac OS a Linux. I když GUI není zvlášť působivé, je dostatečně jasné, abyste mohli monitorovat velkou síť, jakmile ji nasadíte.

Síťovou aktivitu můžete zobrazit prostřednictvím řady různých vizuálních zobrazení od výsečových grafů po číselníky a grafy. Například na displeji číselníku můžete zobrazit úroveň zranitelnosti vaší sítě označené na barevném spektru od zelené (nízké) po červenou (vysoké). Stejně tak můžete generovat výsečové grafy o stavu zařízení a zranitelnosti. To vám poskytne základy potřebné pro plnou transparentnost ve vaší síti.

Jednou z nejvýznamnějších funkcí GFI LanGuard je schopnost správy záplat. Díky správě oprav LanGuard umožňuje uživateli identifikovat a stahovat záplaty vydané pro zařízení v síti. Aplikace jako Adobe Acrobat a Mozilla Firefox jsou podporovány správou oprav. Správa záplat tímto způsobem odstraňuje nutnost ručně udržovat krok s záplatami na jednotlivých zařízeních.

GFI LanGuard je k dispozici s řadou cenových možností. Za uzly 25–49 platíte 22 USD (17 GBP) za rok za uzel. Pokud potřebujete více, balíček 50–249 uzlů je k dispozici za 12 $ (9,33 GBP) na uzel. Nakonec máte 250–2999 předplatné za 8 $ (6,67 £) za rok na uzel. Můžete si také stáhnout bezplatnou zkušební verzi GFI LanGuard.

25. Colasoft Capsa

Colasoft Capsa

Pokud jde o síťové analyzátory s nízkou údržbou pro Windows, je Capsa jedním z nejlepších produktů na trhu. Colasoft s Capsou se vrací k základním přístupům, které uživateli umožňují zachytit živé síťové pakety a reagovat na hrozby v podnikovém prostředí. Tento software podporuje více než 300 protokolů určených k provádění analýzy síťových protokolů. Má také schopnost spouštět analýzu toku TCP a řešit problémy, jako je pomalá reakce webu.

Co se týče reakce na škodlivé bezpečnostní hrozby, Capsa poskytuje dobře. Rozpoznává nerozpoznané uživatele provádějící skenování portů TCP a další podezřelou aktivitu, která svědčí o tom, že něco není v pořádku. Má také schopnost detekovat útoky DDOS a další škodlivé útoky na vaši IP adresu. To je užitečné v podnikovém prostředí, protože pomáhá zajistit bezpečnostní bariéru proti škodlivým útočníkům.

Uživatelské rozhraní Capsa je snadno jeho největším přínosem. Je snadné procházet navigačním stromem a prohlížet si vizuální zobrazení využití vaší sítě. Můžete vytvořit sloupcové grafy a grafy pro zobrazení dat o využití sítě. Skvělá věc na tom je, že nemusíte číst do něčeho, co všechno je přímo před vámi.

Celkově se jedná o platformu vhodnou pro podniky, které hledají základní platformu pro analýzu sítě. Ačkoli nemá úhledný design produktů SolarWinds nebo ManageEngine, má všechny základní prvky potřebné ke sledování síťového provozu. Jedinou nevýhodou je, že cena je ve srovnání s ostatními konkurenty o něco strmá. Colasoft Capsa Enterprise je k dispozici za cenu 995 $ (747 GBP) za jednu licenci na trvalé sedadlo. Pokud potřebujete více sedadel, je k dispozici také 5ti stálá licence za 4 475 $ (3 359 GBP). K dispozici je také bezplatná zkušební verze.

26. Splunk

Splunk

Dalším skvělým doplňkem na našem seznamu je nástroj pro monitorování sítě s názvem Splunk. Tento vtipně pojmenovaný produkt si vybudoval pověst jednoho z nejlepších produktů pro monitorování sítě a infrastruktury na trhu. Splunk od začátku poskytuje vynikající uživatelský dojem. Jedním z hlavních způsobů, jak toho dosáhnout, je nativní vyhledávací jazyk (SPL). SPL umožňuje uživateli vyhledávat informace o všech síťových zařízeních v reálném čase.

SPL umožňuje uživateli udržet krok s prostorem v aktivním síťovém prostředí. Všechny vizuální prvky, grafy, grafy a displeje jsou velmi snadno čitelné. I když se zabýváte složitějšími grafy, díky kvalitě grafického designu se nezachytí žádný detail.

Splunk má na palubě také svůj vlastní analytický systém strojového učení. Tato funkce používá vestavěné algoritmy pro předpovídání budoucího směru vaší sítě. Z dlouhodobého hlediska to bude užitečná funkce, protože vám to umožní nejen vyřešit potíže s aktuálním síťovým prostředím, ale také zlepšit vaše budoucí prostředí. Díky jeho vlastnostem se Splunk vyčnívá z davu.

Díky rozsáhlým funkcím v kombinaci s nízkým cenovým bodem je toto vynikající řešení pro monitorování sítě pro jakýkoli podnik velikosti. Pro Splunk existuje celá řada různých cenových možností. První je Splunk Free, který je k dispozici zdarma, což podporuje jednoho uživatele a až 500 MB dat denně. Organizace, které vyžadují něco podstatnějšího, by bylo vhodné doporučit, aby používaly Splunk Light, který podporuje až 5 uživatelů a 20 GB dat denně. Pokud však chcete škálovatelné řešení, měli byste jít na Splunk Enterprise, který nabízí neomezené množství uživatelů, vyhledávání v reálném čase a upozornění. K dispozici je také bezplatná zkušební verze pro Splunk, kterou si můžete stáhnout zde.

27. Wireshark

Wireshark

Konečně jsme Wireshark, snad nejznámějším snifferem na světě. Většina správců sítě má přímou zkušenost s používáním Wireshark nebo nepřímé znalosti o něm. Tento nástroj pro monitorování sítě s otevřeným zdrojovým kódem může monitorovat téměř 1 000 různých protokolů a podporuje řadu operačních systémů například Windows, Mac OS, Solaris, UNIX a Linux.

Hluboká kontrola paketů Nejenže vám poskytuje více informací o vaší síti, ale může vám také pomoci identifikovat známky škodlivých útoků. Kdykoli Wireshark identifikuje chování paketů, které se podobá škodlivému útoku, zašle uživateli upozornění, aby podnikl kroky. Díky tomu je snadné reagovat na hrozby, když k nim dojde. I když to nenabízí úplnou ochranu, umožňuje rychlou reakci na bezpečnostní události.

Wireshark se neomezuje pouze na analýzu živých paketů. Můžete použít Wireshark generovat zprávy a export do CSV, XML, nebo PostScript. To vám umožní omezit se na cestu k problému ve vaší síti a přijít s cílenou odpovědí. Přestože přehledy nejsou tak rozsáhlé jako mnoho jiných platforem na tomto seznamu, mají profesionální standard.

Rovněž stojí za zmínku, že Wireshark má aktivní komunitu uživatelů a existuje spousta online zdrojů věnovaných vysvětlení, jak produkt používat. To zmírňuje velkou část křivky učení, ke které dochází při používání nového produktu. Wireshark je vhodný jak pro domácí uživatele, tak pro větší organizace. Nejlepší část o Wireshark je bezpochyby to, že si ji můžete stáhnout zdarma. Pokud si chcete zdarma stáhnout Wireshark, klikněte zde na tento odkaz.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

58 − = 50