10 nejlepších systémů detekce porušení

10 nejlepších systémů detekce porušení


Možná si myslíte, že již víte o systémech detekce porušení. Systémy detekce narušení (IDS) a systémy prevence narušení (IPS) už nějakou dobu existují. Pokud však na to jste mysleli, když čtete systémy detekce porušení, díváte se špatným směrem. Oba nejsou stejná věc.

Zatímco systémy detekce narušení se snaží zabránit přerušení sítě cizími lidmi, systémy detekce narušení hledají aktivitu škodlivého softwaru v síti. Detekce porušení je nový termín pro starý problém. Rozdíl mezi BDS a firewallem spočívá v tom, že v síti funguje detekce narušení, zatímco brány firewall jsou hraničními nástroji, které se pokoušejí blokovat malware v místě vstupu.

Momentálně nemáte čas si přečíst všechny podrobnosti? Tady je náš seznam deseti nejlepších systémů detekce porušení:

 1. BreachSight Posouzení rizik v cloudu a skener porušení systému od UpGuard.
 2. Crowdstrike Falcon Prevent Platforma pro ochranu koncových bodů v cloudu, která se nazývá antivirový systém generace sítě.
 3. Trend Micro Deep Discovery Detector Vysoce hodnocené hardwarové zařízení na ochranu před hrozbami, které zahrnuje neustálé monitorování portů a protokolů a sledování softwarových událostí.
 4. Monitorování datové aktivity Imperva Chrání data v databázích a souborech, na místě i v cloudu.
 5. FortiSandbox Proaktivní pokročilý systém detekce hrozeb, který je k dispozici jako zařízení, jako VM nebo jako cloudová služba.
 6. Změnit Tracker Skryje neoprávněné změny v systému, které by mohly odpovídat očekávané změně, která je součástí procesu správy změn.
 7. InsiderSecurity Singapurský monitor ochrany před hrozbami. K dispozici z cloudu nebo pro místní instalaci.
 8. HackWatchman BDS od Activereach, které vytváří duchové zařízení, které funguje jako medonos, aby přilákalo všechny vetřelce, kteří se dostanou do sítě.
 9. Defender poslední řady Nástroj na ochranu před porušením e-mailových systémů, sítí, cloudových zdrojů a zařízení IoT.
 10. SpyCloud Zamkne uživatelské účty systému a zejména upozorní na opuštěné, ale živé účty.

Definice BDS zní podobně jako antivirový systém. To je. Antivirový program však v jednom počítači kontroluje výskyt známého malwaru, ale BDS sleduje aktivitu v síti a v celém IT systému. BDS lze implementovat jako software nebo jako hardwarové zařízení.

Bezpečnostní hrozby zjištěné BDS jsou v chování o něco širší než činnosti zjištěné typickým systémem proti malwaru. Škodlivý software, který BDS hledá, by mohl být součástí sady útočného softwaru spuštěného ručně útočníkem.

Každý jednotlivý běh programu se může zdát kompatibilní s běžnými činnostmi podniku. Může se jednat o spuštění legitimního softwaru, který je již ve vašem systému uložen. BDS se nedívá jen na každý jednotlivý proces, ale detekuje kombinace programů, které by mohly být kombinovány pro škodlivé účely.

Deset nejlepších systémů detekce porušení

Definice BDS je nová, takže pro tento typ systému dosud není mnoho dodavatelů.

Další informace o každém z těchto nástrojů naleznete v následujících částech.

1. UpGuard BreachSight

10 nejlepších systémů detekce porušení

BreachSight je velmi kompetentní systém pro porušování dat od UpGuard, který vyrábí řadu bezpečnostních produktů, které jsou ideální pro online prodejce.

Systém BreachSight má atraktivní konzolu pro správu, která je přístupná online. Celý systém je dodáván z cloudu, takže se nemusíte starat o místo na serveru, abyste mohli hostovat systém kybernetické bezpečnosti.

Bezpečnostní systém řeší ochranu dat ze dvou úhlů:

 •         Zranitelnost úniku dat
 •         Zveřejnění pověření

Skener zranitelnosti běží nepřetržitě. Upozorňuje správce dat na jakékoli podezřelé pokusy o přístup k datům. Zdůrazní také slabé stránky zabezpečení systému, které je třeba uzavřít. Skener hledá spuštěné procesy a prohledává kód programů a hledá škodlivý úmysl.

BreachSight je schopen zjistit, kdy byly pověření zaměstnanců zveřejněny. Chránič pověření kontroluje neočekávanou aktivitu a upozorňuje správce systému společnosti, aby zrušil pověření, u nichž existuje podezření, že jsou ohroženi.

Systém BreachSight zahrnuje automatizované sanační skripty. Všechny kroky jsou plně zdokumentovány. Záznamy o detekci a nápravě narušení tvoří cenný archiv, který budete potřebovat k prokázání souladu s bezpečnostními standardy ochrany údajů.

Balíček opatření pro zjišťování porušení zahrnuje přístup k odborníkům na kybernetickou bezpečnost v kancelářích UpGuard. Tito konzultanti povedou váš tým pro správu systému při interpretaci dat získaných aplikací. Tento protokol událostí porušení může dokonce identifikovat strany odpovědné za porušení, což vaší společnosti umožňuje žalovat o vymáhání ztrát nebo alespoň přimět orgány, aby jednaly s pachatelem.

Jedná se o vynikající systém detekce porušení, ale budete si ho muset nejprve ověřit sami, abyste pochopili, jak se hodí do vaší strategie ochrany dat. Demo systému můžete získat zdarma na webových stránkách UpGuard.

2. Crowdstrike Falcon Prevent

10 nejlepších systémů detekce porušení

Crowdstrike's Falcon Prevent je řada balíčků ve čtyřech úrovních služeb: Pro, Enterprise, Premium a Complete.

Crowdstrike prodává řadu Falcon Prevent jako „antivirový antivir nové generace.“ Tento termín je přesný, ale Falcon jde mnohem dále, než jen skener škodlivého softwaru. Jedná se o systém detekce porušení. Falcon nekontroluje pouze známý malware. Má detekční systémy, které dokážou zachytit software, který provádí neočekávané akce, i když tento program nebyl dříve spatřen a označen jako malware. Je také schopen detekovat kombinace autorizovaného platného softwaru, který by mohl naznačovat narušení, když je spuštěn ve specifické sekvenci.

Filozofií celého systému detekce narušení není zabránit tomu, aby se škodlivý software dostal do síťových služeb. Účelem těchto systémů je zachytit malware, který dokáže vyhnout brány firewall a řízení přístupu.

Falcon Zabraňte ústupům ze sítě až k jejím koncovým bodům. Neměli byste opustit brány firewall a řízení přístupu, ale v případě selhání těchto systémů byste měli použít Falcon.

I když se jedná o cloudovou službu, její ochrana není přerušena, pokud dojde k odpojení internetu. Software Falcon Prevent zahrnuje agenty na místě, kteří nejsou přerušeni, když se nemohou dostat k řadiči na serverech Crowdstrike..

Systém zahrnuje automatizované ochranné akce a auditní stopy, které uživatelům pomohou pochopit koordinovaný a opakovaný vektor útoku. Audit trail je také dobrým zdrojem důkazů o shodě s normami ochrany údajů.

Crowdstrike nabízí 15denní bezplatnou zkušební verzi systému Falcon Prevent, takže si ji můžete nechat projít a rozhodnout se o její vhodnosti pro strategii společnosti na ochranu dat.

3. Inspektor Micro Deep Discovery Inspector

10 nejlepších systémů detekce porušení

Trend Micro je hlavní antivirová značka. Všichni poskytovatelé AV v současné době postupují vpřed a poskytují komplexnější služby kybernetické bezpečnosti. Trend Micro vyvinul systém detekce porušení, který mu pomůže dostat se před konkurencí.

Toto je zařízení, které se připojuje k vaší síti, stejně jako firewall. Nenahrazujte své služby hraniční ochrany inspektorem Deep Discovery Inspector, protože pozornost tohoto zařízení je zaměřena na aktivitu v síti.

Síla tohoto nástroje spočívá v jeho schopnosti zachytit interakce mezi softwarem Trojan a jeho externími kontroléry.

Velmi výraznou vlastností útoků, které systémy detekce porušení jsou navrženy tak, aby blokovaly, je to, že se zdánlivě nesouvisejícím softwarem se manipuluje za účelem souběžné činnosti pro škodlivé účely. Cílem Deep Discovery Inspector je odhalit kontrolní sílu, která ovládá legitimní software, aby přispěl k narušení dat.

Tento systém funguje na úrovni sítě a hledá podezřelé kombinace událostí. Pokrývá koncové body, webové a e-mailové aplikace a síťový provoz pro vytváření profilů analýzy hrozeb. Nepoužívá tradiční AV taktiku odkazu na malware charakteristickou databázi. Je tak schopen detekovat útoky „nulového dne“. Zasahuje do aplikací, včetně e-mailů a webových serverů, aby vypracovalo strategie útoku dříve, než budou mít šanci dosáhnout cílů.

Jedná se o inovativní systém detekce porušení od jedné z předních světových operací v oblasti kybernetické bezpečnosti.

4. Imperva Data Activity Monitoring

10 nejlepších systémů detekce porušení

Sledování datové aktivity pokrývá všechny typy ukládání dat z databází do souborů a tato sada systémových bezpečnostních opatření zahrnuje všechny.

Imperva zdůrazňuje důležitost schopnosti své služby prokázat dodržování standardů bezpečnosti dat. Jako správce systému máte dvě priority ochrany dat: ochranu dat a prokazování, že jste pro ochranu těchto dat udělali vše, co je v jejích silách. Důkaz je důležitý, pokud potřebujete prokázat shodu se standardy zabezpečení dat, abyste získali nové podnikání a udrželi ziskovost svého podniku.

Systém monitoruje události, které se vztahují k datovým obchodům a zprávy o podezřelé činnosti, živé na obrazovce konzoly. Monitor stahuje živé zdroje z analýzy dat Imperva Data Risk Analytics, aby průběžně aktualizoval svou nápravu útočných vektorů.

Monitorování datové aktivity Imperva je k dispozici jako místní software nebo jako cloudová služba. Společnost nenabízí bezplatnou zkušební verzi, ale můžete si nechat ukázku systému posoudit, zda splňuje požadavky na zabezpečení dat vaší společnosti..

5. Fortinet FortiSandbox

10 nejlepších systémů detekce porušení

Fortinet se specializuje na zabezpečení sítě proti příchozím internetovým hrozbám. FortiSandbox je k dispozici jako zařízení, jako místní software běžící přes virtuální stroj nebo jako cloudová předplacená služba.

Systémy detekce porušení začínají předpokladem, že zabezpečení přístupu k síti může být narušeno. Strategie FortiSandbox zahrnuje izolování nového softwaru a sledování jeho reakce na zdroje a služby sítě. Jedná se o karanténní přístup, který umožňuje, aby software plně fungoval, ale zavádí záchranné body, aby umožnil úplné vrácení systému.

FortiSandbox spolupracuje se všemi úrovněmi ve vaší síti, od firewallů a bran až po koncové body. Balíček zahrnuje zmírňující služby a detekci hrozeb. Toto je softwarový ekvivalent „Důvěřujte, ale ověřte.“ Fortinet nabízí bezplatné demo FortiSandboxu.

6. NNT Change Tracker

10 nejlepších systémů detekce porušení

Nazývá se nejnovější verze nástroje Sledování změn Ben7 R2. 7. Tento nástroj se týká zejména exploitů, které lze vklouznout do procesů změny systému. Tento nástroj je navržen tak, aby vynucoval požadavky standardů správy systémů IT, zejména ITIL.

Projekty zlepšování jsou vždy prováděny s pozitivním přístupem. Změna systému je pouze k lepšímu. Přestože tým pracuje na nové budoucnosti, mohou mít jiní zákeřný úmysl a použít projekt upgradu jako kouřovou clonu pro příležitost k narušení.

Program Sledování změn dohlíží na výhody, které mohou nastat během vývojového projektu. Udržuje kontrolu nad konfigurací zařízení, zatímco pozornost všech je zaměřena na vývoj. Nástroj sleduje neoprávněné změny konfigurace, generuje výstrahu, když je detekována, a automaticky se vrací k autorizovaným konfiguracím, když je detekována jakákoli změna..

NNT nabízí bezplatnou zkušební verzi aplikace Change Tracker.

7. InsiderSecurity

10 nejlepších systémů detekce porušení

InsiderSecurity je systém detekce porušení SaaS se sídlem v Singapuru. Služba je směsí softwaru a lidských zkušeností, protože společnost nabízí skutečnou odbornou analýzu záznamů o událostech ohrožení, které jsou vyvolány ve vaší síti.

Platforma nabízí rychlou detekci porušení a automatickou nápravu, jakož i online analýzu lidí, kteří poskytují bezpečnostní pokyny. Kromě detekce nepoctivého softwaru tato služba monitoruje činnosti oprávněných uživatelů k detekci útoků zasvěcených osob. V zásadě je každé spuštění softwaru ve vašem systému zkontrolováno z hlediska úmyslu a systém zabezpečení řetězy zpět k původci jakékoli škodlivé činnosti.

Tato online služba vás může zachránit před stíháním v případě narušení systému. Chcete-li se podívat, jak to funguje, vyžádejte si ukázku.

8. Activereach HackWatchman

10 nejlepších systémů detekce porušení

Systém detekce porušení ActiveReach se nazývá HackWatchman. Jedná se o službu detekce porušení, takže nemusíte celý den sedět před palubní deskou. Personál ActiveReach pro vás provede všechny monitorovací práce a upozorní vás, pokud dojde k nějakému porušení.

Toto řešení ochrany je jedinečné. Identifikuje klíčová zařízení pro ukládání dat a napodobuje je. Záměrem je přilákat hackery od skutečných umístění pro ukládání dat směrem k strašidelné verzi vytvořené programem HackWatchman.

Systém HackWatchman zahrnuje fyzická zařízení, která se připojují k monitorovanému zařízení. To se vrací zpět na servery ActiveReach, kde analytici prolínají záznamy událostí, jakmile dorazí. Vyžaduje to schopnost vykořenit falešně pozitivní a odhalit vzorce útoku. Strategie Activereach poskytuje zkušeným odborníkům v oblasti kybernetické bezpečnosti úkoly zaměřené na detekci porušení.

Přestože se použití lidských analytiků zdá být krokem zpět, překonává problém neustálého „falešně pozitivního“ vykazování, které může zaplavit typické IT oddělení. Activereach nabízí bezplatné demo systému HackWatchman.

9. Defender poslední řady

10 nejlepších systémů detekce porušení

Lastline používá metody AI v systému Defender. Navzdory automatizovaným metodám strojového učení není Defender nejednotným řešením. Instalace začíná konzultací. Dalším krokem je návrh, který představuje řešení šité na míru.

Společnost má velké množství existujících uživatelů po celém světě a pokrývá miliony uživatelských účtů. Kupující obránců jsou rozptýleni po Severní Americe, Evropě, Asii a Australasii.

Program Defender je k dispozici ve specializovaných balíčcích, které se zaměřují na síť, na e-mailové systémy, na cloudové zdroje a na zařízení IoT. Prvek AI balíčku pomáhá odfiltrovat falešná pozitiva, takže váš tým pro správu systému nebude ohromen irelevantní nebo nepravdivě spuštěnou výstrahou.

Lastline nabízí na svém webu demo svého softwaru.

10. SpyCloud

10 nejlepších systémů detekce porušení

SpyCloud se zaměřuje na činnost autorizovaných účtů a zajišťuje, aby se nezachytili. V těchto dnech, kdy phishingové podvody převládají, je obtížné pro jakýkoli monitorovací software blokovat škodlivé činnosti. Pokud se software nainstaluje autorizovaným uživatelem nebo pokud platný uživatelský účet spustí řadu legitimních programů, je téměř nemožné, aby tradiční systémy AV chránily váš systém..

SpyCloud obchází problém rozhodování, které spuštěné procesory jsou platné a které mají zlý úmysl. Spíše než sledování všech událostí v síti se zaměřuje na činnosti uživatelského záměru. Kontroluje faktory, jako je přihlašovací umístění porovnané se známým umístěním uživatele, a také zaznamenává neuskutečnitelný simultánní přístup ze stejného účtu..

Ochrana dat

Ochrana dat je každým dnem stále obtížnější. Nemůžete se spoléhat pouze na bránu firewall a tradiční antivirový program, abyste zabránili odhalení dat nebo narušení systému.

V dnešní době hackeři vědí, jak přimět zaměstnance, aby rozdali své přihlašovací údaje, takže nestačí jen podívat se na outsiderský přístup k vašemu systému a chránit tak datové obchody vaší společnosti. Potřebujete sofistikovanější software na ochranu dat, například systém detekce porušení.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 2 =