10 nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP

10 nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP


HP je jedním z největších jmen v podnikových počítačích. Značka si vybudovala pověst dodáváním spolehlivých produktů za konkurenceschopné ceny. Společnost HP vyrobila vše od počítačů po tiskárny, přepínače, směrovače a servery. Přesto, jako všichni výrobci, všechny tyto nástroje musí být stále sledovány, aby fungovaly dobře dlouhodobě. V tomto článku se podíváme na 9 nejlepších monitorovacích nástrojů HP & software.

Pokud máte málo času, tady je náš seznam deseti nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP:

  1. Server SolarWinds & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Serverový monitor od předního světového výrobce softwaru pro správu infrastruktury. Spouští se na Windows Server.
  2. Paessler PRTG Monitorování zařízení HP s PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Monitorování HP jako součást monitoru sjednocené sítě, serveru a aplikací. Spouští se na Windows Server.
  3. Site24x7 HP Network Device Monitoring (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA) Sledování infrastruktury založené na cloudu s důrazem na podporu webových aplikací. Zahrnuje šablony pro monitorování zařízení HP.
  4. Atera (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Systém monitorování a správy infrastruktury vytvořený pro poskytovatele spravovaných služeb.
  5. ManageEngine OpManager Spravujte servery HP, síťová zařízení a koncové body s tímto systémem správy sítě, který běží na Windows Server a Linux.
  6. LogicMonitor Rozšiřitelný síťový, serverový a aplikační monitor se speciální úpravou pro monitorování zařízení HP.
  7. eG Enterprise Monitor infrastruktury, který zahrnuje monitorování HP-UX. K dispozici v bezplatné a placené verzi.
  8. Rozšíření konektoru AppDynamics OpenStack pro HP Cloud Services Systém monitorování aplikací, který lze rozšířit o specializované monitorování cloudových služeb HP.
  9. Zenoss Monitor infrastruktury, který lze přizpůsobit přidáním doplňků. Pro systém je k dispozici mnoho pluginů zaměřených na HP.
  10. Otevřete Hardware Monitor Otevřený zdroj, bezplatný monitor, který podává zprávy o stavu hardwaru. Běží na Windows a Linux.

Nejlepší nástroje pro monitorování zařízení HP & Software

1. Server SolarWinds & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

Monitor serverů a aplikací SolarWinds

Server SolarWinds & Monitor aplikací může sledovat servery HP. Platforma může měřit metriky zdraví, jako je doba odezvy serveru, paket ztráta, síť latence, disk prostor použitý, a ještě více vám dá představu o výkonu. Kromě toho další podrobnosti poskytují informace o výkonu hardwaru HP. CPU serveru, zdroj napájení, Paměť, baterie, a rychlost ventilátoru jsou některé součásti, které můžete sledovat.

Monitorovací upozornění vás upozorní na problém. Pokud ano, můžete jedním kliknutím restartujte server vzdáleně, Start, stop nebo restart procesy na serveru a zobrazit protokoly událostí. Možnost přímé reakce tímto způsobem pomáhá zkrátit čas potřebný k vyřešení problémů s hardwarem.

Pro dlouhodobé sledování, Server SolarWinds & Monitor aplikací plánovaní kapacity Vlastnosti. Můžete zobrazit předpověď kapacity pro klíčové metriky, například procesor, disk, Paměť, a síťové zdroje. Ty si můžete prohlédnout ve formě grafů. Například můžete použít Graf prognózy kapacity CPU analyzovat, jak se vaše potřeby hardwarových zdrojů v průběhu času změní.

Celkově pokud hledáte platformu, která kombinuje monitorování serveru s funkcemi nápravy, Server SolarWinds & Aplikace Monitor je nástroj, který stojí za zvážení. Server SolarWinds & Monitor aplikací začíná na ceně 2 995 $ (2 421 GBP). Můžete si stáhnout 30denní bezplatnou zkušební verzi.

Server SolarWinds & Monitor aplikací Stahujte 30denní zkušební verzi ZDARMA

2. Monitorování zařízení HP Paessler s PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

10 nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP

Monitor sítě Paessler PRTG je část softwaru pro monitorování sítě, který může sledovat zařízení HP. Tyto zahrnují počítače, tiskárny, směrovače, spínače, Servery HPE ProLiant, HPE BladeSystems, a více. Nástroj funguje tak, že pomocí snímačů odebere metriky z hardwarových prvků. Například existují senzory určené speciálně pro servery HPE ProLiant, které monitorují internet zdraví systému, logický disk, řadič paměti, síťové rozhraní, a fyzický disk.

Velikost viditelnosti závisí na zařízení, které monitoruje. Při sledování počítačů HP, Monitor sítě PRTG zachycuje data procesor, využití paměti, spotřeba šířky pásma, a více. U zařízení, jako jsou tiskárny, jsou informace konkrétnější. Můžete například sledovat dostupnost tiskárny a dokonce dostat upozornění, pokud dojde k zaseknutí papíru.

oznámení systém je na základě prahu takže můžete konfigurovat, kdy jsou generována upozornění. Pokud se například využití paměti zvýší než určitá hodnota, program vám pošle upozornění e-mailem, SMS, oznámení v systému iOS nebo Android, a více. Systém lze snadno konfigurovat, takže máte úplnou kontrolu nad přijetím výstrahy.

Monitor sítě PRTG je zdarma, pokud máte méně než 100 senzorů. Placené verze programu PRTG Network Monitor začínají na 1 600 $ (1 293 GBP) pro 500 senzorů, 2 850 $ (2 304 GBP) pro 1 000 senzorů, 5 950 $ (4 811 £) pro 2 500 senzorů, 10 500 $ (8 490 GBP) pro 5 000 senzorů a 14 500 $ (11 724 GBP) pro neomezené senzory. K dispozici je také neomezená verze, která podporuje pět instalací serveru za 60 000 $ (48 515 GBP). Můžete si stáhnout bezplatnou zkušební verzi přes tento odkaz zde.

Monitorování zařízení HP Paessler pomocí
PRTGStáhněte si 30denní zkušební verzi ZDARMA

3. Site24x7 HP Network Device Monitoring (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)

10 nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP

Site24x7 je cloudový monitor výkonu, který pracuje se zařízeními HP. Site24x7 automaticky objeví zařízení HP připojeno k síti. Odtud můžete sledovat metriky jako využití disku, využití paměti, Využití CPU, počet procesů, stránky vytištěny, celkový počet srážek, přijaté pakety, a více.

Je po všem 1 000 šablon zařízení které vám pomohou začít rychleji. K dispozici jsou šablony, které nejsou k dispozici Tiskárna HP, HP-Hub, HP Bridge, Přepínače směrování HP, Přepínače HP ProCurve, a více. Pokud dojde k problémům s vašimi zařízeními, software vám pošle upozornění na mobilní zařízení. Upozornění vás informují o tom, zda jste u stolu nebo mimo kancelář.

Site24x7 se doporučuje, pokud chcete vysoce kvalitní, ale cenově dostupný monitor infrastruktury. Site24x7 Plán infrastruktury má verzi Starter, která stojí 9 $ (7,28 GBP) měsíčně s podporou 10 serverů / webových stránek a pěti síťových rozhraní. Pokud potřebujete monitorovat více zařízení, musíte přímo požádat o cenovou nabídku od společnosti. Ukázkové ceny se pohybují kolem 9 $ (7,28 GBP) za měsíc u 10 serverů nebo 89 $ (71,98 GBP) za měsíc u 100 serverů. Na této stránce si můžete prohlédnout seznam dostupných zařízení a získat přístup k 30denní bezplatné zkušební verzi.

Site24x7 HP Network Device MonitoringStart 30denní zkušební verze ZDARMA

4. Atera (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)

10 nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP

Atera je vzdálené monitorování a správa (RMM) systém, který podporuje poskytovatelé spravovaných služeb (MSP). Platforma je schopna monitorovat sítě, servery a aplikace na webu klienta.

Monitorovací funkce Atera nejsou omezeny na konkrétní výrobce hardwaru. Služba může sledovat a spravovat stolní počítače, notebooky, tiskárny a skenery od společnosti HP. Platformu Atera lze přidělit klientovi MSP instalací softwaru agentů na klientský web. Jakmile je tento agent aktivní. Prohledá v síti všechna připojená zařízení a zaznamená je, uvede výrobce a model každého z nich spolu s dalšími metrikami, jako jsou čísla verzí.

Seznam zařízení pomáhá MSP narovnejte smlouvy že spravují se svými klienty, protože až příliš často tyto společnosti nebudou mít přesný seznam veškerého svého vybavení, než začnou řádně spravovat pomocí MSP. Systém Atera také prohledá klientský web pro všechny instalace softwaru. To je další podstatný faktor pro smlouvy a také se promítá do správy softwarových licencí.

Atera pokračuje sledovat síťový provoz, servery a aplikace čelit katastrofě. Systém také zahrnuje: Podpora systém umožňující uživatelům zvyšovat vstupenky na řešení problémů s jejich stolními a přenosnými počítači, včetně produktů HP. Systém Help Desk umožňuje technikům získat vzdálený přístup k těmto koncovým bodům a používat také vzdálená plocha služba, která technikovi umožňuje převzít kontrolu nad koncovým bodem se souhlasem uživatele a s uživatelem, který je schopen sledovat všechny činnosti technika na zařízení.

Systém Atera je cloudová služba, takže MSP nemusí instalovat žádný software nebo mít vlastní servery pro provoz systému. Ke konzole systému lze přistupovat prostřednictvím webového prohlížeče na libovolném počítači nebo notebooku. Atera také produkuje bezplatná aplikace povolit přístup z mobilních zařízení.

Atera je zpoplatněna předplatné a služba je účtována za technika, buď za měsíc, nebo za rok. Můžete zkusit Atera pro sebe s 30denní bezplatná zkušební verze.

AteraStart 30denní zkušební verze ZDARMA

5. ManageEngine OpManager

10 nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP

ManageEngine OpManager je platforma pro monitorování sítě Okna a Linux které mohou monitorovat zařízení HP. ManageEngine OpManager shromažďuje data jako využití procesoru, využití disku, I / O, využití paměti, serverové procesy, a více. Údaje o výkonu můžete zobrazit prostřednictvím řídicího panelu v reálném čase, který zobrazuje informace o výkonu, například Zařízení podle dostupnosti, Využití CPU v reálném čase, a Nedávné alarmy.

Pokud si přejete jinou perspektivu, můžete generovat grafy na Využití CPU, Využití paměti, Ztráta paketu, Dostupnost, Doba odezvy a Využití disku zařízení HP. Tyto grafy vám říkají, jak se výkon zařízení v průběhu času mění a upozorňují na zdravotní problémy, které musíte znát.

Nicméně, v případě, že vám něco chybí, ManageEngine Op Manageralarmy. Alarmy vás upozorní na zjištění problémů s hardwarem. Můžete je nakonfigurovat pomocí prahů. Pro zařízení HP, alarmy přicházejí předem nakonfigurované takže nemusíte nastavovat parametry ručně.

Existují tři verze ManageEngine OpManager k dispozici ke koupi: Standard Edition, Professional Edition a Enterprise Edition. Standard Edition začíná na $ 245 (198 £) pro 1000 zařízení. Vydání Professional Edition začíná na 345 USD (278 GBP) pro 1 000 zařízení a zahrnuje další funkce, jako je monitorování VMware a monitorování Hyper-V. Vydání Enterprise Edition začíná na 11 545 USD (9 335 GBP) až pro 10 000 zařízení a řadu dalších funkcí. Můžete si stáhnout bezplatnou zkušební verzi.

6. LogicMonitor

Snímek obrazovky LogicMonitor

LogicMonitor je monitor bez agentů s podporou zařízení HP. LogicMonitorLogické moduly tuto podporu Úložná zařízení HP LeftHand, Správce síťového úložiště HP LeftHand, Snímky HP LeftHand, Servery HP, a Přepínače HP. Pro každý typ zařízení je zaznamenána řada metrik. Například u serverů měří LogicMonitor stav SMART, stav paměti, stav ventilátoru CPU, stav fyzického disku, stav logického disku a další.

Chcete-li používat monitorování HP, musíte nainstalujte domovskou stránku HP System Management. Tento proces je jednoduchý a po dokončení budete moci spravovat svou infrastrukturu z jednoho místa. K dispozici budete mít také automatické funkce, jako jsou upozornění, která vás upozorní, když se zařízení potýká s problémy. Konfigurace výstrah vám dává větší kontrolu nad odesíláním e-mailů.

Existují dvě hlavní kategorie cenových možností LogicMonitor: Standardní ceny a ceny poskytovatelů služeb. Podle modelu Standard Pricing jsou to tři verze LogicMonitor; Starter, Pro a Enterprise. Verze Starter podporuje 50 plus zařízení, Pro verze 100 plus zařízení a verze Enterprise podporuje 200 plus zařízení.

Verze cen poskytovatele služeb se nazývají SP Pro a SP Enterprise. SP Pro začíná na 250 plus zařízeních a SP Enterprise začíná na 250 plus zařízeních. Budete muset kontaktovat prodejní tým a obdržet nabídku. Můžete si stáhnout 14denní bezplatnou zkušební verzi.

7. eG Enterprise

10 nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP

eG Enterprise je řešení pro monitorování infrastruktury s Monitorování HP-UX. Program monitoruje servery HP-UX a zvyšuje viditelnost aplikací, které podporují. Uživatelé mohou sledovat procesor, disk, Paměť, síťové zdroje, a systémové protokoly. Můžete také sledovat aplikace spuštěné na serveru. Mezi podporované aplikace patří Webový server IBM WebSphere, Aplikační server Oracle WebLogic Java, Webový server Apache, a více.

Upozornění v eG Enterprise jsou automaticky vypočítán na základě analýzy minulých výkonů. Pokud zařízení selže nebo začne vykazovat známky zhoršení výkonu, software vám pošle oznámení. Pro další analýzu můžete také generovat upozornění, abyste se blíže podívali na vaši infrastrukturu.

K dispozici je bezplatná verze eG Enterprise , který podporuje až pět serverů. Pokud potřebujete více, můžete upgradovat na placenou verzi. Existují čtyři placené verze eG Enterprise: Trvalá licence, předplatné, SaaS a služba auditu. Trvalá licence začíná na 10 000 $ (8 088 GBP). Verze předplatného začíná na 300 $ (242 GBP) za měsíc. Budete muset požádat o cenovou nabídku verzí SaaS a Audit Service. Můžete si stáhnout bezplatnou zkušební verzi.

8. AppDynamics (rozšíření AppDynamics OpenStack Connector pro HP Cloud Services)

AppDynamics

AppDynamics je monitor výkonu aplikace které má rozšíření určené speciálně pro monitorování Cloudové služby HP. Rozšíření konektoru AppDynamics OpenStack pro HP Cloud Services umožňuje uživateli sledovat cloudové aplikace. Rozšíření může automaticky objevit topologii aplikací HP.

Jakmile je topologie objevena, můžete začít sledovat metriky jako Doba odezvy, sledování zatížení, a míra chyb. Tyto informace si můžete prohlédnout v reálném čase, abyste se ujistili, že budete informováni o aktuálním vývoji ve vašem prostředí. Nástroj také stanoví výkonnostní základní linie, takže výstrahy se spustí, když se použití HP odchyluje od normálních parametrů.

Pokud hledáte nástroj, který dokáže konkrétně sledovat cloudové služby HP, AppDynamics a Rozšíření konektoru AppDynamics OpenStack pro HP Cloud Services je dobrá volba. Chcete-li však zobrazit cenu, musíte se obrátit přímo na společnost. Můžete zahájit 15denní bezplatnou zkušební verzi.

9. Zenoss

10 nejlepších nástrojů pro monitorování zařízení HP

Zenoss je nástroj pro monitorování infrastruktury který má více pluginů pro monitorování zařízení HP. Hlavní rozšíření pro zařízení HP je HP Monitor ZenPack, který shromažďuje data SNMP ze zařízení HP. ZenPack shromažďuje informace včetně Hardwarový model, Sériové číslo hardwaru, operační systém, a Informace o CPU.

Alternativně máte HP Proliant ZenPack který je určen pro monitorování serverů HP Proliant. Existuje mnoho dalších ZenPacků určených pro zařízení HP včetně HP-UX (komerční) sledování ZenPack, Monitorování teplotních senzorů HP ZenPack, HP Printer Trap transformuje ZenPack a více. Téměř jakýkoli segment infrastruktury HP, na který si vzpomenete, je podporován Zenoss.

Rozsah rozšíření dostupných pro Zenoss dělá z tohoto nástroje spolehlivou možnost, ať už provádíte obecné monitorování infrastruktury nebo pracujete konkrétně se zařízeními HP. Chcete-li zobrazit nabídku pro Zenoss budete muset kontaktovat prodejní tým přímo. K dispozici je také demo, které můžete naplánovat.

10. Otevřete Hardware Monitor

Otevřete Hardware Monitor

Nakonec máme Otevřete Hardware Monitor. Otevřete Hardware Monitor je open-source hardware monitor, který může sledovat zařízení HP. Nástroj monitoruje teplota, rychlost ventilátoru, Napětí, zatížení, a rychlosti hodin připojených zařízení. Nástroj může také měřit další prvky, jako jsou pevné disky SMART, grafické karty Nvidia a ATI.

Otevřete Hardware Monitor se doporučuje pro podniky, které chtějí používat nástroj pro sledování infrastruktury bez placení prémiové ceny. Tento software je k dispozici pro Windows XP, Průhled, 7, a Linux. Program si můžete zdarma stáhnout.

Výběr nástroje pro sledování zařízení HP

Bez ohledu na to, jaký hardware nebo služby HP používáte ve vaší organizaci, existuje mnoho možností v závislosti na zařízení, které se snažíte sledovat. Nástroje jako Aplikace SolarWinds & Sledování výkonu, Site24x7 Nástroj pro monitorování síťových zařízení HP, a Monitorování Paessler HP s monitorem sítě PRTG, sledovat širokou škálu služeb HP s vysoce kvalitními uživatelskými zkušenostmi.

Pro co nejefektivnější monitorování zvolte nástroj, který nejlépe odpovídá vašim obchodním požadavkům. Pokud primárně chcete monitorovat počítače HP, použijte podobný nástroj Monitor sítě Paessler PRTG. Pokud hlavně sledujete servery HP, použijte podobný nástroj Aplikace SolarWinds & Sledování výkonu nebo AppDynamics.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − = 44