10 nejlepších nástrojů pro monitorování webových stránek

10 nejlepších nástrojů pro monitorování webových stránek


Udržujte svůj web neustále k dispozici tím, že odvrátíte případný problém. V této zprávě se dozvíte několik užitečných nástrojů, díky nimž bude vaše přítomnost v eCommerce fungovat úspěšně.

Hledání správných nástrojů a zkoumání recenzí výkonu zabere spoustu času, které pravděpodobně nemáte. Tato recenze ořízne veškerou tuto práci a pomůže vám soustředit se na rozšíření vaší firmy.

Zde je náš seznam 10 nejlepších nástrojů a softwaru pro monitorování webových stránek:

  1. Softwarový monitorovací software Paessler s PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Monitorování výkonu na místě, které je integrováno s monitorováním sítě. Zahrnuto zde pro ty, kteří nechtějí cloudový monitor.
  2. Freshworks Freshping Kontroluje až 50 adres URL každou minutu z deseti míst po celém světě.
  3. Sledování webových stránek 24 × 7 (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA) Cloudová webová monitorovací služba, která zahrnuje funkce správy webů.
  4. SolarWinds Pingdom (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Cloudový nástroj, který kontroluje dostupnost vašeho webu z více než 60 míst.
  5. Monitorování webových stránek Stackpath (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Monitor kvality zobrazování webových stránek z okrajové služby mezipaměti.
  6. Uptrends Online platforma pro monitorování webových stránek, která zahrnuje sledování cest návštěvníků a načasování načítání a přenosu.
  7. StatusCake Sleduje výkonnost vašeho webu z 28 míst po celém světě.
  8. NodePing Každou minutu kontroluje výkon webu a sleduje problémy s SSL, DNS a e-mailem.
  9. Dynatrace Tato služba sleduje webové stránky a dodací lhůty a identifikuje příčiny nízkého výkonu.
  10. Robot uptime K dispozici v bezplatné a placené verzi. Nabízí sledování výkonu v reálném čase a metrické úložiště pro analýzu historických dat.

Outsourcovaná infrastruktura

Monitorování webových stránek se trochu liší od pravidelného monitorování sítě. Protože mnoho hrozeb výkonu se vyskytuje daleko od vaší vlastní infrastruktury, musíte se podívat na to, jak jiní přistupují na váš web spíše než výkonnost vašeho zařízení.

Nemůžete si nechat karty na celém internetu sami, takže jedinou vážnou strategií pro udržení karet o dostupnosti vašeho webu je zadávat úkol specializovaným službám. To platí zejména v případě, že svůj web nehostíte ve svých vlastních prostorách.

Malé podniky se obvykle rozhodnou přihlásit k odběru služeb hostování svých webových stránek. To je jediný ekonomicky životaschopné řešení pro někoho, kdo si nemůže dovolit režii provozování webového serveru jen pro jeden web. Hostovaná řešení se stále více stávají atraktivnější také pro velké online podniky.

Získání ostatních ke správě infrastruktury, která podporuje váš web, vede ke ztrátě kontroly. Umožní vám však také využívat odborné znalosti a speciální vybavení za zlomek nákladů, které by za provoz vašich stránek vznikly.

Cloudové monitorování

Nástroje pro monitorování webových stránek dodávané v cloudu dávat stejný smysl na cloudovém hostování. Model Software-as-a-Service pro monitorování webových stránek má oproti lokálnímu softwaru mnoho výhod.

Nástroje založené na cloudu jsou nákladově efektivní a škálovatelné. To znamená, že velmi malé podniky získají nákladově efektivní přístup ke komplexním nástrojům, které velké podniky používají. Většina online služeb je zpoplatněna na základě předplatného za jednotku. Budou účtovat za URL, za server nebo za technika. Pokud tedy potřebujete monitorovat pouze jeden web, nemusíte za software platit plnou cenu.

Skutečnost, že nástroje jsou spuštěny na vzdálených serverech a infrastruktura, která je podporuje, je zahrnuta v ceně, což znamená, že také ušetříte náklady na hardware a techniky potřebné k jeho údržbě. Ušetřete dokonce i náklady na ubytování, energii a zabezpečení.

Většina platforem pro sledování webových stránek umožňuje zákazníkům upravit rozsah služby, což znamená, že můžete sledovat více webů, jak se vaše firma rozšiřuje. Monitory založené na cloudu tak šetří počáteční náklady a také se postupně rozšiřují s růstem vaší firmy.

Nejlepší nástroje pro monitorování webových stránek

Následující sekce podrobně vysvětlují naše doporučení.

1. Softwarový monitorovací software Paessler s PRTG (Zkušební verze ZDARMA)

10 nejlepších nástrojů pro monitorování webových stránek

Pokud nemáte zájem o přístup k monitorovacím službám webových stránek v cloudu a chcete monitorovací software na místě, pak Internetový monitorovací software Paessler s PRTG je pravděpodobně vaše nejlepší sázka. PRTG je nástroj pro sledování infrastruktury typu vše v jednom. Bude monitorovat vaši vlastní síť i výkon internetu. Monitory serverů a aplikací v balíčku obsahují senzory, které se specializují na výkon webových stránek.

PRTG je vlastně svazek monitorů a každý z nich se nazývá „senzor.„Za software platíte podle toho, kolik senzorů chcete aktivovat. Nejnižší cenové pásmo je zdarma. To je, pokud chcete povolit pouze 100 senzorů. Minimální placený balíček obsahuje 500 senzorů.

Internet a senzory pro monitorování webových stránek v PRTG zahrnují a Ping funkce, která dává vašemu webu čas zpoždění žádostí a odpověď, která z něj vychází. Výsledky těchto testů jsou zobrazeny naživo v přístrojové desce softwaru a mohou být také uloženy pro analýzu historické výkonnosti.

Testy v balíčku vám umožní zkontrolovat typickou návštěvu návštěvníka a ujistit se, že žádný z kroků na cestě nevydrží potenciální kupce od jejich cíle získat to, co přišli na web pro.

Další kontroly zahrnují doba načítání stránek, které můžete porovnat s dobou načítání konkurenčních stránek. Základní výkonnost infrastruktury ovlivní doručení vašeho webu. Senzory PRTG zahrnují kontrolu zdraví a využití vašeho serveru a činnosti aplikací, jako je například software vašeho webového serveru.

Všechny testovací podmínky lze nastavit tak, aby obsahovaly prahové hodnoty výkonu, které spouštějí upozornění. To vám umožní zjistit problémy dříve, než se stanou kritickými. Tyto změny vám mohou být zaslány prostřednictvím SMS nebo e-mailem, nemusíte tedy sedět před monitorovací obrazovkou.

Pokud vám bezplatný PRTG není dostatečně velký, můžete získat 30denní bezplatná zkušební verze PRTG s neomezeným přídavkem na senzor. To by vám mělo umožnit zkontrolovat každý monitor v balíčku, který možná budete potřebovat, takže si můžete upravit počet senzorů, které opravdu potřebujete, než přijdete platit na konci zkušební doby..

Softwarový monitorovací software Paessler s PRTGDownload 30denní zkušební verzí ZDARMA

2. Freshworks Freshping

Freshworks Freshping

Freshping je velmi lákavým balíčkem monitorování webových stránek a bude obzvláště přitažlivý pro malé podniky. Je to proto, že balíček základní úrovně služby je trvale k dispozici zdarma. Volá se bezplatný plán Výhonek a provádí to 50 různých kontrol stavu na výkonu webové stránky každou minutu.

Testy prováděné systémem zahrnují standard Ping, který zkontroluje dobu zpáteční cesty požadavku na hostitele vašeho webu a odpoví zpět žadateli. Kontroluje také Stav HTTP, vaše stránky Položky DNS a TCP a UDP výkon. Každý z těchto testů je prováděn od deset různých míst po celém světě, abyste viděli, kdo vaše webové stránky zažívají lidé v různých zemích světa.

Někdy se věci pokazí a zvyšuje to důvěryhodnost vašeho webu, pokud to dokážete značkové chybové zprávy spíše než nechat prohlížeč uživatele zobrazovat standardní obrazovky s chybovými zprávami. Pokud se prohlížeč nemůže dostat na váš server, nebude moci získat tuto smysluplnou chybovou stránku. Freshping stanoví, že pro vás a externě dodává pět různých stavových stránek, pokud se váš hostitel stane nepřístupným. Jedná se o velmi užitečnou službu na hraně.

Služba je vyneseno z cloudu a konzola zobrazuje živé výsledky z těchto opakovaných kontrol. Získáte také úložiště pro údaje o výkonu spojené s balíčkem. To vám umožní použít analytické nástroje, které jsou součástí této platformy, k zobrazení výkonu vašeho webu v průběhu času.

Každé předplatné plánu Freshping zahrnuje jednu adresu URL. Kromě bezplatných služeb jsou k dispozici tři vyšší placené servisní plány. Tyto jsou Květ, Zahrada, a Majetek. Tyto nabízejí 60, 80 a 100 různých testů. Plán Blossom zahrnuje upozornění na prahovou hodnotu výkonu a pro monitorování výkonu SSL je třeba alespoň plán zahrady.

Další rozdíly mezi jednotlivými plány zahrnují počet uživatelských účtů, které získáte, a dobu uchování dat pro analytická data. Například bezplatný Sprout plán vám umožní mít 10 uživatelských účtů a uchovává data po dobu 6 měsíců; plán Blossom zahrnuje 12 uživatelských účtů a 12 měsíců uchovávání dat; Zahrada a majetek vám poskytují 20 uživatelských účtů a 24 měsíců uchovávání dat.

Freshworks jsou si velmi jisti, že podniky budou mít prospěch z používání Freshpingu a nabízejí jakýkoli z placených balíčků na 21denní zkušební verzi zdarma.

3. Monitorování webových stránek Site24x7 (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

10 nejlepších nástrojů pro monitorování webových stránek

Monitorování webových stránek 24x7 nabízí sledování výkonu webových stránek, které vydává pravidelné kontroly z 90 míst po celém světě. Jedná se o platformu pro monitorování webových stránek založenou na cloudu, která je zpoplatněna předplatným.

Kontroly zahrnují Monitor vypršení platnosti domény, an Monitor certifikátů SSL / TLS, a Monitor defacementu webových stránek, které zaznamenají chyby v kódu vašeho webu. Časování výkonu pokrývají Získání DNS, doba navázání spojení, čas prvního bajtu, čas ke stažení, a SSL handshake time.

Monitor obsahuje testy uživatelských zkušeností, které dráha návštěvnické cesty prostřednictvím webu. Patří sem množství času, který vzorový návštěvník stráví na každé stránce, což vám poskytne míru okamžitého opuštění pro každou část vašeho webu a dá vám vědět, které stránky pomáhají marketingovému úsilí a které je třeba rozvinout nebo odstranit. Informace objevené monitorem vám pomohou reorganizovat hierarchii vašeho webu a přesunout stránky s lepším výkonem tak, aby se staly vstupními stránkami, nebo na stránky na lepších pozicích v hierarchii..

Platforma Site24x7 obsahuje kromě monitorovacích webů také některé funkce správy webových stránek. To může být zvláště užitečné, pokud se rozhodnete pro více stránek nebo odchod do důchodu, protože spravuje stavové stránky, umožňuje přesměrování a brání návštěvníkům, aby byli bezmocně vyhozeni pomocí stránky s kódem chyby prohlížeče..

Webová konzole je dobře uspořádaná a má verzi pro mobilní zařízení. Řídicí panel obsahuje několik skvělých vizualizací, které zahrnují mapy a grafy s barevně označenými stavy a prahy, které vám pomohou rychle najít problémy. Spouštějí se prahové hodnoty výkonu upozornění a ty si můžeš nechat poslat SMS nebo e-mailem takže nemusíte celý den sedět před konzolí.

Tato služba je k dispozici ve čtyřech plánech předplatného: Startér, Pro, Klasický, a Podnik. Musíte platit za svůj plán měsíčně nebo ročně předem - roční platební schémata dostanou 10% sleva. K dispozici je také řada doplňkových služeb, z nichž si můžete vybrat a přizpůsobit si vybraný plán. Tento internetový monitorovací systém si můžete vyzkoušet 30denní bezplatná zkušební verze.

Site24x7 Monitoring webových stránekZačněte 30denní zkušební verzi ZDARMA

4. SolarWinds Pingdom (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

Obrazovka Pingdom

Pingdom je cloudová platforma který monitoruje výkon webových stránek a kvalitu internetového připojení z vnějšího hlediska. Tato služba zahrnuje šeky z více než 100 míst okolo světa. Vzhledem k tomu, že k používání této služby nepotřebujete žádné speciální vybavení, můžete ji nastavit během pouhých tří minut a nechat monitor zkontrolovat vaše webové stránky.

Nezáleží na tom, kde jsou vaše webové stránky hostovány, protože Pingdom se dívá na přístup k vašemu webu z celého světa, nikoli z vaší budovy.

Dostupné kontroly zahrnují syntetické uživatele, což umožňuje monitoru otestovat kapacitu vašeho webového serveru. Toto je jedna z funkcí služby Pingdom, která je užitečná zejména pro nové webové stránky, které je třeba před uvedením na trh otestovat. Tento nástroj můžete nastavit tak, aby běžel po uživatelské cestě pro libovolný počet očekávané toky webem, jako je prodejní proces, onboarding, podpora a pravidelné operace.

Jakmile je web zprovozněn, může Pingdom vyzkoušet skutečnou aktivitu uživatele a zkontrolovat dobu odezvy pro každou stránku a službu, které požadavky každého návštěvníka spouští. Obecné sledování výkonu zahrnuje výstrahy prahových hodnot, které vám mohou být doručeny prostřednictvím SMS nebo e-mailu. Můžete dostávat upozornění podmíněně směrovaná na různé členy týmu a kontrolu filtrování odstraní falešné hlášení a nekritické podmínky, takže vás varovný systém nepřeruší.

Poplatky za platformu jsou placeno předplatným, které lze nastavit buď měsíčně, nebo ročně. Získáte slevu na roční platební plán, ale uvědomte si, že musíte zaplatit předplatné služby předem a po uplynutí platební lhůty vám bude automaticky vrácena částka. Pingdom je k dispozici na čtyřech různých úrovních služeb: Standard, Pokročilý, Profesionální, a Podnik. Můžete získat 14denní bezplatnou zkušební verzi systému Pingdom.

SolarWinds PingdomStart 14denní zkušební verze ZDARMA

5. Monitorování webových stránek StackPath (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)

Stackpath - sledování webových stránek

Hlavním předmětem podnikání StackPath je poskytovatel špičkových služeb na webové stránky. Je schopen urychlit doručení obsahu jeho hostováním na strategicky umístěných serverech po celém světě. StackPath - monitorování webových stránek je další služba, kterou společnost poskytuje.

Postupem času budete moci přesně sledovat, kde se nachází většina vašich návštěvníků. Ty aktivní body aktivity musí získejte rychlý přístup k vašemu webu. Zkouška na nový geografický trh také vyžaduje, abyste získali údaje o výkonu z tohoto místa, než budete moci plně podpořit své marketingové úsilí v tomto místě. To jsou situace, ve kterých Stackpath Web Monitoring vyniká.

Stackpath má 37 monitorovacích uzlů a můžete získat souběžnou zpětnou vazbu od všech z nich, abyste zkontrolovali zdravotní stav vaší webové infrastruktury, nebo přibližte a sledujte výkon z jedné části zeměkoule.

Četnost testů je přizpůsobitelná a lze spustit tak často, jak každých 30 sekund. Můžete také přesně určit, které podmínky by měly být testovány, včetně výkonu kódu a doby přenosu, takže nemusíte být zaplaveni příliš velkým množstvím informací, které přijdou najednou.

Stejně jako u všech služeb Stackpath je i monitor cloudová služba. Můžete se přihlásit k odběru pouze monitoru nebo odebrat kombinovaný balíček, který zahrnuje služby akcelerace výkonu webu. Je volána standardní monitorovací služba Sledování 10. Zahrnuje monitorování pěti služeb z 34 míst v pětiminutových intervalech. Monitor 10 můžete získat na a 1-měsíční zkušební verze zdarma.

StackPath Web MonitoringStart 1 měsíční zkušební verze ZDARMA

6. Uptrendy

Uptrends screenshot

Uptrends je online platforma pro monitorování webových stránek, která také kontroluje výkon sítě a internetu. Nezáleží na tom, kde jsou vaše webové servery fyzicky umístěny nebo kdo je spravuje. Jako vzdálená služba k nim může služba Uptrends přistupovat, maskovat se jako uživatel a podávat zprávy o svých zjištěních. Může to dokonce vyzkoušejte stránky svých soupeřů a sdělte nám, jak se porovnává výkon vašeho webu.

Kontroly prováděné službou Uptime zahrnují záznamy DNS a časy načtení DNS. Monitoruje také certifikáty SSL, aby zajistil, že nebudou zastaralé, a vyvolává prohlížeče návštěvníků, aby blokovali přístup. Monitoruje také výkon FTP serveru pro doručení stahování. Monitor také sleduje uživatelské cesty prostřednictvím webu a zaznamenává doby načítání pro každou z navštívených stránek. Posoudí také vhodnost vašeho webu pro mobilní zařízení.

Testy výkonnosti se vydávají jednou za minutu. Konzola monitoru zobrazuje výsledky testů v reálném čase a tyto výsledky lze také exportovat Formát PDF nebo Excel Výsledky testu jsou uloženy společností Uptrends po dobu dvou let, aby se umožnila historická analýza.

Uptrends je k dispozici ve dvou plánech: Základní sledování webu a Pokročilé webové monitorování a můžete získat 30denní bezplatnou zkušební verzi.

7. StatusCake

Snímek obrazovky StatusCake

StatusCake je cloudová webová a internetová testovací platforma. Výkonnostní zkoušky služby jsou vydávány od 28 serverů po celém světě. Kontroly, které služba StatusCake zahrnuje, jsou Ping, HTTP, SSH, SMTP a TCP. Bude také sledovat položky DNS pro vaši doménu. Na ovládacím panelu můžete vidět živou zpětnou vazbu o výkonu a také můžete nechat přehledy běžet podle plánu a zasílat vám e-mailem.

Jedním zmatkem StatusCake je, že jeho monitorovací služba serveru je k dispozici pouze pro Linux servery. Tady je bezplatná verze této služby, která provádí každých 15 minut deset testů. Placené plány jsou Nadřízený, který provádí každou minutu 100 testů, a Business, který vydává 300 testů každých 30 sekund. Všechny plány zahrnují testy rychlosti stránky a analýzu příčin. Sledování SSL a zabezpečení je k dispozici pouze v placených plánech. Můžeš dostat 7denní bezplatná zkušební verze plánů Superior i Business.

8. NodePing

Snímek obrazovky NodePing

NodePing je cloudový webový monitorovací systém, který je zpoplatněn předplatným. Tato služba zahrnuje testujte uzly na 28 místech okolo světa. Pokud jeden uzel ohlásí problém s vaším webem, zkontroluje se to testem z jiného uzlu. Tím se sníží počet oznámení, která získáte odfiltrováním bublin, které mohly být na okamžik způsobeny internetovým problémem.

Tyto kontroly jsou provádí se v minutových intervalech a pokrýt až 200 služeb. Monitor se kontroluje Stav SSL a výkon e-mailu stejně jako webové stránky. Tyto e-mailové kontroly zahrnují odkazy, které zajistí, že vaše doména nebude na černé listině.

Řídicí panel služby lze rebrandingovat, což poskytovatelům spravovaných služeb umožňuje vytvářet podúčty a prodávat klientům na monitoru. Webové kontroly zahrnují monitorování HTTP, výkon SQL, kontroly SSL, RDP, odkazy na DNS a upozornění na monitorování sítě SNMP. Konzola také obsahuje analýza kořenových příčin na vyžádání a analytické funkce, které pracují s historickými údaji a také s podáváním živých údajů o výkonu.

NodePing je k dispozici ve třech servisních plánech: Starter, Business a Provider. Můžete vyzkoušet kteroukoli z nich na 15denní zkušební verzi zdarma.

9. Dynatrace

Přístrojová deska Dynatrace

Dynatrace je služba pro správu webových aplikací. Mezi služby patří webová stránka sledování výkonu prostřednictvím monitorování doby odezvy, monitorování skutečných uživatelů a syntetického modelování chování uživatelů.

Monitor porovnává každou komponentu v procesu doručování webové stránky uživateli a vytváří analýzu příčin. Kontrola se rozšiřuje na hodnocení JavaScriptu a další kód podílející se na rozbalení webové stránky. Zjistí chyby při kódování a neefektivní programy, což umožňuje správci webových stránek zlepšit výkon načítání a eliminovat trapné chyby programu. Ačkoliv se jedná o funkce, které by se měly zvláště líbit majitelům nových webových stránek, jsou také potřeba u velkých a zřídka prováděných stránek.

Monitorování cesty uživatele je užitečný nástroj pro manažery provozu a marketingu. Tato funkce umožňuje plánovačům reorganizovat web zlepšit cestu k nejlepším výdělkům webu. Syntetické modelování uživatelů je také užitečným nástrojem pro návrháře stránek k zvýraznění nových stránek a produktů na webu.

Služba je zpoplatněna podle předplatného modelu a můžete si ji vyzkoušet zdarma po dobu 15 dní.

10. Robot uptime

Snímek Uptime Robot

Uptime Robot je k dispozici v bezplatné i placené verze. Bezplatná verze kontroluje výkon webových stránek každých pět minut, zatímco placená verze, volal Pro, kontroluje rychlost doručení vašich stránek každou minutu. Jako online služba se robot Uptime může pochlubit tím, že zákazníci mohou s monitorem začít pracovat a to za pouhých 30 sekund.

Hraje zdarma Uptime Robot 50 různých kontrol v každém cyklu. Výsledky těchto testů můžete sledovat naživo na palubní desce a data se také ukládají po dobu dvou měsíců, aby se umožnila analýza historické výkonnosti.

Placená verze je přizpůsobitelné. Můžete si vybrat z 50 až 200 monitorů a cena se odpovídajícím způsobem zvýší. Předplatné za službu lze nastavit na měsíční platební plán nebo roční poplatek za obnovení. Roční sazba vyjde levněji za měsíc než měsíční splátkový kalendář. Ať už si vyberete mnoho monitorů, získáte úložiště dat na dva roky, další monitorování SSL, upozornění na prahy a upozornění pomocí SMS nebo e-mailu.

Tipy pro monitorování webových stránek

Jako internetový podnikatel jste pravděpodobně nadšeni svým produktem nebo konceptem než výkonem webové stránky, která zprostředkovává vaše marketingové sdělení světu. To je pochopitelné. Musíte však zakoupit odbornost, abyste zbavili všech výkonnostních úkolů z vašich ramen, spíše než jen ignorovali problém.

Jedním z řešení sledování výkonu webových stránek je zadávat tyto funkce externě poskytovateli spravovaných služeb. Pokud si však nemyslíte, že byste mohli plně důvěřovat jiným společnostem, že mají na vašem webu stejný zájem jako vy, doporučujeme vám zjednodušit sledování výkonu webu pomocí nástrojů, které tento proces automatizují..

Používáte monitor webových stránek? Vyzkoušeli jste některý z nástrojů uvedených v této příručce? Nechte zprávu v Komentáře níže a sdílejte své zkušenosti s komunitou.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 46 = 51

map