10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL


Databáze se již nezajímají pokročilejší než PostgreSQL. Stejně jako každá jiná databáze je však třeba PostgreSQL pečlivě spravovat, aby byla databáze v provozu. Skupina monitorovacích nástrojů pro PostgreSQL je o něco užší než mnoho předních poskytovatelů databází.

Proto se v tomto článku podíváme na devět nejlepších nástrojů pro sledování PostgreSQL. Pokud však máte pouze čas na rychlé shrnutí, zde je náš seznam nejlepších monitorovacích nástrojů PostgreSQL:

  1. Server SolarWinds & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Rozsáhlý databázový monitor pro PostgreSQL, MySQL, Apache, MongoDBM, Tomcat a Cassandra.
  2. Síťový monitor Paessler PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Monitor sítě, serveru a aplikací, který zahrnuje speciální senzor pro databáze PostgreSQL.
  3. AppOptics APM (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Monitor výkonu aplikací založený na cloudu, který obsahuje nástroj pro optimalizaci PostgreSQL.
  4. AppDynamics Monitor databází, který může sledovat, mimo jiné, PostgreSQL a umožňuje plný přehled o databázových transakcích až po účinnost kódu.
  5. ManageEngine Applications Manager Toto zařízení, které je součástí sady nástrojů pro správu infrastruktury, monitoruje řadu RDMS, včetně PostgreSQL.
  6. ClusterControl Nástroj pro sledování databáze, který může dohlížet na PostgreSQL databáze. K dispozici v bezplatné a placené verzi.
  7. pgAdmin Zdarma, open source nástroj pro správu PostgreSQL dostupný online nebo ke stažení pro Windows, Mac OS a Linux.
  8. Pganalyze Levný optimalizátor dotazů pro PostgreSQL.
  9. pgCluu Zdarma, open source nástroj PostgreSQL pro výkon a audit.
  10. Nagios Core a Nagios XI Zdarma a placené verze rozšiřitelného monitoru infrastruktury, který bude sledovat stavy PostgreSQL.

Nejlepší monitorovací nástroje PostgreSQL

1. Server SolarWinds & Monitor aplikací (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

Server SolarWinds & Monitor aplikací je nástroj pro sledování aplikací, který monitoruje databáze PostgreSQL. Software může měřit velikost databáze, velikost tabulky, aktivní připojení k databázi a serveru, indexy, zámky, spouští, úspěšné transakční sazby, a více. Postgres je zobrazuje na palubní desce. Přístrojová deska se skládá z řady vizuálních displejů od výkonových číselníků po složitější grafy a grafy.

Bezprostředně po vybalení, Server SolarWinds & Monitor aplikací zahrnuje více než 200 monitorovací šablony pro PostGreSQL, MySQL, MongoDBm Apache, Kocour, Cassandra a mnoho dalších poskytovatelů. Existuje také více než 800 monitorovacích šablon, které byly vytvořeny uživateli a sdíleny v Thwacku (komunita uživatelů online SolarWinds).

Inteligentní upozornění vás informují o změnách PostgreSQL výkon. Li využití procesoru je vyšší, než je obvyklé, obdržíte upozornění. Výstrahy jsou konfigurovány na základě prahů, ve kterých je stanovena základní linie výkonu, a výstrahy jsou zasílány, pokud existuje odchylka od této základní linie. Systém byl postaven tak, aby minimalizoval falešně pozitivní.

Server SolarWinds & Monitor aplikací je ideální pro malé a střední podniky hledající řešení pro monitorování Postgre, která se snadno instalují a spravují. Server SolarWinds & Monitor aplikací začíná na ceně 2 995 $ (2 404 GBP). Můžete také Stáhněte si bezplatnou zkušební verzi.

Server SolarWinds & Monitor aplikací Stahujte 30denní zkušební verzi ZDARMA

2. Monitor sítě Paessler PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

Monitor sítě Paessler PRTG je nástroj pro monitorování sítě, který obsahuje senzor určený pro PostgreSQL. Senzor PostgreSQL monitoruje databáze na serveru PostgreSQL a dotazuje jej na metriky. Senzor může monitorovat doba provedení žádosti, doba provedení dotazu, počet řádků, které byly dotazem vyřešeny, a přístup k informacím tabulky údajů. Informace se člení na číselníky a lze je zobrazit jako Živá data, Historická data nebo v minulosti 2, 30, nebo 365 dny.

Pomáhá vám monitorovat senzory, když nejste u svého stolu, Monitor sítě PRTG používá oznámení. Oznámení jsou zasílána e-mailem, SMS, nebo oznámení push (pro zařízení Android a IOS), když dojde k porušení prahových hodnot. Pokud například doba provádění dotazu byla neobvykle dlouhá, program vám pošle upozornění, aby zjistil, že je problém.

Jeden z největších prodejních bodů Monitor sítě PRTG je to bezplatný nástroj (pokud používáte méně než 100 senzorů!). Pokud chcete začít v PostgreSQL, pak je tento nástroj skvělým vstupním bodem, který poskytuje prvotřídní zážitek z monitorování.

Placené verze Monitor sítě PRTG začněte na 1600 $ (1 284 liber) pro 500 senzorů a až na 14 500 $ (11 643 GBP) pro neomezené senzory s instalací na jeden server - existuje také verze, která podporuje pět serverových instalací za 60 000 $ (48 180 GBP). Můžeš stáhněte si 30denní bezplatnou zkušební verzi.

Paessler PRTG Network MonitorStáhněte 30denní zkušební verzi ZDARMA

3. AppOptics APM (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

AppOptics APM je cloudový monitor výkonu aplikací, který obsahuje nástroje zlepšit výkon stejně jako sledování výstrah, které vedou ke snížení výkonu.

Zahrnuty do služby AppOptics APM jsou specializované obslužné programy pro optimalizaci databáze které jsou schopny rozhraní systém správy databáze Postgres. Optimalizátor databáze se zaměřuje na analýzu dotazů SQL, které extrahují data. Dotazy, které se zdají trvat dlouho, aby byly dokončeny, budou zkoumány s automatickým sledováním. Soubor trasování podrobně popisuje všechny transakce databáze, které způsobil dotaz SQL.

Analýza každého neefektivního dotazu vede k doporučením pro přepisování SQL na vytvářet efektivnější dotazy. Výkon databáze lze také zlepšit pomocí přidání nebo odebrání indexů na databázových tabulkách.

Funkce optimalizace databáze v AppOptics APM se neomezují pouze na práci s PostgreSQL. Je schopen interagovat s mnoha dalšími DBMS, včetně Věštec, MySQL, Microsoft SQL Server, a Apache DBMS.

Aplikace, které spoléhají na načítání a vkládání databází, mohou mít v kódu vyšší nedostatky. Optimalizační nástroje v AppOptics APM mohou také analyzovat veškerý kód a doporučovat vylepšení programů urychlit zpracování. Jakmile dojde ke zlepšení interakce kódu a databáze, lze další zlepšení dodávek, jako je výkon serveru a stav síťového zařízení, zlepšit monitorování infrastruktury nástroje v AppOptics.

AppOptics je účtováno na základě předplatného s poplatky účtovanými předem za rok. Můžete získat 14denní bezplatná zkušební verze aplikace AppOptics, abyste si byli jisti její užitečností, než se rozhodnete pro předplatné.

AppOptics APMStare 14-denní zkušební verze ZDARMA

4. AppDynamics

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

AppDynamics je prémiový monitor výkonu aplikací, který je kompatibilní s PostgreSQL. AppDynamics poskytuje podrobnou perspektivu výkonu PostgreSQL. Data, která softwarové monitory obsahují transakční činnost, tuple typy přístupu, míry zásahu do mezipaměti, a více. Pokud vidíte něco, o čem si nejste jisti, kliknutím na tlačítko si můžete zobrazit historický výkon jednotlivého dotazu.

Řešení problému zviditelnění AppDynamics zobrazí objekty instance PostgresQL. Prohlížení objektů z tohoto pohledu vám pomůže lépe pochopit vaše aktuální konfigurace. Podrobnosti tabulky a Informace o indexu jsou jen některé z podrobností, na které se můžete blíže podívat.

upozornění systém je zapnutý AppDynamics funguje mimo základní linie. AppDynamics shromažďuje údaje o výkonu a stanoví základní linie pro detekci neobvyklého chování. Upozornění a základní linie jsou dostatečně sofistikované, aby software mohl minimalizovat falešná upozornění, takže můžete dostávat pouze legitimní oznámení.

Celkově, pokud potřebujete monitorovací nástroj PostgreSQL, který poskytuje důkladnou viditelnost, existuje jen málo nástrojů tak komplexních jako AppDynamics. AppDynamics může sledovat verze 8 a vyšší z Postgresových databází. Chcete-li zobrazit informace o cenách produktu, budete muset společnost kontaktovat přímo. Můžete si stáhnout zkušební verzi zdarma.

5. ManageEngine Applications Manager

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

ManageEngine Applications Manager je další špičkové řešení pro sledování aplikací, které podporuje PostgreSQL. ManageEngine Applications Manager může sledovat informace jako statistika vyrovnávací paměti, statistika připojení, podrobnosti o využití disku, statistika dotazů, podrobnosti o skenování tabulky, a více. Všechny tyto informace lze zobrazit v grafech a sledovat, jak se metrika mění v čase. Všechny grafy jsou snadno čitelné na první pohled.

Software také nabízí systém pohotových výstrah. ManageEngine Applications Manager umožňuje uživateli konfigurovat dynamické základní linie pomoci identifikovat anomálie výkonu, když k nim dojde. Funkce analýzy kořenových příčin umožňuje podrobnější pohled pod povrch. Rovněž, Statistiky APM ve skutečnosti umožňuje zobrazit kód aplikace a dotazy SQL a zjistit, co problém způsobilo.

Zprávy umožňuje uživateli retrospektivně se podívat na všechny zjištěné problémy s výkonem. Můžeš zobrazit historické výkony a trendy výkonu Postgresových databází. Zohlednění trendů výkonu ve zprávách je velmi užitečné, pokud jde o dlouhodobé plánování kapacit.

ManageEngine Applications Manager přináší přístupný, ale pokročilý zážitek z monitorování Postgresu. ManageEngine Applications Manager je k dispozici jako Volný, uvolnit nástroj nebo jako placené verze (Profesionální a Podnik verze). Chcete-li zobrazit informace o cenách produktu, budete muset společnost kontaktovat přímo. Můžete si stáhnout 30denní bezplatnou zkušební verzi.

6. ClusterControl

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

ClusterControl je pokročilá platforma pro sledování databází, která podporuje PostgreSQL. ClusterControl kombinuje sledování výkonu s automatizací databází, což uživatelům pomáhá sledovat jejich databáze. Funkce automatizace databáze softwaru automaticky implementovat a konfigurovat instance PostgreSQL takže je můžete spravovat. Replikace streamování PostgreSQL umožňuje konfigurovat nové nebo stávající replikační slave.

Při správě PostgreSQL je viditelnost jednou z nejobtížnějších výzev. ClusterControl čelí tomuto problému čelem tím, že zahrnuje a prohlížeč topologie. Prohlížeč topologie umožňuje zobrazit fungování databáze na jednom skleněném panelu.

funkce automatického převzetí služeb při selhání a obnovení pomáhá udržovat vaši databázi v bezpečí automaticky propagovat nový hlavní uzel když dojde k chybě. V důsledku události databáze máte také možnost obnovit své databáze zpět do dřívějšího časového okamžiku. Tyto funkce pomáhají zajistit, že vaše služba zůstane k dispozici bez ohledu na to, co se stane.

ClusterControl je k dispozici jako komunitní verze nebo jako dvě placené verze. Verze pro komunitu je k dispozici zdarma s monitorováním v reálném čase a podporou komunity. Pokročilý verze obsahuje funkce detekce a obnovy selhání. Podnik verze přidá do mixu také řízení přístupu na základě rolí a sestav. Chcete-li zobrazit informace o cenách produktu, budete muset společnost kontaktovat přímo. Můžete si stáhnout bezplatnou verzi.

7. pgAdmin

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

pgAdmin je široce používán open source Nástroj pro správu PostgreSQL. Tento nástroj nabízí GUI pro správu Postgre databází SQL dotazovací nástroj, a debugger kódu. K dispozici je také monitorovací panel a nástroj pro živé dotazování SQL, který můžete použít k úpravám dotazů. Kombinace řídících a monitorovacích funkcí zahrnutých do pgAdmin je produkt velmi univerzální.

Existují další funkce, ke kterým máte přístup pomocí adminpack přispět (knihovna) modul pro PostgreSQL. V rámci rozšíření můžete zobrazit soubory protokolu serveru v dialogovém okně Stav serveru. Informace, které můžete sledovat prostřednictvím internetu Dialog Stav serveru zahrnuje adresa klienta, Doba spuštění, aktuální dotaz, a čas zahájení dotazu.

Potenciál napříč platformami a dostupnost pgAdmin z něj činí přesvědčivou volbu bez ohledu na strukturu místního prostředí. Platforma je k dispozici na Okna, Operační Systém Mac, a Linux. Samotný nástroj je k dispozici jako webová nebo stolní aplikace. Program si můžete zdarma stáhnout.

8. Pganalyze

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

Pganalyze je software pro sledování výkonu PostgreSQL, který byl vytvořen na míru za účelem zlepšení viditelnosti dotazů. Pomocí tohoto nástroje můžete zjistit, proč dotaz běží pomalu. Chcete-li to provést, můžete zobrazit statistiky, jako je Čas CPU I / O cvs a poměr zásahů do vyrovnávací paměti pomoci najít kořenovou příčinu. Pomůže vám zlepšit výkon, pganalyze vám řekne, zda dotaz potřebuje index pro zvýšení výkonu.

Máte také úplnou průhlednost v historii výkonu databáze. Můžete prohledávat dotazy a prohlížet si Dotaz, Role, AVG TIME (MS), VOLÁNÍ / MIN, I / O%, CACHED%, % všech runtime najít problematické dotazy. Jak daleko to v minulosti můžete udělat, záleží na verzi, kterou používáte (viz níže).

K dispozici jsou tři verze pganalyze: Výroba, Stupnice, a Enterprise Edition. Produkční verze stojí 99 $ (79,50 GBP) měsíčně až pro tři databázové servery a 14 dní historických dat. Verze v měřítku stojí 250 $ (200 liber) za měsíc pro šest databázových serverů a 30 dnů historických dat.

Vydání Enterprise Edition nabízí možnost místní instalace s neomezeným počtem databázových serverů (je však třeba kontaktovat prodejní tým a zjistit cenu.) Můžete si stáhnout 14denní bezplatnou zkušební verzi.

9. pgCluu

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

pgCluu je nástroj pro monitorování a audit výkonu PostgreSQL, který shromažďuje data z vašeho databázového clusteru. Produkt je rozdělen na dvě části: Sběratel statistik clusterů PostgreSQL který funguje prostřednictvím příkazový řádek a Perl grapher který zobrazuje údaje o výkonu.

Metriky, se kterými můžete sledovat pgCluu zahrnout využití sdílených vyrovnávacích pamětí na databázi, velikost všech databází, rozdělení počtu využití sdílených vyrovnávacích pamětí, a Využití CPU. Tyto informace lze zobrazit na jednoduchých, barevně označených grafech, takže není žádná dvojznačnost. Můžete také generovat zprávy o využití.

Jako s otevřeným zdrojem alternativní, pgCluu stojí za zvážení, pokud chcete sledovat rozpočet PostgreSQL. Z tohoto odkazu můžete získat přístup ke zdrojovému kódu.

10. Nagios Core a Nagios XI

10 nejlepších nástrojů pro monitorování PostgreSQL

Nagios Core a Nagios XI jsou platformy pro monitorování infrastruktury, které mohou měřit výkonnostní metriky Postgresu. Tento software může sledovat PostgreSQL databázi dostupnost, velikost databáze, velikost tabulky, vyrovnávací dávky, a více. K dispozici je také řada modulů Nagios pro sledování Postgresu. Například check_pgactivity zapojit umožňuje zobrazit připojení, streamování replikace zpoždění, databázový poměr, index nadýmání, a více.

Nagios Core je bezplatná, ale omezenější verze Nagios XI. Nagios XI má výhodu oproti dvěma, protože má webové uživatelské rozhraní a další užitečné funkce, jako jsou průvodci sledováním, aby byla konfigurace snadnější. Pokud je tedy rozpočet prioritou Nagios Core je zřejmá volba, ale pokud chcete pohodlnější sledování, měli byste se rozhodnout Nagios XI.

Nagios XI začíná za cenu 1 995 $ (1 601 GBP) pro vydání Standard Edition, které zahrnuje průvodce konfigurací a pokročilé vykazování. Vydání Enterprise Edition stojí 3 495 $ (2 806 GBP) se zprávami o plánování kapacity a protokolováním auditu. Můžete si stáhnout zkušební verzi zdarma.

Výběr nástroje PostgreSQL pro vás

Ze všech nástrojů v tomto seznamu, AppDynamics, Server SolarWinds & Monitor aplikací, a Monitor sítě Paessler PRTG jsou naše nejlepší tipy. Každý nástroj má co nabídnout. AppDynamics je nejlepší výběr založený na jeho hluboké viditelnosti, kde jak Server SolarWinds & Monitor aplikací nabízí podrobné, ale přístupnější uživatelské prostředí.

Na druhou stranu, Monitor sítě PRTG vytváří rovnováhu mezi nízkou cenovkou a vysokou zkušeností s monitorováním. Pokud chcete jít cestou open source PGadmin je skvělé, pokud chcete kombinovat sledování výkonu se správou.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 2