10 nejlepších nástrojů pro dokumentaci k Active Directory

10 nejlepších nástrojů pro dokumentaci k Active Directory


Microsoft Active Directory je velmi rozšířený systém správy přístupu. Řídí uživatelské účty pro Exchange Server, Server SharePoint, a téměř každý produkt společnosti Microsoft, který vyžaduje pověření uživatele. Tato služba rozšiřuje svou působnost mimo katalog produktů společnosti Microsoft, protože ji používá mnoho jiných softwarových systémů a chrání přístup k zařízením připojeným k síti.

Pokud máte jen čas se dozvědět o nástrojích, tady je náš seznam deseti nejlepších nástrojů pro správu služby Active Directory:

  1. SolarWinds MSP Passportal (GET DEMO) Online platforma dokumentace IT a správce hesel.
  2. IT Lepidlo Cloudový správce hesel a systém správy dokumentace.
  3. ManageEngine ADManager Plus Místní monitorovací software Active Directory, který běží na Windows Server a Windows.
  4. SolarWinds Správce přístupových práv (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Systém správy Active Directory, který obsahuje modul hlášení.
  5. Konfigurace XIA Nástroj dokumentace IT infrastruktury, který zahrnuje monitorovací modul Active Directory.
  6. José Active Directory Reporting Jednoduchý, bezplatný nástroj pro zaznamenávání stavů řadiče AD. K dispozici jako obslužný program příkazového řádku nebo s rozhraním GUI.
  7. Generátor sestav Active Directory Excel Skript PowerShell, který generuje výstup aplikace Excel z dotazů řadiče AD.
  8. PŘIDAT Lehký reportovací nástroj Active Directory, který běží z příkazového řádku nebo pomocí Průvodce.
  9. Tvůrce sestav služby Active Directory Tvůrce dotazů pro přehledy AD, který zobrazuje výsledky v aplikaci a umožňuje exportovat data.
  10. Schéma topologie Microsoft Active Directory Bezplatný nástroj, který ukazuje hierarchii oprávnění v implementaci AD.

U tolika použití služby Active Directory je ovládání systému velmi důležité pro správce systému. Terminologie služby Active Directory může být někdy trochu matoucí. Někdy se mohou zaneprázdnění lidé se spoustou dalších povinností trochu rozmělnit domény, lesy, a stromy. Aniž bychom měli jasnou představu o rozděleních, hierarchiích, společných vlastnostech a segregaci řadičů domény a vztahů s oprávněními, věci se mohou zmatit..

Správa služby Active Directory

Jediným způsobem, jak udržet přehled o složitých vztazích mezi uživateli, zařízeními a implementační strukturou služby Active Directory, je zdokumentovat vše.

Spuštění projektu dokumentace služby Active Directory je obtížný úkol. Velké rozhodnutí je přes strukturu dokumentace. Někdo, kdo potřebuje systém především zdokumentovat, aby pomohl lépe porozumět a zlepšit správu, pravděpodobně nebude schopen vymyslet strukturu dokumentace.

Naštěstí jsou k dispozici pokyny ohledně správného formátu úložiště dokumentace služby Active Directory.

Zabezpečení dat služby Active Directory

Zapsání, jak jsou organizovány řadiče domény, a výpis oprávnění v nich vytvořených vytváří druhý zdroj dat služby Active Directory. Tyto informace by neměly být šířeny a jejich duplikování mimo zabezpečené prostředí služby Active Directory zvyšuje riziko.

Data obsažená ve službě Active Directory je třeba zachovávat důvěrnost. Nechat tato data ležet v kanceláři v tištěných dokumentech nebo přístupná jako textové dokumenty někde na firemním serveru vytváří slabinu zabezpečení. Úložiště informací služby Active Directory tedy musí být pro přístup zabezpečeno šifrováním a uživatelskými přihlašovacími údaji. V zájmu obnovy po katastrofě by měla být uložena dokumentace Active Directory zadrženo od primárního webu společnosti.

Auditování služby Active Directory

Jako centralizovaný správce přístupových práv je pro Active Directory velmi důležité dodržování standardů zabezpečení dat. Aby společnost získala certifikaci pro standardy ochrany zabezpečení, jako jsou PCI-DSS nebo HIPAA, musí společnost prokázat, že má řádnou správu přístupových práv. Audit těchto standardů a poskytnutí důkazu v případě žaloby GDPR vyžaduje dokumentaci Active Directory.

Nejlepší nástroje pro dokumentaci služby Active Directory

Pravděpodobně nemáte čas prozkoumat všechny možnosti dokumentace a auditu služby Active Directory. Tato zpráva pro vás provedla těžkou práci a vytvořila užší seznam pro ty, kteří chtějí zlepšit správu služby Active Directory.

Více o těchto nástrojích si můžete přečíst v následujících sekcích.

1. SolarWinds MSP Passportal (GET DEMO)

Pasová palubní deska

SolarWinds MSP Passportal balíček obsahuje správce hesel a správce dokumentace SolarWinds. Tento balíček vám dává možnost zálohovat vaše položky Active Directory a také ukládat dokumentaci, kterou jste napsali o implementaci AD.

Systém správy hesel může synchronizace se službou Active Directory. Tím získáte záložní zařízení pro obnovení systému v případě katastrofy. Rozhraní správce hesel je mnohem jednodušší než standardní rozhraní Active Directory. To dělá takové úkoly jako automatické střídání e-mailů vynutit pravidelné změny hesla snadněji implementovat. Změny provedené v Passportalu se automaticky zavádějí do implementace služby Active Directory.

Pokud potřebujete zdokumentovat službu Active Directory, abyste prokázali shodu se standardy ochrany údajů, můžete místo služby Active Directory spouštět potřebné zprávy o auditu z Passportalu. Veškerá dokumentace, kterou děláte o Active Directory, lze uložit do Správce dokumentů SolarWinds pro uložení.

SolarWinds Passportal je cloudová služba to zahrnuje vzdálený úložný prostor. Tím bude vaše nastavení služby Active Directory a veškerá vaše uložená systémová dokumentace chráněna před katastrofami na místě nebo neoprávněnou manipulací. Přístup do služby Passportal je chráněn přihlašovacími údaji a ukládání a přenos dat jsou všechny chráněno šifrováním.

Pas je hrazen předplatným. Je nabízen jako nástroj pro poskytovatele spravovaných služeb (MSP), aby mohli přidat správu hesel jako službu, kterou nabízejí svým klientům. Bylo by však také vhodné pro podniky s více pracovišti, které mají centralizovanou správu IT. Můžeš zaregistrujte se na ukázku vidět to v akci.

SolarWinds MSP PassportalRegister for Demo

2. IT Lepidlo

ITGlue

IT Glue je vlastnictvím společnosti Kaseya a je zaměřen na MSP. Mohlo by však být také použito IT oddělení společnosti s více pobočkami. Tento nástroj je velmi podobný aplikaci Passportal, protože zahrnuje správu hesel a dokumentů.

Dokumentace služby Active Directory pomocí technologie IT Glue je opravdu snadná. Systém zahrnuje knihovna šablon které fungují jako doplňky funkčnosti nástroje. Jedna z těchto šablon se konkrétně týká implementací služby Active Directory.

Součástí funkce šablony Active Directory je schopnost dokumentovat aktuální stav řadičů služby Active Directory ve vaší firmě a jejich obsah. Monitor Active Directory v IT Glue obsahuje odkazy na dokumentaci týkající se AD. Toto rozhraní funguje jako index vaší AD dokumentace a také vám poskytuje mapu toho, jaké dokumenty je třeba vytvořit,

Monitor Active Directory je součástí modulu správy hesel v programu IT Glue. Systém je cloudová služba a zahrnuje úložný prostor. Díky tomu je ideální balíček pro dokumentaci služby Active Directory, protože také modul pro správu dokumentů zahrnuje editor. To znamená, že je možné vytvořit vaši dokumentaci v prostředí IT Glue a uložit ji tam.

Přenosy dat a ukládání dokumentů pomocí IT Glue jsou chráněny heslem a šifrované pro bezpečnost.

Služba IT Glue je účtována za každého uživatele měsíčně, s minimálním předplatným pěti uživatelů. Systém je nabízen ve třech vydáních: Základní, Vybrat, a Podnik. Všechny verze zahrnují správce hesel s monitorováním služby Active Directory a systém správy a ukládání dokumentů.

3. ManageEngine ADManager Plus

10 nejlepších nástrojů pro dokumentaci k Active Directory

Pokud dáváte přednost hostování monitorovacího softwaru AD na místě před přístupem k cloudové službě, pak je ManageEngine ADManager Plus pravděpodobně nejlepší volbou. Tento balíček je velmi komplexní rozhraní pro Active Directory a rozhodující, zahrnuje motor hlášení které vám pomohou zdokumentovat implementace služby Active Directory.

Sestavy generované aplikací ADManager Plus zahrnují uživatele, distribuční seznamy, skupiny zabezpečení, počítače a kontakty. Zahrnuje implementace AD ​​v cloudu a také stavy Active Directory na místě. Nástroj je také schopen zakrýt Exchange Server, Skype, a další aplikace, které pro přístupová práva využívají službu Active Directory.

ADManager Plus je k dispozici ve třech verzích: Volný, uvolnit, Standard, a Profesionální. Bezplatné vydání je omezeno na správu jedné domény. Standardní verze má širší rozsah a vydání Professional zahrnuje moduly Help Desk. Soubor ke stažení zdarma Edition je přesně stejný jako soubor Professional Edition. ManageEngine nabízí Professional na 30denní zkušební verzi zdarma. Jakmile tento měsíc vyprší, přepne se program na limitovanou edici Free.

4. Správce přístupových práv SolarWinds (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

SolarWinds Správce přístupových práv

SolarWinds Správce přístupových práv zahrnuje služby Active Directory, Microsoft Exchange, Windows File Share a Microsoft SharePoint. Nástroj zobrazuje vizuální znázornění aktuálních objektů v implementaci AD. Mezi faktory, které lze vidět, patří skupiny uživatelů a dědičnost oprávnění.

Nástroj obsahuje funkce správy oprávnění a samoobslužný portál pro uživatele analytické funkce které podporují dodržování standardů zabezpečení dat a pomáhají vám splnit podmínky dohody o úrovni služeb. Nástroj zahrnuje protokolování aktivit.

Analyzátor AD obsahuje funkce třídění a filtrování dat. Umožní vám sestavit si vlastní zprávy. Tento nástroj také zahrnuje reportovací modul, který má předepsané formáty, které splňují požadavky na auditování standardů ochrany dat.

Software se nainstaluje na Windows Server a je k dispozici pro 30denní bezplatnou zkušební verzi. SolarWinds také vytváří bezplatnou alternativu nazvanou Analyzer SolarWinds Permissions Analyzer pro Active Directory. Tento bezplatný nástroj nemá všechny funkce vizualizace a správy dat správce přístupových práv.

SolarWinds Access Rights ManagerStáhněte 30denní zkušební verzi ZDARMA

5. Konfigurace XIA

Konfigurace XIA

Konfigurace XIA z Řešení Centrel je dokumentační systém IT infrastruktury. Nástroj také zaznamená všechny konfigurace zařízení a verze softwaru a upozorní správce systému na neautorizované změny a nabídne možnost vrátit zpět konfigurace.

Dokumentační systém obsahuje formáty, které jsou vyžadovány shoda se standardy zabezpečení systému. Modul Active Directory tohoto nástroje dokumentace audituje všechny stavy vašich řadičů AD. Tyto zprávy lze upravovat a ukládat a také je lze označovat. Konfigurační systém XIA může být multi-nájemce, což umožňuje, aby jej MSPs používaly pro podporu klientů.

Konfigurační systém XIA je k dispozici jako místní software nebo jako služba hostoval v cloudu. Cloudová verze nemá tolik funkcí jako místní software - neumožňuje pokročilé možnosti zabezpečení, budování značky ani úpravy sestav.

Systém je k dispozici ve třech vydáních: Technik, Podnik, a Neomezený podnik. Technik a edice Unlimited Enterprise dokumentují veškerá zařízení ve vašem systému pomocí jedné licence. Verze Enterprise je účtována za zařízení, takže byste museli dokoupit více licencí, abyste mohli dokumentovat celý systém touto verzí.

Konfigurace XIA je velmi zajímavý systémový dokumentační a konfigurační nástroj ochrany. Společnost Centrel Solutions nabízí software na 30denní bezplatnou zkušební verzi.

6. José Active Directory Reporting

Jose AD Documentation

José Active Directory Reporting je malý, bezplatný kus softwaru který vytváří pěkné, reprezentativní obrazovky informací o řadiči Active Directory. Zprávy jsou vytvářeny v HTML, ale mohou být vytištěny do PDF nebo vyjmuty a vloženy do dokumentu Word.

Nástroj má rozhraní GUI, což uživateli umožňuje vybrat, které informace mají být extrahovány z řadiče AD. K dispozici je také verze příkazového řádku, která umožňuje spouštění sestav pomocí skriptů.

Tento nástroj byl původně napsán v němčině, ale nyní je k dispozici také v angličtině. Nainstaluje se na Okna a Windows Server. Je to skvělý nástroj pro malé společnosti, které chtějí pouze zaznamenat aktuální stav svých řadičů AD. Soubor zip, který obsahuje program, také obsahuje skript příkazového řádku, který bude spouštět všechny standardní zprávy o stavu AD, které chce typický správce systému. Pro monitorování stavu by bylo možné tento dávkový soubor pravidelně spouštět podle plánu.

7. Generátor sestav Active Directory Excel

Generátor sestav Active Directory Excel

Generátor sestav aplikace Active Directory Excel je Skript PowerShell , který vytvoří zprávu o stavu AD, kterou lze otevřít v aplikaci Microsoft Excel. Program je k dispozici zdarma a běží v prostředích Windows.

Informace obsažené v přehledu zahrnují stavy účtů a zvýraznění neaktivních účtů. Ukazuje také, které účty jsou uzamčeny a jejichž hesla vypršela.

8. PŘIDAT

PŘIDAT

ADScribe od Leadum Software je jednoduchý nástroj pro vytváření přehledů služby Active Directory, který funguje Okna a Windows Server. Výstup lze uložit jako HTML, formát nápovědy CHM nebo Microsoft Word. Jedná se o lehký nástroj, který běží rychle. Lze jej spustit pomocí průvodce nebo na příkazovém řádku. Sestavy generované nástrojem obsahují seznam kontrolovaných objektů v AD s podrobnostmi o každém z nich.

9. Tvůrce sestav Active Directory

Tvůrce sestav služby Active Directory

Tvůrce sestav Sysmalogic Active Directory může vytvářet sestavy pro všechny domény v implementaci služby Active Directory. Výstup nástroje je buď CSV nebo Připraven na Excel formát.

Rozhraní GUI pro tento nástroj je nástroj pro tvorbu dotazů, který uživateli umožňuje určit, které podrobnosti služby Active Directory se zobrazí v sestavě. Výsledky provádění dotazu na sestavu se zobrazí na obrazovce Tvůrce sestav a lze je uložit pro přístup dalších aplikací. Je také možné kopírovat a vkládat data do jiných editorů.

Tento nástroj je k dispozici v bezplatné i placené verze. Plná verze je k dispozici na 30denní zkušební verzi zdarma. Pokud se rozhodnete nezaplatit na konci zkušební doby, přepne se software na bezplatnou verzi.

10. Vývojář topologie Microsoft Active Directory

Schéma topologie Microsoft Active Directory

Získejte vizuální reprezentaci struktury oprávnění služby Active Directory bezplatný nástroj od společnosti Microsoft. Uživatel může určit, která kategorie dat služby Active Directory by měla být použita ke kompilaci mapy. Sestavy mohou zobrazovat obsah AD z pohledu domény, organizační jednotky, serveru nebo skupiny.

Výstup je generován v Microsoft Visio formát, takže musíte mít tento nástroj, abyste mohli používat diagramer. Software se nainstaluje na Windows Server od verze 2000 a vyšší nebo do Windows Vista, XP nebo Windows 7.

Tento nástroj je zdarma k použití a je k dispozici ke stažení na webu společnosti Microsoft.

Výběr nástroje dokumentace služby Active Directory

Možná budete potřebovat nástroj, který vám umožní získat jasnější pohled na vaše objekty služby Active Directory a jejich vztahy, nebo budete potřebovat úplný nástroj pro audit standardů ochrany dat. Tento seznam obsahuje širokou škálu nástrojů pro dokumentaci služby Active Directory a doufejme, že jeden z nich bude odpovídat vašim potřebám.

Některé nástroje v tomto seznamu lze používat zdarma, zatímco většina ostatních nabízí bezplatné zkušební období. Vyzkoušejte zdarma několik nástrojů, které vám pomohou při rozhodování, která je pro vás nejlepší.

Máte již preferovaný dokumentační nástroj Active Directory? Používáte některý z nástrojů v tomto seznamu? Nechte zprávu v Komentáře níže a sdílejte své zkušenosti s komunitou.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =