10 nejlepších nástrojů a nástrojů pro monitorování internetu

nejlepší internetový monitorovací software a nástroje


Provozování webu může být skvělým šetřičem nákladů a náklady na nastavení jsou minimální (podle nedávného průzkumu by hosting malých podniků neměl stát více než 15 $ měsíčně). Můžete prodávat bez kamenného obchodu a můžete provozovat agenturu nebo poradenství, aniž byste museli pronajímat kanceláře, abyste zapůsobili na potenciální klienty. Váš web však poškodí vaši firmu, pokud se načítání pomalu nebo klesá. Bylo by velmi nepříjemné, kdyby služba internetového připojení, kterou platíte, ztratila podnikání tím, že půjde dolů. Tyto poruchové stavy můžete udržovat na vrcholu pomocí internetového monitoru.

Nemáte čas? Tady je náš seznam nejlepších softwarových nástrojů a nástrojů pro monitorování internetu:

  1. Softwarový monitorovací software Paessler s PRTG (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)
  2. SolarWinds Pingdom (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)
  3. Outages.io
  4. NodePing
  5. Místo 24 × 7
  6. Uptrends
  7. Dynatrace
  8. Robot uptime
  9. Uptime
  10. StatusCake

Monitorovací služby

Když kontrolujete, zda je váš web doručován přijatelnou rychlostí, musíte sledovat několik faktorů. Hledejte tedy nástroj, který vám poskytne perspektivu uživatele a zkontroluje několik stránek na vašem webu, nikoli ten, který pouze provede ping vaší domovské stránce..

Většina nástrojů v tomto seznamu je uvedena na a Software jako služba (SaaS) Modelka. To znamená, že nezabírají čas na nastavení a jsou neuvěřitelně snadné. Nemusíte pokračovat v aktualizaci tohoto softwaru a nemusíte se obávat, který bod ve vaší síti je nejlepším místem pro instalaci nástroje..

Měřítko monitoru

Výhodou Cloudové služby je to, že se účtují na základě předplatného a většina z nich nabízí několik různých plánů. To znamená, že si můžete vybrat plán, který je vhodný pro vaši velikost podnikání. Pokud máte pouze jeden web s několika stránkami, nemusíte platit za stejnou službu, která je šitá na míru velkým podnikům s mnoha weby. Skvělá věc na těchto službách je, že umožní vám upgradovat váš plán s růstem vaší firmy.

Když hledáte internetový monitorovací nástroj, měli byste zkontrolujte, zda odpovídá velikosti vaší firmy a zároveň se ujistěte, že tento nástroj pokrývá všechny faktory výkonu, které musíte na svém webu sledovat.

Nejlepší nástroje pro sledování internetu

Když jste na trhu monitoru internetových služeb, existuje mnoho možností. Posouzení každého z těchto nástrojů by trvalo dlouho udělali jsme pro vás legii. V této příručce zúžíte vyhledávání, abyste ušetřili čas a zaměřili se na nejlepší možnosti.

Další informace o každém z těchto nástrojů naleznete v následujících částech.

1. Softwarový monitorovací software Paessler s PRTG (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)

PRTG Internet Monitor

Paesslerův PRTG kryty monitorovacího nástroje monitorování sítí, serverů a aplikací. Nástroj obsahuje mnoho různých senzory. Každý senzor je ve skutečnosti samostatný monitorovací program. Nabídka dostupných monitorů zahrnuje možnost kontroly dostupnosti vašeho webu z několika míst po celém světě. Tyto testy vám živý náhled na rychlost přístupu k vašemu webu. Můžete tedy vidět, jak dlouho trvá, než se veřejnost dostane na váš web kdykoli během dne.

Nástroj pro monitorování internetu má Ping fungovat v jeho srdci. Pokud vaše internetová služba náhle přestane fungovat, budete to hned vědět a budete moci podniknout kroky. Kromě zobrazení čárového grafu doby přístupu ze tří různých míst budete moci nastavit systém tak, aby vás upozornil na pokles výkonu internetové služby. Tato oznámení mohou být doručena do e-mailem, SMS, nebo upozornění na pageru.

Internetový monitor PRTG se kontroluje více než jen dostupnost stránek. Pomocí tohoto nástroje můžete také zajistit, aby se všechny prvky webu načítaly správně. Pomocí tohoto nástroje můžete také zkontrolovat uživatelský dojem a provést celý průchod cesta kupujícího od počáteční návštěvy k nákupu. To vám umožní zkontrolovat, zda je přístup k databázi efektivní a zda software vašeho nákupního košíku funguje správně.

Monitorovací funkce PRTG nejsou omezeny na váš vlastní web. Můžete také zkontrolovat další weby na internetu. Takto budete moci porovnat doby odezvy vašeho webu ve srovnání s konkurenčními weby.

Balíček PRTG obsahuje mnoho monitorovacích nástrojů. Problémy s vaším doba odezvy na web nemusí být způsobena vaší internetovou službou. Výkon serverů a aplikací a také doba odezvy interní sítě mohou mít vliv na dodací lhůty webu. S plným systémem PRTG můžete zkontrolovat příčinu problémů s internetovou reakcí a vrtat přes váš systém najít přesnou příčinu poruchy.

Můžeš dostat 30denní bezplatná zkušební verze PRTG se všemi dostupnými senzory. Paessler poplatky za PRTG ve svazcích úrovně služeb. Každé nabíjecí pásmo se počítá na základě počtu senzorů, které aktivujete. Pokud aktivujete pouze 100 senzorů, můžete používat PRTG navždy zdarma.

Internetové monitorování Paessler s PRTGDownload 30denní zkušební verzí ZDARMA

2. SolarWinds Pingdom (ZKUŠEBNÍ VERZE ZDARMA)

Obrazovka Pingdom

Pingdom je cloudový systém který monitoruje vaše připojení k internetu a výkon vaší sítě z vnějšího hlediska nemusíte instalovat žádný software. Ke službě se přistupuje prostřednictvím webového prohlížeče, což vám poskytuje přizpůsobený řídicí panel, ke kterému přistupujete pomocí přihlašovacích údajů k účtu.

Jako externí služba je Pingdom dobře umístěné k prozkoumání výkonu vašeho internetového připojení a doručení webových stránek z vašeho serveru. To platí i v případě, že nemáte žádné vybavení na místě a provozujete svou firmu výhradně na cloudových službách.

Můžete nastavit zobrazení řídicího panelu na sledujte statistiky z několika webů na stejné stránce. To vám ušetří potřebu přepínat účty, abyste si udrželi kontrolu nad svou činností na více webech.

Služba neustále testuje dostupnost vašeho webu z více než 60 míst okolo světa. Tyto testy lze nastavit tak, aby kontrolovaly konkrétní funkce vašeho webu, například postupy registrace nebo přihlášení. Toto sledování se vztahuje i na sledování návštěv návštěvníků na vašem webu. Tito návštěvníci mohou být vybráni náhodně, ale můžete také určit surfaře, kteří budou sledovat, pokud váš web má časté opakované návštěvníky.

Problémy se dostanou dvakrát zkontrolované z jiného zdroje, aby se zajistilo, že existuje žádné nepravdivé hlášení. Pokud je zjištěn potvrzený problém s výkonem, zobrazí se upozornění. Ty upozornění lze přesměrovat do jiných aplikací které často používáte při správě systému. Můžete klasifikovat chyby a také je nasměrovat k různým členům týmu. Máte právo nastavit několik různých uživatelských účtů v cloudové službě, aby každý člen týmu mohl mít přizpůsobený pohled na řídicí panel s různými úrovněmi ovládání.

Ceny jsou založeny na předplatném s různými úrovněmi služeb. Můžeš dostat 14denní bezplatná zkušební verze systému Pingdom.

SolarWinds PingdomDownload 14denní zkušební verze ZDARMA

3. Výpadky

Outages.io

Outages.io nabízí dvě možnosti: hardware a softwarové řešení pro sledování internetových služeb. Hardwarové zařízení je krabice, která se připojuje k routeru a stává se součástí vaší domácí nebo kancelářské sítě. Firmware boxu monitoruje Outages.io a automaticky se aktualizuje.

Softwarovou verzi nástroje lze nainstalovat Windows 7, 8 a 10, CentOS a Debian Linux. Tento nástroj je schopen sledovat vzdálené weby i připojení k internetu na domovské stránce a můžete také přistupovat k webové stránce ovládací panel v cloudu.

Cílem tohoto nástroje je identifikovat slabý výkon a výpadky připojení k internetu. Je také schopen zjistit, zda služby na vašem webovém serveru běží pomalu nebo zda mají chyby. Monitorovací služba se rozšiřuje na vzdálené weby a cloudové služby i na servery na místě. Přístrojová deska se představuje sloupcový graf vzorků výkonu. Každý vzorek může být dotazován na podrobnosti umístěním ukazatele myši nad něj. Zpráva identifikuje, kde problém leží - místní, internetová služba nebo vzdálená služba. Můžete dokonce vidět, který skok na připojení způsobuje problémy. Můžete nastavit, aby vám řídicí panel zaslal oznámení e-mailem, když dojde k problémům s výkonem.

Softwarovou verzi Outages.io si můžete stáhnout na webových stránkách služby. Tím získáte plně funkční nástroj po dobu 14 dní. Po uplynutí této doby můžete pokračovat v používání standardní verze internetového monitoru nebo si můžete vybrat další funkce a upgradovat na placenou verzi. Demo verzi můžete také získat prostřednictvím webu.

Přidané bonusy jsou bezplatná služba DNS a bezpečnostní kontrola. Hardware je dodáván s vestavěným serverem DNS a webovou kamerou.

4. NodePing

Snímek obrazovky NodePing

Služba NodePing je zpoplatněna podle předplatného, ​​ale nejde o úroveň služeb. Má to jeden balíček pro všechny s velmi vysokými schopnostmi. Tato služba bude sledovat vaše webové stránky v minutových intervalech a ty můžeš pokrývají až 250 stránek s jedním předplatným. Tato služba umožňuje neomezené uživatelské účty, takže se nemusíte přihlašovat do všech týmů pro správu systémů se stejnými přihlašovacími údaji. Je také možné přizpůsobte řídicí panel každého účtu takže můžete bezpečně poskytnout přístup juniorským členům, aniž byste riskovali výkonné a potenciálně škodlivé ovládání systému.

Kontroluje připojení SSL, aby se ujistil, že vaše Služba HTTPS běží správně. Kromě toho, že zabezpečení připojení funguje správně, aplikace NodePing prohledá váš webový server a jeho služby, takže po zjištění chyb připojení vám může poskytnout přesné důvody pro špatný výkon. Testy se týkají vaší e-mailové služby a systému DNS. Abyste mohli službu používat, nemusíte na svůj systém instalovat žádný software, protože je založen výhradně na cloudu.

Program NodePing bude vás upozorní e-mailem nebo SMS pokud jsou zjištěny problémy. Mezinárodní SMS zprávy nejsou účtovány jako příplatek, ale jsou zahrnuty v předplatném. Poplatek zahrnuje také přístup k diagnostickým nástrojům a existuje plán pro webhostingové společnosti, který jim umožňuje poskytovat přístup k utilitám NodePing svým zákazníkům..

NodePing poskytuje prodejcům odměnu za doporučení a můžete systému zkontrolovat přístup k 15denní zkušební verzi zdarma.

5. Místo 24 × 7

Internetový monitor Site24x7

Web w24x7 je provozován společností Zoho - stejná společnost, která vyrábí SpravovatEngine software pro monitorování zdrojů. Tato cloudová internetová monitorovací služba nevyžaduje, aby byl na vaše servery nainstalován žádný software. Kontroluje dostupnost a rychlost doručení vašich webových stránek z externího umístění.

Pokud plánujete některé stránky stáhnout dolů nebo je přesunout na svůj web, vytvoří se řídicí panel 24 × 7 stavové stránky , které se zobrazí místo výchozích chybových zpráv. Tato služba vám také umožňuje přesměrovat zákazníky na náhradní stránky.

Kontrola systému se rozšiřuje na sledování návštěvnické cesty prostřednictvím vašeho webu s časováním pro každou navštívenou stránku, což vám může pomoci zjistit, jak zrychlit přístup k důležitým stránkám a načasovat doručení každé stránky.

Hlavní panel webu je velmi dobře prezentován a obsahuje vizualizace dat. Prezentace reaguje na mobilní zařízení, takže k ní máte přístup z mobilního zařízení i mimo kancelář. Tato služba se vztahuje na upozornění, která mohou být doručena e-mail nebo SMS.

Tato služba je zpoplatněna na základě předplatného s řadou plánů, které vyhovují podnikům různých velikostí. Tento internetový monitorovací systém můžete vyzkoušet na 30denní zkušební verzi zdarma.

6. Uptrendy

Uptrends screenshot

Služba Uptrends sleduje řadu faktorů pro webové stránky, včetně dostupnosti internetových služeb. Tímto nástrojem je vzdálená služba nemusíte na své servery instalovat žádný software. Monitor může kontrolovat webové servery na jakémkoli místě, včetně serverů hostovaných v cloudu. Může vám také pomoci zkontrolovat výkon webů, které nevlastníte, takže můžete porovnat dodací lhůty svého webu s výkonem vašich soupeřů.

Služba zkontroluje na vašem webu řadu faktorů, včetně certifikátů SSL, záznamů DNS a výkonu FTP serveru. Vzorky výkonu jsou odebírány každou minutu a grafy, které představují tato data, mohou být exportovány Formát PDF nebo Excel a můžete také odesílat e-mailové zprávy. Služba Uptrends uloží vaše historická data pro analýzu po dobu dvou let.

Monitor má přizpůsobitelný dashboard to zahrnuje spoustu vizualizací. Můžete přidat do uživatelských účtů pro celý svůj tým a přizpůsobit řídicí panel pro každého nebo pro skupiny uživatelů.

Služba vám pošle upozornění email, SMS, nebo prostřednictvím jiné komunikační aplikace, například Slack. Na řídicí panel máte přístup odkudkoli, včetně mobilních zařízení.

Systém bude sledovat uživatelské cesty prostřednictvím svého webu a zaznamenejte dobu načítání všech navštívených stránek. Posoudí také vhodnost vašeho webu pro mobilní zařízení.

Uptrends má dva balíčky, které jsou Základní sledování webu a Pokročilé webové monitorování. Každá z těchto možností je nabízena na úrovni služeb tak, aby vyhovovala různým velikostem podniků. Poplatky jsou účtovány na základě předplatného a můžete získat 30denní bezplatnou zkušební verzi.

7. Dynatrace

Přístrojová deska Dynatrace

Dynatrace nabízí kompletní službu správy webových aplikací, která zahrnuje sledování výkonu. Systém sleduje dodací lhůty webových stránek a služeb a porovnává každý prvek, který se podílí na přenosu stránky, aby zjistil, co vytváří špatný výkon. Tento monitor je obzvláště silný zkoumání výkonu JavaScriptu a upozorní na všechny chyby programu a selhání při spuštění.

Kromě sledování dodacích lhůt ukazuje Dynatrace typickou návštěvu návštěvníka na vašem webu, takže je šikovným zdrojem marketingových dat a nástrojem pro sledování výkonu operací..

Tohle je cloudová služba, ale musíte do systému nainstalovat nějaký software. To je OneAgent, který běží dál Windows Server nebo Linux. Poskytne vám statistiky výkonu hostovaných webů i webů provozovaných z vašich vlastních serverů.

Služba je zpoplatněna podle předplatného modelu a můžete si ji vyzkoušet zdarma po dobu 15 dní.

8. Robot uptime

Snímek Uptime Robot

Robot uptime začal jako bezplatná internetová monitorovací služba ale nyní je k dispozici také placená verze. Bezplatná verze zkontroluje výkon vašeho webu každých pět minut, zatímco placená verze, volal Pro, vůle každou minutu zkontrolujte rychlost doručení vašich stránek. Další rozdíly spočívají v době uchovávání historických dat. U bezplatné verze můžete ukládat data po dobu dvou měsíců, zatímco placená verze bude ukládat data po dobu jednoho roku.

Údaje o výkonu lze nastavit tak, aby spustily upozornění, když doba přenosu překročí nastavený čas. Tato upozornění jsou doručována SMS.

Dostaneš 50 monitorů s bezplatnou verzí. Cena placené verze závisí na tom, kolik monitorů se rozhodnete nasadit. Tyto monitory jsou umístěny na různých místech světa. V balíčku jsou různé typy monitorů. Tyto jsou Monitory HTTPS, HTTP, Ping a Port. Můžete také spustit kontrolu klíčových slov na svém webu a získat přehled o přítomnosti požadovaných klíčových slov ve vašem obsahu.

Jedná se o skvělou službu, kterou lze snadno spravovat.

9. Uptime

Snímek uptime

Uptime je další cloudová webová kontrolní služba. Tento obslužný program může sledovat weby, které se nacházejí v areálu, na vzdálených webech nebo v rukou online hostingové služby. Tento nástroj bude zkontrolujte dostupnost vašich internetových služeb, serverů a aplikací. Bude kontrolovat rychlost načítání stránky pro váš web a kontrolovat celkový stav vašich webových služeb, včetně záznamů DNS.

Balíček Uptime obsahuje služba stavové stránky které uživatele elegantně upozorní na chybějící stránky nebo nesprávné adresy. Tento nástroj vám také umožňuje sledovat cesty návštěvníků přes váš web s jeho skutečným monitorováním uživatelů.

Služba je k dispozici na předplatné základ se čtyřmi různými plány služeb. Služba Uptime má servery po celém světě, ze kterých můžete provádět kontroly systému. Díky vyšším plánům získáte přístup k více geografickým umístěním. Pokud si chcete službu vyzkoušet bez rizika, vyzvedněte si 21denní bezplatnou zkušební verzi.

10. Stav dort

Snímek obrazovky StatusCake

StatusCake je další online služba pro sledování internetových služeb. Tento nástroj zkontroluje výkon webové stránky a zjistí, zda je problém způsoben internetovou službou, problémovým skokem na trase, webovým serverem nebo službami a aplikacemi, které web podporují..

Služba má 28 serverů po celém světě, což vám umožní zobrazit výkon vašeho webu při přístupu z různých míst. Služba monitorování serveru je k dispozici pouze pro Linux servery. Kontroly, které služba StatusCake zahrnuje, jsou Ping, HTTP, SSH, SMTP a TCP. Bude také sledovat položky DNS pro vaši doménu. Na ovládacím panelu můžete vidět živou zpětnou vazbu o výkonu a také můžete nechat přehledy běžet podle plánu a zasílat vám e-mailem.

K dispozici je bezplatná verze této služby, která provádí testy každých 15 minut. Placené plány se kontrolují každou minutu. Můžeš dostat 7denní bezplatná zkušební verze plánů Superior i Business.

Sledování výkonu internetu

Možná máte skvělý produkt a fantastický web, ale pokud je načítání pomalé, návštěvníci se vzdají a podívejte se na další web na stránce s výsledky vyhledávání. Nemůžete sedět a sami si důkladně otestovat svůj vlastní web. Na jedné straně budete pravděpodobně muset dělat lepší věci, než sedět a neustále znovu načítat stránky svého webu, a na druhé straně nikdy nebudete moci otestovat její výkon, když k nim přistupujete z druhé strany světa bez pomoci.

Získání internetového monitoru bude ušetřit spoustu času a pomůže vám najít problémy s doručováním webových stránek, jakmile se objeví. Využijte bezplatné verze nebo bezplatné zkušební verze nástrojů, které jsou v této příručce, a vyzkoušejte několik možností, aniž byste riskovali jakékoli peníze.

Používáte internetový monitor? Vyzkoušeli jste některý z nástrojů uvedených v této příručce? Nechte zprávu v Komentáře níže a sdílejte své zkušenosti s komunitou.

Obrázek: Webové stránky od Pixabay. Veřejná doména.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

95 − 85 =