10 nejlepších monitorovacích nástrojů Ping pro rok 2020

10 nejlepších monitorovacích nástrojů Ping pro rok 2020


Ping monitoring je jednou z technik, které správce používá ke kontrole dostupnosti síťových zařízení. Co je to ping monitoring? Ping monitoring je místo, kde uživatel ping zařízení a čeká na odpověď. Monitor poté vyhodnotí sílu připojení na základě doby odezvy.

Pomocí softwarového nástroje pro skenování pingů ke sledování zařízení můžete zjistit, zda je zařízení nahoře nebo dole. Sledování vaší sítě tímto způsobem vám dává jasný pohled na zdraví vašich klíčových zařízení. V tomto článku se podíváme na nejlepší pingovací monitorovací nástroje na trhu.

Každý z nástrojů, které jsme pro tento článek vybrali, pokrýváme dále, ale pokud máte čas si přečíst stručné shrnutí, zde je náš seznam nejlepší ping monitorovací nástroje:

  1. Sada nástrojů SolarWinds Engineer (ZDARMA ZKUŠEBNÍ) - Tato sada více než 60 nástrojů zahrnuje nástroj Ping Sweep a další nástroje, které se spoléhají na Ping.
  2. Síťový monitor PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) - Velká sada monitorů včetně senzoru Ping, senzoru Ping Jitter a senzoru Cloud Ping.
  3. Site24x7 (ZKUŠEBNÍ ZDARMA) Balíček monitorovacích nástrojů dodávaných z cloudu, který kontroluje výkon sítě a webových stránek.
  4. Spravujte nástroj Ping a Traceroute zdarma - Užitečná sada nástrojů, která obsahuje mechanismus varování.
  5. Nagios XI - Nástroj pro správu sítě, který obsahuje nástroj Ping.
  6. Sledování sítě Spiceworks - Zdarma správce reklam podporovaný reklamou, který integruje Ping.
  7. EMCO Ping Monitor - Lehký obslužný program pro sítě, které používají Ping ke sledování zařízení připojených k síti.
  8. PingInfoView - Bezplatný nástroj Ping s grafickým rozhraním pro Windows.
  9. Dotcom-Monitor ICMP Ping Tool Monitor (monitorování serveru) - Tento nástroj spouští upozornění na základě výsledků testu Ping, což z něj činí monitorovací systém sítě.
  10. Správce napájení - Nástroj Ping sweep, který je k dispozici pro Windows.

Nejlepší ping monitorovací nástroje

Při výběru nástrojů pro tento seznam jsou naše hlavní úvahy, pokud jde o robustnost nástroje, pokud jde o různé případy použití v odvětví, spolehlivost, dokumentaci a podporu, snadnost použití a aktualizace a údržbu softwaru..

1. Sada nástrojů SolarWinds Engineer (ZDARMA ZKUŠEBNÍ)

Sada nástrojů pro inženýry SolarWinds

Sada nástrojů SolarWinds Engineer je síťový monitorovací nástroj, který podporuje ping monitoring. Sada nástrojů SolarWinds Engineer nabízí zážitek ze sledování pingu, který dokáže držet krok s jakoukoli pracovní zátěží. Můžete použít autodiscovery Tato funkce automaticky vyhledává zařízení připojená k vaší síti. Jakmile je zařízení připojeno, můžete zobrazit metriky jako dostupnost, Zatížení CPU, využití paměti, a latence. Všechny tyto informace vám poskytují základní informace potřebné k tomu, aby bylo vidět, jak zařízení funguje.

Jakmile vytáhnete data ze svých pingovaných zařízení, můžete je zobrazit ve formě grafu. Tyto grafy zobrazují odpovědi v reálném čase, takže máte co do činění s nejaktuálnějšími informacemi. Jakmile je dokončíte, můžete je exportovat jako obrazové nebo textové soubory podle vašich potřeb.

Při používání Sada nástrojů SolarWinds Engineer nejste pod tlakem, abyste zachytili všechno, co se děje, protože je k dispozici systém varování, který vám to pomůže. Monitor doby odezvy, Monitor pamětiMonitor CPURozhraní Monitor, a TraceRoute postarej se o to za tebe. Tím zajistíte, že bez ohledu na to, co se stane, jste schopni rychle reagovat.

Celkově Sada nástrojů SolarWinds Engineer nabízí dobře vybudovanou platformu pro sledování pingu. Tento software je vhodný pro malé a střední podniky i pro větší organizace. Sada nástrojů SolarWinds Engineer začíná za cenu 1 495 $ (1 145 GBP) a můžete si také stáhnout 14denní bezplatná zkušební verze pro hodnocení.

Sada nástrojů SolarWinds EngineerStáhněte si 14denní zkušební verzi ZDARMA

2. Monitor sítě Paessler PRTG (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

Obraz monitoru sítě PRTG

Monitor sítě Paessler PRTG je velmi známý nástroj pro monitorování sítě, který poskytuje prvotřídní zážitek ze sledování pingu. Monitor sítě PRTG zařízení ping ve vaší síti k měření jejich dostupnosti. Pomocí tohoto nástroje můžete vyhledávat zařízení pro skenování podle rozsahu IP. PRTG Network Monitor nabízí řadu různých senzorů, které lze použít pro monitorování pingu; mezi ně patří Ping Sensor, Ping Jitter Sensor a Cloud Ping Sensor.

Výhodou tohoto modelu senzorového monitorování sítě je to, že vám poskytuje spoustu podrobných informací. Každý senzor má svůj vlastní panel, ve kterém si můžete vybrat živé a historické údaje před zobrazením výsledků na číselníku. Ping Sensor vám poskytne základy, jako je ping čas, minimální doba pingu, maximální doba pingu, a procento ztráty paketů. To vám poskytne základní informace, které potřebujete, abyste zjistili, zda se jedná o problém se zařízením.

nicméně, Monitor sítě Paessler PRTG také vám umožní sledovat pokročilejší problémy s pingem, jako je chvění. Ping Jitter Sensor umožňuje měřit, kolik síťového jitteru je ve vaší síti. Tento senzor ukazuje statistickou hodnotu jitteru a doba provedení žádostí. Sledování chvění je zvláště důležité v prostředích s důležitými službami, jako jsou VoIP telefony. Samozřejmě, Monitor sítě PRTG má také upozornění, která vás upozorní v případě překročení určitých prahových hodnot.

Monitor sítě PRTG je také k dispozici pro zdarma pro prvních 100 senzorů. Ti s většími sítěmi však budou muset zakoupit jednu z placených verzí. Placené verze programu PRTG Network Monitor se pohybují od 1 600 $ (1 226 GBP) pro 500 senzorů do 14 500 $ (11 113 GBP) pro neomezené senzory. Je tam také 30denní bezplatná zkušební verze z Monitor sítě PRTG.

Paessler PRTG Network MonitorStáhněte 30denní zkušební verzi ZDARMA

3. Monitorování webových stránek Site24x7 (ZKUŠEBNÍ ZDARMA)

10 nejlepších monitorovacích nástrojů Ping pro rok 2020

Site24x7 je cloudová služba který monitoruje IT infrastrukturu, aplikace a výkon webových stránek, chování uživatelů. Těžištěm tohoto nástroje je výkon všech IT služeb. Více vrstev služeb potřebných k podpoře webové stránky znamená, že selhání jednoho prvku bude mít dopad na výkonnost veřejnosti orientované webové prezentace.

Rychlost, kterou se data přenášejí po síti a přes internet, je velmi důležitým faktorem úspěšného doručení webové stránky. Ping měří čas zpátečky z jednoho bodu do druhého prostřednictvím připojení.

Site24x7 funguje od 90 míst po celém světě, což zákazníkům poskytuje pohled na rychlost doručení jejich stránek do všech koutů světa. Statistiky rychlosti poskytované serverem Site24x7 zahrnují čas DNS, čas připojení, čas prvního bajtu, čas stahování a dobu SSL handshake.

Kromě kontroly rychlosti internetu, server Site24x7 zajišťuje, aby se správci systémů dostali včasná varování když problémy s vybavením pravděpodobně ovlivní doručení webových stránek. Služba neustále prohledává stavy serverů, sítě a podpůrných aplikací. Tyto kontroly společně s bezpečnostní ochrana kódování webových stránek, umožní webovým podnikům pokračovat v úspěšném poskytování informací, služeb a zboží návštěvníkům stránek.

Tady je bezplatná verze stránky 24x7, která je omezena na sledování pěti webových stránek nebo serverů. Čtyři placené edice poskytují potenciálním předplatitelům výběr modulů. Všechna placená vydání serveru Site24x7 lze testovat 30denní bezplatné zkušební verze.

Site24x7 Monitoring webových stránekZačněte 30denní zkušební verzi ZDARMA

4. Spravujte nástroj Ping zdarma

Spravujte nástroj Ping zdarma

Spravujte nástroj Ping zdarma je bezplatný nástroj pro sledování pingů, který se doporučuje těm, kteří chtějí nasadit základní monitor ping. Pomocí tohoto nástroje můžete měřit základní metriky, jako je doba zpáteční cesty, procento ztráty paketů, a poskokové číslo. Můžete také zobrazit počet úspěšných a neúspěšných počtů pingů a zjistit, kolikrát zařízení uspělo nebo selhalo testem.

Přestože Spravujte ping zdarma je základní nástroj, stále vám poskytuje snadno použitelný ovládací panel. V hlavním zobrazení tabulky si můžete prohlédnout všechny metriky vašich testů ping a barevně označený stav vašich zařízení. To vám umožní zobrazit všechny důležité informace i bez pokročilejších zobrazení nabízených jinými produkty v tomto seznamu.

Spravujte nástroj Ping zdarma má také systém oznámení. Upozornění se odesílají na řídicí panel v případě, že se zařízení jeví jako nedostupné. Tím zajistíte, že vám nikdy nezmeškáte žádné informace a ignorujete vyvíjející se problém. Tato upozornění jsou založena na prahech, aby byla zachována jejich smysluplnost, abyste nebyli bombardováni irelevantními informacemi.

Jediným omezením tohoto nástroje je, že můžete sledovat současně až 10 serverů nebo webů najednou. To dělá Spravujte nástroj Ping zdarma nedostatečné pro větší organizace. Stále však nabízí jeden z nejlepších uživatelských zážitků pro ty, kteří nejsou zvyklí na lepší sledování zážitků. Můžete si stáhnout Spravujte nástroj Ping zdarma.

5. Nagios XI

Obrázek Nagios XI

Nagios X je považován za jeden z nejlepších nástrojů pro monitorování sítě na světě. Dosud Nagios XI nabízí vynikající zážitek z monitorování pingu i v izolaci. S Nagios XI můžete zobrazit dostupnost svých zařízení a zjistit, jak převládající ztráta paketů je v době, kdy je síť v provozu. To vám umožní zkrátit matice a šrouby o tom, jak dobře fungují vaše síťová zařízení.

Jako ping monitorovací nástroj, Nagios XI nabízí směs moderního monitorování sítě vedle klasických vizuálních displejů a pokročilejších displejů jako mapy topologie sítě byly také začleněny. Pokud však uživatelský design není podle vašich představ, můžete přizpůsobit rozvržení pro každého uživatele. Tím je zajištěno, že uživatelé mají úplnou kontrolu nad monitorováním své sítě.

Pro menší organizace, Nagios XI lze stáhnout zdarma na RHEL Linux a CentOS. Můžete také použít Nagios XI na Microsoft ale musíte tak učinit pomocí a Pracovní stanice VMware nebo alternativní služba. Jako výsledek, Nagios XI je nejjednodušší při nasazení v prostředí Linuxu.

Existují dvě placené verze Nagios XI; Standardní Edice a Enterprise Edition. Standard Edition je levnější z nich za 1 955 $ (1 498 GBP). Standard Edition vám poskytuje všechny základní možnosti monitorování, ale pokud chcete naplánovat zprávy a vytvářet zprávy o plánování kapacity, musíte si zakoupit Enterprise Edition. Vydání Enterprise Edition lze zakoupit za cenu 3 495 $ (2 679 GBP). Můžete si stáhnout Nagios XI na 60denní bezplatná zkušební verze.

6. Spiceworks Network Monitor

obrázek monitoru sítě spiceworks

Existuje jen málo řešení pro monitorování sítě, která se hodí i pro monitorování menších sítí Sledování sítě Spiceworks. Sledování sítě Spiceworks nabízí zdarma ping monitorovací řešení navržen speciálně pro menší sítě. Funkce sledování pingu tohoto softwaru umožňují uživatelům pingovat zařízení v celé síti a sledovat jejich stav. S Sledování sítě Spiceworks můžete zobrazit klíčová data procesor, využití diskové sítě, a využití paměti.

Všechny tyto informace jsou přeneseny zpět na palubní desku. Od chvíle, kdy přidáte adresu IP a název hostitele zařízení, zobrazí se na vašem ovládacím panelu. palubní deska obsahuje barevně označená tlačítka které ukazují, zda je zařízení klasifikováno jako nahoru nebo dolů. Kdykoli chcete přidat nové zařízení do tohoto základního monitorovacího prostředí, můžete to provést ručně stisknutím tlačítka Přidat zařízení knoflík.

Vzhledem k produkční kvalitě softwaru není žádným překvapením Sledování sítě Spiceworks má svůj vlastní systém upozornění, který vám pomůže zůstat v obraze událostí v síti. Pokud některé ze zařízení poklesne, obdržíte e-mailová upozornění. Můžete také přizpůsobte si své vlastní výstražné parametry takže pokud ping čas přesáhne určitou dobu, budete upozorněni okamžitě.

Co opravdu dělá Sledování sítě Spiceworks standout produkt na tomto seznamu je, že je zdarma a moderní. Počet zařízení, která můžete pomocí tohoto programu sledovat, však existuje. Kromě použití Sledování sítě Spiceworks potřebujete jednu z následujících věcí; Windows 7, Windows Server 2008 R2, nebo Windows Server 2012 R2. Můžete si stáhnout Sledování sítě Spiceworks přímo z jejich stránek.

7. EMCO Ping Monitor

Snímek obrazovky EMCO Ping Monitor

Dále na tomto seznamu máme EMCO Ping Monitor který poskytuje jeden z nejvíce podceňovaných zkušeností s pingem, který je nyní k dispozici. Z Přehled stavu hostitele můžete vidět hostitele ve vaší síti, jejich postavenímíra odezvy ping, a výpadky informace. Můžete sledovat každého hostitele v reálném čase pomocí a barevně rozlišený graf abyste viděli, jak se vaše připojení v průběhu času mění. To vám poskytne pohled na snímek, abyste viděli, zda existují nějaké naléhavé problémy, které musíte řešit.

Pokud se chcete podívat na svou síť z jiného úhlu pohledu, můžete se podívat na vaše historická data hostitele. Jednoduše vyberete časové období, ke kterému se chcete vrátit pro monitorování. Jakmile tyto informace získáte, můžete vytvářet zprávy poslat ostatním členům týmu v PDF nebo HTML formát. Toto jednoduché nastavení vás udržuje v blízkosti toho, co se děje, abyste se nemuseli rozptylovat komplikovanějšími displeji.

Jedna zvláště zajímavá funkce, kterou nabízí EMCO Ping Monitor je schopnost konfigurovat skripty. Můžete nakonfigurovat skripty tak, aby se spouštěly, jakmile dojde k síťové události. To je dobré, protože vám to umožňuje začlenit malou automatizaci do vašich zkušeností s monitorováním. To je podporováno použitím upozornění, která vám zasílají e-mailová upozornění, když se něco změní. EMCO Ping Monitor je k dispozici jako obojí Program Windows a Služba Windows.

EMCO Ping Monitor je k dispozici jako freewarová verze až pro pět hostitelů. Pokud jde o placené verze, můžete si zakoupit Profesionální vydání nebo Enterprise Edition. Professional Edition může sledovat až 250 hostitelů za 99 $ (75 liber) za kopii nebo 245 $ (187 liber) pro neomezené kopie. Vydání Enterprise Edition nabízí neomezené sledování hostitelů a stojí 199 $ (152 GBP) za jednu kopii a 445 $ (341 GBP) za neomezené kopie. Můžete si také stáhnout bezplatná zkušební verze z EMCO Ping Monitor.

8. PingInfoView

PingInfoView

PingInfoView je pingový monitorovací nástroj pro případy, kdy chcete provádět základní pingové skenování. S tímto lehkým nástrojem můžete ping více názvů hostitelů a IP adresy najednou zjistíte, zda bylo připojení úspěšné nebo ne. Tato informace je zobrazena v zobrazení hlavní tabulky, které ukazuje, zda spojení uspěl nebo selhal a konečný čas pingu.

Zařízení, která jsou nahoře, jsou označena zeleným tlačítkem, zatímco zařízení, která sestoupila, mohou být označena červeným tlačítkem. Přestože se jedná o základní nástroj, můžete naplánovat pravidelné kontroly pingem, aby byla vaše monitorovací data aktuální. Můžete nakonfigurovat PingInfoview na zařízení ping v pravidelných intervalech dle vašeho výběru. To zajišťuje, že vaše data skenování ping jsou přesná a až na minutu. Až budete hotovi, pingujte názvy hostitelů a adresy IP uložit výsledky do textu, HTML, nebo XML formáty souborů.

Přestože tento nástroj nebude vhodný pro ty, kteří hledají produktem řízenou vizualizaci, PingInfoView dělá dobrou práci tím, že poskytuje uživateli základní data. PingInfoView je k dispozici zdarma na Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, a Windows 10. Můžete si stáhnout PingInfoView zdarma.

9. Dotcom-Monitor ICMP Ping Tool Monitor (monitorování serveru)

dotcom monitor ping nástroj

Dotcom-Monitor ICMP Ping Tool Monitor je odpovědí Dotcom-Monitoru na ping monitoring. S tímto produktem můžete poslat ICMP ping žádosti o posouzení stavu zařízení v celé síti. Testy ping jsou zobrazeny v grafu abyste mohli průběžně sledovat změnu odpovědí. Zařízení, která jsou v provozu, jsou jednoduše označena OK v tabulce pod zobrazením grafu.

Tlak ručního monitorování je snížen o DotCom-Monitor ICMP Ping Tool Monitor systém varování. systém výstrah pracuje na základě prahů a upozorní vás v okamžiku, kdy metrika překročí předdefinovanou prahovou hodnotu. To znamená, že při sledování vaší sítě nemusíte sledovat markanty. DotCom-Monitor ICMP Ping Tool Monitor dělá to pro tebe.

Dotcom-Monitor ICMP Ping Tool je součástí produktu Web Monitoring serveru, který nabízí Dotcom-Monitor. Cena tohoto nástroje je určena počtem cílů, které potřebujete, a četností kontrol, které chcete mít. Cena se pohybuje od 16 $ (12,27 GBP) za měsíc pro 10 cílů a 15minutovou kontrolní frekvenci až po 120 $ (92 GBP) za 100 cílů a jednu minutovou kontrolní frekvenci. Můžete si stáhnout 30denní bezplatná zkušební verze z Dotcom-Monitor ICMP Ping Tool.

10. Správce napájení

Snímek obrazovky Poweradmin

Konečně jsme Správce napájení. Power Admin's uživatelské rozhraní vypadá trochu zastaralé ve srovnání s většinou nástrojů na tomto seznamu, ale jeho možnosti monitorování pingu jsou stejně moderní v moderních síťových prostředích. S Správce napájení můžeš ping více IP adres současně. Kromě toho můžete sledovat data Pingové testy, procesor, Paměť, a využití disku. To vám poskytne základy potřebné k efektivnímu sledování.

Správce napájení má svůj vlastní systém upozornění, jehož cílem je minimalizovat počet přijatých upozornění. Například vy Upozornění ping dostávejte pouze v případě, že nebyly obdrženy dvě nebo více odpovědí ping. Systém výstrah také umožňuje zadat řadu dalších konfigurací. Například můžete vyberte maximální dobu odezvy pro úspěšný ping a omezte upozornění na události, kde byla po určitou dobu detekována chyba.

Konfigurace výstrah Tímto způsobem můžete zabránit bombardování oznámení pokaždé, když žádost o ping selhala! Když je oznámení zasláno, víte, že je to něco vážného, ​​co je třeba řešit. Program Power Admin je k dispozici ve Windows.

Celkově doporučujeme Správce napájení uživatelům, kteří potřebují platformu pro sledování štíhlé sítě ping, jejímž prostřednictvím ping více IP adres. Pokud si chcete koupit kopii aplikace Power Admin, musíte se obrátit přímo na společnost a vyplnit krátký e-mailový formulář. K dispozici je také 30denní bezplatná zkušební verze Správce napájení.

Nejlepší verifikační nástroje Ping Monitoring Tools

V dnešním světě rychle se rozvíjejících sítí se monitorování pingu stalo předpokladem pro správu síťových zařízení. Pingovací zařízení je jedním z nejlepších způsobů, jak zjistit, zda se u nich vyskytují problémy s výkonem. V mnoha případech si můžete všimnout problémů dříve, než začnou mít za následek prostoje, pokud se díváte dostatečně pečlivě. V případě, že zařízení přejde dolů, to však budete moci okamžitě zjistit pomocí nástroje s upozorněním, jako je Sada nástrojů pro inženýry SolarWinds nebo Monitor sítě Paessler PRTG.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + = 15