Kontrola rodičovské kontroly Mobicip

Nicméně to prohlašujete, Mobicip (moh-bee-kip? Mobee-sip?) Je jednou z nejnovějších společností, která se ponořila přímo do prostoru rodičovské kontroly a nabízí sadu aplikací, které mohou dávat pozor na vaše děti při procházení návyků na téměř o každém zařízení, na které si vzpomenete.


Díky bezplatnému i placenému modelu předplatného, ​​který nabízí rodiče, je Mobicip jednou z flexibilnějších a přitom výkonnějších možností pro všechny rodiny, které potřebují pečlivě sledovat, jak se jejich děti chovají online. Ale nic dobrého přichází zdarma ... správně?

Chcete-li zjistit, zda tento software měří až do testu, přečtěte si v naší recenzi rodičovské kontroly Mobicip!

Instalace / nastavení

Získání našeho předplatného roční služby Mobicip nemohlo být o nic jednodušší, když mezi jejich přední stranou a mým prvním členstvím seděly asi tři kliknutí..

Získání nastavení Mobicip na zařízeních, která jsme chtěli použít, byl relativně jednoduchý proces. Instalační program pro Windows zvládal těžký zdvih na PC / desktopu, zatímco rychlé stahování aplikací pro iOS a Android nás spustilo na mobilní straně věcí v každý pár minut nebo méně.

Chcete-li přidat nové zařízení pod záštitu ochrany, kterou získáte s předplatným Mobicip, musíte nainstalovat software do zařízení, které chcete sledovat, a přihlásit se ke svému účtu online. Jakmile se přihlásíte, budete přeskočeni na hlavní panel, který obsahuje vše, co potřebujete k tomu, aby byla vaše rodina připravena na nový systém.

Odtud jsme pak museli vytvořit profily filtrů pro každého z lidí, které jsme chtěli sledovat, a také spojit tyto profily se zařízeními, která budou děti používat. Při vytváření profilu filtru máte na výběr ze čtyř možností blokování zásob: Mature, Moderate, Strict a Monitor.

instalační proces mobicip

První tři pracují podobně jako většina ostatních programů pro rodičovskou kontrolu, přičemž Mature je v dosahu 16+, Mírný pro děti 8-15 a Strict pro kohokoli pod tím. Další možností je však Monitor, který dává profilu úplný přístup do kterékoli části webu s výhradou, že bez ohledu na to, kam jdou, bude monitorována veškerá jejich aktivita..

V této části bych také rád poznamenal, že je pouhý počet zařízení, se kterými je Mobicip kompatibilní, včetně: Windows, iOS, Mac OS, Android, Chromebook, Nook a dokonce i Kindle Fire. To je důležité, protože často nejsou děti v domě vždy ty, které mají nejkrvavější zařízení. Pokrytí méně známých možností, jako jsou Chromebooky a Kindles, je dokonalým řešením pro každého, kdo koupil své dítě rozpočtově zbývající zařízení před přechodem na iPhone nebo něco podobného.

Design a uživatelské zkušenosti

Stejně jako většina moderních sad rodičovské kontroly se vše, co děláte v Mobicipu pro správu online aktivit vašich dětí, děje online v prohlížeči podle vašeho výběru. Na ovládacím panelu online Mobicip můžete vytvářet profily pro každou z dětí ve vaší rodině, spravovat to, co mohou vidět, a sledovat jakékoli nové online události, které se objevily během dne.

zážitek uživatele mobilicip

Mobicip také nabízí samostatnou mobilní aplikaci od hlavního ochranného softwaru, nazvaného „Mobicip Monitor“, který funguje jako mobilní okno pro všechny aktivity vašich dětí.

Vzhled a celková designová estetika aplikace webového prohlížeče i mobilní nabídky jsou pro oko docela příjemné a dávají smysl při procházení nastavení nebo vytváření nové sady pravidel pro jiné zařízení v domě..

Všechno bylo plynulé a snadno pochopitelné. V případě problémů, na které jsem narazil a které by mě mohly nechat poškrábat hlavu (z nichž jich bylo jen velmi málo), se Mobicip u každého nastavení připojil k malé ikonce „?“, Která odkazovala na stránku s častými dotazy vysvětlující vše, co řídí.

Mobilní aplikace na iOS je obzvláště dobře navržena. Bylo to skvělé pro rychlé nahlédnutí do jakékoli internetové historie na monitorovaných strojích a zároveň poskytl široký pohled na všechny vlajky, které se objevily během toho dne, týdne nebo měsíce. Pokud je aplikace Mobicip Monitor na vašem mobilním zařízení nainstalována, budou rodiče okamžitě informováni o tom, co jejich děti dělají. Tato oznámení jsou buď zasílána do telefonu, nebo dokonce přímo do vašeho Apple Watch.

Funkce

Sada rodičovské kontroly Mobicip přichází s celou řadou funkcí, i když některé z nich jsou k dispozici pouze prostřednictvím prémiového předplatného (více k tomu níže v sekci Ceny).

Díky standardnímu předplatnému na základní linii získáte možnost sledovat až pět zařízení najednou, přičemž každé z nich může mít nekonečný počet dostupných profilů. Řekněme, že máte doma pouze pět zařízení (například dva telefony, dva stolní počítače / laptopy a jeden tablet), stále budete moci chránit každé z nich pro tolik dětí, kolik potřebujete díky způsobu, jakým systém funguje..

kategorie filtrů mobicip

Každé zařízení může být monitorováno z hlediska činnosti na webu z hlavní palubní desky, která dohlíží na řadu různých předem určených parametrů filtrování stanovených v podobných kusech softwaru. Patří k nim možnosti jako „Pornografie“ nebo „Alkohol“, ale rozšířily se do téměř jakéhokoli předmětu, na který si odtud můžete vzpomenout.

Pokud si přejete získat podrobnější informace, můžete do blokování zadat domény nebo klíčová slova, která zabrání zobrazení obsahu obsahujícího tato slova na chráněných zařízeních..

Časové rozvrhování je k dispozici jak pro verzi aplikace pro počítač, tak pro verzi pro mobilní zařízení, ale rodiče by si měli být vědomi, že to bude ovlivňovat pouze skutečné chování při procházení webu v systémech Android a iOS, nikoli v textových zprávách nebo používání jiných aplikací..

Vzhledem k tomu, že Norton Family přichází s možností úplného zablokování internetového signálu do zařízení, když je časovač nastaven (alespoň v případě systému Android), rádi bychom zde viděli nějakou podobnou možnost, která je k dispozici zde.

mobilní, pohybliví

V tomto bodě by nemělo být překvapením, že zkušenosti, které jsme měli s mobilními aplikacemi Mobicip od iOS do Androidu, byly dvě velmi odlišné zkušenosti. Jedinou úrovní skutečné kontroly, kterou získáte ze zařízení iOS (iPhone, iPad atd.), Je deaktivace nativního prohlížeče (Safari) a odinstalace všech prohlížečů třetích stran, takže prohlížeč Mobicip je zbývá jen jedna. Během procházení v prohlížeči Mobicip v iOS bude veškerá aktivita dítěte sledována stejně jako v zařízení se systémem Windows nebo Mac.

A opět, jako obvykle, možnosti přizpůsobení na straně Android věcí byly mnohem rozsáhlejší a umožňovaly podstatně vyšší úroveň kontroly, než to, co jsme viděli na iOS. Zde jste nejen mohli pomocí prohlížeče Mobicip sledovat jejich webovou aktivitu, mohli jste také vidět, jaké aplikace instalovali, jak dlouho utratí za danou aplikaci, a také hodnocení a recenzi této aplikace v obchodě s aplikacemi..

mobicip mobile

Verze aplikace Mobicip pro iOS má malou nohu nad konkurenčními aplikacemi, jako je Norton Family Protection. Na rozdíl od nich může Mobicip také spustit službu App Monitor na iOS, pokud projdete dalšími kroky nastavení, které jsou nutné pro její fungování (mají tu praktický návod k této funkci). To vás automaticky aktualizuje, kdykoli se vaše dítě pokusí přidat, upravit nebo odstranit aplikace na sledovaném zařízení, například odstranění mobilního prohlížeče na iOS a pokusit se najít jinou cestu kolem implementovaných bloků.

Výkon

Ve srovnání s rodinou Norton byl dynamický internetový filtr založený na cloudu fungující v zákulisí v Mobicipu mnohem lepší, pokud jde o inteligentní rozlišení mezi tím, jaký typ obsahu je v pořádku vidět a který nebyl. Mobicip říká, že jejich systém funguje tak, že aktivně prohledává obsah každé navštívené stránky, než aby se spoléhal na nevyřízenou databázi, což jednak urychluje proces blokování, ale zároveň usnadňuje prostředky systému. Žádný z obvyklých webů, které používáme k pokusu o podvržení blokátorů, se nepodařilo projít a dokonce zablokoval mnoho nejasnějších hledaných výrazů, s nimiž bychom se mohli také setkat.

Doposud se Mobicip osvědčil jako standard, o který by se měly snažit všechny ostatní softwarové společnosti zabývající se internetovým filtrováním ... to však neznamená, že to nebylo úplně bez zavinění.

statistiky výkonnosti mobil

Jedním zajímavým výsledkem, který jsme dostali, bylo při prohlížení samotného webu Mobicip (stránka FAQ o správě zařízení, konkrétně), stránka byla zablokována v kategorii „Alkohol a závislost“. Nyní to může být úmyslný způsob, jak zabránit dětem v tom, aby si přečetly informace o tom, jak deaktivovat své bloky nebo přistupovat k účtu svých rodičů bez jejich svolení na webu Mobicip, ale prozatím se zdá, že jde jen o podivné vynechání jménem algoritmu filtrování, který se změnil v ironickou shodu náhod.

To znamená, že pokud existují nějaké matoucí stránky, které se objevují, podobně jako Norton a Kaspersky, Mobicip přichází s interním systémem hlášení, kde dítě může požádat o přístup ke stránce, kdykoli je blokovaná. Toto se zobrazí buď jako e-mail nebo jako vyskakovací oznámení na vašem telefonu (pokud již máte Mobicip Monitor nainstalováno) a vymazání přístupu je stejně snadné jako stisknutí jediného tlačítka, abyste je mohli procházet.

Zákaznická podpora

Mobicip nabízí pouze jednu možnost kontaktu, aby se technika dostala, když máte nějaký problém, a to prostřednictvím e-mailu. Po odeslání e-mailu zástupci prostřednictvím webu společnosti jim trvalo přibližně 12 hodin, než se k nám vrátili, což není ve světě podpory příliš špatné.

Odpověď, kterou jsme dostali od zástupce, s nímž jsme byli v kontaktu, byla velmi důkladná a dobře napsaná, očividně napsaná někým v samotné společnosti a nikoli třetím call centrem. Nejenže nabídli perfektní řešení našeho navrhovaného problému, ale také ukázali řadu alternativních možností, jak vyzkoušet v případě, že první oprava nebude fungovat..

Ceny

cenový model mobicip

Mobicip nabízí několik různých plánovacích stylů napříč různými službami, z nichž všechny jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým typům zákazníků. Prvním je plán zdarma, který zahrnuje možnost blokovat obsah na základě předem definovaných filtrů, instalaci aplikace Bezpečný prohlížeč na mobil a ochranu prohlížeče na počítači.

Prémiový plán je odstupňovaným určováním cen v závislosti na počtu zařízení, která chcete chránit. Ceny za tento plán se pohybují od 39,99 $ za rok pro pět zařízení, 79,98 $ za 10, 119,97 $ za 15 a 159,96 $ za 20.

Prémiový plán zahrnuje také nástroje pro správu online, nástroj Mobicip Mobile Management, monitorování aplikací v systémech iOS a Android, přehledy historie procházení, časové limity, které lze uložit na jakékoli zařízení, režim odpovědnosti a podporu BYOD pro větší klienty (10 zařízení +).

Poslední je Enterprise plán, který je vytvořen pro větší školy nebo instituce, které dostávají vlastní citace za to, co by stálo chránit jejich síť v závislosti na tom, jak velký nebo malý je.

Bohužel v tuto chvíli to nevypadá, jako by Mobicip plánoval nabídnout jakékoli meziměsíční plány, takže pokud máte v plánu předplatit prémii, ujistěte se, že se jedná o výběr, který chcete držet pro příští 12 a více měsíců.

Závěr

Mobicip je skvělý způsob, jak rodiče sledovat své děti, když procházejí internet, a to jak s bezplatnou možností, tak s placeným předplatným, které nabízí mnoho stejných výhod, jaké byste získali od nejlepších poskytovatelů na webu.

I když jejich placený model předplatného není zrovna tam nejlevnější řešení na úrovni 39,99 $ ročně, pokud jste v pořádku s přednastavenými omezovacími tématy, můžete stále používat bezplatnou verzi, abyste dělali téměř vše, co placená verze může, ušetřit za několik dalších výhod, jako jsou mobilní monitorovací funkce. Přidejte k tomu hvězdnou dynamickou metodu detekce založenou na cloudu a máte recept na úspěch.

Kdybychom museli Mobicip za cokoli zavinit, bylo by to malé množství skutečné kontroly nad tím, jak jsou definovány samotné kategorie monitorování, jakož i nedostatek funkcí ochrany sociálních sítí, ale kromě těch malých stížností, které společnost stále zvládla vydejte jedno z nejlepších souprav rodičovské kontroly na trhu.

Navštivte Mobicip

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 + = 39