Statistiky a fakta o krádeži identity: 2018 – 2019

[ware_item id=33][/ware_item]

* Tento seznam je pravidelně aktualizován s nejnovějšími statistikami krádeží identity za roky 2018 - 2019 (plus několik dřívějších statistik vhozených). K dnešnímu dni jsme shromáždili více než 50 faktů, čísel a trendů v oblasti krádeží identity z celé řady zdrojů a pokrývajících řadu různých zemí..

Jak svět pokračuje ve svém neustálém pochodu ke všem digitálním věcem, jsou data stále více vystavena. Osobní informace každého jednotlivého spotřebitele nyní sídlí na desítkách, ne-li stovkách serverů po celém světě. S touto skutečností přichází poněkud zřejmý výsledek: nárůst krádeží identity.

Krádež dat je velký podnik, i když v roce 2018 došlo k dobrým zprávám. Podle strategie Javelin se počet obětí krádeží identity v USA snížil o 15 procent, ze 16,7 milionu obětí v roce 2017 na 14,4 milionu v roce 2018.

Kromě toho společnost Javelin Strategy zjistila, že děti jsou stále více oběťmi podvodů s totožností. I když jsou děti dlouhodobě terčem zneužívání čísla sociálního zabezpečení a podvodů s kreditními kartami, zdá se, že dopad roste. Bezpečnostní firma zjistila, že v roce 2017 bylo obětí krádeží ID více než 1 milion dětí.

Od roku 2017 do roku 2019 se statistiky krádeží identity dostaly do centra pozornosti mezi mnoha statistikami a fakty, které zahrnují celou oblast počítačové kriminality. Zatímco ransomware získává více pozornosti, krádež identity zůstává mnohem snazší stáhnout a zpeněžit. Čísla sociálního zabezpečení, čísla kreditních karet a další faktory osobní identity mohou být ukradeny a prodány na temném webu, nebo mohou být použity zločinci pro rychlý a snadný zisk.


Následující statistiky krádeží identity jsou rozděleny do kategorií s cílem získat lepší představu o tom, jak a proč je tato hrozba nadále problémem pro spotřebitele, podniky a vlády na celém světě..

Příbuzný: Statistiky kybernetické bezpečnosti

Zvyšující se rizika, expozice a ztráty

Statistiky a fakta o krádeži identity: 2018 - 2019Zdroj: Javelin

Jak ukázaly údaje z nedávných studií o podvodech se strategií Javelin, krádež identity nezmizí. Ačkoli počet obětí klesl na začátku roku 2019, ostatní statistiky rostly.

Kyberzločinci stále považují za relativně snadný přístup k údajům o spotřebitelích. Mezi lety 2008 a 2019 bylo například v USA zaznamenáno více než 9 600 případů porušení údajů, například v tomto časovém rámci bylo odcizeno více než 10 miliard záznamů. Čísla ukazují, že na rozdíl od snah zastavit příliv krádeží dat se zloději učí novým způsobem, jak obejít ochranu, zatímco spotřebitelé čelí ještě větším rizikům a vystavení krádežím dat.

Sestavili jsme seznam nejnovějších statistik krádeží identity:

 • Naštěstí jen 5,66 procent amerických spotřebitelů se stalo oběťmi podvodů s ID, což je pokles od roku 2018. (Zdroj: Strategie Javelin)
 • Celkový pokles podvodů je způsoben větším přijetím kreditních karet založených na čipu EMV, které nelze zkopírovat pomocí karetních skimmerů. (Zdroj: strategie oštěpu)
 • Američané jsou významně častěji oběťmi krádeží identity než kdokoli jiný. V roce 2016 bylo v USA odcizeno více než 791 milionů identit. Francie byla na druhém místě daleko s 85 miliony identit. (Zdroj: Symantec)
 • 143 milionů Američanů čelilo zvýšenému riziku krádeže identity poté, co hlavní hacker Equifax ukradl miliony čísel sociálního zabezpečení, narozenin, adres a dokonce i některých řidičských průkazů. (Zdroj: Motley blázen)
 • Klíčovou oblastí, která v průběhu let zaznamenala spoustu nových aktivit, jsou převzetí účtů, které se oproti roku 2015 zvýšily o 61%, což představuje 1,4 milionu incidentů. K převzetí účtu dochází, když zloději získají přístup k účtům někoho a změní kontaktní a bezpečnostní informace. (Zdroj: Strategie oštěpu)
 • Naštěstí se v letech 2017 až 2018 počet převzetí účtů snížil a ztráty se snížily z 5,1 miliardy USD na 4 miliardy USD. (Zdroj: strategie oštěpu)
 • V roce 2018 se počet mobilních účtů zvýšil ještě více. V roce 2017 došlo k 679 000 převzetí mobilních účtů oproti 380 000. (Zdroj: Strategie Javelin).
 • Převzetí účtu (ATO) vedlo ke ztrátám přes 2 miliardy dolarů. (Zdroj: Strategie oštěpu)
 • Bez převzetí účtu mají osoby s aktivní sociální sítí o 30 procent vyšší riziko, že se stanou oběťmi podvodů kvůli zvýšené expozici. (Zdroj: Strategie oštěpu)
 • Sociální média jako Facebook, Instagram a Snapchat čelí 46% vyššímu riziku převzetí účtu a podvodům než ti, kteří nejsou aktivní na sociálních sítích. (Zdroj: Strategie oštěpu)
 • Podle Centra pro krádeže identity je každý rok ukradeno 1,3 milionu dětských záznamů. (Zdroj: Centrum identifikace krádeží identity)
 • Překvapivých 13% těch, kteří ohlásili krádež identity orgánům činným v trestním řízení ne chtít vzít policejní zprávu. (Zdroj: FTC)
 • Většina stížností na krádež identity (61%) je ze stížností mezi 30 a 59 lety. (Zdroj: FTC)
 • Celkový počet těch, kteří hlásí krádež identity, se od roku 2014 do roku 2016 zvýšil o 37%. (Zdroj: FTC)
 • Navzdory ověřenému nárůstu ochrany dat, který poskytuje, 75 procent spotřebitelů nepoužívá VPN k ochraně svých WiFi připojení. (Zdroj: Symantec)
 • V roce 2017 došlo k nárůstu jak existujících podvodů bez karet, tak převzetí účtu. V roce 2017 se v roce 2017 stalo více než milionem dalších spotřebitelů (Zdroj: strategie oštěpu)
 • V roce 2017 bylo obětí podvodů s totožností poměrně značných 6,64 procent všech spotřebitelů. (Zdroj: strategie oštěpu)

krádež identity symantecZdroj: Symantec

 • Společnost Symantec také poznamenává, že 87 procent spotřebitelů nechalo své osobní údaje vystaveny při přístupu k e-mailům, bankovním účtům nebo finančním informacím, což je další problém, který by mohl být zmírněn použitím VPN. (Zdroj: Symantec)
 • Nedostatek osobní ochrany WiFi se časově shoduje se skutečností, že 60% spotřebitelů má pocit, že jejich osobní údaje jsou při používání veřejné WiFi bezpečné. (Zdroj: Symantec)
 • Zpráva z roku 2017 od Australian Payments Network odhalila, že lidé starší 55 let jsou společné cíle pro podvody s telefonem a e-mailem a stále častěji jsou cílem podvodů prováděných přes sociální média. (Zdroj: Australian Payments Network)
 • Síť Consumer Sentinel Network (CSN), která shromažďuje údaje od FTC a místních donucovacích orgánů v USA, zjistila, že krádež identity představovala 13 procent z více než 3 milionů trestních stížností zaznamenaných v systému. Toto číslo bylo hned za podvodnými podvody (o něco více než 13%) a stížností na vymáhání pohledávek (28 procent). (Zdroj: FTC)
 • „Krádež dat“ byla i nadále odpovědná za nejvíce odcizené identity v roce 2016 a za hlavní příčinu porušení údajů (téměř 92 procent). (Zdroj: Symantec)
 • Podle průzkumu CSID neinvestuje 52% malých podniků do snižování kybernetického rizika, protože věří, že neukládají žádné soukromé informace. 68% e-mailových adres z minimálního počtu obchodů však představuje jeden potenciální vstupní vektor pro hackery. (Zdroj: CSID
 • CSID také zjistila, že 31% dotázaných malých podniků nepřijímá žádná aktivní opatření ke zmírnění kybernetických rizik, jako jsou narušení dat a hackerství. (Zdroj: CSID)
 • Podle společnosti Equifax Canada jsou Millennials nejlepším cílem pro podvodníky. Téměř polovina všech podezřelých z podvodu je určena pro osoby ve věku od 18 do 34 let. (Zdroj: Equifax)
 • Průzkum Experian zjistil, že polovina všech amerických dospělých věří, že zloději identity nemají zájem o lidi se špatným úvěrem. (Zdroj: Experian)

krádež identity symantecZdroj: Symantec

 • 43% dotázaných dospělých v USA připouští, že nakupují online přes veřejné WiFi. (Zdroj: Experian)
 • 33% dotázaných dospělých v USA připouští sdílení svých jmen a hesel s ostatními. (Zdroj: Experian)
 • Cifas oznámil, že podvody s totožností ve Velké Británii dosahují „epidemických úrovní“, přičemž incidenty se vyskytují rychlostí 500 denně. (Zdroj: Cifas)
 • Zatímco všechny typy hlášení krádeží identity byly v roce 2017 nižší, podle údajů FTC došlo k dalšímu podvodům s kreditními kartami a podvodům s telefonem nebo pomocnými službami. FTC obdržela v roce 2017 více než 133 000 zpráv o podvodech s kreditními kartami a více než 55 000 zpráv o podvodech s telefonem nebo utilitami. (Zdroj: FTC)
 • Rostoucí počet obětí podvodu nedostává náhradu. Javelin zjistil, že 23 procent obětí podvodů nedostalo zpět své peníze, což je třikrát více než v roce 2016. Je to především kvůli posunu směrem k novým účetním podvodům. (Zdroj: strategie oštěpu)

Příbuzný: Nejlepší služby ochrany před krádeží identity

Kreditní karty a čísla sociálního zabezpečení jsou pro zloděje stále hlavním cílem

Podvod s kreditní kartou není nic nového. Zavedení kreditní karty před půl stoletím se však rychle stalo pro zloděje příležitostí. Stále však bylo zavedení elektronického obchodování v polovině 90. let příliš snadné. V současné době klesá míra tzv. Podvodů s „kartovými přítomnostmi“ (pokud podvodník používá fyzickou kopii odstředěné karty), díky zavedení EMV čipu, v malé míře. Podvody typu CNP nebo podvody typu „card-not-present“ se však mohou brzy dramaticky zvýšit.

Kromě pokračující hrozby krádeží čísel sociálního zabezpečení je snadné pochopit, proč krádež identity jako celek nikam nevede. Následující statistiky a fakta ukazují, proč stále přetrvávají problémy s krádežemi kreditních karet a čísel sociálního zabezpečení.

 • V Austrálii údaje z roku 2016 odhalily, že podvody s proprietárními debetními kartami vedly ke ztrátám ve výši 23,7 milionu USD, v roce 2015 došlo k nárůstu o 0,8 milionu AU. Zvýšilo se také padělání / skimming, jakož i podvody se ztracenými a odcizenými kartami. (Zdroj: Australian Payments Network)
 • V mezinárodním měřítku se podvody s CNP zvýšily o 7 procent, což vedlo ke ztrátám 242,1 milionu USD. (Zdroj: Australian Payments Network)
 • V Austrálii činil v roce 2016 podvod 78% všech podvodů na australských kartách. (Zdroj: Australian Payments Network)
 • Vystavení kreditních a debetních karet podvodům se v první polovině roku 2017 zvýšilo a vzrostlo o 12,6 procenta. K tomuto nárůstu významně přispělo několik porušení profilu na vysoké úrovni. (Zdroj: Centrum zabezpečení krádeží identity)
 • Počítačoví zločinci se snažili ukrást čísla sociálního zabezpečení více než kdy jindy. Šedesát procent porušení během první poloviny roku 2017, kdy došlo k odhalení SSN. (Zdroj: Centrum identifikace krádeží identity)
 • Podle FICO bude přechod na EMV v USA pravděpodobně vést ke 300% nárůstu podvodů s aplikacemi kreditních karet, když se zločinci pokusí obejít čipový systém. (Zdroj: FICO).
 • Kreditní karty představují většinu případů krádeží identity. (Zdroj: Štěstí
 • V roce 2016 došlo k opětovnému výskytu stávajících podvodů s kartami. V tomto roce došlo k nárůstu o 40 procent v oblasti podvodů s neexistencí karet (CNP). (Zdroj: Strategie a výzkum oštěpu)
 • Podvody s kreditními kartami nyní představují druhý nejvíce ohlášený typ krádeží identity v USA na 33% všech hlášení o podvodech. (Zdroj: FTC)
 • V roce 2016 zákazníci ztratili více než 96 milionů dolarů v důsledku podvodů s kreditními kartami. (Zdroj: FTC)
 • Většina krádeží identity (zejména ze ztracených čísel sociálního zabezpečení) se zaměřuje na podvody související s daňovými nebo mzdami - 34 procent všech stížností na krádeže identity. (Zdroj: FTC)

krádež identity 2018

 • Více než 25 procent stížností na krádež identity se týká nových účtů otevřených na jméno jednotlivce. Pouze 7 procent se týká existujících účtů na kreditní kartě. (Zdroj: FTC)
 • Ztráty nového účetního podvodu (NAF) se v roce 2018 zvýšily na 3,4 miliardy dolarů. Podvod NAF dosáhl v roce 2017 ztráty 3 miliard USD. (Zdroj: Strategie Javelin)
 • Překvapivých 13 procent z těch, kteří ohlásili krádež identity orgánům činným v trestním řízení ne chtít vzít policejní zprávu. (Zdroj: FTC)
 • 40 procent všech dat odcizených v důsledku porušení údajů v roce 2016 byly osobní finanční informace. V roce 2015 to byl nárůst o 6 procentních bodů. (Zdroj: Symantec)
 • „Podvod s nepřítomností na kartě“ je mnohem častější než tradiční podvody s kreditními kartami. Díky rostoucí popularitě online nakupování je nyní podvod, který není přítomen na kartě, o 81 procent častější než podvod s kreditní kartou v místě prodeje. (Zdroj: strategie oštěpu)
 • Zpočátku 13 procent britských spotřebitelů se domnívá, že je přijatelné používat kreditní kartu někoho jiného bez jejich svolení nakupovat online. (Zdroj: Symantec)
 • Dalších 17 procent se domnívá, že je přijatelné použít k identifikaci falešný e-mail nebo e-mail někoho jiného. (Zdroj: Symantec)

Statistiky krádeží identity ukazují, že problém neodchází

Krádež identity je stále více problémem 21. století. Jak se více dat přesouvá z fyzického papíru na servery připojené k Internetu, šance na získání těchto dat ukradený zvyšuje také. Zatímco „škodliví cizinci“ zůstávají aktivní při krádeži dat (a tedy i ztrátě čísel kreditních karet a čísel sociálního zabezpečení), spotřebitelé sdílejí velkou část viny za ztracená data. Nicméně, tam jsou některé pozitivy, které se objevily v reakci.

Naštěstí se zákazníci v odhalování pokusů o podvod mírně zlepšují. Společnost Javelin Strategy and Research zjistila, že online nakupující mají tendenci rychle identifikovat pokusy o podvod. Překvapivě 78 procent obětí podvodu bylo schopno odhalit podvod během týdne.

Přesto se zdá, že prevence krádeží identity je stále na vzestupu i přes důvtipnější spotřebitele. Porušení dat nevykazuje žádné známky poklesu. A bohužel se zdá, že spotřebitelé jsou stále méně aktivní, pokud jde o zabezpečení jejich soukromých informací.

„Krádež identity“ od společnosti CafeCredit licencovaná podle CC BY 2.0

Také by se vám mohlo líbitIdentity Theft ProtectionČo jsou super cookies a jak je odstranitIdentity Theft ProtectionNaučte se Známky Theft Identity TheftIdentity Theft ProtectionJak rozpoznat a vyhnout se eBay podvodůmIdentity Theft ProtectionSpolečné telemarketingové podvody a jak je zjistit

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 4