Jak zabezpečit webovou kameru

zabezpečení webové kamery
Webkamery jsou skvělé. Umožňují nám snadno komunikovat tváří v tvář s rodinou a přáteli, i když jsou na druhé straně světa. Umožňují novinářům rozhovory s lidmi ve vzdálených koutech světa. Umožňují podnikatelům ve vzdálených lokalitách obchodovat s lidmi ve velkých městech po celém světě.


Problém je v tom, že tyto malé kamery integrované do našich přenosných a stolních počítačů by mohly hackerům také nabídnout cenný vhled do vašeho světa, umožnit jim sledovat každou vaši akci a zachytit vysoce citlivé obrázky a videa z vašeho života..

I když není překvapivé slyšet, že lidé jako oznamovatel NSA Edward Snowden, ředitel FBI James Comey a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg zakrývají své webové kamery, aby chránili své soukromí, je otázkou, zda bychom měli všichni následovat a jaké kroky mohou uděláte, aby byla tato kamera bezpečnější?

Webové hrozby

Praxe hackování webových kamer - známých jako camfecting - se děje už roky, ale jak se kamery začaly integrovat, stále na a ve vyšším rozlišení, nebezpečí, která tato praxe představuje, jsou stále riskantnější.

Zatímco většinu útoků na webové kamery prováděli hackeři, v roce 2010 bylo odhaleno, že studenti ze dvou středních škol v Pensylvánii byli špehováni správci, kteří využívali webové kamery v notebookech zapůjčených studentům, aby je mohli používat doma, přičemž školní čtvrť připouští, že pořízeno 66 000 skrytých snímků.

Skutečnost, že webové kamery by mohly být použity ke špionáži samotných lidí, kteří je používají, není nová, ale realita hrozby se mohla poprvé dostat do pozornosti mnoha lidí v roce 2014, kdy její webová kamera hackla její bývalá slečna Teen USA, Cassidy Wolfová. bývalý spolužák Jared James Abrahams. Po celé měsíce řídila Abrahams infiltrovat Wolfův osobní počítač umístěný v její ložnici bez jejího vědomí a zachytil několik obrazů o ní v kompromitujících situacích. Poté se pokusil vydírat Wolfa e-mailem a poté, co se vydal na policii, Abrahams odhalil, že provedl podobné útoky proti až 150 dalším obětem - včetně jedné 14leté dívky.

Malwaru webové kamery

Existuje několik příkladů malwaru navrženého pro konkrétní cílení na webové kamery, které hackerům umožňují tajně sledovat jejich oběti.

Mezi nejznámější z těchto kousků malwaru patřil Blackshades, trojský počítač se vzdáleným přístupem (RAT), který byl distribuován jednoduše tím, že přiměl oběti k návštěvě infikovaných webových stránek, otevírání škodlivých e-mailových příloh nebo připojování jednotek USB k jejich počítačům. Toto je malware používaný proti Wolfovi.

Mezi jeho další funkce Blackshades umožňuje osobě, která ji používá, převzít kontrolu nad webovou kamerou infikovaného uživatele. Podle FBI kus malwaru infikoval více než půl milionu počítačů ve více než 100 zemích po celém světě a na temném webu prodával za pouhých 40 dolarů.

"Za pouhých 40 dolarů umožnil Blackshades RAT komukoli a kdekoli na světě okamžitě se stát nebezpečným kybernetickým zločincem, který by mohl ukrást váš majetek a napadnout vaše soukromí," uvedl v roce 2014 americký zmocněnec pro jižní okres New York, Preet Bharara. tvůrci malwaru byli FBI zatčeni.

V roce 2012 nadace Electronic Frontier Foundation a Citizen Lab informovaly, že se Blackshades používá proti opozičním silám v Sýrii, zatímco jiní si zakoupili hackerský nástroj, aby vyzkoušeli lidi, které znali, včetně jednoho muže z Leedsu, kterému byl v roce 2015 udělen 40-týdenní podmíněný trest za použití BlackShades proti 14 lidem, z nichž 7 znal osobně - za to zaplatili kreditní kartou své bývalé přítelkyně.

Nedávno Gartner informoval o malwaru Delilah, který se konkrétně zaměřil na podniky a používá webové kamery ke shromažďování usvědčujících důkazů o zaměstnancích a jejich rodinách, aby je vydíral a vynucoval, aby odhalili citlivé informace o svých společnostech.

Webové stránky pro streamování webové kamery

Přístup na webovou kameru, která vám nepatří, však v mnoha případech nevyžaduje hackování. V roce 2014 vlády USA a Spojeného království varovaly, že existuje mnoho webových stránek, které sledují nezajištěné webové kamery po celém světě.

Tyto weby - které nikomu neunikují - spoléhají na skutečnost, že většina webových kamer, bezpečnostních kamer a IP kamer ponechává nastavení zabezpečení výrobce nezměněné, když jsou nastaveny, a jsou tedy zranitelné, aby mohly být monitorovány..

Provozovatelé těchto stránek říkají, že jednoduše vyhledávají nezabezpečené kamery připojené k internetu a na svých stránkách zveřejňují snímky, které jsou v některých případech vyhledatelné podle země nebo USA..

Je tedy zřejmé, že s webovou kamerou u vás doma nebo na pracovišti jsou spojena některá významná rizika. Naštěstí existuje řada kroků, které můžete podniknout k ochraně sebe, své rodiny a své firmy.

Zakryj to

Upřednostňovanou volbou neméně postav než Zuckerberga, Snowdena a ředitele FBI Jamese Comeye, nejjednodušší způsob, jak zabránit hackerům v dálkovém prohlížení vašeho života, je fyzické zakrytí vaší webové kamery..

Zuckerberg upřednostňuje kus černé elektrické pásky, zatímco Snowden viděl házet přikrývku přes celý notebook, aby zastavil špióny, ale ať už si vyberete cokoli, měli byste vždy zkontrolovat, zda to funguje, a to spuštěním aplikace fotoaparátu do notebooku nebo stolního počítače (nebo použijte testovací hovor Skype), abyste zjistili, zda kryt, který jste použili, blokuje všechno.

Jedním z problémů při používání kusu pásky je to, že pokud budete muset kameru kdykoli použít, mohla by páska zanechat na čočce fotoaparátu lepkavé zbytky, i když by tento problém měl vyřešit nějaký intenzivní drhnutí..

Pokud nechcete používat řešení pro kutily, ale chcete něco podstatnějšího, můžete si koupit fyzické kryty webkamer online, které přicházejí v různých tvarech, velikostech a barvách s některými, dokonce i s posuvnými dveřmi, což usnadňuje ochranu sebe sama, když fotoaparát se nepoužívá. Ty obvykle stojí pod 10 liber / 15 $, ale ujistěte se, že model, který kupujete, je pro vaše zařízení vhodný, a například nezastavíte zavírání notebooku..

Zavřete notebook / vypněte počítač

Pokud používáte webkameru hodně pro chatování nebo videokonference Skype (nebo jen kontrolujete, že nemáte něco zachyceno ve vašich zubech), pak raději než ucpejte kryt, můžete se jen ujistit, že je počítač vypnutý, když nejste používat to.

Ani ten nejlepší hacker na světě neuvidí, co děláte, pokud zavřete notebook nebo vypnete počítač, když jej nepoužíváte..

Pravidelně kontrolujte počítač, zda neobsahuje malware z webové kamery

Hackeři jsou mimořádně dobří v obcházení tradičních bezpečnostních opatření, jako je antivirový software, a obvykle špinění malware zaměřeného na webovou kameru není něco, co tyto kusy softwaru dělají dobře.

Ale to neznamená, že byste neměli nic dělat.

To, co potřebujete, je to, co se nazývá malware malware podle druhého názoru. Stejně jako název napovídá, jedná se o sekundární program pro detekci a odstranění škodlivého softwaru, jako je druhá obranná linie počítače, pokud by primární skener nedokázal detekovat aktivní infekci malwarem.

Vzhledem k tomu, že hackeři aktivně kódují malware, aby se vyhnuli určitému antivirovému softwaru, je to vždy dobrý nápad. Malwarebytes a Hitman Pro patří mezi nejlepší v nabídce.

Zapněte kontrolku LED

Některé webové kamery jsou dodávány s doprovodnými kontrolkami LED, které se rozsvítí, když je kamera aktivní, takže je mnohem snazší zjistit, že někdo používá kameru bez vašeho vědomí.

Bohužel se nejedná o spolehlivou metodu ochrany sebe sama, protože někteří hackeři dokázali kódovat svůj malware tak, aby automaticky vypínali tyto LED při tajném přístupu ke kameře.

Změňte výchozí správce a heslo

Pokud používáte samostatnou webovou kameru, a to buď ve spojení s počítačem nebo jako bezpečnostní kamera nebo dětská chůvička, musíte se před opuštěním továrny ujistit, že jste změnili výchozí nastavení, která byla nakonfigurována výrobcem..

Tyto změny se provádějí spuštěním softwaru, který byl dodán s fotoaparátem, ale pokud stejně jako většina lidí, kteří vyhodili CD s krabicí, do které fotoaparát přišel, měli byste si jej stáhnout na webu výrobce..

„Webová kamera“ od Davida Burillo licencovaná podle CC BY 2.0

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + = 15