Recenze LiquidVPN

Dave Cox zahájil provoz LiquidVPN v roce 2013 po 15 letech práce v datových centrech a u dodavatelů softwaru ve Spojených státech. Zlepšení internetu pro sebe i pro zbytek světa se stalo „jeho osobní křížovou výpravou“ a snažil se nabídnout robustnější řešení VPN než konkurence..


Dnes je LiquidVPN spolehlivou volbou pro uživatele, kteří dbají na ochranu soukromí a chtějí několik anonymních bezpečnostních funkcí, které vám pomohou zůstat v anonymitě. Společnost je menší outfit, takže postrádá obrovskou síť některých hlavních hráčů, ale překvapivě dobře se hromadí, pokud jde o výkon, design a funkce..

LiquidVPN nabízí tři různé plány: Sidekick, Road Warrior a Ultimate. Jediný rozdíl mezi jinými plány než cenou je počet zařízení, která lze připojit současně.

Sidekick stojí 7 $ za měsíc nebo 4,75 $ za měsíc s celoročním plánem a propojí vás dvě současně připojená zařízení. Road Warrior umožňuje čtyři souběžná zařízení za 10 $ měsíčně nebo 5,75 $ měsíčně s ročním plánem. Osm souběžných zařízení Ultimate je ideální pro domácnost nebo malou kancelář. Cena je 18 USD měsíčně nebo 8,83 USD měsíčně s ročním plánem. Aktualizace, 14. října 2016: Pokud se zaregistrujete prostřednictvím této stránky a použijete kód „COMP20“Při pokladně se na jakýkoli plán vyberete 20% slevu.

Ceny nejsou nejlevnější, jaké jsme kdy viděli, ale jsou rozhodně podprůměrné, takže LiquidVPN je rozumným nákupem pro rozpočtově orientované odběratele. Společnost přijímá kreditní karty, PayPal, hotovost a dlouhý seznam kryptoměn včetně bitcoinů, litecoinů, peercoinů, darkcoinů, dogecoinů, vertcoinů, Xcurrency a bitcoinDark.

Všechna předplatné jsou poskytována se sedmidenní zárukou vrácení peněz, ale neexistuje možnost bezplatného zkušebního období.

Funkce

tekutý klient Windows
LiquidVPN vytváří aplikace pro Windows, Mac, Android a iOS. Linux a další operační systémy budou pro připojení používat VPN aplikaci třetích stran.

Díky několika vlastnostem LiquidVPN vyniká mezi přeplněným trhem konkurentů. První je výběr ze tří různých typů adres IP, ze kterých si můžete vybrat.

Sdílené adresy IP jsou standardem pro většinu poskytovatelů VPN. Mají tendenci nabízet nejrychlejší časy stahování, takže jsou ideální pro streamování a torrentování. Je vám přidělena adresa IP, kterou používají také desítky, možná stovky dalších lidí, čímž se přidává významná vrstva anonymity.

Další jsou soukromé statické IP adresy. Získáte svou vlastní IP adresu a nikdy se to nezmění. Také se nazývá vyhrazená IP, je nejlepší pro aplikace a weby, které jsou citlivé na IP, jako je online bankovnictví a hry. Když vám web pomůže ověřit vaši identitu, protože nerozpozná vaše zařízení, je to proto, že vaše IP adresa se změnila od posledního použití..

A konečně, modulační IP volba je LiquidVPN's coup de gras. Při každém připojení k webovému serveru se vaše IP adresa změní na jinou sdílenou IP adresu. Webová stránka dokončí spojení s více IP adresami a nemůže pro uživatele určit jednu IP adresu. Toto je nejobtížnější sledovat IP a je vhodný pro ty, kteří hledají nejvyšší úroveň anonymity. LiquidVPN je jediný poskytovatel, kterého známe, který nabízí modulační IP.

Další je Liquid Lock. Liquid Lock je k dispozici pro klienty desktopů Windows a Mac a funguje jako firewall a přepínač zabíjení na internetu. Pokud je povoleno Liquid Lock, dojde k výpadku vašeho připojení k VPN serveru, veškerý internetový provoz bude zastaven. Tím se zabrání tomu, aby web viděl vaši skutečnou IP adresu a polohu, a také zabráníte tomu, aby váš poskytovatel internetových služeb slíbil nešifrovaný provoz. Liquid Lock také zabraňuje únikům DNS a WebRTC.

Funkce firewallu Liquid Lock zcela odpojí zařízení od internetu s výjimkou provozu směřujícího na servery LiquidVPN. Uživatelé mohou na seznamu povolených IP adres povolit provoz LAN v nastavení.

LiquidVPN provozuje své vlastní servery DNS, které uživatelé automaticky používají při připojení, ale vlastní adresy serverů DNS lze také zadat v nastavení.

OpenVPN je výchozí protokol připojení a ten, který doporučujeme. K dispozici jsou OpenVPN přes TCP a UDP, stejně jako L2TP / IPSec, SSTP a PPTP.

Uživatelé si mohou vybrat z 10 různých portů VPN, což je užitečné pro aplikace, které vyžadují předávání portů. Šířka pásma, serverové přepínače a portové přepínače jsou neomezené. LiquidVPN neomezuje P2P sdílení souborů nebo přenos BitTorrent.

Odblokuje LiquidVPN US Netflix?

Během našeho testování jsme byli schopni vysílat americký Netflix mimo USA. Sledovali jsme pořad specifický pro americký katalog a neobdrželi jsme chybu proxy serveru Netflix. LiquidVPN pracuje s US Netflix od času psaní.

Nastavení a rozhraní

Nastavení LiquidVPN je jednoduché stahování, instalace, přihlašovací proces na stolním i mobilním zařízení. Heslo, které používáte k přihlášení na web, se může lišit od hesla, pomocí kterého se přihlašujete do aplikace VPN.

Pokud jste častým uživatelem VPN, viděli jste aplikaci LiquidVPN a pomysleli si: „To vypadá strašně dobře,“ je na to dobrý důvod. Je to téměř stejné rozložení v aplikaci VyprVPN s několika drobnými změnami a jinou kůží. Je zřejmé, že jeden čerpal inspiraci od druhého, nebo oba mají návrháře společného.

liquidvpn vs vyprvpnKlienti Windows pro LiquidVPN (vlevo) a VyprVPN (vpravo)

Podobně, aplikace se velmi snadno používají, a to i přes množství možností, ze kterých si můžete vybrat. Na hlavní stránce se zobrazuje vaše IP adresa, doba připojení, topologie a protokol VPN. Topologie je slovo používané k popisu různých typů IP adres: sdílené, soukromé statické a modulační.

Kliknutím na pin umístění napravo od tlačítka připojení se zobrazí seznam serverů, které lze třídit podle latence (čas pingu) a umístění. V horní části můžete filtrovat servery podle oblasti, protokolu a topologie. Servery mohou být upřednostněny pro rychlejší vyhledávání později.

Liquvpn server vyberte

Tlačítko ozubeného kolečka nahoře otevírá zbývající nastavení, podporu a zpětnou vazbu. Přímo z aplikace můžete odeslat nápovědu. Tato nastavení zahrnují možnosti spuštění, port, protokol OpenVPN, ovládání DNS a whitelist Liquid Lock.

Pokud se aplikace nepoužívá, lze ji minimalizovat na hlavním panelu. Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu získáte tři jednoduché možnosti: Připojit, Zobrazit (otevřít aplikaci) a Ukončit.

Naší jedinou stížností je absence tlačítka „zpět“ pro návrat na hlavní obrazovku ze zvoleného serveru.

liquidvpn android

Mobilní aplikace je velmi podobná verzi pro počítače minus Liquid Lock, který zatím není k dispozici pro iOS a Android.

Servery a výkon

umístění serveru liquidvpn
LiquidVPN provozuje asi 40 serverů v devíti zemích. Výběr země je dosti omezený. S výjimkou Singapuru jsou všechny servery umístěny v Severní Americe a Evropě. V Jižní Americe, Africe, Austrálii ani ve zbytku Asie nejsou žádné. Zde můžete vidět všechny servery a umístění.

Kromě protokolu a topologie si uživatelé mohou vybrat server podle toho, jak ho chtějí používat. Některé servery jsou P2P optimalizovány pro rychlé torrentování, zatímco jiné jsou chráněny DDoS pro spolehlivá připojení. Budete muset navštívit web LiquidVPN a zjistit, které jsou, nicméně, protože tyto optimalizace v současné době nejsou v aplikaci uvedeny..

LiquidVPN si pronajímá serverový prostor v datových centrech Tier 3, aby provozoval svou síť. Úroveň 3 zaručuje druhý nejlepší provozuschopnost, přičemž úroveň 4 je nejvyšší. To v zásadě znamená, že LiquidVPN nevlastní své vlastní servery nebo datová centra, což není pro poskytovatele VPN neobvyklé, ale může to být problém pro nás, kteří si nejvíce uvědomují soukromí. Na druhou stranu zaručuje velmi spolehlivou službu.

Výkon byl celkově solidní s několika výjimkami. Snadno jsme streamovali 1080p HD video, které se načítalo daleko před vyrovnávací pamětí. Také jsme mohli hrát Brawlhalla, online bojovou hru ve stylu Super Smash Bros, bez výrazného zpoždění na severoamerických serverech z umístění našeho testera v Argentině..

Abychom testovali rychlost stahování více empiricky, stáhli jsme stejný soubor 82,7 MB (komprimovaný z 103 MB) třikrát ze tří různých serverů ve třech různých časech denně, celkem devět testů. Pro srovnání jsme testovali LiquidVPN spolu s ExpressVPN a provedli stahování bez VPN jako kontrolní skupiny. Náš tester byl připojen k americkému serveru West Coast, americkému serveru East Coast a britskému serveru. V níže uvedeném rámečku představuje tlustá černá čára střední dobu stahování, zatímco červený diamant představuje střední hodnotu. Nižší je lepší.
test rychlosti tekutin

LiquidVPN porazil ExpressVPN pro střední i střední časy stahování, i když jen sotva na první. Výkon ExpressVPN byl konzistentnější, zatímco LiquidVPN má jeden nebo dva testy, díky kterým byl trochu volatilnější. ExpressVPN je jednou z nejrychlejších VPN, kterou jsme testovali, takže je to působivý výsledek od juniorského poskytovatele.

Mějte na paměti, že tento test není definitivním ukazatelem, který VPN je nejrychlejší. Inherentní volatilita internetu přidává významný faktor náhodnosti, takže testy rychlosti VPN by měly být vždy prováděny s velkým množstvím soli. Poloha našeho testera je v Buenos Aires v Argentině, kde se tyto testy provádějí při připojení 10 Mb / s. Osoby s rychlejším připojením si mohou všimnout větší nesrovnalosti v rychlosti.

Bezpečnostní

Všechna připojení OpenVPN prostřednictvím aplikace LiquidVPN jsou 256bitová AES šifrována, což je na stejné úrovni jako nejsilnější úrovně šifrování nabízené jinými poskytovateli. LiquidVPN je také jedním z mála poskytovatelů, kteří využívají dokonalé dopředné tajemství. Přední tajemství chrání minulá zasedání před budoucími kompromitacemi tajných klíčů a hesel. Pro každou relaci se vygeneruje nový soukromý klíč namísto jediného „hlavního klíče“, který lze použít k dešifrování veškerého současného i minulého provozu..

LiquidVPN udržuje protokoly nulové aktivity a minimální protokoly metadat. Shromážděná metadata zahrnují vaši poslední přihlášenou VPN, celkový počet přihlášení a použitou šířku pásma. Časová razítka a IP adresy nejsou uloženy.

Společnost má sídlo v USA, což znamená, že podléhá zatýkacím rozkazům a předvoláním od donucovacích a špionážních agentur. Z tohoto důvodu LiquidVPN udržuje na svém webu kanár s warrantem, který je každý týden aktualizován. Pokud kanár rozkazu zmizí, znamená to, že rozkaz byl doručen LiquidVPN k vymáhání práva za účelem shromažďování informací o uživatelích.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora se skládá z jednoduchého systému zadávání vstupenek. Vstupenku můžete odeslat e-mailem nebo přímo z aplikace. Neexistuje živý chat nebo telefonická podpora.

Dostali jsme uspokojivou odpověď od zákaznické podpory do 30 minut od odeslání letenky.

Web a aplikace LiquidVPN neobsahují žádné reklamy na nic jiného než na produkt, který prodává. Během našeho zkušebního období jsme neobdrželi žádné nevyžádané e-maily.

Výrok

LiquidVPN se může pochlubit působivým balíčkem pro začínajícího poskytovatele. Poskytuje špičkové bezpečnostní funkce, včetně možnosti modulace IP adresy, kterou jsme jinde neviděli. Rychlosti stahování jsou skvělé. Aplikace jsou intuitivní a snadno se používají. Zákaznický servis není přímý, ale rychle reagovali na naše vstupenky. Cena je velmi rozumná za to, co dostanete. Aktualizace, 14. října 2016: Pokud se zde zaregistrujete a použijete kód „COMP20“, je 20% sleva na všechny plány.

Výběr umístění serveru je dosti omezený, zejména mimo USA, Kanadu a Evropu. LiquidVPN sídlí v USA, což může odradit některé uživatele nedůvěry vůči NSA a dalším americkým špionážním agenturám.

Navštivte LiquidVPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

46 + = 49