Przegląd prywatnego dostępu do internetu 2020 – Dlaczego przyznaliśmy mu ocenę 8/10

Prywatny dostęp do Internetu, w skrócie PIA, nie wygląda na wiele. Po wstępnej konfiguracji działa całkowicie z zasobnika systemowego Windows. Początkujący użytkownik może skonfigurować go w kilka sekund, ale bardziej zaawansowani weterani VPN znajdą również dokładny wybór ustawień, aby je ulepszyć. Pomimo braku krzykliwego GUI, PIA to potężna i bogata w funkcje sieć VPN pod maską.


Jeden miesiąc kosztuje 9,95 USD (7,61 GBP), ale roczna subskrypcja zapewni niesamowitą cenę 61,09 USD (46,73 GBP), co daje 5,09 USD miesięcznie. Pod względem ceny sprawia, że ​​PIA jest jednym z największych konkurentów wśród wielu dostawców VPN na rynku. Nie jest dostępny bezpłatny okres próbny, ale każda subskrypcja objęta jest 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

PIA ceni sobie anonimowość, więc klienci mogą płacić bitcoinami lub nawet nieużywanymi kartami podarunkowymi oprócz tradycyjnych metod płatności. Na przykład karta podarunkowa Starbucks o wartości 25 USD zapewni ci dostęp do 100 dni.

cechy

pia login

Możesz podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie do PIA na jednym koncie, co sprawia, że ​​jest to bardzo nieoceniona okazja, jeśli możesz podzielić rachunek między członków rodziny lub współlokatorów. Ten warunek jest niezależny od urządzenia, a PIA ma aplikacje dla systemów Windows, Mac, Linux, iOS i Android.

Domyślnym protokołem połączenia jest OpenVPN, który prawdopodobnie jest jedynym, którego będziesz potrzebować. Dostępne są również PPTP, L2TP / IPSec i proxy SOCKS5.

Przepustowość i wykorzystanie są nieograniczone, podobnie jak liczba przełączników serwerów.

Zabezpieczenia przed wyciekiem DNS i IPV6 można włączyć w menu ustawień. Ten pierwszy zapewnia, że ​​żądania DNS są kierowane przez VPN i prywatne serwery DNS PIA. Ta ostatnia wyłącza ruch IPV6 podczas połączenia VPN, wybierając IPV4, jeśli to możliwe. Te opcje zapewniają większy poziom prywatności, ale mogą powodować odtwarzanie niektórych stron internetowych i prowadzić do problemów z łącznością w niektórych środowiskach.

Można włączyć przełącznik zabijania VPN, który całkowicie zatrzymuje nieszyfrowany ruch internetowy w przypadku zerwania połączenia z serwerem VPN. Zapobiega to węszeniu się, gdy twoja czujność jest wyłączona, a VPN ponownie się łączy.

Czy PIA działa z Netflix?

Sieci VPN są popularnym sposobem na uzyskanie dostępu do rozszerzonego katalogu programów i filmów dostępnych w amerykańskim serwisie Netflix w porównaniu do innych krajów, jednak wiele sieci VPN jest blokowanych przez Netflix. Nie mogliśmy połączyć się z US Netflix za pomocą prywatnego dostępu do Internetu, który wydaje się ulegać zakazowi VPN. Jeśli dostęp do US Netflix jest ważnym czynnikiem przy wyborze VPN, sprawdź nasz artykuł na temat obejścia banowania Netflix VPN lub zobacz nasze podsumowanie najlepszych VPN dla Netflix.

Konfiguracja i interfejs

Utworzenie PIA to pestka. Musisz tylko aktywować konto po rejestracji raz. Instalator za jednym kliknięciem zajmuje zaledwie 25 MB i nie wymaga od użytkownika żadnej konfiguracji. Po około minucie PIA jest gotowe do działania. Warto zauważyć, że jeden z moich komputerów automatycznie zrestartował się po instalacji, ale nie było tak w przypadku mojego drugiego komputera.
taca systemowa pia vpn

PIA działa całkowicie z zasobnika systemowego. Nie ma dedykowanego interfejsu GUI oprócz poprawiania ustawień, a nawet to jest bardzo minimalne, jeśli chodzi o projekt. Ikona zasobnika systemowego jest czerwona dla wyłączenia, szara dla połączenia i zielona dla połączenia. Kliknięcie ikony prawym przyciskiem myszy spowoduje wyświetlenie listy serwerów, a także przycisku menu ustawień i opcji wysłania skargi dotyczącej niskiej prędkości. Wybór projektu zasobnika systemowego sprawia, że ​​PIA jest bardzo nieinwazyjne, ale brakuje w nim jakichkolwiek wskazówek, czy serwer jest wyłączony lub czy występuje duży ruch.

W menu ustawień możesz wpisać nazwę użytkownika i hasło, zdecydować, kiedy aplikacja będzie uruchomiona, wybrać protokoły szyfrowania i połączenia oraz włączyć / wyłączyć różne funkcje.

aplikacja mobilna pia

Aplikacja mobilna jest równie gołe jak jej bracia na pulpicie. Zawiera wiele takich samych funkcji i opcji, w tym potężny przełącznik zabijania. To powiedziawszy, to aplikacja o niskim zużyciu zasobów, która nawet nie znajduje się w mojej pierwszej dziesiątce największych konsumentów baterii. Możesz włączyć połączenie jednym kliknięciem, które włącza VPN natychmiast po otwarciu aplikacji.

PIA obsługuje routery DD-WRT, Tomato i PfSense, jeśli wolisz skonfigurować VPN na routerze zamiast na każdym urządzeniu w domu lub biurze.

Serwery i wydajność

PIA obsługuje serwery w 24 krajach, z wieloma lokalizacjami w hotspotach, takich jak USA i Wielka Brytania. Ta liczba blednie w porównaniu z niektórymi rywalami, ale powinna wystarczyć większości użytkowników. Nigdy nie mieliśmy problemu z połączeniem się z dowolnym serwerem na liście, a połączenia są wyjątkowo stabilne. Ani razu połączenie nie spadło i nie włączało się wyłącznika, nawet w aplikacji mobilnej przez Wi-Fi.

Utworzenie PIA to pestka. Musisz tylko aktywować konto po rejestracji raz. Instalator za jednym kliknięciem zajmuje zaledwie 25 MB i nie wymaga od użytkownika żadnej konfiguracji. Po około minucie PIA jest gotowe do działania. Warto zauważyć, że jeden z moich komputerów automatycznie zrestartował się po instalacji, ale nie było tak w przypadku mojego drugiego komputera.

Jeśli chodzi o szybkość, wideo HD 1080p na Youtube i Netflix odtwarzane bez konieczności zatrzymywania się na buforowanie. Grałem nawet kilka meczów Brawlhalla - gry walki w stylu Super Smash Bros na Steam - online bez zauważalnego opóźnienia lub rozłączenia.

Aby testy prędkości były jak najbardziej empiryczne, pobraliśmy trzykrotnie ten sam plik 82,7 MB (skompresowany z 103 MB) z trzech różnych serwerów w trzech różnych porach dnia, co łącznie daje dziewięć testów. Dla porównania zrobiliśmy to samo dla ExpressVPN, który również zainstalowałem i bez VPN jako grupy kontrolnej. Połączyłem się z serwerami na Florydzie i Teksasie w USA, które są najbliżej mnie geograficznie, oraz w Londynie. Na wykresie poniżej gruba czarna linia reprezentuje medianę czasu pobierania, zaś czerwony diament reprezentuje średnią. Niższe jest lepsze.

pia.vs.express.speed

PIA uzyskał najniższy średni czas pobierania (73 sekundy), ale niespójna wydajność doprowadziła do uzyskania najwyższej średniej średniej (94 sekundy). Sugeruje to, że jego serwery mogą być szybkie, ale prawdopodobnie są bardziej podatne na spowolnienia w szczytowych okresach użytkowania. Warto zauważyć, że najdalsza wartość odstająca wystąpiła podczas naszego testu w Londynie około 17:00. czas lokalny.

Należy pamiętać, że ten test nie jest ostatecznym wskaźnikiem tego, która sieć VPN jest najszybsza. Naturalna niestabilność Internetu dodaje znaczącego czynnika losowości, dlatego testy prędkości VPN należy zawsze wykonywać z dużą ilością soli. Moja pierwotna lokalizacja znajduje się w Bogocie w Kolumbii, gdzie przeprowadzam te testy na połączeniu 10 Mb / s. Osoby z szybszymi połączeniami mogą zauważyć większą rozbieżność prędkości.

Bezpieczeństwo

ustawienia pia VPN
Szyfrowanie AES-128, uwierzytelnianie SHA1 i uzgadnianie RSA-2048 to zalecane ustawienia domyślne, zgodnie z którymi przeprowadziliśmy wszystkie nasze testy prędkości. Dostępne są również AES-256 i Blowfish do szyfrowania i SHA256 do uwierzytelniania, a także pięć innych uzgadniania. Możesz nawet całkowicie wyłączyć szyfrowanie i uwierzytelnianie, aby uzyskać szybsze połączenie, ale nie jest to zalecane, ponieważ eliminuje to wszystkie zabezpieczenia VPN.

Przełącznik zabijania VPN, ochrona przed wyciekiem DNS i ochrona przed wyciekiem IPV6 mogą usunąć większość pozostałych luk.

PIA to logless VPN, co oznacza, że ​​nie monitoruje twojego ruchu ani żadnej aktywności, która ma miejsce przez VPN. Jest to szczególnie ważne, ponieważ firma ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, również pod jurysdykcją NSA i innych agencji rządowych. Bez dzienników użytkowników nie ma jednak wiele do stracenia.

Ze wszystkich dostępnych protokołów OpenVPN (domyślnie) jest najbardziej bezpieczny dla najszerszego zakresu celów.

Obsługa klienta

PIA oferuje wsparcie czatu na żywo przez całą dobę, ale nie ma wsparcia telefonicznego. Obsługa czatu na żywo odpowiedziała w ciągu kilku sekund około północy w niedzielę wieczorem w strefie czasowej wschodniego wybrzeża USA. Z jeszcze większą przyjemnością odkryliśmy, że przedstawiciele działu obsługi klienta nie piszą na podstawie odpowiedzi użytkowników, ale w rzeczywistości wydają się być dość dobrze poinformowani o swoim produkcie. Na wszystkie nasze pytania udzielono szybkiej i zwięzłej odpowiedzi.

Witryna zawiera przydatną sekcję FAQ, a także obszerne fora, na których użytkownicy mogą zadawać sobie pytania, porady i komentarze do siebie i pracowników PIA.

Podczas naszych testów nigdy nie otrzymaliśmy ani jednego niezamówionego e-maila ani żadnej innej wiadomości od PIA. Aplikacje nie zawierają reklam ani promocji.

Werdykt

Pomimo skromnego wyglądu, PIA stoi wysoko wśród dostawców VPN ze względu na niską cenę, bogate funkcje bezpieczeństwa i doskonałą obsługę klienta. Wydajność może być niespójna, ale w większości przypadków szybkie przełączenie serwera nie jest w stanie rozwiązać. Chcielibyśmy więcej lokalizacji serwerów, ale to dość niewielka skarga. Pięć jednoczesnych urządzeń to ogromny profit zwykle zarezerwowany dla droższych planów rodzinnych, a fakt, że możesz płacić bitcoinami lub kartami upominkowymi, sprawia, że ​​PIA jest o wiele bardziej anonimowy.

Odwiedź prywatny dostęp do Internetu

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

44 + = 54