Przegląd Ivacy VPN 2020

Ivacy z Singapuru zdecydowanie nie jest nowy w szeregach, które istnieją od 2006 roku. Ten dostawca ma stosunkowo niewielką sieć, ale jest silnym konkurentem, jeśli chodzi o cenę. Podając się za „najbardziej zaawansowaną sieć VPN”, Ivacy ma stosunkowo małą bazę ponad 200 000 użytkowników na całym świecie.


Wzięliśmy go na test, aby zobaczyć, jak wypada na tle konkurencji.

Funkcje i ceny

Ivacy oferuje jeden pakiet z trzema różnymi planami cenowymi, w zależności od długości okresu rejestracji. Miesięczny abonament kosztuje 8,95 USD miesięcznie, co jest średnią dla solidnej usługi. jednak, zarejestruj się na dłuższy okres, a zobaczysz strome rabaty. Cena rocznego okresu wynosi 3 USD miesięcznie, a dwuletniego tylko 1,99 USD miesięcznie. Jeśli zarejestrujesz się na plan pięcioletni, będzie to zaledwie 1 USD miesięcznie.

SPRAWDŹ NAJNOWSZE OFERTY I OFERTY VPN IVACY TUTAJ

Ceny IvacyVPN

Ivacy oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Aby się zarejestrować, masz wiele opcji płatności, w tym PayPal, główne karty kredytowe, Bitpay, Alipay, a także różne platformy płatności monet i płatności fiat. Wielokrotność opcje płatności za pomocą bitcoinów i innych kryptowaluts zadowoli użytkowników dbających o prywatność.

Aplikacje Ivacy są dostępne dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS. VPN można skonfigurować ręcznie w systemie Linux i niektórych routerach. Do każdego planu możesz podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie, co jest prawie standardem branżowym i jest wystarczające dla większości użytkowników.

Konto Ivacy zapewnia dostęp do ponad 450 serwerów w ponad 50 krajach. Należą do nich niektóre zoptymalizowane serwery P2P w różnych krajach, w tym w USA i Kanadzie. Dostajesz nieograniczona przepustowość do pobierania i wysyłania, ile chcesz, dzięki czemu jest idealny dla torrentów. Użytkownicy Kodi również mogą zostać przyciągnięci do tego dostawcy, ponieważ ma on dedykowany dodatek do maskowania twojego adresu IP podczas korzystania z usługi.

Atuty bezpieczeństwa obejmują 256-bitowe szyfrowanie AES, wbudowaną ochronę przed wyciekiem IPv6 i DNS oraz przełącznik zabicia. Możesz wybierać spośród wielu protokołów w zależności od potrzeb i skorzystać z dzielonego tunelowania aplikacji, które pozwala wybrać ruch, który przechodzi przez VPN.

Konfiguracja i interfejs

Po skonfigurowaniu konta pobieranie i instalowanie aplikacji jest proste. Do celów tej recenzji korzystamy z aplikacji Windows i iOS.

Pulpit

Po zalogowaniu się do klienta pojawi się elegancki, nowoczesny ekran główny. Tutaj znajdziesz listę serwerów, którą możesz ustawić, aby wyświetlać kraje lub miasta.

Główny ekran Ivacy.

Po wybraniu serwera zobaczysz nowy adres IP i czas połączenia z VPN dla bieżącej sesji.

Główny ekran Ivacy podczas połączenia.

Korzystając z lewego okienka nawigacji do przełączania ekranów, dostępne są następujące trzy opcje Bezpieczne pobieranie, Streaming, i Odblokowanie, odpowiednio. Na każdym z tych ekranów możesz wybrać kraj, przez który chcesz się połączyć. W przypadku przesyłania strumieniowego możesz alternatywnie wybrać kanał, który chcesz oglądać.

Ekran przesyłania strumieniowego Ivacy.

Nastąpi automatyczne przekierowanie do serwera, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, czy to podczas pobierania, przesyłania strumieniowego czy odblokowywania.

Dalej na pasku nawigacyjnym jest opcja przeglądania informacji o koncie, a następnie Ustawienia ekran. Tutaj znajdziesz dwie zakładki, Generał i Połączenie. W pierwszym zobaczysz opcje uruchamiania oraz ochronę przed wyciekiem IPv6. Pamiętaj, że ta ostatnia jest domyślnie wyłączona.

Ivacy Settings>Karta Ogólne.

w Połączenie zakładkę, możesz wybrać protokół, ręcznie wprowadzić serwer, włączyć przełącznik Kill i wybrać podzielone tunelowanie.

Ivacy Settings>Karta Połączenia.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobrze zaprojektowana i intuicyjna aplikacja, która nie zniechęci początkujących, ale zapewnia wystarczającą liczbę opcji dla osób o bardziej specyficznych potrzebach.

mobilny

W aplikacji mobilnej znajdziesz równie intuicyjny interfejs z czystą, nowoczesną estetyką. Główny ekran zabierze Cię prosto do Smart Connect opcja.

Główny ekran aplikacji mobilnej Ivacy.

Domyślnie USA są wybierane jako kraj, więc jeśli klikniesz przycisk zasilania, nastąpi połączenie z najszybszym dostępnym serwerem w USA. Tutaj możesz zobaczyć swoją aktualną lokalizację i adres IP. Na dole ekranu znajduje się Połącz z opcja, która prowadzi do listy krajów. Możesz zamiast tego wyświetlić miasta, wybierając opcję Miasta patka.

Listy serwerów kraju i miasta Ivacy.

Te listy są również dostępne po wybraniu Lokalizacje kartę w prawym górnym rogu aplikacji. Po wybraniu lokalizacji nastąpi automatyczne połączenie z najszybszym dostępnym serwerem w tej lokalizacji.

Ostatnia zakładka (po lewej stronie panelu nawigacji) to Cele. Tutaj masz trzy opcje - Rozpocznij transmisję strumieniową, Bezpieczne pobieranie, i Rozpocznij odblokowywanie - podobne do tych znalezionych w kliencie stacjonarnym.

Aplikacja Ivacy Cele i ustawienia ekranów

Wreszcie masz aplikację Ustawienia dostępne po kliknięciu ikony koła zębatego w lewym górnym rogu ekranu głównego. Tutaj możesz zmienić protokół i skonfigurować VPN na żądanie i Wybieranie ręczne cechy.

VPN na żądanie umożliwia utworzenie listy stron internetowych, które VPN mają automatycznie chronić. Za każdym razem, gdy odwiedzasz jedną z tych witryn, VPN nawiąże połączenie, zanim wylądujesz na stronie.

Wybieranie ręczne to funkcja statycznego adresu IP dla użytkowników, którzy przez cały czas chcieliby mieć ten sam adres IP. Jest to przydatne w przypadku witryn takich jak Steam lub stron bankowych, które wolą logować się z tego samego komputera.

Serwery i wydajność

Ivacy oferuje skromną, ale nie małą sieć serwerów z ponad 450 w ponad 50 krajach. Możesz wybrać serwer w oparciu o kraj lub miasto albo użyć specjalnych kart, aby wybrać jeden dla konkretnego przypadku użycia, takiego jak pobieranie lub przesyłanie strumieniowe.

Przetestowaliśmy kilka serwerów i ogólna wydajność, jakiej doświadczyliśmy, była doskonała. Można oczekiwać inaczej od taniego dostawcy, ale Ivacy nie zawiodła. Bez problemu mogliśmy grać w gry online na serwerach testowych w USA i Wielkiej Brytanii. Użyliśmy tych samych serwerów, aby przesyłać strumieniowo 1080p bez buforowania.

Ogólny czas na połączenie z serwerem był szybki i tak było brak zauważalnego spowolnienia w odniesieniu do ogólnego przeglądania z dowolnym serwerem, którego wypróbowaliśmy. Podczas próby połączenia z serwerem w Los Angeles często pojawiał się komunikat o błędzie. Czasami działało, ale nie u innych. Nie wszystkie serwery zostały przetestowane, więc może to być problem jednorazowy lub ciągły.

Podczas przeprowadzania testów prędkości staramy się być jak najbardziej empiryczni. Do każdego testu pobieraliśmy ten sam pojedynczy plik (~ 100 MB) z serwera znajdującego się w Oregonie. Testy zostały przeprowadzone o trzech różnych porach dnia wraz z dwoma innymi dostawcami, NordVPN i StrongVPN. Przeprowadziliśmy testy w Toronto w Kanadzie i dla każdego dostawcy przeprowadziliśmy testy przy użyciu przykładowych serwerów we wschodnich Stanach Zjednoczonych, zachodnich Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Oprócz testowania serwerów VPN przeprowadziliśmy testy kontrolne w każdym momencie bez użycia sieci VPN.

Na poniższych wykresach średni czas pobierania jest miejscem, w którym spotykają się dwa niebieskie pola. Niższe jest lepsze. Ogólny rozmiar pudełka jest wskaźnikiem rozrzutu wyników. Mniejszy jest lepszy.

Wykres wyników Ivacy.

Jak widać, Ivacy wypadła bardzo dobrze w testach. Po podłączeniu do geograficznie zamkniętego serwera we wschodnich Stanach Zjednoczonych, prędkości były tylko 15–25% wolniejsze niż te zarejestrowane bez użycia VPN. Nawet w przypadku odległego geograficznie serwera na zachodnim wybrzeżu USA zaobserwowaliśmy pewne prędkości, które nie były zbyt daleko od kontroli.

Zgodnie z oczekiwaniami serwer w Wielkiej Brytanii był nieco wolniejszy, a jego prędkość była prawie o połowę mniejsza niż kontrola. Ale nierzadko zdarza się widzieć tego rodzaju spowolnienia i więcej, nawet u najlepszych dostawców. Dla takiego niedrogiego dostawcy są to zaskakująco przyjemne wyniki.

Należy zauważyć, że testy te nie są ostateczne i służą jedynie jako ogólny wskaźnik wydajności, którą możesz zobaczyć. Nieodłączna zmienność Internetu dodaje znaczący czynnik losowości, dlatego testy te należy wykonywać z odrobiną soli. Zostały uruchomione przy użyciu połączenia 70 Mb / s, więc prawdopodobnie zobaczysz dłuższy czas oczekiwania przy wolniejszym połączeniu i być może mniejsze lub większe rozbieżności.

Czy Ivacy VPN odblokowuje Netflix?

tak.

Najpierw próbowaliśmy połączyć się z kilkoma serwerami w USA, aby uzyskać dostęp do Netflix bez powodzenia. Wtedy my skontaktowaliśmy się z działem obsługi klienta na żywo iw ciągu kilku minut udało nam się odblokować usługę. Netflix walczy z korzystaniem z VPN w celu uzyskania dostępu do swoich bibliotek, dlatego dostawcy coraz trudniej jest nadążyć. W związku z tym powszechne jest proszenie obsługi klienta o określone serwery, ponieważ te znajdujące się na publicznej liście często były już blokowane.

Podobnie było w przypadku aplikacji mobilnej. Netflix w USA nie działał z ogólną opcją serwera w USA ani ze specjalną funkcją przesyłania strumieniowego dostępną w aplikacji. Ale agent czatu na żywo dał nam do wyboru trzy serwery, z których pierwszy działał w celu odblokowania Netflix.

Ivacy może teraz odblokować Hulu i Amazon Prime Video od ostatniej aktualizacji, zarówno w przeglądarce na komputerze, jak i w odpowiednich aplikacjach. Mieliśmy mieszane wyniki z BBC iPlayer.

Jeśli okaże się, że kontaktujesz się z agentem obsługi klienta w celu uzyskania pomocy w zakresie przesyłania strumieniowego, prawdopodobnie poda on adres serwera odpowiadający Twoim potrzebom. W kliencie stacjonarnym po prostu przejdź do Ustawienia>Połączenie i wprowadź adres serwera w Serwer ręczny miejsce. W aplikacji mobilnej musisz przejść do Ustawienia>Wybieranie ręczne.

Czy dodatek Kodi do Ivacy VPN działa?

Ivacy to jedna z niewielu sieci VPN z dedykowanym dodatkiem Kodi. Większość sieci VPN trzeba uruchomić poza Kodi, podczas gdy dodatek Ivacy umożliwia łączenie i rozłączanie w obrębie samego Kodi. Jest jednak obecnie dostępny tylko dla systemów OpenELEC.

Sam dodatek jest dość prosty w użyciu. Wystarczy wpisać dane logowania i wybrać lokalizację z menu ustawień. Nie możesz jednak wybrać konkretnego serwera i automatycznie przypisany zostanie odpowiedni serwer w wybranym regionie.

Niestety, kiedy testowaliśmy dodatek Ivacy Kodi, nie był on w stanie odblokować platform takich jak BBC iPlayer, Netflix lub Hulu. W rzeczywistości działa tylko z mniejszymi usługami, takimi jak PBS Kids i Tubi TV. Jest to jednak imponujący dodatek i przy dalszym rozwoju może stanowić zmianę w sposobie ochrony użytkowników Kodi.

Czy Ivacy VPN działa w Chinach??

Wielka chińska zapora sieciowa blokuje dostęp do wielu witryn VPN, a także połączenia z serwerami VPN, często trudno jest znaleźć taką, która nadal działa. Na szczęście dla klientów Ivacy jest to obszar, na którym firma się koncentruje i tak jest w stanie zapewnić dostęp do użytkowników w Chinach za pośrednictwem niestandardowych serwerów.

Wymagana jest pewna konfiguracja i być może potrzebujesz wskazówek od zespołu wsparcia. Podczas gdy VPN działa w Chinach, sama strona internetowa może być zablokowana, co ogranicza dostęp do pomocy technicznej. Dlatego dobrze jest upewnić się, że wiesz, jak skonfigurować VPN do użytku w Chinach przed podróżą. Samouczki są dostępne w postaci plików PDF do łatwego pobrania, chociaż Windows wydaje się być przestarzały, ponieważ używa starej wersji aplikacji.

Bezpieczeństwo i prywatność

Ivacy ma siedzibę w Singapurze, który jest daleko od zasięgu masowej inwigilacji rządu UE. Nazwa „Ivacy” jest grą na temat „prywatności”, ale czy ten dostawca spełnia swoje oczekiwania?

Ivacy zapewnia użytkownikom jasną politykę prywatności. Po przeczytaniu staje się oczywiste, że Ivacy rzeczywiście traktuje prywatność użytkowników bardzo poważnie i działa zgodnie z prawdziwą polityką braku logów. Nie śledzi żadnych danych o ruchu ani połączeniach, „co oznacza, że ​​nie możemy zidentyfikować i połączyć określonej działalności z konkretnym użytkownikiem naszej usługi”.

Bezpieczeństwo ma postać 256-bitowego szyfrowania klasy wojskowej z 2048-bitowymi kluczami RSA do uwierzytelniania i idealnej tajemnicy przekazywania. Masz do wyboru wiele opcji protokołu, w tym PPTP, SSTP, L2TP, OpenVPN i IKEv2.

Jeśli chodzi o ochronę przed wyciekiem DNS, sekcja na stronie internetowej mówi o konieczności aktywacji bezpiecznego dodatku DNS w kliencie. Wydaje się to jednak nieaktualne i nie ma takiej opcji. Zapewniono nas, że ochrona przed wyciekiem DNS jest wbudowana i nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Ivacy korzysta z własnych serwerów DNS.

Ochrona przed wyciekiem IPv6 jest wbudowana, ale domyślnie wyłączona. Możesz to włączyć, przechodząc do Ustawienia>Generał. Wbudowany przełącznik zabijania jest również domyślnie wyłączony, ale możesz go włączyć, przechodząc do Ustawienia>Znajomości. Dodaje to dodatkową warstwę bezpieczeństwa, automatycznie przerywając połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN zostanie utracone z jakiegokolwiek powodu.

Ciekawą funkcją, o której wspomnieliśmy wcześniej, jest opcja dzielonego tunelowania. Nie jest to rzadka funkcja wśród dostawców VPN, ale zdecydowanie nie jest standardową opcją, więc może przekonać niektórych użytkowników. Dzięki dzielonemu tunelowaniu możesz wybierz niektóre aplikacje, które będą przechodzić przez serwer VPN i inni, aby przejść przez zwykłe połączenie.

Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać dostęp zarówno do zagranicznych, jak i lokalnych usług internetowych w tym samym czasie. W takim przypadku możesz kierować ruchem z jednej przeglądarki przez VPN, a drugą nie. Pozwala także ograniczyć potencjalne spowolnienia dla niektórych aplikacji.

Obsługa klienta

Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy lub potrzebujesz pomocy w konfiguracji, Ivacy oferuje kilka opcji obsługi klienta. Przeszukiwalne strony pomocy technicznej obejmują wprowadzenie, rozwiązywanie typowych problemów technicznych i ogólne często zadawane pytania. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, możesz skorzystać z czatu na żywo przez całą dobę, aby uzyskać szybką odpowiedź.

Jak wspomniano, agent czatu na żywo przeprowadził nas przez połączenie z Netflix z profesjonalizmem i wiedzą ekspercką. Odpowiedź na bardziej techniczne pytania bezpieczeństwa była nieco mniej kompetentna. Jeśli aktywny agent nie może ci pomóc, możesz przesłać zgłoszenie za pomocą formularza kontaktowego. Ponieważ czat na żywo jest zlecany na zewnątrz, przesłanie biletu może być preferowaną opcją dla bardziej świadomych prywatności użytkowników. Alternatywnie możesz połączyć się z Ivacy za pośrednictwem Facebooka lub Twittera, gdzie firma wydaje się dość aktywna.

Werdykt

Dzięki niskim cenom i stosunkowo niewielkiej sieci serwerów nie można oczekiwać wiele od Ivacy. Jednak ten dostawca wypadł dobrze na wszystkich frontach. Oferuje przyzwoite prędkości i dostęp do zablokowanych treści, takich jak Netflix i BBC iPlayer. Zapewnia użytkownikom nieograniczoną przepustowość do grania, a także zoptymalizowane serwery P2P, więc torrenty też się nie zawiodą. Co więcej, bezpieczeństwo i prywatność są porównywalne z wieloma czołowymi dostawcami.

Obsługa klienta jest ogólnie niezawodna i kompetentna, chociaż może być konieczne skontaktowanie się bezpośrednio z firmą w celu uzyskania bardziej technicznych pytań. Wystąpił problem z łącznością na jednym serwerze, ale w przeważającej części usługa była bardzo niezawodna.

SPRAWDŹ NAJNOWSZE OFERTY I OFERTY VPN IVACY TUTAJ

Odwiedź Ivacy VPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − 17 =