Przegląd ibVPN 2020: Czy ten mały dostawca mierzy?

ibVPN jest produktem Amplusnet ARL z Rumunii. Firma rozpoczęła działalność od usługi proxy w 2003 r., Ale w 2010 r. Uruchomiła zaszyfrowaną usługę VPN, ibVPN. Przy małej sieci serwerów nie można oczekiwać wiele od tego dostawcy. Ale obiecuje dużą wydajność.


Zrobiliśmy to na jazdę próbną, aby zobaczyć, jak wypada w porównaniu z konkurencją. Nasza szczegółowa recenzja obejmie cenę, bezpieczeństwo, szybkość, sieć, obsługę klienta i wiele innych.

Funkcje i ceny

ibVPN oferuje następujące letnie oferty do końca września:

  • 78% OFF Ekskluzywny 2-letni plan VPN Ultimate, w pełni funkcjonalny (58,06 USD wypłacany co 2 lata - tylko 2,42 USD / miesiąc)
  • 50% ZNIŻKI na Standardowy VPN dowolny abonament (od 1,47 miesięcznie płatny rocznie)

Jedno jest pewne od samego początku dzięki ibVPN: nie jest to zbyt proste. Same opcje planu są wystarczające, aby zaskoczyć wielu zaawansowanych użytkowników, a tym bardziej początkujących. Jeśli wiesz dokładnie, czego chcesz od dostawcy, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jeśli jesteś pierwszym użytkownikiem sieci VPN, który szuka uniwersalnej opcji dla siebie, to Ty strona ibVPN może być nieco przytłoczona.

Poniżej znajdują się cztery dostępne opcje z kilkoma zawartymi funkcjami - listy są dwa razy dłuższe niż pokazane tutaj.

Tabela cenowa ibVPN.

Zasadniczo masz pełny pakiet (Ultimate VPN) i trzy pakiety niższego poziomu. Te trzy są w tej samej cenie, ale zawierają ręcznie wybrany podzbiór ostatecznych funkcji pakietu VPN, dostosowany do konkretnego zastosowania. Te trzy pozwalają na podłączenie tylko jednego urządzenia na raz.

Standardowa sieć VPN zapewnia dostęp do większości serwerów, ale nie pozwala P2P (czytaj: torrentowanie) i brakuje niektórych specjalnych opcji Ultimate VPN, takich jak Tor przez VPN i Double VPN. Torrent VPN umożliwia dostęp do wybranego zestawu serwerów, które umożliwiają udostępnianie plików P2P. Jest wyposażony w proxy Socks5, ale nie zawiera rozszerzeń przeglądarki. Trzecia opcja niższych poziomów to IBDNS / SMARTDNS, która wcale nie jest VPN i po prostu daje dostęp do serwera proxy SmartDNS. Wszystkie plany zawierają nieograniczoną liczbę danych.

ibVPN Standardowe ceny VPN.

Każda z trzech opcji niższego poziomu kosztuje 36,95 USD za abonament roczny, który osiąga 3,08 USD miesięcznie. Wybór abonamentu sześciomiesięcznego będzie kosztował 19,95 USD, czyli około 3,32 USD miesięcznie, czyli niewiele więcej niż roczny okres. Na koniec wydasz 4,95 USD miesięcznie, jeśli płacisz miesięcznie.

ibVPN Najlepsza cena VPN.

Abonament Ultimate VPN kosztuje 58,06 USD (4,83 USD miesięcznie) za abonament roczny. Sześciomiesięczna umowa nie jest tak atrakcyjna, bo kosztuje 42,95 USD, czyli 7,16 USD miesięcznie. Wreszcie miesięczny abonament kosztuje 10,95 USD miesięcznie. Wszystkie pakiety Ultimate VPN pozwalają na maksymalnie pięć jednoczesnych połączeń. Oferuje wszystkie funkcje, o których wspomnieliśmy do tej pory, w tym P2P. Otrzymujesz dostęp do dodatkowych serwerów (łącznie mniej niż 200) i dodatkowych funkcji, w tym Tor przez VPN, Double VPN i Stealth VPN. Omówimy je bardziej szczegółowo później.

Jeśli masz więcej niż jedno urządzenie, co robi większość ludzi, to Ultimate VPN wydaje się oczywisty. Daje to pięć połączeń zamiast jednego, za jedyne 1,75 USD miesięcznie w abonamencie rocznym.

Porównując ibVPN z innymi usługami VPN, przyjrzymy się pakietowi Ultimate VPN, ponieważ jest on najbardziej podobny do tego, co oferują inni dostawcy. Z punktu widzenia cenowego chodzi o środek drogi, ale wielu dostawców oferuje plany długoterminowe ze stromymi zniżkami. Często zdarza się, że masz świetny plan za mniej niż 3 USD miesięcznie, gdy rejestrujesz się na dwa lub trzy lata.

Dostępne są aplikacje ibVPN Windows, MacOS, iOS i Android. VPN można ręcznie skonfigurować w systemie Linux i niektórych routerach. Opcje płatności obejmują główne karty kredytowe, bitcoiny i inne kryptowaluty, SMS (tylko dla użytkowników rumuńskich), Perfect Money i Paymentwall.

Wszystkie plany pochodzą 15-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Nie jest to tak hojne jak niektórzy dostawcy, ale prawdopodobnie wystarcza czasu, aby większość ludzi zdecydowała, czy jest to dla nich odpowiednia usługa. Jeśli wolisz jeszcze nie przekazywać szczegółów płatności, ibVPN oferuje 24-godzinny bezpłatny okres próbny pełnej obsługi. Musisz tylko podać adres e-mail, aby uzyskać do niego dostęp.

Wszystkie plany zawierają solidne zabezpieczenia w postaci 256-bitowego szyfrowania Blowfish z doskonałą tajemnicą do przodu. Aplikacje pochodzą z wbudowana ochrona przed wyciekiem DNS i IPv6 oraz wyłącznik awaryjny. Możesz wybierać między protokołami OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP i IPSec / IKEv2. Wsparcie czatu na żywo 24/7 jest dostępne dla wszystkich planów, jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w konfiguracji lub rozwiązywaniu problemów.

Konfiguracja i interfejs

Jak wspomniano, plan Ultimate VPN wydaje się najbardziej atrakcyjną opcją. Oprócz dostępu do wszystkich dostępnych funkcji masz również pięć równoczesnych połączeń. Jeśli obejmujesz rodzinę lub często przełączasz się między urządzeniami, potrzebujesz więcej niż jednego połączenia.

Po podjęciu decyzji i zarejestrowaniu się w abonamencie konfiguracja sieci VPN jest prosta. Wystarczy pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację, a następnie uruchomić i zalogować się.

Wzięliśmy pakiet Ultimate VPN do uruchomienia testowego w systemach Windows i iOS, chociaż interfejs powinien być podobny dla wszystkich planów.

Pulpit

Po pobraniu i zainstalowaniu klienta możesz uruchomić i wprowadzić swoje poświadczenia. Słowo ostrzeżenia: łatwo cię przytłoczyć tym, co cię wita. Wynika to częściowo z faktu, że aplikacja uruchamia się w zasadzie na dwóch ekranach w jednym. Po lewej stronie znajduje się główny pulpit, który będzie widoczny dla każdej wybranej karty. Prawa strona to Serwery karta, która otwiera się automatycznie po uruchomieniu aplikacji. Jeśli klikniesz Deska rozdzielcza po lewej stronie ekranu klient zostanie zredukowany do lewej części.

W samym desce rozdzielczej znajduje się połączenie, lokalizacja serwera, aktualny adres IP, protokół oraz prędkości pobierania i wysyłania. Wyświetlane są również dzienniki połączeń, jeśli są włączone, przełącznik Kill i status ibDNS oraz informacje o subskrypcji.

Ekran Serwery ibVPN.

Ponad w Serwery rozwinięcie, masz trzy podkarty: Serwery, Protokoły, i Czarodziej. Serwery daje listę serwerów, które możesz wymienić A-Z według kraju (miasto jest również pokazane) lub pogrupować według ulubionych, kontynentu, Tor przez VPN, Double VPN, torrent lub gry. Możesz także wybrać najszybszy serwer lub najszybszy ulubiony, obrócić ulubione lub wybrać najszybszy serwer P2P.

Ekran protokołów ibVPN.

The Protokoły Karta zawiera wszystkie opcje protokołu, w tym szczegółowe objaśnienia dla każdego z nich.

Ekran kreatora serwerów ibVPN.

Wreszcie Czarodziej karta daje opcje, które pomogą Ci połączyć się z serwerem odpowiednim do określonych potrzeb, takich jak strumieniowanie w USA lub Wielkiej Brytanii lub ominięcie chińskiej Wielkiej Zapory.

Ekran prywatności ibVPN.

Poniżej Serwery znajdziesz kartę po lewej stronie pulpitu nawigacyjnego Ustawienia. Oto kolejne trzy podkarty: Prywatność, Wyłącznik awaryjny, i Zachowanie. The Prywatność Zakładka umożliwia dostosowanie ustawień ochrony przed wyciekiem IPv6 i DNS, testów ping, blokowania reklam i obracania ulubionych serwerów.

w Wyłącznik awaryjny sekcji, możesz wyłączyć Internet KillSwitch, łącznik, który zabija połączenie internetowe z całym urządzeniem w przypadku utraty połączenia VPN. Możesz też wybrać opcję Aplikacja KillSwitch który pozwala wybrać, które aplikacje będą objęte przełącznikiem „zabicia”, a które nie. Pamiętaj, że zwykły przełącznik zabijania jest domyślnie włączony.

The Zachowanie tab domy ustawienia dla zachowania aplikacji, takie jak wybór uruchamiania i powiadomień.

Ostatnią kartą deski rozdzielczej jest ibDNS Sekcja. Tutaj możesz wybrać serwer, który będzie używany z funkcją SmartDNS. Spowoduje to przekierowanie żądań DNS i umożliwi odblokowanie treści z ograniczeniami geograficznymi, prawdopodobnie z większą prędkością niż w przypadku VPN. Pamiętaj jednak, że dzięki tej funkcji VPN zostanie wyłączony, a Twój ruch nie będzie już szyfrowany.

Oczywiście ten klient oferuje wiele opcji. Plusem jest to, że ma dużo miejsca na dostosowanie doświadczenia VPN. Mimo że wybory mogą być przytłaczające dla początkujących, wszystko jest dość dobrze wyjaśnione w aplikacji, więc minimalna potrzeba zapoznania się z dokumentacją pomocy technicznej. Ogólnie rzecz biorąc, estetyka jest bardzo prosta i kontrastuje z wieloma eleganckimi nowoczesnymi klientami oferowanymi przez konkurentów. Ale jeśli nie masz nic przeciwko funkcji nad formą, to działa.

mobilny

Aplikacja na iOS oferuje zupełnie inne wrażenia niż klient na komputery stacjonarne i ma bardziej wyrafinowany wygląd. Po uruchomieniu i zalogowaniu się do aplikacji pojawi się kilka ekranów początkowych z kilkoma wskazówkami do użycia. Następnie zobaczysz ekran główny z informacją, czy masz połączenie i wybór serwera. Kliknięcie Wybierz inną lokalizację doprowadzi cię do Lista serwerów.

Główny ekran aplikacji mobilnej i lista serwerów.

Jest to podobne do tego w kliencie pulpitu, ale ma mniej opcji i pozwala wybrać serwer na podstawie lokalizacji. Możesz także wybrać najszybszy serwer w wybranym regionie, takim jak USA, Wielka Brytania lub Ameryka Południowa.

Po nawiązaniu połączenia ekran główny zmieni kolor na zielony i wyświetli się nowy adres IP.

Strona główna i ekran Opcje połączone z aplikacją mobilną ibVPN.

Aby uzyskać dostęp do ustawień, kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu ekranu. Główne zakładki zainteresowania w obrębie Opcje ekran są Ustawienia aplikacji i Ustawienia VPN.

The Ustawienia aplikacji W zakładce znajduje się kilka prostych opcji zachowania aplikacji. The Ustawienia VPN ma kilka różnych opcji, w tym opcję automatycznej aktywacji VPN, gdy urządzenie łączy się z Internetem i przełączania protokołów.

Ekrany ustawień aplikacji mobilnej ibVPN.

W aplikacji mobilnej jest znacznie mniej opcji niż w kliencie stacjonarnym. Chociaż czyni to to nieco bardziej przyjaznym dla użytkowników, zaawansowani użytkownicy mogą przegapić dodatkowe opcje.

Serwery i wydajność

Sieć serwerów ibVPN jest bardzo mała obecnie prawie 200 serwerów w akcji. Obejmuje 57 krajów, które nie są zbyt odrapane. Mówiąc inaczej, masz konkurentów takich jak NordVPN z tysiącami serwerów i ExpressVPN z 94 krajów. Chociaż byliśmy pod wrażeniem małych dostawców, takich jak PrivateVPN, który ma sieć mniej niż 100 serwerów.

Przy podejmowaniu decyzji, z którym serwerem się połączyć, jak opisano wcześniej, masz wiele opcji. Jeśli wybierzesz najszybszy serwer lub jeden z najszybszych x opcje serwera (gdzie x jest regionem lub funkcją), aplikacja testuje wszystkie odpowiednie serwery, aby uzyskać najszybszy. Nawet podczas testowania wszystkich serwerów zajęło to tylko około 30 sekund, co oznacza, że ​​prawdopodobnie testuje opóźnienia, a nie prędkości pobierania. Nic dziwnego, że zazwyczaj byliśmy połączeni z serwerem bliskim geograficznie.

Korzystając z tej sieci VPN, przetestowaliśmy różne serwery i ogólnie mieliśmy świetne doświadczenia. Tam było bez zauważalnego opóźnienia podczas przeglądania i byliśmy w stanie przesyłać strumieniowo 1080p i grać w gry online bez problemów. Połączenie z nowym serwerem było zwykle dość szybkie i bezbolesne. Nastąpiło zauważalne spowolnienie podczas próby uzyskania dostępu do treści za pośrednictwem odległych geograficznie serwerów, co może być frustrujące dla niektórych użytkowników.

Wydajność testu prędkości ibVPN

Kiedy przeprowadzamy nasze testy prędkości, staramy się być jak najbardziej empiryczni. Testy są przeprowadzane z Toronto i są porównywalne z testami przeprowadzanymi dla innych dostawców VPN. Pobieramy plik 100 MB z serwera w Oregonie przy użyciu trzech serwerów testowych VPN we wschodnich Stanach Zjednoczonych, zachodnich Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Testujemy przeciwko kontroli (bez VPN) i powtarzamy trzy razy w ciągu dnia.

Wyniki są wyświetlane na poniższych wykresach. Dla każdego dostawcy linia, w której spotykają się jasnoniebieskie pola, pokazuje medianę prędkości. Niższy jest szybszy. Rozpiętość wyników jest wskazywana przez ogólny rozmiar pudełka. Mniejszy oznacza bardziej spójny.

Wykres pudełkowy wyników testu prędkości.

Jak widać z fabuły, ibVPN wypadł dobrze w tych testach. Prędkości przy użyciu serwerów amerykańskich były około 20-30% wolniejsze niż kontrola, co wcale nie jest takie złe. Po połączeniu z serwerem w Wielkiej Brytanii sprawy potoczyły się nieco wolniej, przy czym jeden wynik jest ponad trzykrotnie wolniejszy niż kontrola. Spowolnienie serwerów odległych geograficznie jest normalne, ale stanowi to zauważalny wpływ, który może zniechęcać niektórych użytkowników.

Warto zauważyć, że testy te mogą służyć jedynie jako ogólny wskaźnik tego, co możesz zobaczyć. Nieodłączna zmienność Internetu dodaje znaczący czynnik losowości, dlatego testy te należy wykonywać z odrobiną soli. Zostały uruchomione przy użyciu połączenia 60 Mb / s, dzięki czemu można było zobaczyć dłuższe czasy oczekiwania przy wolniejszym połączeniu i być może mniejsze lub większe rozbieżności.

Czy ibVPN odblokowuje Netflix?

Tak, ibVPN odblokowuje Netflix. Ponieważ Netflix rozpada się na korzystaniu z VPN do uzyskiwania dostępu do swoich usług, coraz trudniej jest obejść przerażający błąd proxy Netflix. Na szczęście ibVPN wydaje się być w stanie sprostać zadaniu. US Netflix działał bezproblemowo dla każdego testowanego serwera w USA, zarówno w kliencie stacjonarnym, jak i aplikacji VPN.

Wygląda na to, że dotyczy to tylko amerykańskiej biblioteki Netflix. Kiedy połączyliśmy się z innymi serwerami i wypróbowaliśmy odpowiadające im biblioteki, nie mieliśmy szczęścia. Ponieważ biblioteka amerykańska jest największą i najpopularniejszą, wydaje się, że wielu dostawców VPN traktuje priorytetowo zapewnienie dostępu do US Netflix.

Oczywiście możesz chcieć uzyskać dostęp do usług przesyłania strumieniowego innych niż Netflix. Przetestowaliśmy jeszcze kilka, w tym Amazon Prime Video i BBC iPlayer. ibVPN odblokował je bez żadnych problemów.

Czy ibVPN działa w Chinach?

Tak, ibVPN działa w Chinach. W rzeczywistości ten dostawca skonfigurował dedykowane podwójne serwery VPN dla użytkowników w Chinach. Używając Podwójny VPN China2US opcja, możesz połączyć się z serwerem w USA. A jeśli chcesz serwer europejski, możesz wybrać Podwójna sieć VPN China2EU który połączy Cię z serwerem w Holandii.

Chociaż nie masz dużego wyboru serwerów, powinno wystarczyć ominięcie chińskiej Wielkiej zapory i umożliwienie dostępu do zablokowanych treści, w tym stron takich jak Facebook, Google i Netflix.

Wielu dostawców zrezygnowało z użytkowników w Chinach, a niewielu może zapewnić niezawodne połączenia. Wspaniale jest widzieć, jak dostawca podejmuje skoordynowane wysiłki, aby użytkownicy na całym świecie mogli korzystać z ich usług.

Bezpieczeństwo i prywatność

ibVPN ma siedzibę w Rumunii, gdzie są brak obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Oznacza to, że żadne dane osobowe nie mogą być gromadzone, chyba że użytkownik wyrazi na to zgodę. Rzeczywiście, ibVPN stwierdza, że ​​„nie zbiera ani nie rejestruje żadnego ruchu ani korzystania z usługi wirtualnej sieci prywatnej. Nie możemy powiązać żadnej konkretnej działalności z żadnym konkretnym użytkownikiem. ”

Używa ibVPN Szyfrowanie Blowfish za pomocą 256-bitowych kluczy. Jest to słabsze niż 256-bitowe szyfrowanie AES - popularny wybór wśród konkurentów - chociaż Blowfish jest nadal uważany za bardzo silny. Jest to w połączeniu z 2,048-bitowymi kluczami RSA do uwierzytelniania i kluczami DHE dla idealnej tajemnicy przekazywania. Masz kilka opcji protokołu, w tym OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, IPSec / IKEv2.

Aplikacje mają wbudowaną ochronę przed wyciekiem DNS i IPv6. ibVPN korzysta z własnych serwerów DNS, które są bardziej prywatne niż publiczne lub obsługiwane przez ISP serwery DNS. Niektórzy dostawcy korzystają z publicznych serwerów DNS, takich jak te dostarczane przez Google. Mimo że Google nie widzi Twojego adresu IP, może śledzić historię przeglądania za pomocą żądań DNS.

Aplikacja ibVPN ma wbudowany przełącznik zabijania, który zrywa połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN zostanie z jakiegoś powodu utracone. Zapobiega to wyciekaniu jakichkolwiek informacji poza zaszyfrowany tunel. Przełącznik „zabicia” uzupełnia funkcja automatycznego ponownego łączenia automatycznie restartuje połączenie VPN po wystąpieniu niechcianego rozłączenia.

Pakiet VPN ibVPN Ultimate pozwala użytkownikom korzystać z Tora przez VPN. Oznacza to, że twoje połączenie przechodzi przez serwer VPN, a następnie przez sieć Tor, bez konieczności korzystania z przeglądarki Tor. To zapewnia dostęp do Tora i Darknet w dowolnej przeglądarce.

Masz również opcję podwójnej sieci VPN, która kieruje ruchem przez dwa serwery zamiast jednego. Zwiększa to prywatność i bezpieczeństwo, a według ibVPN może w niektórych przypadkach poprawić prędkość.

Niedawnym dodatkiem do usługi jest StealthVPN. To maskuje pakiety VPN jako ruch internetowy HTTPS i powinno być w stanie ominąć dowolną zaporę ogniową. Jest to lekka forma zaciemniania, która działa na większości serwerów i można ją skonfigurować w Serwery > Protokół patka.

Obsługa klienta

ibVPN zapewnia doskonałą obsługę klienta. w Wsparcie w witrynie znajdziesz instrukcje konfiguracji, sekcję FAQ oraz bazę wiedzy zawierającą setki artykułów.

Forum wsparcia służy do omawiania problemów lub innych tematów z członkami społeczności ibVPN. Jeśli wolisz porozmawiać z przedstawicielem ibVPN, masz kilka opcji kontaktu. Możesz przesłać zgłoszenie, wysłać wiadomość e-mail lub wybrać obsługę czatu na żywo. Ten ostatni jest szybki i kompetentny, ale zleca go Zendesk, więc bardziej świadomi prywatności użytkownicy mogą chcieć trzymać się zgłoszenia.

Wreszcie, jeśli potrzebujesz zdalnej pomocy, jest do tego dedykowana opcja. Możesz wybrać Zdalna pomoc opcję na stronie pomocy i umów się na spotkanie, kiedy tylko będzie to dla Ciebie wygodne. Może to być zarówno udostępnianie ekranu, jak i dostęp zdalny, bez względu na to, co najbardziej Ci odpowiada.

Werdykt

ibVPN oferuje solidna, wszechstronna opcja dla większości użytkowników. Ma przyzwoite prędkości i może odblokować różne witryny do przesyłania strumieniowego, więc jeśli chcesz przede wszystkim odblokować treści ograniczone geograficznie, może to być dobre dopasowanie. Plany mają nieograniczoną przepustowość, a wiele serwerów nadaje się do P2P, więc torrente też będą zadowoleni.

Początkujący mogą być nieco zniechęceni złożonymi planami cenowymi i skomplikowanymi klientami stacjonarnymi. Bardziej zaawansowani użytkownicy będą zadowoleni z elastyczności. Niewielka liczba serwerów może stanowić problem i może być przyczyną kilku wyników testów niskiej prędkości, które widzieliśmy.

Odwiedź ibVPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1