Przegląd GOOSE VPN 2020

GOOSE VPN z siedzibą w Holandii jest względnym nowicjuszem na scenie VPN, która rozpoczęła się w 2014 roku. Ten dostawca określa się jako „Dostępny dostawca VPN, który naprawdę słucha swoich klientów”. Twierdzi, że gwarantuje bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu za pośrednictwem bezpiecznego i bezpiecznego przyjazna dla użytkownika usługa.


Wzięliśmy tę sieć VPN na jazdę próbną, aby zobaczyć jej wydajność w porównaniu z konkurencją.

CZYTANIE CZYTELNIKA: Wypróbuj GooseVPN za darmo

Funkcje i ceny

GOOSE VPN oferuje dwa różne pakiety, jeden z limitem danych 50 GB, a drugi z nieograniczoną ilością danych. Oba można zakupić co miesiąc, ale plan Unlimited jest również dostępny co roku po obniżonej stawce.

Pakiet 50 GB zapewni ci zwrot 2,99 USD miesięcznie. Pozwala na nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń, chociaż 50 GB może nie zabrać Cię zbyt daleko, jeśli masz wielu użytkowników.

Tabela cen Goose VPN.

Plan Unlimited nie ma limitu danych, a także pozwala na nieograniczona liczba jednoczesnych połączeń. Będziesz musiał zastanawiać się, jak to jest zrównoważone, ponieważ możesz po prostu kogoś udostępnić swoje dane uwierzytelniające wielu użytkownikom, być może nawet za opłatą. Prawdopodobnie konta są monitorowane pod kątem nadużyć w systemie, ale mimo to przypuszczamy, że w pewnym momencie na drodze mogą wystąpić ograniczenia jednoczesnych połączeń. Większość oferuje około pięciu, co zwykle jest wystarczające dla pojedynczego użytkownika.

Ten plan kosztuje 12,99 USD miesięcznie, co w dzisiejszych czasach jest dość przeciętne w porównaniu z innymi dostawcami. Zdobądź 62 procent rabatu, kiedy wybierzesz abonament roczny, a przy 4,99 USD miesięcznie, jest to znowu około średnia w porównaniu z konkurencją. Chociaż niektóre firmy oferują dwu- lub trzyletnie warunki z większymi rabatami, więc ty mogą znaleźć stawki miesięczne poniżej 3 USD, nawet dla najlepszych dostawców.

GOOSE VPN oferuje jedną opcję dodatków do wszystkich swoich planów. Możesz zapłacić dodatkowo 1 USD miesięcznie (lub 0,83 USD miesięcznie w ramach abonamentu rocznego), aby dodać ochronę antywirusową, złośliwe oprogramowanie, phishing i dodatkową ochronę zapory ogniowej. Według przedstawiciela działu obsługi klienta „dodatkowe zabezpieczenia to dodatkowa kontrola po naszej stronie połączenia”. Nadal zaleca się, aby użytkownicy korzystali z dodatkowego oprogramowania antywirusowego.

Dodatek VPN Goose.

Jeśli zarejestrowałeś się w GOOSE VPN i korzystasz z tej usługi, istnieje sposób na uzyskanie odrzutu.

Program polecający Goose VPN.

Program polecający daje 10 USD za każdym razem, gdy polecisz znajomemu. Dodatkowo twój kolega dostaje 30 procent zniżki na swój plan, więc wszyscy wygrywają.

Jednym z doskonałych korzyści z GOOSE VPN jest to, że pierwszy miesiąc jest bezpłatny dla wszystkich planów. Aby się zakwalifikować, musisz przekazać informacje o płatności, ale opłata nie zostanie naliczona do końca pierwszego miesiąca. Możesz zrezygnować w dowolnym momencie w ciągu pierwszego miesiąca. Jest to krok naprzód w stosunku do 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, w przypadku której faktycznie płacisz za pierwszy miesiąc, jeśli nadal będziesz korzystać z usługi. Widzieliśmy, jak inni dostawcy oferują podobne bezpłatne wersje próbne przez dwa, trzy, siedem, a nawet 14 dni, ale pełny bezpłatny miesiąc jest dość rzadki.

Aby zapłacić za GOOSE VPN, masz kilka opcji: PayPal, główna karta kredytowa, Giropay lub iDEAL. Nie ma tylu alternatyw dla innych dostawców. Szczególnie brakuje opcji płatności za pomocą bitcoinów, bezpośrednio lub za pośrednictwem platformy płatności monetą. Może to być niekorzystne dla użytkowników bardziej świadomych prywatności.

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS. GOOSE VPN można ręcznie skonfigurować dla systemu Linux i niektórych routerów. Bez względu na to, jak się łączysz, będziesz mieć dostęp do sieci prawie 100 serwerów skoncentrowanych głównie w Europie, z kilkunastoma w Ameryce Północnej i kilkoma w Azji i Australii.

Najważniejsze cechy bezpieczeństwa i prywatności silne szyfrowanie i wbudowany przełącznik zabijania. Ten ostatni automatycznie zabije połączenie internetowe w przypadku, gdy połączenie VPN zostanie z jakiegoś powodu przerwane. Działa to jako kopia zapasowa, aby zapobiec nieumyślnemu ujawnieniu Twojej aktywności. Przełącznik zabijania jest obecnie dostępny dla systemów Windows i MacOS, ale nie dla iOS ani Androida.

Konfiguracja i interfejs

Po zarejestrowaniu się w GOOSE VPN proces konfiguracji jest prosty. Do celów tej recenzji korzystaliśmy z aplikacji dla systemu Windows i iOS.

Pulpit

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji, po raz pierwszy uzyskujesz dostęp do klienta, otrzymasz serię wskazówek dla początkujących. Obejmują one podstawowe informacje, takie jak łączenie się z innym serwerem i używanie aplikacji do strumieniowego przesyłania treści.

Wskazówki dla początkujących Goose VPN.

Gdy to już nie będzie przeszkadzało, pojawi się prosty i nieco przestarzały ekran główny. Jest to dalekie od niektórych eleganckich nowoczesnych wzorów, które zwykliśmy oglądać. Przypadkowa konstrukcja sprawia, że ​​jest nieco mniej intuicyjny niż inni klienci VPN, ale prawdopodobnie szybko się przyzwyczaisz. Możesz zamknąć klienta w dowolnym momencie, ale będzie on nadal działał w zasobniku systemowym.

Główne ekrany Goose VPN.

Lista wyboru serwera znajduje się na środku ekranu tuż pod bieżącym adresem IP. Zauważysz, że niektóre serwery są oznaczone symbolem P2P lub wideo. Serwery te są zoptymalizowane odpowiednio do P2P lub przesyłania strumieniowego. Możesz ustawić dowolny serwer jako ulubiony, klikając gwiazdkę po lewej stronie lokalizacji. Podczas gdy niektórzy klienci umożliwiają tworzenie listy ulubionych, w tym przypadku tylko jeden serwer może być wybrany jako ulubiony w danym momencie.

Po wybraniu żądanego serwera możesz użyć ON / OFF przełącz w kierunku lewego górnego rogu ekranu, aby się połączyć. Po nawiązaniu połączenia zobaczysz, że twój stary adres IP jest nadal wyświetlany, ale nowy adres IP VPN pojawia się tuż pod nim.

Innym ważnym punktem na tym ekranie jest przycisk ustawień po prawej stronie adresu IP. Kliknięcie tego spowoduje przejście do nowego ekranu w kliencie z czterema zakładkami.

Ogólne ustawienia VPN Goose.

The Generał Karta ma kilka opcji dotyczących ogólnego zachowania aplikacji. Jeśli masz tendencję do pozostawania bez połączenia przez pewien czas, zalecamy wyłączenie 15-minutowego przypomnienia, ponieważ może to być dość denerwujące. Inną opcją jest zmiana języka z angielskiego na niemiecki lub holenderski.

w Połączenie zakładkę, możesz włączyć automatyczne łączenie się VPN podczas uruchamiania, albo z ulubionym serwerem, albo z serwerem najbliższym Twojej lokalizacji. Pamiętaj, że jest to domyślnie wyłączone. Poniżej możesz wybrać, czy chcesz używać „inteligentnej listy serwerów”. Gdy ta opcja jest włączona (która jest domyślnie), lista serwerów głównego ekranu będzie ograniczona do najlepszych serwerów dla każdego kraju. I odwrotnie, wyłączenie tej opcji spowoduje wyświetlenie pełnej listy.

Karta Goose VPN Connection.

Ostatnia opcja w Połączenie Zakładka umożliwia włączenie przełącznika „zabicia”. Jest to domyślnie wyłączone, więc jeśli szczególnie zależy Ci na bezpieczeństwie, może to być jedno z pierwszych ustawień, które zmienisz.

The Protokół Karta, zgodnie z oczekiwaniami, umożliwia zmianę protokołu. Warto zauważyć, że dostępne tutaj opcje zawierają krótkie wyjaśnienia, co jest naprawdę przydatne, szczególnie dla początkujących. W rzeczywistości widzimy podobny wzór na wszystkich ekranach ustawień. Jest to miły akcent, ponieważ neguje potrzebę ciągłego przeglądania dokumentacji, jeśli nie masz pewności, co to znaczy.

Karta Goose VPN Protocol.

Jeśli chodzi o protokół, możesz dokonać wyboru lub po prostu ustawić klienta, aby automatycznie wybierał najlepszy protokół dla twojego urządzenia i wybranego serwera.

Karta FAQ Goose VPN.

Ostatnia zakładka tutaj to FAQ / Wsparcie ekran, na którym znajduje się link do sekcji FAQ i opcja wysłania zgłoszenia do pomocy technicznej. Zauważ, że kliknięcie Wysłać automatycznie debuguje i otworzy bilet. Nastąpi przekierowanie do ekranu przeglądarki, w którym możesz wprowadzić dodatkowe szczegóły.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż estetyka jest nieco przestarzała, ten klient jest intuicyjny, a objaśnienia ustawień stanowią miły akcent, szczególnie dla początkujących.

mobilny

Aplikacja mobilna ma bardziej nowoczesną estetykę niż jej stacjonarny odpowiednik oraz jest dobrze zaprojektowana i intuicyjna. Jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, po zalogowaniu zobaczysz serię komunikatów wyjaśniających aplikację.

Główne ekrany aplikacji mobilnej Goose VPN.

Główny ekran składa się z menu rozwijanego serwera i bieżącego adresu IP. Po nawiązaniu połączenia VPN wyświetlony zostanie również nowy adres IP VPN.

Aby uzyskać dostęp do ustawień aplikacji, możesz wybrać ikonę konta (osoby) w lewym górnym rogu, a następnie wybrać ZAAWANSOWANE.

Ustawienia aplikacji mobilnej Goose VPN.

Na wyświetlonym ekranie masz kilka opcji, w tym to, czy utrzymywać VPN przez cały czas, jakiego protokołu użyć i czy automatycznie używać najlepszego serwera dla Twojej lokalizacji.

To wszystko z aplikacji na iOS. Służy swoim celom, ale ma ograniczony zestaw opcji, więc niektórzy użytkownicy mogą przegapić dodatkowe funkcje.

Serwery i wydajność

GOOSE VPN mała sieć obejmuje około 90 serwerów, z czego ponad 70 znajduje się w Europie. Do wyboru jest nieco ponad tuzin amerykańskich serwerów, a także trzy w Kanadzie. Pozostała część znajduje się w Azji i Australii. Chociaż wielu użytkowników będzie zadowolonych z wyboru Europy i Ameryki Północnej, osoby szukające dostępu do treści z innych części globu mogą potrzebować szukać gdzie indziej.

Jak wspomniano, możesz użyć opcji inteligentnego serwera, aby aplikacja wybrała najlepszą sieć VPN dla każdego kraju. Alternatywnie możesz oprzeć swój wybór na przypadku użycia, takich jak P2P lub streaming. Możesz także dodać ulubiony serwer i dostosować ustawienia, aby automatycznie łączył się z tym serwerem podczas uruchamiania.

Chociaż sieć jest stosunkowo niewielka, wydajność, której doświadczyliśmy, była solidna. Przełączanie między serwerami było proste i nigdy nie trwało dłużej niż dziesięć sekund, co jest świetne. Graliśmy w gry online, gdy byliśmy połączeni z różnymi serwerami testowymi i nie wystąpiły żadne problemy. Użyliśmy tych samych serwerów, aby przesyłać strumieniowo wideo 1080p bez buforowania.

Wydajność testu prędkości GOOSE VPN

Dzięki naszym testom prędkości staramy się być jak najbardziej empiryczni. Korzystając z serwera testowego w Kanadzie, pobieramy plik 50 MB z serwera w USA. Robimy to po podłączeniu do testowania serwerów VPN w USA, Wielkiej Brytanii, Hongkongu, Australii i Niemczech. Test przeprowadzamy dla każdej lokalizacji cztery razy dziennie, co sześć godzin. Średnia prędkość pobierania dla każdego testu jest rejestrowana i wyświetlane są dane zbiorcze.

The Prosty karta na poniższym wykresie pokazuje, jak GOOSE VPN wypada w porównaniu z innymi usługami VPN, które przetestowaliśmy wyłącznie na podstawie średniej prędkości pobierania. Jak widać, znajduje się on po szybszej stronie naszego zestawu testowego, a tylko kilku konkurentów ma wyższe średnie prędkości.

& amp; amp; amp; amp; amp; amp; lt; a href = ’#’& amp; amp; amp; amp; gt;& amp; amp; amp; amp; amp; amp; lt; img alt = „src =” https:& amp; amp; amp; amp; amp; # 47;& amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; public.tableau.com& amp; amp; amp; amp; amp; # 47; statyczny& amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; obrazy& amp; amp; amp; amp; amp; # 47; VP& amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; VPNSpeedTestResults& amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; Simple& amp; amp; amp; amp; amp; amp; amp; # 47; 1_rss.png ’style =’ border: none ’/& amp; amp; amp; amp; gt;& amp; amp; amp; amp& amp; amp; amp; amp; gt;

var divElement = document.getElementById ('viz1525284276716'); var vizElement = divElement.getElementsByTagName ('object') [0]; vizElement.style.width = '100%'; vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0,75) + 'px'; var scriptElement = document.createElement ('script'); scriptElement.src = 'https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js'; vizElement.parentNode.insertBefore (scriptElement, vizElement);

w Szczegółowe możesz zobaczyć bardziej wnikliwą wersję naszych wyników. To pokazuje, że GOOSE VPN rzeczywiście określa pewne doskonałe prędkości, co jest miłą niespodzianką dla tak małego dostawcy.

Ponadto rozpiętość dotychczasowych wyników jest dość niewielka, co wskazuje, że jest dość niezawodna pod względem prędkości.

Należy pamiętać, że testy te nie są absolutnie ostateczne i stanowią jedynie wskazanie oczekiwanej wydajności. Naturalna niestabilność Internetu nieuchronnie dodaje znaczący czynnik losowości. Ponadto mogą występować znacznie dłuższe czasy oczekiwania przy wolniejszym połączeniu, a rozbieżności mogą być mniejsze lub większe.

Czy GOOSE VPN odblokowuje Netflix?

Przetestowaliśmy dostęp do US Netflix, wybierając opcję USA, serwer przesyłania strumieniowego opcja z włączoną listą inteligentnych serwerów. Udało nam się przesyłać strumieniowo programy bez problemów. Z ciekawości próbowaliśmy uzyskać dostęp do US Netflix poprzez zwykłą opcję serwera w USA i nie mogliśmy nawet uzyskać dostępu do strony. Bezproblemowo odblokowaliśmy Netflix UK za pomocą Wielka Brytania, przesyłanie strumieniowewybór r.

Dzięki dedykowanym opcjom przesyłania strumieniowego jest jasne, że ten dostawca koncentruje się na zapewnieniu użytkownikom dostępu do popularnych witryn. Netflix rozprawia się z wykorzystaniem VPN do uzyskiwania dostępu do swoich bibliotek, blokując ruch ze znanych adresów IP VPN. Wielu dostawców usiłowało ominąć te bloki, niektórzy całkowicie się poddali i skupili się na innych obszarach. W związku z tym wspaniale jest zobaczyć prosty dostęp do serwisu Netflix bez potrzeby kontaktowania się z obsługą klienta.

Oprócz Netflix przetestowaliśmy Amazon Prime, który współpracował z serwerami w Wielkiej Brytanii, ale nie w USA. Byliśmy w stanie dostęp do BBC iPlayer przez serwer w Wielkiej Brytanii.

Czy GOOSE VPN działa w Chinach?

Mamy mieszaną odpowiedź na to pytanie, ale wygląda na to, że nie masz szczęścia, jeśli chcesz korzystać z GOOSE VPN w Chinach. Agent czatu na żywo powiedział nam, że będzie dobrze, ale wewnętrzny przedstawiciel powiedział nam później, że usługa została zablokowana. Zamiast tego GOOSE VPN koncentruje się na umożliwieniu dostępu użytkownikom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Egipcie, gdzie zapory ogniowe utrudniają także próby korzystania z VPN.

Jeśli jesteś rezydentem lub podróżujesz do Chin, prawdopodobnie będziesz musiał szukać gdzie indziej, ale nie martw się, wciąż istnieją sieci VPN, które powinny ominąć „Wielką zaporę ogniową”.

Bezpieczeństwo i prywatność

GOOSE VPN znajduje się w Holandii, kraju 14 oczu, który podlega potencjalnej masowej inwigilacji rządowej. Jednak ten dostawca utrzymuje ścisłą politykę braku dzienników i nie śledzi żadnej aktywności użytkownika. Dzienniki połączeń zawierają datownik i używany system operacyjny, ale adresy IP nie są rejestrowane. Więc nawet gdyby GOOSE VPN został zmuszony do przekazania zapisów, nie byłoby dostępnych danych umożliwiających identyfikację. Co więcej, wszystkie dzienniki połączeń są usuwane po 30 dniach.

Ze względów bezpieczeństwa ten dostawca używa 256-bitowe szyfrowanie AES, co jest uważane za tak dobre, jak to możliwe. Jest to w połączeniu z 2 048 kluczami RSA do uwierzytelnienia oraz idealną tajemnicą przekazywania. Masz różne opcje protokołu w zależności od potrzeb, w tym OpenVPN, IKEv2, L2TP / IPSec i PPTP.

Niestety, Ochrona przed wyciekiem IPv6 i DNS nie jest wbudowana w aplikację GOOSE VPN. Te wycieki mogą stanowić zagrożenie dla Twojej prywatności, a wielu dostawców VPN oferuje ochronę przed nimi w standardzie. Jednak przetestowaliśmy GOOSE VPN pod kątem wycieków DNS podczas połączenia z różnymi serwerami i nie znaleźliśmy żadnych problemów. Powiedziano nam, że wbudowana ochrona zostanie dodana w najbliższej przyszłości.

Przełącznik „zabicia” działa jako kopia zapasowa, zabijając połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN spadnie. Jest to dostępne w klientach Windows i MacOS, ale nie w aplikacjach mobilnych.

Obsługa klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy przy konfigurowaniu lub rozwiązywaniu problemów, masz kilka opcji. Sekcja FAQ jest dobrze zorganizowana i zawiera odpowiedzi na pytania ogólne, a także dotyczące płatności, prywatności i konfiguracji.

Jeśli masz bardziej konkretny problem, dostępna jest opcja czatu na żywo 24/7/365. Mieliśmy mieszane wyniki z usługą, która jest zlecana na zewnątrz LiveChat. Podczas gdy przedstawiciele byli w stanie odpowiedzieć na niektóre pytania i pomóc nam uzyskać dostęp do stron streamingowych, otrzymaliśmy słabe odpowiedzi w innych obszarach. Na przykład przedstawiciel czatu na żywo powiedział nam, że VPN będzie działać w Chinach (co okazało się niedokładne) i nie był w stanie odpowiedzieć na niektóre dość podstawowe pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Lepszą opcją dla bardziej szczegółowych pytań jest skorzystanie z formularza kontaktowego, który połączy Cię pocztą elektroniczną z przedstawicielem wewnętrznym. Otrzymaliśmy profesjonalną i kompetentną odpowiedź w ciągu około sześciu godzin od przesłania wniosku, co nie jest złe dla wsparcia przez e-mail. Wydaje się, że GOOSE VPN jest dość aktywny na Facebooku i Twitterze, więc mogą to być alternatywne opcje kontaktu.

Werdykt

GOOSE VPN oferuje niezawodną usługę odblokowywania treści z ograniczeniami geograficznymi, a nieograniczona przepustowość oznacza, że ​​jest szczególnie przydatna do torrentowania. Mała sieć serwerów może być problemem dla niektórych, szczególnie tych, którzy próbują odblokować zawartość poza Europą lub Ameryką Północną.

Korzystanie z nieograniczonej liczby urządzeń jest dużą zaletą, ale aplikacja komputerowa może mieć zaktualizowany wygląd. GOOSE VPN oferuje silne szyfrowanie i przełącznik „zabicia” (w klientach stacjonarnych), ale jest nieco zawiedziony z punktu widzenia bezpieczeństwa z powodu braku ochrony przed wyciekiem IPv6 i DNS.

CZYTANIE CZYTELNIKA: Wypróbuj GooseVPN za darmo

Odwiedź Goose VPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 − = 60