Przegląd CactusVPN 2020

Od 2011 r. CactusVPN z Mołdawii utrzymuje swoją sieć na bardzo małą skalę. Niemniej jednak wydaje się, że ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o zapewnienie bezpiecznego i niezawodnego połączenia.


Próbowaliśmy usługi, aby sprawdzić, czy warto wziąć pod uwagę przeciętnego użytkownika. Aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to dla Ciebie odpowiednie, w tej recenzji możesz dowiedzieć się o cenach, wydajności, bezpieczeństwie, prywatności, obsłudze klienta i nie tylko.

Podstawy

Wybór serwera, do którego masz dostęp, zależy od tego, z jakiego planu CactusVPN korzystasz, ale w przypadku pełnego planu VPN istnieją 23 serwery w 14 krajach. Możesz podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie, z aplikacjami mobilnymi dostępnymi na iOS i Android oraz klientami stacjonarnymi na Windows i MacOS. Istnieją również aplikacje dla Amazon Fire TV i Android TV.

CactusVPN nie nakłada ograniczeń danych i zezwala na P2P na ośmiu swoich serwerach, więc usługa jest odpowiednia dla torrentów. Ma solidną politykę prywatności i silny pakiet funkcji bezpieczeństwa, w tym 256-bitowe szyfrowanie AES, idealną tajemnicę przekazywania, przełącznik „zabicia” i ochronę przed wyciekiem DNS.

Funkcje i ceny

CactusVPN oferuje kilka różnych planów iw zależności od potrzeb możesz zaoszczędzić sobie kilka dolców każdego miesiąca. Jeśli potrzebujesz tylko dostępu do amerykańskich serwerów VPN, to amerykański plan VPN może być wszystkim, czego potrzebujesz. Za 4,99 USD miesięcznie masz po prostu dostęp do czterech serwerów VPN zlokalizowanych w USA.

Może to być odpowiednie, jeśli znajdujesz się w USA i chcesz zabezpieczyć swoje połączenie lub jeśli jesteś poza USA i chcesz uzyskać dostęp do witryn z ograniczeniami geograficznymi. Żadna z opcji serwera nie pozwala jednak na P2P. Podobny pakiet w tej samej cenie daje dostęp do czterech serwerów brytyjskich zamiast amerykańskich.

Rabat dla czytelników: Czytelnicy Comparitech mogą uzyskać 14% zniżki na abonament trzy miesiące i 35% zniżki na abonament roczny.

Cennik przeglądu CactusVPN.

Kolejny plan, ten, który testujemy, to VPN + Smart DNS. Daje to dostęp do wszystkich serwerów (chociaż jest ich tylko 23), w tym niektórych, które pozwalają P2P. Możesz także użyć inteligentnego serwera proxy DNS, który może pomóc Ci odblokować zawartość ograniczoną geograficznie, zachowując zwykłą prędkość internetu, ale nie pomaga w prywatności ani bezpieczeństwie. Ten pakiet kosztuje 6,99 USD miesięcznie. Ostateczny plan w rzeczywistości nie obejmuje VPN i jest sam Smart DNS, a cena wynosi 4,99 USD miesięcznie.

Zniżki są przyznawane użytkownikom rejestrującym się na dłuższe okresy. Możesz uzyskać 14% zniżki na trzymiesięczny abonament i 35% rabatu rocznego, dzięki czemu koszt pakietu VPN wynosi odpowiednio 17,99 USD (około 6 USD miesięcznie) i 54,99 USD (około 4,58 USD miesięcznie). Na przykład, jeśli chcesz kupić drugi abonament, jeśli chcesz objąć więcej niż pięć urządzeń lub chcesz podarować komuś abonament, możesz uzyskać 50% zniżki na zwykłą cenę.

CactusVPN reklamuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, ale tylko wtedy, gdy oprogramowanie nie działa, na przykład nie możesz połączyć się z serwerami VPN lub usługami Smart DNS. Tak więc nie można tego tak naprawdę zastosować jako taktyki „spróbuj przed zakupem”. Istnieje jednak Dostępny 24-godzinny bezpłatny okres próbny za które nie musisz nawet przekazywać żadnych informacji o płatności. Będziesz miał dostęp do wszystkich serwerów i nie będzie żadnych ograniczeń przepustowości.

Płatności można dokonać za pomocą głównych kart kredytowych, PayPal, bitcoin (i innych kryptowalut), Qiwi, Webmoney, Alipay i kilku innych metod. Akceptacja bitcoinów i altcoinów jest zawsze mile widzianą wiadomością dla tych, którzy szukają dodatkowej warstwy prywatności.

Serwery i wydajność

Jak wspomniano, CactusVPN prowadzi sieć składającą się tylko z 23 serwerów w 14 krajach. Jest to niewielkie, zwłaszcza gdy porównasz go z dostawcą takim jak NordVPN z ponad 5000 serwerów lub ExpressVPN, który obejmuje 94 kraje.

Większość serwerów (14) znajduje się w Europie, z garstką w Ameryce Północnej i kilkoma w regionie Azji i Pacyfiku. Serwery są fizyczne i są dzierżawione, a nie własnością samych dostawców, co jest najczęstszą konfiguracją w branży. Po podłączeniu do serwera będziesz przypisano wspólny statyczny adres IP. Udostępnianie adresu IP innym użytkownikom dodaje kolejną warstwę ochrony, ponieważ jeszcze trudniej jest prześledzić aktywność osoby.

Jeśli potrzebujesz szybkiego połączenia, możesz posortować listę serwerów według prędkości we wszystkich aplikacjach. Jeśli obawiasz się obciążenia na każdym serwerze, informacje te są dostępne na liście serwerów w obszarze roboczym, gdy logujesz się na swoje konto CactusVPN.

Obciążenie serwera przeglądu CactusVPN.

Przetestowaliśmy kilka serwerów, aby zobaczyć, jak działa połączenie podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak przesyłanie strumieniowe, przeglądanie i granie w gry online. Na wszystkich serwerach byliśmy w stanie przesyłać strumieniowo wideo HD bez buforowania, a także grać w gry online bez zauważalnych problemów. Przełączanie serwerów było szybkie i bezbolesne, a połączenie było niezawodne bez zrywania. Ogólne przeglądanie nie powodowało problemów, a szybkość połączenia nie wydawała się zmniejszać.

Wydajność testu prędkości CactusVPN

Kolejnym zadaniem, na którym testowaliśmy serwery, jest pobieranie, czyli w jaki sposób mierzymy szybkość serwera. Przeprowadzamy testy, które mają być jak najbardziej empiryczne, powtarzając je trzy razy w ciągu dnia. Pobieramy plik testowy (rozmiar 165 MB) po podłączeniu do każdego serwera i powtarzamy test bez VPN jako kontroli. Testy są przeprowadzane z Toronto i te same są przeprowadzane dla innych dostawców VPN, abyśmy mogli dokonać porównań.

Wyniki pokazano na wykresie poniżej. Mediana prędkości to górna linia ciemnoniebieskiego pola. Niższe jest lepsze. Rozmiar pudełka może służyć jako dobry wskaźnik tego, jak spójne są prędkości. Mniejszy oznacza bardziej spójny. Najechanie kursorem na każdą kropkę spowoduje wyświetlenie wyskakującego okienka, które wyświetla więcej informacji o tym konkretnym wyniku.

Przegląd CactusVPN 2020

var divElement = document.getElementById ('viz1543851866576'); var vizElement = divElement.getElementsByTagName ('object') [0]; vizElement.style.width = '100%'; vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0,75) + 'px'; var scriptElement = document.createElement ('script'); scriptElement.src = 'https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js'; vizElement.parentNode.insertBefore (scriptElement, vizElement);

Tutaj możesz zobaczyć, że CactusVPN radził sobie całkiem nieźle, szczególnie gdy podłączyliśmy się do geograficznie zamkniętego serwera we wschodnim USA. Niektóre z tych wyników były tylko nieznacznie wolniejsze niż prędkość kontrolna. Po podłączeniu do odległych geograficznie serwerów w zachodniej części USA i Wielkiej Brytanii, zgodnie z przewidywaniami, nastąpiło wyraźniejsze spowolnienie, ale nadal nie należy się zbytnio przejmować.

Rozmiar pudełka (reprezentujący rozpiętość wyników) jest dość mały, co jest dobrym znakiem, że po pewnym czasie korzystania z usługi będziesz wiedział, czego możesz się spodziewać z perspektywy prędkości.

Pamiętaj, że te wyniki mogą tylko służą jako przybliżony wskaźnik tego, czego możesz doświadczyć podczas korzystania z usługi. Zmienność internetu dodaje czynnik losowości, dlatego testy należy wykonywać z odrobiną soli. Zostały one uruchomione przy użyciu połączenia 60 Mb / s, więc możesz zobaczyć dłuższy czas oczekiwania przy wolniejszym połączeniu i potencjalnie mniejsze lub większe rozbieżności.

Czy CactusVPN odblokowuje serwis Netflix i inne popularne serwisy streamingowe?

Tak, CactusVPN współpracuje z Netflix i może odblokować inne popularne serwisy streamingowe. Najpopularniejszą biblioteką jest US Netflix, którą zwykle testujemy najpierw. Rzeczywiście, CactusVPN odblokował Netflix US z serwerem Manassas.

Wygląda na to, że firma skupia się na tym, ponieważ każdy inny kraj, w którym próbowaliśmy, nie działa z Netflix. Chociaż nie jest to rzadkie, rozczarowałoby użytkowników pakietu VPN w Wielkiej Brytanii, który jest dostarczany tylko z serwerami w Wielkiej Brytanii, gdyby dostęp do Netflix był tym, czego szukali. Biorąc to pod uwagę, brytyjskie serwery współpracują z BBC iPlayer, który jest niezwykle trudny do odblokowania. Serwery CactusVPN w USA odblokowały dla nas Amazon Prime Video, ale nie współpracowały z Hulu.

Czy CactusVPN działa w Chinach?

Tak, CactusVPN powinien działać w Chinach, ale może się zdarzyć. Nawet najwyżej oceniani dostawcy VPN mają trudności z obsługą klientów w tym kraju, a Wielka Zapora sieciowa została rozbudowana w celu blokowania samych stron VPN. Chociaż sieci VPN nie są nielegalne w Chinach, ich użycie jest mocno ograniczone i nawet pobranie i zainstalowanie żądanego oprogramowania może być trudne.

Co więcej, zapora sieciowa została zaprojektowana do wykrywania i blokowania ruchu VPN, więc dostawcy muszą używać zaawansowanych technologii maskowania (zaciemniania), aby go ukryć. CactusVPN twierdzi, że ich usługa VPN działa w Chinach dla niektórych użytkowników korzystających z protokołu SoftEther. Chociaż ten protokół nie jest wbudowany w aplikację, więc musisz zainstalować klienta SoftEther osobno. CactusVPN zapewnia tutoriale do tego, ale przy tak wielu witrynach VPN zablokowanych w Chinach, rozsądnie byłoby pobrać aplikacje i wszelkie odpowiednie instrukcje przed podróżą do kraju.

Bezpieczeństwo i prywatność

CactusVPN ma siedzibę w Mołdawii, która nie należy do krajów Five Eyes ani Fourteen Eyes. To dobrze, ponieważ obywatele Mołdawii nie podlegają masowej inwigilacji rządu przez inne państwa członkowskie.

Mimo że jest małym dostawcą, CactusVPN koncentruje się głównie na zapewnieniu użytkownikom bezpiecznego połączenia i ceni prywatność swoich klientów, tak samo jak wielu swoich najwyżej ocenianych, większych konkurentów.

Logowanie

Polityka rejestrowania CactusVPN stwierdza, że: „Nie przechowujemy żadnych adresów IP, dzienników ruchu, znaczników czasu połączenia, używanej informacji o przepustowości ani czasie trwania sesji, które można by prześledzić dla jednej osoby”. Oznacza to, że dzienniki zagregowane mogą zostać zachowane, ale ponieważ nic nie jest powiązane z indywidualnym użytkownikiem, tutaj nie ma się czym martwić.

Zasady rejestrowania recenzji przez CactusVPN.

Gdyby dostawca został kiedykolwiek poproszony o przekazanie informacji, na przykład agencji rządowej, nie byłoby żadnego związku między identyfikacją użytkownika a historią połączeń.

Szyfrowanie

Jak wspomniano, CactusVPN nie oszczędza na bezpieczeństwie. Wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES klasy „wojskowej” wraz z uwierzytelnianiem SHA256, 2048-bitową wymianą kluczy DHE-RSA i doskonałą tajemnicą przekazywania.

Zapewnia użytkownikom wiele opcji protokołu dostosowanych do Twoich potrzeb: OpenVPN, L2TP / IPSec, IKEv2, SSTP i PPTP. Zalecamy OpenVPN lub IKEv2, ale ten drugi jest zazwyczaj szybszy w łączeniu i lepszy na urządzenia mobilne. PPTP jest obecnie prawie zbędny ze względu na luki w zabezpieczeniach, ale L2TP / IPSec i SSTP mają swoje przypadki użycia. Istnieją również samouczki do ręcznego konfigurowanie CactusVPN z protokołem SoftEther; jest to dobrze znane z pracy w Chinach i rzeczywiście jest to protokół zalecany do użytku w Chinach przez obsługę klienta.

Ochrona przed wyciekiem

Wszystkie aplikacje CactusVPN są wyposażone w ochronę przed wyciekiem DNS. Jest domyślnie wyłączony, ale można go włączyć w Ustawienia ekran. Korzysta z prywatnych serwerów DNS, więc nie musisz się martwić, że Google lub inne firmy zewnętrzne zobaczą Twoje żądania DNS.

Usługa nie zapewnia ochrony przed wyciekiem IPv6 lub WebRTC, a zamiast tego zaleca użytkownikom całkowite wyłączenie IPv6 i WebRTC.

Oferuje jednak użytkownikom wyłącznik „zabicia” w aplikacjach komputerowych, który zabije połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN spadnie z jakiegoś powodu. Jest to domyślnie wyłączone, ale możesz je włączyć w Ustawienia ekran aplikacji. Po prostu znajdź Zatrzymaj ruch internetowy, jeśli VPN zostanie przerwany i włącz.

Oprócz głównego przełącznika „zabicia” istnieje specjalny przełącznik „zabójcy aplikacji”, który umożliwia wybranie określonych aplikacji, które zostaną zamknięte w przypadku zerwania połączenia VPN. Aby dodać aplikacje, musisz przejść do App Killer ekran, aby dodać aplikacje, na które chcesz mieć wpływ. Jest to przeznaczone do użycia, gdy wyłącznik zabicia jest wyłączony i jest przydatną funkcją, jeśli chcesz tylko chronić określone aplikacje, na przykład do torrentowania.

Ustawienia i interfejs

Aplikacje CactusVPN są bardzo proste w konfiguracji i intuicyjne w obsłudze. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację na swoje urządzenie i zalogować się przy użyciu podanych poświadczeń. Pamiętaj, że otrzymasz osobne dane logowania do aplikacji VPN, które nie są takie same jak nazwa użytkownika i hasło używane w obszarze klienta witryny.

Na potrzeby tej recenzji wypróbowaliśmy aplikacje na system Windows i iOS.

Pulpit

Po zalogowaniu się do aplikacji komputerowej na ekranie głównym pojawi się informacja, że ​​nie jesteś chroniony, oraz serwer, z którym możesz się połączyć. Aby połączyć się z pokazanym serwerem, po prostu naciśnij Połączyć przycisk. Aby wybrać inny serwer, przejdź do listy rozwijanej. Nie ma wielu dzwonków i gwizdów, na przykład funkcja wyszukiwania lub opcja przeglądania listy według miasta, ale ma to sens w przypadku tak małej listy serwerów. Możesz jednak posortować serwery według prędkości, co jest przydatne, jeśli chcesz tylko najszybszego połączenia.

Główne ekrany pulpitu CactusVPN.

Po nawiązaniu połączenia z serwerem zobaczysz niebieski kolor Rozłączyć się przycisk na ekranie głównym i nie będziesz już mieć dostępu do listy rozwijanej serwera.

Ponad w Ustawienia zakładka, u góry, możesz zmienić protokoły VPN. Pamiętaj, że ta i wiele z poniższych opcji będzie wyszarzonych i będzie niedostępnych podczas połączenia z serwerem VPN.

Poniżej znajduje się kilka opcji uruchamiania aplikacji, a następnie przełącznik „zabicia” (Zatrzymaj ruch internetowy, jeśli VPN zostanie przerwany), Ochrona przed wyciekiem DNS i opcja sortowania serwerów.

Ustawienia pulpitu CcatusVPN.

Ostatnia zakładka notatki to App Killer które omówiliśmy wcześniej. Po kliknięciu Dodaj aplikację, będziesz mógł wybrać dowolną aplikację zainstalowaną na komputerze, którą chcesz zabić w przypadku utraty połączenia VPN.

mobilny

Główny ekran aplikacji mobilnej jest bardzo podobny do ekranu wersji komputerowej. Masz po prostu lokalizację serwera i to, czy jesteś podłączony. Kliknięcie menu pozwoli ci wybrać lokalizację serwera i możesz posortować tę listę według prędkości, jeśli chcesz.

Ekran główny i opcje ustawień aplikacji mobilnej CactusVPN.

Dostęp do ustawień można uzyskać, klikając ikonę menu (trzy linie) w lewym górnym rogu ekranu. Wynikowy ekran jest znacznie rzadszy niż menu ustawień aplikacji komputerowej i brakuje menu rozwijanego protokołu, przełącznika „zabicia” i ochrony przed wyciekiem DNS.

Aplikacja jest bardzo prosta, co będzie mile widzianą wiadomością dla początkujących, ale zaawansowani użytkownicy mogą szukać dodatkowych funkcji.

Obsługa klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy podczas konfigurowania lub korzystania z usługi, CactusVPN ma do wyboru kilka opcji obsługi klienta. The Wsparcie strona w witrynie zawiera samouczki konfiguracji, często zadawane pytania oraz opcję przesłania zgłoszenia, a także ogólne informacje na temat sieci VPN.

Sekcja FAQ jest dość solidna, chociaż może być konieczne skontaktowanie się z CactusVPN w celu uzyskania odpowiedzi na bardziej techniczne pytania. Na szczęście ich zespół obsługi klienta na czacie na żywo jest pod ręką, aby pomóc 24/7. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​przedstawiciele byli bardzo przyjaźni i mieli wiedzę na temat produktu. Czat na żywo jest prowadzony wewnętrznie, a nie zlecany na zewnątrz, co jest dużym plusem dla użytkowników dbających o prywatność.

Kilka pytań bezpieczeństwa musiało zostać skierowanych do zespołu pomocy technicznej, na który przesłaliśmy bilet. Odpowiedzieli na nie w ciągu około pięciu godzin, co wcale nie jest takie złe, biorąc pod uwagę, że czat na żywo jest dostępny. Odpowiedź była zwięzłe i pełne odpowiedzi na wszystkie nasze pytania bez potrzeby kontynuacji. W rzeczywistości bardzo rzadkie jest otrzymywanie tak szybkiej i kompetentnej pomocy od mniejszego dostawcy, więc byliśmy mile zaskoczeni.

Werdykt

Ogólnie CactusVPN oferuje solidną obsługę. Zapewnia użytkownikom szybkie, niezawodne połączenie i może odblokować niektóre popularne platformy strumieniowe, takie jak US Netflix, Amazon Prime Video i BBC iPlayer. Umożliwia P2P na niektórych serwerach, działa z solidną polityką prywatności, nie nakłada ograniczeń danych i zapewnia specyficzny dla aplikacji przełącznik zabijania, dzięki czemu jest idealny dla torrentów. Wszystko to jest poparte łatwymi w użyciu aplikacjami oraz szybką i kompetentną obsługą klienta.

Główną wadą CactusVPN w porównaniu do konkurentów, a powodem, dla którego nie byłoby nam wygodnie dać mu wyższą ocenę, jest mała sieć serwerów. W przypadku serwerów w zaledwie 14 krajach ogranicza to możliwości wielu użytkowników, zwłaszcza emigrantów z różnych krajów, którzy chcą odblokować zawartość z domu. Istnieje również fakt, że nie zapewnia ochrony przed wyciekiem IPv6 i WebRTC, chociaż istnieje obejście, jeśli jest to poważny problem.

Ogólnie zalecamy tę usługę, ale zalecamy najpierw sprawdzenie listy serwerów dla wybranej lokalizacji.

Odwiedź CactusVPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 − = 32