Przegląd BulletVPN 2020

BulletVPN to firma z siedzibą w Estonii, która oferuje usługi VPN za pośrednictwem stosunkowo małej sieci serwerów. Główne funkcje sprzedaży to szybkość i bezpieczeństwo, które są rzeczywiście priorytetami dla wielu użytkowników VPN. Koncentruje się mniej na rzeczach takich jak streaming, ale nadal oferuje użytkownikom możliwość odblokowania niektórych stron, takich jak US Netflix,.


Czy więc BulletVPN dotrzymuje obietnic i czy może konkurować z takimi jak ExpressVPN? Zobaczmy wszystko, co musisz wiedzieć o tym dostawcy VPN i jego porównaniu z innymi!

Funkcje i ceny

BulletVPN oferuje jeden zgrabny pakiet w różnych cenach w zależności od tego, jak długo się zarejestrujesz. Obecnie oferuje 25 procent zniżki na wszystkie plany. Wszystkie, nawet oferta jednomiesięczna, mają bardzo przyzwoitą 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Masz również wiele opcji płatności, w tym PayPal, karta kredytowa, Bitcoin, portfele elektroniczne, przelew bankowy, karty przedpłacone i inne.

BulletVPN z obniżoną ceną.

Jeśli zarejestrujesz się na jeden miesiąc, przy obecnej ofercie zapłacisz 8,24 USD (6,07 GBP). Otrzymujesz dość dużą zniżkę na skorzystanie z opcji sześciomiesięcznej w cenie 6,87 USD (5,06 GBP), choć z pewnością nie jest tak gwałtowny spadek, jak w przypadku innych dostawców. Wreszcie, zapisanie się na roczny okres kosztuje 5,63 USD (4,15 GBP) miesięcznie. Ceny te są w przybliżeniu średnie w porównaniu do konkurentów. Chociaż okres jednego miesiąca mieści się bardziej w dolnym przedziale cenowym, a cena jednego roku jest nieco powyżej średniej.

Wskazówka: pamiętaj o zanotowaniu kodu rabatowego, ponieważ pojawi się on tylko przy pierwszej wizycie na stronie cenowej. W przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić pełną cenę:

Ceny BulletVPN bez rabatu.

Jeśli chodzi o funkcje, masz dostęp do 47 serwerów w 29 krajach. Otrzymujesz nieograniczoną przepustowość i dane oraz przyzwoite prędkości (zobacz nasze testy poniżej) w porównaniu do innych dostawców. Jednym minusem jest to, że możesz używać BulletVPN tylko na trzech urządzeniach jednocześnie. Ponieważ inni dostawcy oferują pięć, sześć, a nawet nieograniczoną liczbę urządzeń, dla niektórych może to stanowić przełom.

Aplikacje są dostępne dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS. Można go również skonfigurować do pracy z Linuksem i różnymi urządzeniami. Konfiguracja jest prosta, ale BulletVPN oferuje również zdalne wsparcie, jeśli jest potrzebne. Możesz połączyć się za pomocą kilku różnych protokołów, takich jak OpenVPN, PPTP i L2TP dla Windows oraz IKEv1 i IKEv2 dla iOS.

Ponadto, mimo że nie są one zgodne z VPN, możesz połączyć się przez Apple TV, Roku, Smart TV, PS3, PS4, Xbox One i Xbox 360, konfigurując router wirtualny. Inną opcją w przypadku tych urządzeń jest odblokowanie geograficzne przy użyciu serwerów Smart DNS udostępnianych przez BulletVPN. Jest to jednak serwer proxy DNS, który tuneluje tylko ruch DNS (żądania strony internetowej) i nie zapewnia prywatności i bezpieczeństwa, jakie zapewnia VPN. Dlatego zdecydowanie nie warto kupować usługi, jeśli jest to jedyna rzecz, której będziesz używać.

Jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo, BulletVPN oferuje silne szyfrowanie. Jednak wbudowany przełącznik zabijania i ochrona przed wyciekiem DNS są wyraźnie nieobecne.

Jeśli myślisz o torrentowaniu, niektóre serwery są dostępne dla P2P. Jednak przy braku przełącznika zabijania możesz szukać gdzie indziej.

Konfiguracja i interfejs

Wiele sieci VPN można szybko i łatwo skonfigurować, ale było to szczególnie łatwe, dzięki czemu było idealne dla początkujących. Gdy odwiedzisz czystą, profesjonalną stronę internetową, możesz od razu stwierdzić, że mają one wszystko uporządkowane według łatwości obsługi. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz poprosić o zdalne wsparcie, chociaż prawdopodobnie nie będzie to natychmiastowe, ponieważ nie ma czatu na żywo.

Na potrzeby tej recenzji przetestowaliśmy klienta Windows i aplikację na iOS.

Pulpit

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji komputerowej zostaniesz poproszony o podanie poświadczeń. Następnie aplikacja uruchomi się z paska zadań, aby uzyskać łatwy dostęp. Na głównym ekranie znajdują się najważniejsze Połączyć przycisk, a także informuje, z którym serwerem jesteś połączony.

Ekran połączenia BulletVPN.

Musisz ponownie nacisnąć przycisk, aby się rozłączyć, choć to nie oznacza tego. Przez kilka sekund możesz się zastanawiać, czy coś się stanie. Jest to niewielki problem z wrażeniami użytkowników w zakresie mikrointerakcji, ale można tego uniknąć. Warto również zauważyć, że musisz się rozłączyć przed zmianą serwerów. W przeciwnym razie pojawi się nieprzyjemny komunikat o błędzie.

Ekran Lokalizacji BulletVPN.

The Lokalizacje ekran po prostu pokazuje opcje serwera i można uzyskać do niego dostęp, naciskając przycisk po lewej stronie lub przycisk lokalizacji serwera pod Połączyć przycisk. Możesz użyć ikony wyszukiwania lub jeśli często korzystasz z niektórych serwerów, możesz kliknąć gwiazdkę po prawej stronie każdego z nich. Będą wówczas łatwo dostępne za pośrednictwem Ulubione patka.

Ekran ustawień BulletVPN.

Następnie masz informacje o koncie, a poniżej to Ustawienia patka. Przyzwyczailiśmy się widzieć jeszcze kilka opcji, jeśli chodzi o ustawienia, ale BulletVPN ma tylko dwie. Możesz zmienić protokół lub port, w zależności od potrzeb szyfrowania. Chociaż bardzo prosta konfiguracja i obsługa tej sieci VPN może sprawić, że niektórzy będą szukali czegoś więcej, jest ona niewątpliwie idealna dla początkujących użytkowników.

mobilny

Po pobraniu aplikacji wystarczy zezwolić jej na uruchomienie i wprowadzenie kodu dostępu, a wszystko gotowe. Ten klient ma prawie taki sam układ jak wersja komputerowa. Główny ekran jest podobny do Połączyć przycisk i lokalizacja serwera.

Aplikacja mobilna BulletVPN.

Drugim ważnym ekranem jest Ustawienia ekran, na którym masz kilka opcji. Możesz zdecydować się na połączenie podczas uruchamiania, co jest przydatną funkcją. Możesz także zmienić protokół tutaj - wybierz pomiędzy IKEv1 i IKEv2 na iOS.

Wreszcie jest Szukaj zakładka pokazująca różne lokalizacje serwerów. Oprócz Ulubione funkcja, możesz także wyszukać określoną lokalizację serwera.

Serwery i wydajność

BulletVPN ma dość małą sieć serwerów z zaledwie 47 serwerami w 29 krajach. Jednak wiele z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych, więc jeśli szukasz blokowania geograficznego w USA, masz szczęście. Jak wspomniano wcześniej, klient pulpitu umożliwia zapisywanie niektórych serwerów jako ulubionych w celu szybkiego i łatwego dostępu.

Chociaż sieć serwerów jest niewielka w porównaniu do wielu większych sieci VPN, ogólna usługa była niezawodna. Graliśmy w gry online, gdy byliśmy połączeni z różnymi serwerami w USA i Wielkiej Brytanii i nie mieliśmy problemów. Przesyłaliśmy także strumieniowo 1080p przy użyciu tych samych serwerów bez buforowania. Ponadto łączenie i rozłączanie z serwerami nigdy nie trwało dłużej niż kilka sekund.

Podczas naszych testów prędkości napotkaliśmy jeden problem z łącznością. W pewnym momencie połączenie zostało przerwane i aplikacja jakby zniknęła. Następnie musieliśmy ponownie uruchomić, wprowadzić dane logowania i połączyć się ponownie. Ale w tym czasie nic nie wskazywało na to, że nie byliśmy chronieni. Miłym dodatkiem byłby przełącznik zabijania (więcej na ten temat poniżej).

Kiedy przeprowadzamy nasze testy prędkości, staramy się być jak najbardziej empiryczni. W związku z tym do każdego testu pobieraliśmy ten sam plik (rozmiar ~ 100 MB) z serwera w Oregonie. Testy przeprowadzono w Toronto w Kanadzie przy użyciu trzech przykładowych serwerów VPN w US West (Portland), US East (Nowy Jork) i UK (Londyn). Testy powtarzaliśmy trzy razy w ciągu dnia. Na poniższych wykresach gruba czarna linia przedstawia medianę czasu pobierania, zaś czerwony diament oznacza średnią. Niższe jest lepsze.

BulletVPN przegląd wyników testu szybkości wykresu.

Jak widać z wyników, BulletVPN dobrze się spisał, jeśli chodzi o testy. To nie była najlepsza wydajność, jaką widzieliśmy, ale też nie była najgorsza. Gdy używasz serwera geograficznie zbliżonego do serwera, na którym znajduje się plik testowy, prędkości były około dwa do trzech razy większe niż kontroli. Następnie, zgodnie z oczekiwaniami, stają się znacznie wolniejsze w miarę oddalania się. Rozpiętość wyników była niewielka, więc przynajmniej z grubsza będziesz wiedzieć, czego się spodziewać, gdy będziesz go używać przez pewien czas.

Oczywiście należy zauważyć, że testy te nie są ostateczne i mogą służyć jedynie jako ogólny wskaźnik wydajności, którą możesz zobaczyć. Nieodłączna zmienność Internetu dodaje znaczący czynnik losowości, dlatego testy te należy wykonywać z odrobiną soli. Zostały one uruchomione przy użyciu połączenia 30 Mb / s, więc prawdopodobnie zobaczysz dłuższy czas oczekiwania przy wolniejszym połączeniu i być może mniejsze lub większe rozbieżności.

Czy BulletVPN odblokowuje Netflix?

Przetestowaliśmy dostęp do serwisu Netflix na kilku serwerach w USA, Kanadzie i Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Jeden z testowanych serwerów w Portland w stanie Oregon z powodzeniem odblokował Netflix. Jeśli więc chcesz odblokować US Netflix, przynajmniej niektóre z nich powinny działać.

Dostęp do serwisu Netflix jest stałym problemem dla dostawców VPN, a niektórzy odnoszą większy sukces niż inni. Rzeczywiście, dla niektórych jest to większy problem, na przykład Keenow, zwłaszcza jeśli jest to jedna z ich głównych funkcji sprzedaży. BulletVPN tak naprawdę nie reklamuje dostępu do serwisu Netflix, ale powiedzieli nam, że chcą zapewnić dostęp do serwisu Netflix w USA przynajmniej.

Użytkownicy mogą również chcieć odblokować inne strony do przesyłania strumieniowego, takie jak Hulu, Amazon Prime i BBC iPlayer. Chociaż Amazon Prime nie działa na wszystkich serwerach, działał z kilkoma. Udało nam się także z BBC iPlayer z dwoma serwerami w Wielkiej Brytanii. Rzeczywiście BulletVPN powiedział nam, że zawsze utrzymuje przynajmniej niektóre serwery współpracujące z każdą usługą przesyłania strumieniowego.

Czy BulletVPN działa w Chinach?

Przedstawiciel BulletVPN twierdzi, że usługa działa obecnie w Chinach. Ominięcie Wielkiej zapory ogniowej w Chinach powinno umożliwić dostęp do stron takich jak Facebook, Google i YouTube.

Bezpieczeństwo i prywatność

BulletVPN ma siedzibę w Estonii, co jest dobre, ponieważ nie podlega zachodnim przepisom dotyczącym zatrzymywania danych. W swoich warunkach użytkowania i stronach z najczęściej zadawanymi pytaniami stwierdza, że ​​nie przechowuje dzienników aktywności użytkownika, takich jak odwiedzane witryny, wyszukiwania DNS i e-maile. Aby się zarejestrować, musisz podać zwykłe dane, takie jak adres e-mail i hasło. Istnieje wiele opcji płatności, w tym Bitcoin, który jest idealny, jeśli chcesz dodatkowej warstwy prywatności.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, BulletVPN używa 256-bitowego szyfrowania, a SHA-512 jest używany w połączeniu z 4096 bitowymi kluczami RSA do uwierzytelnienia. 256-bitowe szyfrowanie jest często określane jako „wojskowe” i faktycznie uważa się je za tak dobre, jak to tylko możliwe. Jak wspomniano, masz także wiele protokołów do wyboru w zależności od systemu operacyjnego. W ramach każdego klienta możesz przełączać się między protokołami w Ustawienia ekran.

BulletVPN nie twierdzi, że zapewnia ochronę przed wyciekiem DNS, ale wraz z ochroną przed wyciekiem IPv6 zwykle oczekuje się od dostawcy VPN. Korzysta z własnych serwerów DNS zamiast publicznych, co jest dobrą rzeczą. Jednak wszystkie testowane serwery wykazywały oznaki wycieków DNS.

Aplikacje wielu innych dostawców są wyposażone we wbudowany przełącznik zabijania, dzięki czemu połączenia internetowe są przerywane, gdy tylko połączenie VPN zostanie utracone z jakiegokolwiek powodu. Ta przydatna funkcja działa jako kopia zapasowa w celu ochrony twoich informacji. Niestety, nie jest to coś, co obejmuje ten konkretny dostawca.

Obsługa klienta

Zwiedzanie Wsparcie Zakładka na stronie oferuje szereg opcji. Możesz uzyskać dostęp Przewodniki konfiguracji które są dobrze przedstawione i łatwe do naśladowania. Masz także Rozwiązywanie problemów i FAQ strony, które są pomocne, choć dalekie od wyczerpujących.

Na koniec możesz skontaktować się z pomocą techniczną. Wielu użytkowników z pewnością doceni fakt, że wsparcie jest oferowane w języku angielskim, francuskim, niemieckim i duńskim. Próbowaliśmy wysłać prośbę o wsparcie i otrzymaliśmy odpowiedź 22 godziny później, co jest nieco wolne, ponieważ oznaczono ją jako pilną. W jednym żądaniu było jednak wiele problemów, więc mogło to mieć coś wspólnego z opóźnieniem.

Werdykt

BulletVPN jest niezwykle łatwy w użyciu i zapewnia usługę zdalnej konfiguracji, dzięki czemu jest solidną opcją dla początkujących. Zapewnia również niezawodne połączenie, a wybrane serwery mają możliwość odblokowania witryn takich jak US Netflix, Amazon Prime i Hulu, więc jest odpowiedni dla tych, którzy chcą streamować. BulletVPN ma dobre prędkości, choć nie tak szybkie jak inne, które testowaliśmy, takie jak Hide.me.

Ten dostawca jest nieco zawiedziony przez problemy bezpieczeństwa, które zaobserwowaliśmy, takie jak brak przełącznika zabójstwa i wycieki DNS. Jeśli chcesz połączyć więcej niż trzy urządzenia jednocześnie, musisz szukać gdzie indziej.

Odwiedź BulletVPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 4 =