Jak skonfigurować inteligentną usługę proxy DNS na routerze DD-WRT

Wiele usług przesyłania strumieniowego multimediów zezwala tylko na określone treści w określonych krajach. Najczęstszym sposobem egzekwowania tych ograniczeń jest sprawdzenie adresu IP widza i próba geolokalizacji go w regionie. Sieci VPN są powszechnym sposobem na obejście taktyk geolokalizacyjnych, ale sieci VPN mogą spowolnić ruch. Nie przeszkadza to w normalnym korzystaniu z Internetu, ale utrudnia przesyłanie strumieniowe. SmartDNS ma inną metodę radzenia sobie z tym.


Co to jest inteligentny serwer proxy DNS?

Smart DNS to połączenie serwerów DNS (Domain Name Server) i taktycznie zlokalizowanych serwerów proxy. System DNS przekształca nazwy domen czytelne dla człowieka na adresy protokołu internetowego (IP). Korzystając z Netflix jako przykład: twoja aplikacja Netflix wykonuje zapytanie DNS, aby znaleźć adres IP serwera Netflix, z którym powinien się połączyć. Następnie aplikacja wykorzystuje te informacje do żądania treści z tego adresu IP. W normalnych operacjach pozwala to serwerowi Netflix zobaczyć twój prawdziwy adres IP. Jest to niezbędna informacja, której potrzebuje serwer, aby wysłać strumień z powrotem do aplikacji. Jeśli serwer Netflix zobaczy kanadyjski adres IP żądający treści ze Stanów Zjednoczonych, nie zezwoli na to.

Jak działa inteligentny serwer proxy DNS?

Inteligentne serwery DNS odpowiadają różnymi adresami IP dla określonych zapytań. Na przykład urządzenie z uruchomioną aplikacją Netflix zaczyna się od żądania adresu IP usługi Netfilx od serwerów DNS. Podczas korzystania z inteligentnego DNS serwery DNS zwracają adres IP inteligentnego serwera proxy zamiast adresu IP Netflix. Ten inteligentny adres IP serwera proxy DNS będzie istniał w tym samym kraju, co usługa, do której chcesz uzyskać dostęp; w moim przypadku - w Stanach Zjednoczonych, umożliwiając dostęp do zastrzeżonych treści.

Oznacza to, że przepływ ruchu pochodzi z mojego urządzenia -> do inteligentnego serwera proxy DNS, który ma dostęp do treści Netflix -> do serwerów Netflix. Strumień wideo powraca w odwrotnej kolejności; jest wysyłany z Netflix -> do inteligentnego serwera proxy DNS -> do mojego urządzenia. Ponieważ serwer Netflix widzi tylko adres IP serwera proxy, nie można ograniczać treści. Pamiętaj, że tylko witryny skonfigurowane przez inteligentną usługę DNS do korzystania z serwerów proxy. Na przykład zapytania do wyszukiwarki takiej jak Google spowodowałyby, że inteligentne serwery DNS zareagowałyby prawdziwym adresem IP Google, a Twoja kolejna wizyta w Google nie przejdzie przez inteligentne serwery proxy DNS. Próbowałem zilustrować tę koncepcję na poniższym schemacie.

przepływ proxy smart dns

Czy inteligentne serwery proxy DNS są lepsze niż VPN?

Bezpieczeństwo i anonimowość mają wiele warstw. Nie ma srebrnej kuli, a różne technologie rozwiązują różne problemy. VPN nie jest z natury lepszy ani gorszy niż proxy, jest po prostu inny.

Sieci VPN zapewniają lepszą prywatność niż serwery proxy, ponieważ sieci VPN szyfrują ruch i ukrywają Twój prawdziwy adres IP. Z drugiej strony proxy pozwalają na znacznie wyższe prędkości, ale wadą jest to, że prędkość wynika z poświęcania prywatności. Twój dostawca usług internetowych będzie wiedział, że korzystasz z transmisji strumieniowej z inteligentnego serwera proxy DNS, ale znacznie trudniej jest ci zobaczyć, co robisz w zaszyfrowanym tunelu VPN.

Jak prywatny jest inteligentna usługa proxy DNS?

Po przejściu na inteligentny zestaw serwerów nazw DNS wszystkie zapytania DNS zostaną wysłane na te serwery DNS. Nawet jeśli nie zamierzasz przesyłać strumieniowo i po prostu kontynuować codziennej działalności, inteligentna usługa DNS może zobaczyć wszystkie Twoje zapytania DNS. Osoby dbające o prywatność będą naturalnie musiały zaufać usługom, które mają dostęp do tak wielu informacji o ich zwyczajach przeglądania.

Aby korzystać z większości inteligentnych usług proxy DNS, twój aktualny adres IP musi być zarejestrowany w systemie. W ten sposób masz uprawnienia do korzystania z serwerów nazw zamiast faktu, że serwery DNS nie obsługują uwierzytelniania.

Możesz z tego wywnioskować, że przynajmniej twój aktualny adres IP jest zapisany w systemie. Wydaje się, że niektórzy inteligentni dostawcy DNS zachowują poprzednie adresy IP, przynajmniej przez jakiś czas. Gdy zmieniłem adres IP w usłudze SmartDNSProxy, ten komunikat został wyświetlony:

Uwaga: Wykryliśmy, że wcześniej korzystałeś z usługi VPN / Data Center IP, odłącz się od VPN / Data Center i użyj własnego adresu IP, aby aktywować nasze usługi.

Nie mówi wprost, jaki był mój poprzedni adres IP, ale zdecydowanie śledzi fakt, że się zmienił. Ponieważ jednak bieżący adres IP zostanie uwzględniony w każdym zapytaniu DNS do jego systemu, nie ma oczywistych dodatkowych wad.

Jak skonfigurować router DD-WRT do korzystania z inteligentnego serwera proxy DNS

Zaletą konfiguracji routera do korzystania ze inteligentnego DNS jest to, że nie trzeba już konfigurować poszczególnych urządzeń w sieci wewnętrznej. Tak długo, jak wszystkie te urządzenia są podłączone do tego samego routera, skonfigurowanie go do wysyłania zapytań DNS do inteligentnych serwerów DNS obejmie Cię.

Pierwszym krokiem jest uzyskanie adresu IP inteligentnych serwerów DNS, z których chcesz korzystać. Każda usługa podaje adresy IP serwerów DNS gdzieś na swojej stronie, chociaż może być konieczne zalogowanie się na konto, aby je zobaczyć. Niektórzy dostawcy, na przykład SmartDNSProxy, mają serwery DNS na całym świecie, które mogą poprawić szybkość zapytań DNS. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał wybrać serwer DNS tak blisko Twojej fizycznej lokalizacji, jak to możliwe. Mój router DD-WRT obsługuje maksymalnie trzy statyczne wpisy DNS, ale większość inteligentnych usług DNS udostępnia tylko dwa serwery DNS.

Uzyskaj dostęp do interfejsu administratora DD-WRT i zaloguj się. Zazwyczaj jest to http://192.168.0.1, ale możesz to zmienić podczas instalacji. Przejdź do Ustawiać -> Podstawowe ustawienia patka.

dd-wrt karta konfiguracji podstawowej

Przewiń w dół, aby znaleźć Ustawienia adresu sieciowego (DHCP) i wprowadź wybrane inteligentne adresy IP DNS w polach Statyczny DNS 1/2/3.

dd-wrt statyczne ustawienia dns

Kliknij Zastosuj ustawienia przycisk u dołu strony. W tym momencie powinieneś używać nowych serwerów DNS. Jeśli nadal jesteś zablokowany, może być konieczne ponowne uruchomienie routera. Aby to zrobić, przejdź do Podawanie kartę i kliknij Uruchom ponownie router przycisk u dołu strony.

Przetestuj nowe ustawienia, aby upewnić się, że działają

Ostatecznym testem byłby dostęp do treści, które wcześniej były niedostępne. Jeśli się ładuje, to działa. Jeśli potrzebujesz na nim twardych danych, możesz użyć testu szczelności DNS firmy Comparitech, aby sprawdzić, których serwerów nazw używa twój system. Powinien zgłaszać inteligentne serwery DNS.

Smart dns to innowacyjna usługa wykorzystująca zatrucie DNS. Zazwyczaj zatrucie DNS jest mechanizmem ataku, który przekierowuje ludzi z legalnych witryn do złośliwych witryn. Ale w tym przypadku stosuje się te same techniki, aby zapewnić usługę przydatną dla wielu osób.

Może Ci się również spodobać VPN Jaka jest różnica między serwerem proxy a VPN? VPN Instalowanie klienta i serwera OpenVPN na routerze DD-WRT Statystyki VPNVPN: Co mówią nam liczby o VPNsVPNJak pracownicy ochrony porządku publicznego mogą chronić swoją prywatność online

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − = 19