Statistiky streamování videí a hudby 60+ [vydání 2019]

Statistiky streamování videa a hudby 60+


Online streamování je nyní preferovanou metodou pro mnoho sportovních, zábavních televizních, filmových a hudebních fanoušků po celém světě. Od Netflixu po YouTube až po Spotify fungují národní a mezinárodní streamingové služby téměř v každé zemi.

Není divu, že jak se streaming videa stává populárnějším, existuje obrovské množství dat, které pomáhá kvantifikovat rostoucí trend, který slibuje konec tradičních zábavních cest.

Velký obrázek v 5 statistikách

Počet zajímavých statistik souvisejících s fenoménem streamování digitálních médií téměř neexistuje. S tím, jak tato oblast zájmu spotřebitelů roste, několik klíčových statistik upozorňuje na to, jak populární streaming je skutečně, a proč se stává široce přijímanou alternativou k tradičním televizím a rozhlasům.

 1. Odhaduje se, že globální trh pro streamování videa do roku 2025 bude mít hodnotu přes 125 miliard USD. (Zdroj: MarketWatch)
 2. Američtí spotřebitelé nyní tráví téměř tolik času sledováním videí, než pracují. Průměrný spotřebitel tráví 40 hodin týdně sledováním videoobsahu, z toho 15 hodin týdně prostřednictvím služeb streamování videa. (Zdroj: Deloitte)
 3. Netflix prožil svůj nejlepší rok ještě v roce 2018, s ročním výnosem 15,794 miliard USD, což je meziroční nárůst o 35 procent, což z něj činí nejvyšší výdělek mezi špičkovými službami. Hulu a Amazon Prime Video (pouze kanály), ve srovnání, vydělali méně než 3 miliardy dolarů každý. (Zdroj: Macrotrends, Motley Fool)
 4. 70 procent spotřebitelů se domnívá, že tradiční TV nenabízí dobrou kvalitu obsahu za cenu, což odráží rostoucí mezeru v hodnotě oproti možnostem stříhání kabelů a hubeným balíčkům služeb, jako je Sling TV, et. al., a přidáním informací o tom, proč si mnoho z nich místo toho volí možnosti streamování online. (Zdroj: Deloitte)
 5. YouTube je největší web pro streamování videa na světě s více než 1 miliardou uživatelů po celém světě. (Zdroj: Youtube)

Statistiky a fakta o streamování videa

S rostoucí šířkou pásma internetu a rychlostmi se streaming videa stává pro spotřebitele po celém světě schůdnou možností. V mnoha zemích mohou nyní zákazníci streamovat veškerý svůj oblíbený videoobsah, od živé televize po video na vyžádání. Zde jsou některé z nejlepších statistik z let 2017–2018, které definují trendy v streamování videa.

 • Netflix má nyní více než 148 milionů odběratelů po celém světě. (Zdroj: Statistiky)
 • Dříve služba DVD-mailem v roce 2018 utratila za obsah více než 12 miliard USD, přičemž 85 procent bylo věnováno produkci původního obsahu. Společnost plánuje v roce 2019 utratit 15 miliard dolarů.Zdroj: Variety)
 • Netflix je nejoblíbenější službou streamování videa v USA a většině světa, ale nemá největší knihovnu. Video Amazon Prime obsahuje v USA přes 20 000 filmů a televizních pořadů. (Zdroj: Comparitech)
 • Amazon Prime má po celém světě přes 100 milionů odběratelů. (Zdroj: Variety)
 • Internetový prodejce v roce 2018 utratil odhadem 5 miliard dolarů na videoobsah (Zdroj: MediaPost)
 • Hulu, která působí pouze v USA, měla od roku 2018 více než 25 milionů předplatitelů (Zdroj: Zábal)
 • iQIYI, čínská společnost, vydělala v roce 2017 přes 2,6 miliardy USD. (Zdroj: SEC)
 • Společnost iQIYI vydělala ve čtvrtém čtvrtletí 2018 zhruba 480 milionů USD, což představuje výrazný nárůst tržeb z předchozího roku. (Zdroj: Hledám Alphu)
 • Čínská streamingová služba iQIYI má více než 87 milionů předplatitelů a více než 420 milionů aktivních uživatelů každý měsíc. (Zdroj: Variety)
 • V roce 2017 a 2018 služba utratila za obsah 2,5 miliardy USD (Zdroj: Zábal)
 • Podle podání SEC byla Hulu na dobré cestě prohrát peníze v roce 2018 kvůli výdajům na obsah. Společnost byla připravena přijít s čistou ztrátou kolem 1,5 miliardy dolarů za rok. (Zdroj: Zábal)
 • Ti, kteří se rozhodli pro služby streamování videa, mají četné důvody, proč tyto služby oceňují oproti tradičním možnostem televize. 73 procent tak může sledovat obsah, když chce, 67 procent si užije obsah bez reklam a 49 procent miluje jak kvalitu původních obsahových služeb, jako je Netflix, tak možnost sledovat obsah na více zařízeních. (Zdroj: Deloitte)

statistiky streamování 2019Zdroj: Deloitte

 • Američtí spotřebitelé tráví sledováním videí téměř celý pracovní týden. Američan stráví každý týden sledováním videí zhruba 38 hodin, z čehož 15 hodin jde na sledování streamovaných videí. (Zdroj: Deloitte)
 • Millennials and Generation Z konzumují streamované video enormním tempem. Více než 60 procent zákazníků Millennials a Gen Z streamuje video denně. Pro srovnání, méně než 30 procent Baby Boomerů streamuje video denně. (Zdroj: Deloitte)
 • 27 procent všech spotřebitelů uvádí, že nemají předplatné „placené televize“ nebo tradiční kabelové televize. (Zdroj: Deloitte)
 • 56 procent těch, kteří mají tradiční balíček kabelové televize, má pouze jeden, protože je to spojeno s jejich internetovými plány. (Zdroj: Deloitte)
 • Přibližně 60 procent zákazníků Millennials a Generation X si předplatilo služby streamování videa. U generace Z (nejmladší dospělá skupina narozená mezi polovinou 90. a začátkem roku 2000) je tento počet blíže 70 procentům. Pouze asi 30 procent Baby Boomers a asi 25 procent matures (ti narození před 1945) předplatit takové služby. (Zdroj: Deloitte)
 • Generace X, Millennials a Generation Z binge sledují nejvíce televizních epizod. Když sledujeme binge, všechny tři skupiny sledují 6-7 epizod na jednom sezení, v porovnání s přibližně 4-5 pro Boomers a Matures. (Zdroj: Deloitte)
 • Američtí spotřebitelé utratili v roce 2017 každý měsíc kolem 2 miliard USD za streamování videa. (Zdroj: Deloitte)
 • Spotřebitelé jsou více než ochotni zaplatit za možnosti streamování přes mobilní zařízení. Čtyři z pěti nejhranějších aplikací, které v roce 2018 dosáhly příjmů, byly pro streamování videa nebo hudby: Netflix (# 1), Tencent Video (# 3), iQIYI (# 4) a Pandora Music. Non-herní aplikace streamující aplikace společně vydělaly v roce 2018 více než 19 miliard USD (Zdroj: App Annie)

statistiky streamování 2019Zdroj: App Annie

 • Čas spotřebitelů strávený v pěti nejlepších aplikacích pro streamování videa se mezi lety 2016 a 2018 zvýšil o 140 procent. Největší nárůst zaznamenal spotřebitel v Indii na 185 procent. (Zdroj: App Annie)
 • Indičtí spotřebitelé jako celek strávili v roce 2018 sledováním videa prostřednictvím aplikací 45 miliard hodin ve srovnání s necelými 20 miliardami hodin ve Spojených státech a přibližně 3 miliardami hodin ve Velké Británii. Indická velká populace hrála významnou roli v celkovém počtu sledovaných hodin. (Zdroj: App Annie)
 • Obyvatelé Jižní Koreje ve srovnání s velikostí populace sledovali většinu hodin videa prostřednictvím pěti nejlepších aplikací pro streamování. V roce 2018 bylo přihlášeno 10 miliard hodin, což představuje téměř 2 000 hodin na jednotlivce, nebo zhruba 22 procent z roku stráveného sledováním videí prostřednictvím aplikací. (Zdroj: App Annie)
 • Vzhledem k zákazu v Číně není YouTube nejoblíbenější streamingovou aplikací v zemi. Tencent Video zaujímá nejlepší místo v Číně po celé hodiny strávené aplikací, následované iQIYI, Youku, bilibili a ImgoTV. (Zdroj: App Annie)
 • V každé jiné zemi uvedené ve studii App Annie zaujala YouTube nejlepší místo pro nejpoužívanější aplikaci pro streamování videa. Patří sem Indie, Brazílie, USA, Jižní Korea, Japonsko, Německo, Francie, Velká Británie a Kanada. (Zdroj: App Annie)

statistiky streamování 2019Zdroj: App Annie

 • V USA bylo mezi 5 nejrychlejšími aplikacemi pro streamování podle hodin YouTube, Netflix, Hulu, Amazon Prime Video a Twitch. (Zdroj: App Annie)
 • Ve Velké Británii bylo mezi 5 nejrychlejšími aplikacemi pro streamování podle YouTube, Netflix, BBC iPlayer, BBC Sport a Amazon Prime Video. (Zdroj: App Annie)
 • V Kanadě je prvních 5 aplikací pro streamování podle hodin strávených na YouTube, Netflix, Twitch, YouTube Kids a Amazon Prime Video. (Zdroj: App Annie)
 • App Annie projektuje Disneyovu novou službu streamování Disney +, která má být spuštěna v roce 2019, naruší trh. Důvodem je především to, že Disney již vlastní dvě další populární streamovací služby: ESPN + a Hulu (majoritní podíl). (Zdroj: App Annie)
 • Spotřebitelé utrácejí více než kdy jindy na streamování aplikací. Růst výdajů v obchodech s aplikacemi pro streamování videa mezi lety 2016 a 2018 vzrostl o 285 procent. Příjmy z předplatného byly hlavním hnacím motorem výdajů. (Zdroj: App Annie)
 • Spotřebitelé na celém světě utratili v roce 2018 přes 5 miliard dolarů za 5 nejlepších streamování videa. Netflix snadno držel také místo č. 1. (Zdroj: App Annie)
 • Live streamingové aplikace patřily mezi hlavní příjmy na hlavních trzích, s výjimkou USA. Navzdory tomu, že za předplatné obvykle stojí více než služby streamování videa na vyžádání, v USA žádné aplikace nabízející živou televizi nebo živé sporty nevytvořily top 5 pro utrácení, což odráží významný růstový potenciál těchto typů služeb v zemi. (Zdroj: App Annie)
 • Aplikace Annie předpovídá, že 10 minut každé hodiny strávené spotřebou médií v roce 2019 bude vynaloženo na streamování videa. (Zdroj: App Annie)
 • Přes popularitu streamování, aplikace sociálních médií porazily i Netflix, pokud jde o stahování aplikací po celém světě. Netflix byl v roce 2018 teprve 9. nejstahovanější aplikací. Přesto video aplikace, včetně Netflix, iQIYI, Tencent Video, Youku a YouTube, a HBO Now, v roce 2018 tvořily největší většinu spotřebitelských výdajů, protože většina aplikací pro sociální média je zdarma. (Zdroj: App Annie)

Fakta a statistiky o streamování hudby

Streamování hudby je nyní větší než kdy jindy a každý rok se do odvětví streamingu hudby dostávají miliardy dolarů. Většina hudebních fanoušků nyní používá streamovací služby založené na předplatném, jako jsou Spotify, Pandora a Apple Music, zatímco i video služby jako YouTube jsou pro hudební fanoušky obrovským zdrojem. Statistiky proudí rychleji než kdy předtím pro streamování hudby, což ukazuje, že toto odvětví si zasloužilo trochu větší pozornosti.

 • Digitální streamování přebírá hudební průmysl. V roce 2017 se výnosy ze streamování meziročně zvýšily o více než 41 procent, přičemž 54 procent z prodeje z hudby směřovalo k digitálnímu prodeji. Mezitím, stahování tržby klesly o více než 20 procent a fyzické tržby klesly o více než 5 procent, což zdůrazňuje silný posun směrem k streamování hudby. (Zdroj: IFPI)
 • Příjmy ze streamování v roce 2017 činily 38 procent všech příjmů z hudebního průmyslu.
 • V roce 2017 dosáhly tržby ze streamování přibližně 6,6 miliard USD. Veškerý digitální příjem v tomto roce činil více než 9 miliard USD, s digitálním příjmem od roku 2016 více než 19 procent. (Zdroj: IFPI)

statistiky streamování 2019Zdroj: IFPI

 • Výnosy z placeného předplatného tvořily v roce 2017 70% všech příjmů z digitální hudby v Evropě. (Zdroj: IFPI)
 • V USA činil v roce 2017 příjem placeného zvukového příjmu přibližně 47 procent všech příjmů z digitální hudby. (Zdroj: IFPI)
 • V roce 2017 došlo k nárůstu o 45,5 procenta v příjmech z placeného streamování hudby. (Zdroj: IFPI)
 • Do konce roku 2017 bylo více než 125 milionů placených předplatných účtů pro streamování hudby. (Zdroj: IFPI)
 • Streamovací hudební služba Deezer každý den streamuje hudbu v hodnotě 837 let, zatímco její uživatelé každý rok streamují 35 miliard hudebních skladeb. (Zdroj: IFPI)
 • USA byly nejlepším hudebním trhem v roce 2017, následovaly Japonsko (# 2), Německo (# 3), Spojené království (# 4), Francie (# 5), Jižní Korea (# 6), Kanada (# 7), Austrálie (# 8), Brazílie (# 9) a Čína (# 10). (Zdroj: IFPI)
 • „Shape of You“ od Ed Sheeran byl nejlepším digitálním singlem v roce 2017 s 26,6 miliony stažení nebo ekvivalentů ke stažení (jedinečné hry prostřednictvím streamovacích služeb). (Zdroj: IFPI)
 • „Despacito“ od Luise Fonsiho bylo těsně na druhém místě s více než 24 miliony stažení nebo ekvivalenty ke stažení. (Zdroj: IFPI)
 • Jedním z největších problémů v odvětví streamování hudby právě v této chvíli je mezera v hodnotě, která spočívá v tom, kolik služeb streamování peněz se získá, než se dostanou umělci. Streamování zvuku po celém světě generuje mnohem více příjmů na uživatele než streamování videa, ale umělci vidí jen zlomek této částky. Příjmy ze streamování hudby v roce 2017 činily kolem 20 $ na uživatele, ve srovnání s přibližně 1,5 $ na uživatele na streamování videa. (Zdroj: IFPI)

statistiky streamování 2019Zdroj: Digitální hudební zprávy

 • Streamovací služba Napster, kdysi ohnisko nelegálního streamování hudby, nyní platí umělcům nejvíce. Služba platí 0,019 centů za hru, což znamená, že umělci potřebují 77 474 her, aby si mohli vydělat americkou minimální měsíční mzdu ve výši 1 472 $. (Zdroj: Digitální hudební novinky)
 • Nejhorší službou pro hudebníky je YouTube, která udržuje největší mezeru v hodnotě. Tato služba platí jen 0,00069 centů za proud, což vyžaduje více než 2,1 milionu skladeb pro umělce, aby vydělali minimální měsíční mzdu v USA. (Zdroj: Digitální hudební novinky)
 • Placené audio streaming v roce 2017 tvořil 23 procent veškerého streamovacího času na vyžádání. Bezplatné streaming tvořil 22 procent. (Zdroj: IFPI)
 • Příjmy ze streamingu zvuku v Latinské Americe vzrostly v roce 2017 téměř o 49 procent. (Zdroj: IFPI)
 • Streamovací služba Soundcloud má nyní přes 177 milionů skladeb, přes 10 milionů hudebních tvůrců a celosvětovou komunitu uživatelů s přibližně 1 miliardou. (Zdroj: IFPI)
 • Od svého uvedení na trh společnost Spotify vyplatila více než 9 miliard dolarů držitelům práv, více než 157 milionům aktivních uživatelů a více než 70 milionům placených odběratelů. (Zdroj: IFPI)

statistiky streamování 2019Zdroj: IFPI

 • Velikosti hudební knihovny jsou klíčovým prodejním místem pro služby streamování hudby. Někteří se mohou pochlubit poměrně působivými čísly: Amazon Music Unlimited - 50 milionů skladeb; TIDAL - 60 milionů skladeb; Spotify - 40 milionů skladeb; Pandora Premium - 40 milionů skladeb; Music Choice - 55 milionů skladeb; Apple Music - 50 milionů skladeb; Deezer - 53 milionů. (Zdroj: Wikipedia)
 • Jak Q4 2018, Spotify měl největší počet platících uživatelů, s více než 95 miliónů amerických hudebních fanoušků po celém světě platit za použití služby. To je zisk 20 milionů uživatelů od roku 2017. (Zdroj: TheVerge)
 • Na základě způsobu distribuce (prostřednictvím placené televize a dalších platforem) se Stingray Music pyšní více než 400 miliony předplatitelů nebo uživatelů. To by vytvořilo jeho nejbližší konkurenční hudbu na YouTube, která nemá statistiky, které by vyloučilo její streamování hudebních videí z jiných streamů. (Zdroj: Stingray)
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 52 = 61