Jak skonfigurować Plex na Chromecast i jak najlepiej go wykorzystać

Największym wyzwaniem podczas konfigurowania Plexa na Chromecastu jest znalezienie sposobu na przesyłanie do niego treści bez konieczności wiązania komputera lub telefonu podczas oglądania. Plex na Chromecast działa naprawdę dobrze, używając w pełni funkcjonalnego klienta internetowego do wysyłania treści do telewizora bez zmuszania Cię do odtwarzania filmu na innym urządzeniu. Oto, jak możesz łatwo skonfigurować Plexa na Chromecastu.


Co to są Plex i Chromecast?

Plex to serwer multimediów strumieniowych, który może dostarczać treści do telewizora, komputera lub urządzeń mobilnych. Za pomocą Plex można oglądać pobrane filmy i programy. Zarządza także muzyką i pozwala zabrać ze sobą domową bibliotekę muzyczną.

Google stworzyło Chromecasta jako tanie, proste urządzenie do przesyłania strumieniowego, które będzie działać na każdym telewizorze z portem HDMI. Były jednym z pierwszych domowych urządzeń do transmisji strumieniowej na rynku i mają ugruntowaną bazę użytkowników.

Jedną z rzeczy, które Plex robi lepiej niż jego konkurenci, jest oferowanie pełnego wsparcia dla każdego urządzenia, a to ogromna zaleta. Możesz skonfigurować Plex do przesyłania filmów bez zacinania się lub problemów z synchronizacją dźwięku, nawet na słabo wyposażonych urządzeniach Chromecast pierwszej generacji.

Jeśli Chromecast ma słabość, oznacza to, że nie ma sposobu, aby instalować aplikacje lub przesyłać strumieniowo niezależnie, jak większość konkurencyjnych urządzeń. Wszystko, co chcesz zobaczyć na ekranie telewizora w domu, musi zostać „przesłane” lub przesłane strumieniowo na Chromecasta.

Ale uniwersalne wsparcie Plex dla Google Cast oraz fakt, że ma doskonały interfejs internetowy, czyni go doskonałym wyborem dla każdego, kto jest właścicielem Chromecasta.

Bezpieczne uruchamianie Plex na Chromecastu

Twoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie są naprawdę ważne, a czasem pobieranie lub przesyłanie strumieniowe treści może stanowić ryzyko. Zalecamy połączenie z VPN podczas korzystania z serwera Plex lub innego komputera, którego używasz do pobierania filmów lub przesyłania strumieniowego treści.

Sieci VPN zapewniają bezpieczeństwo, szyfrując połączenie z Internetem, dzięki czemu hakerzy lub dostawca usług internetowych nie mogą szpiegować danych ani przeglądać witryn, które odwiedzasz. To również sprawia, że ​​ataki na człowieka - ukierunkowane próby hakerów kradzieży haseł i tożsamości - są znacznie, znacznie trudniejsze do przeprowadzenia.

Polecamy IPVanish jako dostawcę VPN, ponieważ ma najlepszą obsługę urządzeń do przesyłania strumieniowego. Możesz nawet skierować Chromecasta przez VPN lub chronić urządzenia do przesyłania strumieniowego Amazon Fire.

Czytniki Comparitech mogą tutaj zaoszczędzić do 60% na IPVanish.

Konfigurowanie Chromecasta

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź, czy Twój serwer Plex może komunikować się z urządzeniem Chromecast. Jeśli Twój Chromecast jest uruchomiony i potwierdziłeś, że możesz go przesłać pomyślnie, możesz przejść do następnego kroku.

Plex na Chromecastie - konfigurowanie Chromecasta

Powinieneś być w stanie otworzyć adres URL chrome: // cast w przeglądarce Chrome i wyświetl listę swoich urządzeń. Twój ekran powinien wyglądać tak jak powyżej. Jeśli tak, przejdź do następnej sekcji.

Plex na ustawieniach Chromecasta

Plex na Chromecastie - konfigurowanie Chromecasta

Ale jeśli Twoje urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane, po przejściu do chrome: // cast URL w przeglądarce Chrome, zobaczysz, że to mówi Kliknij, aby skonfigurować zamiast Gotowy do rzucenia. W takim przypadku postępuj zgodnie ze wskazówkami i kliknij link.

Plex na Chromecastie - konfigurowanie Chromecasta

Następnie kliknij Ustaw mnie przycisk.

Plex na Chromecastie - konfigurowanie Chromecasta

Zobaczysz pokrętło postępu widoczne pod zdjęciem Twojego urządzenia.

Plex na Chromecastie - konfigurowanie Chromecasta

Po komunikowaniu się urządzenia Chromecast z komputerem zostaniesz poproszony o potwierdzenie kodu w telewizorze. Kliknij Kolejny jeśli kod pasuje.

Plex na Chromecastie - konfigurowanie Chromecasta

Teraz możesz nazwać swoje urządzenie. Jeśli masz w domu więcej niż jednego Chromecasta, musisz wybrać nazwę, która poinformuje Cię, w którym pokoju się znajduje. Kliknij Kolejny przejść do konfiguracji sieci bezprzewodowej.

Plex na Chromecastie - konfigurowanie Chromecasta

Podaj dane swojej sieci bezprzewodowej i gotowe. Teraz Twój serwer Plex powinien móc rozmawiać z urządzeniem Chromecast i przesyłać strumieniowo do niego treści za pomocą interfejsu internetowego lub aplikacji mobilnych.

Plex na Chromecastie - konfigurowanie Chromecasta

Kiedy skończysz, zobaczysz Gotowy do rzucenia wyświetlane pod urządzeniem po otwarciu przeglądarki Chrome chrome: // cast. To wskazuje, że wszystko zostało poprawnie skonfigurowane.

Możesz także skonfigurować urządzenie Chromecast na smartfonie za pomocą aplikacji Google Home. Proces jest bardzo podobny do konfiguracji na komputerze, a wszystkie kroki są w zasadzie takie same.

Teraz, gdy Chromecast jest gotowy do pracy, należy zoptymalizować serwer Plex pod kątem przesyłania strumieniowego na urządzenia Chromecast.

Optymalizacja Plexa dla Chromecasta

Chromecast nie jest najmocniejszym urządzeniem do strumieniowania na rynku. Jeśli zauważysz problemy z wydajnością, takie jak jąkanie lub brak synchronizacji dźwięku, oto kilka ustawień, które możesz zmienić, aby je naprawić i poprawić odtwarzanie.

Ogólna konfiguracja

Powinieneś wprowadzić dwie zmiany w swojej ogólnej konfiguracji, aby zmniejszyć rozmiar plików, które musisz przesyłać strumieniowo na urządzenie Chromecast. Jest to pomocne, ponieważ Chromecasty mają mniejsze bufory pamięci niż urządzenia Roku lub Fire TV.

Plex na Chromecast - Konfigurowanie Plex

Zacznij od otwarcia klienta WWW Plex i kliknięcia Ustawienia pozycja w menu.

Plex na Chromecast - Konfigurowanie Plex

Następnie przewiń w dół i kliknij Transkoder pozycja w menu.

Jak skonfigurować Plex na Chromecast i jak najlepiej go wykorzystać

Zmień ogólne Jakość transkodera ustawienie na wolę kodowanie z większą prędkością. Jeśli procesor serwera Plex działa wolno, pomoże to wyeliminować buforowanie.

Plex na Chromecast - Konfigurowanie Plex

Następnie przewiń w dół i ustaw Wstępnie ustawione transkodowanie tła x264 do Średni lub wyżej. To ustawienie zmniejsza rozmiar pliku strumienia, usuwając błędy przesyłania spowodowane zbyt małą przepustowością.

Po wprowadzeniu tych zmian kliknij Zapisać i wróć do biblioteki Plex.

Optymalizacja filmów dla Plex na Chromecastu

Plex jest w stanie konwertować wideo do innego formatu dostosowanego do twojego urządzenia. Nazywa się to optymalizacją, a filmy zoptymalizowane dla Chromecasta nie buforują ani nie opóźniają.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Jeśli nadal masz problemy z przesyłaniem strumieniowym z Plex na Chromecastie, musisz wygenerować zoptymalizowaną wersję każdego filmu i pokazać, że planujesz transmisję strumieniową. W większości przypadków zmiany, które już wprowadziłeś, będą wystarczające, ale jeśli Twoje urządzenie nadal ma problemy, naprawi to.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Wybierz profil optymalizacji z menu rozwijanego. Gdy skończysz dodawać profil Chromecast w kolejnych krokach, zostanie zapisany profil, którego możesz użyć do zoptymalizowania Chromecasta w przyszłości.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Po zmianie profilu optymalizacji na Zwyczaj, spójrz na nowe opcje w menu optymalizacji. Musisz zmienić nazwę profilu na Chromecast, ustaw platformę na Android, i zmień jakość na 2 Mb / s, 720p. Można użyć wyższej jakości, jeśli masz urządzenie drugiej generacji. Ustawienie niskiej jakości zapewni, że strumień będzie odtwarzany bez pomijania.

Po zmianie tych ustawień kliknij przycisk Optymalizować przycisk, aby rozpocząć proces konwersji wideo.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Plex wyświetli komunikat informujący, że wideo jest optymalizowane dla twojego urządzenia. Kliknij link, aby monitorować postęp wideo, lub kontynuuj korzystanie z serwera Plex, aż proces się zakończy.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Możesz także monitorować postęp optymalizacji, klikając przycisk Status przycisk w prawym górnym rogu klienta internetowego Plex, a następnie wybierz Konwersja.

Gdy ekran konwersji pokaże, że optymalizacja filmu została zakończona, możesz go odtworzyć, postępując zgodnie z instrukcjami w następnym kroku.

Odtwarzanie zoptymalizowanych filmów

Po zoptymalizowaniu filmu pod kątem Chromecasta odtwarzanie go jest łatwe.

Zwróć uwagę na ikonę w lewym górnym rogu plakatu filmu. Oznacza 2 różne wersje tego samego filmu i wyraźnie wskazuje, że film ma zoptymalizowaną kopię w bibliotece.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Aby uruchomić zoptymalizowaną wersję filmu, kliknij menu „…” i wybierz „Odtwórz wersję…” z listy opcji. Wybierz wersję wideo, którą chcesz odtworzyć.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Wybierz Chromecast - 1,9 Mb / s, 720p aby odtworzyć wersję filmu zoptymalizowaną dla Chromecasta. Gdy wideo zacznie się odtwarzać, możesz przesłać je na urządzenie, postępując zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Usuwanie zoptymalizowanych filmów

Zoptymalizowane kopie prawie zawsze zajmują mniej miejsca niż wersje w pełnej rozdzielczości, ale można je usunąć, aby zwolnić miejsce na dysku. Możliwe jest usunięcie zoptymalizowanych kopii bezpośrednio z dysku, ale później trzeba wykonać pełne skanowanie biblioteki. Oto jak usunąć zoptymalizowane kopie swoich filmów za pomocą Plex.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

W interfejsie internetowym kliknij Ustawienia menu.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Kliknij Zoptymalizowane wersje z menu po lewej stronie.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Zobaczysz listę wszystkich zoptymalizowanych treści w swojej bibliotece. Możesz usunąć pliki za pomocą Czerwony X jak pokazano lub kliknij Usuń wszystkie wersje przycisk, aby usunąć wszystkie zoptymalizowane pliki jednocześnie.

Plex na Chromecast - Optymalizacja wideo dla Chromecasta

Po usunięciu elementu z listy Plex usunie zoptymalizowaną kopię filmu z biblioteki i dysku twardego. Zostaniesz poproszony o kliknięcie Usunąć przycisk, jeśli jesteś pewien.

Zoptymalizowane kopie filmów, które usuniesz w ten sposób, natychmiast znikną z biblioteki Plex.

Przesyłanie strumieniowe filmów Plex na Chromecasta

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skonfigurować Plexa dla Chromecasta i generować zoptymalizowane filmy, zaczniesz i zatrzymasz przesyłanie w ten sam sposób.

Rozpoczęcie odtwarzania

Aby rozpocząć odtwarzanie, otwórz kopię filmu, który chcesz przesłać na komputer lub urządzenie mobilne.

Plex na Chromecast - Odtwarzanie wideo na Chromecast

Kliknij Google Cast ikonę w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Odlew… z menu.

Plex na Chromecast - Odtwarzanie wideo na Chromecast

Określ Chromecasta, którego chcesz użyć.

Plex na Chromecast - Odtwarzanie wideo na Chromecast

Następnie kliknij tak gdy pojawi się monit o rozpoczęcie odtwarzania na wybranym urządzeniu Chromecast. Odtwarzanie wideo rozpocznie się natychmiast na ekranie telewizora.

Ponieważ urządzenia Chromecast nie mają pilota, musisz wstrzymać się i poszukać komputera.

Zatrzymywanie odtwarzania

Gdy będziesz gotowy całkowicie zatrzymać odtwarzanie filmu, musisz powiedzieć Google Cast, aby zakończył transmisję.

Plex na Chromecast - Odtwarzanie wideo na Chromecast

Otwórz interfejs sieciowy Plex i kliknij Google cast ikona w prawym górnym rogu ekranu.

Plex na Chromecast - Odtwarzanie wideo na Chromecast

Pojawi się menu rozwijane. W odpowiednim urządzeniu Chromecast kliknij Rozłączyć się. Odtwarzanie zostanie zatrzymane, a Chromecast powróci do ekranu głównego.

Plex to najlepszy wybór dla urządzeń Chromecast

Po kilku tygodniach testowania Plexa na Chromecastie jestem konwerterem. Jeśli masz urządzenie Chromecast, na którym polegasz podczas przesyłania strumieniowego, nie ma lepszego wyboru niż Plex. Opcje przesyłania są dobrze zintegrowane z interfejsem internetowym Plex, lepiej niż w przypadku Kodi lub innych odtwarzaczy multimedialnych. Doceniam również sposób, w jaki przesyłanie strumieniowe jest przekazywane do serwera Plex, uwalniając urządzenie mobilne.

Nie jestem pewien, czy posunę się tak daleko, aby polecić Chromecasta jako jedyne urządzenie do strumieniowego przesyłania multimediów, z takimi opcjami jak Fire Stick Amazon lub Roku Express zapewniającymi więcej opcji odtwarzania. Ale jeśli masz już Chromecasta i szukasz najlepszego sposobu strumieniowego przesyłania multimediów na telewizorze, Plex na Chromecastie jest doskonały.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 + = 18