Zde je návod, jak používat prohlížeč Kodi Github od TVAddons

hlavní stránka prohlížeče github


Až dosud museli uživatelé Kodi instalovat repozitáře nebo stahovat soubory zip z GitHubu, aby získali přístup k doplňkům. Nový nástroj GitHub prohlížeče TVAddons odstraňuje tento krok a umožňuje vám instalovat doplňky přímo z GitHubu. Není potřeba přidávat zdroj do správce souborů Kodi, není třeba sledovat, jaké addony jsou v daném repo, a není třeba stahovat z potenciálně nebezpečných zdrojů.

V tomto článku vám ukážeme, jak používat nástroj Prohlížeč TVAddons GitHub (někdy nazývaný Prohlížeč Git). Rovněž prozkoumáme reakci komunity na tento nástroj a prozkoumáme dopad, který tento nástroj bude mít na uživatele Kodi a vývojáře třetích stran. Rovněž se podíváme na některé z možných bezpečnostních problémů vytvořených instalací doplňků přímo z Githubu.

Varování: Kodi by se měl používat pouze pro obsah, ke kterému máte zákonné právo přístupu. Ani Kodi Foundation, ani Comparitech neobhajují používání Kodi pro pirátství.

Důležité: Vždy používejte VPN s Kodi

Někteří uživatelé Kodi se připojují k virtuálním privátním sítím (VPN) a skrývají neoprávněné streamování před poskytovatelem internetových služeb (ISP). Navzdory tomu mají VPN několik legitimních použití a mohou být velkým přínosem pro většinu lidí, včetně těch, kteří streamují pouze z oficiálních zdrojů.

Protože sítě VPN šifrují veškerý příchozí a odchozí síťový provoz, nemůže jej číst žádný externí pozorovatel. Tím se zabrání většině útoků Man-in-the-Middle (MitM) v získání přístupu k vašemu systému. Toto šifrování navíc brání poskytovateli internetových služeb v prodeji vašich návyků procházení nebo jejich použití k ospravedlnění omezení vašeho síťového připojení..

Každá VPN bude mít určitý dopad na vaše rychlost internetu, ale některé jsou rychlejší než ostatní. Měli byste si také uvědomit, že někteří poskytovatelé VPN vedou podrobné protokoly o navštívených webech. Lze je snadno dohledat zpět k vám. Z tohoto důvodu je důležité, abyste si vybrali poskytovatele VPN, kterému lze důvěřovat s vašimi osobními údaji.

Doporučujeme IPVanish. Má zanedbatelný dopad na rychlost internetu a nabízí stabilní připojení k serverům ve více než 50 zemích. IPVanish je téměř stejně přenosný jako Kodi a lze jej nainstalovat na PC, Amazon Firestick, Apple TV a další.

BEZPEČNÉ POUŽÍVÁNÍ KODI: IPVanish je rychlá, bezpečná a spolehlivá s více než 1200 servery po celém světě.

Jak používat prohlížeč GitHub

Než začnete používat prohlížeč GitHub, musíte nejprve nainstalovat úložiště TVAddons a nástroj Indigo. Níže vysvětlíme, jak to udělat, krok za krokem:

 1. Klikněte na ikonu ikona ozubeného kola v levé horní části hlavní stránky společnosti Kodi.
 2. Na Nabídka nastavení, vybrat Správce souborů.
 3. Uvidíte všechny aktuálně přidané zdroje. Přejděte dolů a klikněte na Přidat zdroj.
 4. Do textového pole v horní části zadejte následující text bez uvozovek „http://fusion.tvaddons.co“. Nezapomeňte uvést zdroj název (zde jsme použili Fusion, ale TVAddons je také dobrá volba).
 5. Až budete hotovi, klikněte na ikonu OK knoflík.

přidání fúze jako zdroje

Jak nainstalovat prohlížeč Git pro Kodi

Nástroj GitHub Browser je součástí doplňku Indigo a nelze jej nainstalovat samostatně. Jak nainstalovat Indigo a Git Browser, postupujte takto:

 1. Vraťte se na hlavní stránku společnosti Kodi a klikněte na ikonu Karta Doplňky.
 2. Na následující stránce klikněte na ikonu ikona pole v levém horním rohu.
 3. Vybrat Instalace ze souboru zip.
 4. Procházejte zdroji, dokud nenajdete zdroje, které jste přidali v předchozí sekci.
 5. Klikněte na něj a poté zadejte začněte zde složku. Uvnitř je pouze jeden soubor, takže kliknutím na něj nainstalujte Indigo. Pokud se nainstaluje bez problémů, zobrazí se v pravém horním rohu vyskakovací okno.
 6. Chcete-li se dostat do prohlížeče GitHub, otevřete Indigo a vyberte Instalátor doplňků. Prohlížeč je první možností na následující stránce.

Vyhledávání pomocí prohlížeče Git

Když otevřete prohlížeč GitHub, zobrazí se upozornění. To vás požádá, abyste hledali uživatelské jméno vývojáře GitHub místo jména repo nebo ID addonu. Důvod je jednoduchý; populární doplňky jsou neustále rozvětvené a přímým vyhledáním vývojáře najdete vždy nejnovější, nezměněné vydání.

upozornění github prohlížeče

Začneme hledáním konkrétního vývojáře. Klikněte na Hledat podle GitHub uživatelského jména a zadejte bez uvozovek: „tvaddonsco“. Reprezentace TVAddons jsme již nainstalovali v předchozím kroku, ale to vám umožní získat cit pro funkčnost prohlížeče GitHub. Všimněte si, že si můžete zvolit instalaci repo samotné nebo doplňků jednotlivě. Dříve, aby uživatelé nainstalovali jeden doplněk, museli by uživatelé procházet GitHub vývojáře ručně, stáhnout soubor ZIP, přidat zdroj a nakonec jej nainstalovat. Prohlížeč GitHub jako takový tento proces zjednodušuje a výrazně jej zrychluje.

Nyní zkuste nainstalovat addon. Až vyhledáte vývojáře, stačí kliknout na doplněk a potvrdit, že jej chcete nainstalovat. Pokud všechno funguje, budete mít možnost nainstalovat další doplňky nebo restartovat Kodi a dokončit instalaci.

Co to znamená pro uživatele Kodi?

Tento nástroj usnadňuje instalaci konkrétních doplňků Kodi a odstraňuje potřebu přidávat úložiště. Kodi má prosperující vývojovou scénu třetích stran, ale pro nové uživatele může být obtížné držet krok se všemi doplňky, které přesouvají umístění, jsou offline nebo aktualizovány. Díky tomu, že jediným kliknutím uživatelsky přívětivý způsob procházení a instalace nejnovější verze doplňku, by se měla snížit překážka vstupu.

Jako okrajovou výhodu může prohlížeč Github urychlit a usnadnit řešení některých běžných problémů s kodi. Zjednodušeně lze lokalizovat chybějící závislost pomocí nástroje Github Browser.

Uživatelé by však měli být opatrní, aby si neuspokojili. V minulosti jsme zaznamenali případy, kdy vývojáři GitHubu smazali svůj účet a registry třetích stran se svým uživatelským jménem. V těchto případech se třetí strana bude stále objevovat ve vyhledáváních GitHub Browser pro původního vývojáře a pravděpodobně nebude nic naznačovat, že by něco bylo v nepořádku. Chcete-li zůstat chráněni a dostávat upozornění na jakékoli hrozby, je důležité sledovat vývojové kanály sociálních médií a fóra Kodi.

MetalKettle smazal tweetMetalKettleův tweet po zjištění jeho jména GitHub byl znovu zaregistrován.

Mnoho vývojářů však nevede účty sociálních médií. V důsledku toho může být obtížné najít aktualizované a relevantní informace o vývojářích doplňků a jejich doplňcích.

Instalace doplňku pomocí prohlížeče GitHub je přesto ze své podstaty bezpečnější než instalace z úložiště. Uživatelé Kodi s povolenými automatickými aktualizacemi tradičně riskovali neúmyslnou instalaci škodlivých aktualizací. U prohlížeče GitHub je jediným způsobem, jak aktualizovat addon, nainstalovat novější verzi. Pokud nebude ohrožen účet vývojáře GitHub nebo nástroj TVAddons, neexistuje žádný způsob, jak by útočník mohl nainstalovat škodlivý kód do vašeho systému.

Co to znamená pro vývojáře společnosti Kodi?

Vydání prohlížeče GitHub ukazuje, že TVAddons je i přes probíhající soudní procesy stále rozhodnut být hlavním hráčem ve vývojové scéně. Prohlížeč GitHub umožňuje TVAddons vyhnout se hostování potenciálně porušujících autorských práv samotných. Dále. protože prohlížeč má legitimní aplikace a nezmiňuje ani nedoporučuje neautorizované doplňky, bylo by pro TVAddons obtížné žalovat se za hostování prohlížeče Github.

U vývojářů třetích stran se největší změna týká úložišť. Když byla některá úložiště vypnuta nebo opuštěna, viděli jsme menší vývojové týmy, jak se snaží najít nový domov pro své doplňky. Prohlížeč GitHub tento proces zásadně činí zbytečným, protože addony lze nyní hostovat přímo na GitHubu.

Reakce komunity na nástroj GitHub Browser

Na vydání tohoto nástroje došlo k různým reakcím. Někteří uživatelé Kodi byli zklamáni, že prohlížeč GitHub byl zabudován do doplňku Indigo a není k dispozici jako samostatný plugin. V reakci na to člen týmu TVAddons potvrdil, že samostatná verze bude k dispozici velmi brzy.

samostatné prohlášení tvaddons

Zdá se, že v souvislosti s touto funkcí existují dvě hlavní obavy komunity. První je, že uživatelská jména vývojářů třetích stran GitHub může být obtížné najít, pokud si nečtete blogy Kodi nebo je nebudete sledovat na sociálních médiích. TVAddons uvedli, že doufají, že blogy budou klást větší důraz na uvádění jmen vývojářů GitHub.

Druhým problémem je ten, který už nějakou dobu existuje. Někteří uživatelé Kodi se domnívají, že usnadněním procesu instalace doplňků se Kodi stává předmětem větší kontroly, což zase vede k tomu, že jsou doplňky stahovány offline. Je však velmi vzácné, že bude zrušen oficiální doplněk, který porušuje autorská práva. Jediným rizikovým doplňkem, který je vystaven zvýšené pozornosti médií, jsou ty, které používají neautorizované zdroje, což vývojový tým Kodi v minulosti vokálně oponoval.

Závěr

Protože nástroj pro prohlížení GitHub byl aktivní pouze několik dní, nemůžeme si být jisti, jaký bude mít dlouhodobý dopad. Pokud si to však chcete vyzkoušet, máme seznamy nejlepších doplňků Kodi pro filmy, sport (včetně Super Bowl) a karikatury.

Hledáte pokročilejšího průvodce? Můžeme vám pomoci s instalací SPMC, jedné z nejoblíbenějších vidlic společnosti Kodi, automatické synchronizace historie sledování nebo okamžitého získání titulků pro cokoli, co chcete sledovat.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

93 − 86 =