Ukládání do vyrovnávací paměti Kodi na Firestick nebo FireTV? Zde je návod, jak to opravit

Ukládání do vyrovnávací paměti Kodi na Firestick nebo FireTV? Zde je návod, jak to opravitKodi je jedním z nejjednodušších způsobů, jak nastavit vlastní domácí mediální centrum. Jedná se o bezplatný softwarový balíček s otevřeným zdrojovým kódem, který se stal známým svou obrovskou všestranností. Kodi lze instalovat na širokou škálu zařízení, včetně PC, iPhone, Raspberry Pi, flash disku, Roku, Apple TV a Amazon Fire TV nebo Firestick.


Přestože se Kodi velmi snadno instaluje a konfiguruje, někdy zjistíte, že pokud jde o přehrávání médií, existují problémy s vyrovnáváním Kodi, které vám brání získat plný zážitek. Video se může přehrávat několik sekund, než se zastaví, nebo ještě horší, nikdy nedokončí načítání na prvním místě.

V tomto článku vám vysvětlíme některé věci, které způsobují problémy s vyrovnávací pamětí Kodi, a ukážeme vám, jak tyto problémy diagnostikovat a opravit, abyste si mohli plně užít hardware, za který jste zaplatili. Některé z těchto problémů negativně ovlivňují Kodi bez ohledu na platformu, na které je nainstalován. Přenosná zařízení, jako je Amazon Firestick nebo Fire TV, však mají k dispozici méně zdrojů a pro jejich co nejefektivnější použití mohou vyžadovat další konfiguraci..

Společnost Kodi nedávno získala v médiích něco negativního renomé, ale použití je ve skutečnosti zcela legální. Problém, který sdílejí držitelé autorských práv a vývojový tým společnosti Kodi, spočívá v tom, že některé doplňky třetích stran poskytují neomezený přístup k licencovanému obsahu. Než se pokusíte používat Kodi, je nezbytné, abyste prozkoumali právní předpisy své země týkající se streamování obsahu online. Pomůže to snížit riziko náhodného uvedení do potíží. Měli byste také použít VPN, která vám pomůže vyhnout se problémům se zabezpečením, jako jsou útoky typu Man in the Middle, a zabráníte vašemu poskytovateli internetových služeb snooping na vaši aktivitu a omezení připojení. VPN může také vyřešit problémy s vyrovnávací pamětí Kodi Pokud váš poskytovatel připojení omezuje vaše připojení, více o tom později.

Mnoho sítí VPN pracuje se společností Kodi, ale IPVanish doporučujeme z několika důvodů. Je to jedna z mála sítí VPN dostatečně rychle, že se výrazně nezpomalí, je snadné ji nainstalovat na Fire Stick nebo FireTV a vaše aktivity se nezaznamenávají, takže skóre je dobré pro ochranu soukromí. Podrobněji se podíváme na VPN a na to, jak mohou zabránit ukládání do vyrovnávací paměti, dále v tomto článku.

NEJLEPŠÍ VPN PRO KODI & FIRESTICK: IPVanish se s Kodi snadno používá & Fire stick. Nabízí silné soukromí a zabezpečení s velkým počtem IP adres a serverů a další ochranu proti únikům DNS. Vysoké rychlosti. 7denní záruka vrácení peněz.

Jak opravit vyrovnávací paměť Kodi na Firestick: Stručně

Můžete snadno opravit vyrovnávací paměť Kodi, ale možná budete muset provést několik různých kroků pro řešení problémů, abyste se dostali ke kořenům problému. Chcete-li opravit vyrovnávací paměť Kodi, zkuste následující:

  1. Zkontrolujte problémy se sítí (problémy s připojením k internetu)
  2. Zkontrolujte, zda máte k dispozici šířku pásma (proveďte test rychlosti internetu)
  3. Použijte VPN, pokud problém způsobuje omezení ISP
  4. Zkontrolujte, zda vaše zařízení zvládne vyšší kvalitu streamování
  5. Používejte toky videa nižší kvality
  6. Odstraňování problémů s instalací Kodi (v případě potřeby přeinstalujte Kodi)
  7. Vyhledejte chyby pomocí průvodce nastavením
  8. Zkuste pro streamování použít jiný doplněk
  9. Vyhledejte viry nebo malware, které mohou používat vaši šířku pásma

Co způsobuje problémy s vyrovnávací pamětí Kodi?

Streamování médií z internetu může být obtížné z několika důvodů. Nejčastěji se vyskytuje problém s připojením k internetu. Tento problém se týká společnosti Kodi bez ohledu na to, které zařízení používáte, a jakmile víte, co hledat, lze ji rychle diagnostikovat. Je to tak, že vaše zařízení není dostatečně výkonné nebo není správně nakonfigurováno. Toto je obvykle problém pouze u přenosných zařízení, jako je Chromecast nebo Firestick.

Existují však i další obavy, které byste mohli chtít zvážit. To může zahrnovat problémy se serverem z webu nabízejícího videostreamy, malware pro kryptoměnu na vašem zařízení, který by mohl používat vaši šířku pásma nebo způsobovat problémy s vyrovnávací pamětí, ostatní používající vaši šířku pásma wifi nebo sítě, nebo problémy s doplňky Kodi, které používáte. Je také možné, že používáte starší verzi Kodi, která není optimalizována (aktuální stabilní verze Kodi je verze 18 Leia).

Diagnostika problémů se sítí

První věcí, kterou otestujete, je rychlost vaší sítě. Tím získáte průměrnou rychlost nahrávání a stahování během testu. Rychlost nahrávání není pro streamování důležitá, ale vysoká rychlost stahování je rozhodující. Obecně platí, že pokud je rychlost stahování příliš nízká, všimnete si problémů s vyrovnávací pamětí na streamovacích webech na všech zařízeních připojených k síti.

Co tedy představuje rozumnou rychlost sítě? Společnost Netflix doporučuje připojení alespoň 1,5 megabitů za sekundu (Mbps) pro běžné používání internetu, jako je kontrola Facebooku nebo čtení zpráv. Při streamování obsahu ve standardním rozlišení (SD) to zdvojnásobí na 3 Mbps a v případě obsahu s vysokým rozlišením (HD) se zvýší na 5 Mbps. Pokud byste chtěli sledovat show v ultra vysokém rozlišení (známé jako UHD nebo 4K), budete potřebovat neuvěřitelných 25Mbps připojení.

Pokud jste již provedli test rychlosti a zjistili jste, že vaše síť je dostatečně rychlá, pravděpodobně to bude problém s hardwarem, takže můžete přeskočit do další části.

Pokud je rychlost vaší sítě příliš nízká, měli byste zkontrolovat několik věcí. Za prvé, jakou rychlostí inzeruje váš aktuální internetový balíček? Poskytovatelé internetových služeb (ISP) často používají chytré formulace, aby vám prodali nižší rychlosti, než tvrdí, ale vaše skutečné rychlosti by měly být zhruba ve stejném parkovišti. Pokud dostáváte mnohem nižší rychlost, než za kterou zaplatíte, poznamenejte si to a v případě, že by naše další návrhy selhaly, kontaktujte svého poskytovatele služeb, protože by na jejich konci mohl být problém..

Dále zkontrolujte, zda někdo z vás doma nepoužívá internet k sledování videí, poslechu hudby nebo k uskutečňování videohovorů. Tyto činnosti využívají velkou šířku pásma a mohou výrazně ovlivnit kvalitu vašich toků Kodi. Pokud někdo tyto věci dělá, požádejte je, aby přestali a zkuste znovu použít Kodi, abyste zjistili, zda se jedná o problém.

Měli byste také zkontrolovat, jak daleko jste od routeru a modemu. Síla signálu WiFi klesá dále od zdroje, který jste, a silné stěny mohou výrazně snížit účinnost bezdrátových internetových signálů. Pokud jste připojeni k velmi slabé síti, můžete zvážit nákup WiFi opakovače nebo připojení přes ethernetový kabel, pokud to vaše zařízení umožňuje.

Za předpokladu, že síla vaší sítě je v pořádku, je na čase použít záložníka starého IT pracovníka. Zkuste vypnout router a modem u zdi, nechte jej chvíli a zapněte jej. Někdy se vyskytnou technické problémy a z jakéhokoli důvodu je může vyřešit. Až se budete moci znovu připojit k internetu, zkuste provést jiný test rychlosti a streamování na jiném zařízení, než je vaše zařízení Kodi, abyste zjistili, zda se vaše rychlost zvýšila.

Předpokládejme, že se rychlost nezlepšila a váš ISP nemá problém, máte dvě možnosti. Můžete upgradovat svůj širokopásmový balíček na ten, který poskytuje vyšší rychlosti, nebo můžete zkusit snížit kvalitu videa, které chcete streamovat. Můžete rychle zjistit, zda to funguje tím, že půjdete na YouTube a pokusíte se přehrát video v rozlišení 360p.

Odstraňování problémů s instalací Kodi

Pokud jste vyzkoušeli všechna výše uvedená řešení a stále nevidíte žádné zlepšení, pravděpodobně došlo k potížím s nastavením Firestick nebo Fire TV. Nebojte se; to se snadno vyřeší a mělo by to trvat jen několik minut.

Optimalizace Kodi pro vaše zařízení

Začneme instalací doplňku Ares Wizard Kodi. Po instalaci otevřete a klikněte na ikonu Vylepšení v horní části obrazovky. Dále klikněte na Průvodce pokročilým nastavením možnost na levé straně.

Optimalizace Kodi

Průvodce Ares nyní vysvětlí, co je mezipaměť, a navrhne pro ni doporučenou velikost na základě zařízení, které právě používáte. Přejděte dolů na stránku a klikněte na ikonu Vygenerujte nastavení knoflík. Uvidíte velikost mezipaměti, časový limit CURL a hodnoty faktoru vyrovnávací paměti, které jsou přizpůsobeny vašemu zařízení. Klikněte na tlačítko dole, které říká Použijte tato nastavení. Nakonec restartujte Kodi a zkuste znovu streamovat, abyste zjistili, zda byl váš problém vyřešen.

Používání VPN k zabránění omezení ISP

Věděli jste, že někteří poskytovatelé internetových služeb záměrně omezují internetovou rychlost svých zákazníků a snaží se jim zabránit v streamování videa? K tomuto omezení může dojít bez ohledu na to, kolik zaplatíte za balíček nebo pokud sledujete pouze obsah z oficiálních zdrojů. V podstatě mohou analyzovat váš síťový provoz a pokud vás najdou streamované video, mohou automaticky snížit vaši rychlost.

V závislosti na tom, kde žijete, můžete být zaseknuti platit peníze za službu, která nesplní vaše očekávání. Naštěstí se s tím nemusíte vyrovnat. Připojením k virtuální privátní síti (VPN) je veškerý váš internetový provoz šifrován. To brání poskytovateli internetových služeb v tom, aby přesně viděl, co děláte: vědí, že něco stahujete, ale nedokážou zjistit, zda se jedná o velký soubor nebo video data. Výsledkem je, že je méně pravděpodobné, že své automatizované nástroje použijí k omezení rychlosti internetu.

K dispozici jsou bezplatné sítě VPN, ale v minulosti se ukázalo, že některé z nich obsahují malware. I když to není viry, existuje šance, že přijdou s omezeními na šířku pásma nebo zpomalí vaši rychlost procházení na procházení, takže je důležité zvolit službu VPN, která zvládne velkou šířku pásma, kterou Kodi vyžaduje..

Doporučujeme používat IPVanish. Je to jedna z nejpopulárnějších VPN mezi uživateli Kodi a to z dobrého důvodu: IPVanish vytváří a udržuje svoji vlastní infrastrukturu. To mu umožňuje poskytovat některé z nejstabilnějších a nejvyšší rychlosti internetu jakékoli služby VPN. Nabízejí možnost připojení k serverům i ve více než 50 zemích, takže obsah uzamčený již není problém. Jednoduše se připojte k serveru v požadované zemi a můžete procházet jeho média podle obsahu vašeho srdce.

IPVanish je vážně o soukromí svých uživatelů. Neuchovávají si žádné záznamy o vašem provozu, což znamená, že i kdyby se jich váš ISP zeptal, co děláte, nemohli by říct. Navíc je to jediná velká, renomovaná VPN, která je součástí výchozího obchodu s aplikacemi Amazon Firestick a Fire TV, takže není potřeba žádná složitá konfigurace ani načítání ze strany. Stačí nainstalovat aplikaci, zadat přihlašovací údaje a jste okamžitě chráněni.

RYCHLE A SPOLEHLIVÉ: IPVanish má rozsáhlou síť serverů. Síť uncongested dosahuje dobré rychlosti. Díky silným funkcím zabezpečení a soukromí je IPVanish oblíbeným produktem Kodi a Amazon Fire Stick. 7denní záruka vrácení peněz.

Závěr

Existuje mnoho různých důvodů, proč byste se mohli setkat s vyrovnávacím problémem při používání Kodi v Amazon Firestick nebo Fire TV. Některé z nich jsou způsobeny vaší sítí nebo zásadami omezení vašeho ISP, zatímco jiné jsou způsobeny tím, že Kodi není optimalizován pro váš hardware.

Každý z těchto problémů však má jednu věc společnou: všechny jsou vyřešitelné, pokud jste ochotni investovat malé množství času. Jakmile budou tyto problémy vyřešeny, budete moci sledovat obsah na Kodi, jak budete chtít, a bez jakýchkoli nepříjemných koktání nebo ukládání do vyrovnávací paměti. Existuje technika, kterou jste použili k vyřešení těchto problémů, které jsme zde neuvedli? Pokud ano, zanechte komentář níže a zkusíme to.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =