Kodi UK Turk Playlists Add-on: co to jest i czy należy go zainstalować?

Przyjrzyjmy się niezwykle popularnemu dodatkowi Kodi UK Turk Playlist, w tym, co robi, czy warto go zainstalować, czy jest bezpieczny w użyciu i jakie alternatywy wychodzą.


Brytyjskie listy odtwarzania Turk 1

Jeśli chcesz skonfigurować zestaw kina domowego, Kodi to jeden z najłatwiejszych sposobów. Jest darmowy, open source, a co najważniejsze, można go zainstalować na wielu urządzeniach. Niezależnie od tego, czy używasz zwykłej pamięci USB, komputera z systemem Windows lub Mac, Amazon Fire TV, Roku, Raspberry Pi, iPhone lub Apple TV, możesz zainstalować Kodi i oglądać ulubione treści w ciągu kilku minut.

Istnieją dwa sposoby na osiągnięcie tego. Kodi pozwala na dostęp do treści audio lub wideo zapisanych w wewnętrznej pamięci urządzenia, ale przenoszenie dużej ilości treści na urządzenie mobilne może być w najlepszym wypadku uciążliwe. Możesz także zainstalować dodatkowe pakiety oprogramowania zwane dodatkami. Zbierają one linki do treści hostowanych online i ogólnie oferują znacznie więcej treści, niż można by zapisać lokalnie.

Jeden z najpopularniejszych dodatków firm zewnętrznych Kodi nazywa się UK Turk Playlists (czasem nazywany UK Turks Playlist). W tym artykule wyjaśnimy, czym są brytyjskie listy odtwarzania Turk i jak to działa. Zajmiemy się również niektórymi problemami z prywatnością i bezpieczeństwem, którymi dzielą się wszystkie dodatki Kodi, niezależnie od tego, czy są to oficjalne, czy zewnętrzne.

Kodi jest całkowicie legalne w użyciu, jednak niektóre dodatki podważyły ​​jego reputację, zapewniając dostęp do nielicencjonowanych treści. Prawo autorskie jest w najlepszym razie mylące, a przepisy różnią się w zależności od lokalizacji. Biorąc pod uwagę zwiększoną uwagę użytkowników Kodi, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej jest zbadanie przepisów w swoim kraju dotyczących przesyłania strumieniowego treści online.

Comparitech nie akceptuje ani nie zachęca do naruszania ograniczeń praw autorskich, w tym nielegalnego przesyłania strumieniowego za pośrednictwem Kodi. Kodi może być wykorzystywany do wielu doskonałych, legalnych celów przesyłania strumieniowego online. Proszę wziąć pod uwagę prawo, ofiary i ryzyko piractwa przed pobraniem lub przesyłaniem strumieniowym materiałów chronionych prawem autorskim bez pozwolenia. Zawsze wykonuj własne badania przed uzyskaniem dostępu do jakiegokolwiek dodatku, strumienia lub repozytorium Kodi.

Jak bezpiecznie korzystać z Kodi

W ostatnich latach wirtualne sieci prywatne (VPN) stały się czymś gorącym. Rządy na całym świecie zwiększają siłę swoich uprawnień inwigilacyjnych z uzasadnieniem, że jeśli nie masz nic do ukrycia, nie masz się czego obawiać. Jednak w dzisiejszym zawsze połączonym świecie istnieje wiele całkowicie uzasadnionych powodów, dla których osoba może korzystać z VPN, szczególnie jeśli jest użytkownikiem Kodi.

Weźmy na przykład bezpieczeństwo. Każde oprogramowanie na świecie można przejąć, mając wystarczająco dużo czasu, a dodatki Kodi nie są wyjątkiem. Podczas gdy oficjalne dodatki są zwykle tworzone przy użyciu rygorystycznych procedur bezpieczeństwa i sprawdzania poprawności, dodatki innych firm nie mają żadnego z nich i są uważane za wyższe ryzyko. Po przejściu na dodatek atakujący może mniej więcej zrobić z komputerem, od kradzieży haseł po monitorowanie działań za pomocą ataku Man-in-the-Middle (MitM).

Istnieje duża szansa, że ​​Twój własny dostawca usług internetowych (ISP) również nie jest bezstronny. Mogą sprzedawać Twoją historię przeglądania, powstrzymywać Cię przed odwiedzaniem niektórych stron internetowych, a nawet zmniejszać prędkość przeglądania, aby zniechęcić do strumieniowego przesyłania filmów online. Dotyczy to niezależnie od tego, ile pieniędzy płacisz i czy oglądasz oficjalnie licencjonowane treści, czy nie.

Istnieje jednak sposób na ochronę się przed tymi zagrożeniami. Podczas korzystania z VPN cały ruch przychodzący i wychodzący jest szyfrowany, co czyni go bezużytecznym dla każdego, kto bada Twoją aktywność online. O ile obserwator nie pracuje dla agencji rządowej, odszyfrowanie tego ruchu zajęłoby tysiące lat.

Jedna z najlepszych sieci VPN dla Kodi nosi nazwę IPVanish. W przeciwieństwie do większości konkurentów, IPVanish buduje i utrzymuje własną infrastrukturę, która pozwala im zapewniać użytkownikom najwyższe możliwe prędkości. Ta sieć VPN działa z każdym testowanym przez nas dodatkiem, a także może być instalowana na szerokiej gamie urządzeń, w tym Amazon Firestick, dzięki czemu możesz być chroniony bez względu na to, gdzie jesteś.

Ponadto IPVanish nie prowadzi żadnych dzienników ruchu. Oznacza to, że jeśli zostaną zapytani o Twoje działania, nie będą mogli powiedzieć nikomu nic o twoich nawykach przeglądania i przesyłania strumieniowego. Jeśli Twój dostawca usług internetowych nie wie, co robisz, nie będzie automatycznie ograniczać prędkości Internetu, więc VPN może faktycznie zapobiec buforowaniu i poprawić jakość korzystania z Kodi.

Oferta czytelnika: zaoszczędź 60% na rocznym planie IPVanish tutaj.

Czym jest dodatek Kodi UK Turks Playlist?

Playlista UK Turks 2

Brytyjskie listy odtwarzania Turk to zewnętrzny dodatek Kodi, który oferuje zarówno kanały telewizyjne na żywo, jak i treści na żądanie. Ten dodatek nazywany jest skrobaczką linków: zbiera linki z różnych stron internetowych do przesyłania strumieniowego i agreguje je w jednym miejscu dla łatwiejszego dostępu.

Biblioteka multimediów tego dodatku jest znacznie lepiej zorganizowana niż biblioteka jego rywali. Jednak zdecydowana większość z nich jest nielicencjonowana. Nie ma sposobu, aby wyświetlić listę dostawców treści, więc nie można dodawać żadnych własnych ani wyłączać tych, którzy udostępniają nielicencjonowane treści.

Trzeba przyznać, że istnieje dedykowana sekcja filmów sprzed 1950 roku. Bardziej prawdopodobne jest, że będą one w domenie publicznej. Nie ma jednak ostatecznej listy wszystkich takich tytułów i dlatego nie można potwierdzić, że cała treść w tej sekcji jest licencjonowana. Co ciekawe, ta sekcja zawiera niektóre media z lat 50. XX wieku, takie jak 1959 Atak gigantycznych pijawek (która jest domeną publiczną), więc może być mniej zorganizowana niż się wydaje.

Twórcy Kodi UK Turks Playlist nie mają dedykowanej strony internetowej ani profilu na Facebooku. Istnieje grupa Discord i grupa Telegram, którą rzekomo prowadzą, ale nie byliśmy w stanie potwierdzić, że to naprawdę oni. Ponieważ większość forów nie zezwala swoim członkom na omawianie dodatków innych firm, gdyby ten dodatek miał zostać przejęty, istnieje duża szansa, że ​​nie będziesz wiedział, dopóki Twój system nie będzie już zagrożony.

Z powyższych powodów nie zalecamy użytkownikom Kodi instalowania lub przesyłania strumieniowego treści za pomocą brytyjskich list odtwarzania Turk.

Alternatywy dla dodatku UK Turks Playlist

Użytkownicy Kodi, którzy chcą przesyłać oficjalnie licencjonowane treści za pomocą brytyjskiej listy odtwarzania Turks, męczą proces sprawdzania, czy każdy tytuł jest własnością publiczną, czy nie. Istnieje kilka innych dodatków, które usuwają wszelkie wątpliwości, udostępniając tylko legalne treści, niezależnie od tego, czy są to filmy, programy telewizyjne czy muzyka.

PlayOn

playon

PlayOn to jeden z najlepszych sposobów łączenia treści z kilku różnych platform przesyłania strumieniowego w Kodi. Będziesz potrzebować subskrypcji PlayOn (2,50 USD miesięcznie) oraz jednej dla każdej usługi, z której chcesz korzystać. Nadal będzie to prawdopodobnie kosztować mniej niż pakiet telewizji kablowej. Jeśli nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz skorzystać z 30-dniowej polityki zwrotu pieniędzy PlayOn, więc naprawdę nie ma nic do stracenia, wypróbowując ją.

PlayOn nie tylko dostarcza treści. Umożliwia także automatyczne pomijanie reklam i nagrywanie multimediów bezpośrednio na komputer z systemem Windows. Nagrania są zapisywane w formacie .MP4, dzięki czemu są bardzo przenośne po fakcie i można je oglądać na prawie każdym nowszym urządzeniu.

Dodatek PlayOn Kodi Kodi można znaleźć w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi.

FilmOn.TV

filmon

FilmOn.TV to usługa, która umożliwia użytkownikom dostęp do kanałów telewizyjnych na żywo i kanałów radiowych z całego świata. Wszystkie oferowane strumienie są całkowicie legalne. Chociaż niektóre z nich wymagają subskrypcji FilmOn, istnieją dziesiątki, które nie.

Chociaż ten dodatek zapewnia transmisje z wielu krajów, nigdy nie jest trudno znaleźć treść, której szukasz. Lista strumieni jest uporządkowana według kraju pochodzenia, a także według gatunku, dzięki czemu można szybko znaleźć kanał nadający w swoim ojczystym języku.

Uwzględniono każdy gust: FilmOn oferuje wszystko, od wiadomości politycznych po horror vintage, a nawet ma niewielki wybór treści na żądanie, gdy nie możesz znaleźć niczego, co chcesz obejrzeć na żywo.

Dodatek FilmOn.TV dla Kodi można znaleźć w repozytorium wideo kategorii SuperRepo.

SoundCloud

chmura dźwiękowa

SoundCloud to platforma, która pozwala użytkownikom dzielić się własnym, oryginalnym dźwiękiem. Jest to jedno z najlepszych miejsc na znalezienie nowych i nadchodzących artystów, a dzięki temu dodatkowi możesz uzyskać dostęp do obszernej biblioteki bezpośrednio przez Kodi.

Ten dodatek daje możliwość słuchania trendów i pozwala wyszukiwać treści według gatunku. Dzięki umowie z wieloma firmami nagraniowymi użytkownicy SoundCloud mogą teraz przesyłać własne remiksy licencjonowanych treści. Możesz nawet słuchać piosenek, które już znasz, choć z nowym akcentem.

To nie tylko muzyka; dostępne są również podcasty, audiobooki i segmenty informacyjne. To sprawia, że ​​SoundCloud jest dobrym wyborem dla każdego użytkownika Kodi, który szuka wszechstronnego, niezawodnego i, co najważniejsze, legalnego dodatku audio.

Dodatek Kodi SoundCloud można znaleźć w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi.

Przeglądarka Reddit

przeglądarka reddit

Reddit to jedna z najpopularniejszych stron internetowych na świecie, w wyniku czego stale udostępniana jest nowa treść. Nic dziwnego, że istnieje dodatek o nazwie Reddit Viewer, który pozwala przeglądać Reddit bezpośrednio przez Kodi.

Ten dodatek jest wstępnie skonfigurowany z niektórymi największymi subredditami opartymi na wideo, które już zostały dodane, ale możesz też szybko i łatwo dodać własne. Można również dodawać użytkowników do tej listy, pokazując wszystkie wątki, do których się przyczynili.

Reddit Viewer ma kilka dość szczegółowych opcji. Istnieją filtry, które pozwalają ukryć posty na podstawie ich typu treści, oceny dojrzałości lub subreddita, z którego pochodzą. Pozwala to stworzyć naprawdę spersonalizowany widok Reddit, który można łatwo obsługiwać, nawet przy użyciu pilota telewizora.

Dodatek Kodi Reddit Viewer można znaleźć w oficjalnym repozytorium dodatków Kodi.

Przegląd i obawy dotyczące prywatności

Dodatek Kodi UK Turks Playlist oferuje niewiele użytkownikom szukającym legalnych źródeł treści. Zamazuje własne wody, włączając potencjalnie nielicencjonowane treści po 1950 roku do jednej z niewielu kategorii, które obejmują tytuły domeny publicznej.

Ponieważ jest to dodatek innej firmy, istnieje większe ryzyko przejęcia go niż oficjalny, a biorąc pod uwagę, że programiści mają ograniczony dostęp do swojego konta w mediach społecznościowych, nie ma możliwości sprawdzenia, czy dodatek został przejęto bez zaufania potencjalnie niewiarygodnych źródeł.

Jeśli weźmiesz pod uwagę, że dostępne są oficjalne źródła prawie każdego rodzaju treści - wiele z nich ma bezpłatny dostęp - dodatek Kodi UK Turks traci znaczną część swojego blasku. Przy zwiększonym ryzyku, jakie oferuje ten dodatek, uważamy, że użytkownikom Kodi lepiej skorzystałaby oficjalnie licencjonowana alternatywa.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 6 =