Kodi nefunguje? Jak opravit běžné problémy s Kodi

Jak opravit problémy s Kodi


Vždy, když se Kodi dostane do problému, je vždy nepříjemné, zejména proto, že může být obtížné sami najít hlavní příčinu problému. Přestože nejčastější rada je „zkontrolovat protokoly Kodi“, není to vždy užitečné, protože protokoly jsou navrženy s ohledem na odborníky.

Dobrou zprávou je, že většinu problémů společnosti Kodi lze obvykle vyřešit během několika minut. Tato příručka vám pomůže vyřešit a vyřešit některé z nejčastěji se vyskytujících problémů Kodi. S trochou štěstí bude váš problém vyřešen a můžete se vrátit ke sledování svých oblíbených televizních pořadů a filmů v klidu.

Mezi problémy Kodi, na které můžete narazit, patří:

  1. Kodi se při načtení zhroutí
  2. Doplňky se neodstraní
  3. Problémy s hardwarovou akcelerací
  4. Problémy s vyrovnávací pamětí Kodi
  5. Video koktání
  6. Černá obrazovka nebo prázdná obrazovka
  7. Kodi během přehrávání zamrzne
  8. Hledání Kodi nefunguje na doplňcích
  9. HD a 4K proudy koktání
  10. …a více!

Poskytneme několik pokynů, pokynů a nahlédnutí do běžných problémů, s nimiž se můžete při používání Kodi setkat.

Je důležité si uvědomit, že doplňky třetích stran jsou méně stabilní než oficiální doplňky. Jsou notoricky nespolehlivé a často přicházejí s vlastními problémy. Doplňky třetích stran navíc obvykle používají nelicencované zdroje. Z těchto důvodů doporučujeme našim čtenářům, aby používali pouze oficiální doplňky a pokud možno hledali řádně licencovaný obsah.

Varování: Kodi by se měl používat pouze pro obsah, ke kterému máte zákonné právo přístupu. Ani Kodi Foundation, ani Comparitech neobhajují používání Kodi pro pirátství.

Proč byste měli vždy používat VPN s Kodi

Sítě VPN se často používají ke skrytí nelicencovaného streamování od poskytovatele internetových služeb uživatele (ISP). Navzdory tomu může použití VPN značně prospět lidem, kteří používají pouze oficiální zdroje streamování.

VPN fungují tak, že šifrují internetový provoz uživatele. Tím se zabrání přístupu vnějšího pozorovatele. To způsobí, že většina útoků typu Man-in-the-Middle je zbytečná, a také brání poskytovateli internetových služeb v omezení vašeho připojení na základě vašich zvyklostí procházení..

Každá VPN zpomalí vaše připojení do určité míry, takže je důležité najít takové, které má minimální dopad na rychlost prohlížení. Někteří poskytovatelé VPN také vedou podrobné záznamy o vašich aktivitách. Tím se výrazně snižuje úroveň soukromí, kterou můžete očekávat od vaší VPN.

Doporučujeme používat IPVanish. Nabízí rychlé a trvale stabilní připojení k serverům po celém světě. Dále je to jedna z nejjednodušších sítí VPN pro instalaci na Amazon Firestick nebo jinou mobilní platformu a neuchovává žádné záznamy o síťovém provozu.

NEJLEPŠÍ VPN PRO KODI: IPVanish je naše nejlepší volba. Má velkou netestovanou síť serverů a dosahuje dobré rychlosti. Díky silným funkcím zabezpečení a soukromí je IPVanish oblíbeným pro uživatele Kodi a Amazon Fire TV Stick. Vyzkoušejte to bez rizika se 7denní zárukou vrácení peněz.

Jaké jsou některé z nejčastějších problémů společnosti Kodi?

Kodi je jedním z nejprenosnějších softwarových balíčků mediálních center a lze jej nainstalovat na velké množství zařízení, včetně Roku, Apple TV a Nvidia Shield. Přestože Kodi funguje na všech platformách podobným způsobem, každé zařízení má různé systémové prostředky, složky uživatelských profilů a podprogramy. To může ztížit řešení Kodi. Můžete se například setkat s problémy při pokusu o opravu Kodi ve vašem Firesticku, ke kterému nikdy nedochází ve verzi softwaru vašeho softwaru pro Android. I když níže uvedená řešení fungují ve většině případů, nemůžeme zaručit, že budou řešit hlavní příčinu problému ve všech instalacích Kodi..

Kodi neustále havaruje, mrazí nebo pozastavuje

Odstraňte nedávno nainstalované doplňky, aktualizace nebo sestavení

Pokud Kodi neustále havaruje nebo mrzne, je to jisté znamení, že se něco pokazilo. Nejprve zvažte, kdy tento problém začal a jaké byly vaše kroky těsně před tím. Pokud problém začal po instalaci konkrétního doplňku, zkuste jej odinstalovat a zjistit, zda problém přetrvává. Stejně tak, pokud jste právě nainstalovali aktualizaci addonu nebo přizpůsobené sestavení Kodi, možná budete chtít odinstalovat a odstranit ji jako potenciální příčinu.

Zakázat hardwarovou akceleraci

Hardwarová akcelerace je jednou z hlavních příčin havárií společnosti Kodi, zejména v systému Android. Můžete zkusit tuto možnost vypnout a zjistit, zda problém nezmizí. To je jednoduché: na domovské obrazovce Kodi klikněte na ikonu Ozubené kolo ikonu přejděte do nabídky nastavení.

Zakázat hardwarovou akceleraci společnosti Kodi

Poté klikněte na Nastavení přehrávače. Ve spodní části stránky najdete další ikona ozubeného kola vedle něj slovo „Základní“. Klikněte na toto třikrát a mělo by se změnit na „Expert“. Nyní zvýrazněte Video přejděte na konec seznamu vpravo a deaktivujte Povolit hardwarovou akceleraci - DXVA2 volba. Restartujte Kodi a zjistěte, zda havárie přetrvává.

Vymažte mezipaměť Kodi

Když Kodi přehrává streamovaná videa, stáhne se do mezipaměti po několika sekundách. To umožňuje rychlejší přístup a plynulejší streamování. Když se však mezipaměť zcela zaplní, může to způsobit, že se Kodi chová erraticky. Choppy video je známkou toho, že se vyrovnávací paměť zaplňuje, a přestože se vyrovnávací paměť obvykle vyprázdní, někdy je třeba ji vyprázdnit ručně.

Kodi nemá žádné vestavěné nástroje, které by vám to umožňovaly, takže budete muset nainstalovat doplněk Indigo z repozitáře TVAddons. Po instalaci klikněte na ikonu Nástroje pro údržbu kartu, pak Vyčistit mezipaměť tlačítko vpravo.

Kodi nefunguje? Jak opravit běžné problémy s Kodi

Pokud hledáte jinou možnost údržby, TVAddons také nabízí doplněk s názvem Indigo, který funguje podobně. Naleznete zde nástroj pro zúčtování mezipaměti.

Přeinstalujte Kodi

Pokud výše uvedené kroky váš problém nevyřeší, můžete zvážit novou instalaci Kodi. Můžete to udělat ručně stažením preferované verze z https://kodi.tv/download nebo pomocí možnosti Obnovení továrního nástroje nástroje Indigo, které najdete pod položkou Nástroje pro údržbu tab.

Streamy Kodi se vůbec nebudou hrát

Existují tři hlavní důvody, proč se proud nemusí načíst. Nejprve se ujistěte, že jste připojeni k internetu. Je to dost jednoduché: bez přístupu k internetu nemůžete sledovat videa hostovaná online.

Doplněk již nemusí fungovat. Vývojové týmy bohužel stále přicházejí a odcházejí, často kvůli hrozbě právní žaloby. V takových případech nebudete moci nainstalovat nové addony z daného repa a addony, které již máte, se mohou stát nestabilními nebo odmítnout fungovat.

Nejčastěji k této chybě dochází, když se pokoušíte získat přístup k službě uzamčené oblasti mimo její požadovanou zemi. Pokud se například pokoušíte použít doplněk WWW pro iPlayer z Velké Británie, streamy se nenačtou. Tato omezení můžete obejít připojením k serveru VPN v příslušné oblasti před zahájením doplňku.

Kodi havaruje a restartuje se neustále

Existuje několik důvodů, proč by se Kodi mohl zaseknout ve smyčce crash / reboot. Pokud jste v poslední době nainstalovali vlastní sestavení, může to být viník a mělo by být odstraněno pomocí nástroje Indigo. Pokud to váš problém nevyřeší, zkuste počítač odpojit od internetu.

Důvod, proč to navrhujeme, je ten, že závislost URLResolveru často způsobuje problémy a pokud Kodi nemá přístup k internetu, nemůže dělat svou práci. Pokud to zastaví váš problém s pádem, zkuste jej aktualizovat kliknutím na ikonu ikona ozubeného kola na hlavní obrazovce Kodi Nastavení systému. Dále přejděte dolů na ikonu Doplňky a klikněte na Správa závislostí. Klikněte na URLResolver, potom klikněte na Aktualizace. Pokud to nefunguje, můžete odinstalovat doplňky, dokud nenajdete toho, kdo je odpovědný za havárie, nebo stačí přeinstalovat Kodi a začít znovu s čistým štítkem.

Kodi se nemůže připojit ke zdroji

Úložiště Kodi se obvykle instaluje zadáním cesty ke zdroji. Někdy možná zjistíte, že jakmile bude zdroj přidán, zobrazí se vám vyskakovací okno s informací, že k němu nelze přistupovat.

To je obvykle způsobeno nesprávnou zdrojovou adresou. Zkontrolujte ji a ujistěte se, že jste ji zadali správně. Mezi běžné chyby patří pravopisná nesprávnost, nepoužívání správných písmen (např. Vkládání velkých nebo malých písmen, do kterých nepatří), zapomnění zahrnout „http: //“ na začátku a v některých případech chybějící příponu repo souboru.

Pokud byla adresa zadána správně, častěji než ne, úložiště bylo offline nebo přesunuto na novou adresu. Můžete to vyzkoušet otevřením zdrojové adresy v prohlížeči; pokud je složka prázdná nebo nebyla nalezena, je to kořen problému. Zkuste prozkoumat repo, abyste zjistili, zda bylo přesunuto, ale mějte na paměti, že alternativní hostitelé nejsou vždy důvěryhodní.

Společnost Kodi nemůže nainstalovat addon

Pokud se vám podařilo nainstalovat repo, ale addon se nepodaří nainstalovat, existuje několik možných příčin. Doplněk mohou být jeho vývojáři zastaralí nebo již nebudou podporováni. V tomto scénáři můžete udělat jen velmi málo. Starší verze mohou být stále hostovány jinde, ale tyto nejsou zaručeně funkční a čím starší je addon, tím větší riziko představuje pro váš systém při instalaci.

Starší doplňky navíc nemusí fungovat s novějšími verzemi Kodi. Nové verze Kodi změnily způsob, jakým software čte a zpracovává addon kód, takže některé starší addony zastaraly novější verze Kodi (například mnoho addonů přestalo fungovat po vydání Kodi 18).

Je také možné, že addon odinstaloval závislosti. Toto jsou další addony, které jsou potřebné pro fungování původního addonu. Doplňky, které mají tyto závislosti, však nejsou oficiální a představují významné riziko pro zabezpečení vašeho systému. Z tohoto důvodu bychom se raději měli vyhnout jejich instalaci.

Nakonec je možné, že tento konkrétní doplněk nebude fungovat s vaší verzí Kodi. Například donedávna uživatelé LibreELEC nemohli nainstalovat doplněk Netflix, protože se spoléhali na soubory, které nebyly přítomny na platformách s dostatečným počtem operačních systémů.

Nelze odinstalovat nebo odstranit doplňky Kodi

Někdy můžete najít sestavení nebo konkrétní doplněk Kodi způsobuje konflikt s instalací Kodi. Pokud k tomu dojde, můžete se pokusit načíst Kodi, ale nechat jej pokaždé. Naštěstí lze doplňky Kodi odstranit z vnějšku rozhraní Kodi.

Potřebujete-li odstranit doplněk Kodi, můžete některé z nich provést % APPDATA% \ Kodi \ addons \ složku.

Chcete-li najít ve vašem systému, proveďte následující:

 • Přejděte na jednotku C :.
 • Klikněte na Users
 • Vyhledejte název uživatelského účtu, který používáte pro svůj počítač, a vyberte jej
 • Klikněte na Data aplikací

odstranit kodi addony

 • Klikněte na Roaming
 • Vybrat Kodi složku

odstranit kodi addony

 • Nyní vyhledejte konkrétní plugin způsobující problémy a odstraňte jej přímo z této složky

Pokud si nejste jisti, který plugin způsobuje problém, zkuste odstranit naposledy nainstalované doplňky nebo úložiště a načíst Kodi, abyste zjistili, zda funguje. Pokud nejhorší dojde k nejhoršímu, můžete odstranit tolik doplňků nebo úložišť, kolik je třeba, aniž by to poškodilo vaši základní instalaci Kodi. Možná však budete muset později znovu nainstalovat své doplňky.

Video často koktají nebo se načítají na dlouhou dobu

Většinu času, slabý signál sítě nebo nízké rychlosti internetu jsou příčinou problémů se streamováním. Toto je podrobněji popsáno v našem článku o vyrovnávací paměti Kodi, takže by mohlo být dobré začít tam.

Pokud nemůžete najít žádné problémy s vaší sítí, může to být další příčina. Někteří poskytovatelé obsahu omezují přístup ke svým videím pomocí procesu známého jako geo-lock nebo region-lock. Toto zkontroluje IP adresu kohokoli, kdo se pokouší zobrazit obsah, a odmítne připojení, pokud IP adresa není z konkrétního místa.

Dobrou zprávou je, že se to dá snadno obejít. Uživatelé mohou připojit svou virtuální privátní síť (VPN) k serveru na správném místě a budou mít přístup k dříve omezeným médiím. Správný server, ke kterému se chcete připojit, je obvykle celkem zřejmý: BBC blokuje každého, kdo není ve Velké Británii, NBC blokuje uživatele mimo USA atd..

Videa vypadají podivně nebo jsou barvy vypnuté

Problémy s barvami jsou mnohem méně běžné a nejsou pro Kodi nutně jedinečné. Pokud jsou barvy mírně vypnuté, je problém pravděpodobně způsoben nesprávným nastavením monitoru. Tento problém není vždy zřejmý a může být patrný pouze u vybraných videí.

Nesprávné nastavení videa KodiPříklad nesprávného nastavení videa v Kodi

Je to proto, že barevný profil každého monitoru je jiný. Většina bude mít na přední straně tlačítko, které umožňuje přístup k nabídce možností obrázku. Pokud je však váš monitor správně nakonfigurován, existují i ​​jiná možná řešení.

Pokud je vaše video příliš velké nebo příliš malé, pravděpodobně došlo k přiblížení nebo oddálení náhodně. Během přehrávání videa klikněte na ikonu ikona ozubeného kola. Poté klikněte na Nastavení videa. Podívejte se na Velikost přiblížení možnost - pokud jde o něco jiného než 1,0, je to problém. Ujistěte se, že Režim prohlížení je také nastavena na „Normální“.

Také se vyplatí zkontrolovat Jas a Kontrast hodnoty. Mělo by to být 50%, a pokud tomu tak není, pravděpodobně způsobí, že vaše video vypadá podivně.

Vyhledávání doplňků Kodi a datové proudy nefungují

Existuje málo známá chyba, která může způsobit, že vaše doplňky Kodi nebudou provádět vyhledávání, aktualizace nebo datové proudy správně. Můžete například zjistit, že některé doplňky nemohou vytáhnout žádný novější nebo starší obsah, i když by měl být běžně dostupný. Pokud je tomu tak, zkuste zkontrolovat svůj datum a čas zařízení.

Zejména pokud používáte nákup set-top boxu přes Amazon nebo eBay, je zde šance, že datum a čas jsou nesprávné. Kodi a jeho doplňky využívají systémové datum a čas pro správné načítání dat. Pokud jsou tyto informace nesprávné, můžete vyhledávání v doplňku vyvolat špatné výsledky nebo omezené výsledky a může to mít dokonce dopad na vaše streamování nebo aktualizace doplňků..

Problémy s černou obrazovkou Kodi nebo prázdnou obrazovkou

Existuje několik problémů, které by mohly způsobovat černou obrazovku při spuštění, nebo vytvořit prázdnou obrazovku během běžného provozu Kodi.

Jeden se týká těch, kteří přecházejí z Kodi 16 na verzi 17+. Změna z oblasti Confluence na novou kůži v ústí může způsobit, že dojde k některým chybám souvisejícím s Addons.db soubor.

V důsledku toho je oprava tohoto problému odstranit Addons.db soubor, který pouze ukládá do mezipaměti informace o vašich doplňcích. Nebojte se, smazání souboru neodstraní žádný z vašich doplňků.

Tento soubor najdete v následujících umístěních podle operačního systému:

 • Android: Android / data / orgkodi / files / .kodi / userdata / Database
 • Okna: Klepněte na tlačítko Start a zadejte% APPDATA% \ kodi \ userdata \ Database
 • Mac: / Users / [YOURUSERNAME] / Library / Application Support / Kodi / userdata / Database
 • Linux: ~ / .kodi / userdata / Database
 • iOS: / private / var / mobile / Library / Preferences / Kodi / userdata / Database
 • OpenElec / LibreElec: / storage / kodi / userdata / Database

Pokud používáte krabici Android nebo Amazon Firestick, možná budete chtít Vynucené zastavení Kodi a pak Vyčistit mezipaměť v nastavení aplikace. To by také mělo pomoci objasnit tento problém.

Hledání Kodi nefunguje na doplňcích

Pokud jste používali Kodi v.18 Leia, možná zjistíte, že funkce vyhledávání ve vašich doplňcích nefunguje. Důvodem je, že možná používáte doplňky, které nebyly pro Kodi 18 správně aktualizovány.

Pokud používáte funkci vyhledávání addonů, tyto informace do mezipaměti ukládají informace, abyste mohli snadno získat výsledek z vyhledávání. Kodi 18 mění některé požadavky na kód Python pro vyhledávací funkci, takže je zajištěno, že jakýkoli doplněk, který není správně aktualizován tak, aby odpovídal, nebude mít vestavěnou vyhledávací funkci funkční.

Neexistuje nic, co by uživatelé mohli udělat pro vyřešení tohoto problému. Musíte počkat, až vývojáři doplňků aktualizují svůj kód.

Většina doplňků dosud nebyla oficiálně aktualizována, aby fungovala s Kodi verzí 18, takže možná budete muset počkat trochu déle, nebo pokračovat v používání Kodi verze 17.6 Krypton, dokud nebude řádně aktualizováno více doplňků.

HD a 4K streamů studdering

S proudy koktání existuje řada problémů. Například vaše internetová rychlost nemusí být dostatečně rychlá na to, aby zvládla 4K nebo HD stream, a to může mít za následek více vyrovnávací paměti. Zejména u 4K však existuje velká šance, že vaše zařízení nebude schopno zpracovat video ve vyšší kvalitě.

Proveďte rychlé vyhledávání Google konkrétního zařízení. Zvláště pokud používáte Kodi na Firestick, pokud se pokoušíte zpracovat 4K toky, dostanete koktání. To platí také, pokud máte starší Firestick a snažíte se získat proudy 1080p.

V říjnu vyjde nová hůl Amazon Fire TV, která bude schopna zpracovat 4K proudy. Fire TV Stick 4K bude k dispozici 31. října.

Závěr

Vzhledem k tomu, že Kodi lze instalovat do celé řady různých zařízení, je to ve skutečnosti jednodušší, než byste čekali při řešení problémů. Ve skutečnosti lze nejčastěji vidět Kodi problémy vyřešit relativně rychle. Mimochodem, pokud narazíte na problémy s Kodi na Fire TV Stick, máme pro vás článek o odstraňování problémů. Doufejme, že vám tento průvodce pomohl vyřešit váš problém. Pokud existuje rychlá oprava, kterou jste zjistili, že jsme ji nezmínili, neváhejte a dejte nám vědět v komentářích.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =