Kodi na vašem Firesticku nefunguje? Vyzkoušejte tyto snadné opravy (aktualizováno 2020)

kodi nefunguje na vašem firestick - zkuste tyto snadné opravy


Amazon Fire TV Stick se docela pravděpodobně stal nejoblíbenějším zařízením pro uživatele Kodi. Fire Sticks jsou levné, přiměřeně výkonné, snadno se nastavují a používají a usnadňují instalaci Kodi. Ale pokud jde o Kodi, pravděpodobně nebudete mít od Amazon podpory žádnou pomoc, pokud narazíte na problémy. A protože Kodi je bezplatný projekt s otevřeným zdrojovým kódem, tým za softwarem nemá prostředky, které by se mohl věnovat oddělení zákaznických služeb na plný úvazek..

Odstraňování problémů Kodi může být obtížné, protože mohou nastat problémy v jedné z několika různých vrstev. Je na vás, abyste zjistili, zda je problém způsoben vaší sítí, Fire TV Stick, aplikací Kodi, doplňkem, který se pokoušíte použít, nebo zdrojem, ze kterého se doplněk snaží streamovat..

V tomto článku se budeme zabývat některými běžnými problémy, se kterými se uživatelé Kodi setkávají na svých Amazon Fire Fire Sticks, a jak je vyřešit. Všechny rady jsou pro Kodi 18.5 Leia, ale možná zjistíte, že funguje i v jiných verzích. Pokud používáte Kodi, ale nikoli Fire TV, podívejte se do našeho článku o obecnějších problémech a opravách Kodi.

Nejprve vyřešte problém

Bez ohledu na to, s jakým problémem se můžete setkat s Kodi, prvním krokem je řešení problémů a nalezení místa, odkud pochází. Musíme určit rozsah problému, tj. Zda je omezen na konkrétní doplněk, aplikaci Kodi, Fire TV Stick nebo vaše připojení k internetu..

 1. Zkontrolujte připojení k internetu. Otevřete Wi-Fi nabídku Fire TV a ujistěte se, že jste připojeni k internetu.
 2. Zkuste jinou aplikaci pro streamování, jako je YouTube, a zjistěte, zda je problém omezen na Kodi.
 3. Zkuste streamovat z jiného doplňku.
 4. Připojte se k VPN a zkontrolujte, zda váš poskytovatel internetových služeb blokuje zdroje Kodi. Doporučujeme IPVanish.

IPVanish je VPN, která vám nejen pomůže vyřešit problémy, ale může také chránit vaše soukromé informace a Fire TV Stick před hackery a snoopery. Síť VPN šifruje veškerý internetový provoz zařízení a směruje jej prostřednictvím zprostředkujícího serveru na vybrané místo. Tím se zabrání poskytovateli internetových služeb a komukoli jinému, aby byl schopen selektivně omezovat šířku pásma, aby mohl diskriminovat konkrétní aplikace a zdroje..

Doporučujeme čtenářům používat VPN kdykoli používají Kodi. IPVanish poskytuje rychlost a stabilitu nezbytnou pro zajištění vysoce kvalitního toku s minimální vyrovnávací pamětí.

NEJLEPŠÍ VPN PRO Kodi & Uživatelé Fire TV Stick: IPVanish je naše nejlepší volba. Má velkou netestovanou síť serverů a dosahuje dobré rychlosti. Díky silným funkcím zabezpečení a soukromí je IPVanish oblíbeným pro uživatele Kodi a Amazon Fire TV Stick. Vyzkoušejte to bez rizika se 7denní zárukou vrácení peněz.

Univerzální oprava: Odinstalujte, znovu nainstalujte a aktualizujte

Mnoho problémů s Kodi lze vyřešit pomocí primitivní, ale efektivní metody: odinstalovat a znovu nainstalovat. Pokud se jedná o konkrétní doplněk, se kterým zápasíte, jednoduše jej odinstalujte a znovu nainstalujte. Pokud jde o problém Kodi, odinstalujte a znovu nainstalujte Kodi.

Nezapomeňte také aktualizovat své doplňky a úložiště. Zastaralý repo nebo addon může způsobit chyby závislosti a další problémy. Předpokládáme, že víte, jak nainstalovat repozitáře a doplňky, ale ukážeme vám, jak je aktualizovat nebo odebrat.

Aktualizace nebo odebrání úložiště Kodi:

 1. Jít do Doplňky (jen přejděte dolů k němu v levém postranním panelu, neklikejte na něj)
 2. Vybrat Instalace z úložiště
 3. Dlouze stiskněte repo, které chcete aktualizovat nebo odebrat, a vyberte Informace z kontextové nabídkykodi repo informace
 4. Vybrat Aktualizace nebo Odinstalovatkodi noobs a blbci

Aktualizace nebo odebrání doplňků:

 1. Jít do Doplňky
 2. Dlouho stiskněte addon, který chcete aktualizovat, a vyberte Informace z kontextové nabídky.kodi informace
 3. Vybrat Aktualizace nebo Odinstalovatkodi update bbc iplayer www

Při spuštění dojde k chybě černé obrazovky nebo aplikace

Problém: Po spuštění Kodi načte buď prázdnou černou obrazovku, nebo okamžitě skončí a vrátí se zpět na domovskou obrazovku Fire TV.

Řešení: K této chybě často dochází, když je mezipaměť aplikace příliš plná na to, aby se mohla spustit Kodi.

Zde je návod, jak opravit černou obrazovku nebo selhání aplikace při spuštění Kodi:

 1. Podržte Domov na dálkovém ovladači Fire TV
 2. Jít do Nastavení > Aplikace > Správa nainstalovaných aplikací
 3. Vybrat Kodi
 4. Vybrat Vynucené zastavení, pak Vyčistit mezipaměť 
 5. Zpátky do Domov obrazovku a spuštění Kodi znovu

Zobrazí se zpráva „Příprava na první spuštění“ kvůli právě vymazané mezipaměti a Kodi by pak měl běžet normálně. Pokud to nepomůže, přejděte do této části a zkuste odebrat určený databázový soubor.

Zakázat hardwarovou akceleraci

Hardwarová akcelerace je hlavní příčinou havárií společnosti Kodi, zejména v systému Android. Můžete to zkusit vypnout a zjistit, zda problém nezmizí. Na domovské obrazovce Kodi klikněte na ikonu Ozubené kolo ikonu přejděte do nabídky nastavení.

Zakázat hardwarovou akceleraci společnosti Kodi

Dále vyberte Nastavení přehrávače. Ve spodní části stránky je další ikona ozubeného kola vedle něj slovo „Základní“. Klikněte na toto třikrát a „Základní“ by se mělo stát „Expert“. Zvýrazněte Video přejděte na konec seznamu vpravo a deaktivujte Povolit hardwarovou akceleraci - DXVA2 volba. Restartujte Kodi.

Po aktualizaci…

Pokud se tento problém vyskytne po aktualizaci na nejnovější verzi Kodi, problém může souviset s souborem Addons.db. Řešením je odstranit tento soubor. Pokud tak neučiníte, nebudou vaše doplňky smazány.

Na Fire TV Stick budete muset stáhnout aplikaci pro navigaci v systémových souborech. Doporučujeme ES File Explorer, který je k dispozici z výchozího obchodu s aplikacemi Amazon, který je dodáván s aplikací Firestick. Otevřete tuto aplikaci a přejděte na Android / data / orgkodi / files / .kodi / userdata / Database. Potom odstraňte soubor Addons.db.

Není k dispozici žádný stream

Problém: Při pokusu o streamování videa na Kodi se opakovaně zobrazuje chyba „žádný stream není k dispozici“.

Řešení: Za předpokladu, že jste prošli našimi kroky pro řešení problémů, k tomuto problému dochází, když společnost Kodi z nějakého důvodu není schopna najít zdroje, ze kterých lze streamovat video. Bohužel to není příliš konkrétní chyba. Problém by mohl způsobit nejen příslušný doplněk, ale také jiný doplněk.

Existuje možnost, že doplněk již není podporován úložištěm, kde jste ho původně získali. V takovém případě ho budete muset najít jinde. Například úložiště TVAddons a mnoho dalších bylo offline kvůli právním problémům. Přestože se úložiště vrátilo, je nyní pod novou webovou adresou, takže doplňky, které jste nainstalovali ze starého úložiště, již nemusí fungovat..

Jakmile potvrdíte, že problém je v Kodi a repo a addon jsou stále udržovány, zkuste aktualizovat Kodi, repozitáře a samotný addon. Chcete-li aktualizovat Kodi na Fire TV Stick, budete si muset stáhnout nejnovější verzi z oficiálního webu Kodi a nainstalovat ji, jako byste to byli v případě nové instalace, pouze tentokrát budete mít možnost místo toho aktualizovat. Upozorňujeme, že pokud aktualizujete z Kodi 17 na 18, budete muset nejprve úplně odinstalovat starou verzi.

Přečtěte si více: Jak nainstalovat (nebo aktualizovat) Kodi na Fire TV Stick

Havarovat a restartovat smyčku

Problém: Kodi opakovaně havaruje a znovu se spustí v nekonečné smyčce.

Řešení: Několik věcí může způsobit, že se Kodi zasekne v havarijní a restartovací smyčce. Nejprve zkuste odpojit Firestick od internetu a poté otevřete Kodi. Pokud to zabrání smyčce, pak je problém pravděpodobně závislost Kodi na URLResolveru. Pokud ano, klikněte na ikonu ikona ozubeného kola na domovské obrazovce Kodi a zamířte na Nastavení systému. Najít Doplňky kartu a vyberte Správa závislostí. Klikněte na URLResolver, pak Aktualizace.

Pokud to nefunguje, je pravděpodobnější, že jde o doplněk nebo vlastní sestavení. Zkuste odinstalovat doplňky jeden po druhém, počínaje nejnovějším nainstalovaným, dokud nenajdete vinníka. Jako poslední možnost přeinstalujte Kodi od nuly.

Nebyla nalezena žádná aplikace, která by zpracovávala tento soubor

Problém: Tato chybová zpráva se objeví, když se pokoušíte nainstalovat Kodi na Fire TV ze souboru APK, ale Fire OS nemá kompatibilní aplikace pro zpracování souborů APK.

Řešení: Začněte podle našeho průvodce, jak nainstalovat Kodi na Fire TV Stick. Pokud jste postupovali podle těchto pokynů a stále se zobrazuje chyba „Nebyla nalezena žádná aplikace, která by tento soubor zpracovávala“, je problém pravděpodobně v aplikaci Downloader. Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi aplikace Downloader, která podporuje instalaci souborů APK. Předchozí verze nebyla, což způsobilo chybu.

Postup aktualizace aplikace v systému Fire OS:

 1. Na domovské obrazovce Fire TV vyberte Aplikace > Obchod
 2. Klikněte na ikonu nabídky ve spodní části stránky Obchod
 3. Vybrat Moje aplikace > Aktualizace je k dispozici
 4. Klikněte na ikonu Aktualizace tlačítko vedle Downloaderu

Během přehrávání došlo k chybě

Problém: Pokud během přehrávání dojde ke zhroucení Kodi, možná budete muset upravit některá pokročilá nastavení, jako je velikost vyrovnávací paměti vyrovnávací paměti, časový limit CURL a faktor vyrovnávací paměti. Jsou nastaveny na univerzální výchozí nastavení, ale lze je upravit ručně nebo jedním z několika „průvodců“. Problém je v tom, že mnoho lidí si to špatně udělalo a nastavilo tyto hodnoty příliš vysoko na to, aby hardware Fire Stick zvládl, což mělo za následek havárie a další špatné chování. Na druhé straně, pokud budou tyto hodnoty nastaveny příliš nízko, mohou vést k dlouhým dobám vyrovnávací paměti. Bohužel zde nejsou žádná magická čísla, která by se dala zadat, dokonce i přes zdánlivě stejná zařízení.

Řešení: Doporučujeme použít Průvodce pokročilým nastavením, který je součástí Průvodce Ares. Vyhledá a vypočítá optimální nastavení pro vaše zařízení. Další informace o tom, jak to provést, naleznete v článku o opravě vyrovnávací paměti v televizi Fire.

Problémy související s výkonem

Problém: Toto je široký problém, který může vyústit v jedno nebo více možných chování, která pramení z toho, že Fire Fire Stick je příliš poddimenzovaný pro daný úkol. Mezi příznaky patří:

 • Zpoždění
 • Selhání aplikace
 • Snížená kvalita videa
 • Nižší obnovovací kmitočet
 • Zpomalené video
 • Nesynchronizovaný zvuk
 • Dlouhé vyrovnávací doby

Řešení: Nejedná se o tolik chyb specifických pro Kodi, jako jsou omezení hardwaru Fire TV Stick. Z tohoto důvodu doporučujeme vyzkoušet si náš další článek o tom, jak urychlit Fire Fire Stick.

Problémy související s budováním

Problém: Není zde dostatek vlastních sestav pro Kodi, ale někdy mohou mít nepříznivý vliv na výkon nebo způsobit chyby, když běží Kodi na Fire TV. Téměř všechny sestavení vyžadují více zdrojů než akcie Kodi a většina není optimalizována pro omezené zdroje Fire TV Stick. Protože nejsou obvykle prověřováni odborníky, mohou sestavy Kodi obsahovat také chyby zabezpečení, malware a spyware, které mohou zařízení poškodit nebo ukrást vaše soukromé informace..

Řešení: Pokud narazíte na problémy, přečtěte si, jak odinstalovat stavbu Kodi postavenou na Fire TV zde.

Zavěšení při vypnutí

Problém: Někdy se Kodi zasekne, když se ho pokusíte zavřít. Toto chování si pravděpodobně všimnete po nějaké aktualizaci Kodi. K tomu dochází z důvodu selhání správné aktualizace databázového souboru, například při upgradu z Kodi 17 na Kodi 18. Někdy to může také způsobit spuštění černé obrazovky a následnou selhání aplikace.

Řešení: Řešením je odstranit soubor nazvaný „addons“ následovaný číslem a příponou .db souboru. Ve většině případů to bude addons27.db nebo addons20.db. Postup smazání:

 1. Spusťte Kodi a vyberte Ikona ozubeného kola otevřete nabídku nastavení
 2. Jít do Správce souborů > Adresář profilu > Databáze
 3. Dlouhé stisknutí addons27.db, nebo jakoukoli verzi tohoto souboru, kterou máte, a vyberte OdstranitKodi na vašem Firesticku nefunguje? Vyzkoušejte tyto snadné opravy (aktualizováno 2020)

Přehřátí

Problém: Přehřátí může trvale poškodit váš Fire TV Stick. Vzhledem k tomu, že je pravděpodobně zapojen do zadní části televizoru a není na očích, může být problém problém snadno zjistit. Pokud si všimnete, že je váš Fire TV Stick na dotek horký, doporučujeme nejprve diagnostikovat kořen problému. Přehřátí obvykle jde ruku v ruce s problémy s výkonem hardwaru. Pokud na tomto seznamu nemáte žádné další problémy, podívejte se do našeho průvodce, jak zrychlit běh vaší Fire TV Stick.

Řešení: Za předpokladu, že jste udělali vše, co je v našich silách, a Fire TV se stále přehřívá, můžete zkusit zakoupit ventilátor s napájením USB, jako je tento. Tyto užitečné přístroje se připojují k jakémukoli portu USB, který má dnes většina moderních televizorů. Namiřte na svůj Fire TV Stick a můžete udělat ze zařízení Kodi trochu horečka.

Nepodařilo se nainstalovat závislost

Problém: Některé doplňky závisí na jejich práci. K chybám závislosti často dochází při instalaci nových doplňků nebo při aktualizaci stávajícího doplňku a tyto dva doplňky již nemohou spolupracovat. Společná chyba závislosti mnoha uživatelů řeší URLResolver. Vinník je často repozitář, který ztmavl. Uživatelé, kteří dříve používali úložiště TVAddons Fusion, se často setkávají s touto chybou.

Řešení: Zakažte repozitáře, které již nefungují, aby místo toho Kodi prohledávala pracovní repozitáře.

Postup deaktivace úložiště Kodi:

 1. Spusťte Kodi a vyberte Ikona ozubeného kola otevřete nabídku nastavení
 2. Jít do Správce souborů a vyhledejte repo, které je třeba odstranit.
 3. Dlouhým stisknutím repo se zobrazí kontextové menu. Vybrat Odebrat zdroj.

Samozřejmě nemusíte mít závislost, kterou potřebujete v žádném jiném nainstalovaném repo. V takovém případě budete muset buď najít jiné úložiště, které má závislost, nebo si tuto závislost stáhnout a nainstalovat přímo pomocí zip souboru..

Ukládání do vyrovnávací paměti ...

Dlouhé doby vyrovnávací paměti mohou být způsobeny mnoha problémy, které řešíme v jiném článku o tom, jak opravit vyrovnávací paměť v Fire TV. Zde je rychlá oprava, která funguje s mnoha oblíbenými doplňky:

 1. Jít do Doplňky > Video doplňky
 2. Vyberte doplněk, který má potíže. Přejděte dolů a vyberte ikonu Nástroje volba. To může být nazváno něco jiného v závislosti na addonu, který používáte.
 3. Vyberte možnosti Jasní poskytovatelé a Vyčistit mezipaměť

Vyrovnávací paměť může být také způsobena pomalým připojením k internetu. I když máte rychlý internet, poskytovatelé internetových služeb se často spoléhají na činnost Kodi a podle toho snižují šířku pásma. Pokud si myslíte, že tomu tak může být, doporučujeme použít VPN.

Síť VPN šifruje veškerý internetový provoz zařízení a směruje jej prostřednictvím zprostředkujícího serveru na vybrané místo. To brání poskytovateli internetových služeb v prohlížení obsahu internetového provozu a odkud a odkud. To znamená, že váš poskytovatel internetových služeb nemůže diskriminovat určité typy provozu nebo zdrojů.

NEJLEPŠÍ VPN PRO KODI: Naším nejlepším doporučením je IPVanish, která nabízí dostatečnou rychlost, takže se již nemusíte starat o problémy s vyrovnáváním. Využijete také lepší zabezpečení a větší soukromí. IPVanish nabízí 7denní bezrizikovou záruku.

Nelze se připojit ke zdroji

Problém: Po instalaci úložiště se v okně zobrazí, že se Kodi nemůže připojit ke zdroji nebo k úložišti nebo doplňku nelze přistupovat.

Řešení: Tento problém je často způsoben překlepem v adrese URL zadané při přidávání úložiště. Zkontrolujte zdrojovou adresu a ujistěte se, že jste ji zadali správně. Nezapomeňte na začátek uvést „http: //“ a zdrojové adresy URL rozlišují velká a malá písmena. Měla by být také zahrnuta přípona souboru repo.

Pokud to nefunguje, repozitář se přesunul na novou adresu URL nebo byl offline. To zjistíte otevřením běžného webového prohlížeče v telefonu nebo notebooku a zadáním adresy URL. Pokud není adresa URL nalezena nebo je prázdná, musíte najít novou zdrojovou adresu. Všimněte si, že alternativní hostitelé nejsou vždy důvěryhodní, takže se snažte držet odkazů zveřejněných vývojářem.

Nový doplněk způsobí selhání Kodi

Problém: Nový doplněk způsobuje selhání Kodi a brání vám v odinstalaci prostřednictvím Kodi.

Řešení: Doplňky Kodi můžete ručně odebrat z adresáře, kde jsou nainstalovány. Ve Firesticku budete potřebovat aplikaci k procházení adresáře souborů zařízení. Doporučujeme stáhnout ES File Explorer z výchozího Amazon App Store. Otevřete ji a přejděte na Android / data / org.xbmc.kodi / files / .kodi /. Doplněk bude uložen v uživatelská data nebo addony adresář. Odstraňte doplňky podle potřeby.

Neshoda data a času zařízení

Problém: Společnost Kodi není schopna provádět aktualizace, vyhledávání a / nebo přehrávání streamů.

Řešení: Tyto problémy se mohou zdát podobné problémům uvedeným výše. Pokud jste již absolvovali všechny ostatní opravy, je možné, že čas a datum vašeho Firestick nejsou správně nastaveny. Kodi často vyžaduje čas, aby byly tyto funkce funkční. Toto je běžný problém u Firesticks a někteří uživatelé nedokázali najít řešení. K nastavení času a data však můžete přistupovat následujícím způsobem:

 1. Na domovské obrazovce Fire TV přejděte na Nastavení > Preference
 2. Přejděte dolů na Časové pásmo
 3. Klikněte na Časové pásmo znovu a vyberte své časové pásmo.

Pokud to nenastaví čas správně, možná budete muset provést Firestick tovární reset.

Funkce vyhledávání addonů nefunguje

Problém: Tfunkce vyhledávání uvnitř addonu nefunguje.

Je pravděpodobné, že vývojář doplňku jej neaktualizoval pro nejnovější verzi Kodi. Uživatel s tím bohužel nemůže nic dělat. Budete muset počkat, až bude k dispozici kompatibilní aktualizace, nebo nainstalovat starší verzi Kodi.

Získejte soubory protokolu

Pokud se stále snažíte najít kořen problému Kodi a dosáhli jste na konci příslušných výsledků Google, možná je čas požádat o pomoc na fóru. Nezasílejte však jen svůj problém a neočekávejte, že ostatní lidé budou kouzelně znát odpověď. Chcete-li problém diagnostikovat, musíte poslat obsah vašeho souboru protokolu.

K souboru protokolu na Fire TV Stick můžete přistupovat několika různými způsoby, které zde vysvětlíme.

Prvním je použití programu Kodi Log File Uploader, addonu v oficiálním úložišti Kodi.

 1. Jít do Doplňky > Instalace z úložiště > Úložiště doplňků Kodi > Programové doplňky > Uploader Kodi LogFileuploader kodi logfile 1
 2. Vybrat Nainstalujte
 3. Vraťte se na domovskou obrazovku a otevřete nabídku Nastavení kliknutím na ikonu Ikona ozubeného kola.
 4. Jít do Nastavení systému > Protokolování a Povolit protokolování ladění
 5. Restartujte Kodi a opakujte chybu nebo chybu. Aby se Kodi přihlásil, musíte problém reprodukovat.
 6. Vraťte se do hlavní nabídky a vyberte Doplňky > Programové doplňky > Uploader Kodi LogFile a vyberte doplněk Uploader
 7. Společnost Kodi nahraje váš soubor protokolu na adresu URL, kde jej najdete. Zobrazí se zpráva obsahující adresu URL, která vypadá http://paste.ubuntu.com/########/kodi uploader 2

Přejděte na tuto adresu URL a najdete svůj soubor protokolu. Zkopírujte a vložte příslušný obsah tohoto souboru do kteréhokoli fóra, kam se chcete zeptat.

Pokud váš problém zahrnuje selhání Kodi, budete muset nahrát soubor protokolu z předchozí relace. Udělat toto, dlouhý tisk doplněk Kodi LogFile Uploader v kroku # 6 a zvolte Nastavení. Zaškrtněte možnost Zašlete starý logfile z minulého času, kdy Kodi běžel.

Pokud chcete soubor protokolu získat jiným způsobem, najdete jej na adrese {storage} /Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/temp/kodi.log

Obsah svého souboru protokolu můžete zveřejnit na oficiálním fóru Kodi nebo na oficiálním redakci Kodi. Upozorňujeme však, že zde s doplňky třetích stran nenajdete žádnou pomoc. Diskuse o neoficiálních doplňcích porušují pravidla fóra Team Kodi v obou umístěních, i když addon neporušuje autorská práva. Místo toho můžete pro tyto doplňky třetích stran zkusit / r / Addons4Kodi.

Varování: Kodi by se měl používat pouze pro obsah, ke kterému máte zákonné právo přístupu. Ani Kodi Foundation, ani Comparitech neobhajují používání Kodi pro pirátství.

Zanechte zpětnou vazbu

Jakmile svůj problém vyřešíte, je vždy dobré nechat zpětnou vazbu. Zveme vás, abyste se v komentářích podělili o své vlastní tipy a opravy. Pokud jste na fóru hledali pomoc, nezapomeňte komunitě sdělit, zda jejich rady fungovaly nebo ne. Kodi se může dále zlepšovat pouze s pomocí svých uživatelů.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

27 − 17 =

map