Kodi běží pomalu? Zde je návod, jak zvýšit rychlost Kodi!

[ware_item id=33][/ware_item]

Jak opravit Kodi běží pomalu

Kodi je bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem, který usnadňuje rychlé nastavení vlastního systému domácího kina. Je vysoce univerzální a lze jej nainstalovat na širokou škálu platforem včetně PC (Windows, Mac a Linux), Amazon Fire TV, Firestick, Android, iPhone, Roku, Raspberry Pi, Apple TV a dokonce i USB flash disku.

Přestože je Kodi snadné nastavit, může být obtížné najít kořen některých problémů, které se vyskytnou. Jedním z nejčastějších problémů, s nimiž se uživatelé Kodi setkávají, je zpomalení a zpoždění aplikace. To se může stát při pokusu o připojení k médiu nebo v některých případech jen při navigaci v nabídkách. V tomto článku vám ukážeme, jak najít kořen problémů Kodi a opravit je. Díky tomu by měl být váš Kodi software rychlejší než kdy dříve a umožnit vám používat Kodi tak, jak bylo původně zamýšleno.

Comparitech neospravedlňuje ani nepodporuje porušení autorských práv, včetně nelegálního streamování prostřednictvím Kodi. Kodi lze použít k mnoha vynikajícím legálním účelům online streamingu. Než stáhnete nebo streamujete materiál chráněný autorskými právy bez povolení, zvažte prosím zákon, oběti a rizika pirátství.

Proč Kodi běží pomalu?

Existuje několik různých důvodů, proč může být instalace Kodi spuštěna pomalu. Nejprve se budeme zabývat některými častějšími problémy, abychom mohli příčinu rychle izolovat.


Problémy se sítí

Pomalá rychlost stahování

Pokud Kodi načítá obsah pomalu nebo krátce, je pravděpodobně problém s připojením k internetu. Zaprvé, nechte všechny ve vaší domácnosti přestat používat internet a provést test rychlosti sítě. Zobrazí se průměrná rychlost odesílání a stahování vaší sítě za krátkou dobu.

Věnujte pozornost rychlosti stahování. Společnost Netflix doporučuje rychlost nejméně 3 megabitů za sekundu (Mbps) pro obsah ve standardním rozlišení, 5Mbps pro obsah HD a 25 Mbps pro obsah 4K. Pokud zjistíte, že vaše rychlosti jsou nižší než to, co váš poskytovatel internetových služeb (ISP) prohlašuje, že obdržíte, zkuste použít kabelové připojení nebo se přiblížit blíže ke směrovači, pak znovu proveďte test a zjistěte, zda se nezlepší. Rovněž stojí za zmínku, že síťové opakovače nebo prodlužovače mohou snížit rychlost vašeho připojení, takže se pokuste připojit k původní síti místo zesíleného.

Příbuzný: 10 tipů, jak zlepšit dosah a sílu vaší bezdrátové sítě

Pokud jsou vaše rychlosti internetu inzerovány, máte dvě možnosti: buď zaplatit za širokopásmový balíček s vyššími rychlostmi v síti nebo snížit kvalitu sledovaného videa. Zkuste přehrát video YouTube při 360p, abyste zjistili, zda se načte správně. I nejpomalejší připojení k internetu by to mělo zvládnout téměř okamžitě.

Pokud jste vyzkoušeli výše uvedené kroky a rychlost vašeho internetu se nezlepšila, zkuste router vypnout, počkat několik minut a znovu jej zapnout. Dále zkuste sledovat obsah z jiného zdroje. Pokud například Netflix funguje bezchybně, ale Sling TV ne, původní poskytovatel může zažívat silný provoz. Pokud se oba poskytovatelé načítají pomalu, může dojít k přerušení služby nebo hardwaru na straně vašeho poskytovatele služeb Internetu, které mohou řešit v případě selhání našich dalších oprav..

Problémy s konfigurací Kodi

Přestože může být Kodi nainstalován na mnoha různých platformách, ne každé zařízení na každé platformě má stejné specifikace. Například některé mobilní telefony Android jsou méně výkonné než jiné. Pokud je velikost vaší vyrovnávací paměti příliš velká nebo je příliš malá, může to vést k významnému zpomalení vašeho zařízení. Naštěstí existuje způsob, jak optimalizovat nastavení společnosti Kodi tak, aby lépe vyhovovalo hardwaru vašeho zařízení.

Omezená paměť počítače (toto je často problém pro ty, kteří provozují Kodi na mobilních zařízeních a streamovacích zařízeních, jako je ohnivá tyčinka, takže když to zmiňujete, také mluvte o odkazech na odstraňování stavění a nepoužívaných doplňků Kodi a odkazujte na ně),

Jak urychlit instalaci Kodi

Výše uvedené tipy by vám měly poskytnout představu o hlavní příčině vašeho problému zpomalení, takže zbývá pouze jej napravit. Problémy se sítí je obtížnější řešit, protože máte omezené množství kontroly, ale kromě prodloužení dosahu WiFi routeru nebo platby za větší šířku pásma od vašeho poskytovatele internetových služeb lze problémy s konfigurací nebo mezipamětí vyřešit během několika minut..

Konfigurace Kodi pro vaše zařízení

Nejprve musíte nainstalovat doplněk Ares Wizard Kodi. Otevření trvá několik sekund, ale jakmile to uděláte, klikněte na ikonu Vylepšení možnost v horní části obrazovky. Na levé straně se zobrazí nabídka - klikněte Průvodce pokročilým nastavením.

Kodi běží pomalu? Zde je návod, jak zvýšit rychlost Kodi!

Průvodce Ares vám řekne, co je mezipaměť, a analyzuje váš systém. Jakmile to provedete, doporučí velikost mezipaměti na základě hardwaru zařízení. Klikněte na Vygenerujte nastavení tlačítko ve spodní části stránky. Zobrazí se doporučená velikost mezipaměti zařízení, časový limit CURL a faktor vyrovnávací paměti čtení. Klikněte na Použijte tato nastavení , restartujte Kodi a zkuste načíst video. To vám umožní zjistit, zda optimalizace systému vyřešila váš problém se zpomalením.

Vymazání mezipaměti Kodi

Mezipaměť je kolekce dříve přístupných dat. Pokud existují určité informace, které jsou často potřebné, má smysl je uložit někam, kde je to vhodné pro rychlejší přístup. Problémy mohou nastat, když je vyrovnávací paměť plná (což znamená pomalý přístup k důležitým souborům) nebo když je software aktualizován, ale stále se spoléhá na starší soubory v mezipaměti. V těchto případech může pomoci vymazání mezipaměti, a to v Kodi je poměrně jednoduché.

Při pravidelném streamování videa přes Kodi se do počítače ukládá mezipaměť dat. Tato mezipaměť se může naplnit poměrně rychle, což vede k problémům s vyrovnávací pamětí a dalším zpomalením aplikace Kodi.

Vymazat mezipaměť Kodi můžete pomocí doplňků Ares Wizard a Indigo. Níže vysvětlíme, jak, krok za krokem.

Průvodce Aresem

Kodi běží pomalu? Zde je návod, jak zvýšit rychlost Kodi!

Na hlavní obrazovce klikněte na ikonu Údržba karta nahoře. Poté klikněte na ikonu Smazat mezipaměť \ Temp v sekci Mezipaměť. Zobrazí se okno s informacemi o tom, kolik souborů bylo odstraněno. Nyní zavřete Kodi, znovu jej otevřete a zkuste znovu streamovat video, abyste zjistili, zda to pomohlo.

Indigo

Kodi běží pomalu? Zde je návod, jak zvýšit rychlost Kodi!

Nejprve klikněte na ikonu Nástroje pro údržbu možnost na hlavní obrazovce. Nyní stačí kliknout Vyčistit mezipaměť. Až budete hotovi, restartujte Kodi a zkuste znovu streamovat, abyste zjistili, zda byl problém vyřešen.

Používání VPN, abyste se vyhnuli omezování ISP

Mnoho poskytovatelů internetových služeb záměrně omezuje rychlost svých zákazníků. Dělají to proto, aby lidi odradili od streamování, ale nezohledňují ty, kteří používají pouze oficiální zdroje. V některých případech poskytovatelé internetových služeb aktivně cílí na zákazníky, kteří používají legitimní platformy pro streamování. Dělají to analýzou síťového provozu svých uživatelů a automaticky omezují rychlost sítě na základě vzorců provozu.

Při použití virtuální privátní sítě (VPN), veškerý váš provoz je šifrován. To znemožňuje vašemu poskytovateli internetových služeb sledovat vaše aktivity. Není-li možné říct, co děláte, váš poskytovatel internetových služeb je mnohem méně pravděpodobný, že automaticky sníží rychlosti vaší sítě. To může zabránit nekonečnému ukládání do vyrovnávací paměti, ke kterému dochází při pokusu o streamování videa při pomalém připojení.

Pro zachování vašeho soukromí je důležité zvolit síť VPN, která může být důvěryhodná. Bylo zjištěno, že několik bezplatných služeb VPN zahrnuje malware, a Hola, populární bezplatná VPN, byla chycena prodejem šířky pásma svých uživatelů pro použití v botnetech..

Doporučujeme IPVanish. Na rozdíl od většiny ostatních poskytovatelů VPN IPVanish buduje a udržuje svoji vlastní serverovou infrastrukturu. To znamená, že poskytuje některá z nejrychlejších a nejstabilnějších dostupných spojení. U serverů ve více než 50 zemích přestane být obsah uzamčený pro region problémem pro uživatele Kodi.

IPVanish bere soukromí svých zákazníků velmi vážně. Neukládají žádné záznamy o historii provozu svých uživatelů, takže jste zcela chráněni před snoopingem ISP. Je to také jedna z nejvíce přenosných služeb VPN s aplikacemi pro Windows, Mac, Linux, Android, iOS a Amazon Firestick..

NEJLEPŠÍ VPN PRO KODI: IPVanish je naše nejlepší volba. Má velkou netestovanou síť serverů a dosahuje dobré rychlosti. Díky silným funkcím zabezpečení a soukromí je IPVanish oblíbeným pro uživatele Kodi a Amazon Fire TV Stick. Vyzkoušejte to bez rizika se 7denní zárukou vrácení peněz.

Závěr

Existuje několik důvodů, proč pro vás může Kodi běžet pomalu. Dobrou zprávou je, že protože Kodi je navržen pro provoz na tolika zařízeních, má velmi nízké systémové požadavky. To znamená, že byste nikdy neměli upgradovat systém, aby používal Kodi. Místo toho se problémy pravděpodobně vyřeší mnohem snadněji. Podle výše uvedených kroků byste měli být schopni vyřešit všechny problémy se zpomalením Kodi a vrátit se ke sledování obsahu, jak to mělo být vidět: v nejvyšší možné kvalitě, bez koktání.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 17 = 23